W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Czy interesuje Was pomoc innym ludziom?   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
1 głos
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 4503
Strona: 1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

czy interesuje Was pomoc innym ludziom?
tak
50%
 50%  [ 4 ]
nie
37%
 37%  [ 3 ]
tak na 100%
0%
 0%  [ 0 ]
tak, no ALE jak można to zrobić?
12%
 12%  [ 1 ]
tak, super, zawsze chciałem/am poświecić temu życie.
0%
 0%  [ 0 ]
nie, nie chce mi się, wolę teorie spiskowe.
0%
 0%  [ 0 ]
tak, ale ja lubię tylko motywować słownie.
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 8

Autor Wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:35, 21 Lut '16   Temat postu: Czy interesuje Was pomoc innym ludziom? Odpowiedz z cytatem

j.w. tylko szczere deklaracje, i jaki masz pomysł, by pomóc temu światu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:04, 21 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy komu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wkurwiony




Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 609
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:10, 21 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ale nie kazdemu.
_________________
www.youtube.com/channel/UCI3vDM6Hf57cufFRgHA76-w/videos
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:18, 21 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siedzę sobie i myślę, myślę i stwierdzam:
co jest kurwa z nami nie tak?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:26, 21 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Produkcja teledysków to dobra inicjatywa:


W Ameryce mają silną potrzebę niesienia pomocy, przeważnie na terenach dotkniętych wojną, to nic, że sami ją wywołali, artyści nie mają z tym nic wspólnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:39, 21 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W Ameryce mają silną potrzebę niesienia pomocy, przeważnie na terenach dotkniętych wojną, to nic, że sami ją wywołali, artyści nie mają z tym nic wspólnego.
no nie rob se jaj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:41, 21 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ja kiedykolwiek robiłem sobie jaja na forum Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
papabempa




Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 152
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:43, 21 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już o to chodzi,to altruistycznie mógłbym Cię potężnie zerżnąć.Tylko się pośpiesz bo już trzecia wojna
i finito el mundo.
polecam Miasto Zakazane na fredroman.blogsopt.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 20:45, 21 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomagać warto ludziom dobrej woli i każdemu zwierzątku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:45, 21 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zibi ty jajcarzu Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:02, 22 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:11, 22 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja odpowiedziałem "TAK". Cały czas na tym forum pomagam ludziom cierpiącym na chroniczne dyletanctwo, niosę kaganek wiedzy do najciemniejszych zakamarków internetu Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:14, 22 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Azyren
przy takiej postawie jest odpowiedź w ankiecie :
tak, ale ja lubię tylko motywować słownie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:15, 22 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to przepraszam Razz
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:16, 22 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chociaż w sumie nie do końca, bo rzucę też czasem jakiemuś bezdomnemu kilka groszy więc nie tylko gadam Wink
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:42, 22 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kyoumass napisał:
No to sobie porównaj prace niewolniczą na polu kakao, a wyzysk w Polsce...


O no popatrz się Shocked Nie mów że ci to przeszkadza, bo ty to podobno popierasz neoliberalizm czy ogólnie pojęty liberalizm ekonomiczny (tj. liberalizm dla pracodawców kosztem pracowników i konsumentów, czyli mówiąc wprost feudalizm i samowolkę)?


kyoumass napisał:
A jacy mają być? Znasz historię Lumumby?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Patrice_Lumumba

CIA sfinansowało zamachowców na niego, bo nie chciał bawić się neokolonializm. Wskaż mi przywódcę afrykańskiego, który nie bał by się podskoczyć zachodnim firmom. Może opowiedz nam jak Mandela siedząc w więzieniu nie mógł liczyć na wsparcia Reagana czy Thatcher, bo dla nich był komuszkiem... nie widzieli niczego zdrożnego w apartheidzie. Przykłady wykorzystywania Murzynów do interesów zachodu można mnożyć.


Ale przecież Lumuba to był komunista (przynajmniej patrząc na niego waszymi kategoriami pojęciowymi) Rolling Eyes

Skurwysyn niedobry chciał tylko wszystko nacjonalizować i regulować zamiast prywatyzować, deregulowac i pozwalać na samowolkę i prywatę "kreatywnych przedsiębiorców" Rolling Eyes

To się zdecyduj w końcu za kim jesteś? Za "uczciwymi przedsiębiorcami" czy za komuchami?


kyoumass napisał:
Jeśli żaden rolnik z Afryki nie może sprzedawać plonów w Ojropie, z racji restrykcyjnych norm, które mogą spełniać tylko kraj ezachodu, to jaka spółka może konkurować? Po co zakładać szwalnie w Afryce, skoro ONZ zalewa ich rynek darmową odzieżą?


Debilu, kogo ty próbujesz do czegokolwiek przekonać? A czekoladki w pobliskim sklepie to pewnie z podlaskiego kakaowca? A banany z plantacji pod Radomiem? A kawa i wanilia to pod Tatrami rosną? Gdyby nie eksport do Europy strategicznych surowców (jak kongijski lit, botswański uran i diamenty, kameruńskie drzewa tropikalne itp.) czy produktów rolnych (kakao, kawa, wanilia itd.) to cała Afryka by wyglądała jak Somalii, a tymczasem nawet w skali Afryki widać kraje względnie bogate (RPA, Botswana, Nigeria, Gabon, Uganda), szybko rozwijające się (DRK, Etiopia, Kenia) i totalnie biedne i zrujnowane (Somali, Erytrea, Sudan Południowy). Afrykańskie ekonomiczne prymusy (zwłaszcza Botswana która za niedługo wyprzedzi Polskę pod względem PKB na obywatela i siły nabywczej!!! Shocked) pokazują, że jak się chce, to można.

I grzanek (akurat w tej sprawie) ma sporo racji. Przed przybycie "niedobrych" Europejczyków w Afryce nie było nic, może poza enklawami względnie rozwiniętej cywilizacji jak Benin, Songhaj, Mali, Ghana, Kanem-Bornu, Nubia czy Etiopia. Europejczycy zostawili po sobie kolej żelazną, utwardzone drogi, szkoły, szpitale, studnie, fabryki itd.

Głównym powodem biedy w Afryce są niższe zdolności umysłowe jej mieszkańców (i nie jest to rasizm, to jest stwierdzenie faktu), nieurodzajna gleba obejmująca 80% powierzchni kontynentu i gorący klimat który pośrednio "wymusił" nie rdzennych Afrykanach leniwy styl życia, wszak w niektórych obszarach Afryki słońce przygrzewa tak mocno, że nie da się pracować fizycznie więcej niż 2-4 h dziennie. Tak więc składa się na to wiele czynników, po części pewnie również wasz neoliberalizm który niestety jest dzieckiem białego człowieka (zwłaszcza Austriaków i chłopców z Chicago), ale jest jednym z wielu elementów wkładu Europejczyków (również tego pozytywnego w postaci kolei żelaznej czy szpitali) w życie mieszkańców Afryki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ihlet




Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 221
Post zebrał 1.600 mBTC

PostWysłany: 20:27, 22 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miejsca, w którym wybudowałem dom, szukałem kilka lat. Musiało spełniać wiele kryteriów. Samo podwórko ma 13 000m2. Rąk do pracy zawsze mi potrzeba. Mam w zwyczaju wypytywać okolicznych przedsiębiorców o pracowitych ludzi. Pewnego razu polecono mi człowieka z ósemką dzieci. Zwolnoino go z pracy, którą kochał. Twierdzł, że był już bliski samobójstwa. Popracował u mnie rok. W tym czasie wytłumaczyłem mu na czym polega prowadzenie własnej firmy. Pomogłem mu wystartować. Teraz prowadzi działalność, ma kilku pracowników, żona zwolniła sìę z pracy, dzieci nie są głodne.
Moim zdaniem, by pomagać innym, trzeba wpierw pomóc sobie, by wiedzieć czym prawdziwa pomoc jest.
Nie jest sztuką rozdawać ludziom ryby, to ich uzależnia od pomocy i niszczy ich przedsiębiorczość.
Sztuką jest obdarowywać ludzi wędkami.
Żebrzącym pod kioskiem z piwem nie daję ani grosza. Proponuję im w zamian krótkie prace, typu skopanie ogródka, skoszenie sadu itp. Nie przychodzą.
Płacenie żebrakom uzależnia ich od żebrania. To jest to samo, jak kupować kradziony sprzęt. Każdym zakupem zlecasz kolejną kradzież.
Z tego powodu nie popieram żadnych fundacji ani tej forumowej inicjatywy. Z reguły służą one bardziej inicjatorom niż “ beneficjentom“.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2993
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:38, 22 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Ihlet
Celnie.

@Tańcząca - u Ciebie też brak opcji "tak, na miarę swych możliwości".
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ihlet




Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 221
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:38, 22 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pomysł dla płacących żebrakom.
Przestańcie im dawać pieniądze za nic. Bez względu czy masz dom, czy mieszkanie, zawsze znajdzie się coś do roboty. Zaproponuj mu że dostanie pieniądze, ale jeśli np posprząta u Ciebie w mieszkaniu. Jeśli się nie zgodzi, to jego problem, nie Twój. Jeśli się zgodzi, zabierz go do domu i zleć np. odkurzanie lub mycie okien. Gdy się ociąga i obija, wyraź swoje niezadowolenie z pracy, daj kilka zł i wyrzuć z domu. Jeśli pilnie pracuje, pozwól mu wziąć prysznic, nakarm, zapłać i zaproś za np dwa tygodnie.
Takim postępowaniem inicjujesz jednocześnie kilka zmian:
żebrak:
utwierdza się w przekonaniu że ludzie to nie dojne krowy
utwierdza się w przekonaniu że jest przydatny
zyskuje poczucie że uczciwie zarobił pieniądze
być może zarobek skłoni go do refleksji jak zarobić więcej
Ty:
nadal masz poczucie, że komuś pomogłeś
nie musisz się zastanawiać czy za pieniądze kupi jedzenje czy alkohol. Zarobił i wyda jak chce.
być może, że ten człowiek ma ciekawą historię do opowiedzenia i będziesz miał temat wśród znajomych
masz prawdobodobnie trochę czyściej w domu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:16, 23 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Ihlet, a można tak po prostu pomagać bez żadnych założeń , kalkulacji i oczekiwań?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ihlet




Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 221
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:28, 23 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca napisał:
@Ihlet, a można tak po prostu pomagać bez żadnych założeń , kalkulacji i oczekiwań?

Tak, ale tylko upośledzonym i zwierzętom. Jeśli pomagasz zdrowemu człowiekowi bez żadnych refleksji, możesz wyrządzić mu poważną krzywdę. Nie bez powodu mówi się że piekło dobrymi chęciami wybrukowane Smile
Dobrym przykładem są matki i ich synowie. Matka, nawet gdy jest inteligentna, często nie rozumie jaką krzywdę wyrządza synowi będąc z miłości nadopiekuńczą.
Ponoć u słowian było tak, że syn do 12 roku życia był wychowywany przy matce, potem szedł do ojca. Mi się ten system podoba, żonie nie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:32, 23 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a dlaczego złorzeczysz ? od razu zakładasz krzywdę.
Ja mówię zupełnie o czymś innym teraz. Ja mówię o tym czy możesz sobie odpuścić poczucie kontroli w działaniu jakim jest pomaganie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ihlet




Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 221
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:38, 23 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówię o tym samym. Jeśli pomagasz z czystej potrzeby serca, bez refleksji, możesz wyrządzić więcej szkody niż pożytku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:50, 23 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ihlet
Cytat:
możesz wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

ale to jest tylko według Twojej osobistej kwalifikacji co jest pożyteczne.
Czasem po prostu pomagasz bez żadnej kontroli i założeń (skreślasz ten cały wewnętrzny monolog ze sobą co jest pożyteczne co szkodliwe - to są po prostu przekonania- nic więcej).
Pomagasz i zawsze kiedy ktoś Ci pomaga wyciąga rękę to czujesz się wdzięczny. Ten człowiek, któremu się pomogło będzie miał w sobie poczucie wdzięczności. I czasem są to sprawy błahe dla pomagającego ,ale temu potrzebującemu ten gest życzliwości czasem jest całym światem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ihlet




Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 221
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:02, 23 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca napisał:

ale to jest tylko według Twojej osobistej kwalifikacji co jest pożyteczne.

Podam Ci przykład. Podobny miałem w życiu. Uratowałem życie syna i swoje, bo nie posłuchałem głosu serca.
Idziesz mostem. Pod spodem w rzece dostrzegasz topiące się dziecko. Serce mówi: skocz i wyholuj na brzeg. Skaczesz. Woda niestety płytka. Giniesz. Dziecko też. A wystarczyło się rozejrzeć za jakąś deską.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3   » 
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Czy interesuje Was pomoc innym ludziom?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile