W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Anonymous narzedziem do kontrolowanej rewolucji?   
Podobne tematy
Anonymous grożą światowej finansjerze 89
Jak Sony walczy z hakerami25
Agent FBI miał na laptopie bazę 12 mln klientów Apple3
Pokaz wszystkie podobne tematy (11)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
33 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 14168
Strona:  «   1, 2, 3, 4   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:55, 26 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A PRZECIĘTNY POLAK MYŚLI SOBIE TAK:

"Kurwa, paliwo po 6 pln, nie było powyżki ani premii za 2011, chociaż firma odnotowała zysk, podniesli ZUS i za chuja nie dostaniesz się bez płacenia pod stołem do specjalisty lekarza, a tu jeszcze syn pierdoli cos o jakichś actach, no słyszaem w radio maryja, że to grozi opatentowaniem kukurydzy i juz na youtube nie będzie wolności słowa, ale w radio zet mówili, że to jednak nie taka zła ustawa, bo powstrzyma piratów" więc ten Polak dalej myśli tak:

"Za komuny przeżyłem bez internetu, więc i acta mi nie straszna a gówniarz zamiast siedzieć przy kompie może pogra z kumplami w gałę, wolność słowa też mi na chuj potrzebna bo mowię co myślę. A jak było drogie paliwo, lub nie było wcale, to się ściągnęło od kolegi maszynisty sto litrów ropy z lokomotywy i bylo dobrze, to i teraz sobie poradzę! Firma nie dała premii? A chuj im w dupę, pojeżdże sobie w celach prywatnych sużbowym samochodem, zajebię ryzę papieru i zszywacze i sie wyrówna. Zus podnieśli? A chuj z tym, kolega zarejestruje mnie w UK i zamiast 900 będe płacił 400, więc odłożę na łapowę dla lekarza w razie czego."

Tak właśnie myśli przecietny Polak, więc czy Anonymous to jest false flag, czy realna grupa walcząca o wolność w internecie, to nie ma znaczenia, bo i tak przeciętny Polak WIE, ze acta zostanie podpisane, że to wszystko ściema.

Może jakby te flary palili pół roku temu, to by coś zmieniło, ale tak w ostatniej chwili?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1458
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:55, 26 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzeznikt a nie wydaje ci się że gdyby Anonimowym zależało na zatrzymaniu ustawy ACTA to wcześniej skoro mają materiały doprowadzili by do kompromitacji rządu nie tylko w sumie naszego ??? A nie jakiś chore straszenie normalnie- wikee leeks bis tylko lepsze medialnie i takie bardziej skierowane do młodych ...
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rzeznikt




Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 149
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:21, 26 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

privilege - zgadzam się. To tylko pokazuje w jaki sposób działa to całe anonymous.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
realista




Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 203
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:30, 26 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="The Mike"]A PRZECIĘTNY POLAK MYŚLI SOBIE TAK:

"Kurwa, paliwo po 6 pln, nie było powyżki ani premii za 2011, chociaż firma odnotowała zysk, podniesli ZUS i za chuja nie dostaniesz się bez płacenia pod stołem do specjalisty lekarza, a tu jeszcze syn pierdoli cos o jakichś actach, no słyszaem w radio maryja, że to grozi opatentowaniem kukurydzy i juz na youtube nie będzie wolności słowa, ale w radio zet mówili, że to jednak nie taka zła"
The Mike ! W rzeczy samej !!! Każdy orze jak może więc ACTA średniakom zwisa totalnie, żadna ustawa nie zmieni nastawienia na kombinowanie Confused Wink My mamy kombinowanie w genotypie Exclamation
Anonimowi działają bardzo bezpiecznie więc myślę że to nie grozi nikomu i niczemu - bardziej jest to próba tego jak lemingi zareagują na kolejne ograniczanie wolności
_________________
Brak ideologii jest najlepszą ideologią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:42, 26 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

privilege napisał:
rzeznikt a nie wydaje ci się że gdyby Anonimowym zależało na zatrzymaniu ustawy ACTA to wcześniej skoro mają materiały doprowadzili by do kompromitacji rządu nie tylko w sumie naszego ??? A nie jakiś chore straszenie normalnie- wikee leeks bis tylko lepsze medialnie i takie bardziej skierowane do młodych ...


O tyle lepsze , że jest świeżym pomysłem . Wiki się skończyła . A tu mamy gości , anonimowych , którzy mogą się włamać do każdego kompa na świecie , rakiety ustawią na Warszawę . To jest ten dreszczyk emocji Laughing Nie zdziwi mnie jakiś większy atak ,na jakąś elektrownię sterowaną komputerowo np w Stanach ( taki ostatnio zresztą był ) . To będzie impuls który zapewni świeży dopływ gotówki , związany z cybernetyczną wojną . I biznes się kręci . Jak już raz powiedziałem , nie ma głów skurwieli toczących się rynsztokiem , nie ma zmian Wink

Wojna jest wieczna
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:11, 26 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="realista"]
The Mike napisał:
A PRZECIĘTNY POLAK MYŚLI SOBIE TAK:

"Kurwa, paliwo po 6 pln, nie było powyżki ani premii za 2011, chociaż firma odnotowała zysk, podniesli ZUS i za chuja nie dostaniesz się bez płacenia pod stołem do specjalisty lekarza, a tu jeszcze syn pierdoli cos o jakichś actach, no słyszaem w radio maryja, że to grozi opatentowaniem kukurydzy i juz na youtube nie będzie wolności słowa, ale w radio zet mówili, że to jednak nie taka zła"
The Mike ! W rzeczy samej !!! Każdy orze jak może więc ACTA średniakom zwisa totalnie, żadna ustawa nie zmieni nastawienia na kombinowanie Confused Wink My mamy kombinowanie w genotypie Exclamation
Anonimowi działają bardzo bezpiecznie więc myślę że to nie grozi nikomu i niczemu - bardziej jest to próba tego jak lemingi zareagują na kolejne ograniczanie wolności


Tak naprawdę to znowu wygrali. Tylko debil wierzy, że można renegocjować podpisaną umowę. Były dwa wyjścia, albo jazda po linii i strajk generalny, gdzie sumowałyby się wszystkie nasze żale i hakerska jazda na całego, albo nie robienie niczego i nie robienie z siebie idiotów.

Bo teraz poczuja się jeszcze bardziej bezkarnie. Podpisali? Podpisali. Pokazali co mogą? Pokazali.
Im wiszą nasze prawa, więc jak tu nie kombinować, skoro w narodzie solidarności brak?

Dołaczyłyby sie firmy transportowe, aptekarze, służba zdrowia, dymani przedsiębiorcy, zrobiło by sie Italie do potęgi, zablokowało drogi i Warszafkie, to i lemmingi by sie dołączyły, ogólna zadyma, żeby poczuli, że to dla nich śmierdzi w najlepszym razie stuprocentowym linczem publiczno-politycznym, w najgorszym realnym fizycznym.

Kazdy rozsądny czlowiek wie, że jak z kurwą rozmawiasz łagodnie, to ma Cię za frajera do dymania i rzeźbienia. A my z nimi za łagodnie rozmawiamy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pps




Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 132
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:25, 26 Sty '12   Temat postu: fuck a zrobiłeś coś że teraz narzekasz Odpowiedz z cytatem

takie kurwa towarzystwo mądrych sceptyków co to siedzą i pierdolą jak się komuś nie udaje. Idź do biura poselskiego i umów się z panem Posłem i przyleż z 10kolegami nagadaj mu ze jak nie zobaczysz go przemawiającego i głosującego przeciw ACTA to następne wybory żaden plakat nie powisi dłużej niż 2h i będziecie na każdym spotkaniu gwiżdżąc i tupiąc.
Zrób coś do cholery a nie tylko wysmiewasz/krytykujesz cudze wysiłki!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:42, 26 Sty '12   Temat postu: Re: fuck a zrobiłeś coś że teraz narzekasz Odpowiedz z cytatem

pps napisał:
takie kurwa towarzystwo mądrych sceptyków co to siedzą i pierdolą jak się komuś nie udaje. Idź do biura poselskiego i umów się z panem Posłem i przyleż z 10kolegami nagadaj mu ze jak nie zobaczysz go przemawiającego i głosującego przeciw ACTA to następne wybory żaden plakat nie powisi dłużej niż 2h i będziecie na każdym spotkaniu gwiżdżąc i tupiąc.
Zrób coś do cholery a nie tylko wysmiewasz/krytykujesz cudze wysiłki!!!


To jest to!
Znalazłem na necie t6aką wypowiedź:


"Umilanie życia posłom i politykom
Im samym i ch dzieciom , wnukom i sąsiadom!
Poseł powinien zacząć być postrzegany jako najbardziej uciążliwy sąsiad , sąsiad gorszy niż ż złodziej i awanturujący się alkoholik.
Ceny nieruchomości w sąsiedztwie tak uciążliwych ludzi, jak politycy, powinny lecieć na łeb na szyję.
Wyobraźnie sobie dziecko nieuczciwego polityka, które mówi , że nie pójdzie do szkoły, bo dzieci śmieją się z niego , że.... jest synkiem żony psa.

Uważam , że większość zaczęła by się zachowywać przyzwoicie i uczciwie!"


Ciekawi mnie wasza opinia.
Czy można utrudniając , życie rodzinie i sąsiadom wpłynąć na nieuczciwych polityków?
Czy to jest etyczne?
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia




Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:55, 26 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawa jestem czy ktoś z dysputantów przebrnął przez tekst umowy ACTA
http://d.polskatimes.pl/k/r/13/f1/f8/4f1c3231f3fc5_z.pdf

i czy może wskazać konkretnie które artykuły tej umowy i dlaczego uważa za niebezpieczne

- dla WOLNOŚCI W SIECI lub w inny sposób ograniczające prawo do korzystania z internetu oraz legalnych fonogramów audiobooków itd

przedmiotem tej umowy nie jest bowiem wolność w sieci ale ograniczenie handlu podróbkami dzieł własności intelektualnej (autorkie, patentowe)
konretnie dotyczy ona międzynarodowych postępowań karnych w sprawach
obrotu towarami oznaczonymi podrobionym znakiem towarowym itd.

wydaje się bowiem że wielu uległo hipnozie interpretacji podanej przez Anonymous czym jest ACTA - po to by narobić szumu przy podpisywaniu i być już cicho kiedy sejm (1lutego br) przyjmie nowelizację ustawy o świadczeniu usług elektronicznych która w istocie cenzuruje sieć ....


*****************

o "oddolności" ruchu anonymous dobrze świadczy asortyment na allegro,
maska z koszulką xl gratis za jedyne 39 złl
made in china - całkowicie oddolnie Laughing

http://allegro.pl/listing.php/search?str.....1&sg=0
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SheepShaker




Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 38
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:25, 26 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Mike, jak sie ta komuna skonczyla to kazdy wie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beezle




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:12, 26 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aximia napisał:
ciekawa jestem czy ktoś z dysputantów przebrnął przez tekst umowy ACTA
http://d.polskatimes.pl/k/r/13/f1/f8/4f1c3231f3fc5_z.pdf

i czy może wskazać konkretnie które artykuły tej umowy i dlaczego uważa za niebezpieczne

Częsciowo masz rację, ale czy Ty przeczytałaś? Co Ty o tym sądzisz? Ja przeczytałem praktycznie wszystkie wersje (załączałem je tutaj nieraz na forum), zresztą wątek "ACTA Polski Rząd w światowym spisku" (czy jakoś tak, to głównie moje i Bimiego posty, przynajmniej do niedawna, bo teraz tam się flejm zrobił).

Odpowiadając na Twoje pytanie:

Art. 12, punkt 2:
Cytat:
Każda Strona zapewnia swoim organom sądowym prawo do zastosowania środków tymczasowych bez wysłuchania drugiej strony, w stosownych przypadkach, w szczególności, gdy jakakolwiek zwłoka może spowodować dla posiadacza praw szkodę nie do naprawienia lub gdy istnieje wyraźne ryzyko, że dowody zostaną zniszczone. W przypadku postępowania prowadzonego bez wysłuchania drugiej strony każda Strona zapewnia swoim organom sądowym prawo do podejmowania natychmiastowego działania w odpowiedzi na wniosek o zastosowanie środków tymczasowych i do bezzwłocznego podejmowania decyzji.
Zatem w przypadku naszych urzędasów i zaradnych przedsiębiorców, pragnących pozbyć się konkurencji, będzie to wykorzystywane bardzo chętnie.

Był jeszcze jeden fajny punkt, z którego wynika (niekoniecznie jasno, ale skoro nieprecyzyjnie, to wszystko można będzie podpiąć), że części zamiennych innych niż oryginały nie kupisz. Nie chodzi mi o
Art 5.
Cytat:
towary oznaczone podrobionym znakiem towarowym oznaczają towary, wraz z opakowaniem, opatrzone bez zezwolenia znakiem towarowym identycznym ze znakiem towarowym należycie zarejestrowanym dla takich towarów lub takim, którego istotne cechy nie odróżniają go od takiego znaku towarowego i który w związku z tym narusza prawa osoby będącej właścicielem przedmiotowego znaku zgodnie z prawodawstwem kraju, w którym wykorzystano procedury określone w rozdziale II (Ramy prawne dla dochodzenia i egzekwowania praw własności intelektualnej);
Pytanie, czym są istotne cechy i jaka jest tego właściwa interpretacja?

Nie chce mi się tego szukać, w ogóle całym tym tematem jestem już zmęczony. Cały mój wysiłek, uświadamianie tępemu ludkowi na nic, obudzili się na parę dni przed podpisaniem. I co.. i nic. Psy szczekają, a karawana jedzie dalej.

BTW Link, który podałaś, to nie jest cała treść umowy. Zachęcam do poszperania na stronach europarlamentu czy gdzieś tam w okolicy, może już coś udostępnili w całości.

... no dobra... art. 20 p1
Cytat:
Każda Strona zapewnia swoim właściwym organom prawo do nakazania zniszczenia towarów
w wyniku ustalenia, o którym mowa w art. 19 (Ustalenie naruszenia), że towary te stanowią naruszenie. W przypadkach, w których towary takie nie zostaną zniszczone, każda Strona zapewnia, poza wyjątkowymi okolicznościami, usunięcie takich towarów z obrotu handlowego, tak aby posiadacz praw uniknął jakiejkolwiek szkody.
a nastepnie w Sekcji 5 art 27 p1
Cytat:
Każda Strona zapewnia w swoim prawodawstwie, w stopniu określonym w sekcjach 2 (Dochodzenie i egzekwowanie praw w postępowaniu cywilnym) i 4 (Dochodzenie i egzekwowanie praw w postępowaniu karnym) dostępność procedur dochodzenia i egzekwowania, tak aby umożliwić skuteczne działania przeciwko naruszaniu praw własności intelektualnej, które odbywa się w środowisku cyfrowym, w tym doraźne środki zapobiegające naruszeniom i środki odstraszające od dalszych naruszeń.
p2
Cytat:
W odniesieniu do ust. 1 procedury dochodzenia i egzekwowania każdej Strony stosuje się do naruszenia prawa autorskiego lub praw pokrewnych za pośrednictwem sieci cyfrowych, które może obejmować bezprawne wykorzystanie środków powszechnego rozpowszechniania w celu dokonania naruszenia. Procedury są stosowane w sposób, który pozwala uniknąć tworzenia barier dla zgodnej z prawem działalności, w tym handlu elektronicznego, oraz, zgodnie z prawodawstwem Strony, zachowuje podstawowe zasady, takie jak wolność słowa, sprawiedliwy proces i prywatność16
oj jak cudownie, ale ... wyjaśnienie 16
Cytat:
Na przykład, bez uszczerbku dla prawodawstwa Strony, przyjęcie lub utrzymanie systemu przewidującego ograniczenie odpowiedzialności dostawców usług internetowych lub środków zaradczych skierowanych przeciwko nim przy jednoczesnym zachowaniu uzasadnionych interesów podmiotu prawa autorskiego
czyli wytwórni, zaiksów i innego gówna.

Generalnie cała sekcja 5 jest ciekawa, zwłaszcza punkty 5 i 6. Polecam lekturę.

Art 27
Cytat:
Strona może odstąpić od niniejszej Umowy na drodze pisemnego zawiadomienia o odstąpieniu złożonego Depozytariuszowi. Odstąpienie staje się skuteczne 180 dni od daty otrzymania zawiadomienia przez Depozytariusza.

Więcej mi się już nie chce o tym pisać, odpuszczam ten temat, bo to nie ma sensu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
aximia




Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:05, 27 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="beezle"][
Cytat:
Każda Strona zapewnia swoim organom sądowym prawo do zastosowania środków tymczasowych bez wysłuchania drugiej strony, w stosownych przypadkach, [...]
Był jeszcze jeden fajny punkt, z którego wynika (niekoniecznie jasno, ale skoro nieprecyzyjnie, to wszystko można będzie podpiąć), że części zamiennych innych niż oryginały nie kupisz. Nie chodzi mi o
Art 5.
Cytat:
towary oznaczone podrobionym znakiem towarowym oznaczają towary, wraz z opakowaniem, opatrzone bez zezwolenia znakiem towarowym identycznym ze znakiem towarowym należycie zarejestrowanym dla takich towarów lub takim, którego istotne cechy nie odróżniają go od takiego znaku towarowego i który w związku z tym narusza prawa osoby będącej właścicielem przedmiotowego znaku zgodnie z prawodawstwem kraju, w którym wykorzystano procedury określone w rozdziale II (Ramy prawne dla dochodzenia i egzekwowania praw własności intelektualnej);
Pytanie, czym są istotne cechy i jaka jest tego właściwa interpretacja?


dzięki beezle - przynajmniej konkretna odpowiedź, cóż znasz problematykę , znasz acta i te przepisy wydają ci się nieco niezbezpieczne, ok, ale chyba każdy przyzna że są one nieporoporcjonalne bezpieczne w stosunku do wydarzeń jakie ostatnio miały miejsce w wielu miastach Polski, ludzie myśleli że im interet ocenzurują a nie że bedzie można wprowadzić srodki tymczasowe na zabezpieczenie towaru podejrzanego o piractwo (np. zatrzymanie partii towaru do wyjasnienia sprawy na punkcie celnym) ludzie nie protestowali z tego powdu że urzędnicy mogą ewentualnie nazbyt szeroko interpretować przepisy o indentyczności znaku towarowego, nawiasem mówiać na ten temat mamy liczone w metrach bieżących orzecznictwo i komentarze - do ustawy prawo własności przemysłowej z 2000 por.
http://www.cieslik.edu.pl/index.php/ida/.....fabada84d4

natomiast nie budząca wątpliwości cenzurę internetu masz w projekcie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczna który głosowany będzie 1 lutego br
Procedura blokowania dostępu do bezprawnych informacji („notice and takedown”) czy obowiązki cenzorskie providerów zostaną wprowadzone pod przykrywką szumu związanego z ACTA

przeczytaj to:

http://www.bip.msw.gov.pl/portal/bip/218/19643/
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
peyot




Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 226
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:23, 27 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ aximia, tutaj też chodzi o cenzurę internetu. W odniesieniu do internetu zabezpieczenie towaru podejrzanego o piractwo oznacza po prostu zamknięcie danej strony internetowej. Przepisy ACTA są tak ogólne, że po ratyfikacji można je interpretować naprawdę dowolnie, jak się rządzącym spodoba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kapitan_Nemo




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:30, 27 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tak z dupy tylko wtrace (przepraszam za zakłócenia jeżeli wprodzę):

SOPA
http://en.wikipedia.org/wiki/Stop_Online_Piracy_Act

U nich społeczeństwo wygrało. Jak się pytałem ludzi co się z tym stało, to jedynie poszło w zapomnienie.

Możliwe, że można by przeanalizować Szachownice w USA i Kanadzie i wyciągnąć więcej wniosków.

Czyli Ci co mówią o teście pewnie mają rację.

Jakby rozpatrywać według zasad Sztuki Wojny Sun Tzu, to ujawniliśmy właśnie naszą formację, siłę wojska i tak dalej a sami nie wiemy kogo uderzać, bo jak ACTA zostanie wycofane to system polityczny pozostaje w pełni akceptowalny, po za tym w społeczeństwie powstanie fałszywe poczucie pewności siebie. Oni będą wiedzieć gdzie atakować a my nie wiemy jak się bronić.

Tylko kwoli przypomnieniu - to jest cały czas to co Hitler robił - Weltanschaungskrieg, Psychological Warfare, Wojna Psychologiczna (nie wiem czy tak po polsku).

A i jeszcze dobre jest pytanie, film V jak Vendetta każdy na pewno oglądnął, ale opowiedzcie sobie dalej. Władza istnieje zawsze pytanie tylko kto ją ma - kto według was ma najlepsze karty na ręcę żeby tworzyć nowe struktury jeżeli stare zostaną zniszczone.

Konfucjusz mówił:
Wysyłać ludzi do boju bez nauki to jakby ich porzucić.

Trzeba nauczyć ludzi jak mówić kukuryku wśród 6 milliardów baranów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paravindskey




Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 47
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:12, 27 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wtrącę swoje 3 grosze w kwestii Anonymous.

Odnoszę wrażenie iż grupa ta mogła powstać w dwojaki sposób.

1. Operacja "false flag" gdzie sfingowano kilka ataków, by stworzyć otoczkę zagrożenia w internecie, czego następstwem maja być odpowiednie restrykcje i ograniczenie wolności słowa.

Prawdziwy haker, zorientuje się który atak był wyreżyserowany, ten słabszy potraktuje sytuację jako szanse na zrobienie czegoś "wielkiego" przyłącza się czy to do innych "hakierów" czy też przyłącza się do operacji "false flag" i będzie po krótkim kursie umiał wejść tam gdzie ma wejść i zrobić to co ma zrobić. Łud szczęścia popchnie go w kierunku prawdziwego hakera który powie mu że nie ma czasu go niańczyć...

2. Powstała Autentyczna grupa walcząca, z początku bardzo mała ale rosnąca w dużym tempie, osoby doświadczone skutecznie atakowały zaplanowane cele.

Doszło do podziałów jak to w każdej grupie, czy to osobistych, czy wewnętrzna wtyczka chciała wiedzieć co się święci a następnie próbowała dokonać rozkładu wewnętrznego grupy, aby prowadzić jej poczynaniami. Mogła też powstać odpowiedź rządowa która po Cichu unicestwiła grupę i podstawiła swoją pseudo grupę.

--------------

Oba scenariusze są możliwe mnie martwi rzekoma nieudolność hakerów w wykrywalności owych "zagrożeń" co jest wynikiem albo podpuchy albo ich zwykłej słabości grupy. Kolejne zmartwienie to jeśli scenariusz 1 miał by miejsce, społeczeństwo uległo by fałszywemu poczuciu bezpieczeństwa, oto mamy swoich wybawców, oni nas obronią bo potrafią to czego my nie potrafimy, usiądę więc spokojnie na dupie i pooglądam YT a chłopaki odwalą czarna robotę. Wtedy nawet wszystko trzymało by się kupy, i nie zdziwiło by mnie to, bo rzeczywiście coś tu śmierdzi....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rzeznikt




Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 149
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:14, 27 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kabaret zaczyna się w najlepsze

Czy na strony premiera Donalda Tuska włamał się 22-latek z Wrocławia? Tak twierdzą inni hakerzy, którzy opublikowali jego nazwisko, bo uznali to za e-terroryzm. - Włamałem się, takie hobby - mówi "Gazecie" haker

http://wyborcza.pl/1,75478,11040837,Haker_sypie_hakera.html śmiech na sali

Cytat:
Maski Anonymous pojawiły się w ławach poselskich. To posłowie Ruchu Palikota zorganizowali ''Dzień maski'' jako gest solidarności z przeciwnikami ACTA i osobami krytykującymi rząd za brak dialogu. Maski założyli podczas debaty ws. wniosku o odwołanie ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza.


Palikot, kolejna osoba stara się coś ugrać na nastrojach społecznych.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,11040.....um=twitter


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:56, 27 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzeznikt napisał:


http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,11040.....um=twitter





To zdjęcie wiele mówi . Np to że Palikot się bardziej postarał i zainwestował w plastikową maseczkę Wink
Wiecie , tylko nie mogę sobię jakoś przypomnieć , czy ten V z filmu zabijał, stosował przemoc przeciwko elitom, czy już te sceny wycieli Laughing

Teraz sejm musi to ratyfikować , podobno w czerwcu . Więc czy ludzie dadzą radę demonstrować swoje przywiązanie do wolności Laughing aż do czerwca . Popatrzymy , w międzyczasie bedzie kolejny 10 kwietnia ( jakbym rządził to bym zlikwidował ten miesiąc Smile ) majówka , czyli kolejna przepychanka , nie no będzie się działo , władcy zapewnią nam dodatkowe atrakcje.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia




Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:32, 27 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

peyot napisał:
Ależ aximia, tutaj też chodzi o cenzurę internetu. W odniesieniu do internetu zabezpieczenie towaru podejrzanego o piractwo oznacza po prostu zamknięcie danej strony internetowej. Przepisy ACTA są tak ogólne, że po ratyfikacji można je interpretować naprawdę dowolnie, jak się rządzącym spodoba.


ale tego to mi nie wmówisz ! Evil or Very Mad

bo po prostu umowa ACTA daje definicję towaru


pirackie towary chronione prawem autorskim oznaczają towary będące kopiami
stworzonymi bez zgody posiadacza praw lub osoby przez niego należycie upoważnionej
w kraju wytworzenia i które są wytworzone bezpośrednio lub pośrednio z przedmiotu,
przy czym wytworzenie takiej kopii stanowiłoby naruszenie prawa autorskiego lub
prawa pokrewnego zgodnie z prawodawstwem kraju, w którym wykorzystano procedury
określone w rozdziale II (Ramy prawne dla dochodzenia i egzekwowania praw
własności intelektualnej);

towary oznaczone podrobionym znakiem towarowym oznaczają towary, wraz z
opakowaniem, opatrzone bez zezwolenia znakiem towarowym identycznym ze znakiem
towarowym należycie zarejestrowanym dla takich towarów lub takim, którego istotne
cechy nie odróżniają go od takiego znaku towarowego i który w związku z tym narusza
prawa osoby będącej właścicielem przedmiotowego znaku zgodnie z prawodawstwem
kraju, w którym wykorzystano procedury określone w rozdziale II (Ramy prawne dla
dochodzenia i egzekwowania praw własności intelektualnej);

przy czym umowa ta posługuje się też pojęciem usługa internetowa i to pojecie choć nie zdefiniowane nie jest tożsame z pojęciem towar bo gdyby tak było w powyższych definicjach towaru byłoby dodane lub/i usług internetowych
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beezle




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:54, 27 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aximia napisał:
bo po prostu umowa ACTA daje definicję towaru

Zgadza się. Zastanów się jednak nad kwestią leków. Obecnie mamy w PL wiele zamienników (leki znanych producentów kosztują kilkakrotnie więcej i nie są refundowane). Np lek przeciwpsychotyczny o nazwie Zyprex (olanzapina, zolafren) i wiele leków z innych schorzeń "normalnie" kosztuje w granicach 50 - 150 zł za opakowanie. Polskie zamienniki, refundowane za symboliczną opłatę lub za free, ale tylko dlatego, ze bez refundacji to bylo okolo 10PLN.

Tutaj wiec dopatrywalbym sie problemu, bo interpretacja (niewlasciwa) spowoduje ich likwidacje i kłopoty dla chorych. O problemie z lekami czy czesciami zamiennymi zbyt wiele sie nie mowi, bo wszystkim przeslonil Internet oczy i rozsadek. Szkoda slow.

Innymi slowy, w najlepszym przypadku znow bedzie kolejny akt prawny, ktorego nikt nie bedzie przestrzegal z obawy o zdrowie itp. Po kiego cale to zamieszanie? Kto na tym korzysta?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zup




Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 38
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:03, 27 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

USA nie będzie ratyfikować ACTA
To już jest pewne, to o czym wszyscy mówili od dawna. Stany Zjednoczone Ameryki nie maja zamiaru ratyfikować ACTA i nie będą zmieniali swojego prawa. Takie działanie ze strony USA jest tym, o czym mówiło się już od dawna. ACTA ma chronić tylko interesy firm z USA. Prawdopodobnie jako sygnatariusze będą mieli prawo dostępu do danych nie tylko obywateli Polski, ale również innych krajów, które podpisały ta umowę. Informacja została podana na tronie FFII (https://press.ffii.org/Press releases/Poland is not lost – could challenge ACTA at the ECJ).

Żródło: http://www.internetblackout.org/usa-nie-bedzie-ratyfikowac-acta,0.html

Zdaje sie, że nas sprzedali Cool W massmediach oczywiscie wzmianki o tym nie ma zadnej, wygląda na to, że Amerykanskie koncerny beda mogly korzystać z dobrodziejstw ACTA wszedzie poza granicami swojego kraju. Rolling Eyes

Swoja droga ten post mial isc do tematu o ACTA, ale cos mi sie popieprzylo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mamamia




Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 504
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:05, 27 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Czekamy na 185GB tajnych danych o ktorych ujawnieniu mowili dzielni hakerzy, w przypadku gdzy polski nierząd podpisze ACTA. No panowie i panie hakiery, pokażcie rzeście nie z ABW Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chomicki




Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 91
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:23, 27 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

beezle napisał:

Innymi slowy, w najlepszym przypadku znow bedzie kolejny akt prawny, ktorego nikt nie bedzie przestrzegal z obawy o zdrowie itp. Po kiego cale to zamieszanie? Kto na tym korzysta?


"Dajcie mi człowieka a znajdę na Niego haka", do zdanie nabierze jeszcze głębszego sensu. Będziesz niewygodny, to zniszczą Cię prawnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1992
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:23, 27 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie wkurza tylko jedna rzecz. Rozwalają jakieś gówno warte witrynki premiera, sejmu, ministerstw. Na tych stronach oprócz propagandy rządowej nie było nic wartościowego. Dlaczego nie rozwalą np. serwerów zusu, albo nie zrobią burdelu w skarbówce? Jak przyjebać to z grubej rury i wtedy należny respekt będzie zdobyty a tak to wszystko wygląda na jakieś gierki. Pożyjemy zobaczymy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Amarantus




Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:13, 27 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozjebać dane z ZUS lub US ? Chyba cię pojebało!!

To są konta milionów ludzi, którzy wpłacają tam haracze a ty myślisz, że to należy do państwa? Do państwa należą pieniądze. Wiesz, jakie by mieli kłopoty ci obywatele ( ja również) jak by trzeba było od nowa udowadniać, że zapłaciłeś te wszystkie pity i składki? Ty wiesz ile to jest dokumentów, dowodów wpłat? To nie są mandaty ( tutaj mogli by czyścić do woli) ale tylko niezapłacone. Cool

Taki atak był neutralny i spełnił swoją rolę, zwrócił uwagę ludzi, nikomu nie wyrządził szkody, i co najważniejsze ABW zastanawia się czy prowadzić śledztwo. Ci co go zrobili są w miarę bezpieczni, nie nasrali sobie za bardzo w papiery. Takie działania popieram to jak rozwieszanie plakatów w mieście, znikoma szkodliwość czynu. Wink
_________________
Prędzej dogadasz się z gościem na kacu, niż bluzgającym flustratem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rzeznikt




Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 149
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:14, 27 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

King Crimson napisał:
Mnie wkurza tylko jedna rzecz. Rozwalają jakieś gówno warte witrynki premiera, sejmu, ministerstw. Na tych stronach oprócz propagandy rządowej nie było nic wartościowego. Dlaczego nie rozwalą np. serwerów zusu, albo nie zrobią burdelu w skarbówce? Jak przyjebać to z grubej rury i wtedy należny respekt będzie zdobyty a tak to wszystko wygląda na jakieś gierki. Pożyjemy zobaczymy.


Dokładnie!

Psy szczekają karawana jedzie dalej!;/


Zdjęcie pochodzi z facebook'owego konta Moniki Olejnik

Komentarz pod zdjęciem
"Czekam na ministra Michała Boniego Wink"
Jeśli osoby będące częścią czwartej władzy w tym kraju zachowują się w taki sposób i robią cyrk , to nie będzie dobrze nigdy w POLSCE.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4   » 
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Anonymous narzedziem do kontrolowanej rewolucji?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile