W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Z ostatniej chwili - kumulacja serbskiego wojska  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
22 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 9587
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:57, 19 Wrz '11   Temat postu: Z ostatniej chwili - kumulacja serbskiego wojska Odpowiedz z cytatem

Serbowie zbierają wojsko na granicy z Kosowem.

W zeszłym tygodniu Serbowie mieszkający w Kosowie zablokowali miasto, zostali rozgonieni przez chorwackie siły (są tam obecne dzięki decyzji ONZ od zakończenia wojny). Dla przypomnienia - wojnę na bałkanach wywołali swego czasu Serbowie.
Kosowo - sztuczny twór pod protekcją Stanów okazuje się niebezpiecznym zapalnikiem, nie wygląda to różowo, tym bardziej, że z każdym dniem wojska serbskiego pod granicą przybywa, i nie są to cholerne ćwiczenia......
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NWOPL




Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:18, 19 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skad masz to info ?
_________________
THE REVOLUTION IS NOW
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:33, 19 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z bałkańskiej strony - link wam nic nie da.
Poza tym w Serbii zbliżają się wybory, możliwe, że jest to manifestacja rządu aby ludzie nadal na nich głosowali, Serbowie kochają twarde rządy. W takim razie możemy odetchnąć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PanDante




Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:36, 19 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daj link, najwyżej przepuścimy przez translatora.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:56, 19 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mala napisał:
Serbowie kochają twarde rządy

Dobrze jest moja mala przed formułowaniem tak stanowczych wniosków znać jakieś fakty a jeszcze lepiej i fakty i ich tło.
W ubiegły czwartek ambasador Rosji w Serbii ostentacyjnie opuścił odbywające się w Belgradzie forum .Było to wyrazem jego oburzenia tym że forum miast ( zgodnie z programem ) dyskutować o sytuacji w Kosowie całkowicie zignorowało ten temat.
Jak powiedział ambasador "wkrótce albańscy Kosowiacy przy poparciu NATO przejma kolejne punkty na granicy z Serbia a delegaci wyraźnie to ignorują "
http://www.ria.ru/world/20110915/438162670.html
a tu link do krótkiej relacji z tego co się tam dzieje.
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vril




Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 237
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:11, 19 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mala napisał:
Z bałkańskiej strony - link wam nic nie da.


Co to znaczy nic nie da?
Jedzie mi tu trochę zbyt tanią sensacją.
_________________
"bajka o demokracji, to największe gówno w jakie tylko ludzkość mogła wdepnąć"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:20, 19 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszek - fakty i ich historię znam aż za dobrze bo się tym interesuję, ot wiesz takie hobby zamiast telenoweli.
Tego ambasadora to nie dość, że zignorowali to jeszcze najchętniej w dupę by kopnęli ale to już byłoby nie dyplomatycznie. Ambasador rosyjski w Kosowie nie ma nic do szukania i do powiedzenia.
Kosowo bronią Stany, całe Nato ( to chrześcijanie by the way) a przeciw są Serbowie i Rosja ( to prawosławni by the way).

A poza tym Kosowo to jedna z baz Amerykańców otaczających Chiny. Popatrzcie na mapę, USA ma bazy i na Tajwanie i w Japonii, w Kosowie, w Polsce, wszędzie gdzie można otoczyć Chiny i Rosję, ot czysta polityka i manifestacja sił.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wiraz




Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 477
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:45, 19 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pieprzysz, podziel się linkiem po prostu.
snujesz tu jakieś spekulacje, czy
cokolwiek. fajnie, że lubisz historię -
więc podziel się i lekturą po prostu.

albo zmyślasz najzwyczajniej, bajki opowiadasz X]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:11, 19 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mala napisał:
Tego ambasadora to nie dość, że zignorowali to jeszcze najchętniej w dupę by kopnęli ale to już byłoby nie dyplomatycznie. Ambasador rosyjski w Kosowie nie ma nic do szukania i do powiedzenia.

Zdaje się że czegoś nie rozumiesz a nawet zachodzą obawy że niczego nie rozumiesz .Jak ci niewiadomo Rosja nie ma w Kosowie ambasadora albowiem Rosja nie uznała jego niezależności i faktu oderwania od terytorium Serbii.Była mowa o rosyjskim ambasadorze w Serbii .( Zagrzeb to stolica Serbii.)
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xXx




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 255
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:29, 19 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszek napisał:
mala napisał:
(...)

Zdaje się że czegoś nie rozumiesz a nawet zachodzą obawy że niczego nie rozumiesz...( Zagrzeb to stolica Serbii.)


Laughing dałeś czadu z tym poprawianiem
Zagrzeb to stolica ale Chorwacji. stolicą Serbii jest Belgrad.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:38, 19 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xXx napisał:
pszek napisał:
mala napisał:
(...)

Zdaje się że czegoś nie rozumiesz a nawet zachodzą obawy że niczego nie rozumiesz...( Zagrzeb to stolica Serbii.)


Laughing dałeś czadu z tym poprawianiem

Bez zbędnych emocji xXx ,chodziło oczywiście o Belgrad jako że właśnie tam odbywało się forum co jasno wynika z treści pod uprzednio załączonym linkiem
Cytat:
http://www.ria.ru/world/20110915/438162670.html

_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fred




Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:06, 20 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mala napisał:

Kosowo bronią Stany, całe Nato ( to chrześcijanie by the way) a przeciw są Serbowie i Rosja ( to prawosławni by the way).


A ja całe życie myślałem, że prawosławni to też chrześcijanie, a w Kosowie jest większość muzułmanów. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:45, 21 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszek już za samo twierdzenie, że stolicą Chorwacji jest coś innego niż Zagrzeb powinnam dać ci ignora.
Fred kosowscy muzułmanie to tylko pionki w grze pomiędzy katolikami (chrześcijanami) a prawosławnymi (chrześcijanami), tylko to, że są prawosławni wystarczy do konfliktów, Rosja zawsze będzie sprzymierzeńcem Serbii i Serbia Rosji bo łączy ich ta sama religia (nie lubią katolików). Ale tło religijne na razie zostawmy choć jest b.istotne

Jeślibyście mieli wrzucać w tłumacza moją stronę to wyszłoby wam jakieś gówno dlatego wrzucam od companer000 z innej strony:

companero000 napisał:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fred




Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:43, 21 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież ten film mówi o blokadach przejść granicznych przez Serbów kosowskich, a nie o serbskich wojskach na granicy.
Cytat:
Kosowscy strażnicy pilnują granicy z Serbią

Przybyłe na pokładzie śmigłowca mieszane ekipy sił międzynarodowych KFOR i unijnej misji Eulex oraz policjantów i celników kosowskich obsadziły gorącą granicę między Kosowem a Serbią mimo protestów Belgradu.

Premier Kosowa, były dowódca albańskiej partyzantki UCK, Hashim Thaci, w deklaracji dla kosowskiej publicznej telewizji RTK oświadczył, że wysłanie kosowskich i unijnych funkcjonariuszy na oba przejścia graniczne blokowane przez demonstracje kosowskich Serbów było "sukcesem" i aktem "przywrócenia panowania prawa zgodnie z kosowską konstytucją".

Użycie śmigłowca, jak podkreślają media, było konieczne, ponieważ most na rzece Ibar dzielącej zamieszkaną przez Serbów północną część pobliskiego miasta Kosovska Mitrovica od południowej, gdzie dominują kosowscy Albańczycy, został w czwartek skutecznie zablokowany przez serbskich demonstrantów.

Na zastąpienie posterunków granicznych złożonych z żołnierzy KFOR i funkcjonariuszy misji policyjno-prawnej Eulex "siłami mieszanymi" kosowsko-unijnymi Serbowie z Mitrovicy odpowiedzieli nowymi demonstracjami na granicy "strefy zmilitaryzowanej", to jest szerokiego pasa terenu przyległego do obu posterunków granicznych.

Siły KFOR umieściły na granicy strefy tabliczki z napisem: "KFOR. Uwaga! Stój albo strzelam!"

W czwartek ambasadorzy USA, W. Brytanii, Francji, Niemiec i Włoch w Prisztinie wyrazili poparcie dla działań rządu kosowskiego.

Po raz pierwszy do zamieszek na tle etnicznym i blokady mostu oraz przejść granicznych doszło w lipcu, gdy władze Kosowa nałożyły embargo na import z Serbii. Serbia, która nie uznaje niepodległości Kosowa i nadal uważa je za swoją prowincję, odpowiedziała tym samym w stosunku do towarów z kosowskimi znakami celnymi.

Konflikt zaczął się od tego, że na polecenie premiera Thaciego usunięto z przejść granicznych miejscowych Serbów, którzy pełnili służbę w kosowskich jednostkach na obu przejściach.

2 września Belgrad i Prisztina doszły do porozumienia w sprawie znaków celnych, które powinno było zacząć działać od piątku.

Od zakończenia wojny w Kosowie w 1999 roku tamtejsi Serbowie odmawiają uznawania władzy kosowskich Albańczyków nad Kosowem, które historycznie stanowiło kolebkę serbskiej kultury i serbskiego prawosławia.

Na północy Kosowa, w Mitrovicy i wokół tego miasta, zamieszkuje ok. 80 000 Serbów, cieszących się poparciem rządu w Belgradzie. Większość instytucji na północy Kosowa funkcjonuje do dziś zgodnie z prawem serbskim i finansowanych jest przez Belgrad.

Dotychczas Kosowo jako niepodległe państwo zostało uznane przez 81 spośród 193 państw członkowskich ONZ.


http://www.rp.pl/artykul/13,718447-Kosow.....erbia.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:42, 21 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fred oczywiście, że te wiadomości wyżej wklejone po angielsku dotyczą blokad granicznych, tak zrobiłam abyście po ang. zrozumieli ale ok wklejam o mobilizacji:

Cytat:
FORMIRANJE VOJNIH JEDINICA
Srbija poziva građane na dobivanje ratnog rasporeda
Muškarac koji se javio Helsinškom odboru smatra da je riječ o formiranju vojne jedinice rezervista.

Priprema li se Srbija za mogući rat s Kosovom?

Srbijanski Helsinški odbor za ljudska prava dobio je pismo od muškarca kojemu je prije nekoliko dana srbijansko Ministarstvo obrane uručilo poziv za dobivanje ratnog rasporeda za 5. listopada, javlja Danas.
Predsjednica Helsinškog odbora Sonja Biserko izjavila je da je dotični muškarac doznao kako je riječ o formiranju ili obnovi neke vojne jedinice rezervista u Požarevcu u slučaju rata. Muškarac, čiji identitet ova nevladina organizacija želi zaštititi, ne želi se odazvati pozivu, ali se plaši novčane ili zatvorske kazne.

– Država koja mi, od mojeg djetinjstva pa sve do sada, kada sam već odrastao čovjek koji ima 31 godinu i planira obitelj, nije pružila uvjete da stvorim pristojan život ima smjelosti tražiti da budem dio rezervista u slučaju rata. I pri tome mi prijeti financijskom ili zatvorskom kaznom u slučaju da to ne želim. Ne znam obuzima li me više strah ili ljutnja – piše u pismu koje je dobio Helsinški odbor.

Muškarac se već obratio Uredu visokog izaslanika za ljudska prava UN-a, kao i beogradskom Centru za antiratnu akciju. Ministarstvo obrane još uvijek nije odgovorilo na upite u vezi s pozivom i potencijalnim osnivanjem i obnavljanjem vojnih jedinica u Požarevcu.


W skrócie chodzi o to, że wojsko wysłało powiadomienia do niektórych Serbów aby stawili się do wojska, co rodziny serbskie zaskarżyły już do trybunału w Helsinkach. Niestety część z nich już się stawiła i oni są już wysłani do granicy z Kosowem, za cholerę nie wiem czemu u nas o tym nie mówią może nie wiedzą? Ja to czytałam 2 dni temu i wierz mi nie mam już linku ale znalazłam tą najnowszą wiadomość i wkleiłam, powodzenia w tłumaczeniu.

A na przyszłość, jeśli coś macie durnie z pierwszej ręki to się nie czepiajcie tylko korzystajcie, już niektórzy wiedzą, że wiem niektóre rzeczy wcześniej, ot i skromna jestem.
Jeszcze raz : w Serbii odbyła się mobilizacja do wojska rezerwy, część już wysłano pod granicę z Kosowem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fred




Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:15, 22 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A na przyszłość, jeśli coś macie durnie z pierwszej ręki to się nie czepiajcie tylko korzystajcie, już niektórzy wiedzą, że wiem niektóre rzeczy wcześniej, ot i skromna jestem.
Jeszcze raz : w Serbii odbyła się mobilizacja do wojska rezerwy, część już wysłano pod granicę z Kosowem


Jestem prawie pewny, że jest to kolejna prowokacja kosowskiej mafii.
Dlatego powinnaś mala uważać na tego typu rewelacje.

Czekam na dalsze "wiadomości" o tej rzekomej mobilizacji i zgrupowaniu wojsk serbskich na granicy z Kosowem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:47, 23 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby zrozumieć ich sytuację trzeba malutko cofnąć się do tyłu, ja wiem, że to "wiecie" ale gros ludzi nie ma pojęcia o sytuacji na Bałkanach.

Gdy media zdają relacje z tamtych terenów przeważają stwierdzenia tereny: byłej Jugosławii, jest to ogromne fa pax, ponieważ to tak jakby na nas do tej pory mówić tereny byłego ZSRR. Tamte państwa mają swój język, który różni się bardzo od siebie jak czeski od polskiego. Najbardziej fonetycznie zbliżony jest serbski i chorwacki, jednakże tu mała zagwostka: serbski pisany jest cyrilicą, ale pomału zaczynają od tego odchodzić i zapisują go zarówno cyrilicą jak i łaciną.

Kosowo było serbskie. Na tamte tereny od czasu I wojny światowej zaczęła masowo napływać ludność albańska.
Albańczycy jak wszyscy "wiemy", głównie zajmują się handlem bronią i przemytem narkotyków na masową skalę ( w Europie nie mają sobie w tym równych).
Stosunek "produkcji dzieci", że tak brzydko się wyrażę wynosił wtedy 1: 10, 1:12, ponieważ albańskie rodziny są tak liczne i "produktywne" jeśli chodzi o dzieci. No i co się stało: w krótkim czasie w Kosowie, zaczęło być więcej Albańczyków niż Serbów, paradoks. Gdy tych Albańczyków było już ponad 50% chcieli mieć Kosowo dla siebie i co zrobili?:

Poprosili o pomoc Stany uprzednio płacąc ich rządowi ogromne pieniądze (czyt. łapówka) opłacili kogo trzeba z pieniążków zarobionych na broni i narkotykach. Stany oczywiście poparły wolność Kosowa, Europa nie miała nic do gadania i też ich poparła. TAK POWSTAŁO PANOWIE I PANIE WOLNE KOSOWO.
Serbowie są o to wkurwieni ale nie dziwię im się, choć nienawidzę ich polityki, która doprowadziła do ludobójstwa w latach 90-tych.

Jak to było: gdy była Jugosławia to wszystkie scalone państwa dbały o siebie (pod przewodnictwem Tita dyktatora (miał łeb na karku)).
Ale jak to sztuczny twór rozpadła się i wytworzyły się ogromne podziały i przepaści ekonomiczne. Oto niegdyś Serbia korzystająca z chwały wielkiej Jugosławii, stała się biednym państwem. Ustabilizowanym była Słowenia i Chorwacja, bo to tu produkowało się żywność i czerpało zyski z turystyki. Serbia była od przemysłu militarnego. Tak więc nie godząc się na ten stan rzeczy a korzystając, że militarnie dobrze stoi Serbia chciała uszczknąć sobie trochę terenów Chorwacji. Taktykę wybrali jak Hitler - napadając bezbronnych ludzi i mordując ich w pień. Wtedy Stany niuchały czy aby przypadkiem są tam jakieś surowce i co? I bingo, okazało się, że jest ropa! No ale szybko okazało się, że tej ropy jest malutko, starcza na 50 % zapotrzebowania Chorwacji do dziś. Owszem pomogły Chorwacji wyszkolić ludzi itd. WYGRALI WOJNĘ ALE SZYBKO AMERYKANIE POSZLI SOBIE, LEPSZY PRZECIEŻ IRAK BO TAM ROPA CIĄGLE I STRUMIENIEM.

Tak więc Fred mafia albańska nie miałaby nic z prowokacji to się jej nie opłaca bo ma plecy USA.
Tylko Serbia sprawdza na ile może sobie pozwolić, to hardy naród. Ja bym się jakiegoś dużego tam konfliktu nie spodziewała, ale przedstawiłam wam fakty, wojsko pod granicę z Kosowem wysłali. Nie są myślę głupi by nie wiedzieć, że wszczynając większy konflikt nie mają szans na cokolwiek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:01, 23 Wrz '11   Temat postu: Re: Z ostatniej chwili - kumulacja serbskiego wojska Odpowiedz z cytatem

mala napisał:
Dla przypomnienia - wojnę na bałkanach wywołali swego czasu Serbowie
po pedofilsku Ci powiem: pierdolisz! Wojna na Bałkanach to wojna religijna, a tymi sterują nie przedstawiciele narodów, a reprezentanci sekt. Pierwsze skrzypce stanowił watykański podrzegacz wojenny. Odpierdol się, proszę, od Serbów!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:10, 23 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam jeden zwyczaj w życiu i zastosuję go tym razem: totalna ignorancja dla nieuków i niekulturalnych ch...w
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fred




Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:01, 24 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadal twierdzę, że jest to propaganda terrorystów z Kosowa.
Część dalsza nagonki na „złych Serbów”
Cytat:
Kako piše kosovski "Koha Ditore", hiljadu srpskih vojnika i policajaca, uglavnom rezervista, već je ušlo na sjever Kosova. Njih predvodi spomenuti general Božidar Delić. Obavještajni izvori tog lista tvrdeda se srpske kriminalne grupe, koje podržava Vlada Srbije, već spremaju za rat na Kosovu.

Nadalje, "Koha Ditore" navodi da "rezervni policajci i vojnici sa sobom na sjever Kosova nose teško naoružanje koje može da neutralizira oklopna vozila". Srbijanski izvori odlučno su demantirali ovakve informacije.

Link

Co do propagandy o serbskich zbrodniach, to w Hadze podczas procesu Milosewicia
cała ta bajka zaczęła się sypać. W końcu Milosewić „zmarł” w więzieniu i nie trzeba
było dalej dociekać prawdy.

Trochę prawdy o albańskich terrorystach i mafii.
Cytat:
Kosowo i handel organami


Jakże miejsce siedzenia wpływa na punkt widzenia. Carla del Ponte dopóki była haską prokurator winnych koszmarowi wojny widziała tylko w Serbach. Wraz z odejściem z funkcji odzyskała jasność widzenia i teraz mówi o albańskich zbrodniarzach, mordujących Serbów i handlujących ich organami.

O tym, że w Kosowie mafia albańska w bezpardonowy sposób rozliczała się z Serbami, ale też Cyganami i nieposłusznymi watażkom Albańczykami, wiadomo było od dawna. Od początku konfliktu. Już z co najmniej pięć lat temu pojawiły się w pewnych źródłach informacje o dodatkowej aktywności mafiozów. Łącząc przyjemne z pożytecznym panowie ci porywali ofiary, torturowali je, wycinali co bardziej chodliwe (dające się sprzedać za większe pieniądze) organy i następnie mordowali. Nie dość, że pozbywali się wrogów, to jeszcze wcześniej mogli zaspokoić najbardziej obrzydliwe instynkty i w dodatku zarobić na tym. Carla del Ponte z uporem maniaka ścigała li i jedynie zbrodniarzy serbskich. Nie twierdzę, że Serbowie są niewinni. Owszem, byli wśród nich bandyci, którzy zasługiwali i zasługują na najwyższą karę. Ale nie można stosować zasady wybiórczej sprawiedliwości i podwójnych standardów. A tak tymczasem funkcjonowało biuro szwajcarskiej prokurator.

Ta sama del Ponte po odejściu ze stanowiska opublikowała książkę, która wywołała sporą aferę. Pani prokurator opisywała w niej m.in. specyfikę albańskich zbrodniarzy wojennych i mafiozów. Pojawia się naturalne pytanie - dlaczego, skoro wiedziała o tym wcześniej, nic nie zrobiła? I to pytanie i odpowiedź na nie jest może nawet ciekawsza od samych informacji o albańskich zbrodniarzach. Co powstrzymywało del Ponte przed ujawnieniem prawdy? Przecież jako haska prokurator miała lepszą ochronę niż teraz.

Dobrze, że potrafiła jednak przekazać te informacje. Za to należy jej się szacunek. Ale, to co robią z tymi danymi unijni śledczy, to już inna bajka. Del Ponte słusznie wypunktowała wszystkie zastrzeżenia. Czy to jednak pomoże? Swoją drogą warto przyjrzeć się obecnej polityce Hagi. Dalej nieproporcjonalnie duży odsetek wśród poszukiwanych stanowią Serbowie. Proporcjonalnie najmniej na tych listach Albańczyków. Ciekawe, czy obecny prokurator również odzyska wzrok po zakończeniu misji.
Dominika Ćosić

Link

Propaganda mówiła, że to Serbia była agresorem we wszystkich wojnach bałkańskich.
Prawdziwym agresorem było NATO, a ściśle mówiąc USA i Niemcy.
Celem jest zniszczenie Serbii, która stoi na drodze do wprowadzenia nowego porządku
na Bałkanach.
W Chorwacji żyło 36% Serbów, którzy zostali pozbawieni swoich domów i wypędzeni.
W Kosowie żyło ok. 250tys. Serbów, większość z nich musiała uciekać, inni zostali
zabici, a część „zaginęła”(„Kosowo i handel organami”)
Niepodległe Kosowo to kolejny rozbiór Serbii.

Teraz widzę, że zaczęła się nagonka na serbską armie, żeby pozbawić Serbię możliwości
obrony. Potencjalni agresorzy zdają sobie sprawę z tego, że operacja lądowa przyniosła by
duże straty po stronie agresora i szybko przekształciła by się w wojnę partyzancką.

Oczywiście mogę się mylić, a Sonja Biserko tylko przypadkowo rozdmuchuje sprawę
anonimowego listu „pokrzywdzonego” serbskiego rezerwisty.

Na pewno niektórzy jeszcze pamiętają, że w czasach kiedy Polska miała jeszcze armię
powoływanie do rezerwy było czymś normalnym.

Kosovo je Srbija!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:42, 26 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fred powiem na przykładzie, to tak jakby ktoś z zachodu powiedział, że to Polska wywołała II wojnę światową (sic!), ty chociaż byłeś tam?? Rozmawiałeś chociaż z 1 Serbem bądź Chorwatem? Pięknie, że masz dużą wiedzę, ale polemizuj logicznie.

Rozróżnijmy 2 ważne niezmiernie rzeczy:

1. Politykę Serbii
2. Naród Serbii

Polityka jaka była wiemy, mordowali i byli agresorem, tak zgadzam się, od Serbów gorsi są tylko Albańcy tu masz rację.
Jeśli chodzi o naród to są to bardzo mili i gościnni ludzie, ceny mają stosunkowo niskie, super się bawią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:52, 26 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mala napisał:

1. Politykę Serbii
2. Naród Serbii
Polityka jaka była wiemy

?
Cytat:
mordowali i byli agresorem,

!
Cytat:
Rozmawiałeś chociaż z 1 Serbem bądź Chorwatem? ......Jeśli chodzi o naród są to bardzo mili i gościnni ludzie

Istotnie to bardzo miły i gościnny naród , zwłaszcza Chorwaci są z tego znani
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:25, 26 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mala napisał:
Mam jeden zwyczaj w życiu i zastosuję go tym razem: totalna ignorancja dla nieuków i niekulturalnych ch...w


Ty, Mała, za to jesteś kulturalny uk, że o Cię chój!

mala napisał:
Gdy media zdają relacje z tamtych terenów przeważają stwierdzenia tereny: byłej Jugosławii, jest to ogromne fa pax, ponieważ to tak jakby na nas do tej pory mówić tereny byłego ZSRR. Tamte państwa mają swój język, który różni się bardzo od siebie jak czeski od polskiego. Najbardziej fonetycznie zbliżony jest serbski i chorwacki, jednakże tu mała zagwostka: serbski pisany jest cyrilicą, ale pomału zaczynają od tego odchodzić i zapisują go zarówno cyrilicą jak i łaciną.


Pomijając już durny wywód o "bardzo różniących się od siebie" dialektach jednego języka, to faux pas w Twoim autorskim zapisie rozpierdala.

Przejdzie jeszcze Twoje kulturalne uctwo w kwestii grażdanki, którą błędnie nazywasz cyrylicą, bo przyjąć można, że określenie cyrylica w potocznym znaczeniu oznacza także grażdankę. Ale na miłość Wielkiego Kulturalnego Boga Uka, łacina jest językiem, a alfabet jaki masz na myśli to łacinka...



Pierdolisz, Mała, że głowa boli, a do tego wydaje Ci się, że jesteś kulturalnym ukiem.... Ocknij się i gruntownie zbadaj problem tragedii bałkańskiej, bo póki co bredzisz jak potłuczona...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PanDante




Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:03, 26 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wbije klin off-topa w waszą dyskusję - skoro wojska Serbów zbierają się przy granicy to chyba nie będą czekać, na pewno są jakieś nowe ruchy. Jakie są dalsze wieści, Mała?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:56, 26 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojaduch:

Zatrzymałeś się na etapie Jugosławii: wtedy owszem próbowano wprowadzić jeden język, stworzony sztucznie dla uwaga: 6 państw! To tak jakby wprowadzono do użytku nam Czechom, Ukraińcom itd jeden język. Pomysł ambitny ale i tak wszyscy mówili swoim językiem. Była to chybryda. Dla nich np polski i ukraiński jest prawie taki sam-zgadzasz się? No bo ja nie bardzo. A ty tak twierdzisz w swoim wywodzie.

Ps: Na razie nie ma istotnych informacji w związku z wojskami ale są w związku z kryzysem w UE
skoro w ten temat tylu ludzi wchodzi to pozwolę sobie na ważne dość info:


W chwili obecnej dług narodowy każdego z poszczególnych państw wynosi:

GRECJA 143%
WŁOCHY 114 %
IRLANDIA 98%
PORTUGALIA 93%
inne państwa pomiędzy 70 a 50 %


W takim razie po co narzekać na Polskę? Ja tam wolę mieszkać tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Z ostatniej chwili - kumulacja serbskiego wojska
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile