W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Stan wojenny - nie dla idiotów   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
13 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 13080
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:56, 26 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Oczekuję wskazania, co w przytoczonym tekście jest w sposób istotny związane z zagadnieniami rozważanymi w tym wątku.

Wszystko + to co dopisałem w poprzednim poście. Wiem, że może to kolidować z twoimi imperatywami, gdyż według ciebie "Nastąpił Amok" i się chłopaki pogubili. Widzisz różnica między mną a tobą jest taka, że ty przeżywasz zagadnienie opierając się o propagandę i kult jednostek partyjnych (które defaKKto świadomie były pod kontrolą z zewnątrz) a ja min. o system manipulacji nastrojów społecznych. Pod tym względem jestem bardziej zglobalizowany od ciebie.


W razie problemów ze zrozumieniem ponawiam:

Venom napisał:
ty tu jesteś "pan zakreślacz" dostałeś etat.



"Lubisz to suko" odnosi się do twojej machinacji przy cytowaniu mojej wypowiedzi.

Coś jeszcze? Ekspertem możesz być ty w swoim wdzianku. Ja co najwyżej jestem bogiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:27, 27 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to mamy problem ze zrodlami. Twierdzisz, ze moje zrodlo klamie, a ja ze Twoje. Slowo przeciwko slowu. Masz moze jakies wypowiedzi do kamery osob z kregow wojskowych owczesnego ZSRR, ktore zaprzeczaja Anoszkinowi? Dlaczego wg. Ciebie mialby klamac? Jaka teoria to wyjasnia?
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:08, 14 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stan wojenny w Polsce nielegalnie wprowadziła grupa przestępcza pod kierunkiem Wojciecha Jaruzelskiego - uznał Sąd Okręgowy w Warszawie. Były szef MSW Czesław Kiszczak usłyszał wyrok w zawieszeniu. Były I sekretarz KC PZPR Stanisław Kania został uniewinniony. Sprawa członkini rady państwa Eugenii Kempary została umorzona. Sąd zdecydował, że dekrety i uchwała o wprowadzeniu stanu wojennego podjęta przez Radę Państwa 12 grudnia 1981 r. były nielegalne.

Według sądu generałowie Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak, Florian Siwicki i Tadeusz Tuczapski stanowili związek przestępczy o charakterze zbrojnym, który przygotował i doprowadził do nielegalnego wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. Sąd uznał, że wybrali taką formę, aby z zaskoczenia rozwiązać sytuację wynikłą w PRL po zalegalizowaniu NSZZ "Solidarność". Sprawy gen. Jaruzelskiego i gen. Siwickiego zostały wyłączone z tego procesu i pozostają zawieszone. Powodem jest zły stan zdrowia obu.

wiecej:
http://www.wprost.pl/ar/287810/Stan-woje.....Wprost+24)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p.e.1984




Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 228
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:09, 08 Gru '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ Tańcząca - jeśli sądy stalinowskie skazywały niewinnych na śmierć, to cóż dziwnego w tym, że w III RP zapadają idiotyczne wyroki polityczne, obliczone na zaspokojenie określonych potrzeb politycznych dzisiejszego sanhedrynu i otumanionego polskiego bydła wyborczego?

Stan Wojenny położył kres anarchii niszczącej państwo polskie. Ocalił Polaków przed zbliżającą się interwencja sił zbrojnych Układu Warszawskiego, która przerodziłaby się w krwawą jatkę. Niestety utorował również drogę "umiarkowanym" środowiskom żydowskim skupionym wokół KOR-u do władzy, odsuwając Polaków. Czy taki był plan - prawdopodobnie tak. Tyle, że Polacy mogli nie dać się podpuścić paru kuglarzom i Wielkiemu Prestidigitatorowi.

OSTATNIA SZANSA POROZUMIENIA
Zbigniew Opoka
PRZEGLĄD, 9 grudnia 2012 r.

Na rynek trafiła cenna pozycja -"Spotkanie Trzech. Ostatnia szansa porozumienia", stanowiąca pokłosie konferencji naukowohistorycznej, która odbyła się w Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Konferencja ta nawiązywała do chętnie zapominanego przez niektórych historyków spotkania prymasa Polski Józefa Glempa, prezesa Rady Ministrów gen. Wojciecha Jaruzelskiego i przewodniczącego NSZZ „Solidarność" Lecha Wałęsy, do którego doszło 4 listopada 1981 r. Najważniejszym elementem tego spotkania była rządowa propozycja utworzenia Rady Porozumienia Narodowego. Była ona ostatnią próbą ratowania bytu państwowego przez porozumienie, a nie użycie siły.
Przedmiotem obrad był właściwie zamiar ustalenia, co się wydarzyło między Porozumieniami Sierpniowymi 1980 r. a 13 grudnia 1981 r. Głos zabrały osoby mające wielką wiedzę na ten temat, m.in. Adam Koseski, Wojciech Jaruzelski, Stanisław Długosz, Jan Widacki, Franciszek Puchała, Stanisław Kwiatkowski, Andrzej Celiński, Kazimierz Łastawski, Marceli Kosman i Aleksander Merker. Mimo zaproszenia nie przybyli na konferencję przedstawiciele IPN, który, wydawałoby się, m.in. po to jest utrzymywany z pieniędzy podatników, żeby jego reprezentanci w takich przedsięwzięciach brali udział.

POMIJANE PRAWDY
Warto zasygnalizować niektóre poruszane problemy, zwłaszcza że część z nich jest celowo pomijana w publikacjach IPN.
• Porozumienia Sierpniowe w swoich 21 postulatach zawierały populistyczne żądania, niemożliwe do realizacji, np.: 7. - wypłacenie strajkującym zarobków za strajk jak za urlop wypoczynkowy (a strajków było mnóstwo), 8. - podniesienie realnej płacy o 2 tys. zł, 14. - obniżenie wieku emerytalnego dla kobiet do 50 lat, dla mężczyzn do 55 lat.
• W 1981 r. dochód narodowy zmniejszył się o 12%. Wydobycie węgla spadło o 15%. Gdy rząd wprowadził preferencje dla górników, by skłonić ich do dobrowolnej pracy w soboty, „Solidarność" zdecydowanie sprzeciwiała się temu.
• ZSRR i inne kraje na skutek niewywiązywania się Polski z planowanego eksportu i w celu wywarcia presji na rząd ograniczały dostawy. Było to szczególnie dotkliwe w przypadku braków paliw i surowców. Zabiegi o pomoc towarową lub finansową państw zachodnich pozostawały bez odpowiedzi.
• Na zjeździe „Solidarności" we wrześniu 1981 r. uchwalono „Posłanie do ludzi pracy w Europie Wschodniej", co wywołało wściekłość przywódców innych państw socjalistycznych. Warto przypomnieć, że wówczas ZSRR wyznawał tzw. doktrynę Breżniewa (udzielania "bratniej pomocy", jak na Węgrzech czy w Czechosłowacji).
• Związek Radziecki, NRD i Czechosłowacja były zdecydowanymi przeciwnikami rozmów polskich władz z „Solidarnością". Ruch ten traktowały jako kontrrewolucję, która zagraża całemu obozowi socjalistycznemu. 5 czerwca 1981 r. KC KPZR skierował słynny list do członków KC PZPR, który faktycznie stanowił wotum nieufności dla kierownictwa partii.
59 DYWIZJI
• Stacjonujący w Legnicy dowódcy radzieccy wzmacniali jednostki i dokonywali analizy możliwości manewrowych na terenie Polski. Prowadzono i wielokrotnie przedłużano ćwiczenia. Przebrani oficerowie radzieccy prowadzili rozpoznanie kluczowych obiektów w najważniejszych miastach. W Polsce i w jej najbliższym otoczeniu stacjonowało 59 dywizji radzieckich.
• W samej „Solidarności" zaczęły brać górę elementy bezkompromisowe. Decyzja o odrzuceniu porozumienia zaproponowanego na Spotkaniu Trzech zapadła w czasie posiedzenia Komisji Krajowej NSZZ w Radomiu w dniach 3-4 grudnia 1981 r.
• Na posiedzeniu w Gdańsku 11--12 grudnia Komisja Krajowa, mimo złożonego na piśmie ostrzeżenia sześciu doradców z Tadeuszem Mazowieckim na czele, nie zmieniła postanowienia z Radomia. „Solidarność" postulowała powołanie Społecznej Rady Gospodarki Narodowej, uprawnionej do kontrolowania rządu i mającej prawo weta, a nawet mogącej wybrać „drugi parlament". Propozycja ta groziła chaosem, a wręcz rozpadem państwa. Jaki rząd mógł się na coś takiego zgodzić?
• Ponadto Komisja Krajowa ogłosiła 17 grudnia dniem protestu w całym kraju, co mogło mieć nieobliczalne skutki (planowano marsz gwiaździsty na Warszawę, wielkie nocne demonstracje - Solidarność parła do konfrontacji, w której karabinom i czołgom miała przeciwstawić puste ręce robotników).

TRZECIA WOJNA
Dobrze by było, gdyby cała i prawdziwa wiedza historyczna o latach 1980--1981 była przekazywana społeczeństwu, a zwłaszcza młodzieży. Pomocna w tym może być prezentowana publikacja. Bo na razie lotem błyskawicy rozchodzą się informacje obrażające rozum, a mimo to ochoczo przyjmowane. Pewien badacz ogłosił np., że Armia Radziecka nie rozpoczęłaby interwencji w Polsce, bo nie znalazł takiej decyzji w dokumentach KC KPZR. Równie dobrze mógł się powołać na dokumenty ONZ. Inny uczony ogłosił, że o wprowadzeniu stanu wojennego zdecydowano dużo wcześniej, bo przecież dokumenty byty przygotowywane w Sztabie Generalnym WP, a rząd tylko udawał, że chce porozumienia. Znaczy to, że skoro obecne mocarstwa mają przygotowane plany wojny, to trzecia wojna światowa musi nastąpić!

Omawiana książka: Spotkanie Trzech. Ostatnia szansa porozumienia, Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora, Pułtusk 2012
_________________
Jak szukać prawdy na prawda2.info - odwiedź systematycznie aktualizowany wybór ważniejszych tekstów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:40, 07 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na koniec chcialbym prosic o rozpowszechnienie poprzez Zezowata Biblioteczke pewnej bardzo waznej ksiazki. Udalo mi sie ja kilka lat temu nabyc droga kupna poprzez Alledrogo, nie wiem jakim cudem do dzis. Od dawna chcialem ja zeskanowac i rozsylac, ale okazalo sie śp. Autor mnie juz dawno uprzedzil. Niestety wraz z jego śmiercia zniknela jego strona, gdzie ta ksiazka wisiala. Niemniej udalo mi sie znow "przypadkiem" na nia trafic w wersji elektronicznej tym razem. Ta ksiazka to "Zaułki zbrodni" Mirosława Krupińskiego. Odpowiada na pytanie, po co tak naprawde byl Stan wojenny, w zwiazku z czym jest w Polsce zamilczona na smierc. Przesylam ja w zalaczniku. Ponizej link.

http://zezorro.blogspot.com/2016/01/zauki-zbrodni.html

ZAUŁKI ZBRODNI
( https://drive.google.com/file/d/0Bwc-AtU.....&pli=1 ).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Forged




Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 256
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:27, 07 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas napisał:
Cytat:
Na koniec chcialbym prosic o rozpowszechnienie poprzez Zezowata Biblioteczke pewnej bardzo waznej ksiazki. Udalo mi sie ja kilka lat temu nabyc droga kupna poprzez Alledrogo, nie wiem jakim cudem do dzis. Od dawna chcialem ja zeskanowac i rozsylac, ale okazalo sie śp. Autor mnie juz dawno uprzedzil. Niestety wraz z jego śmiercia zniknela jego strona, gdzie ta ksiazka wisiala. Niemniej udalo mi sie znow "przypadkiem" na nia trafic w wersji elektronicznej tym razem. Ta ksiazka to "Zaułki zbrodni" Mirosława Krupińskiego. Odpowiada na pytanie, po co tak naprawde byl Stan wojenny, w zwiazku z czym jest w Polsce zamilczona na smierc. Przesylam ja w zalaczniku. Ponizej link.

http://zezorro.blogspot.com/2016/01/zauki-zbrodni.html

ZAUŁKI ZBRODNI
( https://drive.google.com/file/d/0Bwc-AtU.....&pli=1 ).


Zmarnuje swój dzienny limit na komentarz powyższej "książki".

To nie są "zaułki zbrodni", ale "chanuki zbrodni", a pisanina aż ocieka, wyssaną przez koszernego, krwią obrzezanych napletków...
_________________
"Demokracja niesie wyłącznie piękne słowa ale ani pracy ani chleba." - Labadine
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:00, 13 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie dziadek Gwiazda przemawiał na wiecu [oświeconych z obydwu stron konfliktu.

Ale przypomniał słowa szeregowca Kiszczaka "Stan wojenny w Polsce został wprowadzony by zmienić kierownictwo Solidarności"

Idą na zwarcie, uwierzcie, będzie jeszcze ciekawie w PL.

A wszystkim wolnym od narracji podziału, zyczę zdrowia Smile
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zxcvbnm2004




Dołączył: 27 Sie 2016
Posty: 41
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:18, 13 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p.e.1984 napisał:
Stan Wojenny położył kres anarchii niszczącej państwo polskie. Ocalił Polaków przed zbliżającą się interwencja sił zbrojnych Układu Warszawskiego, która przerodziłaby się w krwawą jatkę. Niestety utorował również drogę "umiarkowanym" środowiskom żydowskim skupionym wokół KOR-u do władzy, odsuwając Polaków. Czy taki był plan - prawdopodobnie tak. Tyle, że Polacy mogli nie dać się podpuścić paru kuglarzom i Wielkiemu Prestidigitatorowi.


Nie było zagrożenia interwencją ze strony ZSRR. Kraj ten miał problem z wprowadzniem miru w Afganistanie i kolejny konflikt im nie leżał. Doktryna Breżniewa mimo, że de iure była de facto nie była realizowana.

To Jaruzelski jeździł i dzownił do ZSRR czy wrazie Operacji "Z", Armia Czerwona wspomoże Armie Ludową w działaniu. Odpowiedź była taka, że nie będą przeszkadzać. Andropow chciał ocieplać relacje z USA i wprowadzić pewne reformy. Pójście na konflikt w Polsce na pewno by temu nie służyło, a Twoje dywagacje o możliwej interwencji Układu Warszawskiego są wyssanymi z palca konfabulacjami.

Zatem powtórzę: Gdyby Jaruzelski nie dzwonił, jeździł i nie wysyłał depesz do Moskwy ws.stanu wojennego, byłbym wstanie uwierzyć w realne zagrożenie ze strony ZSRR. Jednak to nie Moskwa naciskała na niego by ten stan wprowadzić, lecz on sam - jako oddany komunista - chciał się wykazać w oczach "brateniego Narodu Radzieckiego".

Tanczaca napisał:
Sąd zdecydował, że dekrety i uchwała o wprowadzeniu stanu wojennego podjęta przez Radę Państwa 12 grudnia 1981 r. były nielegalne.


Jedynie dlatego, że wprowadzono ją między sesjami parlamentu. Gdyby Jaruzelski nie był raptusem i z Kanią wprowadziłby stan wojenny na sesji nic nie można by było jemu zarzucić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Stan wojenny - nie dla idiotów
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile