W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wenezuela: Chavez grozi USA przerwaniem dostaw ropy  
Podobne tematy
Wenezuela walczy23bez ocen
Kontrolowana rewolucja czas na Wenezuele82
Wenezuelska ropa9
Pokaz wszystkie podobne tematy (25)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 3896
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:35, 14 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiesto12 napisał:
Piszecie tutaj ze chavez wygrał w demokratycznych wyborach - to prawda ale nie uprawnia go to do zrywania popzrednio podpisanych kontraktow - mozna je zerwac tylko wyplaccajac jednoczesnie odszkodowaniedla firm ktore legalnie zdobyly okreslone koneksje.

Z tego, co wiem, te firmy dostały odszkodowanie. Problem w tym, że wg. nich za niskie. A kontraktów nie uznałbym za w pełni legalne - rząd nie miał demokratycznego mandatu, uciskał większość społeczeństwa. Więc jeśli te biedne korporacje chcą do kogoś zwracać się z prośbą o odszkodowanie, to powinny zwrócić się do członków rządu, który podpisywał kontrakt.

Cytat:
Naprawde trudno bedzie pozbyc sie chaveza, na pewno nie bedzie to przy udziale amerykanskiej armii - na ich miejscu sprowkowałbymjaks wojne domowa w wyniku ktorej dla zabezpieczenia nalezaloby wprowadzic pokojowe sily miedzynarodowe i przywrocic w tym kraju dawny porzadk. zamach stanu tez nie wchodzi w gre razcej, sprawa za bardzo by smierdziala... Czas pokaze, mam andzieje ze jakies srodki beda podjete na pewno, nie wiem co planuja ale cos z tym panem musza zrobic...

Czy Ty w ogóle wiesz, co napisałeś? Czy tylko głupio przepisałeś kilka zdań z Wybiórczej? Wydaje Ci się, że Chavez to zagrożenie dla świata? A co on takiego zrobił?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tiesto12




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:49, 14 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

veritatis kolego w tej chwili nie jest on zagrozeniem dla swiata ale w dluzszej perspektywie gdy inne kraje takie jak boliwia, nikaragua, brazylia pojda w jego slady moze to wywolac niezle zamieszanie. skoro chavez jest takki dobry czemu zamyka opozycyjen telewizje a w ostatnim referendum chcial sobie zapewnic dozywotnie sprawowanie swoje go urzedu. Co to ma wspolnego z demokracja? Po co wprowadzac kolejna dykature w swiecie, ograniczac prawa i swobody obywatelskie, naginac prawo do wlasnego widzi mi sie? spojrzcie realnie na to wszystko - Usa maja w tym regionie swiat wlasne interesy i predzej czy pozniej dojdzie do interwencji niezalezinie od tego czy mi i wam sie t o podoba. Spojrzcie realnie na to - nie popieram metody w jaki sposob to zrobia Stany wiem jednak ze to zrobia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:54, 14 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiesto12 napisał:
Piszecie tutaj ze chavez wygrał w demokratycznych wyborach - to prawda ale nie uprawnia go to do zrywania popzrednio podpisanych kontraktow

Hehe, dobre sobie. Amerykanie jak napadli na Irak to niby nie zerwali wszystkich kontraktów jakie irackie firmy naftowe zawarły za czasów Husajna?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:00, 14 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiesto12 napisał:
veritatis kolego w tej chwili nie jest on zagrozeniem dla swiata ale w dluzszej perspektywie gdy inne kraje takie jak boliwia, nikaragua, brazylia pojda w jego slady moze to wywolac niezle zamieszanie.

Nooo, to straszne. W Ameryce Łacińskiej zatriumfuje socjalizm. I co wtedy te biedne korporacje zrobią? Smutne. Crying or Very sad

Cytat:
skoro chavez jest takki dobry czemu zamyka opozycyjen telewizje

Właściciele opozycyjnych telewizji poparli zamach stanu w Wenezueli. Na dodatek, gdy Chaveza odsunięto od władzy, telewizje nie informowały o tym, że pojawiły się manifestacje popierające obalonego prezydenta. Bimi już tu dawał link do filmu "The Revolution Will Not Be Televised", proszę Cię, obejrzyj go.

Cytat:
a w ostatnim referendum chcial sobie zapewnic dozywotnie sprawowanie swoje go urzedu. Co to ma wspolnego z demokracja?

REFERENDUM. Czyli demokratyczny wybór. Chciał znieść limit kadencji, to nie to samo co zapewnienie sobie dożywotnich rządów. Przecież w końcu mógł przegrać wybory. A na dodatek Chavez przegrał referendum. I pogodził się z tym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:03, 14 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiesto12 napisał:
veritatis kolego w tej chwili nie jest on zagrozeniem dla swiata ale w dluzszej perspektywie gdy inne kraje takie jak boliwia, nikaragua, brazylia pojda w jego slady moze to wywolac niezle zamieszanie. skoro chavez jest takki dobry czemu zamyka opozycyjen telewizje a w ostatnim referendum chcial sobie zapewnic dozywotnie sprawowanie swoje go urzedu. Co to ma wspolnego z demokracja? Po co wprowadzac kolejna dykature w swiecie, ograniczac prawa i swobody obywatelskie, naginac prawo do wlasnego widzi mi sie? spojrzcie realnie na to wszystko - Usa maja w tym regionie swiat wlasne interesy i predzej czy pozniej dojdzie do interwencji niezalezinie od tego czy mi i wam sie t o podoba. Spojrzcie realnie na to - nie popieram metody w jaki sposob to zrobia Stany wiem jednak ze to zrobia.


trochę masz dane niekompletne. Czy możesz dać namiar na linki - najlepiej Wenezuelskie - dotyczące zamknięcia jakiejkolwiek stacji TV z powodów politycznych?
A dwa - to referendum przegrał 1 lub 2% przy ok 65+% frekwencji.
Pomyśl jednym procentem, wiesz jakie to oznacza poparcie!
USA nie ma obecnie sił by to zrobić, świat dojrzewa do zmiany biegunów, tak samo pisało się o ZSRR, ze jest niemożliwością by się rozpadł a tu masz niespodzianka... To samo dotyczyć będzie USA, już to widać. Oczywiście, w przypadku USA potrwa to dłużej (w porównaniu z ZSRR) i zacznie się od utraty zamorskich koloni takich jak Wenezuela, Indonezja ect.
później przyjdzie kolej na same USA w których by utrzymać cokolwiek będzie musiała nastąpić zdecydowana zmiana kierunku polityki wewnętrznej jak i zewnętrznej - dziś nie da się już utrzymać mocarstwa na zasadach z przed 10, 20 lat! Dziś świat się skurczył, i informacje są natychmiastowe oraz różnorodne dzięki internetowi.
Inwazja w obronie Texaco nie będzie miała miejsca. Tego jestem praktycznie pewny. Prędzej embarga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wenezuela: Chavez grozi USA przerwaniem dostaw ropy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile