W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Projekt Wielkiej Piramidy - Samuel Laboy (2011)  
Podobne tematy
Tajemnice Piramid - film (2010)8
Zagadka piramidy Cheopsa58
Zagadka piramid. Beton geopolimerowy33
Fakty na temat Sfinksa22
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 5420
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kacdor




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 180
Post zebrał 1.000 mBTC

PostWysłany: 11:48, 16 Sie '13   Temat postu: Projekt Wielkiej Piramidy - Samuel Laboy (2011) Odpowiedz z cytatem

Modern Evaluation Of The Great Pyramid

Engineer Samuel Laboy designed a geometrical dimensionless plan for a Great Pyramid's model, independently from the Great Pyramid's dimensions and properties, using no numbers, formulas or calculations. This dimensionless design seems curious and interesting. However, when he calculates the dimensions created in his pyramid's model, using just a single number, and every section is compared with the Great Pyramid's structure built by the Egyptian Engineers, that he definitely proves that both designs are exactly equal in all their sections.

This is something that never has been done before, and cannot be accounted as a theory. Anyone can do the same exercise and get the same results and conclusions. This discovery represents one of the most important findings about the Great Pyramid's geometry in history.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aspelta




Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 268
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:28, 19 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przebrnąłem przez wszystkie 3 części.....
I nie wiem kogo bardziej podziwiać - budowniczych, czy autora (Laboy'a).
Po prostu genialne!
Dziekuję za wpis - daje BC
Pozdr
Aspelta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:25, 20 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obejrzałam na razie 22min filmu. Niestety ale to co zrobił ten człowiek to jedynie dowód an to, że budowniczy rozumieli jak istotne są pewne prawa w geometrii. Mówiąc inaczej, że zastosowanie relacji geometrycznych ma w przyrodzie kolosalne znaczenie. Widać to też na przykładzie Złotego Podziału.

Taki projekt jak na prezentacji był możliwy do wykonania, bo wiedzieli co chcą narysować. Piramida jednak została zaprojektowana w jakimś celu a przyjęte wymiary też nie są zgadywanką.
Prezentacja jest zrobiona tak jakby była dowodem na to, że to Egipcjanie skonstruowali. W praktyce jednak udowadnia, że nie mają pojęcia jak coś takiego zaprojektować bo nie ma odpowiedzi na podstawowe pytanie: Po co? Po co jest każdy z elementów tej piramidy i dlaczego akurat takie wymiary. To są rzeczy najważniejsze przy załozeniach projektowych których w tym filmie nie ma. Pokazane są jedynie zależności geometrycznie dla już określonych założeń projektowych.

Niemniej jednak autorowi należy pogratulować bo niewątpliwie wniósł sporo do wiedzy o piramidach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kacdor




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:20, 20 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aspelta napisał:
Przebrnąłem przez wszystkie 3 części.....
I nie wiem kogo bardziej podziwiać - budowniczych, czy autora (Laboy'a).
Po prostu genialne!
Dziekuję za wpis - daje BC
Pozdr
Aspelta

Spoko, akurat temat piramid bardzo mnie jara Smile

Komzar napisał:
Niestety ale to co zrobił ten człowiek to jedynie dowód an to, że budowniczy rozumieli jak istotne są pewne prawa w geometrii. Mówiąc inaczej, że zastosowanie relacji geometrycznych ma w przyrodzie kolosalne znaczenie. Widać to też na przykładzie Złotego Podziału.

O co ci chodzi bo nie rozumiem?

Komzar napisał:
Taki projekt jak na prezentacji był możliwy do wykonania, bo wiedzieli co chcą narysować.

Skoro było to takie proste to trzeba było samemu narysować i ogłosić światu swoje odkrycie.

Komzar napisał:
Piramida jednak została zaprojektowana w jakimś celu a przyjęte wymiary też nie są zgadywanką. Prezentacja jest zrobiona tak jakby była dowodem na to, że to Egipcjanie skonstruowali. W praktyce jednak udowadnia, że nie mają pojęcia jak coś takiego zaprojektować bo nie ma odpowiedzi na podstawowe pytanie: Po co? Po co jest każdy z elementów tej piramidy i dlaczego akurat takie wymiary. To są rzeczy najważniejsze przy założeniach projektowych których w tym filmie nie ma. Pokazane są jedynie zależności geometrycznie dla już określonych założeń projektowych.

Przeznaczenia Wielkiej Piramidy nie znamy. Może nigdy się nie dowiemy po co ją zbudowano. Jest wiele teorii, mnie osobiście żadna nie przekonała. Zachwyca mnie natomiast wielka precyzja jej wykonania i położenia oraz jej trwałość w czasie.

Komzar napisał:
Autorowi należy pogratulować bo niewątpliwie wniósł sporo do wiedzy o piramidach.

Tak powinien wyglądać twój cały post Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:32, 20 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
O co ci chodzi bo nie rozumiem?


Prawdę mówiąc trudno mi jakoś inaczej to ująć ale postaram się. Geometria rządzi się swoimi prawami i faktycznie wszystkiego się nie narysuje cyrklem. Co więcej jak wiadomo, przyroda też wykorzystuje zależności geometryczne. W przypadku konstrukcji budowlanych chodzi jednak o coś więcej. Żeby wykreślić w środku piramidy komorę geometrycznie to najpierw w ogóle trzeba wiedzieć, że powinna tam być. I to jest największy problem. Bo ten naukowiec wykazał jedynie, że cały projekt spełnia pewne zależności co pozwala na wykreślenie go geometrycznie (dużo ciężkiej i owocnej pracy za co gratulacje), jednak nie pozwala to wyciągnąć wniosku, że umieją zaprojektować piramidę. Bo by to zrobić to najpierw trzeba umieć postawić założenia. Geometria w tym nie pomoże. Z geometrii możesz skorzystać dopiero jak wiesz czego chcesz i to bardzo dokładnie.
Filmik ma charakter propagandowy, wykorzystali osiągnięcie pewnego naukowca by już kłamliwie pokazać, że Egipcjanie potrafią zaprojektować piramidę. Nie nie potrafią. Nawet nie wiedzą dlaczego ma taki rozmiar a nie inny a to rzecz kluczowa.
Co więcej, te pokazanie zależności geometrycznych nie jest zrobione z dokładnością do każdego bloku, a jak pewnie zauważyłeś piramida nie składa się z monolitu. Ktoś zdecydował o wielkości każdej "cegiełki".

Cytat:
Skoro było to takie proste to trzeba było samemu narysować i ogłosić światu swoje odkrycie.

Nie twierdze, że to proste, stwierdziłem jedynie co jest konieczne do przeprowadzenia takiej analizy geometrycznej.
Warto też przypomnieć w tym miejscu o poszyciu piramidy które zostało rozebrane, technologii (projekt) jak to potem wykonać. Tu geometria już nie pomoże i podważa to co stara się przekazać sama prezentacja a mianowicie upieranie się przy tym że piramidy zbudowali Egipcjanie.

Jedyne co można powiedzieć to jedynie tyle, że zbudował to ktoś kto mieszkał wtedy na terenie obecnego Egiptu ale po rysach twarzy przeciętnego Egipcjanina można powiedzieć, że nie jest potomkiem budowniczych. Smile

Ten filmik pokazuje jeszcze jedną ważną rzecz. Że kiedyś budowniczowie nie tylko wiedzieli o zależnościach geometrycznych ale znali ich praktyczne przeznaczenie, wiedzieli jak to będzie działać. Byli mądrzejsi od obecnych w tej kwestii. My jedynie mamy namacalny dowód, że warto studiować i badać jak geometria wpływa na nasza fizyczną rzeczywistość, że te zależności nie są bez znaczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kacdor




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:43, 20 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komzar napisał:
Filmik ma charakter propagandowy, wykorzystali osiągnięcie pewnego naukowca by już kłamliwie pokazać, że Egipcjanie potrafią zaprojektować piramidę.

Komzar napisał:
Tu geometria już nie pomoże i podważa to co stara się przekazać sama prezentacja a mianowicie upieranie się przy tym że piramidy zbudowali Egipcjanie. Jedyne co można powiedzieć to jedynie tyle, że zbudował to ktoś kto mieszkał wtedy na terenie obecnego Egiptu ale po rysach twarzy przeciętnego Egipcjanina można powiedzieć, że nie jest potomkiem budowniczych.

Nigdzie tego jakoś nie zauważyłem, chyba za dużo sobie dopowiedziałeś. Po za tym mówiąc Egipcjanie masz na myśli współczesnych? Przecież wiadomo, że to nie oni zbudowali więc jak mogli zaprojektować? Piramidę zbudowali Egipcjanie, nie współcześni tylko starożytni, którzy może rzeczywiście nie są blisko spokrewnieni ze współczesnymi (nie wiem). Jednak nie widzę powodu, by ludu, który zbudował w czasach starożytnych cywilizację (z takimi perełkami jak piramidy) na terenie Egiptu nie nazywać starożytnymi Egipcjanami.

Komzar napisał:
Ten filmik pokazuje jeszcze jedną ważną rzecz. Że kiedyś budowniczowie nie tylko wiedzieli o zależnościach geometrycznych ale znali ich praktyczne przeznaczenie, wiedzieli jak to będzie działać. Byli mądrzejsi od obecnych w tej kwestii. My jedynie mamy namacalny dowód, że warto studiować i badać jak geometria wpływa na nasza fizyczną rzeczywistość, że te zależności nie są bez znaczenia.

Bardzo daleko idący wniosek, który na moje brzmi jak wstęp do ezoterycznych bredni, których na temat piramid jest w internecie pełno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:12, 20 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bardzo daleko idący wniosek, który na moje brzmi jak wstęp do ezoterycznych bredni,

Chcesz powiedzieć, że wybór tych wymiarów i umiejscowienia poszczególnych wydrążeń był przypadkowy ?

Nie odwołuje się tu do żadnych "ezoterycznych bredni" a jedynie do zdrowego rozsądku. Jeżeli ktoś zbudował tak wielki obiekt, był mówiąc inaczej na tyle mądry by umieć to wykonać, to dziesiątki wydrążeń spełniających bez wyjątku pewne założenia geometryczne nie jest przypadkiem. Oczywiście obecni Egipcjanie wolą myśleć, że im te wyrażenia takie wyszły bo tak łatwiej było zaprojektować geometrycznie. Tak jednak nie robi żaden inżynier budowlany bo jak coś się robi to ma to cel a do tego celu stosuje się odpowiednią metodę i technologię. Widać, że ci starożytni coś wiedzieli o zależnościach geometrycznych i ich późniejszym wpływie na to co taka piramida ma robić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aspelta




Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 268
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:07, 20 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że to o czym powyżej dyskutujecie nie jest istotą tematu.
Mówiąc, że to jest genialne miałem na myśli samą koncepcję.

Film ten pokazuje, że CAŁA piramida z WSZYSTKIMI jej szczegółami jest pewnym abstrakcyjnym pojęciem geometrycznym takim jak np koło czy kwadrat.

Wszystkie wymiary ( i to w 3D) są pochodną (zmienną zależną) jednej liczby!
Cała reszta to cyrkiel i linijka (plus opcjonalnie kompas).

Nie znam żadnej innej konstrukcji stworzonej przez człowieka, którą można czy w ten sposób zobrazować czy wyprowadzić.

Co do wykonania....
Jak wspomniałem wyżej - taka konstrukcja piramidy to koncept geometryczny jak koło - wykonasz je z papieru, kawałka dywanu, czy z drewna, dalej to będzie odwzorowanie koncepcji.

W przypadku piramidy, zamiast bloków skalnych, można by w celu zobrazowania "koncepcji geometrycznej"
zrobić drewniane szalunki i wypełnić betonem.
Dalej będzie to tylko odwzorowanie.

Naprawdę genialne.

Pozdrawiam
Aspelta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kacdor




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:58, 21 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aspelta napisał:
Film ten pokazuje, że CAŁA piramida z WSZYSTKIMI jej szczegółami jest pewnym abstrakcyjnym pojęciem geometrycznym takim jak np koło czy kwadrat.

Wszystkie wymiary ( i to w 3D) są pochodną (zmienną zależną) jednej liczby!
Cała reszta to cyrkiel i linijka (plus opcjonalnie kompas).

Tylko, że projekt piramidy to nie projekt kwadratu czy koła, gdzie zawsze wychodzi ci ta sama figura. W tym przypadku można tym tokiem proporcji stworzyć wiele różnych projektów, wystarczy gdzie indziej rysować koła, przenosić linie i oznaczać punkty.

Aspelta napisał:
Co do wykonania....
Jak wspomniałem wyżej - taka konstrukcja piramidy to koncept geometryczny jak koło - wykonasz je z papieru, kawałka dywanu, czy z drewna, dalej to będzie odwzorowanie koncepcji.

W przypadku piramidy, zamiast bloków skalnych, można by w celu zobrazowania "koncepcji geometrycznej"
zrobić drewniane szalunki i wypełnić betonem.
Dalej będzie to tylko odwzorowanie.

Tylko, że piramida to nie jest kawałek dywanu czy drewienko, lecz wielka budowla na 150 metrów i osobiście ciężko mi uwierzyć że poświecono wiele lat ciężkiej ludzkiej pracy tylko dlatego, że ktoś miał takie geometryczne widzimisię. Z drugiej strony jednak nie wiem jakimi świrami mogli być starożytni Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:34, 21 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kacdor napisał:

Tylko, że piramida to nie jest kawałek dywanu czy drewienko, lecz wielka budowla na 150 metrów i osobiście ciężko mi uwierzyć że poświecono wiele lat ciężkiej ludzkiej pracy tylko dlatego, że ktoś miał takie geometryczne widzimisię. Z drugiej strony jednak nie wiem jakimi świrami mogli być starożytni Razz


Popatrz:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tad%C5%BA_Mahal

Też postawiona z powodu widzimisię jednej osoby, oni chyba inaczej przeliczali roboczogodzinę Very Happy

Dzisiaj postawienie Taj Mahal musiałoby mieć jakieś ekonomiczne uzasadnienie. Wtedy uzasadnieniem była wola włądcy. Więc możesz uwierzyć, że poświęcono wiele lat pracy Egipcjan, by powstała piramida.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aspelta




Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 268
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:03, 22 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kacdor napisał:

Tylko, że projekt piramidy to nie projekt kwadratu czy koła, gdzie zawsze wychodzi ci ta sama figura. W tym przypadku można tym tokiem proporcji stworzyć wiele różnych projektów, wystarczy gdzie indziej rysować koła, przenosić linie i oznaczać punkty.

Z całym szacunkiem Laughing

W dużym przybliżeniu każdy współczesny dom zbudowany w technologii opartej na cegle, może być przedstawiony
jako wielokrotność (samo powtarzalność) tejże cegły.
Ale niestety, jest to obiekt trójwymiarowy - prościzna Wink

Pokaż mi właśnie drugi/inny taki projekt w całości oparty na jednym wymiarze (odcinku)

Nie żebym się nie zgadzał z tym co napisałeś, ale to jest spojrzenie typu szklanka jest do połowy pusta.
Pozdrawiam
Aspelta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:42, 23 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja widzę wyłącznie świat psychopatów nie mających żadnych skrupułów przed niczym byleby spełniać swoje chore fantazje. wykorzystują do tego najczęściej niewinnych uczciwych i biednych ludzi, którzy nigdy nie będą im w stanie podskoczyć. zawłaszczają sobie na przykład surowce, które są tak naprawdę naszą wspólną własnością. najgorsze jest, że wiele osób tego nawet nie dostrzega(m.in. kobiety), są ślepo zapatrzeni w tych pojebów. masz kasę jesteś mistrzem, nie masz kasy - jesteś wariatem i zerem, a prawda jest taka że najczęściej jest dokładnie odwrotnie. i dlatego na świecie jest źle.

nie wiem o czym wy tutaj nawijacie. nauka odnośnie rozchodzenia się sił obciążeniowych chyba istnieje, albo może to ja cofnąłem się w intelektualnym rozwoju. cywilizacja, w której gloryfikowana jest lichwa, prostytucja i kłamstwo prędzej czy później będzie musiała upaść. dobry świat zbudowano rzeczywistą pracą i sprawiedliwością.

kasa wędruje między ludźmi. ten kto ma jej więcej jest w posiadaniu tych, którzy jej nie mają. nie ma w tym żadnej filozofii. ludzie zdychają z głodu, bo są biedni i schorowani, a świnia się bawi i wytycza kierunki tego coraz bardziej popierdolonego świata sługusów-robotów. wystarczy zatem popatrzeć na te wielkie "wspaniałe" budowle i inwestycje, by się domyślić kim może być ich właściciel. powinniśmy ich ruchać tak mocno i długo aż w końcu zrozumieją, że nie jesteśmy tymi za których nas uważają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aspelta




Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 268
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:00, 24 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manhattanman napisał:


nie wiem o czym wy tutaj nawijacie. nauka odnośnie rozchodzenia się sił obciążeniowych chyba istnieje, albo może to ja cofnąłem się w intelektualnym rozwoju.

Jest to rzadki przypadek totalnej samokrytyki....
Proponuję spuścić zasłonę milczenia....
A tak na poważnie.... To się da leczyć.
Pozdrawiam
Aspelta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:36, 25 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


no to się gościu wylecz. kogo chcesz obarczać winą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:02, 25 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manhattanman napisał:
ja widzę wyłącznie świat psychopatów nie mających żadnych skrupułów przed niczym byleby spełniać swoje chore fantazje. wykorzystują do tego najczęściej niewinnych uczciwych i biednych ludzi, którzy nigdy nie będą im w stanie podskoczyć. zawłaszczają sobie na przykład surowce, które są tak naprawdę naszą wspólną własnością. najgorsze jest, że wiele osób tego nawet nie dostrzega(m.in. kobiety), są ślepo zapatrzeni w tych pojebów. masz kasę jesteś mistrzem, nie masz kasy - jesteś wariatem i zerem, a prawda jest taka że najczęściej jest dokładnie odwrotnie. i dlatego na świecie jest źle.

Jak się golisz, przed lustrem, to widzisz że jesteś "psychopatą", czy "wariatem i zerem"?
Znajdź jakąś pracę, wyskoczysz z tego błędnego koła.
Może nawet jakaś kobieta cię zechce... kto wie?
Jedna rzecz mnie zastanawia.
Jak chcesz mieć w swoim małym światki kobietę, to staniesz się pojebem?
Nie wiem, co bierzesz, ale chciałbym tego spróbować?
Uwielbiam paradoksy. Twoje brednie są jak sraczka- i rzadko i często.(za przeproszeniem)

P.s Film ciekawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aspelta




Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 268
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:07, 25 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Manhattanman,
Jak tak spojrzałem na to co napisałem, to chcę Cię przeprosić.
Moja reakcja na Twój wpis była przesadzona.

Niemniej, zastanów się proszę na Twoim tekstem w poniższym cytacie:
manhattanman napisał:

kasa wędruje między ludźmi. ten kto ma jej więcej jest w posiadaniu tych, którzy jej nie mają. nie ma w tym żadnej filozofii. .


Czy myślisz, że jest to przypadek, czy reguła?
Dlaczego tak się dzieje?

Pozdrawiam
Aspelta

PS
Pomijając już to, że Twój wpis ma się nijak do tego genialnego w mojej ocenie tematu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:46, 08 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Dokument związany z tematem Wielkiej Piramidy. Na pewno wart obejrzenia.

Wersja z lektorem.

Pozdrawiam serdecznie Smile
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emisariusz




Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 785
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:06, 28 Mar '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manhattanman napisał:
ja widzę wyłącznie świat psychopatów nie mających żadnych skrupułów przed niczym byleby spełniać swoje chore fantazje. wykorzystują do tego najczęściej niewinnych uczciwych i biednych ludzi, którzy nigdy nie będą im w stanie podskoczyć. zawłaszczają sobie na przykład surowce, które są tak naprawdę naszą wspólną własnością.
a ja tu widzę dogmatycznego komunistę - który chciałby zabronić wykopywania z ziemi złóż naturalnych (każdej dostatecznie zorganizowanej w tym celu grupce chcących ludzi), dopóki nie zostaną one równo i sprawiedliwie podzielone pomiędzy wszystkich obywateli Planety...co samo w sobie jest jakimś koszmarnym utopijnym nonsensem, bo niby jakie ja mam prawo (własności) do powiedzmy węgla w RPA? Albo w Chinach? Stąd już tylko krok do globalnego zielonego ładu - bo jeśli coś jest "wspólną własnością" "wszystkich ludzi" (a dlaczego również nie zwierząt?) - to koniec końców okaże się że łapę na każdej piędzi ziemi ma jakaś pazerna globalna korporacja, kierowana przez niewielką klikę , i zarządzająca całym światem jak swoją prywatną własnością (pewnie musisz być zafascynowany agendą zrównoważonego rozwoju, i już się nie możesz doczekać wdrażania kolejnych jej etapów) . A kończy się to tym, że skoro nie sposób tego "skarbu" wykopać za jednym zamachem i równo podzielić przekazując jednorazowo do rąk własnych każdemu obywatelowi - to należy każdemu wydzielać jakieś limity i ograniczenia w korzystaniu, co jest swoistym paradoksem i odwróceniem przyjętej wcześniej idei "mojej własności"?? No ale tak to już jest w komunizmie, że wszystkim brakuje dokładnie tego, co należy do każdego - czyli do nikogo.

Cytat:
zawłaszczają sobie na przykład surowce, które są tak naprawdę naszą wspólną własnością

O, Właśnie - na przykład(!). Tak jak wszystko inne na tym świecie, co nie? Bo to był przecież tylko taki przykład. Weźmy inny, dajmy na to "pieniądze" - one też są naszą wspólną własnością -więc może należałoby zakazać ich używania dopóki się ich równo nie podzieli? Rolling Eyes
A jak jest naprawdę? Otóż narzucanie ideologii "wspólnej własności" jest korzeniem głodu i niedostatku; Tymczasem surowce, na przykład, NIE są żadną "własnością" , tym bardziej "wspólną" ... Należą do tego, kto je sobie wykopie. Oczywiście po drodze jest to całe Państwo - tj. korporacja, roszcząca sobie prawo do przydzielania prawa do kopania. Confused Rolling Eyes Często bowiem przychodzi jakiś większy i silniejszy i utrudnia nam dostęp (wydzielając każdemu po trochu, w trosce o nasze wspólne dobro, czyli bezczelnie sprzedając jak swoje — a zatem tak jak to właśnie zrobiło Państwo , dokładnie pod tym samym pozorem... że to coś wspólnego -więc logiczne że nikt nie powinien mieć do tego czegoś swobodnego dostępu)


_________________
Ten wpis powstał bez wsparcia środków unijnych.
" trwają prace nad stworzeniem elektronicznej gotówki " ~@goral_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Projekt Wielkiej Piramidy - Samuel Laboy (2011)
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile