W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Czy my jesteśmy jacyś inni  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 2381
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:58, 22 Gru '10   Temat postu: Czy my jesteśmy jacyś inni Odpowiedz z cytatem

Przeglądam sobie oferty na różnych zagranicznych serwisach internetowych, z nadzieją że można kupić coś taniej, a może nawet zarobić.
Ale jak wchodzę w szczegóły wysyłki towaru, to czytam mniej więcej taki komunikat:

Cytat:

Dispatches to: Worldwide
Excludes: Africa, Asia, Central America and Caribbean, Middle East, Southeast Asia, Poland

Drugi przykład:
Cytat:
Excludes: Poland, Argentina, Brazil, Chile, Ecuador, Peru, Mexico, El Salvador


Co jest grane ?
Dla czego Polska jest na równi z Ameryką Środkową, dlaczego jesteśmy w niektórych przypadkach JEDYNYM krajem Europejskim do którego sprzedawcy nie chcą wysyłać towaru ?? Wysłałem maila z zapytaniem. Zobaczymy co odpowiedzą. Smile


Przykładowe strony:
http://cgi.ebay.co.uk/GALAXY-LED-Digital.....1e607953ee
http://cgi.ebay.com.sg/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170567897600
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:33, 22 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ci odpowiem:)
Złodziejstwo!
Gina przesyłki, paczki, przekazy lub są uszkodzone.
ps.
Czy ja przypadkiem kiedyś tu nie pisałem, że Polska to coś ala Salwador a nie europejski kraj?

ps2.
Niedawno dowiaduję się, że Niemcy otwierają szkoły zawodowe dla polaków w Niemczech, niby nic ale największe zdziwienie jest to, że uczeń dostanie pieniądze za naukę (praktyka w zakładzie) na moje pytanie dlaczego to takie dziwne, że ktoś komuś będzie płacić za prace dowiaduje się, że w Polsce panuje zasada, iż to praktykant płaci za praktykę (Bo - i tu cytat): "NAUKA KOSZTUJE"!
Jak więc widzisz, to nie świat zwariował ale to Polska jest Salwadorem europy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zup




Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 38
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:50, 22 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio u jakiegoś listonosza znaleziono w mieszkaniu mase paczek z prezentami mikołajkowymi. Laughing W polsce paczki giną na potęgę, a jak nie zginą, to trafią do adresata w takim stanie, że nic tylko do śmietnika wywalic.
Tak, jesteśmy jacyś inni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:51, 22 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie może być też tak, że są problemy celne.
O ile łatwo zamówić towar z krajów europejskich i stanów, to jest bardzo trudno jeżeli chcemy zamówić z krajów azjatyckich.
Zakupiłem swego czasu kilkadziesiąt sadzonek helikonii z Tajlandii. Ten sprzedawca, który wysłał mi kłącza już raz wysyłał do Polski i napisał, że do Polski będzie szło 2 dni, ale w Polsce będzie bardzo długo czekało - i miał rację. W Polsce 2 tygodnie. I oczywiście musieli mi dopierdzielić cło. Bo czemu nie. Dodatkowo, pan z urzędu celnego poinformował mnie, że jak będę chciał zamawiać więcej towarów z krajów azjatyckich, to muszę mieć firmę. Smile

Znajomi ze Stanów, również potwierdzają, że nie ma szans sprowadzenia większej ilości sprzętu elektronicznego z Chin, Japoni czy Hong Kongu prosto do Polski.
Po prostu dowalają takie cło, że zakup staje się nieopłacalny. Muszą kombinować przez sąsiednie kraje.

Podobnie jest ze sprowadzaniem samochodów do Polski. Bardzo dużo osób sprowadza do Niemiec a następnie z Niemiec przejeżdżają do Polski.
Tutaj nadal obowiązuje łapówkarstwo i znajomości w Urzędach Celnych.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wiadro




Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:06, 23 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zlodziejstwo!!!
Czesto nie wysylaja tez do Francji lub Wloch.
Predzej wysla bardziej na wschod niz do Polski Smile
_________________
NIE DAJ SIE ZASZCZEPIC PRZECIW GRYPIE!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:06, 23 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A propos samochodów.
Między 1988 a 1992 rokiem nie było w Polsce cła na samochody, no powiedzmy było jakieś 6% lub okolice. Co się więc stało?
Ano, rząd pana Olszewskiego (nie raz przytaczany na różnych forach jako bohatera czy prawdziwego polaka i tym podobne pierdoły) podpisał umowę z FIATem po włosku (nie była przetłumaczona) na mocy której fiat zdobył nie mniej niż 31% przewagi na rynku motoryzacji w Polsce na okres nie krótszy niż 12 lat (2004).
Po 1992 cło na samochody w Polsce wynosiło ok 40%! Dochodziło do takich paradoksów, że samochody z Bielska były tańsze w Niemczech niż w Polsce bo w Polsce należało dodać te 31%. Tak więc to sami Polacy robią nie "obcy", Olszewski tłumaczył się kilkanaście lat temu w ten sposób: "a gdzie miałem nauczyć się rządzić"...
Obraz Polskiej elity post solidarnościowej: przekupstwo, złodziejstwo, arogancja. Na tym samym koniu wyrośli Kaczyńscy, Tuski, Bieleckie, Bonie, Balcerowicze i reszta złodzieje z PO i PiS.
Państwo Polskie jak żyw przypomina południowo amerykańskie bananowe republiki, gdzie rządzą kartele rodzinne. Zobacz kogo masz w urzędach, sądach... jak w kraju III Świata, więc co się dziwisz? Sądzisz, że to za granicą nie widać?
Najgorsze jest to, że Polacy są tak otumanieni, że nadal głosują na PO i PiS bo TV mówi im, że nikt inny nie istnieje i się nie liczy, tylko PO i PiS. Ba masz głosować negatywnie, co znaczy, że nie patrz na osiągnięcia, profesjonalizm czy program ale nie lubisz Tuska głosuj na PiS nie lubisz Kaczora głosuj na PO - a potem z dziwnie i złość, że na świecie polak to głupek... Jaki drugi mądry naród przed takim traktowaniem nie zaprotestuje?
W Grecji wystarczyły zapowiedzi cięć na szkolnictwo - tysiące wyległy na ulice, we Francji zapowiedź podniesienia wieku emerytalnego z 60 do 62 lat (w Polsce 65 i są plany na 67) a w Polsce... a w Polsce TV mówi, że Kaczyński jest super by za godzinę powiedzieć, że to Tusk jest inteligenty... i u nas nie ma kryzysu bo dzielny rząd z opozycją dają rade...
Więc się nie dziw, że takich informacji będziesz widzieć coraz więcej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kosmita




Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 247
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:49, 23 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no co Ty, przecież polska jest tygrysem gospodarczym europy w czasach kryzysu Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Czy my jesteśmy jacyś inni
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile