W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Mein Kampf  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 2754
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:52, 08 Sty '16   Temat postu: Mein Kampf Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,W.....omosc.html

Niemieckie wydanie Mein Kampf opatrzone krytycznym komentarzem wkrótce zostanie pewnie dopuszczone do druku. Ciekawe ile będziemy musieli czekać na polskie wydanie. Oczywiście w trzecim obiegu to to już nieoficjalnie krąży (nawet czytałem, choć pobieżnie), ale uważam że jest to potrzebne. Ludzie powinni mieć prawo przeczytać Main Kampf i wyrobić sobie o nim zdanie, tak jak mają prawo przeczytać Biblie czy Koran (lektury podobnego przecież kalibru). Zaryzykuje nawet stwierdzenie że Biblia i Koran są pewnie nawet agresywniejsze w swoim języku jak Mein Kampf.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:05, 08 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W żadnym trzecim obiegu. Wisi sobie na stronie www i to w polskiej wersji:

http://radioislam.org/historia/hitler/mkampf/pdf/pol.pdf

Czytałem. Lektura o tyle ciekawe, że się poznaje modus operandi szaleńca. Z socjalizmem nazizm wspólną miał tylko część nazwy użyto propagandowo. W książce 10 razy więcej się używa zwrotu naród niż socjalizm. Ale też ta publikacja pokazuje, dlaczego narodowcy byli u władzy w Niemczech, a nie w Polsce. W Polsce Dmowski zlekceważył walkę klas...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:39, 08 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:
W żadnym trzecim obiegu. Wisi sobie na stronie www i to w polskiej wersji


Spróbuj pójść z przedrukami Mein Kampf na targowicę i nimi pohandlować, a zaraz jak cie do furgonetki policyjnej załaduja to zrozumiesz co miałem na myśli przez trzeci obieg. W internecie to sobie mogą zamieszczać, nie mamy jeszcze ACTA i tym podobnych regulacji więc w zasadzi nic ci nie mogą zrobić, ale spróbuj tym handlować to będziesz miał dużo czasu na studiowanie myśli Hitlera za kratkami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:12, 08 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą, zaintrygował mnie pewien fragment programu NSDAP zawartego w Mein Kampf:

Cytat:
23. Żądamy podjęcia środków prawnych przeciwko Świadomym kłamstwom i
oszczerstwom politycznym i propagowaniu ich przez prasę. W celu ułatwienia procesu
tworzenia narodowej prasy niemieckiej domagamy się:
a) aby wszyscy wydawcy gazet posługujący się językiem niemieckim i ich zastępcy byli
członkami narodu;
b) aby wprowadzić obowiązek uzyskania specjalnej zgody państwa na wydawanie gazet nie
niemieckich;
c) aby wszystkim, poza Niemcami, prawo zakazywało udziału finansowego lub wywierania
wpływów w gazetach niemieckich, a sankcją prawną za naruszenie tego przepisu prawa było
zlikwidowanie gazety i natychmiastowa deportacja osób zaangażowanych w takim
przedsięwzięciu, a nie będących Niemcami.


Nie przypomina wam to czegoś? Czegoś co się dzieje np. w kraju nad Wisłą? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:03, 08 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:

Spróbuj pójść z przedrukami Mein Kampf na targowicę i nimi pohandlować, a zaraz jak cie do furgonetki policyjnej załaduja to zrozumiesz co miałem na myśli przez trzeci obieg. W internecie to sobie mogą zamieszczać, nie mamy jeszcze ACTA i tym podobnych regulacji więc w zasadzi nic ci nie mogą zrobić, ale spróbuj tym handlować to będziesz miał dużo czasu na studiowanie myśli Hitlera za kratkami.


Ponosi Cię fantazja za bardzo. Akurat ABWera czy inna policja ma ciekawsze zajęcia niż ganianie za handlarzami książek. Zresztą co za jełop chciałby sprzedawać książki na bazarze i to do tego, które się online w sieci? Smile A żadne ACTA nie jest potrzebne do zdjęcia kolesia, który coś nieprawomyślnego umieszcza w internecie. Gościa, który zrobił grę, w której się strzelało do bula zapuszkowali bezproblemowo... Smile

Ale zresztą na wiosnę mogę postać dwie godzinki na jakimś bazarku, z segregatorem z napisem "Adolf Hitler Mein Kampf" i jestem pewien, że żaden ze smutnych panów w mundurze czy bez się po mnie nie. zgłosi Do tego stopnia, że stawiam na to 200 zł. Wchodzisz w zakład?


Azyren napisał:
Swoją drogą, zaintrygował mnie pewien fragment programu NSDAP zawartego w Mein Kampf:

(...)

Nie przypomina wam to czegoś? Czegoś co się dzieje np. w kraju nad Wisłą? Wink


Taa jasne. Kaczyński jest gorszy niż Hitler i trzeba się pogodzić z Państwem Islamskim przeciwko niemu. Very Happy
To mi tylko poniższe przypomina:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:54, 08 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:
Taa jasne. Kaczyński jest gorszy niż Hitler i trzeba się pogodzić z Państwem Islamskim przeciwko niemu. Very Happy
To mi tylko poniższe przypomina.


Przeciwko Kaczorowi to się nikt nie będzie z ISIS jednoczył, ale "neoprogresywni" we Włoszech to nawet mają takie plany z czym się wcale nie ukrywają, co by pójść we współpracę, by zespół, wespół żądz, opresji wszechświatowej białego mężczyzny, móc zmóc. Very Happy

Niestety problemem obu stron ideologicznego sporu "neoprogresywnych" i "talibanów" wszelkich jest nastawanie na WOLNOŚĆ SŁOWA i nawet trudno ocenić, która ze stron jest bardziej w tym względzie groźna.

Z tego punktu widzenia powszechna dostępność do "Mein Kampf" niewątpliwe mnie cieszy, jak piewcę Wolności Słowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bóg z nami




Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 266
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:30, 09 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcę przeczytać ten nędznik zaraz po tym, jak opanuję Pismo Święte - nie mógłbym sobie pozwolić na wysłuchanie wroga przed nauczeniem się o swoim pochodzeniu.
Ważniejsze jest dla mnie moje pochodzenie (jak by tego nie rozumieć) bo Jezus uczył o Drodze. Kiedy uznam, że poznałem Drogę to pozwolę sobie na zrozumienie "mroku".

Zaraz fortyniner albo ktoś inny zarzuci mi, że ślepo podążam za indoktrynacją (choć to ujmie inaczej) - ja wiem, gdzie chcę należeć ale nie jestem w stanie wymyślić całkowicie sposobu na to. Tak, jak chcę jeździć samochodem mimo, że nie potrafię całkowicie ogarniać jego mechaniki - chcę należeć do Jezusa choć nie potrafię tym bardziej ogarnąć logiki Tego, który go posłał.

Jestem za poznawaniem argumentów wroga ale po mocnej medytacji o sobie samym.


P.S.
Ubiegnę jeszcze niektórych i dopiszę, że wierzę w Boga miłosiernego, chcącego od nas sprawiedliwości i miłości do bliźniego - nie zarzucajcie mi uległości manipulacji, indoktrynacji - każðy obstawia jakiś zakład: nie ma Boga, jest Bóg ale..., jest Bóg i ...;
Jeżeli ktośuważa, że nie wierzy w boga - niech napisze w pw jaki jest bóg, w którego nie wierzy. Może się okazać, że w tego boga też nie wierzę...
_________________
2 palce i 2 palce to 1-szy,2-gi... 4 palce
a^2+b^2=c^2=> trójkąt jest prostokątny

A heliocentryzm? To jeszcze wiedza, czy już wiara?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:20, 09 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ja wasz emperor.

nie uciekniesz od przyszłości. koniec wiadomości, pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:17, 11 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:
Taa jasne. Kaczyński jest gorszy niż Hitler i trzeba się pogodzić z Państwem Islamskim przeciwko niemu.


A to to już sobie sam dopowiedziałeś bo ja nic takiego nie mówiłem. Kaczyński gorszy od Hitlera? Tak daleko idącego stwierdzenia to ja bym się nawet po Gazecie Wyborczej nie spodziewał.

A co do reszty, to zauważyłem na tym forum straszną tendencję do bagatelizowania w stylu: "Ach... Kaczyński to mniejsze zło, więc niech robi co chce, byle PO nie wróciło". A ja choć negatywnie oceniam PO, to wcale nie zamierzam tym wybielać obecnego rządu. Ale wy sie jeszcze z ręka w nocniku obudzicie Wink

Nie chce nikogo terroryzować moimi poglądami, uznajmy więc że na tym temat zakończymy i to czas pokaże kto miał racje, a czas jest najlepszym sędzią i nauczycielem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:30, 12 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie da rady, bo nie mam nocnika. Smile

Ale mam wrażenie, że za bardzo bierzesz poważnie dużo rzeczy, a już szczególnie co pieprzą burżuazyjne me(n)dia. A już z tym "terroryzowaniem" swoimi poglądami, to grubo przesadzasz. Trzeba pamiętać, że od nadmiaru wielkich słów często się robi śmiesznie, a nawet żałośnie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8581
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:12, 12 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to nie dziwne , że prawa autorskie do tego "gówna" wygasły właśnie teraz ( świetnie to zgrali czasowo ). Kiedy mamy milionowy napływ imigrantów do Europy . A owa książka ukaże się ogólnie dostępna ale jakieś pozory muszą zachować czyli z krytycznym komentarzem Laughing
Poziom manipulacji obywatelami Europy sięgnął zenitu .
W noc sylwestrową zajścia w Kolonii i innych miastach niemieckich , na "drugi" dzień świeża dostawa Mein Kampf z drukarni na półkach księgarni.
Celowe działania mające doprowadzić do wybuchu rasowych zamieszek .

To że zgrane zostało to w czasie , świadczy o tym że już dawno to było zaplanowane . Ba , plany na naszą przyszłość też już są tylko my się o nich dowiemy ostatni .

Odpowiedzialność w pełni ponoszą politycy Unijni pokroju Merkel czy przydupasa Tuska . Unia wystąpiła przeciwko swoim obywatelom . Należy natychmiast wystąpić z Unii w ramach nowej dobrowolnej Konfederacji Wink . Nowa Konfederacja powstanie na Wschodzie Smile .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agient007




Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:49, 17 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Należy natychmiast wystąpić z Unii w ramach nowej dobrowolnej Konfederacji Wink .

Wink

Ordel napisał:
Nowa Konfederacja powstanie na Wschodzie Smile .

Murzyni są na Zachodzie, ale to my jesteśmy "Południem".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia




Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 20:11, 17 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Czy to nie dziwne , że prawa autorskie do tego "gówna" wygasły właśnie teraz ( świetnie to zgrali czasowo ). Kiedy mamy milionowy napływ imigrantów do Europy . A owa książka ukaże się ogólnie dostępna ale jakieś pozory muszą zachować czyli z krytycznym komentarzem Laughing
Poziom manipulacji obywatelami Europy sięgnął zenitu .
W noc sylwestrową zajścia w Kolonii i innych miastach niemieckich , na "drugi" dzień świeża dostawa Mein Kampf z drukarni na półkach księgarni.
Celowe działania mające doprowadzić do wybuchu rasowych zamieszek .

To że zgrane zostało to w czasie , świadczy o tym że już dawno to było zaplanowane . Ba , plany na naszą przyszłość też już są tylko my się o nich dowiemy ostatni .

Odpowiedzialność w pełni ponoszą politycy Unijni pokroju Merkel czy przydupasa Tuska . Unia wystąpiła przeciwko swoim obywatelom . Należy natychmiast wystąpić z Unii w ramach nowej dobrowolnej Konfederacji Wink . Nowa Konfederacja powstanie na Wschodzie Smile .


dokładnie, a jeszcze do tego trzeba dodać wzrost popularności partii tzw. prawicowych - narodowych właściwie wszędzie na zachodzie i także u nas, nie trudno sobie wyobrazić co będzie się działo w Europie kiedy z jednej strony będą wpuszczać emigrantów a z drugiej strony do władzy dojdą partie narodowe - zamieszki, chaos, terror, koszmar, bal murzyna.

Fursow, lepszego nie znam, (może w innych krajach też mają swojego Fursowa ale nie wiem czy ma on 20 tysięcy wyświetleń w parę godzin po wystawieniu filmiku na YT) no więc Fursow mówi, że cel sprowokowanego kryzysu migracyjnego jest banalnie prosty. Duża ryba zjada mniejszą rybę. Najpierw Unia zżarła państwa byłego bloku radzieckiego, zżarła tamtejszy przemysł produkcje, dostała rynki i tanią siłę roboczą, Teraz do Unii podpływa jednak wielka ryba która chce ją zjeść tj chodzi o umowę TIPP unię transatlantycką. UE przegra gospodarczo na niej tak jak kraje wschodniej europy przegrały w UE. Zniesienie ceł, przeszkód w handlu, pełna wolność gospodarcza z preferencjami dla transnarodowych korpo. NIe wszystkim w Unii się to podoba - nie pasuje to Windsorom, arystokracji niemieckiej i północno włoskiej, rotszlildom. Więc trzeba albo unię rozparcelować (wystąpienie GB z UE) albo schaotyzować rzucić na kolana, też aby ludzie nie wnikali - raczej żeby się bali araba gwałciciela. Na tym kap -system USA będzie mógł zyskać i popłynąć jeszcze przez parę długich lat na fali.




_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:00, 29 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:
W żadnym trzecim obiegu. Wisi sobie na stronie www i to w polskiej wersji:

http://radioislam.org/historia/hitler/mkampf/pdf/pol.pdf

Czytałem. Lektura o tyle ciekawe, że się poznaje modus operandi szaleńca. Z socjalizmem nazizm wspólną miał tylko część nazwy użyto propagandowo. W książce 10 razy więcej się używa zwrotu naród niż socjalizm. Ale też ta publikacja pokazuje, dlaczego narodowcy byli u władzy w Niemczech, a nie w Polsce. W Polsce Dmowski zlekceważył walkę klas...



Cytat:
W Niemczech do sprzedaży trafiła ponownie książka Adolfa Hitlera „Mein Kampf”. Publikacja byłego kanclerza III Rzeszy pojawiła się na rynku po raz pierwszy od zakończenia II Wojny Światowej i zawiera komentarze wydawców.

Książka Hitlera, wydana po raz pierwszy w 1925 r., pojawiła się ponownie w księgarniach w piątek. Pierwsze wydanie „Mein Kampf” po zakończeniu II Wojny Światowej zostało przygotowane przez Instytut Historii Najnowszej w Monachium, którego pracownicy opatrzyli publikację swoimi komentarzami, których celem jest krytyczne wyjaśnienie najbardziej kontrowersyjnych elementów publikacji.

Ogółem książka, do której prawa autorskie posiadał przez 70 lat land Bawarii, liczy obecnie dwa tomy i blisko 2 tys. stron.


http://www.autonom.pl/?p=14611


To co wrzuciłeś to jakieś streszczenie. Ja sam czytałem Mein Kampf które miało ok 300 stron, i byłem świecie przekonany że to pełna wersja, a tu się okazuje że oryginał ma jakieś 2 tyś stron Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:25, 29 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wygląda mi na jakiś pic, albo zwiększoną czcionkę, tudzież wersja z komentarzem rożnych poprawnie politycznych "autorytetów" z cyklu jaki to Hitler to nie był kanalia, ja gdyby nikt tego nie wiedział...

Na chomiku są wersje włoskie, angielskie, hiszpańskie i jakoś nie przekraczają 400 stron. Tak czy owak są dostępne i ta cenzura to jest taka symboliczna niż rzeczywista.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:27, 29 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może że to z komentarzami jest te 2 tys stron.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:00, 29 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w ogóle z takiej tematyki polecam:

Timur Vermes "On wrócił"

http://chomikuj.pl/vsmax/Ksi*c4*85*c5*bc.....739481.rtf

(Dla nie kumatych: aby ściągnąć tam darmowo do 50 mb to trzeba się zarejestrować, najlepiej na darmowym VPNie)

Opowieść co by było gdyby Adolf się pojawił w obecnych czasach jakimś dziwnym przeniesieniem się w czasie. Jaja totalne. Very Happy Najlepsze dla mnie akcja z Ronaldo i konfrontacja Adolfa z telewizorem ciekłokrystalicznym. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:25, 08 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,W.....omosc.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Mein Kampf
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile