W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Lichwa, kant i windykatorzy-bandyci   
Podobne tematy
Kruk - Opinie33
Pobieraczek.pl - internetowi oszuści69
Kancelarie przeszukują sieć, by znaleźć piratów 2
Firmy windykacyjne - bezprawie i cwaniactwo 9
Firmy windykacyjne 12
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
18 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 19276
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
p.e.1984




Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 228
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:10, 10 Sie '12   Temat postu: Agenci „mafii” sądowo-prokuratorskiej za Odpowiedz z cytatem

Agenci „mafii” sądowo-prokuratorskiej zaczynają panikować
Wczorajsza Panorama nadała program o głodówce Zbigniewa Kękusia, (zob: Dr Zbigniew Kękuś w Panoramie, 8 sierpnia 2012r) – reportaż wraz z komentarzem głodującego już od 15 dni pod krakowskim sądem znanego ekonomisty.

Sprawa jest o tyle istotna, że dr Zbigniew Kękuś ma niepodważalne dowody na bandytyzm sądowy, dokładnie na nie stosowanie się Sądu do kodeksu postępowania cywilnego. Po złożeniu przez dr Kękusia uzasadnionego wniosku o wyłączenie sędzi w procesie cywilnym, Sąd tego samego dnia wydał jednak postanowienie, że nie będzie ona wyłączona. Na to postanowienie przysługiwało dr Kękusiowi zażalenie w ciągu 7 dni, co nawet było zaznaczone w pieczątce na postanowieniu. Tymczasem 2 dni później, sędzia, którą dr Kękuś chciał wykluczyć, wydała wyrok, którego skutkiem jest teraz m.in. licytacja mieszkania.
Sąd wydał wyrok, nie czekając na złożenie zażalenia. To jawne bezprawie usankcjonował Sąd Apelacyjny, który tak jakby kodeks postępowania cywilnego nie istniał, orzekł, że dr Kękuś po prostu opóźnia proces sądowy.

Wygląda to na zmowę mającą na celu ograbienie człowieka, bowiem Sąd w sposób nielegalny wydał wyrok, w którym zarządził karę pieniężną.

By to wyjaśnić, zgłosiłem się wraz z głodującym dr Kękusiem do Rzecznika Prasowego Sądu Okręgowego w Krakowie. Zarówno Rzecznik, jak i jego zastępca byli na urlopie. Zastępująca ich pani jawnie ze mnie zakpiła, gdy po przedstawieniu jej kopii Postanowienia i Wyroku, które są oczywistym dowodem na nieprzestrzeganiu przez Sąd Kodeksu Postępowania Cywilnego, cynicznie zapytała: „co mi pan pokazuje jakieś kopie?”. Z kolei kierowniczka Wydziału Wizytacyjnego, zbyła nas z nieludzką obojętnością, podobnie jak Wiceprezes Niedwiedź w „Panoramie”, twiedząc, że jeśli wyrok jest prawomocny to już się nic nie da zrobić.

Prawomocny? Bezprawny wyrok jest prawomocny? To znaczy, że jeśi Sąd uchwali wyrokiem, że kogoś można zabić strzałem w tył głowy, to także ten wyrok będzie prawomocny? Muszę się posłużyć tak skrajnym przykładem by uświadomić wam jaką mentalność mają ci ludzie. Nie ma z nimi rozmowy o faktach – takich jak nieprzestrzeganie Kodeksu Postępowania Cywilnego. A przecież sąd, który nie przestrzega podstawowych zasad prawnych nie jest sądem, lecz egzekutorem spisku. Nie mówimy już o fałszowaniu protokołów czy błędnej interpretacji prawa, mówimy o jawnym bezprawiu.

Na pewno nie zajmowałbym się tak intensywnie tą sprawą, gdyby to była tylko walka jednej pokrzywdzonej osoby z mylną decyzją sądu. Po pierwsze, decyzja nie jest mylna, tylko bandycka, a po drugie dr Zbigniew Kękuś nie jest jedynym pokrzywdzonym. Z kilkunastu przeprowadzonych przed sądem rozmów dowiedziałem się, że w Krakowie działa szajka, którą można by nazwać „mafią prokuratorsko – sądową”, zajmująca się m.in. przejmowaniem nieruchomości.

Wygląda na to, że ci ludzie mają nawet swoich agentów w stowarzyszeniach, które rzekomo mają bronić zagrożone osoby. Pokrzywdzeni, z którymi rozmawiałem, twierdzą, że te stowarzyszenia, a konkretnie nimi kierujący, wyciągają wszelkie takie informacje od szczególnie starszych osób, które w dalszej kolejności sąwykorzystywane do ich ostatecznego zniszczenia. Trudno w to uwierzyć, ale ilość tych spraw, daje powody by sądzić iż jest to zorganizowana akcja przejmowania nieruchomości z udziałem krakowskich sądów! Dlatego głodówka dr Zbigniewa Kękusia może mieć daleko idące konsekwencje.

Nie zdając sobie sprawy, że z „lokatorskimi” stowarzyszeniami taka sytuacja może mieć miejsce, kilka dni temu poinformowałem jednego z ich szefów, by wsparł dr Zbigniewa Kękusia – wszak on też walczy o swój lokal. Zresztą w zeszłym roku, podczas pikiety Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu z Bielska Białej przed krakowskim sądem w sprawie bezprawnie uwięzionego Tadeusza Chołdy, wyraził on chęć udziału w dalszych akcjach, wraz z grupą ponad 100 osób.

Odpowiedź, którą od niego otrzymałem mailem była szokująca – przyjął postawę ofensywną, wprost atakując głodującego dr Kękusia! Dla mnie ta odpowiedź była zupełnie niezrozumiała, przecież taka akcja głodówki nie zdarza się w Krakowie codziennie, zatem stowarzyszenie walczące z eksmisjami powinno było ją wesprzeć. Nie zdawałem sobie sprawy jak perfidni mogą być ludzie.

Rozmowy pod krakowskim sądem wiele wyjaśniły. Wiele osób, którym ten pan „pomagał” straciło mieszkania. Zrozumiałe jest więc dlaczego ten pan obawia się pojawić przed sądem. Osoby, z którymi rozmawiałem, twierdzą, że zbierane przez niego informacje są następnie wykorzystywane w sądach do niszczenia ludzi, którym miał on rzekomo pomagać! Grupa sympatyków dr Zbigniewa Kękusia robi już dokładną dokumentację na ten temat – wszystko zostanie publicznie ujawnione. Nie można popuścić hienom.

Na tym się nie kończy. W środowisku pokrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości działają także inni agenci „mafii” – udający ofiary. Taki agent np. przedstawiając się za poszkodowanego przez system prawnika, oferuje pomoc, której skutkiem są tylko kłopoty. Tak było w przypadku Tadeusza Chołdy.

Także i teraz są próby podejścia głodującego dr Zbigniewa Kękusia. Jedna z zaangażowanych w „pomoc” osób zaoferowała mu reprezentowanie go jako, że niby dostał on „rozstroju nerwowego”. Na szczęście ta osoba obdarzona jest niskim współczynnikiem inteligencji, skoro przypuszczała, że słynny ekonomista z IQ powyżej 150 może dać się nabrać na ten numer. Długo „mafia” musiała obradować by coś wymyślić na udupienie Kękusia.

Dr Zbiegniew Kękuś od dawna uważa, że jedynym sposobem, który skorumpowany sąd mógłby sobie z nim poradzić, jest wysłanie go do psychiatryka. Po wczorajszej „Panoramie” i artykule w Gazecie Krakowskiej, a także publikacjach internetowych, sprawa stała się jednak zbyt głośna by można by „spsychiatryzować” głodującego, tak jak to robił Hitler z przeciwnikami politycznymi (w latach wojny w niemieckich szpitalach psychiatrycznych zamordowano ok. 180 tys osób). Nadmienię, że „psychiatryzację” stosuje się Polsce już powszechnie, także wobec profesorów uniwersyteckich, na ten temat będzie osobny materiał.

Po cichu akcję głodówki dr Zbigniewa Kękusia wspierają uczciwi pracownicy wymiaru sprawiedliwości – adwokaci, a nawet sędziowie. Nie mam wątpliwości, że tych uczciwych jest większość, zostali jednak zdominowani przez krwawą mafię, której celem jest zniszczenie jak największej ilości Polaków, szczególnie tych majętnych, mogących zagrozić tworzącemu się w Polsce feudalizmowi czy wręcz niewolnictwu. Używam tych słów świadomie, bowiem stosunki pomiędzy pracownikiem i pracodawcą już dawno przestały przypominać demokratyczną normę. Młodzi ludzie są dosłownie wyżymani przez krwiopijców, zatrudniających ich na niemal niewolniczych warunkach. Polska zaczyna coraz to bardziej przypominać niektóre państwa azjatyckie, gdzie ludzie pracują większość dnia po to by móc przeżyć. Nie mam wątpliwości, że jest to zorganizowana akcja zniewolenia narodu polskiego. Nie było by to możliwe bez współpracy rożnych ośrodków władzy – z sądowniczą na czele.

Dr Zbigniew Kękuś wylał na nasze głowy kubeł zimnej wody, że jak się teraz ostro nie postawimy jawnemu bandytyzmowi, to niedługo może być już za późno. Bowiem wszelkie akcje protestacyjne, jak za Hitlera, będą niszczone już na początku, np. przez psychiatryzowanie, łapanki, czy po prostu kulę w łeb.

Źródło: http://www.monitor-polski.pl/agenci-mafi.....panikowac/
______________________
Znudzony wulgaryzmami, bełotem i śmieciami? Odwiedź marucha.wordpress.com.
Moja strona domowa: myslnarodowa.wordpress.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:22, 10 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@p.e.1984, masz może jakąś rzekomo niesłusznie skazaną ofiarę sądów, która nie byłaby zarazem ofiarą własnej żony? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:55, 09 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Sebastian Sz., komornik z Działdowa, konfiskował zadłużonym ludziom majątek i sprzedawał go za bezcen. Wszystko odbywało się po cichu, a korzystali na tym głównie znajomi komornika - wynika z ustaleń reportera programu "Blisko Ludzi" w TTV. Teraz Sebastian Sz. w jednej ze spraw stanął przed sądem.

Jak działał Sz.? Dla przykładu majątek przedsiębiorcy z Nidzicy pod Olsztynem wart niemal 3 miliony złotych zlicytował za 100 tysięcy złotych.

Jak twierdzi poszkodowany mechanik, licytacje przypominały rabunek. Odbywały się z wolnej ręki, nie były nigdzie ogłaszane, korzystali znajomi Sebastiana Sz . Np. nowe opony warte 100 zł za sztukę sprzedawał za 3 zł, a kolejnym razem za 44 gr. Samochody sprzedawał za 100-150 zł.

Komornik podparł swoją wycenę opinią rzeczoznawcy z Torunia, choć ten na oczy nie widział wielu wystawionych na licytację przedmiotów.

- Nie robił tej egzekucji w sposób cywilizowany. Czuję się zagrożony w swoim kraju, dla którego pracowałem przez 56 lat - mówi poszkodowany Wiktor Chruściel.

Jak dodaje, zaprotestował przeciwko działaniom urzędnika i domagał się fachowej oceny licytowanego majątku przez rzeczoznawcę. - Wtedy komornik powiedział mi, że mogę tego żałować. Myślałem, że sobie żarty robi - opowiada mechanik.

Twierdzi też, że podczas egzekucji panował taki chaos, że zabrano o niemal 1000 opon więcej niż wynikało to z dokumentów.

- Podstawową nieprawidłowością jest sprzedaż bez publicznej licytacji, po cichu, znajomym - komentuje mec. Lech Obara ze stowarzyszenia "Stop wyzyskowi", które wspiera przedsiębiorcę z Nidzicy.

Problem w tym, że choć mechanik zgłaszał sprawę do sądu i prokuratury w Nidzicy, te za każdym razem umywały ręce.

Czy popełniły błąd? To ma wyjaśnić postępowanie wyjaśniające, które prowadzi Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.
Ciągnik za bezcen

Ale to nie jedyne kontrowersje wokół pracy komornika z Działdowa. Sebastian Sz. wart ponad 90 tys. zł ciągnik, należący do małżeństwa rolników z Siedlisk w gminie Wydminy, zlicytował za 12 tysięcy. Śledczy odkryli, że w dniu licytacji kilka razy kontaktował się z mężczyzną, który kupił ciągnik. Z billingów wynika też, że w miesiącu poprzedzającym licytację mężczyźni kontaktowali się 60 razy.

Sebastian Sz. zarządził licytację mimo, że małżeństwo spłaciło znaczną część z 27 tys. zł długu jaki mieli wobec banku. Zostało im tylko 9 tys. zł.
Odmawia składnia wyjaśnień

Komornik z Działdowa odpowiada za niedopełnienie obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi mu za to kara do 10 lat więzienia. Wyrok ma zapaść wkrótce. Trwa też procedura mająca doprowadzić do zawieszenia Sebastiana Sz. w obowiązkach.

Oskarżony komornik odmawiał składania jakichkolwiek wyjaśnień i udzielania odpowiedzi. Nie chciał też odpowiadać na pytania reportera "Blisko ludzi". Skarżył się, że dziennikarze go "osaczają".


http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3.....59960.html

Filmik na stronie jest ciekawy...
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:26, 09 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurwa, jak czytam takie pierdoły, to śmiać mi się chce.
Jeszcze mógłbym starać się zrozumieć, gdyby pokrzywdzoną przez komornika poczuła się babcia-emerytka.
Ale opisywany "sensacyjny" kazus dotyczy przedsiębiorców, a zatem z założenia ludzi aktywnych i reagujących na zmieniające się w otoczeniu czynniki. Teraz chójki zbratały się ze skurwiałymi pseudodziennikarzynami i pseudoredaktorzynami i regularnie rżną głupa, a chójki kreują sensację w miejscu, gdzie jej nie ma.

Długów narobić to potrafili, wydymać z kasy wierzycieli potrafili, a w relacji z komornikiem potrafią tylko rozłożyć oblepione łapska i lamentować: "jakiego mnie łoboże stworzyłeś, takiego mnie masz". Może do Maryśki, co z niezidentyfikowanego ojca Jezuska zrodziła, jeszcze się pomodlą... Chójom się wydaje, ze komornik to jakiś dobroczyńca ma być, czy co?

Każdy dłużnik dobrze wie kiedy będzie licytowany składnik majątku. Może zatem podjąć działania, by do licytacji przystąpiły także inne osoby, a nie wyłącznie te, które stawią się w wyniku działań podjętych przez komornika. Jeśli naprawdę ich majątek miał dużo wyższą wartość, niż kwota, za którą został zlicytowany, to przede wszystkim wina dłużnika, który mógł sprowadzić potencjalnych klientów...

Nadwiślańscy przedsiębiorcy - roszczeniowcy pierdoleni...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:58, 09 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chójaduch napisał:
Kurwa, jak czytam takie pierdoły, to śmiać mi się chce.
Jeszcze mógłbym starać się zrozumieć, gdyby pokrzywdzoną przez komornika poczuła się babcia-emerytka.
Ale opisywany "sensacyjny" kazus dotyczy przedsiębiorców, a zatem z założenia ludzi aktywnych i reagujących na zmieniające się w otoczeniu czynniki. Teraz chójki zbratały się ze skurwiałymi pseudodziennikarzynami i pseudoredaktorzynami i regularnie rżną głupa, a chójki kreują sensację w miejscu, gdzie jej nie ma.

Długów narobić to potrafili, wydymać z kasy wierzycieli potrafili, a w relacji z komornikiem potrafią tylko rozłożyć oblepione łapska i lamentować: "jakiego mnie łoboże stworzyłeś, takiego mnie masz". Może do Maryśki, co z niezidentyfikowanego ojca Jezuska zrodziła, jeszcze się pomodlą... Chójom się wydaje, ze komornik to jakiś dobroczyńca ma być, czy co?

Każdy dłużnik dobrze wie kiedy będzie licytowany składnik majątku. Może zatem podjąć działania, by do licytacji przystąpiły także inne osoby, a nie wyłącznie te, które stawią się w wyniku działań podjętych przez komornika. Jeśli naprawdę ich majątek miał dużo wyższą wartość, niż kwota, za którą został zlicytowany, to przede wszystkim wina dłużnika, który mógł sprowadzić potencjalnych klientów...

Nadwiślańscy przedsiębiorcy - roszczeniowcy pierdoleni...


Laughing To weź sensacyjny kazus przenieś na moment na "wolny rynek" i zapytaj tego komornika dobroczyńcę czy nie ma zimówek, może zakupisz po 44 grosze za sztukę jak jesteś z chujem per ty.
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:36, 09 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ej no właśnie.
@chójaduch, chyba nie twierdzisz, że to normalne/praworządne/właściwe/sprawiedliwe, gdy komornik zabiera ci na poczet długu samochód warty np. 10tys. i sprzedaje go swemu szwagrowi za tysiąc?

no chyba, że ty jesteś tym szwagrem, to wtedy w pełni rozumiem twój komentarz; narobił koleś długów to niech buli, nie?
chuj że go przy tym jeszcze komornik z rodziną okradną... komornik wykonuje tu przecież tylko swoją pracę, a szwagier mu tylko dobroczynnie pomaga Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:58, 09 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kto z Was studiuje gazety z komunikatami komorników i syndyków?
Jeśli nie chce się nikomu w to pierdolić, to co się dziwić, że komornik da cynk ziomkom.
Przecież to nie odbywa się w tajemnicy. Każdy ma dostęp do informacji o licytacjach, każdy może wziąć w nich udział. A dłużnik, w swoim interesie, powinien powiadomić o okazji swoich szwagrów i innych chójów, a nie biadolić na komornika, że zrobił chójowy marketing sprzedając jego badziewie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:01, 09 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok - jest to dobry argument. zwracam honor.

przyznaję że nie studiuję gazet z komunikatami komorników i syndyków.
i przyznaję, że dłużnik powinien był sam wziąć udział w licytacji (pośrednio lub bezpośrednio), jeśli uważał, że komornik sprzedaje jego rzeczy za bezcen.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:12, 09 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwłaszcza, że w przypadku drugiej licytacji ceną wywoławczą jest kwota 50% oszacowania...
W pierwszej - 3/4. Z założenia musi to być atrakcyjna opcja.

Dłużnik bezpośrednio nie może brać udziału w licytacji, ale może przekazać potencjalnym zainteresowanym informacje dotyczące licytowanych rzeczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 1.000 mBTC

PostWysłany: 20:03, 10 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chójaduch napisał:
A kto z Was studiuje gazety z komunikatami komorników i syndyków?
Jeśli nie chce się nikomu w to pierdolić, to co się dziwić, że komornik da cynk ziomkom.
Przecież to nie odbywa się w tajemnicy. Każdy ma dostęp do informacji o licytacjach, każdy może wziąć w nich udział. A dłużnik, w swoim interesie, powinien powiadomić o okazji swoich szwagrów i innych chójów, a nie biadolić na komornika, że zrobił chójowy marketing sprzedając jego badziewie...


Przecież to nie odbywa się w tajemnicy. Każdy ma dostęp do informacji o licytacjach, każdy może wziąć w nich udział.


Otóż nie każdy, wiele z tych rzeczy które sprzedał komornik Sebastian Sz. z Działdowa poszło z tzw. wolnej ręki, czyli bez ogłoszeń, bez licytacji, wpadał z kolesiami sprzedawał i robił z tego protokół, ale weź zobacz ten 12 minutowy materiał filmowy i zobacz też jaka buta prokuratora, jaka bezkarność facetki zwanej sędzia sądu rejonowego...bo chyba nie oglądałeś.
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 1.000 mBTC

PostWysłany: 21:33, 10 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Polsce nic się nie zmieni w sądownictwie, policji, służbie zdrowia, urzędach do czasu kiedy nie wprowadzi się banicji do trzeciego pokolenia do przodu plus indywidualnego przepadku majątku.
Zapewniam was, że po wykonaniu kilku takich nadzwyczaj humanitarnych kar ilość błędnych wyroków, z dupy decyzji urzędów spadłaby drastycznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:59, 13 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zainteresowany
Cytat:
Otóż nie każdy, wiele z tych rzeczy które sprzedał komornik Sebastian Sz. z Działdowa poszło z tzw. wolnej ręki, czyli bez ogłoszeń, bez licytacji

Z wolnej ręki czyli za cenę nie mniejszą niż 3/4 oszacowania. Na cenę niższą zgodę musiał wyrazić dłużnik i zatwierdzić wierzyciel.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 1.200 mBTC

PostWysłany: 11:29, 20 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIe mam dostpu do danych statystycznych. Ale jeśli to prawda. To kraj jest pogrzebany.
Coś nie tak jest z prawem. Bo znaczna jego część jest bankrutami:

..O 8 MILIONÓW OFIAR.. za dużo ! (nowe waunki upadłości)
http://3obieg.pl/o-8-milionow-ofiar-za-duzo-nowe-waunki-upadlosci
Cytat:
...Jak już po wielokroć pisałem aktualnie egzekucje komornicze są prowadzone przeciwko 8 milionom obywateli RP. W tę cyfrę NIE wpisani są Polacy z egzekucjami Urzędów Skarbowych i ci , którzy bez sądowego czy skarbowego tytułu “ugodowo” spłacają zaległe należności !

Ci , którym sił starczyło ( minus ok. 5500 samobójców – rocznie ) zaczęli opuszczać kraj kierując się na zachód nie widząc tu dla siebie żadnej przyszłości. W tej liczbie byli również Ci przeciwko którym już prowadzona była egzekucja/windykacja. Niestety dotyczyło to przede wszystkim tzw. młodego pokolenia ( do 45 roku życia ). Przeciwko starszym osobom ZUS i KRUS potrąca 25 % z brutto emerytury i jest to ilość ok. 2,5 miliona osób , 25% brutto – to ok. 45 % całej renty czy emerytury.

Siłą faktu te miliony osób zeszło do tzw. “podziemia gospodarczego – szarej strefy”. Żyć trzeba a zobowiązań nie można spłacać , bo ?

- rozpasany fiskalizm

- skorumpowany aparat urzędniczy

- nieprecyzyjny system podatkowy

- dowolność interpretacji prawa przez funkcjonariuszy państwa

- lichwa banków i systemu finansowego

- radykalna zmiana kursu walut

- wszechobecne koncesje i licencje

- niejednorodność interpretacji prawa przez urzędników

- zawiść urzednicza

Obywatel RP stał się głównym winowajcą tego , że rządzący Nami POLITYCY rządzą … do dupy !

” Szara strefa” z dnia na dzień rosła , Oni nazywali dłużników – oszustami , nieudacznikami , naciągaczami a liczba “złodziei” stale się powiekszała.

Chyba dla europejskiego poklasku 31 marca 2009 r. wprowadzono ustawę o upadłości konsumenckiej osób fizycznych , ale do dnia dzisiejszego upaść się nie udało nikomu ( w toku – ok.50 spraw ). W Wielkiej Brytanii co godzinę oddłuża się ponad 200 osób w Niemczech ok.200 tys.rocznie. Czego to dowodzi ?

Tamtejsze rządy rozumieją , że człowiekowi może się nie udać w interesie , w życiu osobistym (choroba, wypadek,rozwód), w kalkulacji ekonomicznej przedsięwzięcia gospodarczego (kryzys,spadek popytu,konkurencja zewnętrzna), warunki atmosferyczne (nieurodzaj, nadprodukcja, warunki pogodowe) , rozumieją , że po prostu można nie utrafić dobrze z pomysłem na biznes ! , ale nie może to oznaczać wyeliminowanie człowieka do końca życia z zawodowej aktywności i zdychania pod przysłowiowym mostem.

Od 25 lat nasze zmieniające się rządy rozumiały swoją rolę tylko w jeden sposób : zabić , upodlić , zniszczyć fizycznie za dług jaki on by nie był , do kogo on by nie był , z jakiego powodu on by nie był !

W doskonaleniu aparatu urzędniczej represji przeciwko obywatelowi i przyzwalaniu na stosowanie go przez bandytów zwanych windykatorami nie było i nie ma końca. Nikt nie panował i nie panuje nad sytuacją , że ogrom windykowanych dłużników rośnie w astronomicznym tempie i obejmuje już nieomal WSZYSTKIE rodziny Rzeczypospolitej. Na 8 milionów egzekucji – to prawie – jedna osoba z rodziny.

Windykowani nie popełniają budżetu , nie płacą składek ZUS i innych danin publicznych , nie opłacają należności lokalowych i świadczeń społeczno-socjalnych i in. Są łatwym łupem haseł populistycznych czy tzw. zadym narodowościowych. Mogą w dowolnym czasie stanąć na barykadach kolejnej rewolucji i zrobić Polski Majdan z żądaniem odesłania do więzień rządzących.

A rządzący przyzwyczaili się do rządzenia ! Do apanaży , delegacji , garniturów i wygodnego życia. Więc połapawszy się , że sytuacja przeszła ich najśmielsze oczekiwania głosem Marka Biernackiego Ministra Sprawiedliwości – dzisiaj – obwieścili , że dadzą narodowi DRUGĄ szansę !!!

Jest już przygotowana NOWA ustawa o upadłości konsumenckiej ! Na dniach wejdzie pod obrady Rady Ministrów ! V-ce minister sprawiedliwości Jerzy Kozdroń nawet odważył się na sformułowanie takiego zdania : Jest rzeczą naturalną , że ludzie stają się niewypłacalni i dlatego trzeba poluzować przesłanki ogłoszenia upadłości !

Patrzcie ludzie ! A o czym na tym portalu i poprzednim ja i inni pisali do znudzenia , że upadłość to nie przestępstwo a naturalna kolej w życiu gospodarczym taka sama jak założenie nowej firmy.

Upadłość się po prostu opłaca Państwu jak i wierzycielowi w dalszej perspektywie. Jest czymś normalnym jak sukces w biznesie. Wpisanie blisko 7 milionów ludzi na listy BIK,BIG i inne wyeliminowały ich życia gospodarczego ale też z klientcwa banków i innych instytucji finansowo- gospodarczych ( np.leasingu,ratalnej sprzedaży). Jak wygoniono 7 mln. z banków to te zaczęły padać – znaczy się konsolidować (łączyć).

W nowym przygotowywanym projekcie dłużnik nie będzie tracił majątku i np. mieszkania , dopowiem , że miejsc w noclegowniach jest 120 tys. a bezdomnych już jest ponad 400 tys. Jak CHF się dalej będzie umacniał to problem ze spłatą kredytów mieszkaniowych w obcych walutach dotyczył będzie nieomal wszystkich kredytobiorców.

Obniżona ma być opłata wniosku do 30 zł i wynagrodzenie syndyka do połowy minimalnego wynagrodzenia ( dzisiaj 10 tys.zł ).
Ogłaszać jej nie będzie trzeba w prasie , a tylko w internetowym Centralnym Rejestrze Upadłości.
Wniosek min.Biernackiego jeszcze w tym tygodniu trafi do Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Myślę , że z tego tytułu ci co wyjechali nie wrócą ale może następni aż tak licznie nie wyjadą!

… zbliżają się Święta Bożego Narodzenia , tak wielu rodziców będzie mogło uczestniczyć w nich jedynie przez Skypa.
Skypowa kolęda ! O take Polske chodziło ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:39, 20 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

8 milionów? Ooo FUUCK! To pokazuje w jakiej dżungli żyjemy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:51, 20 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W tę cyfrę NIE wpisani są Polacy z egzekucjami Urzędów Skarbowych i ci , którzy bez sądowego czy skarbowego tytułu “ugodowo” spłacają zaległe należności !

Ile to może być, ze 2 miliony?
Pierwsza partia, która ogłosi że naprawi ten proceder, jest z miejsca w rządzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 17:08, 21 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="jarondo"]NIe mam dostpu do danych statystycznych. Ale jeśli to prawda. To kraj jest pogrzebany.
Coś nie tak jest z prawem. Bo znaczna jego część jest bankrutami:

..O 8 MILIONÓW OFIAR.. za dużo ! (nowe waunki upadłości)
http://3obieg.pl/o-8-milionow-ofiar-za-duzo-nowe-waunki-upadlosci
Cytat:
...Jak już po wielokroć pisałem aktualnie egzekucje komornicze są prowadzone przeciwko 8 milionom obywateli RP. W tę cyfrę NIE wpisani są Polacy z egzekucjami Urzędów Skarbowych i ci , którzy bez sądowego czy skarbowego tytułu “ugodowo” spłacają zaległe należności !


Ułomny system to jedno , upośledzone społeczeństwo to drugie .
Mój ojciec , rzemieślnik mówi tak : w tym kraju kredy to na pralkę możesz wziąć .
Ostatnio ojciec kupił pewien luksusowy towar . Wydał na to kilkadziesiąt tysięcy zł . Oczywiście pełnej kwoty nie zgromadził , pożyczył pieniądze , ale nie od banku czy jakiejkolwiek instytucji finansowej . Pieniądze pożyczył od znajomych w innym kraju . W dodatku odbyło się bez przelewów , gotówka zostało przywieziona . Bo od złodziei (Banków) nie pożycza . Należy do pokolenia ( być może ostatniego ) które źle się czuje mając długi . W dodatku wkurwiała go jeszcze jedna sprawa w relacji z bankiem . Bankom nie zależy na szybszej spłacie długu . Bankom zależy byś tkwił w długu , byś nie wyobrażał sobie życia bez tych instytucji .

Co do "upośledzonego" -polskiego- społeczeństwa . Polacy to naród ciemniaków . Takim symbolem ciemnoty, braku wiedzy nie wspomnę o wykształceniu był prezydent Bolek. Zachłysnęli się zachodnim blichtrem , życiem na bogato , a nie chcieli ( nie interesowało to ich ) zauważyć ciemnej strony całego cyrku . Teraz wszystko wychodzi i nie będzie wcale lepiej .
Ludziom wmówiono , że mogę mieć wszystko i powinni to mieć . A to jest fundamentalne kłamstwo .
Weźmy sobie na warsztat - samochód . Samochód to towar luksusowy ( jak mój ojciec mówi : byle dziad ma teraz auto Smile ) Nie każdego na niego stać , a spora część samochodów jeżdżących po polskich drogach nie należy do ich właścicieli dopóki nie spłacą kredytu na niego zaciągniętego . Szczerze powiedziawszy , każdy nowy samochód który został zakupiony wykreował dług .

Myślę , że o długu jako pewnym zagrożeniu społecznym porównywanym z jakąś epidemią dziesiątkującą społeczeństwo powinno się mówić młodzieży już w szkole średniej . Ludzie nabywający wiedzę będą ostrożniejsi bardzie świadomi przez co ich pozycja w kontaktach z bankiem z góry nie będzie stracona . Z drugiej zaś strony świadomy konsument stanowi zagrożenie dla owych instytucji finansowych . Nieumiarkowanie w konsumpcji jest fundamentem na którym banki budują swoja potęgę .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 01:05, 24 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RZECZNIK PRAW DZIECKA PRACUJE JAK TA LALA.

Rzecznik zarabia 13,2 tysiąca a jego biurwo dostaje 3.57 mln.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15326888.html

"9-letni Kacper z Warszawy musi spłacać 18 tysięcy złotych długu po zmarłym dziadku, bo tak orzekł Sąd Okręgowy ma warszawskiej Pragi Południe. Chłopiec napisał list do rzecznika praw dziecka, w którym prosi o pomoc. - Dzisiaj poprosiłem o akta sądowe. Jeśli będzie taka potrzeba, włączę się w to postępowanie - deklaruje w rozmowie z TOK FM rzecznik Marek Michalak.
7 lat temu dziadek chłopca wziął ponad 20 tys. pożyczki, próbował ratować się przed innymi długami, opisuje "Super Express". Próbował spłacać, ale zmarł. We wrześniu Sąd Rejonowy dla Pragi Płd. postanowił, że spadek, czyli dług, dziedziczy wnuk, bo rodzice odrzucili spadek. Windykator nakazał spłatę 18 tys. zł do 17 stycznia.

List do rzecznika praw dziecka

"Nazywam się Kacper i mam 9 lat. Moja mama i ja mamy ogromy problem. Bez Pana pomocy nie poradzimy sobie i nie wiem, jak dalej będziemy żyć", napisał 9-letni Kacper z Warszawy w liście do rzecznika praw dziecka, który cytuje telewizja Superstacja.

"Mój dziadek umarł i dostałem po nim spadek, ale okazało się, że to nie spadek, a dług, który wynosi 18 tys. złotych. Moja mama nie przyjęła tego spadku, ale sąd nie powiedział, że i w moim imieniu może odrzucić spadek. I teraz cały dług przeszedł na mnie, a ja mam tylko 9 lat. Błagam o pomoc, pomóżcie mi w tej sprawie. Zajmijcie się mną. Jestem chory na astmę, a moja mama nie pracuje, bo ciągle się nami opiekuje. Jesteśmy biedni, nie stać nas na spłacenie tak ogromnego długu. Proszę, niech mi Pan pomoże." - napisał Kacper w liście.

"Muszę się wgryźć w sprawę"

Rzecznik praw dziecka twierdzi, że nie dostał tego listu. - On do mnie nie dotarł. Na razie mam tylko informacje z mediów. Podjąłem w tej chwili działania na podstawie informacji, które dostałem z Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej. Muszę się wgryźć w całą sprawę - mówi w rozmowie z TOK FM Marek Michalak.

Rzecznik przekonuje, że z tego, co udało mu się dowiedzieć w tej sprawie, nie została wyczerpana droga prawna. - Nie ma prawomocnych postanowień. Dziecko nie może być obciążone większą wierzytelnością niż spadek, który dziedziczy. Obecnie prawnicy mówią mi, że nie ma zagrożenia, że dziecko będzie musiało cokolwiek płacić - mówi rzecznik.

I deklaruje: - Dzisiaj poprosiłem o akta sądowe. Jeśli będzie taka potrzeba, włączę się w postępowanie.

W takiej sprawie odezwali się też politycy. Posłowie SLD i Solidarnej Polski zadeklarowali w rozmowie z reporterem Superstacji, że chcą zmiany prawa w Kodeksie cywilnym."

Jak widać Rzecznik GÓWNO robi. Po chuj mu dawać taką kasę. Ikonowicz ze swoimi "Sprawiedliwymi", który nie dostaje dostaje 3.57 mln zna sprawę od dawna, ale biurwo RPD nie.
RPD chyba wyznaje również zasadę wraz z obcymi sądami na polskim terytorium zasadę: "Dla nas sprawa jest prosta. Prawo własności jest święte." Jebać problemy 9 latka, póki bal na Titanicu trwa trza się bawić.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:29, 25 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisał:


"9-letni Kacper z Warszawy musi spłacać 18 tysięcy złotych długu po zmarłym dziadku, bo tak orzekł Sąd Okręgowy ma warszawskiej Pragi Południe.


Dla mnie to koniec naszej cywilizacji , można iść i zabić ICH wszystkich , i nie będzie to gorsze od zabicia karpia w wigilię .
A powiedz mi ElComendante , bo to nie pierwsza taka sytuacja , kiedy sąd orzeka że dług dziedziczy niepełnoletni ( dziecko) . Kiedy się to zaczęło i co to za żydowska moda .

I jeszcze ten cyrk z pisaniem listu przez dzieciaka . Przecież by wystarczyło by 9cio latek w TV powiedział : ludzie ogarnijcie się ja mam 9 lat , porąbało was .

Sąd współpracują z Bankami , więc co ma zrobić zwykły obywatel , kosa na sztorc i jedziemy Wink
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:58, 25 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:11, 27 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Ordel

Od kiedy to działa a no od wtedy, gdy pojeby katolskie wymyśliły sobie nowe prawo spadkobrania, czyli zmieniały przepisy przy okazji usuwania podatków od spadkobrania. Generalnie wykorzystywana jest tu luka polegająca na nieznajomości prawa. Niestety takich smutnych historii jak ta Kacpra jest dużo więcej, ale często dotyka uzyskujących pełnoletność osób, bo sprytni wierzyciele czekają do tego właśnie momentu.
W prawie powstała konstrukcja, iż niezłożenie oświadczenia w terminie 6 miesięcy na rzecz małoletniego, który przejmuje spadek sprawia, że przyjmuje on spadek {generalnie z dobrodziejstwem inwentarza}. Rodzice, którzy często nie mają wiedzy prawnej składają takie oświadczenie dotyczące samych siebie, ale zapominają o dzieciach, które w ten sposób wpuszczają w długi. Odrzucenie spadku wymaga wystąpienia do sądów rodzinnych.
Kurweska trzeba przyznać sytuacja i chichot historii.
Obywatel generalnie ma spore możliwości, ale musi znać prawo oraz liczne kruczki, które w nim specjalnie zostały wprowadzone, co by się łatwiej było potknąć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:11, 17 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Komornicy znów pracownikami sądów
Nowa ustawa o komornikach sądowych ma wejść w życie już od 2017 r. Najważniejsza zmiana przywraca stan sprzed 1997 roku, kiedy komornicy byli pracownikami sądu, to sądy wypłacały im pensje, a to co zarobili trafiło do budżetu.
Oznacza to, że komornicy nie będą już pracowali na własny rachunek, prowadząc własne firmy-kancelarie komornicze.
Według informacji gazety podstawowa pensja komornika ma być odpowiednikiem pensji referendarza sądowego (od 3,5 tys. zł do 6 tys. zł brutto). Komornik będzie miał też prawo do dodatkowego wynagrodzenia za efektywność. - Mają zostać opracowane "tabelki skuteczności" i w zależności od osiąganych wyników komornik będzie otrzymywał premie w wysokości maksymalnego wynagrodzenia, jakie otrzymuje sędzia sądu apelacyjnego - nieco ponad 11 tys. zł – podaje „Wyborcza".
Biuro prasowe Ministerstwa Sprawiedliwości poinformowało jedynie, iż „będą zmiany dotyczące modelu egzekucji sądowej i statusu komornika".


http://www.rp.pl/Prawnicy/301149949-Komornicy-znow-pracownikami-sadow.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:12, 17 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
FIRMY POŻYCZKOWE NA KRÓTSZEJ SMYCZY By MW Marzec 11, 2016


Od dzisiaj wchodzi w życie nowelizacja ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym, która utrudni firmom pożyczkowym wpędzanie ludzi w spiralę długów.

facebook.com/Arek Olek

To bardzo proste. Podczas reklamy kolejnej firmy posługującej się symbolem miłego ptaszka lub płaza czy filmikami pokazujących szczęśliwych i bogatych dzięki kolejnej pożyczce ludzi, wystarczy popatrzeć na dół ekranu. Przez bardzo krótką chwilę pojawia się RSSO. Skrót ten oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, czyli komunikat, ile naprawdę takie firmy biorą od pożyczki. Na głównym ekranie obiecują 10, 15 proc. w ciągu roku. Na dole jest prawda – 350 proc, 1200 proc. Tylko mało kto to czyta. Rezultatem są tysiące ludzkich dramatów.

Od teraz będzie ludziom choć trochę lżej. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) uzyska dodatkowe uprawnienia kontrolne wobec firm pożyczkowych. Za utrudnianie takiej kontroli, w czym dochodziły one do mistrzostwa, grozić teraz może kara 500 tysięcy złotych lub kara pozbawienia wolności do lat 2.

Nowelizacja przewiduje także, że firmy działać mogą na rynku wyłącznie w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub jako spółka akcyjna z kapitałem nie mniejszym niż 200 tysięcy złotych, co nie pozwoli, jak do tej pory bywało, odpowiadać do wysokości minimalnego kapitału czyli 5000 zł, co było jawną kpiną z wymiary sprawiedliwości. Klienci uzyskali dodatkową ochronę polegająca na tym, że w przypadku, jeżeli firmy te przekroczą ustawowy limit kosztów pozaodsetkowych, to będą mogli zwrócić sam kredyt, bez naliczanych w bandyckiej wysokości odsetek.

Wspomniane regulacje ustawy to oczywiście jedynie mały kroczek na drodze wiodącej ku ostatecznemu celowi, jakim jest całkowita likwidacja lichwiarskich firm pożyczkowych, ale dobre i to. Właśnie dzięki takim ruchom PiS kreuje się jako partia prospołeczna i pokazuje, że neoliberałowie przez lata sprawowania władzy przez neoliberałów pozwalali na funkcjonowanie prawa, które niszczyło ludzi zmuszonych przez niskie zarobki do zadłużania się w bezwzględnych firmach. Przekaz PiS jest prosty: teraz my to naprawiamy. Nie ma wątpliwości, że w ten sposób partia Kaczyńskiego zyska kolejnych zwolenników, dla których deptanie trójpodziału władz i niszczenie Trybunału Konstytucyjnego jest niewartym zauważenia drobiazgiem wobec poczucia, że państwo polskie bierze stronę biednych ludzi wykorzystywanych przez spekulantów finansowych.
http://strajk.eu/firmy-pozyczkowe-na-krotszej-smyczy/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Lichwa, kant i windykatorzy-bandyci
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile