"Zorganizowana grupa przestępcza"
"Pomocnik złodzieja to też złodziej"
http://www.bpp.gov.pl/bip_ustawa_06_11_2008.html
USTAWA
z dnia 6 listopada 2008 r.
o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta
(Dz. U. Nr 52 poz. 417 z 2009
z dnia 31 marca 2009 r.)
Rozdział 1
Przepisy ogólne
Art. 1. Ustawa określa:
1) prawa pacjenta;
2) zasady udostępniania dokumentacji medycznej;
3) obowiązki podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych związane z prawami pacjenta;
4) tryb powoływania, odwoływania i kompetencje Rzecznika Praw Pacjenta;
5) postępowanie w sprawach praktyk naruszających zbiorowe prawa pacjentów.
Art. 2. Przestrzeganie praw pacjenta określonych w ustawie jest obowiązkiem organów władzy publicznej właściwych w zakresie ochrony zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych, osób wykonujących zawód medyczny oraz innych osób uczestniczących w udzielaniu świadczeń zdrowotnych.
....
.....
Rozdział 14
Kary pieniężne
Art. 68. Rzecznik nakłada na podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych albo organizatora strajku, w drodze decyzji, karę pieniężną do wysokości 500.000 złotych w przypadku niepodjęcia działań określonych w decyzji, o której mowa w art. 64 ust. 1, w terminie w niej wskazanym.
Art. 69. W przypadku nieprzekazania na żądanie Rzecznika dokumentów oraz informacji, o których mowa w art. 61, Rzecznik nakłada, w drodze decyzji, na podmiot, do którego skierowano żądanie, karę pieniężną do wysokości 50.000 złotych.
Art. 70. Przy ustalaniu wysokości kar pieniężnych, o których mowa w art. 68 i 69, należy uwzględnić w szczególności okres, stopień oraz okoliczności naruszenia przepisów ustawy, a także uprzednie naruszenie przepisów ustawy.
Art. 71. 1. Środki finansowe pochodzące z kar pieniężnych, o których mowa w art. 68 i 69, stanowią dochód budżetu państwa.
2. Kara pieniężna podlega ściągnięciu w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.
==================================================
"Zorganizowana grupa przestępcza"
"Pomocnik złodzieja to też złodziej"
Tego zrozumieć nie mogę dlaczego to beneficjentem ma być skarb państwa, a nie pacjent.
Może dlatego ,aby Rząd miał więcej na wojnę w Afganistranie?
==========================
a tu mądre rady
Jak teraz kupować leki na receptę? Jak sprawdzić czy RECEPTA na LEK REFUNDOWANY jest WAŻNA?
Więcej
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/jak-ter....._container
Szczególnie pomocne dla chorych na oczy i emerytów, oraz chorych z temperaturą powyżej 38 stopni
dalej:
Do tej pory było tylko straszenie i zapowiadanie totalnego chaosu związanego z reformą w odpłatności leków refundowanych. Dzisiaj jest to już faktem. Pacjenci są przerażeni, że z powodu konfliktu lekarzy z rządem i NFZ nie będą mogli wykupić recept ze zniżką. Podpowiadamy, jak uniknąć przykrej niespodzianki w aptece.
Apteka
Zobacz też
Od stycznia ZABRAKNIE LEKÓW w aptekach! Aptekarze i hurtownie farmaceutyczne WSTRZYMUJĄ ZAMÓWIENIAOd stycznia ZABRAKNIE LEKÓW w aptekach! Aptekarze i ...
Nikt nie wie, ile będą kosztować leki od stycznia, więc ...
Rząd kłóci się z lekarzami, a poszkodowany jest, jak zwykle, pacjent, chociaż to dla niego pracują i urzędnicy, i lekarze. Ci ostatni nie zgadzają się na zapis w nowelizacji prawa, zgodnie z którym lekarze odpowiadać mają finansowo za źle wypisaną receptę.
Kilkadziesiąt tysięcy lekarzy zrzeszonych w Ogólnopolskim Związku Zawodowym Lekarzy i Porozumieniu Zielonogórskim postanowiło więc na znak protestu przybijać na receptach pieczątkę z adnotacją: "Refundacja do decyzji NFZ".
Co z tą pieczątką?
Jeśli otrzymamy taką właśnie receptę, w aptece może nas spotkać niespodzianka - możemy - mimo prawa do refundacji - zapłacić za lek pełną kwotę. Ale tylko wówczas, kiedy recepta nie będzie miała określonego przez wypisującego ją lekarza poziomu odpłatności.
Jak zapewnia NFZ, jeśli druk będzie wypełniony prawidłowo, mimo pieczątki zostanie zrealizowany ze zniżką. Część lekarzy jednak zapowiada, że nie będzie zaznaczać wielkości zniżki. W takim przypadku pacjent zapłaci 100 procent ceny leku.
Sprawdź receptę
Jak będzie w rzeczywistości - okaże się już w pierwszych dniach stycznia. Na razie lekarze zrzeszeni w OZZL i PZ mają stosować się do szczegółowej instrukcji podanej im przez związek 30 grudnia minionego roku.
Zaleca się w niej pozostawiać puste miejsca na recepcie w rubryce przeznaczonej na wskazanie oddziału NFZ, w którym ubezpieczony jest pacjent, tam gdzie jest wskazanie uprawnień dodatkowych pacjenta i w miejscu przeznaczonym na określenie stopnia odpłatności leku. W tym właśnie miejscu lekarze mają przybijać pieczątki ze wspomnianą wyżej treścią albo dokonywać odręcznego wpisu.
Warto też pamiętać, że recepta, żeby była ważna, musi mieć wypełnione poprawnie pozostałe pola.
Zanim wyjdziemy z gabinetu, sprawdźmy, czy lekarz wpisał wszystkie wymagane prawem dane. Farmaceuci będą bowiem bardzo dokładnie analizować każdy druk i odsyłać z kwitkiem pacjentów z błędnie wypisaną receptą.
==============================
Ta rzeczniczka to wykształcona idiotka i wyjątkowy pasożyt społeczny
Ciekawe ile wynosi budżet Rzecznika Praw Pacjenta?
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles