W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Rekordowy import węgla   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 9487
Strona:  «   1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotrus




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 161
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:24, 15 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

Niemców jest ponad 2x więcej niż Polaków, a Ruskich prawie 4x więcej.

Jeżeli być ścisłym to tych i tych jest 2x więcej. W Rosji przecież nie żyją tylko Rosjanie ale wiele innych nacji, które nie koniecznie ruskich lubią. Po za tym spory odsetek w Rosji i Niemczech to właśnie Polacy... Których całkowita liczba na świecie to nie 40 milionów (szacuję się około 60). Ale argument mimo to raczej marny. Biorąc pod uwagę fakt że światem rządzi 300 milionowe państwo której armia jest silniejsza od następnych 50 armii razem wziętych...

pszek napisał:

Nikt nas nie rozkradł.Po prostu nastąpiła transformacja ustrojowa, a każdy ustrój społeczno-ekonomiczny buduje się na czyjś rachunek.

Z tym że my budujemy od 20 lat ustrój socjalistyczny, czego nowy dowód masz tutaj viewtopic.php?t=19155
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:24, 09 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OSTATNIO oglądam tvp info i słyszę taką oto informację: ponieważ węgiel na świecie tanieje, polskie kopalnie sobie nie radzą, najmniej rentowne trzeba zamykać, nie wytrzymują konkurencji -itp. postępackie pierdylium. Ja się kurwa pytam: co to jest, może kolega @kaczaFI MI to objaśni, bo zdaje się niezły w te klocki. Jak to jest? Jakie kurwa nierentowne? Chodzi o to, że coś mi tu nie gra.. jak to jest, że Polakom bardziej opłaca się sprowadzić węgiel zza granicy niż wydobaywać własny???!! Co to kurwa znaczy?? Zaraz zaraz - czyj jest ten węgiel? Czyj do huja jest ten węgiel - ja się pytam... STOP - znam odpowiedź! -Należy do narodu.. My, jako Polacy, musimy płacić jedynie za jego wydobycie, bo on już jest nasz... to jak to jest, że węgiel sprowadzany zza granicy jest jeszcze tańszy? My, w ogólności, musimy płacić jedynie za wydobycie (mamy węgiel w Polsce - i on jest nasz) - a mimo to, ten zza granicy jest tańszy? Co to kurwa znaczy? Za ten zza granicy płacimy: za wydobycie + za sam węgiel (nikt kurwa darmo go nie da). Czy to oznacza, że koszty samego wydobycia polskiego węgla są jeszcze większe niż wydobycie + np. węgiel rosyjski? Naprawdę? -Tak tanio ruscy oddają swój węgiel?? Jakiś dumping stosują, czy ki huj?? Jak by ktoś mógł mi to wyjaśnić to byłbym wdzięczny.. - a najlepiej jeszcze gdyby to był jakiś minister ...albo prezes jakiejś spółki weglowej. Czy ceny wydobycia węgla w jego spółce są naprawdę do huja walca wyższe niż zapłacenie ruskowi za wydobycie, + za sam węgiel ....mało! + kurwa ! plus jeszczze ZA DOSTAWĘ POD DRZWI!!? No jak nie jak tak = przecież za to też chyba kurwa płacimy, chyba rusek też to jakoś wkalkulowuje, nie wierzę żeby o tym zapomniał .. CO JEST DO HUJA BATONA!!!!??? -Nie, no takie proste kurwa pytanie mam, na chłopski rozum,, bo kurwa- że węgiel jest własnością narodu i polacy "za węgiel płacić nie muszą" - bo już go posiadają na własność = Bo skarb państwa jest własnością narodu, (co to kurwa jest Skarb Państwa - do kogo kurwa należy ten skarb?? Do państwa. Ale co to kurwa jest to Państwo? Państwo to My, nie jakiś rząd, nie sejm czy senat, to oczywiste.. - czyli węgiel należy do skarbu państwa, skarb państwa też do kogoś należy - nawet się mówi Skarb "państwa". Państwo -to każdy obywatel). To jeszcze raz- jak to kurwa jest że "Polskie" kopalnie nie są w stanie wygrać z węglem zagranicznym? Do huja! Jakie wygrać -to jakieś zawody? Czy w tych zawodach zagranica stosuje dumping i oddaje węgiel po kosztach wydobycia? Przecież tym ludziom (górnikom, zarządowi, i pani kadrowej w kanciapie) powinno się za każdą tonę węgla DOKŁADNIE TYLE, -i tylko tyle- płacić, ILE KOSZTUJE WYDOBYCIE 1 tony WĘGLA. Ile to jest na dzisiaj - tego nie wiem dokładnie, sie nie orientuje ale coś tak myśle, że może połowa tej obecnej "ceny". I to jest punkt wyjścia do jakichkolwiek rozmów, punkt jaki proponuję, nazwijmy go Punktem KONSTYTUCYJNYM, a będącym jednocześnie wyjściowym (z założenia) do wszelkich Rozmów: z jakimikolwiek związkami, Państwa ze związkami, związków z zarządem, Państwa z zarządem itp, etc. Jeśli coś KOMUŚ nie będzie pasowało - to znaczy to tylko, że coś tu jest nie halo - ale nie z tą propozycją.. O, nie! -coś jest nie halo w wewnętrznym mechanizmie działalności spółki, kopalni, Państwa, kto wie... może nawet zarządu! (sic).. itd.. ja w to nie wnikam. Proponowałbym jedynie, żeby te WEWNĘTRZNE nieporozumienia to sobie już kopalnia, związki, górnicy - ZAŁATWILI.. Na WŁASNĄ RĘKĘ- PO SWOJEMU- Z ZARZąDEM. Jak chcą to niech go na taczkach nawet wywiozą - bo jeśli komuś taka cena nie odpowiada to NIE GÓRNICY POWINNI PIERWSI OPONOWAĆ! POWINNI NA TO SPOKOJNIE PRZYSTAĆ - (ba - domagać się takiej ceny właśnie - dlaczego zaraz wytłumaczę). WSZAK TO ROZSĄDNA CENA - I JEDYNIE powinni CZEKAĆ CO NA TO CO ZARZĄD POWIE, NA TĘ CENĘ... A JEŚLI BY ZARZĄD POWIEDZIAŁ, przypadkiem, ŻE TO STANOWCZO ZA MAŁO, Ooo! -trzeba by mu odpowiedzieć, ostro i stanowczo, że OTO JEST WOLNY RYNEK W WYDANIU SOCJALISTYCZNYM. W dalszej kolejności Państwo "kupuje" ten węgiel (znaczy płaci za wydobycie) i dzieli pomiędzy wszystkich obywateli. Każdy dostaje kartki na węgiel (no kurwa to nic śmiesznego) - czyli każdy obywatel ma prawo do wykupu pewnej ilości węgla, rokrocznie, ze składów państwowych, po państwowej (a jakże by inaczej! - Państwowej - czytaj. społecznej, jak kto woli: "wolnorynkowej" - tj. po kosztach wydobycia- cenie). Problem rentowności kopalni załatwiony. Zbyt na Węgiel po tej cenie w kraju się zaraz znajdzie - kopalnie ODZYSKAJĄ RENTOWNOŚĆ.. eureka! NO CIEKAWE, MAM TAKI KURWA POMYSŁ, MOŻE JA COŚ ŹLE MYŚLE? Przecież socjalizm to nie tylko tzw. rozdawnictwo -ale również prawo do posiadania. W '89 głupi naród radośnie zrzekł się tego prawa (nie jest to formalnie prawda, ale populistycznie można tak oto Polakom pluć w twarz). Od strony formalnej jednakowoż, czy to się komuś podoba, czy nie, "na papierze" - Rzeczpospolita nadal pozostała w pewnej mierze Ludowa. -...tylko że Papier wszystko przyjmie, a ludzie nie mają o tym zielonego pojęcia -zapomnieli, nie są dostatecznie doedukowani, nie pokończyli prawa.. -i co najistotniejsze- wyprano im mózgi: zazwyczaj nie wiedzą do czego mają prawo. W polemice z koliberkami nawet starzy wyjadacze socjalizmu zapominają o tej prostej zasadzie (a jednocześnie jakże cennym argumencie w dyskusji z wszelkiej maści koliberkami): socjalizm to nie tylko "rozdawnictwo", ale także -a może nawet przedewszystkim!- PRAWO DO POSIADANIA. Kiedy koliberki krzyczą "precz z rozdawnictwem!" - trzeba by najpierw ich spytać: rozdawnictwem czego? -czyjej własności? ..Bo może chodzi im czasami o "rozdawnictwo" skarbu narodowego, rozdawnictwo Skarbu Państwa?? -No to tu akurat mieliby pełną rację i trzeba by im przyznać słuszność! To jak kurwa - chcecie kartki na węgiel, czy nie?! A może pasuje wam jak tłusty wieprz rżnie was na grube tony, a inny zwel w telewizorni tłumaczy to mądrząc się, że "nierentowne kopalnie trzeba w Polsce pozamykać, szlus, nie ma rady - po co? dlaczego?- ano chyba po to -może nie tymi słowami, ale sens pozostaje mniej więcej taki- ..żeby tłuste wieprze mogły w dobie kryzysu dalej "konkurować" w globalnym z-b-y-c-i-e (pssst -..waszego węgla, ale o tym sza!).
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wkurwiony




Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 609
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:23, 09 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat polskiego wegla to wielowatkowa historia, w ktorej nie mozna okreslic jednoznacznie winnych a na pewno znajac obraz sytuacji jedynie z mediow jest to niewykonalne. Mamy tu doczynienia z calym szeregiem absurdow i bzdur, ktore jakims cudownym sposobem uchodza bezkarnie lub zupelnie bez echa. Bez zbednego pierdzielenia napisze od razu, ze najprawdopodobniej jestesmy swiadkami wrogiego przejecia, ktore przeprowadzane jest nieslychanie precyzyjnie, niemalze niezauwazenie aczkolwiek jak widac po Twoim poscie, niektorych zaczyna to irytowac. Prawda jest taka, ze nie chodzi tu o 'zlego prezesa' czy tez jakis tam wyimaginowany kryzys. Mialem swego czasu, jakies 5-7 lat wstecz bardzo dobry kontakt z kims z powiedzmy szpicy zarzadu JSW i kilka ciekawych rzeczy sie dowiedzialem, ktore w tamtych kregach nie byly zadna tajemnica. Mianowicie odpowiadajac na jedno z Twoich pytan: tak, bardziej oplacalo sie sciagac wegiel z Australii niz kupowac nasz krajowy, ktory w tym samym czasie wysypywany byl na haldy i lezal odlogiem. Uzasadnienie bylo takie: australijski wegiel jest tanszy poniewaz zloza sa plycej, za czym idzie tansze wydobycie [sporo odkrywek] wiec nawet wliczajac koszta transportu bilans wychodzil dodatni hehe.. wyobrazasz sobie realnie sytuacje, w ktorej mamy zbilansowana administracje i wynagrodzenia dla gornikow zalezne od wydobycia i wynikow finansowych spolki? Pewnie tak bo brzmi to rozsadnie ale nic z tego, predzej cale miasto gornicza brac przewroci do gory nogami niz zgodzi sie na cos takiego. I niewazne, ze realnie bylibysmy w stanie 'krzyknac' ceny, ktore sprawilyby ze Niemcy byliby naszymi glownymi klientami - to absolutnie nierealne. NASZ wegiel jest potrzebny komus innemu, nie wiem komu ale obstawiam albo bezposrednio niemiecki Thyssen lub samego Mittala, ktory jest najwiekszym producentem stali na swiecie a w samej PL ma ponad 70% udzialu w branzy. Przez ostatnie 10-15 lat wykupil nasze najwieksze huty a niedaleko Slaska w Czechach ma potezna hute w Ostravie i nie tylko. Swoja droga Ostravskie Vitkovice to przemyslowe zaklady z niezla historia, zalozone zostaly i nalezaly dluugo do samych Rothschildow, o ironio. Lakomy kasek wegiel koksowniczy, ktory jakosciowo stoi na swiatowym poziomie. Tak to widze, nic nie dzieje sie przez przypadek.

edit: a tak w ogole to ja sam juz nie wiem czy dolnoslaskie, opolskie i slaskie to jeszcze polska czy juz niemieckie landy z polskimi flagami i jezykiem, powaznie..
_________________
www.youtube.com/channel/UCI3vDM6Hf57cufFRgHA76-w/videos
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczafi




Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 855
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:06, 10 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Uzasadnienie bylo takie: australijski wegiel jest tanszy poniewaz zloza sa plycej


Powodów jest dużo więcej. Najważniejsze to chyba dotowanie wydobycia i transportu surowca przez głównych eksporterów, zwłaszcza pozaeuropejskich. Praktyki te oficjalnie są niedopuszczalne w liberalnej UE (tzw. niedozwolona pomoc publiczna), ale przepisy przepisami i dotyczą tylko maluczkich oraz skrajnie naiwnych, bo przecież Niemcom nikt nie zabroni podobnych działań.

Natomiast idiotyczny polski rząd stroni też od regulacji importu, bo przecież "wolny rynek". Nie tylko nie myśli o embargu czy cłach zaporowych, ale również przymyka oko na przekręty z importowanym węglem - min. zgłaszanie surowca jako niskiej jakości, często nawet miału (!) celem zaniżenia opłat celnych.

Inne ważne kwestie to umyślne rozdrabnianie, żeby zamiast np. jednej dobrze prosperującej spółki na rynku węgla kamiennego istniał pierdylion nieudolnie zarządzanych spółeczek z posadami dla politycznych pierdzistołków. W ten sposób zdecydowanie łatwiej przeprowadzić prywatyzację - mniejsze kawałki tortu to niższa cena, a kopalnie celowo doprowadzone na skraj bankructwa wzmacniają nastroje proprywatyzacjne bez wnikania w przyczyny sytuacji. A przecież nikt nie powiedział, że górnictwo węgla kamiennego nie może być skonsolidowane jak górnictwo miedzi, w którym działa tylko gigant KGHM i świetnie radzi sobie na rynku.

Na sam koniec można by wspomnieć o utworzeniu czegoś na kształt państwowych składów węgla, żeby zapobiec podbijaniu cen przez łańcuszek prywatnych pośredników. Szkoda, że ten temat w ogóle nie pojawia się mediach, bo przebicie między ceną kopalnianą, a skupową (netto) bywa naprawdę ogromne.

Cytat:
w ktorej mamy zbilansowana administracje i wynagrodzenia dla gornikow zalezne od wydobycia i wynikow finansowych spolki?


Zbilansowana administracja jak najbardziej, ale dlaczego górnik ma ponosić odpowiedzialność za błędy kadry zarządzającej? Zapewnienie płynności finansowej i właściwej organizacji to zadania ludzi na najwyższych stołkach, więc z tego należy rozliczać prezesa wraz z otoczeniem.

Nie powinno być tak, że np. prezes Kompanii Węglowej bez względu na sytuację finansową firmy zgarnia 80 tys. zł/m-c, a przy odejściu dostaje prawie milionową odprawę. To niesprawiedliwie i skrajnie demoralizujące.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:11, 10 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Kaczafi napisał:
Cytat:
Powodów jest dużo więcej. Najważniejsze to chyba dotowanie wydobycia i transportu surowca przez głównych eksporterów, zwłaszcza pozaeuropejskich. Praktyki te oficjalnie są niedopuszczalne w liberalnej UE (tzw. niedozwolona pomoc publiczna), ale przepisy przepisami i dotyczą tylko maluczkich oraz skrajnie naiwnych, bo przecież Niemcom nikt nie zabroni podobnych działań.

Natomiast idiotyczny polski rząd stroni też od regulacji importu, bo przecież "wolny rynek". Nie tylko nie myśli o embargu czy cłach zaporowych, ale również przymyka oko na przekręty z importowanym węglem - min. zgłaszanie surowca jako niskiej jakości, często nawet miału (!) celem zaniżenia opłat celnych.

NADAL NIE ROZUMIEM. Jak ktoś dotuje, tzn. zaniża cenę, albo mówi mi że ma na sprzedaż śmieci - a tak naprawdę sprzedaje/oddaje za pół darmo towar wysokiej jakości - TO JEST JEGO STRATA A MÓJ ZYSK!!!! -JAK NIC, TYLKO BRAĆ TOWAR OD DEBILA!!! Poproszę o precyzyjniejsze wyjaśnienia od kolegi @kaczafiego - bo zamiast wyjaśnić - jeszcze mi tylko dodatkowo namieszał Brick wall Think salut scratch Question

Cytat:
Natomiast idiotyczny polski rząd (...) Nie tylko nie myśli o embargu czy cłach zaporowych

Myślenie o embargu, czy cłach zaporowych - w konfrontacji z "Państwem-idiotą", które oddaje za pół darmo swój własny towar dobrej jakości - byłoby nie tylko nie wskazane, ale -przynajmniej dla mnie, ale może ja coś źle myślę- byłoby to wręcz działaniem na szkodę interesu narodowego. W interesie narodowym leży importowanie po jak najniższych cenach jak nalepszego towaru, swoje własne złoża [w miarę możliwości] zostawiając sobie zaplombowane na przyszłe lata i dla przyszłych pokoleń (-oto dalekowzroczne planowanie -choćby tak, jak to czynią USA z własną Ropą Naftową - długo ograniczały własne wydobycie skupiając się raczej na imporcie z Arabii, choć mogłyby nie płacić nikomu ani centa za zagraniczny surowiec, gdyż ich własne złoża były w stanie pokryć ich całkowite zapotrzebowanie kilkukrotnie. Do dziś w Kaliforni są oszacowane, lecz zaplombowane i 'nieruszane' potężne złoża ropy i gazu. I to jest całkiem normalne, zdroworozsądkowe nastawienie. Przekręcanie tego i odwracanie myślenia do góry nogami: sprzedajmy jak najwięcej z tego co posiadamy, choćby za pół-darmo, w imię tzw. walki rynkowej i konkurencji - oto pejsate nauki jakie trzeba wtłaczać od najmłodszych lat w gojwskich szkołach; zaś Państwa które tak czynią, pozbywają się swych najcenniejszych skarbów).
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kaczafi




Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 855
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:30, 10 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak ktoś dotuje, tzn. zaniża cenę, albo mówi mi że ma na sprzedaż śmieci - a tak naprawdę sprzedaje/oddaje za pół darmo towar wysokiej jakości - TO JEST JEGO STRATA A MÓJ ZYSK!!!!


Początkowo rzeczywiście może tak być, ale biznesowi pragmatycy nie są głupi, więc czasem stosują taki trik np. celem zniszczenia konkurencji i przejęcia danego rynku. Wtedy ceny mogą już pójść ostro w górę i wyjdą na duży plus. Przecież monopoliście nikt nie zabroni.

Dzięki takiej polityce koncerny min. z Chin, Indii i Turcji wykupiły wiele zachodnich przedsiębiorstw, które działając na zasadach wolnorynkowych, nie miały najmniejszych szans w starciu z dotowaną produkcją.

Identycznie w przypadku górnictwa. Najpierw wystarczy zaoferować ceny dumpingowe, przez co polski przemysł (specjalnie utrzymywany w chronicznym niedoinwestowaniu) dostanie po dupie i straci na wartości, a po określonym upływie czasu nadarzy się idealna okazja do wrogiego przejęcia, żeby pozbyć się rywala i zalać rynek swoim towarem.

Dlatego dotowanie to w praktyce coś na kształt kredytu pod rozwój firmy - zainwestowane pieniądze w przyszłości zwrócą się z nawiązką.


Rozwinięte państwa kapitalistyczne stosują też dotowanie uwarunkowane pewnymi oszczędnościami, kiedy np. likwidacja firmy/firm albo jakiejś branży kosztowałaby więcej (zasiłki + przekwalifikowanie + ew. miejsca pracy) niż częściowe dopłacanie do produkcji.

Cytat:
Myślenie o embargu, czy cłach zaporowych - w konfrontacji z "Państwem-idiotą", które oddaje za pół darmo swój własny towar dobrej jakości - byłoby nie tylko nie wskazane, ale -przynajmniej dla mnie, ale może ja coś źle myślę- byłoby to wręcz działaniem na szkodę interesu narodowego


Zgoda, ale pod jednym warunkiem - dany sektor nie rozwinął się w państwie do tego stopnia, że import taniego towaru może być dla niego destrukcyjny.

W tym miejscu przydałby się bilans potencjalnych zysków i strat - czy tani import nie spowoduje załamania lokalnej gospodarki, co będzie się wiązać z kosztami przekwalifikowania pracowników oraz utworzenia nowych miejsc pracy, a w razie niepowodzenia wypłaty świadczeń. Dotyczyłoby to nie tylko firm bezpośrednio działających w konkretnym sektorze (np. górnictwie węgla kamiennego), ale także różnych dostawców, podwykonawców, kooperantów, etc. Warto o tym pamiętać.


PS : Chciałbym zwrócić uwagę, że wiele prywatyzacji zostaje umyślnie poprzedzonych wyłożeniem publicznej kasy na modernizację, która wcześniej "nie mogła" dojść do skutku. Zrobiło się o tym głośno też w czasie ostatnich protestów górników z KWK Brzeszcze, którą wyposażono w najnowocześniejszą w Europie stację odmetanowania.

http://www.elplastplus.pl/index.php/biez.....ze-otwarta



Tymczasem kopalnie, które również wymagały modernizacji, ale nie zostały przeznaczone do oddania w prywatne ręce, doczekały się... wysadzenia w powietrze - jak np. KWK Morcinek.

Priorytety liberalnej III RP widać gołym okiem.


PS2 : Tę samą prawidłowość widać w PKP Intercity (tak wiem, inna działka), które też "nie mogło" zabrać się do wymiany i modernizacji taboru, zanim prywatyzacja spółki nie została przesądzona. Rozpocznie się w 2018 roku i najprawdopodobniej trafi w ręce Deutsche Bahn, które od dłuższego czasu działa na polskim rynku przez spółki Arriva i DB Schenker.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20403
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:56, 13 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polska ściąga rekordowe ilości węgla z zagranicy. Do tego wydobywa go niemal sama w Unii

Rekordowe 19,68 mln ton węgla kamiennego z zagranicy trafiło do Polski w 2018 r. Wiele wskazuje na to, że w 2019 r. ten wynik zostanie jeszcze podkręcony. W ciągu trzech lat import węgla do Polski z Rosji wzrósł o 160 proc., ale surowiec trafia do nas także z bardzo odległych kierunków, takich jak Mozambik, Australia czy Kolumbia.




czytaj: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,2518.....ysoki.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:31, 13 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przynajmniej w truciu powietrza PISuary osiągnęły faktyczny progres/wzrost, ale tutaj akurat nie ma się z czego cieszyć Confused
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2988
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:29, 14 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezły cyrk. Ale jakie mamy społeczeństwo, bo na miano "naród" ta zbieranina nie zasługuje, takich mamy ludzi u władzy i interesy na ich miarę.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20403
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:49, 14 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą, mieli budować gazpoport za jakieś szalone miliardy, żeby się uniezależnić od ruskiego gazu, na rzecz sprowadzania z USA.

Ciekawe jaki mają plan na uniezależnienie się od ruskiego węgla... pewnie z czasem też wybudują węgloport i przerzucą się na ten zza oceanów.
W końcu Polak potrafi.. Smile

Z pamiętam jak mówili że Polska nie zrezygnuje z węgla, żeby górnicy mieli pracę.
Myślałem tylko wtedy, że chodziło im o polskich górników.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:58, 14 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Z pamiętam jak mówili że Polska nie zrezygnuje z węgla, żeby górnicy mieli pracę.
Myślałem tylko wtedy, że chodziło im o polskich górników.


A Ślązacy debile jeszcze ich poparli w wyborach, bo na Śląsku też PIS wygrał, i to dzięki obietnicom dla górników. Widać już im wywietrzała z głowy "opcja niemiecka". Wystarczyło naobiecywać, pomachać banknotami, i to że jeszcze wczoraj traktowali ich jak psa, dzisiaj już nie ma dla nich znaczenia. To smutne jak tanio idzie kupić ludzką godność Confused
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1088
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:00, 14 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
Bimi napisał:
Z pamiętam jak mówili że Polska nie zrezygnuje z węgla, żeby górnicy mieli pracę.
Myślałem tylko wtedy, że chodziło im o polskich górników.


A Ślązacy debile jeszcze ich poparli w wyborach, bo na Śląsku też PIS wygrał, i to dzięki obietnicom dla górników. Widać już im wywietrzała z głowy "opcja niemiecka". Wystarczyło naobiecywać, pomachać banknotami, i to że jeszcze wczoraj traktowali ich jak psa, dzisiaj już nie ma dla nich znaczenia. To smutne jak tanio idzie kupić ludzką godność Confused
No dobrze, to na kogo twoim zdaniem mięli głosować? Confused
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 767

PostWysłany: 00:26, 15 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No dobrze, to na kogo twoim zdaniem mięli głosować? Confused

Wole sraczkę aniżeli rozwolnienie . btw jakby wybory faktycznie coś zmieniały... to na świecie wojen by nie było.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1088
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:56, 15 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wole sraczkę aniżeli rozwolnienie
Confused hehe, nie , no też fajnie... chociaż ja nie widzę różnicy. de gustibus non disputandum est.

Pytam w kontekście takim, że krytykować każdy jeden cwaniaczek potrafi, i jest to poziom utyskiwania spod budki z piwem -dopóki nie poda się rozwiązania, albo nie wskaże jakiejś alternatywy... Swoją drogą nie zauważyłem aby @chAzaryn kiedykolwiek krytykował inne preferencje niż optowanie za PiSem, Czyli co -czy wszyscy Ślązacy głosowali na PiS? Confused aha - ci którzy głosowali na PO już są cacy, no bo PO nie obiecuje rozdawnictwa ani żadnych gruszek na wierzbie, tylko obiecuje co innego -swobody seksualne dla brunetów i szeroki strumień pieniędzy, który do nas popłynie -ale z unii europejskiej. Rolling Eyes A więc tylko ci Ślązacy, którzy głosowali na PiS to cyt. " d e b i l e " . Surprised ...krytyka głosowania na PiS zawsze jest trendy.. , zawsze ...bezpieczna Rolling Eyes ..Chcesz uchodzić za człowieka o wielkiej przenikliwości? -skrytykuj jakąś grupę społeczną że zagłosowała na PiS i nazwij ją debilami.
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:36, 15 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Polska ściąga rekordowe ilości węgla z zagranicy. Do tego wydobywa go niemal sama w Unii


Laughing ja wiem , że mnie chwile nie było ale żeby mieć aż taką sklerozę Wink

w grudniu zeszłego roku mogliśmy przeczytać jeszcze taką informację :
Cytat:
Niemcy są "zielone" tylko w teorii? Należąca do RWE kopalnia chce wyciąć las, który ma 12 tys. lat
https://forsal.pl/artykuly/1376241,las-w.....s-lat.html
To akurat jest o węglu Brunatnym którego największe wydobycie w Europie jest w Niemczech i odbywa się metodą odkrywkową . Węgiel brunatny różni się tym kamiennego że jest mniej kaloryczny .

Kolejna sprawa jest taka kto pisze teksty , pod jakie zamówienie i w jakich okolicznościach . Bo chyba nie macie wątpliwości że chodzi o manipulację gdzie wplata się półprawdę w odpowiedni sposób .
Kilka lat tamu pisałem na forum o transportach węgla do Portu Gdańskiego z Ukrainy ( rozumiecie statkami na około i się opłacało ) i nikt o tym nie pisał a była to informacja pewna z pierwszej ręki od osoby która tam pracowała . Z tym że nie było to przed wyborami .


Czemu sprowadzają tani węgiel np z Mozambiku . Bo nie potrzeba jest nam kopalnia , z pracownikami i wszystkimi kłopotami z tym związanymi ( takimi jak płace , zusy , podatki itp ) . Firma "Janusza biznesu z PISu" jak i wcześniej Januszów z PO potrzebuje tylko znajomości , a i pieniądze się znajdą . To jest jak szmuglowanie narkotyków z odległych zakątków świata , z tym że węgiel nie jest nielegalny Wink .

Cóż , jak na mój gust niemiaszki chcą pomóc PO osiągnąć lepszy wynik w wyborach , nie zdziwiłbym się jakby Tusku wygrażał jakimiś wyimaginowanymi sankcjami na Polskę byleby PISiory miały gorszy wynik .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:41, 15 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agre napisał:
Cytat:
No dobrze, to na kogo twoim zdaniem mięli głosować? Confused

Wole sraczkę aniżeli rozwolnienie . btw jakby wybory faktycznie coś zmieniały... to na świecie wojen by nie było.


To źle że wolisz sraczkę , po za tym sraczka i rozwolnienie to jedno i to samo Wink . Zapewne chodziło ci o Zatwardzenie Wink .
Ale coś ci powiem jaka jest różnica między jednym bólem dupy a drugim . To różni zatwardzenie od sraczki , że sraczka jest wynikiem zatrucia organizmu .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 767

PostWysłany: 14:52, 15 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kabała z eko energią, import węgla, zalewanie kopalń, no świetnie !! się powodzi
a u nas delikwent przez 3 dni sobie spokojnie podbiera piwerko ze stacji normalnie wchodzi i wychodzi i nikt nic z tym zrobić nie może ochrona go najwyżej wyprasza
żebraków mnoży się na potęgę ciągle trzeba przeganiać bo żebrzą, co najmniej raz dziennie próbuje żebrać
jakiś gość opierdala jedną z kawiarni w centrum miasta i fakersa kamerze pokazuje
ja sie kurwa pytam co się dzieje z tym krajem ?
podzielimy tzn moje miasto podzieli los ukrainy lub mołdawii?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 767

PostWysłany: 14:52, 15 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

To źle że wolisz sraczkę , po za tym sraczka i rozwolnienie to jedno i to samo Wink .

No własnie chodzi o to że nie pomyliłem się
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:51, 15 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniołek napisał:
Azyren napisał:
Bimi napisał:
Z pamiętam jak mówili że Polska nie zrezygnuje z węgla, żeby górnicy mieli pracę.
Myślałem tylko wtedy, że chodziło im o polskich górników.


A Ślązacy debile jeszcze ich poparli w wyborach, bo na Śląsku też PIS wygrał, i to dzięki obietnicom dla górników. Widać już im wywietrzała z głowy "opcja niemiecka". Wystarczyło naobiecywać, pomachać banknotami, i to że jeszcze wczoraj traktowali ich jak psa, dzisiaj już nie ma dla nich znaczenia. To smutne jak tanio idzie kupić ludzką godność Confused
No dobrze, to na kogo twoim zdaniem mięli głosować? Confused


Szczerze, to wszystko inne było by lepsze. Wszystkie partie w obecnej RP to syf, ale PIS to największy syf. Żeby ten kraj naprawić to trzeba by najpierw ludziom głowy naprawić, a potem zabierać się za zmiany systemowe, bo z społeczeństwa gnuśnych debili i ciemnogrodzian, zdrowego państwa nie zbudujesz. Nie ma na świecie państw idealnych, ale są takie które sa bliskie ideałowi, takie jak Islandia, Kanada, Nowa Zelandia i w takim kierunku by iść, ale tam świadome społeczeństwa obywatelskie budowały się dekadami, a w Polsce ciemny ludek od dziecka tresowany jest nie do życia obywatelskiego, ale do wierności Plebanowi i Panowi, jak za czasów feudalnych ale w nowej qasi-nowoczesnej oprawce.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1088
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:12, 15 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

świadomy obywatel napisał:
Żeby ten kraj naprawić to trzeba by najpierw ludziom głowy naprawić,
hehe, i wracamy do starej marksistowskiej śpiewki totalitarny pojebie.. Confused "uzdrawianie ludzi" ci się marzy co? ...a najlepiej na własną modłę.. Rolling Eyes (tudzież zgodnie z regułą wzorca "świadomości" przysłanego z Biura Obywatelskich Miar i Wag w jakiejś Kanadzie, czy innej Zelandii)

uświadomiony obywatel napisał:
Szczerze, to wszystko inne było by lepsze. Wszystkie partie w obecnej RP to syf, ale PIS to największy syf.
aha, czyli nie ważne już na kogo się głosuje, byle nie głosować na PiS.. głosuj w ciemno wyborco, tylko sprawdź czy przypadkiem nie zagłosowałeś na PiS, w takim wypadku powtórz losowanie Laughing .. Oto chazyreńskie modus operandi na dzisiejsze czasy i sposób na rozwiązanie polskich problemów haha... Pyszny pomysł Wujku Dobra Rada!

Cytat:
a potem zabierać się za zmiany systemowe,
a kto mówi o zmianach systemowych Eh? , przecież tobie system demokracji parlamentarnej jak najbardziej odpowiada, wszak tylko jako anonimowy baran i wśród stada baranów czujesz się swojsko.. Laughing

Cytat:
ale tam świadome społeczeństwa obywatelskie budowały się dekadami
hahah a cóż to za jewropejska nowomowa? Rolling Eyes haha ?? Wierzysz w jakąś świadomość zbiorową?? Laughing
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20403
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:04, 16 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Bimi napisał:
Polska ściąga rekordowe ilości węgla z zagranicy. Do tego wydobywa go niemal sama w Unii


Laughing ja wiem , że mnie chwile nie było ale żeby mieć aż taką sklerozę Wink

w grudniu zeszłego roku mogliśmy przeczytać jeszcze taką informację :
Cytat:
Niemcy są "zielone" tylko w teorii? Należąca do RWE kopalnia chce wyciąć las, który ma 12 tys. lat
https://forsal.pl/artykuly/1376241,las-w.....s-lat.html
To akurat jest o węglu Brunatnym którego największe wydobycie w Europie jest w Niemczech i odbywa się metodą odkrywkową . Węgiel brunatny różni się tym kamiennego że jest mniej kaloryczny .

Kolejna sprawa jest taka kto pisze teksty , pod jakie zamówienie i w jakich okolicznościach . Bo chyba nie macie wątpliwości że chodzi o manipulację gdzie wplata się półprawdę w odpowiedni sposób .


Kwestionujesz informacje, że Polska z roku na rok importuje coraz więcej węgla?

Wiadomo kto pisze i w jakich okolicznościach - jest wyraźnie napisane "PIĄTKA DLA KLIMATU".
Czyli kampania w ramach światowej walki z pogodą Smile

Co nie zmieni faktu, że Polska importuje coraz więcej węgla, a najwięcej kupuje od oficjalnie znienawidzonej Rosji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:06, 16 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie kwestionuje pewnych informacji . Ale cytowany fragment składa się z dwóch członów .
Prawdy objawionej i insynuacji .

Pierwszy człon wyraża pewność ; "rekordowe ilości" . Drugi człon snuje insynuacje używając słowa "niemal" .

Zgrabna manipulacja , a co najważniejsze nic nie mówi o spalaniu tego węgla , w końcu ściąganie czy wydobywanie to jeszcze nie spalanie Wink .
Co skłania nas o do myślenia że chodzi o bezpośredni "atak" na wierchuszkę która zarabia na tym "ściąganiu" , bo może się okaże że to jakieś niedorżnięte sitwy z PO węgiel ściągają .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20403
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:49, 16 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, zgoda.
z tym że teoria n.t. tego że kupują ale nie spalają jest chyba trochę za daleko posunięta Smile

mino wszystko będę trzymał się tezy, że polityka polskich władz z tej dziedzinie, delikatnie mówiąc, kupy się nie trzyma.
pomijając kwestie ekologiczne, technologia produkcji prądu z węgla jest archaiczna i każdy nowoczesny kraj powoli od niej odchodzi, podobnie jak odchodzi się od samochodów spalinowych, na rzecz elektrycznych. swoją drogą, nasze forum przewidywało nadejście ery samochodów elektrycznych, gdy cały świat przekonywał że to niemożliwe. i nie trzeba być też mega prorokiem, żeby przewidzieć globalne odejście od produkcji prądu z węgla - to tylko kwestia czasu.

teraz tak. głównym politycznym argumentem za utrzymywaniem w polsce elektrowni węglowych jest to, żeby "górnicy mieli pracę".
z tym w świetle podanych cyfr, wynika na to, że jak byśmy zaczęli powoli wycofywać elektrownie węglowe, to górnicy dalej by mieli pracę, a do tego przestali byśmy utrzymywać m.in. rosyjskich górników, która to rosja jest rzekomo naszym największym politycznym wrogiem. w każdym razie nasz rząd tak twierdzi.

więc ja się pytam, co to kurwa za polityka i komu ona służy? bo raczej nie rozwojowi cywilizacyjnemu i lepszej przyszłości polski.
swoją drogą, media o tym nie mówią, ale tak samo jak (niewątpliwe) grom polskich polityków jest de facto szpiegami CIA, tak samo nie ma bata, że wielu z nich na bank jest tajniakami ruskich specsłużb. polska niby zachodem stoi, ale jak się popatrzeć na politykę społeczną i wszechobecny religinjo-nacjonalistyczny populizm naszych rządów, to zdecydowanie bliżej nam do wschodnich patologi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wkurwiony




Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 609
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:19, 16 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie miałem jeszcze jak zweryfikować informacji jakoby zakupiony węgiel z Mozambiku miał iść na sprzedaż dla czeskiego hutnictwa. Niektórzy twierdzą, że z powodu niskiej ceny węgla a wysokiego kosztu wydobycia w PL, bardziej opłacalnym jest ściągnięcie węgla z Afryki i jego sprzedaż a zasoby własne miałyby być puszczone podczas gdy cena będzie wyższa. Nie wiem ale jakieś ziarno prawdy może w tym być zwłaszcza, że na GPW z kursem JSW dzieja się cuda i wygląda to tak jakby ktoś celowo trzymał kurs nisko. Pożyjemy zobaczymy, byc może to jakaś zagrywka pod wybory, w jakimś sensie może tak być.
_________________
www.youtube.com/channel/UCI3vDM6Hf57cufFRgHA76-w/videos
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:04, 19 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polskie złoża węgla są już mocno wyeksploatowane i obecnie wydobywa się z coraz głębszych pokładów, a im głębiej tym drożej. Do tego dochodzą weszcze stare maszyny, techniki wydobywcze i infrastruktura, co czyni polskie kopalnie węgla nierentownymi a nawet niebezpiecznymi. Podtrzymywanie kopalń w Polsce to zagrywka pijarowa rządu dla podtrzymania poparcia Śląska. Dla przykładu kopalnie w sąsiednich Czechach są rentowne i bardzo dobrze się rozwijają, a mimo to kraj opiera się na silnej dywersyfikacji energii (atom, wodne itd.). W Polsce to tylko kwestia kilku dekad, i nie daj boże kilku kolejnych kadencji PIS-u, a zaznamy potężnego krachu energetycznego, z racji że energetyka jest słabo zdywersyfikowana, górnictwo węgla na którym się opiera jest nieopłacalne, a infrastruktura niedoinwestowana.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3   » 
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Rekordowy import węgla
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile