W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Piksel Wyborczy  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1739
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brus_Zły_Lis




Dołączył: 07 Sie 2011
Posty: 161
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 14:41, 14 Paź '11   Temat postu: Piksel Wyborczy Odpowiedz z cytatem

Jeśli w najbliższych miesiącach nie nastąpią żadne przełomowe zdarzenia, ostatnią linią obrony grupy rządzącej może stać się sama procedura wyborcza. Warto pamiętać, że kluczowe znaczenie dla prawidłowego wyniku wyborczego będzie miał tryb przekazywania danych za pośrednictwem sieci elektronicznych, a następnie sposób ich obliczania przez Państwową Komisję Wyborczą. Tą procedurą partia opozycyjna zdaje się jednak w ogóle nie interesować. Tymczasem PKW dokonała już wyboru firm, które zajmą się obsługą październikowych wyborów.
Łącza do sieci publicznej i infrastrukturę techniczną dla Krajowego Biura Wyborczego ma zapewnić spółka ATM.

A, wybrana w bezprzetargowym trybie zapytania o cenę.
Przypomnę, że spółka ATM jest producentem rejestratora lotniczego zamontowanego w samolocie Tu-154 M. Po katastrofie smoleńskiej w mediach ukazała się informacja, że na pokładzie oprócz rosyjskich czarnych skrzynek znajdował się także polski rejestrator –ATM-QAR/R 128 ENC, zapisujący odczyty z urządzeń samolotu. Podczas katastrofy miał on ulec częściowemu zniszczeniu, ale ocalał nośnik, który umożliwił odczytanie danych. Formalnie rejestrator ATM należy do sił powietrznych, jednak faktyczną opiekę nad nim sprawowała Służba Kontrwywiadu Wojskowego. W marcu br.biegli zatrudnieni w ATM .S.A. odczytali informacje zapisane w czarnej skrzynce. Choć rzecznik NPW płk Zbigniewa Rzepa zapewniał wówczas, że opinia biegłych ma być gotowa w ciągu kilku dni, do dziś nic nie wiemy o efektach pracy ekspertów z ATM.
Według komunikatu PKW wyboru oferty ATM. S.A. dokonano ze względu na niską cenę usługi. Z informacji zamieszczonych na stronie spółki wynika, że nigdy wcześniej nie obsługiwała ona wyborów parlamentarnych.
Drugą z firm wyłonionych do elektronicznej obsługi wyborów jest spółka cywilna Pixel Technology. Ta łódzka firma już kilkakrotnie była bohaterem skandali związanych z wadliwym funkcjonowaniem systemu informatycznego. W 2002 roku Krajowe Biuro Wyborcze do współpracy przy wyborach zaprosiło samorządową organizację - Związek Powiatów Polskich, który za 6,5 mln zł miał skomputeryzować terenowe komisje wyborcze. Związek za ponad 3 mln zł zatrudnił jako swoich podwykonawców programistów z Pixela.Oprogramowanie użyte przez firmę zawierało jednak błąd, który wpłynął na opóźnienie w obliczaniu wyników wyborów samorządowych. „Wadliwa architektura części stworzonego przez nas oprogramowania spowolniła przesyłanie danych wyborczych do centralnej bazy danych w Krajowym Biurze Wyborczym. Wpłynęło to także na nadmierne obciążenie systemu i spowolnienie przetwarzania w nim danych wyborczych" – stwierdził wówczas Tomasz Szeler, dyrektor Pixel Technology s.c. w oficjalnym komunikacie przekazanym PAP.

PKW zadecydowała, że sporządzi ekspertyzę wyjaśniającą przyczyny niewydolności systemu informatycznego oraz zwróciła się z prośbą do NIK o podjęcie postępowania kontrolnego w Krajowym Biurze Wyborczym (KBW) w zakresie wykorzystania środków na obsługę informatyczną wyborów samorządowych. NIK miała również ustalić przyczyny niewydolności systemu informatycznego.
Minęły zaledwie dwa lata i KBW ponownie wybrało firmę Pixel Technology na wykonawcę systemu informatycznego Platforma Wyborcza. Umowę ze spółką podpisano do końca 2006 r. Obejmowała obsługę siedmiu różnych wyborów do Sejmu i Senatu oraz prezydenckich w 2005 r.i samorządowych w 2006 r. Zwracano wówczas uwagę, że KBW dokonało wyboru Pixela, mimo, że w ogłoszeniu o przetargu na wybór dostawcy Platformy Wyborczej wyraźnie zaznaczono, iż "w przetargu mogą wziąć udział oferenci niewykluczeni na podstawie art. 19 ust. 1 i art. 22 ust. 7 Ustawy o zamówieniach publicznych". Pierwszy z nich mówił zaś, że "z ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się (...) dostawców i wykonawców, którzy w ciągu ostatnich 3 lat przed wszczęciem postępowania nie wykonali zamówienia lub wykonali je z nienależytą starannością".
Najwyraźniej KBW zapomniało, że firma Pixel brała udział w nieudanym projekcie budowy systemu obsługującego wybory samorządowe w 2002 r i w ogóle nie powinna zostać dopuszczona do przetargu.
O Pixelu usłyszeliśmy ponownie w2006 roku, gdy w trakcie wyborów samorządowych spółka musiała w ekspresowym tempie dostarczyć komisjom wyborczym w całej Polsce nową, poprawioną wersję systemu komputerowego. Dotychczasowy groził bowiem błędami w trakcie przeliczania głosów na mandaty. W efekcie do komisji wyborczych wysłano komunikat PKW, która poleciła ponowne przeliczenie głosów za pomocą nowej wersji systemu w gminach liczących powyżej 20 tys. mieszkańców.
Pojawia się pytanie: dlaczego, pomimo tylu złych doświadczeń PKW nadal powierza spółce Pixel wykonanie i obsługę oprogramowania wyborczego ?
Co decyduje, że niewielka spółka cywilna, o której działalności niemal nic nie wiemy otrzymuje tak poważne, państwowe zamówienia ?
Warto pamiętać, że Pixel Technology obsługiwała również proces obliczania wyników głosowania w wyborach prezydenckich 2010 roku.


PREZES KBW - Kazimierz Czaplicki
Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od lat 70. XX w. był zatrudniony w administracji terytorialnej różnych szczebli. Później pracował w Kancelarii Rady Państwa, dochodząc do stanowiska zastępcy dyrektora Biura Rad Narodowych. Od 1989 do 1991 pełnił funkcję szefa sekretariatu ówczesnej Państwowej Komisji Wyborczej. W 1991 marszałek Sejmu (Kozakiewicz bądź Chrzanowski) powołał go na stanowisko kierownika nowo utworzonego Krajowego Biura Wyborczego. Od tego czasu nieprzerwanie pełni tę funkcję; z urzędu pełni równocześnie funkcję sekretarza PKW.
Działa w Stowarzyszeniu Urzędników Wyborczych Europy Środkowej i Wschodniej (ACEEEO, Association of European Election Officials). Przewodniczył tej organizacji, w dalszym ciągu zasiada w jej zarządzie.
Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (przez Komorowskiego)
Kogo jeszcze związanego z PKW odznaczył BUL?? Link poniżej
http://czerwonykiel.blogspot.com/2011/10/pkw-potajemne-ksztatowanie-wyborow.html
Źródło:
http://halinaglowacka.blog.onet.pl/2,ID431770062,index.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Czaplicki


FIRMA ATM
Zarząd
Roman Szwed Prezes Zarządu
Ur. 1952 r. Wykształcenie wyższe. Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, doktor nauk przyrodniczych, habilitacja z fizyki wysokich energii.




1976—1991 Uniwersytet Warszawski, Wydział Fizyki
1976—1978 staż naukowy w Zjednoczonym Instytucie Badań Jądrowych w Dubnej k. Moskwy
1980—1983 staż naukowy w Europejskim Ośrodku Badań Jądrowych CERN k. Genewy
1985—1990 współpraca z Ośrodkiem Synchrotronu Elektronowego DESY w Hamburgu
1991—1994 Przedsiębiorstwo Produkcyjne ATM spółka cywilna (twórca Działu Zaawansowanych Systemów Komputerowych)
1994—1997 Prezes Zarządu w ATM Sp. z o.o.
1997— Prezes Zarządu w ATM S.A.


Tadeusz Czichon
Wiceprezes Zarządu
ds. Finansowych


Ur. 1959 r. Wykształcenie wyższe. Wydział Elektroniki Politechniki Warszawskiej — doktor inżynier ze specjalnością automatyka i informatyka.




1982—1986 doktorant na Politechnice Warszawskiej
1986—1988 kierownik sekcji Wydziału Informatyki w Polskich Liniach Lotniczych LOT
1987—1989 Członek Zarządu TTM Systemy Komputerowe i Elektronika Sp. z o.o.
1989— Wspólnik, Dyrektor Generalny w Przedsiębiorstwie Produkcyjnym ATM spółka cywilna (przekształcona w 2001 r. w A. Chalimoniuk i Wspólnicy, ATM Spółka Jawna)
1994—1997 Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych w ATM Sp. z o.o.,
1997— Wiceprezes Zarządu ATM S.A.
2001— Prezes Zarządu ATM PP Sp. z o.o.
2001—2003 Członek Rady Nadzorczej Hoop S.A.
1994—2004 Wiceprezes Zarządu ATM Elektronika Sp. z o.o.

Maciej Krzyżanowski
Wiceprezes Zarządu
ds. Operacyjnych


ur. 1966 r. Wykształcenie wyższe. Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (1989), doktor fizyki cząstek elementarnych (Uniwersytet Warszawski, 1995).




1989—1998 asystent badawczy, Instytut Fizyki Doświadczalnej UW
1992—1994 asystent badawczy, Deutsches Elektronen Synchrotron (DESY), Hamburg
1994—1996 specjalista ds. sieci, Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK)
1998—2001 członek Zarządu, Internet Data Systems S.A.
2001—2002 p.o. dyrektora ds. sieci, TDC Internet Polska
2002—2006 dyrektor działu sprzedaży w Pionie Usług Telekomunikacyjnych (PUT), ATM S.A.
2006— dyrektor Pionu Usług Telekomunikacyjnych, ATM S.A.
2009— Wiceprezes Zarządu ATM S.A.

HISTORIA ATM
PoczątkiKorzenie ATM S.A. sięgają 1987 r. Założona wówczas firma TTM Sp. z o.o. stworzyła rejestrator lotniczy, który zyskał popularność pośród klientów. Po przekształceniu w 1989 r. w Przedsiębiorstwo Produkcyjne ATM, firma nadal i z powodzeniem zajmowała się elektroniką lotniczą (w 1994 r. produkty firmy otrzymały godło „Teraz Polska”) na rynku polskim i międzynarodowym. W 1991 roku PP ATM zdecydowało się równolegle do swojej głównej działalności założyć Dział Zaawansowanych Systemów Komputerowych, zajmujący się dystrybucją w Polsce sprzętu światowego lidera grafiki komputerowej — Silicon Graphics.
Systemy komputerowe i Internet
Zainteresowanie nowościami informatycznymi zaowocowało w 1992 r. wpięciem ATM do globalnej sieci Internet — jako pierwszej firmy komercyjnej w Polsce — oraz rozwinięciem oferty spółki w stronę zintegrowanych rozwiązań teleinformatycznych. W 1993 r. ATM jako pierwsza firma w Polsce zaczął komercyjnie świadczyć usługi internetowe pod marką IKP — Internet Komercyjny w Polsce, a już w następnym dokonał pionierskich wdrożeń: instalacji pierwszego w Polsce superkomputera oraz zestawienia sieci LAN ze szkieletem w nieznanej wówczas w Polsce technologii ATM (Asynchronous Transfer Mode). Intensywnie rozwijająca się działalność Działu Zaawansowanych Systemów Komputerowych spowodowała, że w 1994 r. został on wydzielony i zarejestrowany jako osobny podmiot gospodarczy: ATM Sp. z o.o., następnie w 1997 roku przekształcony — z zachowaniem ciągłości prawnej — w obecną formę spółki akcyjnej.
Źródło:
http://www.atm.com.pl


FIRMA PIXEL Technology


Jako spółka cywilna, nie ma ona osobowości prawnej i nie przekazuje do KRS informacji o sprawozdaniach finansowych, strukturze właścicielskiej, czy powiązaniach kapitałowych, bo spółki cywilne nie podlegają obowiązkowi rejestracji w KRS. Jedyne, co wiem, to że właścicielami spółki PIXEL Technology s.c. są: Tomasz Szeler, Jakub Musiałek i Adam Szczepanik.
Źródło:
niepoprawni.pl


Firma powstała w 1992 roku.
System "Platforma Wyborcza" powstał na zamówienie Krajowego Biura Wyborczego, zgodnie z warunkami zamówienia do przetargu nieograniczonego na usługę "Opracowanie, wykonanie, wdrożenie i nadzór autorski systemu informatycznego Platfroma Wyborcza".
Przedmiot i cel.
Celem Platformy Wyborczej jest informatyczne wspomaganie pracy organów wyborczych związane z obsługą wyborów i referendów określonych przez ustawy, w następujących procesach (grupach procesów):
przygotowania i przeprowadzenia zadań umożliwiających sprawne i poprawne ustalenie wyników głosowania, wyników wyborów i referendów;
wykonywanie ustawowo określonych zadań dotyczących nadzoru nad organami niższego szczebla;
sprawowanie nadzoru nad przestrzeganiem prawa wyborczego;
sprawowanie nadzoru nad prowadzeniem rejestru wyborców;
z uwzględnieniem wymogów ustawy o ochronie danych osobowych oraz ustawy o dostępie do informacji publicznej.
System informatyczny powinien zapewnić:
poufną i uwierzytelnioną komunikację poprzez sieć publiczną pomiędzy użytkownikami, stałymi bądź tworzonymi w procesie obsługi wyborów i referendów;
obsługę organów wyborczych1 w zakresie rejestracji danych i sprawowania nadzoru nad geografią i demografią wyborczą oraz w odniesieniu do czynności wyborczych – wykonywanych przed dniem wyborów i referendum;
wspomaganie informatyczne organów wyborczych w procesie przeprowadzenia wyborów i referendów polegające na rejestracji danych liczbowych z obwodowych protokołów, ustaleniu wyników głosowania oraz ustalenia wyników wyborów i referendów;
przechowywanie i udostępnianie danych i wyników wyborów i referendów;
wspomaganie informatyczne w zakresie sprawdzenia poprawności arytmetycznej danych na szczeblu obwodowych komisji
Źródło:
http://www.pixel.com.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Piksel Wyborczy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile