W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Ranking wolności Polska nawet za Rwandą   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 3393
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotrus




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 161
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:17, 12 Sty '12   Temat postu: Ranking wolności Polska nawet za Rwandą Odpowiedz z cytatem

Pełny ranking http://www.heritage.org/index/Ranking

http://www.tvn24.pl/12692,1731154,0,1,ra.....omosc.html

Cytat:
Ranking wolności gospodarczej. Polska nawet za Rwandą

Najbardziej wolne gospodarki na świecie mają Hongkong i Singapur - wynika z rankingu przygotowanego przez amerykański konserwatywny think tank Heritage Foundation. Polska w zestawieniu znalazła się dopiero na 64. pozycji.
Heritage Foundation przygotowując swoje zestawienie bierze pod uwagę przepisy prawa obowiązujące w danym państwie, skuteczność organów ustawodawczych, udział państwa w gospodarce i otwartość rynku.

W tym roku najwyższą pozycję w rankingu po raz 18. z rzędu zajął Hongkong (89,9 pkt na 100 możliwych). Dalej są Singapur (87,5), Australia (83,1), Nowa Zelandia (82,1), Szwajcaria (81,1), Kanada (79,9), Chile (78,3), Mauritius (77), Irlandia (76,9) i USA (76,3).

Polska zajmuje dopiero 64. pozycję z 64,2 pkt (0,1 pkt w górę). Wyprzedają nas nie tylko kraje z regionu, np. Rumunia, Bułgaria, Czechy czy Węgry, ale także egzotyczne Rwanda, Trynidad i Tobago, Jamajka, Bahamy, Tajlandia i Meksyk.

Najmniej wolne są gospodarki Korei Północnej (179. miejsce, 1 pkt), Zimbabwe (178.; 26,3 pkt), Kuby (177.; 28,3 pkt) i Libii (176.; 35,9 pkt). Chiny zajęły 138. pozycję.

Podsumowując cały ranking, Heritage Founation zauważa, że ogólny poziom wolności gospodarczej na świecie w 2011 r. się obniżył. Najmocniej było to widoczne w Europie i Ameryce Północnej. - Głównym tego powodem jest duży wzrost wydatków rządowych - oceniał Edwin Feulner, szef HF.

- Rządy usprawiedliwiały te wydatki, mówiąc że mają one służyć pobudzeniu wzrostu gospodarczego w kryzysie, ale okazało się to nieskuteczne. Uważamy, że pora dać wolnemu rynkowi szansę na to, by pokazał, co potrafi - dodał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pps




Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 132
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:22, 13 Sty '12   Temat postu: jebać heritage Odpowiedz z cytatem

honk-kong gdzie potrzebne są licencje eksportowe?. no to się towarzycho popisało !!! ciekawe jak mozna bardziej wleźć w dupę pekinowi? i na jakie interesy te kurwy z heritage mają teraz wyłaczność w tym wolnościowym honkkongu? Singapur- zapytajcie kogoś kto tam był albo pracował z firmą stamtąd. Jak opowiedałem chińczykowi z singapuru o jaruzelskim i stanie wojennym to mi powiedział "to jak u nas". Idźcie się jebac z różowym jaszczurem parszywe zakute doktrynerskie łby. pewnie kurwy policzyły tylko ograniczenia dla zachodnich inwestycji i stopy podatkowe. podaj metodologię bo tak to mój instytut ołosił że
1. Szwecja
2. Norwegia
3. Dania
a reszta poza kwalifikacją
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotrus




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 161
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:07, 13 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i co z tego że są potrzebne licencje eksportowe, nie będę szukał ale wiem że jak np. biorą w takim rankingu 1000 czynników to jak jeden jest kulawy to nic się chyba nie stanie... Zresztą według doktryny wolnościowej, od eksportu lepszy jest import... Dlaczego tak? Jak nie wiesz to sobie poczytaj. Zresztą państwo też musi na czymś zarabiać. W Polsce według różnych szacunków, Rząd zabiera od 60-87% dochodu. Wiesz ile to jest w HongKongu? Jeśli nie to się doedukuj.

Po za tym to jest ranking wolności gospodarczej, to że np. w Singapurze za wyrzucenie papierka na ulice płacisz taką karę że się prędko nie pozbierasz to inna sprawa (zresztą Szwecja w podobnych sprawach też nie odpuszcza).

Według mojego instytutu Szwecja i Norwegia to kraje bolszewickie. Czy np. wiesz że w takiej Szwecji odpierają dzieci, np. za to że urzędnik twierdzi że rodzice są nad opiekuńczy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pps




Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 132
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:16, 13 Sty '12   Temat postu: pojebało cię kolego i to równo Odpowiedz z cytatem

wolność to wolność jeżeli jest licencja to nie ma wolności bo licencja jest po to żeby ograniczać wolność. Te tandetne kurwy nie biorą pod uwagę żadnej wolności. Bo jeżeli zechcesz otworzyć firmę będąc biedakiem w Szwecji to dostaniesz kredyt i każde możliwe wsparcie łącznie z darmową księgowością i poradami prawnymi. Jeżeli w Hongkongu to módl się żebyś nie robił konkurencji bo popłyniesz oceanem ku świetlanej przyszłości - co ty kurwa człowieku wyobrażasz sobie działanie Triady w wolnościowym społeczeństwie? Widzisz bidoku różni nas jedno ja byłem i widziałem a ty powtarzasz po ludziach którzy Cię okłamują. bilet do hongkongu kosztuje 1500pln jezeli nie prowadzisz interesów to też nie problem, bez problemu znajdziesz legalne sposoby żeby ci się wyjazd na 2 tygodnie zwrócił(trochę srebra trochę elektroniki-możesz wysłać pocztą). Pojedź, pochodź, obejrzyj, a potem pogadamy.
A stopień opodatkowania nie ma nic wspólnego z wolnością gospodarczą.
Jeżeli Państwo zapewnia ci bogatych konsumentów(czyli dobrobyt) których stać na lody po 5E. i bierze 80% podatku to i tak zarobisz więcej niż jak wszyscy są biedni, a na loda dziecko może wydać max 1pln i jest 18 czy też nawet 1%podatku. No i lody muszą być gorsze żeby się w ogóle opłaciło, rozumiesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pps




Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 132
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:16, 13 Sty '12   Temat postu: pojebało cię kolego i to równo Odpowiedz z cytatem

wolność to wolność jeżeli jest licencja to nie ma wolności bo licencja jest po to żeby ograniczać wolność. Te tandetne kurwy nie biorą pod uwagę żadnej wolności. Bo jeżeli zechcesz otworzyć firmę będąc biedakiem w Szwecji to dostaniesz kredyt i każde możliwe wsparcie łącznie z darmową księgowością i poradami prawnymi. Jeżeli w Hongkongu to módl się żebyś nie robił konkurencji bo popłyniesz oceanem ku świetlanej przyszłości - co ty kurwa człowieku wyobrażasz sobie działanie Triady w wolnościowym społeczeństwie? Widzisz bidoku różni nas jedno ja byłem i widziałem a ty powtarzasz po ludziach którzy Cię okłamują. bilet do hongkongu kosztuje 1500pln jezeli nie prowadzisz interesów to też nie problem, bez problemu znajdziesz legalne sposoby żeby ci się wyjazd na 2 tygodnie zwrócił(trochę srebra trochę elektroniki-możesz wysłać pocztą). Pojedź, pochodź, obejrzyj, a potem pogadamy.
A stopień opodatkowania nie ma nic wspólnego z wolnością gospodarczą.
Jeżeli Państwo zapewnia ci bogatych konsumentów(czyli dobrobyt) których stać na lody po 5E. i bierze 80% podatku to i tak zarobisz więcej niż jak wszyscy są biedni, a na loda dziecko może wydać max 1pln i jest 18 czy też nawet 1%podatku. No i lody muszą być gorsze żeby się w ogóle opłaciło, rozumiesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotrus




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 161
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:00, 15 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie nie masz pojęcia o czym piszesz. Jeżeli chodzi o Szwecję, że niby można dostać kredyt łatwo... To właśnie m.in. przez taki model cała Europa została zadłużona, i teraz prośmy Chinczyków żeby wykupili nasze obligacje...

Co do stopnia opodatkowania to jej poziom ma niebagatelny wpływ na gospodarkę. Oczywiście mógłbym powiedzieć że większość pieniędzy które włoży się do budżetu państwowego zostanie źle wydana lub rozkradziona, nie mówiąc już o tym koszt obsługi budżetu dochodzi do 40% jego wartości, a koszt ściągania niektórych podatków jest większy od wartości tego podatku... Teraz ty mógłbyś powiedzieć że można by było z tym walczyć... A ja bym odpowiedział coś w stylu że socjalizm bohatersko walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju...

Myślę że można to Ci wytłumaczyć w bardzo prosty sposób, analizując krzywą niejakiego Laffera http://pl.wikipedia.org/w/index.php?titl.....0727071946 Na pierwszy rzut oka widać że są m. in. dwa punkty(t0 i tmax) w których budżet państwa jest równy zero. W pierwszym przypadku gospodarka rozwija się bardzo dobrze, nie ma problemu z bezrobociem itd. Ale może też istnieć państwo w którym podatki sięgają 100% (w Polsce około 70%). Tylko że w tym drugim państwie nikt nie będzie pracował, bo po co pracować jak zabiorą Ci 100% z tego co wypracowałeś a zostawią Ci służbę zdrowia w której umiera się w kolejkach...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pps




Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 132
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:39, 18 Sty '12   Temat postu: ale brednie Odpowiedz z cytatem

zrób model krzywej i wsadź kurwinowi w dupę obaj będziecie mieć radochę.
W Szwecji są ludzie którzy płacą ponad 100% podatku(vide Astrid Lindgren) więc do tego się ta krzywa nadaje. A dyskusja przez reductio ad absurdum to dla nikogo oprócz Ciebie nie jest nowość ani też skuteczny sposób zabłyśnięcia.
Jak masz problemy z modelowaniem sytuacji pod deklem to proponuję eksperyment w twardej rzeczywistości.
Jedź do Rwandy i otwórz sklepik jak przeżyjesz 2 tygodnie to pogadamy o wolności gospodarczej a na razie się nie ośmieszaj tylko poczytaj Keynesa.
jedyny ekonomista który talk the talk and WALK THE WALK czyli potrafił zarabiać pieniądze. Bo Twój i kurwina guru friedman(ma być z małej bo to wsza) nie zarobił na giełdzie złamanego dolara a taki znawca. Nigdy nie udowodnił że ma pojęcie o ekonomii tylko jak kurwinowi zawsze mu coś przeszkadzało a to siła ciążenia a to że inni nie chcą robić co on im poleca a on przeciez nóżką tupnął łęęęę.
To jest świat realny jeżeli Państwo oferuje ci infrastrukturę i organizację dzięki której zarabiasz 10000e/mies na czysto to masz w dupie ile wynoszą podatki a jak Państwo jest biedne i nie oferuje ci nic to zarabiasz 200e i wtedy nawet jeżeli podatki spadną z 20 do 2% to ty dostaniesz do łapy maks 36e i kup se za to nową książczynę kurwina.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotrus




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 161
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:14, 18 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Co normalnego człowieka obchodzi że wybitna jednostka Astrid Lindgren płaciła podatki ponad 100%? Czy wiesz że krzywa Laffera ma punkt tmax, za który równie dobrze możesz podstawić 500% (ja podałem 100% bo nawet się mi nie śniło że postępowcy już przeszli tę granicę)? A czy wiesz że np. taka Szwecja ma wiele muzycznych gwiazd które mieszkają w Szwecji ale nie płacą tam podatków? A czy wiesz że tak jest na całym świecie? Czego najnowszym dowodem jest "ucieczka" Jeronimo Martinsa, z coraz bardziej socjalistycznej Portugalii.

2. Czy wiesz że większość krajów Afryki ma wzrost PKB pomiędzy 6-11%? Dlaczego mam akurat zakładać w Rwandzie sklepik? Dlaczego nie inny biznes? Najpierw trzeba zbadać rynek a potem działać. To że socjaliście wydaje się że trzeba akurat zbudować sklepik, to nie znaczy że jest on potrzebny.

3. Akurat ideologia wydatków Keynesa, doprowadziła do bankructwa całej południowej Europy, w tym roku czas na Północ.

4. W czym konkretnie pomylił się M.F.?

5. Co to za argument że Keynes, inwestował w giełdę i zarobił? Jednym z moich głównych dochodów jest gra (skuteczna) na giełdzie, ale nie jest to powód że przyznasz mi rację, więc dlaczego ja mam się zgadzać z takiego samego powodu z Keynesem?

6. Twój realny świat właśnie upada, i nic tego nie zmieni.

7. Nigdy nie przeczytałem żadnej książki JKM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pps




Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 132
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:11, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ad1 dowód twierdzenia w sensie matematycznym: aby obalic wystarczy znaleźć jeden taki element n dla którego twierdzenie nie jest prawdziwe.
ad2 nie interesuje mnie wzrost pkb w procentach tylko w dolarach na głowę mieszkańca i metodologia liczenia przy ciągłej przewadze obrotu barterowego- to jest argument ze przyleźli tam amerykanie i wypierdalaja im bogactwa - wzrost na papierze będzie ale dla społeczeństwa nie zmieni się nic- no moze przyjadą amerykańscy specjaliści (czy brytyjscy) i nauczą policję nowych metod tortur.
Jeronimo Martins od b.dawna było konglomeratem ponadnarodowym i korzystało z dużej ilości wehikułów podatkowych nawet w Polsce. jeżeli dokładnie opodatkujemy zyski ze sklepów czyli ich działalność operacyjną na terenie danego kraju to jebie nas gdzie się będzie mieścić centrala.
3. chłopcze pierdolisz jak potłuczony- do momentu stosowania keyensizmu czyli połowy lat 70 w całej eurropie(poza komuną) i stanach zanotowano ciągły rozwój gospodarczy i brak kryzysów. To dopiero te luzowania polityki finansowej i prawa pisane dla koncernów rozjebały wszystko. Popatrz jak ameryka wychodziła z wielkiego kryzysu- poczytaj jakieś książki z historii gospodarczej świata(sgpis co sie teraz nazwał sgh ma dobrą bibliotekę). A sprawdź dług publiczny Szwecji, Norwegii czy Danii i otem dyskutuj
4. check out chile i będziesz widział porażke za porażką nawet inflacji nie udało się opanować- check out jeffrey sachs(uczeń i akolita mistrza wysyłany przez niego do polski i rosji dla wprowadzania niewolnictwa ekonomicznego). Sprawdź przemiany i komercjalizację RPA i moze zrozumiesz.
5. facet zarządzał funduszami rządowymi i zarabiał dla nich wielkie pieniądze przez cały czas i bez strat!!!! poczytaj to naprawdę nie boli jeżeli nie samego keynesa to coś o nim o epoce i może cię olśni czemu dzisiaj się go nie drukuje. Jak widać po sukcesach TFI zaranbiać na giełdzie nie umie żaden z tzw ekonomistów- i w zarobki czyjekolwiek na giełdzie(poza grubasami którzy za tym wszystkim stoją) nie wierzę to jest tak jak z hazardzistami wygrana 3 tys w kasynie bedą się chwalić 10lat a o tym że codzień zostawiają tam 500-600pln to nie wspomną. sprawdź swoje zeznanie podatkowe i zobacz tam ile zarobiłeś "na giełdzie" a potem się tym chwal.
6. mój świat - a ty to co jesteś postać papierowa? Ludzie zyją normalnie - z wyjątkiem pieniedzy które muszą wypierdalać na TFE niczego nie stracili, a większość ma amerykańskie gadki w dupie czego i tobie życzę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotrus




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 161
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:54, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to uczymy się czytać ze zrozumieniem...

ad1 Krzywa Laffera nie jest żadnym prawem, jest to tylko pewien model który z pewnym przybliżeniem opisuje rzeczywistość. Więc nie wiem co ty chcesz obalać. Zresztą Ty nie znalazłeś żadnego punktu. Napisałeś tylko że w Szwecji ludzie (to już chyba lemingi) mogą płacić podatki > 100%. A ja napisałem że na wykresie jest punkt tmax za który możesz sobie podstawić 500%. Teraz sobie przemyśl co w tym wszystkim robi: tmax, 100% i 500%, jak już przemyślisz zacznij czytać dalej. Mamy stu obywateli Szwecji, 1% ludzi płaci podatki w wysokości 110% a 99 w wysokości 55% (liczby czysto teoretyczne), czy ta jedna osoba będzie mieć wpływ na krzywą Laffera? Otóż będzie mieć, ale marginalny. Ale weźmy przypadek że lewicy uda się wszystkich zrównać (jeden z filarów lewicy) i narzucić na wszystkich podatek 110%, przyjmijmy że gospodarka oparta jest na normalnym pieniądzu czyli złocie. Skąd wziąć brakujące 10%, wyczarować?
Po za tym czy to Szwecja obniżyła podatki w 2011 roku i przyniosło to spory wzrost PKB? Czy Szwecja nie wprowadziła kolejnej obniżki na 2012 rok? Czy wiesz że ta obniżka już przyniosła efekt?

ad2 Dlatego trzeba używać podatku od kopalin (jeden z niewielu podatków które powinno się nakładać). Po za tym w Afrykę zainwestowali Chinczycy, Amyraknie w znacznie mniejszym stopniu są tam obecni.
Co do sklepów. Otóż czym więcej przepisów tym więcej furtek do obejścia. I zyskują na tym duże firmy, wynajmują one prawników których godziny pracy są bardzo drogie, ale co z tego jak w efekcie ich pracy można sporo zaoszczędzić na podatkach. A małe firmy których nie stać na usługi dobrych prawników płacą... Po za tym jak dokładnie opodatkujesz sklepy to automatycznie ceny produktów wzrosną (o ile nie uda się jakoś obejść przepisów), za co zapłacą znowu najbiedniejsi...

ad 3 Co do wielkiego kryzysu to niejaki Mises przewidział go w dość młodym wieku. Niech zgadnę Keynes go nie przewidział... Do tego Mises w wielu swoich publikacjach/książkach pokazywał jak walczyć z wielkim kryzysem. A robili dokładnie na odwrót i mówili że będzie dobrze (dokładnie jak dzisiaj) i przez to wielki kryzys trwał ile trwał. Możesz sobie o tym bez problemu znaleźć wiele materiałów. Co ciekawe Peter Schiff (także szkoła austryjacka) przewidział dokładnie kryzys (z czego zasłynął) roku 2008 i co? Dalej nikt nie słucha takich ludzi.

Co do polityki stosowania keynesizmu. Weźmy dwa pierwsze lepsze kraje. No i wypadły mi RFN i UK.
RFN: Ordoliberalizm, z wiki Idee ordoliberałów zostały w pewnym stopniu urzeczywistnione, kiedy Ludwig Erhard zasiadał na stanowisku ministra gospodarki (1949-1963), a następnie kanclerza RFN (1963-1966).
Zwolennikiem przeniesienia zasad ordoliberalizmu na grunt polski był m.in. Krzysztof Dzierżawski.
- szkoda że się mu nie udało
Czy to właśnie wtedy w RFN powstał cud gospodarczy gdzie w zaledwie kilka lat zniszczone przez wojnę RFN, wyprzedziły UK?
UK: aż do czasu poluzowania gospodarki przez Margaret Thatcher UK leżała.

ad 4 Czy ty wiesz że Chile, jest najbogatszym krajem Ameryki Południowej? Ale i tak zrealizowano tylko niektóre wolnościowe pomysły. Jak nie widziałeś na obrazkach jak wyglądają miasta w Chile to wyjaśnię Ci to w trochę nie typowy sposób. W niedalekiej przeszłości były w tamtej części świata dwa trzęsienia ziemi o podobnej sile w Haiti i Chile. W tym pierwszym przypadku nie było reform Firedmana i wszystko się zawaliło a w tym drugim przypadku jak było?
Po za tym jak możesz mówić że nie drukują Keynesa, na większości studiów ekonomicznych jego ideologia jest wysławiana. A jak byś się zapytał o Misesa to zapanowała by konsternacja.

ad 5 zyskany kapitał na giełdzie zależy w dużej mierze od ilości pieniędzy które się zainwestuje, więc masz racje, z tym że ja nie inwestuje pieniędzy podatników tylko swoje... Po za tym jakbym obracał milionami, nie zadawałbym sobie nawet trudu w tłumaczeniu prostych mechanizmów.

ad 6 Jakie amerykańskie gadki? To kraje Europy upadają, USA jakoś się trzymają. I będą się tylko przyglądać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Ranking wolności Polska nawet za Rwandą
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile