W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Propagadna TVN - Islandia "kraina mlekiem i miodem płyn  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1291
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cortez




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:39, 15 Sty '08   Temat postu: Propagadna TVN - Islandia "kraina mlekiem i miodem płyn Odpowiedz z cytatem

Witam.

To mój pierwszy post na tym forum, tak więc witam wszystkich Smile

Możliwe, że ktoś pamięta gdy jakiś czas temu w Faktach na TVN leciał materiał pod niebiosa zachwalający Islandie - dla przypomnienia http://www.youtube.com/watch?v=1LtGHHp6rsM .

Jak jest naprawde -

"Obydwa materiały szafują ogólnikami i oględnie mówiąc często mijają się z prawdą. Najbardziej zawrzało na wszelakich forach po informacji o zarobkach rzędu 50.000 PLN miesięcznie "przy rybach", lub bardziej elegancko - w przetwórstwie rybnym. Życzę powodzenia przyszłym imigrantom zarobkowym i radzę od razu wziąć walizkę chusteczek (najlepiej trójwarstwowych) do ocierania łez rozczarowania.

Wierzącym w "darmowe przedszkola, leczenie i szpitale" też odsyłam do działu "Baśnie z tysiąca i jednej nocy". "Nie ma bezrobocia" - jest, co prawda małe (0,8%) ale jest. "Nie ma bezdomnych" - są, niedawno w Frettabladid ukazała się o nich cała epopeja w trzech kolejnych wydaniach. "Nie ma poważnej przestępczości" - jest ona tu dużo mniejsza niż w innych krajach europejskich, ale więzienie jest pełne. Itd, itp... Ręce i nogi opadają. "

Więcej - http://yazhubal.jogger.pl/2007/12/31/nasi-na-islandzkiej-wyspie/

...

Dlaczego w TVN'ie jest taka propaganda w stronę emigracj? Komu na tym zależy? Podyskutujmy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:00, 15 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może chcą mieć mniej widzów, tak im się dobrze wiedzie; ]

A tak na poważnie to chyba starają się wpoić nowy europejski tryb życia, chcą pozbawić ludzi patriotyzmu aby potem nie musieli walczyć o wolną Polskę tylko grzecznie przyjąć to co im zapodadzą. "Bo Europę da się lubić"

edit!
"Polaków jest około 10tysięcy" a zaraz "Polacy budują Istandię"
Laughing Laughing Laughing Tak jakby to była mała wioska : D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pafka




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 383
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:32, 15 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też zauważyłem tą islandiomanię w TV. Już kilka razy widziałem reportaże o szczęśliwych polskich rybakach i innych spawaczach, którzy na dziewiczych wyspach Islandii przeżywają swoją drugą młodość. Laughing

Na mój rozum, to widocznie jakaś mega firma zafundowała paru redaktorom wakacje w tropikach, a ci w zamian puścili reportażyki. Medialni wygrzewają się teraz na słońcu, a wspomniani prywaciarze mają po uszy taniej siły roboczej, lub niewolników jak kto woli. Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pafka




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 383
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:38, 15 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Praktycznie jakby się dobrze przyjrzeć, to wszystko co oglądamy w mass mediach jest poprzedzone jakimiś układami i przelewami. Nie trzeba dowodów, wystarczy wiedzieć, że mamy kapitalizm. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:49, 15 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem, nigdy nie byłem w islandi.
ale bylem w paru krajach i w niektorych jest naprawde zajebiscie, ze niejeden redaktor tvnu moglby sie zachwycic Smile
swoja drogą, moze warto zwiedzic
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Deipnosophist




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 32
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:10, 15 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie trzeba dowodów, wystarczy wiedzieć, że mamy kapitalizm. Smile


Ahh, ten niedobry kapitalizm. Wystarczyłoby wprowadzić socjalizm, a wszystko byłoby cacy. Tylko zaraz, czy my przypadkiem nie żyjemy w socjaliźmie? Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pafka




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 383
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:38, 15 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ahh, ten niedobry kapitalizm. Wystarczyłoby wprowadzić socjalizm, a wszystko byłoby cacy. Tylko zaraz, czy my przypadkiem nie żyjemy w socjaliźmie?

A może byłoby weselej? Bez zbędnej walki i hamstwa związanego z pogonią za pieniądzem. Może nie byłoby tego całego blichtru i sztuczności, która nas otacza?
Ale nie, lepiej brnąć w ślepą uliczkę "postępu"

Cytat:
Tylko zaraz, czy my przypadkiem nie żyjemy w socjaliźmie?

???....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Deipnosophist




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 32
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:01, 16 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
???....


Masz rację, trochę przesadziłem. Sam Marks chyba nie wyobrażał sobie, że jego ideały zostaną wcielone w życie i jeszcze twórczo rozwinięte. Chciałbym, np. płacić tak niskie podatki jak jeszcze płacono na początku XX wieku, chciałbym nie musieć oddawać składki na służbę zdrowia i chciałbym nie musieć składać tysiąca papierków do rozmaitych urzędów, kiedy np. muszę zakładać firmę. Zresztą temat jest długi.

Cytat:
A może byłoby weselej? Bez zbędnej walki i hamstwa związanego z pogonią za pieniądzem. Może nie byłoby tego całego blichtru i sztuczności, która nas otacza?

Zawsze możemy przerobić model kubański - nie będziemy nikogo gonić. Zwyczajnie nam się nie będzie chciało. Z głodu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nieznajomy




Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 219
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:08, 16 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ahh, ten niedobry kapitalizm. Wystarczyłoby wprowadzić socjalizm, a wszystko byłoby cacy.

Komunizm by się sprawdził gdyby wszyscy ludzie mieli honorowe serca i uczciwie pracowali. Moim zdaniem jego utopijność nie polega na samym systemie ,ale stosunku ludzi do tego systemu. Czysty kapitalizm moim zdaniem jest również zły ,bo jego utrzymanie zapewnia ludzka krzywda i cierpienie( vide Meksyk i większość państw Ameryki Pd.) Najlepsze rozwiązanie to kapitalizm połączony z silnym socjalem (nawet z dominującym socjalem vide Szwecja, Finlandia)

Cytat:
Tylko zaraz, czy my przypadkiem nie żyjemy w socjaliźmie? Embarassed
Laughing


Jeżeli chodzi o Islandię to jest to "drogi" kraj ,ale i bardzo bogaty ludziom tam się dobrze żyje o to już się nie martwcie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:22, 16 Sty '08   Temat postu: Re: Propagadna TVN - Islandia "kraina mlekiem i miodem Odpowiedz z cytatem

Nie do końca się zgodzę,
Gość z mojej rodziny wrócił właśnie nie dawno, co prawda nie pracował przy rybach, lecz w fabryce, ale przywiózł kupę szmalu, i był bardzo zadowolony.
Faktem jest, że jest tam ponuro brzydko i zimno, i islandia ma największy odstetk samobójców na świecie.
Ale mogę potwierdzić, że zarobki faktycznie dobre.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pafka




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 383
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:55, 16 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mogę przeboleć tylko jednej rzeczy.

Cytat:
Zawsze możemy przerobić model kubański - nie będziemy nikogo gonić. Zwyczajnie nam się nie będzie chciało. Z głodu...

Kraj u wybrzeży imperium, który wysiłkiem grupy partyzantów odważył się wymierzyć kopniaka samozwańczemu władcy Batiscie, a później przez 50 lat bronić swojego prawa do samostanowienia pomimo nieustannych represji i aktów terroryzmu, jest przez 99% spotkanych przeze mnie ludzi uważany za niezwykle potworny reżim.
To jest forum prawdy o świecie (przynajmniej tak się nazywa) Zatem apeluje do każdego kto zamierza pisać kolejne "prawdy" o Kubie, aby zadał sobie trud i sprawdził, że wszystkie stereotypy, które dotarły do nas, nie skądinąd tylko z USA na temat tego kraju są po prostu zmyślone. Może się to co niektórym w głowie nie mieści (pomimo, że mieszczą się koty na księżycu), ale na Kubie jest demokracja (ta prawdziwa, a nie jakaś tam wymyślona)

Cytat:
Komunizm by się sprawdził gdyby wszyscy ludzie mieli honorowe serca i uczciwie pracowali.

Komunizm się sprawdził na Kubie.
"Ustrój najlepszy na świecie"
http://wiadomosci.onet.pl/1370244,2678,kioskart.html
Cytat:
Utrzymuje pan, że wasz system wyborczy jest całkowicie demokratyczny. Proszę mi zatem wyjaśnić, na czym on polega.

Działa zgodnie z zasadami najprawdziwszej demokracji. Wybory do Zgromadzenia Narodowego odbywają się co pięć lat, z tą samą częstotliwością co wybory do lokalnych zgromadzeń w każdej z 14 prowincji. Natomiast członków 169 rad miejskich wybieramy co dwa i pół roku.

Zacznijmy od dołu, czyli od rad miejskich. Jakie są zasady wyboru ich członków? Kto zgłasza kandydatów? Czy robi to jedyna partia, jaka istnieje, a więc Partia Komunistyczna?

Nie, Partia Komunistyczna nie jest na Kubie partią wyborczą, nastawioną na zdobycie władzy. Nie zgłasza kandydatów. Każdy obywatel może zgłosić w lokalnych wyborach w swoim okręgu kandydaturę sąsiada, kolegi z pracy lub ze studiów, jeśli uważa, że ta osoba będzie godnie reprezentować interesy regionu lub miasta i będzie walczyć o wspólne sprawy. Dzięki takiemu systemowi wyborcy naprawdę znają swoich kandydatów – wszyscy znamy się nawzajem. Nie ma mowy o wskazywaniu palcem. Głosowanie jest tajne i choć nie jest obowiązkowe, każdy chce w nim uczestniczyć.


I to tyle w tym temacie bo o czym innym mowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Deipnosophist




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 32
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:56, 16 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
vide Meksyk i większość państw Ameryki Pd.


Heh, nie wiem do końca, czy wiesz, ile w Meksyku trwa zakładanie firmy. A to jest bardzo wyznacznik, czy państwo jest naprawdę kapitalistyczne. Co do Ameryki Płd. mam nadzieję, że nie mówisz tu o Argentynie, która raczej była syndykalistyczna. Co do Chile, życzę Polsce takiego rozwoju. Tyle, że Chile były kapitalistyczne.
Co do przykładów rozwoju państw kapitalistycznych, polecam przykład Nowej Zelandii.



Cytat:
Najlepsze rozwiązanie to kapitalizm połączony z silnym socjalem


Heh, kolejna intelektualna ekwilibrystyka. Ciekawe, co rozumiesz pod pojęciem silny socjal... Ale nie jest to istotne. Chętnie wprowadziłbym takie rozwiązanie dla tych, którzy by tego chcieli. Proponuję więc, żebyś płacił zasiłek ze swojej pensji swojemu bezrobotnemu sąsiadowi. Co więcej, chętnie bym zobaczył, jak Twoja coraz lepiej funkcjonująca firma musiałaby płacić coraz wyższy podatek dochodowy. Skądś przecież musisz brać pieniądze dla urzędników, którzy najlepiej wiedzą, komu Twoje pieniądze przydzielić: czy bezrobotnemu, czy pielęgniarce, czy może górnikowi. A tylko się odważ zaprotestować, że nie, to wykarmieni na Twojej dobroci pielęgniarka i górnik wyjdą na ulicę, żeby zaprotestować...
Socjalizm ma niezwykle dobrze rozwiniętą umiejętność adaptacji oraz, co ważne ekspansji.


Cytat:
(nawet z dominującym socjalem vide Szwecja, Finlandia)

Fajnie, że nie kopiujemy tych państw sprzed 100 lat, a naśladujemy je teraz, kiedy rozbuchany socjal pochłania owoce ich pracy. Zresztą wystarczy porównać PKB, np Szwecja vs. Hongkong
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nieznajomy




Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 219
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:18, 16 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Heh, nie wiem do końca, czy wiesz, ile w Meksyku trwa zakładanie firmy. A to jest bardzo wyznacznik, czy państwo jest naprawdę kapitalistyczne.


Wystarczy ,że już możesz założyć firmę i wtedy to jest państwo kapitalistyczne. To czy trwa to długo czy krótko to już wina zarządzania.
Nie wiem ile tra zakładanie firmy ,ale wiem ,że 50% ludzi żyje w nędzy.Meksyk to jest państwo kapitalistyczne tylko z niewypalonym kapitalizmem.

Cytat:
Co do Ameryki Płd. mam nadzieję, że nie mówisz tu o Argentynie, która raczej była syndykalistyczna. Co do Chile, życzę Polsce takiego rozwoju.


Chile to zły przykład ,bo to ,że państwo się rozwija to nie znaczy ,że ludziom żyje się lepiej. Stosunek rozpiętości między dochodami najbogatszych i najbiedniejszych jest jeden z najwyższych na świecie. To jest raczej przykład ograbiania państwa. Argentyna była kapitalistyczna i przeżyła bankructwo. W Brazylii jest Rio de Janeiro. Rozsławiane jako piękne miejsce na Ziemi i bla bla ochy i achy nad tym miastem ,ale nikt nie widzi ,że z pośród ponad 900 dzielnic ponad 700 to fawele(slamsy)

Cytat:
Co do przykładów rozwoju państw kapitalistycznych, polecam przykład Nowej Zelandii.


Tu się z tobą zgodzę dodać można jeszcze Australię.

Cytat:
Heh, kolejna intelektualna ekwilibrystyka. Ciekawe, co rozumiesz pod pojęciem silny socjal... Ale nie jest to istotne. Chętnie wprowadziłbym takie rozwiązanie dla tych, którzy by tego chcieli. Proponuję więc, żebyś płacił zasiłek ze swojej pensji swojemu bezrobotnemu sąsiadowi. Co więcej, chętnie bym zobaczył, jak Twoja coraz lepiej funkcjonująca firma musiałaby płacić coraz wyższy podatek dochodowy. Skądś przecież musisz brać pieniądze dla urzędników, którzy najlepiej wiedzą, komu Twoje pieniądze przydzielić: czy bezrobotnemu, czy pielęgniarce, czy może górnikowi. A tylko się odważ zaprotestować, że nie, to wykarmieni na Twojej dobroci pielęgniarka i górnik wyjdą na ulicę, żeby zaprotestować...
Socjalizm ma niezwykle dobrze rozwiniętą umiejętność adaptacji oraz, co ważne ekspansji.

Ale czemu z tych podatków ma iść na zasiłek dla bezrobotnych dużo pieniędzy. Przecież zasiłek mógłby być niski aby odstraszyć leniwców chcących być pasożytami na państwie. Można te pieniądze przeznaczyć na rozwój badań, darmową edukację, służbę zdrowia itp, większe renty itp.


Cytat:
Fajnie, że nie kopiujemy tych państw sprzed 100 lat, a naśladujemy je teraz, kiedy rozbuchany socjal pochłania owoce ich pracy. Zresztą wystarczy porównać PKB, np Szwecja vs. Hongkong


Sto lat temu Finlandia była zacofanym państwem. Po wojnie ich gospodarka była powiązana z ZSRR. Szwecja natomiast praktycznie zawsze była socjalna w latach 1950-60 jak się nie mylę rządziła już partia socjalistyczna(jak nie wcześniej)

Nie chodzi mi o to ,że kapitalizm jest zły ,a sliny socjal bardzo dobry wręcz idealny. Kapitalizm sprawdził się w wielu państwach rozwiniętych. Ale głównie chodzi o to ,że większość państw nwet w Ameryce Pd czy Afryce nie jest w stanie przyjąć liberalnego kapitalizmu. Nie są na to gotowi. Trzeba też zauważyć ,że kapitalizm z silnym socjalem też może świetnie funkcjonować i są na to przykłady. Ja osobiście jestem za kapitalizmem powiązanym z silnym socjalem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nieznajomy




Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 219
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:04, 16 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Komunizm się sprawdził na Kubie.
"Ustrój najlepszy na świecie"


No jest jeszcze kwestia łodzi kubańskich płynących do wybrzeży Miami.

Wiesz również uważam ,że w mediach reżim na Kubie jest przedstawiany jako bardzo surowy. Prasa przesadza. Kuba w porównaniu z Koreą Pn. jest rajem wolności. Natomiast może nędzy tam nie ma ,ale żyje się bardzo skromnie od czasu upadku ZSRR. Choć i nawet trochę wcześniej ,bo już w połowie lat osiemdziesiątych ZSRR przestało ich dofinansowywać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Deipnosophist




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 32
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:42, 16 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Wystarczy ,że już możesz założyć firmę i wtedy to jest państwo kapitalistyczne. To czy trwa to długo czy krótko to już wina zarządzania.
Nie wiem ile tra zakładanie firmy ,ale wiem ,że 50% ludzi żyje w nędzy.Meksyk to jest państwo kapitalistyczne tylko z niewypalonym kapitalizmem.


Pod koniec lat 80tych, jeszcze za komuchów, istniał w Polsce "koncesjonowany kapitalizm". Jak ktoś miał dobry układ z władzą, mógł być prywaciarzem. Ale tego kapitalizmem nazwać nie można. Zresztą teraz jest podobnie. Istnieją przecież tzw. koncesje. Wystarczy, że władza założy sobie pewien limit, np. na liczbę firm, która ma prawo do oczyszczania szamba. I jeśli ów limit zostanie wyczerpany, nie założysz firmy.

Cytat:
Chile to zły przykład ,bo to ,że państwo się rozwija to nie znaczy ,że ludziom żyje się lepiej. Stosunek rozpiętości między dochodami najbogatszych i najbiedniejszych jest jeden z najwyższych na świecie. To jest raczej przykład ograbiania państwa.

Pierwszy mit - rozpiętość między dochodami najbogatszych i najbiedniejszych. Nie mam nic przeciwko temu, żeby się zwiększał. Jeśli ktoś jest mądry, sprytny, pracowity etc. pozostawia w tyle tych mniej mądrych, sprytnych etc. Ważne, żeby biednym żyło się lepiej. Tak jest np. w Chinach, gdzie formalnie jest komunizm, ale nieformalnie dziki kapitalizm. Jest masa biednych, ale tym biednym żyje się lepiej niż za panów towarzyszy.

Cytat:
Można te pieniądze przeznaczyć na rozwój badań, darmową edukację, służbę zdrowia itp, większe renty itp.


Nie wiem, czy sobie zdajesz sprawę, ale jeśli będziesz dotował rencistów, to liczba rencistów wzrośnie. Bo każdy będzie chciał dostawać rentę. Jeśli będziesz dotował służbę zdrowia, to wzrośnie liczba osób chorych. Osoba, którą boli palec, na pewno pobiegnie z nim do lekarza. Gdy służba zdrowia będzie państwowa, a dwa razy się zastanowi, jeśli będzie musiała zapłacić. Dokładnie ten sam mechanizm funkcjonuje wśród bezrobotnych.

Cytat:
Szwecja natomiast praktycznie zawsze była socjalna w latach 1950-60 jak się nie mylę rządziła już partia socjalistyczna(jak nie wcześniej)

Sama nazwa nie jest istotna. Wcześniej zgodziliśmy się, że kapitalizm w Nowej Zelandii wypalił. Sprawdź, z jakiej partii wywodził się pan, który wprowadził reformy kapitalistyczne.

Cytat:
Nie chodzi mi o to ,że kapitalizm jest zły ,a sliny socjal bardzo dobry wręcz idealny. Kapitalizm sprawdził się w wielu państwach rozwiniętych. Ale głównie chodzi o to ,że większość państw nwet w Ameryce Pd czy Afryce nie jest w stanie przyjąć liberalnego kapitalizmu. Nie są na to gotowi. Trzeba też zauważyć ,że kapitalizm z silnym socjalem też może świetnie funkcjonować i są na to przykłady. Ja osobiście jestem za kapitalizmem powiązanym z silnym socjalem.


Socjal z kapitalizmem nie sprawdza się w dłuższej perspektywie czasowej. Socjal musi zakładać istnienie w miarę mocnego państwa. A to, z samej definicji, jest tylko zaczątkiem coraz większego rozwoju biurokracji. Państwo coraz większej ilości mieszkańców chce dogodzić. Kończy się tak jak w Szwecji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nieznajomy




Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 219
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:56, 02 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pod koniec lat 80tych, jeszcze za komuchów, istniał w Polsce "koncesjonowany kapitalizm". Jak ktoś miał dobry układ z władzą, mógł być prywaciarzem. Ale tego kapitalizmem nazwać nie można. Zresztą teraz jest podobnie. Istnieją przecież tzw. koncesje. Wystarczy, że władza założy sobie pewien limit, np. na liczbę firm, która ma prawo do oczyszczania szamba. I jeśli ów limit zostanie wyczerpany, nie założysz firmy.


Taką sytuację wymusi na tobie liberalny kapitalizm. Dokładniej rynek , podaż i popyt. Po co będziesz zakładał firmę do oczyszczania szamba jak np już w twoim regionie działają 3 takie i zakładając nową na którą nie ma popytu doprowadzisz do bankructwa.
Cytat:

Pierwszy mit - rozpiętość między dochodami najbogatszych i najbiedniejszych. Nie mam nic przeciwko temu, żeby się zwiększał. Jeśli ktoś jest mądry, sprytny, pracowity etc. pozostawia w tyle tych mniej mądrych, sprytnych etc. Ważne, żeby biednym żyło się lepiej. Tak jest np. w Chinach, gdzie formalnie jest komunizm, ale nieformalnie dziki kapitalizm. Jest masa biednych, ale tym biednym żyje się lepiej niż za panów towarzyszy.

Kiedy upada jakiś reżim może i tak jest ,że wybijają się osoby mądre, sprytne itp. To tylko w początkowej fazie kapitalizmu. Bogaci się bogacą ,a biedni biednieją. Z biegiem czasu prowadzi to do tego ,że dzieciaki z biednych rodzin nie mają żadnych szans na wybicie się chociaż do przeciętności.(Zazwyczaj tak jest). W Chinach to nie wiadomo co jest. Są regiony z prawami kapitalistycznymi.

Cytat:
Nie wiem, czy sobie zdajesz sprawę, ale jeśli będziesz dotował rencistów, to liczba rencistów wzrośnie. Bo każdy będzie chciał dostawać rentę. Jeśli będziesz dotował służbę zdrowia, to wzrośnie liczba osób chorych. Osoba, którą boli palec, na pewno pobiegnie z nim do lekarza. Gdy służba zdrowia będzie państwowa, a dwa razy się zastanowi, jeśli będzie musiała zapłacić. Dokładnie ten sam mechanizm funkcjonuje wśród bezrobotnych.


Dlaczego zakładasz ,że lekarze za byle co będą przyznawać renty. Mogą być wyższe ,ale dostanie renty mogłoby być trudniejsze.

Cytat:
Sama nazwa nie jest istotna. Wcześniej zgodziliśmy się, że kapitalizm w Nowej Zelandii wypalił. Sprawdź, z jakiej partii wywodził się pan, który wprowadził reformy kapitalistyczne.


Nawet jeżeli z socjalistycznej to co ?? Socjal to nie od razu komunizm.

Cytat:
Socjal z kapitalizmem nie sprawdza się w dłuższej perspektywie czasowej. Socjal musi zakładać istnienie w miarę mocnego państwa. A to, z samej definicji, jest tylko zaczątkiem coraz większego rozwoju biurokracji. Państwo coraz większej ilości mieszkańców chce dogodzić. Kończy się tak jak w Szwecji.


Sprawdza się (Szwecja, Finlandia). Liberalny kapitalizm się nie sprawdza w dłuższej perspektywie ,bo z państwa robi się zazwyczaj krótko mówiąc burdel i to wielki i śmierdzący. Popatrz np na Brazylię i Kolumbię.

Jeżeli socjal z kapitalizmem ma się kończyć tak jak w Szwecji to świetnie. Chciałbym aby tak w Polsce się skończyło. Nie wiem co ty masz do krajów skandynawskich ,ale one gospodarczo trzymają się świetnie. Silnie socjalistycznie Szwecja i Finlandia też.
_________________
Ludzie-tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:44, 02 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieznajomy napisał:
Jeżeli socjal z kapitalizmem ma się kończyć tak jak w Szwecji to świetnie. Chciałbym aby tak w Polsce się skończyło. Nie wiem co ty masz do krajów skandynawskich ,ale one gospodarczo trzymają się świetnie. Silnie socjalistycznie Szwecja i Finlandia też.


Właśnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:26, 02 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Polsce podobno też mamy darmową służbę zdrowia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Galernik




Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 38
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:45, 15 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Informacje z wlasnego podwórka ,mój brat pracuje w Norwegii ,w budownictwie.Na starcie dostał ciepłe ,nowe firmowe kombinezony,firmowy telefon komórkowy (nokię ),zarazbia 15 tyś zl na miesiąc w przeliczeniu na nasze.Mają super sprzęt np. mini koparki.Ogólnie gdyby nie tęsknota za rodziną ,mozna powiedzieć pod względem pracy ok,natomiast mentalność Norwegów ich sposób życia to juz inna sprawa.
Ceny tam są powalające wynajm dwu pokojowego mieszkania na nasze 3700 zl.Piwo 25 zl.bochenek chleba 8 zł.Dojazd do polski promem i potem samochodem przez Danię i Niemcy to koszt 1000 zł w jedną stronę.
Widoki zapierają dech w piersiach ,ale ta tęsknota....
_________________
Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą.
Michel Quoist.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Greg




Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 112
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:56, 15 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz coś więcej o mentalności Norwegów Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:58, 15 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeliczanie waluty jest idiotyczne ...
Do ładu nie idzie z tym dojść.
Przestańcie pierdoły pisać tylko operujcie waluta danego kraju!

I tak idzie zobaczyć, że życie jest lepsze niż w super rozwijającej się polsce ...

PS. Wole porównanie co kupie sobie za 1h pracy ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pete




Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 84
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:05, 15 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez wole porownanie np.ile godzin pracy kosztuje dobry obiad,fajki,ciuchy..
Przede wszystkim napisz jako kto tam pracuje i ile godzin...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mijak




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 505
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:06, 15 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Porównanie, co sobie kupisz za 1h pracy jest dobre jeśli chcesz tam zostać na stałe. Jeślui chcesz zarobić i wrócić do Polski, to taka wyprawa to raczej dobry pomysł.

A ja zawsze uważałem Skandynawię za wspaniałą krainę (zwłaszcza Finlandię) - mało ludzi, dużo lasów itp.
Oczywiscie nigdy tam nie byłem, ani nie wiem, ile tam się zarabia. Wspaniałą KRAINĘ (krajobraz, świeże powietrze i te sprawy), a samo państwo (polityka, zarobki, przestępczość) to inna sprawa.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko nielogiczne i mało prawdopodobne.
GG 7434411
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:07, 15 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewentualnie można napisać kurs waluty i każdy kto chciał by zarobić już sobie przeliczy Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Galernik




Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 38
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:20, 15 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

waluta to korona norweska ,mentalność jest taka ,że po 18 nie ma nikogo na ulicach.Każdy tam chowa nos w swojej budzie ,za to nie ma firan w ani jednym oknie.Ani płota przy domu.Co ciekawe nikt tam nie oszczedza prądu.W garażach ,domach ,biurach nikt nie gasi świateł.Co do informacji co ile kosztuje w koronach musialabym zapytać brata ,ale przyjedzie za dwa miesiące dopiero.Mówił jedynie ,ze za te pieniądze ,które tutaj w Polsce są niezle tam ,zyloby się cieniutko.
_________________
Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą.
Michel Quoist.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Propagadna TVN - Islandia "kraina mlekiem i miodem płyn
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile