W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Mówili że zapisze się to w historii Polski  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
14 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 3236
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:01, 28 Sty '12   Temat postu: Mówili że zapisze się to w historii Polski Odpowiedz z cytatem

Dziś mija szósta rocznica katastrofy w katowickiej hali wystaw.Tragedia pochłonęła 65 ofiar a setki uczyniła kalekami.Skutkiem tragedii jest również dramat osieroconych rodzin, utrata ekonomicznego bezpieczeństwa i konieczność samotnego borykania się z bezprawiem czyli polskimi systemem prawnym.
Biorąc pod uwagę że "gołębiarstwo" nie jest zamiłowaniem możnych tego świata a przeciwnie,raczej ludzi przeciętnych których nie stać na wynajęcie np mecenasa Amsterdama,,przeto zostali pozostawieni sami sobie.Ich banalne kłopoty nijak mające się do dramatu Michaiła Chodorkowskiego, nie skupiają uwagi polskich mediów.
Cytat:
Odrzucono pozew zbiorowy ws. katastrofy MTK
MTK

Od­rzu­ce­nie pozwu zbio­ro­we­go nie­któ­rych po­szko­do­wa­nych w ka­ta­stro­fie hali MTK w Ka­to­wi­cach w 2006 r. jest już pra­wo­moc­ne. Dzi­siaj sąd ape­la­cyj­ny nie uwzględ­nił za­ża­le­nia peł­no­moc­ni­ka po­szko­do­wa­nych na de­cy­zję war­szaw­skie­go sądu okrę­go­we­go w tej spra­wie.
Rzecz­nicz­ka pra­so­wa war­szaw­skie­go sądu ape­la­cyj­ne­go sę­dzia Bar­ba­ra Tręb­ska po­wie­dzia­ła, że usta­wa o do­cho­dze­niu rosz­czeń w po­stę­po­wa­niu gru­po­wym wy­ma­ga jed­ne­go ro­dza­ju tych rosz­czeń. Tym­cza­sem, jak do­da­ła, część osób w spra­wie opie­ra­ła rosz­cze­nia o prze­pi­sy do­ty­czą­ce ochro­ny dóbr oso­bi­stych, część zaś zgło­si­ła rosz­cze­nia od­no­szą­ce się do kwe­stii ma­jąt­ko­wych. - Na pewno w tej spra­wie złożę skar­gę ka­sa­cyj­ną do Sądu Naj­wyż­sze­go, roz­gra­ni­cza­nie osób po­szko­do­wa­nych jest w mojej oce­nie non­sen­sow­ne - po­wie­dział peł­no­moc­nik po­szko­do­wa­nych mec. Adam Car. Za­zna­czył, że w sto­sun­ku do wszyst­kich po­wo­dów można do­strzec jeden ro­dzaj rosz­czeń zwią­za­ny z kon­kret­ny­mi stra­ta­mi ma­jąt­ko­wy­mi.
Sąd Okrę­go­wy w War­sza­wie od­rzu­cił pozew zbio­ro­wy po­szko­do­wa­nych w ka­ta­stro­fie hali MTK na po­cząt­ku kwiet­nia. Pozew zło­żo­ny przez grupę 16 osób, zda­niem sądu, w świe­tle usta­wy nie był do­pusz­czal­ny. SO wska­zał wów­czas, uza­sad­nia­jąc swą de­cy­zję, że zgod­nie z usta­wą w po­stę­po­wa­niu gru­po­wym nie można do­cho­dzić rosz­czeń o ochro­nę dóbr oso­bi­stych, jak de facto, we­dług sądu, było w przy­pad­ku tego pozwu.
W kwiet­niu sę­dzia SO przy­znał wpraw­dzie, że nie­któ­rzy spo­śród 16 osób skła­da­ją­cych pozew zgło­si­li rosz­cze­nia do­ty­czą­ce spraw ma­jąt­ko­wych, nie­za­li­cza­ją­cych się do ochro­ny dóbr oso­bi­stych, ale ta­kich osób w całej gru­pie było jed­nak pięć, zbyt mało na pro­wa­dze­nie po­stę­po­wa­nia gru­po­we­go. Po­stę­po­wa­nie gru­po­we może bo­wiem do­ty­czyć zgod­nych z usta­wą rosz­czeń co naj­mniej dzie­się­ciu osób.
Jed­no­cze­śnie w kwiet­nio­wej de­cy­zji sądu pod­kre­ślo­no, że roz­strzy­ga­ny pro­blem do­ty­czy wy­łącz­nie oceny, czy spra­wa może być roz­po­zna­na w po­stę­po­wa­niu gru­po­wym, na­to­miast sąd w żad­nym razie nie wy­po­wie­dział się na temat za­sad­no­ści rosz­czeń zgła­sza­nych przez człon­ków grupy prze­ciw­ko Skar­bo­wi Pań­stwa. Osoby, które są po­szko­do­wa­ne, mogą do­cho­dzić swych żądań przed są­da­mi in­dy­wi­du­al­nie.
Hala MTK za­wa­li­ła się 28 stycz­nia 2006 r., w pa­wi­lo­nie od­by­wa­ły się wtedy mię­dzy­na­ro­do­we targi go­łę­bi pocz­to­wych. Pod za­wa­lo­nym da­chem zgi­nę­ło 65 osób, a spo­śród ponad 140 ran­nych 26 osób do­zna­ło cięż­kie­go uszczerb­ku na zdro­wiu. W dniu ka­ta­stro­fy na dachu hali za­le­ga­ła gruba war­stwa śnie­gu.
Usta­wa wpro­wa­dza­ją­ca pozwy zbio­ro­we we­szła w życie w po­ło­wie lipca ze­szłe­go roku. Zbio­ro­we po­wódz­two po­wi­nien zło­żyć re­pre­zen­tant grupy. Ze wzglę­du na rangę spraw roz­pa­try­wa­nych w nowym typie po­stę­po­wa­nia mogą być one pro­wa­dzo­ne je­dy­nie przed są­da­mi okrę­go­wy­mi i roz­po­zna­wa­ne w skła­dzie trzech sę­dziów za­wo­do­wych.
Na ostat­nim eta­pie prac le­gi­sla­cyj­nych w końcu 2009 r. w za­pi­sach usta­wy do­pre­cy­zo­wa­no, że ma ona "za­sto­so­wa­nie w spra­wach o rosz­cze­nia o ochro­nę kon­su­men­tów, z ty­tu­łu od­po­wie­dzial­no­ści za szko­dę wy­rzą­dzo­ną przez pro­dukt nie­bez­piecz­ny oraz z ty­tu­łu czy­nów nie­do­zwo­lo­nych, z wy­jąt­kiem rosz­czeń o ochro­nę dóbr oso­bi­stych". Ogra­ni­cze­nie to spo­tka­ło się z kry­ty­ką wielu praw­ni­ków. We­dług da­nych re­sor­tu spra­wie­dli­wo­ści do po­ło­wy sierp­nia tego roku do sądów w kraju wpły­nę­ły 42 pozwy zbio­ro­we. Obec­nie 18 spraw jest w toku. Więk­szość spraw na eta­pie for­mal­nym zo­sta­ła od­rzu­co­na lub na­stą­pił zwrot pozwu do uzu­peł­nie­nia

http://m.onet.pl/kraj/4867166,detal.html
Bliscy ofiar zawalonej hali MTK wciąż czekają na osądzenie winnych
2012-01-27

_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:34, 28 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bezprawie bezprawiem..
.. skandalem jest to, że prawnicy nie uczą się w szkole czy na aplikacjach tylko eksperymentują na żywych organizmach i liczą za to słoną kasę...

W mojej ocenie odrzucenie powództwa zawsze powinno skutkować roszczeniem wobec "profesjonalnego" pełnomocnika procesowego o zwrot zapłaconej ceny za jego "profesjonalne" zastępstwo procesowe. Zastanawiać można się także nad roszczeniami o naprawienie szkody wyrządzonej przez mecenasa swoim brakiem profesjonalizmu, a nadto o zadośćuczynienie za korzyści utracone.

Odrzucenie zawsze następuje wyłącznie z przyczyn formalnych. Jeżeli sąd nie przystępuje do merytorycznego rozpoznania sprawy z tego powodu, że nasz prawnik spieprzył robotę w amatorski sposób, to nie widzę podstawy do zapłaty wynagrodzenia takiej papudze...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
memorandum




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 121
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:11, 29 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie wiem co to za imbecyle uchwalaja to prawo, ktore zreszta zmienia sie z czestotliwoscia niemozliwa do ogarniecia nawet przez papugi. Swoja droga dziwi mnie fakt, ze papuga chce byc madrzejszy niz uchwalone prawo w sytuacji gdy dotyczy to wniosku tak poszkodowanych przez los ludzi, bo do kasacji jeszcze daleka droga.

Chojaduch zlozy drugi teraz formalnie poprawny.
_________________
"Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją.
Są niebezpieczni"
G. J. Cezar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Mówili że zapisze się to w historii Polski
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile