W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Zadłużenie Polski jako nowoczesne niewolnictwo  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
12 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 8061
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bofain




Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 158
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:09, 30 Mar '09   Temat postu: Zadłużenie Polski jako nowoczesne niewolnictwo Odpowiedz z cytatem




W 1971 roku zadłużenie wolnodewizowe Polski wynosiło ok. 1 mld USD. Począwszy od
tego czasu dług zaczął szybko rosnąć i w 1980 roku przekroczył 25 mld USD.


Zaciągając kredyty, ekipa E. Gierka zamierzała zapewnić środki do szybkiego i
wszechstronnego unowocześnienia gospodarki. Zakładano, że będzie się je spłacać towarami,
wyprodukowanymi za pomocą importowanych dóbr inwestycyjnych. Lansowano koncepcję
„samospłaty kredytów”, które w świadomości ówczesnej nomenklatury był równoznaczne z
kredytami darmowymi. Pomyślne rezultaty pierwszych lat planu pięcioletniego (1971-1975)
skłoniły do kontynuowania programu przyspieszonego wzrostu. Jednak od 1975 roku
następowała deprecjacja początkowych efektów reform, gdyż wyczerpywały się rezerwy
zdolności produkcyjnych.

Podsumowując, otrzymaliśmy cztery lata wzrostu gospodarczego w zamian za 34 lata (obecnie) nowoczesnego niewolnictwa (licząc od 1975r). Pług na plecach który nałożył nam skorumpowany rząd będziemy ciągnąć do końca życia, przyszłe pokolenia zmagać się będą z długami rzędu już nie 233 miliardów dolarów, ale już bilionami jeśli nie trylionami zagranicznego bandyckiego długu.

Dług zagraniczny w przekroju lat 1999r do 2007r. liczone w dolarach.

1999r 65 443 000 000 ~65 mld
2000r 69 463 000 000 ~69 mld
2001r 71 971 000 000 ~72 mld
2002r 84 875 000 000 ~85 mld
2003r 107 274 000 000 ~107 mld
2004r 129 989 000 000 ~130 mld
2005r 132 926 000 000 ~132 mld
2006r 169 634 000 000 ~170 mld
2007r 233 074 000 000 ~233 mld

W przeciągu 8 lat dług wzrósł o 358%.
W związku z czym można przewidzieć dług Polski w roku 2015. Wyniesie on 834 miliardy dolarów. Rok 2022 podaruje nam dług w wysokości 3 bilionów i systematycznie będzie rosnąć do absurdalnych kwot.


Źródła:
Grzegorz Górniewicz
Zadłużenie zagraniczne Polski. Historia i teraźniejszość
http://ekonom.univ.gda.pl/mikro/konferencja/pdf/Gorniewicz%20Grzegorz1.pdf

Narodowy Bank Polski
Zadłużenie zagraniczne Polski
http://www.nbp.pl/Home.aspx?f=statystyka/zadluz.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:32, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie do takich kwot nie dojdzie.
Juz niedlugo odkryja ameryke i wszyscy dowiemy sie ze zylismy ponad stan, ze nie mamy z czego splacac dlugu, ze trzeba dewaluowac walute, czytaj obnizyc renty, emerytury, place, wartosc waszego majatku.

Do tego dochodzi w systemie opartym na klamstwie, zludzeniu w ktorym ludzie sa oderwani od realiow.
Najgorsze ze jest mnostwo rodakow co jest swiecie przekonanych ze socjalizm jest dobry, ze trzeba glosowac na tych co obiecuja cuda.
_________________
Referendum to inicjowanie dobrych oraz wetowanie wrogich nam ustaw. To sprawdzilo sie w Szwajacarii.
Skonczmy z partiokracja.
Demokracjabezposrednia.org

*Nie odpowiadam na posty lekcewazace i niskiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:35, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3 biliardy to faktycznie przemawia do wyobraźni...
tylko ile to zer? Wink jeden biliard...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:56, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miliard000000

widząc zaawansowane metody nowoczesnej ekonomi, w cud że zadłużenie mogło by osiągnąć kwotę 1 000 000 000 000 000 zł jestem w stanie uwierzyć. A se z palca wpisze jak FED może to czemu ja nie.
Zresztą może zrzucimy się na parę atomówek i ogłosimy że to Bank światowy nam jest tyle winien, na jedno wyjdzie.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:57, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tylko zera i inne cyferki, sztucznie wymyślony twór przez ludzi, na miejscu rządu podarłbym publicznie umowy z lichwiarskimi bankami Smile. W końcu cały system opiera się na kłamstwie. Dokładnie zgadzam się z przedmówcą, rozwalmy bank światowy, ciekawe czy dalej będą żądać takiej sumy, albo jakby wszyscy Polacy sprzeciwili się spłacie, ogólnie wszyscy by olali te sztuczne rosnące długi, ciekawe jakby to wyegzekwowali Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bofain




Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 158
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:02, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bilion to wcale nie tak dużo, przeliczając ten dług na złotówki (kurs na dzień 30.03.09 -3,60zł) wychodzi 840 miliardów zł w 2007 roku. Niestety danych z 2008 ani 2009 roku nie ma (Czyżby coś ukrywali?) więc można przyjąć, że na dzień dzisiejszy jesteśmy dłużni "hameryce" 1 bilion polskich złotych. Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1978
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:06, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cały czas dzielnie egzekwują długi ciągnąc szmal z naszych podatków. Nawet jeśli ja czy ty nie mamy kredytów to bulimy cały czas. Wierzyć mi się nie chce, że to co wypracowujemy jest ciągle za mało. Dróg jak nie budowali tak nie budują, szpitale jak nie miały pieniędzy tak ich nie mają dalej, emeryci wciąż żyją na kranówce itd itp.

Każdy uchwalony budżet nigdy nie był jasno przedstawiony od a do z. Ciągle słyszymy, że rząd uchwalił budżet i uchwala a naród dalej nie wie na co kasa idzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:09, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O Teodoryk.
Popieram odciecie sie od dlugow. Popieram zerwanie tych umow.
Popieram bo nie identyfikuje sie z tymi co sa nieodpowiedzialni i nabijaja dlugi.

Ale niepokoi mnie to ze Ty bedac wielbicielem socjalu ktory to wlasnie opiera sie na konsumpcji "czyichs" pieniedzy chcesz robic takie rzeczy dopiero w przeddzien banructwa systemu ktory popierasz. Jak dawali pozyczki i sie dobrze zylo to bylo fajnie. Jak trzeba oddac gore kasy to chcesz zapomniec i sie wypiac.
_________________
Referendum to inicjowanie dobrych oraz wetowanie wrogich nam ustaw. To sprawdzilo sie w Szwajacarii.
Skonczmy z partiokracja.
Demokracjabezposrednia.org

*Nie odpowiadam na posty lekcewazace i niskiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:10, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eee. biliard to chyba 15 zer?
ja to już szczerze mówiąc zgłupiałem od tych wszystkich zer i przewalutowań. Smile

ja wiem że od tych zer miesza się we łbie, ale proponowałbym zachować minimum precyzji Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bofain




Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 158
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:15, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie spojrzałem na wikipedię i mowa jest o bilionie a nie o biliardzie, nie wiem co mi się pomyliło z tymi 9 zerami, przy okazji skoryguję 1 post i wstawię bilion
milion 1.000.000
miliard 1.000.000.000
bilion 1.000.000.000.000
biliard 1.000.000.000.000.000
Mój błąd.Smile Teraz chyba wszystko się zgadza?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:47, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może założymy strone gdziejestkasa.pl
i będziemy próbowali podliczyć gdzie są te miliardy pożyczone w sumie przez te 20 lat
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:49, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ya

Cytat:
może założymy strone gdziejestkasa.pl


Very Happy dobre , dobre Very Happy
Popieram Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:05, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Podsumowując, otrzymaliśmy cztery lata wzrostu gospodarczego w zamian za 34 lata (obecnie) nowoczesnego niewolnictwa (licząc od 1975r)


Brednie do kwadratu, obecne zadłużenie nie wynika z lat 70. tylko z corocznie zaciąganych nowych kredytów na łatanie dziur budżetowych... te dlugi juz dawno zostaly spłacone chyba że ktoś w swej niewiedzy twierdzi ze kredyty narastają co roku zamiast topnieć... oczywiscie o ile odsetki od nich są spłacane a te nie były, wiec rosło do 89 r., poza tym to pikuś w porównaniu z długiem wewnętrznym Twisted Evil

temat dobrze naświetlony jest tutaj:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zad%C5%82u%C5%BCenie_zagraniczne_PRL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:33, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale zaraz skąd taki wzrost od 1999 65 mld do 2007 233 mld.

jestem tępy, nie mogę zrozumieć tego zestawienia
budżet 2007



na co idą Inne rożne rozliczenia?
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:05, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy wykres.
Skad go masz?

Normalnie na glowie - inne powinno byc najmniejsza pozycja a jest najwieksza.
Wyglada ze ktos chce cos ukryc.

Stawiam na to ze tam jest UE, KK i Izrael.
_________________
Referendum to inicjowanie dobrych oraz wetowanie wrogich nam ustaw. To sprawdzilo sie w Szwajacarii.
Skonczmy z partiokracja.
Demokracjabezposrednia.org

*Nie odpowiadam na posty lekcewazace i niskiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:34, 31 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rep
Cytat:
O Teodoryk.
Popieram odciecie sie od dlugow. Popieram zerwanie tych umow.
Popieram bo nie identyfikuje sie z tymi co sa nieodpowiedzialni i nabijaja dlugi.

Ale niepokoi mnie to ze Ty bedac wielbicielem socjalu ktory to wlasnie opiera sie na konsumpcji "czyichs" pieniedzy chcesz robic takie rzeczy dopiero w przeddzien banructwa systemu ktory popierasz. Jak dawali pozyczki i sie dobrze zylo to bylo fajnie. Jak trzeba oddac gore kasy to chcesz zapomniec i sie wypiac.


Aś wymyślił ! Pieniądz to sztuczny twór wymyślony przez ludzi, pieniędzmi się manipuluje Razz, My wolni ludzie wypracowujemy całe bogactwo tego świata i naprawdę nie rozumiem dlaczego jakaś gruba bankierska ryba nie ruszająca dupy przez całe życiu, siedząca i nie pracująca ma nam pożyczać pieniądze które wypracowaliśmy ....dlaczego one są niby "jego"? Najlepsze jest tworzenie nowych pieniędzy ! Jak ty pożyczasz sąsiadowi rower, to prosisz go by Ci na następny dzień oddał dwa rowery ? Albo czy pożyczasz rowery których nie masz, zapisując jedynie fakt transakcji na karteczce, która w świetle prawa ma moc wiążącą ?
Przestań też mnie etykietować jako wielbiciela socjalu, bo jestem wielbicielem sprawiedliwości i równości między ludźmi, mam gdzieś otoczki systemowe- w każdym bądź razie kapitalizmu na pewno nie poprę! Jak byłem mały zawsze zadawałem sobie pytanie dlaczego ludzie tak przejmują się papierkiem, a nie zajmują się drugim człowiekiem, czym różni się osoba posiadająca dużo papierków od głodnego dziecka w Afryce- nigdy nie potrafiłem odpowiedzieć sobie na te pytania. Moi znajomi mówili mi że mieli podobnie, teraz się zgubili- WNIOSEK: Ludzie nie rodzą się źli to ten system Pieniężno-bankowy ich niszczy!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:48, 31 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


w tys. zł, wykonanie 2007 roku

współfinansowanie projektów UE wynosi 17,6 mld zł ukryte w kilku pozycjach, głównie ostatniej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pswierq




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 397
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:40, 01 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oficjalnie:

Cytat:
We wtorek Polska spłaciła ostatnią ratę, 886 mln dolarów, swego długu zaciągniętego jeszcze w latach 70-tych wobec tzw. Klubu Paryskiego - poinformował resort finansów.

Tym samym - zdaniem MF - z końcem pierwszego kwartału br. praktycznie zakończone zostanie "spłacanie nierynkowego zadłużenia zagranicznego Skarbu Państwa, tj. długu wobec Klubu Paryskiego".

"Spłacenie zadłużenia wobec Klubu Paryskiego oznacza formalnie zakończenie okresu spłacania długu z lat 70-tych wobec wierzycieli rządowychMinisterstwo FinansówSpłacenie zadłużenia wobec Klubu Paryskiego oznacza formalnie zakończenie okresu spłacania długu z lat 70-tych wobec wierzycieli rządowych. Do spłacenia pozostaje jeszcze zadłużenie z lat 70-tych wobec banków komercyjnych, w formie obligacji Brady'ego" - poinformowało MF.

Jak przypomina w komunikacie MF, zadłużenie wobec Klubu Paryskiego było wynikiem porozumienia, zawartego w kwietniu 1991 r. z 17 krajami wierzycielami, o reorganizacji i redukcji polskiego długu (zaciągniętego w latach 70-tych, którego spłacanie zostało przerwane w latach 80-tych).

Zgodnie z porozumieniem, dług Polski zredukowano o połowę wartości łącznych płatności. Oznaczało to zmniejszenie zobowiązań z tytułu kapitału do poziomu 26,4 mld dolarów w 1994 r.

Porozumienie z 1991 r. przewidywało trzy warianty restrukturyzacji polskiego długu. Zobowiązania w ramach dwóch głównych wariantów (tzw. opcji A i B) stanowiły 99,3 proc. całości zobowiązań wobec Klubu Paryskiego i ich spłacanie zakończone zostało 31 marca br.

"Pozostała część długu, o równowartości ok. 118 mln dolarów, w ramach tzw. opcji C (część zobowiązań wobec Japonii) spłacana będzie zgodnie z harmonogramem do 2014 r." - czytamy w komunikacie.

MF poinformowało, że od 2001 r. Polska rozpoczęła operacje przedterminowej spłaty zobowiązań wobec Klubu Paryskiego. Pierwsza, przeprowadzona w 2001 r. dotyczyła Brazylii (3,3 mld dol.). W 2005 r. Polska zadeklarowała gotowość spłaty całości pozostałego zadłużenia. Część krajów zgodziła się na tę operację i w rezultacie w 2005 r. spłacono przed terminem zobowiązania o równowartości 5,8 mld dol.

Gotowość przedterminowej spłaty całości długu wobec Klubu Paryskiego podtrzymywana była również w latach późniejszych. W 2008 r. dokonano przedterminowej spłaty zadłużenia wobec Francji o równowartości 0,5 mld USD.

Jak wynika z najnowszych publikacji MF, w styczniu 2009 r. zadłużenie zagraniczne Skarbu Państwa wynosiło ponad 46,35 mld dol.

Oprócz długu wobec Klubu Paryskiego Polska miała do spłaty prawie 8,95 mld dol. wobec międzynarodowych instytucji finansowych. 2,7 mld dol. jesteśmy winni Bankowi Światowemu, 5,9 mld dol. Europejskiemu Bankowi Inwestycyjnemu, 328,5 mln dol. Bankowi Rozwoju Rady Europy i 135,5 mln dol. pozostałym instytucjom.

Ponadto Polska ma do spłacenia 340,5 mln dol. z tytułu obligacji Brady'ego (termin wykupu upływa w 2024 r.) oraz 35,88 mld dol. z tytułu obligacji zagranicznych.

Zadłużenie krajowe Skarbu Państwa wyniosło w styczniu 122,57 mld dol., a suma długów krajowych i zagranicznych - 168,93 mld dol.


http://finanse.wp.pl/kat,58434,title,MF-.....omosc.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:33, 01 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko, zaciagną pożyczki na poczet spłaty pożyczek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:39, 01 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=5&dzial=35&id=69969

Tutaj macie pełne sprawozdania budżetowe z ministerstwa. Tutaj wynika z teog, że na obronę narodową idzie albo 15 mld, albo 21 mld. Zależy jakimi kryteriami się posługuje, a ja gdzieś mówiłem 19,5 mld to taka drobna poprawka.

Cytat:
Stawiam na to ze tam jest UE, KK i Izrael.


Z tym UE to zgadłeś. Koszty spełniania życzeń UE to jakieś 17 mld tak jak u góry jest, ale trzeba wziąść pod uwagę wiele innych "dodatków", np. to, że my do unii wpłacamy 10 mld (o ile dobrze pamiętam), a po za tym pieniądze, które Unia nam daje też są pożyczką Very Happy. Czyli jesteśmy znacznie więcej w plecy niż z tego wynika ze sprawozdań budżetowych. Te pożyczki, które UE nam daje są pożyczkami zaufania, czyli jeśli będziemy spełniać dobrze życzenia UE to połowę nam umorzą, a jeśli nie to nic nam nie umorzą. Ehhh... Lichwiarstwo do potęgi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GOLDTRIP




Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:25, 02 Kwi '09   Temat postu: zadłużenie można na bieżąco sprawdzać (kwartalne raporty) Odpowiedz z cytatem

Zadłużenie Skarbu Państwa nr 1/2009
Na koniec stycznia 2009 roku zadłużenie Skarbu Państwa (SP) wyniosło 583.851,1 mln zł (tj. ok. 131,5 mld EUR lub ok. 168,9 mld USD – w przeliczeniu po kursach z dnia 30 stycznia 2009 r.: 1EUR = 4,4392 PLN, 1USD = 3,4561 PLN). W porównaniu z końcem grudnia 2008 roku zadłużenie to wzrosło o 13.905,6 mln zł, tj. o 2,4%.

podaje linka: http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=5&dzial=590&id=70510

PS.
Robiąc prosty rachunek, bierzemy aktualne dane ze strony MF i dzielimy przez liczbę ludności Polski (dane z Wiki.), wychodzi że każny nawet nowonarodzony Polaczek jest zadłużony na 15 318,14 PLN <szok> ...ale to i tak średnio 8,50x lepiej niż mieszkańcy USA

583 851 100 000/38 115 000 = 15 318,14 (zadłużenie POLSKI i przeciętnego Kowalskiego, oczywiście w/g danych MF)

http://www.brillig.com/debt_clock/ - zadłużenie USA

The Outstanding Public Debt as of 30 Mar 2009 at 09:37:20 PM GMT is:

>>> $ 11 056 692 616 555,20 <<<

The estimated population of the United States is 305,911,572 so each citizen's share of this debt is $36,143.43.

To na PLN daje nam 130 116,35 na jednego amerykańckiego obywatela !!!!!!!!!!!!!!!!

...daje do myślenia, a są też dostępne informacje ile płacimy odsetek za tą niedźwiedzią przysługę - ijak zwykle podstawowe pytanie KTO KORZYSTA, gdzie idzie ta kasa... z większości państw świata to będzie niezła sumka, rok w rok... !!!


Teraz złoty mocno się umocnił, to nasze zadłużenie spadło Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1978
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:48, 02 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

15 tysięcy na obywatela Very Happy Pięknie. No to jesteśmy żywym trupem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pswierq




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 397
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:26, 02 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli my jestesmy zywym trupem, to kim sa Amerykanie?
Oczywiscie 15k zl na lebka to nie sa male pieniadze, ale nie dramatyzujmy. Mozna pewnie to splacic z podatkow/przychodow z gospodarki w przeciagu zycia mniej niz jednego pokolenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:51, 02 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pswierq napisał:
Mozna pewnie to splacic z podatkow/przychodow z gospodarki w przeciagu zycia mniej niz jednego pokolenia.


Żartujesz sobie, nie spłaca się z przychodów tylko z dochodów, poza tym można przyjąć że wszyscy ministrowie finansów działają na niekorzyść własnego kraju zakładając JAKIKOLWIEK deficyt budżetowy.

Żeby spłacać dług wystarczy zbilansować budżet i wyjść na zero gdyż każdy budżet zawiera około 30 mld na "obsługę zadłużenia". Rząd AWS-u zaciągnął w 2001 roku na koniec swej kadencji 11 mld dlugu wewnetrznego na splate dlugu zagranicznego. Jaki wtedy byl kurs dolara? Nie wesoły... Tuskomatołki powinny spłacać długi gdy dolar był po 2,1 złotego...

Nie trudno o deficyt gdy co roku uchwalane są nowe źródła kosztów i nowe cięcia podatków, chociażby "na dzieci".

Prawda jest taka że należałoby zlikwidowac wszystkie ulgi i przywrócić dawne progi, do tego zabronić zaciagania dlugu na okres 20 lat to moze bysmy wyszli z dolka...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
larkow




Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 130
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:02, 02 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pswierq napisał:
Jesli my jestesmy zywym trupem, to kim sa Amerykanie?
Oczywiscie 15k zl na lebka to nie sa male pieniadze, ale nie dramatyzujmy. Mozna pewnie to splacic z podatkow/przychodow z gospodarki w przeciagu zycia mniej niz jednego pokolenia.

Chyba sobie jakieś żarty robisz. Dopiero co spłaciliśmy jedną pożyczkę i zajęło to na nam dobre 30lat. W tym czasie zaciągnęliśmy nowe i to z 10x tyle. Przy tym cały majątek narodowy rozprzedany, a wypadało by, aby po czymś takim, być przynajmniej na +. Poza tym jakoś nie pamiętam abyśmy mieli w ostatnim czasie jakieś nadwyżki w budżecie. Póki co pozostaje tylko rolowanie długu i powoli zaczyna to przypominać toczenie śnieżnej kuli, w tamtym roku 120mld, w tym 150. Tak też co by nie mówić to raczej średnio to wygląda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Zadłużenie Polski jako nowoczesne niewolnictwo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile