W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Cytowanie tekstów z innych stron  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Odsłon: 3824
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:01, 11 Paź '11   Temat postu: Cytowanie tekstów z innych stron Odpowiedz z cytatem

Cytaty wiadomości czy artykułów które pojawiły się na innych stronach stanowią ogromną część naszego forum.

Pragnę uczulić forumowiczów (a mam ku temu konkretny powód), że zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem przedrukowywanie cudzych dzieł w innych mediach bez zgody autora nie jest do końca legalne. Łagodnie mówiąc.
Nawet jednak jeśli było by to legalne, nie jest to w porządku w stosunku do autora tekstu, który napisał go m.in. po to aby przyciągnąć czytelnika do swojej strony (a nie cudzej).

Dlatego bardzo proszę abyście nie cytowali całych tekstów, a jedynie ich fragment - najlepiej ten który uważacie za najbardziej interesujący. Każdy kto chce przeczytać resztę, powinien odwiedzić stronę autora tekstu.

Dziękuję za współpracę i ufam, że prócz osób złośliwych, co będą cytować całe teksty na złość mi w celu zmniejszenia swojego limitu, znajdą się też osoby uczciwe, które dostosują się do mojej prośby, lub których ona zwyczajnie nie dotyczy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wiadro




Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:09, 12 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozumiem ,ze zadzialala tu jakas sila wyzsza Smile
dla mnie cytowane tekstu byl zabezpieczeniem przed wygasnienciem linka po jakims czasie co sie czesto zdarza.
_________________
NIE DAJ SIE ZASZCZEPIC PRZECIW GRYPIE!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aiedail




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 361
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:35, 12 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem" to forum nie powinno istnieć, między innymi z powodu propagowania ustrojów innych niż demokratyczne, obrażania przedstawicieli władzy państwowej czy rozpowszechniania kłamstwa oświęcimskiego. Smile A jednak istnieje i to na zagranicznym serwerze, co jest wyraźnie zaznaczone.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:32, 12 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aiedail napisał:
"Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem" to forum nie powinno istnieć, między innymi z powodu propagowania ustrojów innych niż demokratyczne, obrażania przedstawicieli władzy państwowej czy rozpowszechniania kłamstwa oświęcimskiego. Smile A jednak istnieje i to na zagranicznym serwerze, co jest wyraźnie zaznaczone.
Tylko serwer w Korei Północnej może nas uratować. ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:30, 12 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aiedail napisał:
"Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem" to forum nie powinno istnieć, między innymi z powodu propagowania ustrojów innych niż demokratyczne, obrażania przedstawicieli władzy państwowej czy rozpowszechniania kłamstwa oświęcimskiego. Smile
To pomówienia - powinni cię za to zamknąć Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:05, 12 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiadro napisał:

dla mnie cytowane tekstu byl zabezpieczeniem przed wygasnienciem linka po jakims czasie co sie czesto zdarza.


Dokładnie tak . Jakiś czas temu, żona kolesia który ukrywa się pod nickiem Poliszynel zastraszona telefonicznie ( mająca hasło do bloga ) skasował całą zawartość bloga . Zresztą zawsze - przynajmniej ja - na koniec cytowanego tekstu dajemy linka .
A na marginesie jest taki medal na którym jest swastyka z jednej strony i gwiazda dawida z drugiej . Wpisując w przeglądarce google medal ze swastyką i gwiazdą dawida mamy tylko dwa tematy - na pierwszej stronie , nie mówiąc o następnych - mówiące o tym medalu ( jeden link do Prawda2 ) .
Do czego zmierzam , niektóre niszowe strony znikają . Więc warto wklejać - z tych niszowych stron - ciekawe teksty w całości .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:22, 12 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli tekst faktycznie był ciekawy to jedno, dosłownie zacytowane, zdanie jest zazwyczaj w pełni wystarczające by odnaleźć go w google, choćby i zniknął z oryginalnej strony. w internecie nic nie ginie Smile

zresztą, to nie jest kwestia którą zamierzam dyskutować.

może napiszę to inaczej:
  • jeśli dostanę maila że ktoś zapostował na forum cudzy artykuł bez zgody autora - to z całą pewnością wyciągnę konsekwencje, bo ostatnie czego mi trzeba to dodatkowa robota związana z obsługą tego typu incydentów.
  • jeśli natomiast nie dostanę maila - to mam to w dupie, możecie sobie cytować choćby i samego pana boga. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Cytowanie tekstów z innych stron
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile