W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Billboardy Prawdy  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2042
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:39, 23 Lut '09   Temat postu: Billboardy Prawdy Odpowiedz z cytatem

Są już płyty prawdy. Są też wlepki. Brakuje moim zdaniem akcji plakatowania. Można agresywnie - na przystankach. Można mniej agresywnie, czyli legalnie - na słupach ogłoszeniowych.


Potrzebne są trzy rzeczy.

1. Projekt plakatu
2. Plakat
3. Klej


Po czym można wyruszać na miasto i uświadamiać owce. Wink


Pojawił się pomysł zorganizowania większej akcji "płytowania" w maju. Myślę, że święto narodowe byłoby dobrym terminem na dotarcie do dużej ilości osób. Ludzie byliby mniej zajęci pracą - chętniej szukaliby czegoś nowego. Uważam, że do tego czasu będziemy mogli się skrzyknąć i zrobić - każdy w ramach swoich zasobów finansowych i możliwości po kilka plakatów - można A4, a można A1, można je laminować, można kserować na czarno białej drukarce. Grunt, żeby coś się ruszyło.

Zacznijmy od wyboru kilku projektów. Każdy może spróbować swoich sił. Starajcie się robić projekty w formatach, w których będzie można je od razu wydrukować. Czyli A1, A2, A3, A4 - im więcej wersji tym lepiej. Nie wszędzie można przykleić duże i nie wszędzie widoczne będą małe. Im większe zróżnicowanie tym lepiej.

Następnym krokiem będzie wydruk. Na Allegro widziałem drukują plakaty A1 w granicach 10 PLN za sztukę. Niby dużo, ale z drugiej strony każdy niech zrobi po jednym to i tak będzie gitara - nie żeby nie można było więcej Wink Może ktoś z kolei ma dostęp do jakiejś drukarni czy poligrafii i jest w stanie to zrobić lub załatwić taniej.

Ostatnim krokiem będzie przygotowanie kleju i wyruszenie na miasto. Dobrze będzie zgrać to w czasie. Powiedzmy ostatni tydzień kwietnia, będzie tygodniem plakatowania. Wyruszymy na miasto z płytami i plakatami.


Jak ja widzę takie plakaty?




Na przykład tak Wink

No i myślę adres prawdy trzebaby wrzucać, żeby mieli gdzie się tego wszystkiego dowiedzieć.

Co Wy na to?
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:51, 23 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gips w chlebie? Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prostynick




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 343
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:55, 23 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyspa napisał:
gips w chlebie? Shocked


Zacząłem szukać bo coś o tym gipsie sam słyszałem i:

Cytat:
Zdarza się też, że piekarze dosypują gipsu do ciasta. Dzięki temu chleb dłużej ma być miękki.

Kontrolerzy, którzy sprawdzają żywność w polskich sklepach, doskonale wiedzą, że wędliny tylko udają wędliny, a z chleba sypie się gips.


http://www.dziennik.pl/gospodarka/eksper.....wniej.html

Ja pierdolę!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:00, 23 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smacznego mięsożercy ^^ Wink

Aqua: znakomity pomysł ! Nieco nielegalny ale ten dreszczyk emocji Wink
Na autobusowych fajnie by to wyglądałoWink Na słupach olać - wyglądają jak reklamy pożyczek - jak sie wpieprzać to w komercyjne bilboardy!
Niech nas pamiętają !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pazuzu




Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 130
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:02, 23 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co za naiwne bzdury. czy gipsu do chleba dosypuja masoni? nie, robi to twoj wujek - piekarz, a twoj sasiad pracujacy w rzezni dolewa solanki do wedlin. robia to zeby ich produkty byly ladniejsze i zeby wytrzymac konkurencje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:04, 24 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ejno, no. Ja o niebie Wy o chlebie Wink
Plakat to był jako przykład, zrobienie mi go zajęło mi 15 minut w GIMPie, a program widziałem pierwszy raz na oczy.
Może jak już krytykujecie to konstruktywnie? Co można byłoby na takim plakacie zamieścić na przykład?
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:28, 24 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[wazelina] Aqua - jak zwykle swietny wpis! [/wazelina] Wink
dwie uwagi - po pierwsze uwazam ze akcja z plakatami, czy ulotkami jest zupelnym zmarnowaniem czasu i energii jezeli nie jest wspierana rownoleglym powstaniem uproszczonej strony propagandowej dla odmozdzonych konsumentow. taka prawda w wersji soft - dla betonow. bez obozow koncentracyjnych w usa, bez iluminatow, masonow, zydow, bez 9/11, moon hoax, projektu bluebeam, chemtrails, lotniska w denver, starozytnych artefaktow i oczywiscie reptylian. prosty serwis poruszajacy pare najbardziej aktualnych spraw - np. codex alimentarius, kryzys i powstawanie pieniadza, funkcjonowanie i rola mediow, a w szczegolnosci telewizji, efekt cieplarniany i podatek od co2, geotermie - czyli rzeczy najpilniejsze, ktore mozna sprawdzic samemu bez zbednego wysilku i przebudowywania swego systemu wierzen. adres tej stronki (prosty i latwy do zapamietania) musialby sie znalezc na tych plakatach.
po drugie same plakaty musialyby byc jak najtansze w produkcji - cos co mozna skserowac. czyli odpadaja projekty kolorowe, z masa jakichs zbednych szczegolow - to musi byc proste i najlepiej bardzo kontrowersyjne aby zwracalo na siebie uwage z daleka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:37, 24 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al Kohol napisał:
taka prawda w wersji soft - dla betonow. bez obozow koncentracyjnych w usa, bez iluminatow, masonow, zydow, bez projektu bluebeam, chemtrails, lotniska w denver, starozytnych artefaktow i oczywiscie reptylian. prosty serwis poruszajacy pare najbardziej aktualnych spraw - np. codex alimentarius, kryzys i powstawanie pieniadza, funkcjonowanie i rola mediow, a w szczegolnosci telewizji, efekt cieplarniany i podatek od co2, geotermie - czyli rzeczy najpilniejsze, ktore mozna sprawdzic samemu bez zbednego wysilku i przebudowywania swego systemu wierzen. adres tej stronki (prosty i latwy do zapamietania) musialby sie znalezc na tych plakatach.


Taki serwis (dokladnie wszystkie te punkty, ktore wymieniles) juz istnieje.. nazywa sie- wolnemedia.net i caly czas sie rozwija.. ostatnio zalozyli nawet telewizje internetowa http://wolnemedia.net/tv.php Dobrze byloby miec do ich serwisu alternatywe.. i wlasnie taka, ktora nie powielalaby juz tych samych pomyslow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:55, 24 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gerwazjano tyle ze to nie ma byc serwis w prawdziwym tego slowa znaczeniu z niusami i setka artykulow, tylko bardzo uproszczona - doslownie z piecioma niezbyt dlugimi artykulami i paroma filmami stronka, aktualizowana raz na jakis czas w zaleznosci od rozwoju sytuacji na swiecie. taka wieksza ulotka multimedialna. to ma byc dla betonow! dla ludzi przyzwyczajonych ze im sie wszystko podaje na tacy. jak kogos dany temat zainteresuje to poczyta sobie wiecej udajac sie pod stronki z zamieszczonych linkow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:59, 24 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, że zgłaszasz się na ochotnika jako wykonawca strony? Mr. Green

Chętnie pomogę w pisaniu artykułów, ale webmaster ze mnie kiepski. Masonów faktycznie darować na początek (o innych wymienionych rzeczach przez ciebie nie wspomnę Wink ), ale dobrze by było zaindukować pewien sposób myslenia - polityk - wariat, albo conajmniej zaszczepić zasadę ograniczonego zaufania do marionetek na wiejskiej, więc nie wiem, czy Illuminati i Bohemian Grove nie zostawić. Światopoglądu to nikomu nie zburzy, a jak się wrzuci przemówienie Kennedy'ego to będzie to poważny argument, no i mały szok się przyda. Potem sami dojdą, że u nas na podwórku dzieje się to samo. What u say? Wink
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:34, 24 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepiej iść na całego i zalepić jakiś billboard

i do tego jakaś cycata panienka żeby przyciągała uwagę Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pepe




Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 239
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:55, 24 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysł z bilbordami jest OK, ale może zamiast bilbordów ... klepsydry ...
Ofiara lub w stanie agonii może być: prawda, zdrowie, wolność .. lub inne wg uznania. Wielkość A4 wystarczy (łatwość Xero), czarno-białe (to oczywiste a poza tym przyszłość kolorowo nie wygląda) Może pomysł głupi ... Wszystko zależy od projektu, a wzorów może być wiele bo tematyka jest szeroka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:26, 24 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy tego typu pomysł mi się podoba. Nieco udoskonaliłem plakat. Skorzystałem z tego samego tła. Jest idealne. Jeden z baranów może głową wskazywać na adres strony. Jeśli o niego samego chodzi, to nie powinniśmy odbiegać od czcionki z głównego baneru, jaką jest standardowy Impact. Razem z podróbkami gazet, nad którymi właśnie pracuję będziemy już mieli z czym się pokazać.



@pepe, to też dobre. Klepsydra rzuca się w oczy, a o to właśnie chodzi.

Al Kohol napisał:
uwazam ze akcja z plakatami, czy ulotkami jest zupelnym zmarnowaniem czasu i energii jezeli nie jest wspierana rownoleglym powstaniem uproszczonej strony propagandowej dla odmozdzonych konsumentow. taka prawda w wersji soft - dla betonow. bez obozow koncentracyjnych w usa, bez iluminatow, masonow, zydow, bez 9/11, moon hoax, projektu bluebeam, chemtrails, lotniska w denver, starozytnych artefaktow i oczywiscie reptylian. prosty serwis poruszajacy pare najbardziej aktualnych spraw - np. codex alimentarius, kryzys i powstawanie pieniadza, funkcjonowanie i rola mediow, a w szczegolnosci telewizji, efekt cieplarniany i podatek od co2, geotermie - czyli rzeczy najpilniejsze, ktore mozna sprawdzic samemu bez zbednego wysilku i przebudowywania swego systemu wierzen. adres tej stronki (prosty i latwy do zapamietania) musialby sie znalezc na tych plakatach.


Zgadzam się w 100%, ale czy niezbędne jest tworzenie nowej witryny? Według mnie można odchudzić "prawdę", a zostawić nietknięte jedynie forum, jako wersję hard.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:43, 24 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqua - zrobic strone to nie jest problem. wyzwaniem jest tak zaprezentowac informacje, aby ludzi przykulo do monitorow. strona musi budzic emocje. w tym przypadku proponowalbym styl groteskowy, czyli brutalny tekst z komiczna oprawa graficzna (lub odwrotnie, w zaleznosci od artykulu). jezeli uzgodnilibysmy tresc to moge cos takiego zrobic, wlacznie z animacjami flashowymi. problemem bylaby odpowiednia domena i hosting. mialbym i jedno i drugie ale niemila jest mi mysl iz w ten sposob moja watpliwa anonimowosc rozwialaby sie ostatecznie i byle jaki gamon znalby moja tozsamosc Wink

Voltar, pepe - to sa bardzo dobre pomysly Smile gole dupy, klepsydry - w naszej misji wybudzania bliznich nie mozemy przebierac w srodkach. zyjemy w czasach totalnego stepienia wrazliwosci szarego konsumenta, musimy byc kreatywni aby zwrocic jego uwage Very Happy idea jest towarem, a my musimy ja dobrze sprzedac. niestety aby uratowac swoje dupy musimy zadbac tez o cudze - czyz nie jest to ironia losu?

FreeG - nie za bardzo rozumiem co masz na mysli piszac o "odchudzeniu" "prawdy". moglbys napisac jak to sobie wyobrazasz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pazuzu




Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 130
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:48, 24 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqualinespirit napisał:
Może jak już krytykujecie to konstruktywnie?


sam pomysl jest dobry. powinien zawierac link do strony jako glowna informacje. powinien byc czarno - bialy, bo sie zesracie z kosztami, prosty w formie, graficzny.

widze, ze bylem malo oryginalny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:24, 25 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al Kohol napisał:
FreeG - nie za bardzo rozumiem co masz na mysli piszac o "odchudzeniu" "prawdy". moglbys napisac jak to sobie wyobrazasz?


Sama witryna Prawda2.info jest już tylko przedpokojem do forum, a nie powinno tak być. Trzeba się nią zająć, ale w ten sposób, by była przystępna początkującym ludziom, nie mającym zielonego pojęcia, że w ogóle istnieje jakaś druga prawda. Rzucamy ich na głęboką wodę i uciekają, a trzeba skutecznie zatrzymać.

Przyznam szczerze, że gdybym nie zaczął od któregoś z internetowych filmów, ale od prawda2.info w formie, jakiej jest teraz, gdzie na samym wstępie poddaje się w wątpliwość lądowanie człowieka na księżycu, zaśmiałbym się tylko ironicznie i wrócił na tvn24.pl.

Moje propozycje:
arrow Wywalić księżyc. (Nadal nie każdy podziela opinię o rzekomym spisku.)
arrow Felietony Jachowicza na koniec. (Tym zanudzimy, a nie zaciekawimy.)
arrow Polecane filmy na górę.
arrow Strony warte odwiedzenia na górę.
arrow Stworzyć średniej wielkości tekst o: żywności, pieniądzu, terroryzmie, mediach, globalnym ociepleniu.
arrow Wywalić "myśleli, że są wolni" oraz "tajne prace senatu".
arrow Ukryć "powody, dla których możesz nas nie lubić". (Obecny świat to świat stereotypów i ignorancji. Najpierw przekonajmy, że jesteśmy normalni i mówimy o ważnych i prawdziwych sprawach. Nie zniechęcajmy już na wstępie.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:32, 25 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wybacz FreeG ale jezeli chcemy kompromitowac swoje dzialania to najlepsza metoda jest wlasnie dodawanie linkow do "prawdy". to forum mozna co najwyzej potraktowac jako wylegarnie pomyslow, tudziez skrzynke kontaktowa, ale na pewno nie bedzie nigdy zrodlem rzetelnych informacji dla przecietnego konsumenta. nie widzisz ze to jest dom wariatow? heheh ja sie tu odnajduje ale tzw. "szary obywatel" moglby sie tu poczuc dziwnie. dla mnie to forum kanapowych rewolucjonistow, ludzi z wypiekami na twarzy wyczekujacych najgorszego, ktorzy dowartosciowuja sie zludzeniem ze wiedza wiecej niz inni i samym tylko blablaniem przyczyniaja sie do polepszenia sytuacji na ziemi Very Happy zeby nie bylo niedomowien - jestem na tyle szczery wobec siebie i innych, ze bez zbednej krepacji moge powiedziec, iz "prawda" w moim przypadku spelnia funkcje czysto rozrywkowa. jezeli kiedykolwiek cos zrobie dla ludzkosci to tylko i wylacznie dla jaj i zeby dodatkowo nie kompromitowac swoich poczynan to z cala stanowczoscia bede sie odcinal od tego forum Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:08, 25 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al Kohol napisał:
.... jezeli kiedykolwiek cos zrobie dla ludzkosci to tylko i wylacznie dla jaj i zeby dodatkowo nie kompromitowac swoich poczynan to z cala stanowczoscia bede sie odcinal od tego forum Laughing


Bydła nie obudzisz, nie łudż się. Od tego forum się nie odcinaj, bo dopiero się zbłażnisz i owce cię przeżują.
_________________
Piłeś...nie jedź!
Nie piłeś...napij się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kreatywny




Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:15, 20 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odświeżę temat, bo moim zdaniem każda forma działania, która pomaga ludziom zacząć samodzielnie myśleć jest dobra.

Zamiast wydawać pieniądze na plakaty czy tracić czas na ich naklejanie wystarczy dobry pomysł, 5 minut przed komputerem i można trafić do setek osób.
Żeby nie być gołosłownym mały przykład:
http://mistrzowie.org/386289/Ustawa-refundacyjna
http://mistrzowie.org/387652/Poslowie-dostana-nowy-budynek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kreatywny




Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:05, 22 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedna rzecz przychodzi mi do głowy, coraz więcej osób ma w Polsce CB, stojąc w korku w większym mieście możemy spokojnie nawiązać kontakt z przynajmniej kilkunastoma osobami, wystarczy tylko dobry temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Billboardy Prawdy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile