W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wielkie oszustwo ws. leków przeciwbólowych  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
12 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1942
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:04, 11 Mar '09   Temat postu: Wielkie oszustwo ws. leków przeciwbólowych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Prominentny specjalista anestezjolog sfingował dane użyte w swoich publikowanych szeroko pracach, które ukazywały korzyści ze stosowania środków przeciwbólowych produkowanych przez znane amerykańskie koncerny.

Naukowiec, dr Scott S. Reuben, zatrudniony w Baystate Medical Center w Springfield w stanie Massachusetts, fałszował dane do prac publikowanych w latach 1996-2008 w periodykach z dziedziny anestezjologii.

Reklamowały one takie popularne w USA leki przeciwbólowe jak Vioxx, produkowany przez Merck & Co., oraz Bextra wytwarzany przez Pfizer Inc. Oba są już wycofane z rynku. Reuben dowodził też korzyści z zażywania takich leków jak Celebrex i Lyrica, produktów Pfizera.

Reuben pisał także do federalnej Agencji Kontroli Leków (FDA), by nie zabraniała używania wspomnianych leków, gdyż są bezpieczne i skuteczne.

Jak się okazało, jego badania i wystąpienia publiczne były opłacane przez Pfizera.

Prasa amerykańska podaje co jakiś czas podobne przykłady korumpowania naukowców przez koncerny farmaceutyczne. Niedawno poinformowano, że wielu profesorów medycyny na renomowanych uniwersytetach pracuje na boku jako płatni konsultanci dla tych koncernów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
prostynick




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 343
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:40, 12 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypomniało mi się jak moi rodzice mieli wypadek samochodowy nie ze swojej winy i najlepsze w tym wszystkim, że zostały im przepisane rózne leki m.in. Vioxx który kupili jednak jakimś cudem nikt go nawet nie ruszył. Jeszcze rok temu miałem całe opakowanie w domu ale zostały wyrzucone... Jak dobrze pamiętam jakiśczas temu głośno było o tym w tv.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:05, 12 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moszna link Very Happy ?
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Loko




Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:08, 12 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.onet.pl/1932352,12,item.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:55, 12 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już o tym pisałem przy okazji innego wątku (o szczepieniach):
http://prawda2.info/viewtopic.php?t=4690.....p;start=25

Inna sprawa to kompletny świr w Polsce na temat leków!
Widzę to po reklamach czy nawet kontaktach z rodakami którzy w UK są od niedawna.
Reklamy w TV to 90% lekki. Na wszystko! Na sraczkę, na ból małego palca u prawej nogi...
Czopki na pisiora i na dziurę. Maść na twarz i na łechtaczkę. No dosłownie wszystko. Aptek panie w Polsce jak supermarketówSmile I co druga czynna cała dobęSmile A w aptekach jak w supermarkecie. Można brać wózek i jazda między półki po lekki.
Co się stało z polskim społeczeństwem?
kiedyś wystarczało, że w mieście była jedna dyżurna apteka całodobowa. Na miasto ok 100 000 przypadało ze 6 aptek. Ludzie nie potrzebowali czopków na pisiory czy leku na ból małego palca u nogi. A dziś bez tego w Polsce się nie obejdziesz...
Porównam to do UK.
W UK (przynajmniej dwa lata temu) była jedna apteka całodobowa! Na całą Anglię!!!
Mieściła się na Chelsea w Londynie bardzo blisko stacji Earls Court. Pamiętam, że był tam napis na drzwiach "Jedyna 24h apteka w Anglii" i wierzcie lub nie, ale to się zgadzało, bo ani w Birmingham nie znalazłem ani w Manchester.
(jeśli ktoś potrzebuje to jest na skrzyżowaniu: Earls Court Rd i Old Brompton Rd - nie sposób jej nie zauważyć przy tym placyku)
Owszem, w sprawach nagłych apteki są w szpitalach:) gdzie dostaje się leki za darmo, ale tam najpierw trzeba odstać swoje a potem zbadać się u lekarza. Dopiero po badaniu lekarz daje receptę.
I co niedawno mnie uderzyło!
Idę do lokalnej apteki z pytaniem o cenę pewnego leku który ktoś potrzebuje w Polsce i być może tu był by tańszy.
Podaję nazwę (miałem napisaną) po ok 5 minutach pada stwierdzenie, że nie ma takiego leku (po wertowaniu jakieś encyklopedii) za chwilę przychodzi miła pani z jeszcze większą encyklopediąSmile i mi mówi tak:
specyfik ten jest patentowany w USA ale można go dostać wyłącznie w: Polska, Czechy, Słowacja, Ukraina, Węgry....
No i kicha. Nie kupie a chciałem bo mi zależałoSmile
Z drugiej strony, czy przypadkiem Polska i reszta wschodniej europy (pamiętajmy, że "zachód" nie rozróżnia Polski czy Ukrainy - dla zachodu Polska, Ukraina, Słowacja, Węgry to Europa środkowo wschodnia traktowana jak jedno państwo) nie jest obiektem testów genetyków amerykańskich?
Te reklamy leków, ilość aptek (dostępność na każdej ulicy), dostępność tylko w europie środkowo wschodniej.....
Nie wiem, może to teorie spiskowe.


Coś mi się zdaje, że takich newsów będzie coraz więcej! Bo widać okresy testowe dobiegają do końca - jedne się udały inne nie.
A w Polsce jak nigdzie indziej leki są promowane. Wręcz reklamy nachalnie wciskają, że bez leku (na cokolwiek) nie przeżyjesz 5 minut!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 21:35, 23 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.nytimes.com/2011/11/23/busine.....r=2&hp
Cytat:
Merck to Pay $950 Million Over Vioxx

By DUFF WILSON
Published: November 22, 2011

Merck has agreed to pay $950 million and has pleaded guilty to a criminal charge over the marketing and sales of the painkiller Vioxx, the company and the Justice Department said Tuesday.

The negotiated settlement, which includes resolution of civil cases, was the latest of a series of fraud cases brought by federal and state prosecutors against major pharmaceutical companies.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wielkie oszustwo ws. leków przeciwbólowych
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile