W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Ceny prądu wzrosną o 33%  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
10 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 3632
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:47, 02 Sie '11   Temat postu: Ceny prądu wzrosną o 33% Odpowiedz z cytatem

Jak podaje „Rzeczpospolita” za dwa lata będziemy płacili za energię elektryczną co najmniej o jedną trzecią więcej niż teraz. Za wzrost cen energii elektrycznej będzie odpowiadać konieczność wykupywania uprawnień do emisji dwutlenku węgla przez elektrownie.

Powołując się na analizy przygotowane dla Ministerstwa Gospodarki „Rzeczpospolita” podała, że w pierwszym roku obowiązywania unijnego pakietu klimatycznego za jedną megawatogodzinę trzeba będzie zapłacić w hurcie nawet 270 zł. Według analiz jest to i tak prognoza dość optymistyczna. Szacunki te powstały przy założeniu, że Unia Europejska da nam zgodę na wykorzystanie tzw. okresu przejściowego (derogacji), dzięki czemu polskie elektrownie nie będą musiały od razu, czyli w 2013 roku kupować całej puli uprawnień do emisji dwutlenku węgla, bo część dostaną za darmo. Jeśli Bruksela nie wyrazi zgody, to cena energii wzrośnie do 320 zł.

Taka sytuacja jest spowodowana przez konieczność kupowania uprawnień do emisji dwutlenku węgla przez elektrownie. Jest to nie lada problem, bo nasza energetyka opiera się w głównej mierze na węglu, którego spalanie wiąże się z emisją gazu. Dlatego produkcja w branżach energochłonnych stanie się znacznie droższa.

Według Henryka Kaliśa z Forum Odbiorców Energii i Gazu jest to cena absolutnie nie do zaakceptowania dla przemysłu. „Gdyby jednak do tego doszło, to będziemy oczekiwali rekompensat od rządu” – powiedział na łamach „Rzeczpospolitej”.

Na podstawie: Rzeczpospolita
Źródło: Ekologia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pr0meteusz




Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:26, 02 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niewiem co za mądre głowy wymyśliły te pakiety i te podatki ale rzeczywiście dla przemysłu i gospodarki będzie to straszne obciążenie.
I jak sie do tego będzie miał przyrost gospodarczy i innowacje to zobaczymy.

Cała idea i koncepcja tych pakietów jest troche dziwna.
Oco w tym tak naprawde chodzi czas pokaże.może jednak dalekosiężne skutki tego będą pozytywne..się okaże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Glopez




Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 367
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:05, 02 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idea jest zajebista, nie wiem o co ci chodzi. Najpierw zanęcić dotacjami, dopłatami i innymi sposobami, a potem odebrać to co sie dało z grubą nawiązką. Widzisz w tym coś pojebanego? Proste rozwiązania zwykle są najskuteczniejsze.
_________________
"Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shanyo




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:53, 02 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.Wprowadzenie podatku na emisję CO2 jest jeszcze lepszym wałkiem jak VAT, tu nie będzie odliczeń.
2.Najwięksi truciciele USA nie ratyfikowały protokołu z Kioto
3.Nasza piękna planeta ma wyjebane na ludzi i ich działania, ona była zanim się pojawiliśmy i będzie długo po naszym zniknięciu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Raynold




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:32, 02 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wzrastają ceny praktycznie wszystkiego, co opisuje nawet politruk Kużmiuk: http://zbigniewkuzmiuk.nowyekran.pl/post/22555,platformiana-drozyzna a poza tym następuje coraz większa inwigilacja i dokręcanie śruby innymi ustawami i przepisami. Ludzie niestety zamiast zacząć coś robić, to ponarzekają i pójdą jesienią wybierać kolejnych swoich gnębicieli (by było ciekawiej to zapewne tych z Po Laughing )

Ciekawi mnie kiedy nareszcie zrozumieją to, że żadna partia polityczna, która jest tylko pionkiem w grze światowej elity, nie zrobi absolutnie nic, co by poprawiło ich byt, a wręcz przeciwnie, zrobi wszystko, by ludzie stali się pariasami i niewolnikami systemu Surprised
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Glopez




Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 367
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:00, 02 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale czego oczekujesz? Ze wszyscy przestaną głosować? Nie przestaną z własnej inicjatywy bo nie myślą samodzielnie, a nawet gdyby z jakiegoś zewnętrznego powodu przestali, to i tak będą chcieli żeby ich ktoś trzymał za ryj bo inaczej nie potrafią. Na przykład, gdybyśmy zlikwidowali emerytury czy zus, to większość ludzi się nie ubezpieczy we własnym zakresie i będzie problem, i tak jest ze wszystkim.

Wyjątkowo pięknie widać to na wpadce z bitcoinem - masa ludzi straciła kasę, a po tym jak całkowicie dobrowolnie brała udział w światowym wolnościowym projekcie zapierdalają na policje i do sądu Smile

Tego się już nie da odwrócić - nie na dużą skalę. Oczywiście, każdy z nas może mieć we własnym zakresie wyjebane na system, ale jeśli wierzysz, że w jakikolwiek sposób można system zmienić, to gratuluję optymizmu.
_________________
"Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Raynold




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:57, 03 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niczego nie oczekuję, bo widząc sytuację jaka jest jestem tym zdołowany. Pranie mózgów niestety zrobiło swoje Mad Tym niemniej zdaję się być realnym optymistą widząc, że coraz więcej ludzi zna prawdziwą sytuację a tylko trochę boi się lub nawet nie wie co dalej robić.

W tym wszystkim naprawdę nie chodzi o tematy zastępcze typu zus, krus, pit, bit... a o sedno sprawy. I od tego należy cokolwiek zacząć robić. Oczywiście piramida władzy wie jak zniszczyć inicjatywę co widać choćby z filmu Jak się robi rewolucję http://www.youtube.com/watch?v=-ZfAVvIcmdQ gdzie niby obalono pseudo dyktatorów np. na Ukrainie ale w ich miejsce weszli od razu dużo cwańsi.
Niemniej, jeśli grupa uczciwych, doświadczonych i wiedzących czego chcą ludzi tym się zajmie, to taka sprawa może się udać. Oczywiście, coś takiego trzeba robić na większą skalę, bo jeden kraj mogą zniszczyć od razu pod jakimkolwiek pozorem, np. terroryzmu. Surprised
Tak więc szkoda biadolenia, tracenia nerwów i zdrowia. Jeśli już narzekać, to w stylu niedocenionego Bareii Laughing
A wierzyć, wierzę i to nie tylko ja. W końcu w życiu wierzyć w coś trzeba. Nawet ateiści wierzą że nic nie ma Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:58, 03 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wzrastają ceny praktycznie wszystkiego

W momencie wzrostu cen energii zawsze wszystko drożeje. Taka właśnie piramida. Każda linia produkcyjna w fabryce, urządzenie itp. są uzależnione, więc jeśli firma ma osiągać dalej takie same zyski automatycznie musi podwyższyć ceny swoich produktów. Dużo przedsiębiorców niestety zwęszyło w tym interes i dopierdalają ceny po całości, licząc na to, że ludzie pobożnie zaakceptują ten stan rzeczy. Właściwie to im się udaje, bo wystarczy spojrzeć na przekręty cenowe dóbr komplementarnych. Ten organizm zjada sam siebie zaczynając od ogona. Można wierzyć, wręcz trzeba, gdyż nic innego nam nie pozostaje. Niech teraz się wypowiedzą cwaniaki od elektrowni wodnych, słonecznych w jaki sposób chcecie napędzić przemysł za free. Laughing No dalej entuzjaści!
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:49, 03 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yamakusa napisał:
Niech teraz się wypowiedzą cwaniaki od elektrowni wodnych, słonecznych w jaki sposób chcecie napędzić przemysł za free.


A co ty się dopiero narodziłeś?
Jaki przemysł? Od 20 lat przemysł polski jest systematycznie demontowany i proceder odbywa się nadal, a więc na co ta energia?
Na coraz większe plazmy ogłupiające w domach i reklamy świetlne na ulicach? Polska zastała zdegradowana do pozycji zbiurokratyzowanego konsumenta towarów produkowanych w innych krajach, a więc na reklamy tych towarów idzie najwięcej energii. Największą inwestycją od 20 lat to są stadiony, które po 2012 roku będą musiały być zdemontowano ze względu na duże koszty utrzymania.
Więc gdzie ten przemysł? Przeciętnemu cwaniakowi takiemu jak ty pewnie wystarcza fura i komóra, ale czy w Polsce wyprodukowana? Więc jak tak troszczysz się o ten przemysł to zobacz dookoła siebie co używasz polskiego.

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:26, 03 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kto powiedział, że odnosiłem się do przemysłu polskiego? Ty? Ok. Jak pewnie zdążyłeś zauważyć organizm zjadający sam siebie zaczyna od biedoty, więc raczej ten nasz zdeprawowany kraj ma mało do gadania i choćbyśmy kupowali same polskie towary to nijak się to odniesie do cen energii misiu.


ostrożny napisał:
Największą inwestycją od 20 lat to są stadiony, które po 2012 roku będą musiały być zdemontowano ze względu na duże koszty utrzymania.

Jeśli pominiemy inwestycję w mafię watykańską i wojnę to tak Laughing. Masz rację Laughing


Cytat:
Przeciętnemu cwaniakowi takiemu jak ty pewnie wystarcza fura i komóra, ale czy w Polsce wyprodukowana?

Wystarczy mi polska 95'tka. Cool
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nicram




Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:40, 05 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początku roku pracowałem dla jednego z brokerow taryf energetycznych, nie trzeba było żadnych dogłębnych analiz aby zobaczyć to co się będzie działo w 2013 roku .Żeby było śmieszniej ludzie nie są kompletnie zainteresowani tym żeby się zabezpieczyć na tę okazję , mają głęboko wyjebane czy będą płacić mniej czy więcej.Przez dwa miesiące pracy przemieliłem z 150 firm w tym dwie podpisały papiery które gwarantują im stałą cenę przez 2 lata , i to smiesznie małe firmy. Jako że mam naturę dociekania szczegółów oraz chciałem się dobrze przygotować do rozmowy z klientem byłem w stanie przedstawić mu wszystko czarno na białym wraz z ustawami , prognozami oraz archiwalnymi cenami, wszystko na nic. Spotkałem się nawet z opiniami że" PGE to jak moja żona tyle lat razem ...." ale to że są ruchani w dupe im wogóle nie przeszkadza... szkoda słów.
Żeby za bardzo nie odbiegać od tematu dodam że nasz rząd miał czas do kwietnia aby starać się o wprowadzenie tylko 30% wymaganych limitów co2 , z tego co mi wiadomo wylali się na to ciepłym moczem czyli czeka nas masakra w 2013 roku, do tego sprytnie wprowadzili drugą akcyzę nie od MWh jak było do tej pory ale również od GJ -wymysł unijny co jeszcze dobije naszą gospodarkę, tak czy inaczej czeka nas katastrofa bo jesteśmy chyba jedynym krajem w UE którego produkcja energii w 90% opiera się na węglu -obłożonym w UE najwiekszymi podatkami , a mimo najszczerszych starań lobby atomowego nie ma szans na wybudowanie chociażby jednej atomowej elektrowni przed 2025 rokiem ( z czego sie niezmiernie cieszę Wink
Pozdrawiam przebudzonych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:21, 05 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicram napisał:
Żeby było śmieszniej ludzie nie są kompletnie zainteresowani tym żeby się zabezpieczyć na tę okazję , mają głęboko wyjebane czy będą płacić mniej czy więcej.Przez dwa miesiące pracy przemieliłem z 150 firm w tym dwie podpisały papiery które gwarantują im stałą cenę przez 2 lata ,

dodam że nasz rząd miał czas do kwietnia



Napisałeś " ludzie ". Czy mam rozumieć, że dotyczy to także indywidualnej osoby, czy jednak chodzi tylko o przedstawicieli firm. Możesz napisać jakiej branży były te firmy i czy były to spółki skarbu państwa, czy może inne?

Myślę, że dwa lata to zbyt krótko, aby firma była tym zainteresowana, bo i tak nie ma gwarancji co będzie w przełomowym roku 2013. Gdyby umowa była już na 5 lat z gwarantowaną małą podwyżką, może byliby zainteresowani.

I jeszcze jedno. Tu chyba się pomyliłeś i miało być :

"dodam że nie nasz rząd miał czas do kwietnia"

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nicram




Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:47, 05 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osoby indywidualne podlegają regulacji prawnej narzuconej przez URE (Urząd Regulacji Energetyki) czyli inaczej mówiąc przeciętny Kowalski ma płacić tyle ile zakład energetyczny wynegocjuje z rządem.Natomiast rynek dla przedsiębiorców i firm jest rynkiem otwartym i o ten rynek walczą operatorzy energetyczni - tutaj naprawde jest o co walczyć -zarówno jeżeli chodzi o klientów jak i o oszczędności.Ty jako osoba prywatna możesz sobie zmienić operatora ale będzie to symboliczna zmiana bo stawki są po pierwsze bardzo podobne po drugie masz niskie zużycie.
Państwowe firmy też przerabiałem ,byłem w stanie zaproponować naprawde korzytne warunki jakich nie mogą wynegocjować jako mały klient (przewaga brokerki) ale jak się kochani urzędnicy połapali po moim wykładzie ,że można sobie zmienić operatora to stwierdzili że wrzucą wszystkie punkty do jednego worka i ogłoszą przetarg ( łatwo i przyjemnie)
Nasze kochane prawo stanowi o przymusowych przetargach jeżeli kwota przekracza 14 tys euro(jak dobrze pamiętam) co też skutecznie likwidowało mnie z gry( nie bawiłem się w przetargi -większość z Was zapewne wie na jakiej zasadzie się one odbywają).
Co do zainteresowania to wyobraz sobie ze masz firme , w styczniu bylo srednio 13% podwyzki na energii w moim regionie, z tygodnia na tydzien cena energii na rynkach idzie w gore , ja proponuje ci z miejsca oszczednosci rzedu 10-20% oraz gwarancje stalej ceny przez 2 lata ...Czy normalnym jest zlać temat i dalej dawać sie dymać ?? Ja tego chyba nie zrozumiem...

co do rządu to fakt powinno być "naszym"



ostrożny napisał:
nicram napisał:
Żeby było śmieszniej ludzie nie są kompletnie zainteresowani tym żeby się zabezpieczyć na tę okazję , mają głęboko wyjebane czy będą płacić mniej czy więcej.Przez dwa miesiące pracy przemieliłem z 150 firm w tym dwie podpisały papiery które gwarantują im stałą cenę przez 2 lata ,

dodam że nasz rząd miał czas do kwietnia



Napisałeś " ludzie ". Czy mam rozumieć, że dotyczy to także indywidualnej osoby, czy jednak chodzi tylko o przedstawicieli firm. Możesz napisać jakiej branży były te firmy i czy były to spółki skarbu państwa, czy może inne?

Myślę, że dwa lata to zbyt krótko, aby firma była tym zainteresowana, bo i tak nie ma gwarancji co będzie w przełomowym roku 2013. Gdyby umowa była już na 5 lat z gwarantowaną małą podwyżką, może byliby zainteresowani.

I jeszcze jedno. Tu chyba się pomyliłeś i miało być :

"dodam że nie nasz rząd miał czas do kwietnia"

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:16, 14 Maj '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzedawcy energii nie będą już musieli uzgadniać z państwem cen dla gospodarstw domowych. Do uwolnienia rynku może dojść już 1 stycznia 2013 r. Efekt? W krótkim czasie opłaty poszybują nawet o 40 proc.

całość http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/6.....trola.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Ceny prądu wzrosną o 33%
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile