W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Psychozjeby znowu w akcji - Pomnik Braterstwa Broni   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
20 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 17068
Strona: 1, 2, 3, 4   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy pomnik "4 śpiących" powinien wrócić po remoncie na swoje miejsce?
Tak
22%
 22%  [ 8 ]
Nie
19%
 19%  [ 7 ]
Wali mnie to
58%
 58%  [ 21 ]
Wszystkich Głosów : 36

Autor Wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:52, 08 Sty '12   Temat postu: Psychozjeby znowu w akcji Odpowiedz z cytatem

Cytat:


Społeczny Komitet Protestu Przeciwko Przywróceniu Pomnika Braterstwa Broni (tzw. „Czterech Śpiących”) wraz ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej i Fundacją „Wolność i Demokracja”, przy wsparciu Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie,zwraca się do władz stołecznego miasta Warszawy o podjęcie decyzji w sprawie definitywnego usunięcia Pomnika Braterstwa Broni z przestrzeni publicznej stolicy i ostatecznego przekazania go do miejskiego magazynu lub do skansenu komunistycznych rzeźb w Kozłówce.


Ten pomnik komunistycznej propagandy, sprzeczny z historyczną rzeczywistością, jest dla Polaków symbolem serwilizmu i hańby - tym bardziej niemożliwym do zaakceptowania, że obrażającym pamięć i godność żołnierzy AK, WiN i NSZ zamęczonych w katowniach i więzieniach NKWD i UB znajdujących się w czasach stalinowskiego reżimu w najbliższej okolicy dotychczasowej lokalizacji pomnika. Gdy 18 listopada 1945 roku uroczyście odsłaniano pomnik, kilkaset metrów dalej trwały przesłuchania, mordowano ludzi i chowano potajemnie w bezimiennych zbiorowych mogiłach.


Domagamy się uszanowania Ich Pamięci!
 
Kwestia ulokowania takiego pomnika w stolicy jest sprawą dotyczącą nie tylko mieszkańców Warszawy, ale wszystkich Polaków - zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, którym bliska jest pamięć o bohaterach polskiego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego.


Społeczny Komitet Protestu Przeciwko Przywróceniu Pomnika Braterstwa Broni, wraz z organizacjami wspierającymi, zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich Rodaków o składanie swoich podpisów pod tą petycją.

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/p.....cych_18158
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:02, 09 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może ty jesteś pojebaniec i tyle...
wiedz że dla niektórych wejście wojsk radzieckich nie miało nic wspólnego z wyzwoleniem
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20405
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:08, 09 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli pomnik braterstwa broni z Angolami byłby OK, ale pomnik braterstwa broni z Ruskimi jest symbolem hańby - tak?

Hmm.. szczerze mówiąc nie bardzo nadążam za takim tokiem rozumowania.
W istocie i jedni, i drudzy wysłużyli się Polakami w czasie ostatniej wojny.
Z tym że Ruscy, w przeciwieństwie do Angoli, nas przynajmniej nie zdradzili.

Armia Krajowa - pożal się ich boże. Do dziś dzień w żywe oczy zaprzeczają oczywistości; że Powstanie Warszawskie było zbrodnią aliantów na mieszkańcach Warszawy. A nie zbrodnią Ruskich - bo Ruscy im powstania zaczynać przedwcześnie nie kazali. Tylko jebani Angole!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:10, 09 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jest gdzieś pomnik braterstwa z Angolami?
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20405
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:15, 09 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gnosis napisał:
a jest gdzieś pomnik braterstwa z Angolami?

Pewnie niejeden - choć niekoniecznie tak się nazywa.
Ale co to ma do rzeczy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:17, 09 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam propozycję na pomnik braterstwa broni z usmanami:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:22, 09 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu chodi o fałszowanie historii chodzi o "braterstwo broni" !!!
jakie k...a braterstwo

@Bimi ma tyle ,że jakby taki był np wdzięczność Angolom za pomoc 2 WS to też bym był za tym żeby go wy...ać

nie chodzi o uhonorowanie ,przelewania krwi radzieckich żołnierzy ,zresztą takich pomników jest pełno...
chodzi o totalne zafałszowanie historii

a AK wmanewrowana w Powstanie Warszawskie ma chyba jakies prawo jednak o dopominanie sie o prawde historyczną...

oni wlczyli dla Polski ,że głupio i ze zostali wmanewrowani to temat na inną okazje..

ot chyba logiczne?
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20405
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:23, 09 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chójaduch napisał:
Mam propozycję na pomnik braterstwa broni z usmanami:


Wydaje mi się, że ten symbol jest już zarejestrowany w sądzie przez jakiś ruch narodowy, czy coś takiego...
Na pewno nie mieli by nic przeciwko pomnikowi braterstwa z rodkakami prezydenta Obamy - wszak popierają PiS a ten jest cały za USA. Taki Macierewicz np. jak szuka ekspertów to tylko w USA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20405
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:30, 09 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gnosis napisał:
nie chodzi o uhonorowanie ,przelewania krwi radzieckich żołnierzy ,zresztą takich pomników jest pełno...
chodzi o totalne zafałszowanie historii

to nie jest żadne fałszowanie historii.
polacy walczyli u boku rosjan. były dwie polskie armie które powstały na terenie ZSRR i doszły aż do berlina.
sam znałem dziadka co był w takiej armii - był poczciwym człowiekiem.
to było prawdziwe braterstwo broni - wielu ludzi zginęło, przelewali krew.
moim zdaniem należy im się pomnik, zwłaszcza, ze już stoi.
aczkolwiek osobiście mam to w dupie, a mój znajomy dziadek już nie żyje więc i jemu to zwisa. Smile

natomiast jak mi jakiś cwel z AK, obrońca kurwa kultu powstania warszawskiego, mówi o "godności żołnierzy AK" i innych ckliwych pierdołach pokazujących jakim jest wielkim hipokrytą, to jak stoję, bez względu na wiek, normalnie zajebał bym mu w ryj. bo do rozumu to już mu raczej nie przegadam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:33, 09 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powtarzam chodzi o różnice ,nie o wspomnienie wspólnej walki ,ale o to że zsrr nas wyzwalał ,a nie zniewolił...

a do tych AKowców to nie wiem o co Ci chodzi...
biedni ,zmanewrowani ludzie ,po wojnie często i gęsto mordowani ,ścigani przez UB ,SB i inne urzędy wprowadzone tu przez żołnierzy z tego pomnika.

pisze tu bo limit sie skonczył
ad 1
@Bimi
braterstwa rzekomego ,napisałem w cudzysłowiu - czym innym jest wyzwalanie,a czym innym walka ze wspólnym wrogiem...
pomnik sugeruje że żołnierze radzieccy pomogli nam sie wyzwolić ramie ramie z zołnierzmi Polskimi ,a reprezentowali system ,który nas zniewolił...
dlatego cym innym są pomniki ,mogiły ,a czym innym usadowiony jeszcze w takim miejscu pomnik ,mówiący o wspólnym wyzwoleniu,jest to dla mnie może dla niektórych za subtelne i nieistotne ,ale zafałszowanie historii

może powinien być tez pomnik tych co czekali na rozkaz Stalina aby Warszawa padła w czasie PW?
to niee był nassz sprzymierzeniec ,ale wróg i okupant
@Bimi
ad 2
no więc prawda historyczna każe rozróżnić między dowództwem AK i rządu polskiego w Londynie a żołnierzami
żołnierze AK to bohaterowie ,a dowódcy i rząd na uchodżctwie pod sąd ... historii i moralny

ad 3
@Bimi

moim zdaniem i tu sie różnimy, zostali także zdradzeni przez żołnierzy ,armie zsrr ,nie umiem patrzeć na wojsko jako na samodzielny byt...
wojsko wykonuje tylko rozkazy i realizuje plany rządów,tyranów itp
jakby żołnierze zsrr ich nie zdradili to w Polsce by nie było komunizmu...
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20405
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:35, 09 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gnosis napisał:
powtarzam chodzi o różnice ,nie o wspomnienie wspólnej walki ,ale o to że zsrr nas wyzwalał ,a nie zniewolił...

ale chyba mówiliśmy o pomniku braterstwa broni?
a nie o pomniku wyzwolenia nas przez zsrr..

gnosis napisał:
a do tych AKowców to nie wiem o co Ci chodzi...
biedni ,zmanewrowani ludzie ,po wojnie często i gęsto mordowani ,ścigani przez UB ,SB i inne urzędy wprowadzone tu przez żołnierzy z tego pomnika.

chodzi mi o prawdę historyczną.
niech chuje w końcu przyznają, że powstanie warszawskie było zbrodnią w której zginęło nieporównywalnie więcej żołnierzy AK (nie wspominając o cywilach, kobietach i dzieciach) niż przez wszystkie stalinowskie czystki polityczne po wojnie.
a za tą zbrodnię odpowiadają ludzie którzy podjęli decyzję o rozpoczęciu tego powstania - nikt inny! i nie byli to ruscy.
skoro tak zależy im na prawdzie historycznej to czemu o tym chuje nie mówią, tylko ciągle o ruskich?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20405
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:51, 09 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gnosis napisał:
braterstwa rzekomego ,napisałem w cudzysłowiu - czym innym jest wyzwalanie,a czym innym walka ze wspólnym wrogiem...
pomnik sugeruje że żołnierze radzieccy pomogli nam sie wyzwolić ramie ramie z zołnierzmi Polskimi ,a reprezentowali system ,który nas zniewolił...
dlatego cym innym są pomniki ,mogiły ,a czym innym usadowiony jeszcze w takim miejscu pomnik ,mówiący o wspólnym wyzwoleniu,jest to dla mnie może dla niektórych za subtelne i nieistotne ,ale zafałszowanie historii

sorry, nie mam wpływu na to co komu sugeruje ten czy inny pomnik.
swoje powiedziałem i podtrzymuję.

gnosis napisał:
może powinien być tez pomnik tych co czekali na rozkaz Stalina aby Warszawa padła w czasie PW?
to niee był nassz sprzymierzeniec ,ale wróg i okupant

twoim sprzymierzeńcem może i nie był, ale żołnierzy którzy walczyli w tych dwóch polskich armiach - na pewno był.
polscy żołnierze walczący po stronie zsrr nie zostali zdradzeni.
za to polscy żołnierze walczący po stronie alianckiej - jak najbardziej.
dlatego nie mogę się nadziwić, że ktoś kto został zdradzony, zamiast się domagać sprawiedliwości względem tego kto go zdradził, wylewa swój gniew na tego kto dla odmiany nie zdradził jego rodaków walczących pod inną banderą.
ci ludzie to zwykli hipokryci - im nie zależy na prawdzie historycznej, tylko na propagandzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:29, 09 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Czyli pomnik braterstwa broni z Angolami byłby OK, ale pomnik braterstwa broni z Ruskimi jest symbolem hańby - tak?

Hmm.. szczerze mówiąc nie bardzo nadążam za takim tokiem rozumowania.
W istocie i jedni, i drudzy wysłużyli się Polakami w czasie ostatniej wojny.
Z tym że Ruscy, w przeciwieństwie do Angoli, nas przynajmniej nie zdradzili.

Armia Krajowa - pożal się ich boże
. Do dziś dzień w żywe oczy zaprzeczają oczywistości; że Powstanie Warszawskie było zbrodnią aliantów na mieszkańcach Warszawy. A nie zbrodnią Ruskich - bo Ruscy im powstania zaczynać przedwcześnie nie kazali. Tylko jebani Angole!


Niom - to Niemcy Hitlerowskie też nas przynajmniej nie zdradziły Wink

Inna sprawa, że to forum czytają też dzieci i takie kontrowersyjne teksty o AK i powstaniu mogą zostać literalnie wdrukowane w poglądy.
Fakt, że powstanie, czy nasza walka na wszystkich frontach to olbrzymia ofiara, która nie opłaciła nam się finansowo nie powinien przekreślać innego faktu, że moralnie zachowaliśmy się wzorowo i nie wiadomo co by było z Polską po 45, gdyby nie nasza obecność i śmierć młodych ludzi, których pamięć usilnie próbuje się tu szargać.

Nie czepiam się ludzi tylko opinii Bimi, Ty jako jeden z niewielu na tym forum masz odwagę pisać co myślisz (bez wewnętrznej cenzury), ale nie wydaje mi się, żebyś zasługiwał na pisanie o AK w ten sposób. Domyślam się, że wyrosłeś w tradycji PZPRowskiej - a mnie jeżdżenie po AK dotyka do żywego. Jak kiedyś nadstawisz dupsko za sprawę - to zacznę wysłuchiwać takiego ciężkiego języka, ale jak na osobę, która paranoicznie się boi ujawnić forumowiczom swojej tożsamości powinieneś być bardziej odważny w refleksjach, a trochę stonować przymus walenia z grubej rury - szczególnie jak chuj wiesz w temacie.
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20405
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:46, 09 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inecki z twojego tekstu wnioskuję że należysz do tych ludzi którzy uważają, że za komuny byliśmy (polacy) zniewoleni i nieszczęśliwi, a teraz jesteśmy wolni i szczęśliwi.
a ja wcale tak nie uważam - nie zaobserwowałem tego.

natomiast problem twoich dzieci, o które się boisz, że je spaczę złymi wartościami bo mam odwagę pisać co myślę - to już kompletnie mi zwisa. jeśli chcesz je karmić swoimi kłamstwami to nie licz na mają współpracę. jeśli mogę coś poradzić: trzymaj je z dala od internetu. bo jak się w końcu dowiedzą, że tatuś robił ich w chuja, to mogą wam się z deka pogorszyć stosunki. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sensor




Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 341
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:09, 09 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
chójaduch napisał:
Mam propozycję na pomnik braterstwa broni z usmanami:


Wydaje mi się, że ten symbol jest już zarejestrowany w sądzie przez jakiś ruch narodowy, czy coś takiego...
Na pewno nie mieli by nic przeciwko pomnikowi braterstwa z rodkakami prezydenta Obamy - wszak popierają PiS a ten jest cały za USA. Taki Macierewicz np. jak szuka ekspertów to tylko w USA.



Ciekawa sprawa z tym popieraniem PiS'u przez NOP i że jeszcze lubują się w Ameryce - coraz lepiej Smile A coś na poparcie tych daleko idących "faktów" ?

Znalazłem pierwsze z brzegu poparcie dla USA:

http://www.nop.org.pl/2011/11/27/wojna-z.....ie-rw-nop/
_________________
http://www.youtube.com/user/sensor2912#grid/uploads
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:57, 09 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inecki napisał:
nna sprawa, że to forum czytają też dzieci i takie kontrowersyjne teksty o AK i powstaniu mogą zostać literalnie wdrukowane w poglądy.
Fakt, że powstanie, czy nasza walka na wszystkich frontach to olbrzymia ofiara, która nie opłaciła nam się finansowo nie powinien przekreślać innego faktu, że moralnie zachowaliśmy się wzorowo

Powstanie (warszawskie) było nie tylko nieopłacalne finansowa ale było nieopłacalne pod każdym innym względem .A jeśli było wzorcem czegokolwiek to chyba tylko wzorcowym przykładem:pogardy dla własnego narodu i gotowości uczynienia z niego ofiary w imię obcych interesów.
Uwaga dzieci! jeśli akurat czytacie tę stronę natychmiast ją opuśćcie.Zamierzam powiedzieć kilka słów prawdy wujkowi ineckiemu i nie chcę aby prawda wdrukowała się w wasze poglądy.
Pod koniec 1943 r kiedy zachodni alianci upewnili się że Niemcy jednak nie osiągną zwycięstwa na wschodnim froncie, zmienili plany.Porozumieli się z częścią niemieckich wojskowych elit,które w zamian za pewne gwarancje zobowiązała się odsunąć ekipę Hitlera, przejąć władzę i siłą niemieckiej armii wesprzeć Angielski atak na ZSRR.
Wstępem do tego miała być "operacja Walkiria" i powstanie warszawskie.Niestety już pod wieczór 20 lipca 1944r wiadomo było że operacja Walkiria nie powiodła się w związku z czym plany mającego wybuchnąć 28 lipca powstania warszawskiego powinny uwzględnić ten istotny szczegół.I właśnie to starał się uświadomić generałowi Komorowskiemu Haupsturmfuhrer Paul Fuchs w czasie słynnego spotkania w podwarszawskim Józefowie
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1409
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:07, 09 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Historykiem nie jestem ,ale z lekcji pamiętam ,że to ,,ruski " wstrzymały wpierjod na Warszawu .kiedy Dzielni Ludzie Stawili Czoła i Rzycie Kolejnej Tyranii .

wiesz pszek ,mnie interesuje twoje drzewo genealogiczne Smile pochwal się tu nam Polakom dokonanami swoimi i Przodków ,skoro Chłop to dla ciebie ,niższa kasta .
_________________
bankierska lichwa - nowoczesne niewolnictwo -złudzenia na raty /
NIE WIERZĘ POLITYKOM -NIE . / bo to sprzedajne marionetki i cyniczni psychopaci /
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20405
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:08, 09 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czekan napisał:
Historykiem nie jestem ,ale z lekcji pamiętam ,że to ,,ruski " wstrzymały wpierjod na Warszawu .kiedy Dzielni Ludzie Stawili Czoła i Rzycie Kolejnej Tyranii .

ech ty kurwa czekan i to twoje rzycie Smile

wyłączyłem ci cyferki pomimo twych nieustannych obelg pod mym adresem, bo statycznie co drugi twój post mnie rozbawia niczym dobry skecz o debilu.
zrobiłem to dla własnego zdrowia - śmiech to zdrowie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:31, 11 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszek napisał:
inecki napisał:
nna sprawa, że to forum czytają też dzieci i takie kontrowersyjne teksty o AK i powstaniu mogą zostać literalnie wdrukowane w poglądy.
Fakt, że powstanie, czy nasza walka na wszystkich frontach to olbrzymia ofiara, która nie opłaciła nam się finansowo nie powinien przekreślać innego faktu, że moralnie zachowaliśmy się wzorowo

Powstanie (warszawskie) było nie tylko nieopłacalne finansowa ale było nieopłacalne pod każdym innym względem .A jeśli było wzorcem czegokolwiek to chyba tylko wzorcowym przykładem:pogardy dla własnego narodu i gotowości uczynienia z niego ofiary w imię obcych interesów.
Uwaga dzieci! jeśli akurat czytacie tę stronę natychmiast ją opuśćcie.Zamierzam powiedzieć kilka słów prawdy wujkowi ineckiemu i nie chcę aby prawda wdrukowała się w wasze poglądy.
Pod koniec 1943 r kiedy zachodni alianci upewnili się że Niemcy jednak nie osiągną zwycięstwa na wschodnim froncie, zmienili plany.Porozumieli się z częścią niemieckich wojskowych elit,które w zamian za pewne gwarancje zobowiązała się odsunąć ekipę Hitlera, przejąć władzę i siłą niemieckiej armii wesprzeć Angielski atak na ZSRR.
Wstępem do tego miała być "operacja Walkiria" i powstanie warszawskie.Niestety już pod wieczór 20 lipca 1944r wiadomo było że operacja Walkiria nie powiodła się w związku z czym plany mającego wybuchnąć 28 lipca powstania warszawskiego powinny uwzględnić ten istotny szczegół.I właśnie to starał się uświadomić generałowi Komorowskiemu Haupsturmfuhrer Paul Fuchs w czasie słynnego spotkania w podwarszawskim Józefowie


Niom... i co tu jest nie tak? W takim tonie to lubię poczytać. Nie wiem jak zrozumialej napisać, że przeszkadza mi wypowiadanie się o żołnierzach AK jak o swoich kolegach z pod budki z piwem. A o Fuchs'ie to nawet nie wiedziałem - tak, że fajnie, że się odezwałeś Pszek - to ciekawe.

@ Bimi: A co do mojej miłości do Ameryki - toś trafił jak kulą w płot Bimi. Ale spoko - po tysiącach godzin na tym forum percepcja ma prawo się spłaszczać - to nawet zdrowy objaw.
Poniosło mnie - ale w sumie to czy w ogóle dysponujesz szacunkiem to Twój osobisty problem. Jeśli uważasz, że Ak jest śmieszne - masz prawo tak myśleć i mówić.

Swoją drogą biorąc pod uwagę jak ofiarnie i honorowo składaliśmy kwiat narodu na ołtarzu wojny, aż trudno uwierzyć, że daliśmy w ogóle rady. Idę poczytać o tym słynnym spotkaniu w Józefowie. Pozdro

P.S. przeczytałem No buty spadają. Tak mniej więcej rozumiałem tamtą sytuację, ale że jest o tym tak cicho (!!!) Domyślam się, że stawia to w złym świetle aliantów - to z Londynu przyszło polecenie, żeby się niepotrzebnie nie grzebać. Masakra.
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:04, 11 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inecki napisał:
nasza walka na wszystkich frontach to olbrzymia ofiara, która nie opłaciła nam się finansowo nie powinien przekreślać innego faktu, że moralnie zachowaliśmy się wzorowo i nie wiadomo co by było z Polską po 45, gdyby nie nasza obecność i śmierć młodych ludzi, których pamięć usilnie próbuje się tu szargać.


inecki napisał:
biorąc pod uwagę jak ofiarnie i honorowo składaliśmy kwiat narodu na ołtarzu wojny, aż trudno uwierzyć, że daliśmy w ogóle rady


WTF! nasza walka, moralnie ofiarnie i honorowo, daliśmy. Ty qrwa dałeś czy o co chodzi w tym sadomasohistycznym bełkocie o krwi? Lubisz powyobrażać sobie latające kończyny i rozlane mózgi do do drogowej pójdź - naoglądasz się. Lubisz się bać bardziej niż na bandzi, to się zaciągnij i daj się wywieźć do Afganistanu.

czekan napisał:
historykiem nie jestem ,ale z lekcji pamiętam ,że to ,,ruski " wstrzymały wpierjod na Warszawu .kiedy Dzielni Ludzie Stawili Czoła i Rzycie Kolejnej Tyranii

Literata z Ciebie też raczej lichy za to strateg nastajaścij. Ty byś bez problemu pierdolnął desant wpław przez Wisłę, najlepiej nago, bo szmaty i broń zdobędą na wrogu i to lepsze bo suche. Prawie identyczny pomysł mieli ci wysyłający drużynę z jednym pistoletem. Co ciekawe się nawet stosunkowo długo udawało a dlaczego?
No właśnie. Czy to "powstanie" odbywało się także po stronie praskiej? Dlaczego nie trwało tak długo jak to lewe?

BTW tematu
PRL to nie była żadna okupacja obcych a ruskich w szczególności. Namiestnik miał błogosławieństwo ale był samodzielny o czym dobitnie świadczy historia tzw. stanu wojennego.

PS
Był tu taki histeryk dyplomowany czy patentowany, teodoryk czy jakoś tak. Może jego zapytacie?
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:20, 12 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://koliber.org/index.php/dzialmedia/2426-oswiadczenie-zarzadu-glownego

OŚWIADCZENIE

Kierując się Deklaracją Ideową Stowarzyszenia KoLiber, zgodnie z którą „w całości odrzucamy spuściznę komunizmu”, Zarząd Główny Stowarzyszenia KoLiber wyraża swoje poparcie dla działań organizacji kombatanckich, które domagają się definitywnego usunięcia tymczasowo przeniesionego w inne miejsce Pomnika Braterstwa Broni, który jest przykładem pozostałości po opartej na kłamstwach komunistycznej propagandzie i dla którego nie powinno być miejsca w przestrzeni publicznej stolicy Polski.



Nikt, kto zna historię Polski, nie może pozostać obojętny wobec funkcjonowania w miejscu publicznym pomników ku czci żołnierzy najeźdźczej armii, która zamordowała tysiące polskich patriotów kierujących się takimi wartościami jak Bóg, Honor i Ojczyzna. Należy w tej sytuacji przyjąć postawę analogiczną jak wobec prób przedstawiania w pozytywnym świetle zbrodniarzy hitlerowskich. Tak samo, jak niewyobrażalne jest istnienie pomników okupantów niemieckich, nie dopuszczamy możliwości istnienia miejsc upamiętniających okupantów sowieckich.

Będziemy więc podejmować działania mające na celu usunięcie z publicznej przestrzeni całego naszego kraju pozostałości po kłamliwej propagandzie totalitarnych ideologii, których wyznawcy okupowali państwo polskie i dokonywali zbrodni na polskim narodzie. Jesteśmy to winni ich ofiarom, którzy za Polskę oddawali swoje życie!



Zarząd Główny

Stowarzyszenia KoLiber
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:27, 13 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszek napisał:

Pod koniec 1943 r kiedy zachodni alianci upewnili się że Niemcy jednak nie osiągną zwycięstwa na wschodnim froncie, zmienili plany.Porozumieli się z częścią niemieckich wojskowych elit,które w zamian za pewne gwarancje zobowiązała się odsunąć ekipę Hitlera, przejąć władzę i siłą niemieckiej armii wesprzeć Angielski atak na ZSRR.
Wstępem do tego miała być "operacja Walkiria" i powstanie warszawskie.Niestety już pod wieczór 20 lipca 1944r wiadomo było że operacja Walkiria nie powiodła się w związku z czym plany mającego wybuchnąć 28 lipca powstania warszawskiego powinny uwzględnić ten istotny szczegół.I właśnie to starał się uświadomić generałowi Komorowskiemu Haupsturmfuhrer Paul Fuchs w czasie słynnego spotkania w podwarszawskim Józefowie


Coś tam czytałeś ale nie rozwinąłeś i poprzestałeś na jednej lekturze.
Nie maiło być "zachodniego" pospolitego ruszenia na ZSRR a jedynie utrzymanie linii frontu na Wiśle lub na Bugu jak by się udało. Nikt nie marzył nawet o czymś głębszym na wschodzie, Armia Czerwona była najpotężniejsza armią na frontach II wojny światowej.
Alianci dogadali się z Hitlerem (w skrócie) w sprawie paktu 100 dniowego. Polegać to miało na zawieszeniu broni za zachodzie, dzięki czemu Hitler mógł wszystkie jednostki przerzucić na wschód zatrzymując ofensywę Armii czerwonej a nawet przeprowadzić kontr atak. Dlatego Niemcy Powstanie Warszawskie skasowali niejako z marszu. W okolicach Warszawy była silna koncentracja świeżych wojsk pancernych przygotowana na uderzenie kontratakujące.
Szturm wojsk ZSRR na Warszawę był by samobójstwem dla Stalina. O tym wiedziano w Londynie dość dokładnie.
To był czas kiedy sojusz antanty wisiał na włosku i Stalin ostrzegł zachód, że kolejna zdrada skończy się rozwiązaniem sojuszu.
Celem zachodu było zatrzymanie Stalina na linii Wisły poprzez silny opór niemiecki i utworzenie frontu który był był by nie do przejścia, zwłaszcza, że zachód miał wówczas podpisać pokój z Hitlerem i tym samym nie jako politycznie zmusić Stalina do zawieszenia broni. Nie wykluczone, że w późniejszej fazie zachód by wspomógł Hitlera w walce z ZSRR.
Polska w tym całym zamieszaniu miała być wydzielonym protektoratem Niemiec. Z Niemiecką administracją i władzami.
Warszawa miała być zredukowana do miasteczka wojskowego na granicy. Polska faktycznie przestała by istnieć jako organizacja państwowa. Prawdopodobnie skończyły by się też czystki etniczne na rzecz germanizacji, która by osiągała sukces 100% po ok. 15 latach. Dziś być może państwo Polskie było by jakimś odpowiednikiem landu Niemiec o nazwie Polen.

ps. co do pomników to w Warszawie niedawno otwarto pomnik Reagana i to gdzie! A przypomnę, że to Reagan był autorem sankcji nałożonych na Polskę od 20.12.1981 do końca 1989 roku!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:15, 11 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Koliber chce usunięcia sowieckich pomników z polskich miast. Konserwatywni-liberałowie zamierzają wywrzeć społeczną presję na posłów i samorządowców, by nakłonić ich do usunięcia komunistycznych pomników i symboli z przestrzeni publicznej. Akcja jest oczywiście ideologicznie słuszna. Nasuwa się jednak pytanie: a co jak pomnik jest wpisany do rejestru zabytków i nie da się go usunąć? W Olsztynie znaleziono rozwiązanie tego problemu…

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/k.....wika_18994
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:08, 11 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak myślisz @ chójaduch, czy grono tak szacowne :
Cytat:
W komitecie honorowym ich akcji znaleźli się m.in. historycy: Leszek Żebrowski i Jan Żaryn, socjolog Barbara Fedyszak-Radziejowska, kompozytor Przemysław Gintrowski, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski,

może być nieświadome rzeczywistości? bo wiesz,tyle się teraz mówi o tzw agentach wpływu, że różne myśli przychodzą mi do głowy.Przychodzą szczególnie intensywnie od 2009 r kiedy to W.W.Putin w jednym z wywiadów powiedział że okupacja Wschodnich Niemiec była politycznym błędem
Cytat:
należy wykorzystać dostępne dzisiaj środki techniczne pozwalające na umieszczenie na powierzchni pylonów pomnika oraz pomiędzy nimi zmiennych wizualizacji świetlnych przedstawiających na przykład spaloną przez Armię Czerwoną olsztyńską Starówkę.

I
Jak myślisz @chójaduch,czy honorowo zasiadający w komisji, wiedzą czy nie wiedzą, że Armia Czerwona nie zdobywała Olsztyna,zdobywała Allenstein.
Allenstein - jedno z miasteczek leżących w Ostpreußen.
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:20, 04 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w ostatnim programie Pospieszalskiego o tej sprawie mowa
polecam po 7 minucie opowieść o tym co wyprawiała NKWD po wkroczeniu Armi Czerwonej

http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/.....12/6477974
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4   » 
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Psychozjeby znowu w akcji - Pomnik Braterstwa Broni
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile