W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kontrola komputera  
Podobne tematy
Prawo pozwalające przeszukiwać komputery 
Licencja na włamywanie do komputerów - Australia25
Nowe uprawnienia Policji bez ocen
Plany EU dot. przeszukiwań online20
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 2022
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:17, 08 Sty '09   Temat postu: Kontrola komputera Odpowiedz z cytatem

Policja otrzymała uprawnienia do sprawdzania zawartości każdego komputera pod pretekstem walki z pedofilią
Opublikowano: 08.01.2009 | Kategoria: Prawo, Wiadomości z kraju
Policja otrzymała nowe uprawnienia, zgodnie z którymi może sprawdzić zawartość każdego komputera i to bez nakazu. Europejscy ministrowie podkreślają, że to dopiero początek prac nad nowymi przepisami. Równocześnie polska policja zapewnia, że na celowniku znajdą się “jedynie osoby podejrzane o popełnienie przestępstw komputerowych oraz związanych z pedofilią”.

W oświadczeniu Rady UE dotyczącym porozumienia czytamy, że “nowa strategia zachęca policję do korzystania z możliwości zdalnego wyszukiwania”. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii określiło już zasady korzystania z takich metod. Przede wszystkim każde “zdalne śledztwo” musi być zatwierdzone przez Głównego Komendanta Policji.

Na podstawie nowych przepisów policja może korzystać ze specjalistycznego oprogramowania, które przekazuje informacje na temat treści e-maili, jak i przeglądanych stron internetowych oraz monitoruje sieci bezprzewodowe.

“W przypadku śledzenia informacji na dyskach przypomina to zakładanie podsłuchu na telefon. Tam również policja w ramach prowadzonych działań sprawdza osoby podejrzane. Informacje zdobyte w ten sposób służą jedynie policji. Oczywiście w obydwu przypadkach, podsłuchu na telefonie czy sprawdzania dysku, użytkownik o niczym nie wie” - mówi podinspektor Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu.

Na podstawie rozporządzenia akt. 2000 brytyjska policja już teraz ma zdalny dostęp do komputerów. Odbywa się to w ramach akcji “zapobiegania i wykrywania poważnych przestępstw”. Rzecznik Związku Głównego Policji (ACPO) przyznał gazecie “The Times”, że policja przeprowadziła już 194 podobnych operacji.

Źródło: IDG.pl

http://wolne-media.h2.pl/?p=12242
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:40, 08 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech zyje komunizm...
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:42, 08 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosze, powstańcie których dręczy głód ! (wiedzy) Wink
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
emisariusz




Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 785
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:06, 11 Cze '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ŚWIATOWY WYŚCIG SZTUCZNYCH INTELIGENCJI




_________________
Ten wpis powstał bez wsparcia środków unijnych.
" trwają prace nad stworzeniem elektronicznej gotówki " ~@goral_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:50, 12 Cze '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Win 11 to kolejny krok na etapie przemiany komputerów osobistych w terminale.

"Chmura" nie istnieje, to po prostu czyjś komputer.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1994
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:17, 12 Cze '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są takie ładne wersje systemów okrojonych z całego syfu że aż miło. Jak pamięcią sięgnę robiłem testy różnych zmodowanych wersji ms wind i naprawdę są dobrze powycinane z backdorów i różnej maści ulepszaczy sprzedających nasze informacje. Wszyscy wokół pierdolą, że używanie takich wersji systemów to proszenie się o utratę danych etc, stek bzdur. Windows 11 za sam fakt ukrycia menu kontekstowego pod prawym przyciskiem myszy, czy usunięcia menadżera zadań z paska nie ma u mnie prawa istnienia. Bill chuj ci w ryj chazarski śmieciu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:07, 12 Cze '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja od 15 lat używam linuxa- działa pięknie choć ostatnie lata też go przeładowali jakimiś gunwami.
Wersja z 2008 miała 700 kilobajtów i po włączeniu laptopa bardzo szybko się "meldowała" gotowa do pracy. Dziś system "waży"
3 razy więcej i odpalanie się wydłuża ale znajomy mówił mi, że przy odrobinie wiedzy można spokojnie okroić ten balast
do stanu z przed 15 lat i wszystko będzie hulać jak należy. Na razie działam na standardzie jaki można ściągnąć ZA DARMO
z sieci. Sam się aktualizuje jeśli mu to zlecisz, nie ma debilnych alarmów jakie mnie wkurzały na windowsie w rodzaju:
"tadaaaam! twójk komputer jest zagrożony!" Cisza, spokój aż nudne się to robi. Przez te lata nie miałem żadnych zawieszeń i kłopotów.
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:14, 14 Cze '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

King Crimson napisał:
Są takie ładne wersje systemów okrojonych z całego syfu że aż miło. Jak pamięcią sięgnę robiłem testy różnych zmodowanych wersji ms wind i naprawdę są dobrze powycinane z backdorów i różnej maści ulepszaczy sprzedających nasze informacje. Wszyscy wokół pierdolą, że używanie takich wersji systemów to proszenie się o utratę danych etc, stek bzdur. Windows 11 za sam fakt ukrycia menu kontekstowego pod prawym przyciskiem myszy, czy usunięcia menadżera zadań z paska nie ma u mnie prawa istnienia. Bill chuj ci w ryj chazarski śmieciu.


Wiesz, że ludzie "krojący" te systemy mogą w takich wersjach umieszczać różne niespodzianki? Na jakiej podstawie im "ufasz"? Ich słowa? Czy czegoś więcej?
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1994
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:57, 14 Cze '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam więcej zaufania do takich ludzi niż do oficjalnych wydawnictw Gaytsa. Robię różne testy, skanuję porty, procesy, odpalam na vm sprawdzając podatności itp itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:56, 14 Cze '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To kradna Polacy !!! Polacy z Francji, Polacy z Olsztyna, Polacy z hordy i daja Polakom w Azji. Zaczeli tez krasc dla Polakow w Rosji i to dawno ! Nie wiem, co dzisiaj z Polakami z Ameryki, ale zdaje sie juz nic nie robia. Walsza o prezydentow i na wojny sa wysylani. Walcza o prezydentow na calym swiecie. To z ramienia......

Ciekawe, gdzie jest moj wynalazek - najcenniejszy na swiecie na dzisiejsze czasy ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:42, 15 Cze '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

King Crimson napisał:
Mam więcej zaufania do takich ludzi niż do oficjalnych wydawnictw Gaytsa. Robię różne testy, skanuję porty, procesy, odpalam na vm sprawdzając podatności itp itd.


Co z tymi, którzy nie potrafią takich testów bezpieczeństwa przeprowadzić? Skąd pewność, że ta konkretna wersja jest czysta a nie tamta? Wskażesz jakąś konkretną?
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1994
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:46, 15 Cze '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no Smile Nie mogę niczego polecać gdyż moje testy są równie niedoskonałe i mogę wkopać kogoś na minę. Trzeba się tym trochę pobawić i wybrać coś dla siebie. Generalnie nie naciąłem się w tych wersjach na jakieś zasadzki, bardziej na ludzkie błędy albo upierdliwości związane ze zbyt dużą wycinką. Jednak ludzie którzy to kompilują są z założenia antysystemowcami.

Na początek naucz się instalować windows 10, używać go wyłącznie z kontem offline, wyłączając wszystkie zgody (w trakcie instalacji do najniższego poziomu) to już wywala znakomitą część trackingu. Potem można go ulepszać różnego sortu aplikacjami dodatkowymi. Ale też pamiętać trzeba o ustawieniach sieci z których korzystasz, przyzwoitym routingu, firewallu, żeby ktoś głupim brutforcem ci się nie władował przez default`owy port. Także tędy będzie prościej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:18, 16 Cze '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Póki co trzymam się od 10 z dala. Mam nadzieję, że jeszcze nieprędko zostanę do niego "zmuszony" a jak już zostanę to mam świadomość, że będzie to wymagało trochę kombinacji by ten system "oswoić". Tylko może być tak, że już 11 będzie na mnie czekało bo 10 będzie "wycofany".
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kontrola komputera
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile