W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Nie idę na wybory  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
19 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 21511
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:11, 22 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
- podpisałeś to morda w kubeł!
osoba która nie była na wyborach, ma pełne prawo krytykować całą szopkę zwaną wybory, bo nie udzieliła im swojego poparcia.

Nie zgadzam się.
Jest trzecia odpowiedź.
Poszedłem na wybory, ze znajomymi, oddałem/śmy prawidłowy głos, a na wywieszonej liście wyborów nie ma ani jednego głosu na mojego kandydata.

I kolejny przykład.
System informatyczny jest tak skonstruowany, że można manipulować tym, kto jest na liście, i jakie ma wyniki.
Co zostało udowodnione.
Czy to nie jest podstawa do tego, aby wyjść z protestem?
Nie oddając głosu w wyborach jesteś skazany na to, że szubrawcy nie myślą o naprawie systemu.



Z kolei, jak mówisz, o przetargach w pl, to zgadzam się na całej linii.
Te ogłoszenia o przetargach, to taki listy wyborcze.
CO byś nie zrobił wygra wskazany przez pana. decydenta.
System jest chory, i to należy oprotestować.
A jeśli nie głosujesz, nie możesz brać w tym udziału.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
re-ligio




Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 367
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:12, 22 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie idąc do wyborów robisz jeszcze gorzej godzisz się na to aby sitwa dalej rządziła oni mają kilkanaście procent poparcia a rządzą w kraju bo większość nie głosuje.
https://www.youtube.com/watch?v=yERSQefwzFE

Dzisiaj w Katowicach o 15.00 jest protest na placu Sejmu Śląskiego https://www.facebook.com/events/1516863875235654/?ref=22 siedząc w domu przed monitorem i narzekając na pewno nic się nie zmieni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:21, 22 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo
Cytat:
I kolejny przykład.
System informatyczny jest tak skonstruowany, że można manipulować tym, kto jest na liście, i jakie ma wyniki.
Co zostało udowodnione.
Czy to nie jest podstawa do tego, aby wyjść z protestem?
Nie oddając głosu w wyborach jesteś skazany na to, że szubrawcy nie myślą o naprawie systemu.


1) a Ty myślisz, że w poprzednich wyborach nie fałszowano wyników i ,że to tylko i wyłącznie wina złego systemu informatycznego?
2) kurwa poprawie systemu? Nie po to został tak skonstruowany ,żeby go naprawiać.
Naprawa systemu , kurfa jak oni to czytają ( politycy) to pewnie mają ubaw po pachy.

re-ligio
Cytat:
siedząc w domu przed monitorem i narzekając na pewno nic się nie zmieni.


protesty? też mi coś, kurwa jaki protest w historii tego kraju coś zmienił?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:21, 22 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo napisał:
Poszedłem na wybory, ze znajomymi, oddałem/śmy prawidłowy głos, a na wywieszonej liście wyborów nie ma ani jednego głosu na mojego kandydata.

No właśnie.
Czyli zakładając że to prawda, co napisałeś, idąc na wybory zwiększyłeś ino frekwencję (która odzwierciedla poparcie dla nowej władzy) i zrobiłeś z siebie totalnego frajera, na co masz niepodważalny dowód, ale mimo to dalej uważasz, że na wybory chodzić trzeba... Rolling Eyes

A powiedz, poza tym w rodzinie wszyscy zdrowi? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 13:33, 22 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

re-ligio napisał:
siedząc w domu przed monitorem i narzekając na pewno nic się nie zmieni.

Ale ja np. nie narzekam - raczej mam z tego niezłą polewkę.
Od dawna wiem, że wybory i tak niczego nigdy nie zmieniają, bo nie po to są - więc co za różnica w jaki sposób kolejne zostały ustawione?
Każde są ustawione: jak nie w komisjach wyborczych, to np. w kasie jaka idzie na spoty - te oficjalne i nieoficjalne.
Ta cała nasza demokracja to tylko opium dla mas, a ja tam osobiście preferuję zioło Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:23, 22 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olewając wybory także wybierasz (dokonujesz wyboru).
Fajnie jest widzieć ludzi, którzy mówią otwarcie, że system jest zły i trzeba go zmienić.
Dlatego głosuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:44, 22 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:

Przetargi.
Uczestniczyłem w przetargach państwowych w czasach rządów AWS - czyli tego samego co dziś.
I jedynie wam powiem, że pojęcia nie macie jak o się odbywa, dla wielu z was to by było jak teorie spiskowe dziejówSmile)


Długi czas pracowałem w firmie biorącej udział w przetargach dla Policji i wielu uczelni. I wiem jak to wygląda "od podszewki". Jak czasami opowiadam to mało kto mi wierzy. Dysonans poznawczy.

jarondo napisał:

Nie zgadzam się.
Jest trzecia odpowiedź.
Poszedłem na wybory, ze znajomymi, oddałem/śmy prawidłowy głos, a na wywieszonej liście wyborów nie ma ani jednego głosu na mojego kandydata.


Masz dowody? Upublicznij to gdzie się da.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prawdziwek




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 110
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:42, 22 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prof Robert Gwiazdowski: "Przy 5% progu możliwa jest teoretycznie sytuacja że jest 11 partii z poparciem 4,8 %, żadna nie wchodzi i większość narodu niema reprezentacji w parlamencie". Czyli najlepiej by było 20 partii z takim poparciem, nikt nie wchodzi system rozpierdolony... jakie to proste Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.800 mBTC

PostWysłany: 18:42, 22 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo napisał:
Olewając wybory także wybierasz (dokonujesz wyboru).
Fajnie jest widzieć ludzi, którzy mówią otwarcie, że system jest zły i trzeba go zmienić.
Dlatego głosuję.

Wątpię, że dlatego.
Moim zdaniem głosujesz, bo jesteś wyznawcą religii p.t. kapitalizm i własnie otrzymałeś od lokalnego proboszcza polecenie udania się na msze i wrzucenia mu na tacę swego głosu.

Taki np. JKM jest częścią tego systemu od co najmniej 25 lat - pewnie dłużej niż ty żyjesz.
Dlatego nie rozumiesz że on wcale nie jest inny niż wszystkie te pozostałe mordy z telewizora; od Leppera, przez Millera, Tuska, Pawlaka, Kaczyńskiego, Palikota, aż po tych łysych narodowców od zadym na marszach niepodległości - wszystko to jedna wielka pierdolona mafia na garnuszku CIA, która po upadku komuny rozpasała się w Polsce, niczym HIV w Afryce. I analogia do choroby roznoszącej się drogą płciową, bynajmniej nie jest tu przypadkowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:45, 22 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co WY z PSL-u Question Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:37, 22 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe.
Jeśliby w buntustanie polską zwanym, przypadkiem ogłoszono by referendum, o to:
Czy wypowiadamy wojnę rosji, to poszlibyście na wybory, cz nie?
Przypomnę, że wojna to stan wojenny, ograniczenie jakiś praw jednostki, obciążenia finansowe, i odebranie czasem mieszkań, czasem samochodu. Pobór.
Oczywiście granice są zamknięte, i nie można pojechać na "zmywak".
Idziesz, albo nie głosować?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 19:58, 22 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo napisał:
Ciekawe.
Jeśliby w buntustanie polską zwanym, przypadkiem ogłoszono by referendum, o to:
Czy wypowiadamy wojnę rosji, to poszlibyście na wybory, cz nie?

Ogłoś takie referendum, to się przekonasz.
Z tym, że radził bym ci najpierw szczelnie pozamykać granice, zanim to ogłosisz, bo inaczej jeszcze przed terminem referendum spierdoli ci z Polski co najmniej połowa uprawnionych do glosowania... z czego pewnie spora część na wschód, a zwłaszcza wojskowych, bo tam dezerterom będzie wtedy najbezpieczniej Smile

Tak że zaufaj mi: jakby w grę wchodziło głosowanie w sprawie ich własnej dupy (a o tym zdaje się piszesz), to jeszcze mniej ludzi łudziło by się co do tego, że ich głos ma jakiekolwiek znaczenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:38, 22 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zieloną Zarazę podsumuję cytując Siarę:
"Mają rozmach skurwysyny"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:23, 23 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo:
Cytat:
Na tym poziomie technologii, nie potrzebujemy rządu.

w zasadzie masz rację. wszelkie decyzje dotyczace administrowania można już dziś podejmować wspólnie na drodze elektornicznej. tak dokonane wybory mają charakter natychmiastowy i są jednoznaczne. Nawet jeśli nie znalibyśmy się na sprawach o których przyszłoby nam decydować, zawsze moglibyśmy swoje pełnomocnictwa scedować na tego przedstawiiela, komu ufamy.

Po pierwsze należałoby od nowa zacząć studiować klasyczne pojęcia: ot, takie jak choćby WYBÓR, Wybory... Jeśli się nad tym zastanowimy, to jedyne wybory jakie mają sens, to te które nas bezpośrednio dotyczą. Wspólne wybory, głosowanie w szczególności, mają jeszcze tę właściwość, że stanowią element mentalności komunistycznej, idea głosowań zrodziła się na gruncie świadomości socjo-jednostki o przynależności do pewnej grupy, i pełnego podorządkownia się woli większości.
Wobec powyższego, jaki sens mają Wybory Krajowe? na burmistrzów, prezydentów, czy nawet radnych - twarzy których nie znamy, ludzi których nie znamy, kandydatów zupełnie nam obcych? Czy już w tejże chwili zaistniały jaieś niezwykle ważne sytuacje, sprawy których los trzeba już TERAZ przesądzić? Czy może wybieramy "na przyszłość" ludzi o których nic nie wiemy, którzy będą decydować "w sprawach które mają się dopiero wydarzyć"?

Nie jestem przeciwko każdym wyborom, czy przeciwko jakiemukolwiek głosowaniu, ale - na Trygława - po co brać udział wyborach rozgrywających się na poziomie Państwa? Czy potrafimy ogarnąć taki olbrzymi twór jak Państwo? Czy jakakolwiek pojedyncza osoba może nim świadomie zarządzać? (np. prezydent? -jeśli nie, to po co takie skostniałe instytucje wciąż istnieją?) Rozumiem - na poziomie grupy lokalnej, na poziomie spółdzielni, czy wszędzie tam gdzie ludzie znają się dość dobrze, bądź są na siebie skazani: można bawić się w wybory i w głosowania; ale po co wybierać przedstawicieli "na zaś" do jakichś "rad" czy "samorządów"? Czy każde miasto naprawdę potrzebuje Prezydęta?

El comendante:
Cytat:
Bimi napisał:
Cytat:
znaczy co, twierdzicie, że PSL sfałszował wybory?
przecież to jest kurwa niewiarygodne Smile


Niekoniecznie PSL - na przykład służby. Numer mógł polegać na tym, że podczas straszenia PSL - przy akcji z Burym - mieli takie na nich kwity {kwity mogły być w różne strony PSL na PO, PO na PSL, ale bardziej w stronę PSL stawiam}, że zapewnili sobie koalicję "do końca świata i o jeden dzień dłużej". W takim przypadku zamiast robić numer z wynikami PO {sprawa byłaby bardzo śmierdząca} zdecydowali się na zrobienie numeru z wynikiem PSL {sprawa może po prostu przejść do porządku dziennego}.
Jeśli ten numer przejdzie przy samorządach. Wówczas zawsze będzie można udowodnić, że w wyborach do Sejmu PSL mógł przywalić np: 15%, co dawałoby mu 3 i bardzo potężną siłę w Sejmie, gdzie przy ujebaniu KNP i wyniku SLD 8-9% sprawiałoby, że koalicja przetrwa nawet jak PO przywali 25% a PIS 35%. Liczyłem, więc wiem, co mówię.


Dokładnie. Po ogłoszeniu wyników od razu sobie pomyślałem: Co wy pierniczycie? Że niby co, że PiS wygrał wybory? co wy pierniczycie, chujki mendialne... a jak ładnie toczycie tę kulkę na bałwanka, ale przecież każdy średnio rozgarnięty widzi: jak byk stoi - wybory wygrała koalicja PO-PSL. ewentualna koalicja PiS-SLD, nawet gdyby doszła do skutku, nie ma większych szans na forsowanie własnej linii programowej.

Wygrana wyborów przez koalicję PO-PSL jest jawna, wszelkie pierdolenie że wygrał PiS to tylko głupie ujadanie pejsatych ratlerków, bezczelna obraza elementarnego rozumu przez zastepy mendialnych troli wyznaczonych do rozpościerania zasłon dymnych przed ogłupioną publiką. Polska obrała już KURS - czy naprawdę myślicie że mógłby on ni z gruchy ni z pietruchy zostać zmieniony, bo jacyś bliżej z twarzy nieznani ludkowie zagłosowali na PiS-SLD?

żeby to rozkminić do końca, należałoby przeprowadzić jeszcze jedne wybory: ale imienne i jawne, mogą być nawet elektroniczne. chodzi o to, żeby wybory były jawne. kto i na kogo głosował. nie ma się czego wstydzić. nie trzeba obruszać że atak na podstawowe zasady demonkracji. żaden atak i żadne podstawowe zasady... w każdym innym przypadku istnieje tyle przeróżnych możliwości mataczenia, fałszerstw i oszustw, czasem wystarczy dosłownie kilka głosów uczynić nieważnymi, dorzucić 5-6 głosów na 'odpowiedniego' kandydata aby wygrał.

jarondo
Cytat:
Czyli, że teza:
Nie idę na wybory.
Została obalona.
Ponieważ, tylko będący na wyborach, mogą mieć pretensje o to co się dzieje.

piotr147:
Cytat:
Skoro nie głosujesz to nie masz nic do gadania.


nie wiem co to za sposób myślenia, pewnie ten szeroko promowany na potrzeby bezrozumnej masy niewolników (a co, niechże oni też poczują jak potrafią prawidłowo uzasadniać swój imbecylizm wtórny), głoszony na szklanym ekranie mit o tym że "nie możesz narzekać jeśli nie byłeś na wyborach". kłamstwo powtarzane przed każdymi wyborami po tysiąckroć...

Tymczasem ta, najwyższych lotów "myśl", to po prostu kupa zjełczałego, żydowskiego gówna...

co za bzdura! zgadzam się w zupełności z @góral_em:
Byłeś na Wyborach - możesz mieć pretensje, tak! - lecz niestety - TYLKO i WYŁACZNIE DO SIEBIE SAMEGO.
Nie byłes? - masz pełne prawo krytykować cały ten system z czystym sumieniem.

re-ligio:
Cytat:
Nie idąc do wyborów robisz jeszcze gorzej godzisz się na to aby sitwa dalej rządziła oni mają kilkanaście procent poparcia a rządzą w kraju bo większość nie głosuje.

Nie idąc do wyborów nie daję legitymacji żadnej sitwie, bandzie parchów których mi nie przedstawiono, która jednak rządzi w kraju bo większość głosuje (oczywiście tzw. 'wymagana większość' - ustawowo to już jest mniej niż połowa uprawnionych.. ciekawe tylko do ilu procentów zjadą parchy, kiedy ludzie naprawdę przestaną chodzić na wybory.. do 30 % ?, przy 20% wybory nadal uznawane za ważne?) . Gdyby większość, ale taka prawdziwa 80-90% nie poszło na wybory, ten cały system rozdupcyłby się w przeciągu trzech dni.
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
freshman




Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 279
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:33, 23 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krytykować i narzekać mogą wszyscy, nieważne czy głosowali, czy też nie.
Musicie zrozumieć, że 99% osób na wybory idzie w dobrej wierze, by oddać swój głos w uczciwych wyborach demokratycznego państwa prawa. Ludzie naprawdę w to wierzą. Nie są w ogóle świadomi tego, w jakim systemie przyszło im żyć.
Myślicie, że oni głosują wiedząc o tym, iż wybory będą ustawione? Że ich głosy skutkują większą frekwencją i dają mandat oszustom? Oni nie mają o tym bladego pojęcia!
Więc czemu nie mają prawa krytykować? Bo są nieświadomi prawdziwego obrazu świata?

To w takim razie kto może krytykować? Tylko ci, którzy nie głosowali? Z racji czego? Tego, że nie głosowali? Czy może tego, iż ten prawdziwy obraz świata znają?
Więc od razu odrzućmy tych, którzy także o nim nie mają pojęcia, a i tak nie głosowali. Ilu zostanie?
Z kolei pozostałych wykluczajmy dalej, kierując się np. tym, ilu z tych 'świadomych' ignoruje na co dzień swoją wiedzę i np. aktywnie wspiera trwanie obecnego systemu bankowego, zaciągając kredyty, korzystając z kart kredytowych czy płatniczych itd. Następnie odrzućmy tych, którzy swoją wiedzą z nikim się nie podzielili i nie tłumaczyli rodzinie/kolegom/znajomym, by ci nie szli na wybory itd. Następnie tych, którzy tłumaczyli za mało. Potem tych, co oglądają TVN, śledzą mainstreamowe media, są czlonkami kościoła katolickiego itp itd. KTO ZOSTANIE?

Wyjdzie na to, że krytykować systemu czy władzy nie może prawie nikt...

Chyba jednak lepiej WSPÓLNIE krytykować tych tam na górze, bo z tej mąki szybciej będzie chleb, niż z wzajemnej krytyki między tymi na dole.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:02, 23 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma, co się spinać. Każdy ma prawo decydować czy idzie gdzieś, czy nie. Prawo do krytyki również ma każdy.
Ja po prostu uważam, że pójście na wybory nic mnie nie kosztuje, więc idę.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1.....xSlotI3img

"Stefan Jaworski podał, że liczba mandatów w woj. śląskim wyniosła 14 dla PiS i 7 dla PSL. To nieprawda. PiS będzie miało 16, a PSL 5 mandatów w sejmiku. Pomyłkę wykryli dziennikarze TVN24, a PKW potwierdziła w nocnym mailu do mediów. Nazwano to "lapsusem językowym".
Z oficjalnych informacji podanych przez Wojewódzką Komisję Wyborczą w Katowicach wynika, że PiS będzie miało 16-, a PSL 5-osobową reprezentację w sejmiku. Najwięcej mandatów przypadło PO - 17.

Jaworski się przejęzyczył

Wynik podany podczas konferencji prasowej Państwowej Komisji Wyborczej różnił się jednak od tego, jaki w protokole zamieściła WKW. Sędzia Stefan Jaworski poinformował, że PiS przypadło 14, a PSL 7 mandatów. To pomyłka, którą biuro prasowe PKW prostowało w nocnym mailu wysłanym do mediów.

- W wyniku lapsusu językowego Przewodniczący PKW podał, że liczba mandatów w woj. śląskim wyniosła 14 dla PiS i 7 dla PSL. W rzeczywistości - PiS otrzymało 16 mandatów, a PSL 5 mandatów. W żaden sposób nie zmienia to wyników głosowania."

Szympansy z PKW nawet nie wiedzą, co to "lapsus". Gość czytał z kartki i musiało być tam jak WÓŁ napisane 14-PIS, 7-PSL a szympans to przeczytał. Lapsus byłby wtedy, jakby przeczytał powiedzmy 16-PIS a 7-PSL. Wówczas można uznać, że mu się literki "jebły" w oczach. Jednak szympans Jaworski popełnił lapsus polegający na tym, iż pomylił liczby mandatów dla dwóch partii a jednocześnie przy popełnianiu owej pomyłki idealnie zgrała mu się łączna liczba mandatów do sejmiku. Innymi słowy nie ma opcji, by szympanse nie miały tego dokładnie w ten sposób zapisane. Pytanie tylko pozostaje kto taką kartkę im dostarczył skoro pomyłki w liczbach mandatów przeliczonych i przedstawionych, a zatem i przesłanych wyżej, przez wojewódzką PKW nie było.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 10:42, 23 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

freshmen

Cytat:
Musicie zrozumieć, że 99% osób na wybory idzie w dobrej wierze, by oddać swój głos w uczciwych wyborach demokratycznego państwa prawa. Ludzie naprawdę w to wierzą.

Ależ my rozumiemy , że 80% społeczeństwa to naiwne, leniwe, bezrozumne zombi Smile

freshmen
Cytat:
Bo są nieświadomi prawdziwego obrazu świata?


Gdyby nie byli leniwi to by byli świadomi.

ElComendante
Cytat:
Ja po prostu uważam, że pójście na wybory nic mnie nie kosztuje, więc idę.


Padłam...( wszystko wszystkim ,ale Ty EL?)

@chemicloo
dałabym napiwek , ale nie niestety nie ma takiej możliwości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 11:08, 23 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

Tak że zaufaj mi: jakby w grę wchodziło głosowanie w sprawie ich własnej dupy (a o tym zdaje się piszesz), to jeszcze mniej ludzi łudziło by się co do tego, że ich głos ma jakiekolwiek znaczenie.


Już takie referendum było rok temu w Warszawie, kiedy to głosowano za odwołanie Hanki bufetowej.
mam przypomnieć wam jak Prezydent i premier - nawoływali do nie uczestnictwa? Pamiętacie jak Prezydent namawiał by iść na grzyby nie na wybory? Widzę, że wielu zapomniało, i że nadal wielu nie rozumie co to znaczyło!
Najważniejsze osoby nie mówiły by głosować "przeciw" odwołaniu ale by nie iść na wybory -= pomyślcie tylko, dlaczego im zależało na niskiej frekwencji i dlaczego dziś nawet kościół namawia na pójście na wybory wmawiając, że to wasz obowiązek.
Tak więc ludzie:
Zacznijcie myśleć krytycznie* a nie dogmatycznie.


*Myślenie krytyczne - to nie znaczy wszystko krytykować w sensie narzekania. Wyjaśniam bo wiem, że w Polsce mało ludzi wie czym jest "myślenie krytyczne".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 11:17, 23 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zmiany Kodeksu Wyborczego. Mają rozmach skurwysyny.

Nikt nie dowie się jaka była przyczyna nieważności głosu w wyborach do sejmików wojewódzkich oraz w wyborach do rad powiatów oraz rad miast.

"- Jeśli chodzi o wybory inne niż wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz wybory do rad gmin, nie dowiemy się, jaka ilość nieważnych głosów wynikała z faktu, że karty były puste, a jaka z tego, że określone znaki zostały postawione nieprawidłowo. Przepisy kodeksu wyborczego nie przewidują obowiązku dla obwodowych komisji wyborczych, żeby podawały przyczyny uznania głosów za nieważne - odparła sędzia Maria Grzelka."

Na podstawie ustawy z dnia dnia 16 lipca 1998 r Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw.

"Art. 54.
1. W protokole głosowania w obwodzie wymienia się liczby:
1) osób uprawnionych do głosowania;
2) wyborców, którym wydano karty do głosowania;
2a) wyborców, którzy głosowali przez pełnomocnika;
3) oddanych kart do głosowania;
4) kart nieważnych;
5) kart ważnych;
6) głosów nieważnych, z podaniem przyczyny ich nieważności;
7) głosów ważnie oddanych na każdą z list kandydatów;
Cool głosów ważnie oddanych na poszczególnych kandydatów każdej z list."

W ten sposób powstawały takie statystyki:

Wybory do sejmików województw:
Głosów nieważnych w 2010: 12,06%
postawienia zbyt wielu znaków "x" 26,74%
niepostawienia znaku "x" 71,92%
pozostałe 1,34%

Takie dane podawane były również dla wyborów w 2006 roku.

Na podstawie Kodeksu Wyborczego ustawa z dnia 5 stycznia 2011.

"Art. 228.
§ 1. Ustalając wyniki głosowania w obwodzie, obwodowa komisja wyborcza obli-cza liczbę:
©Kancelaria Sejmu s. 95/204
2014-09-03
1) wyborców uprawnionych do głosowania;
2) wyborców, którym wydano karty do głosowania;
3) wyborców głosujących przez pełnomocnika;
4) kart wyjętych z urny, w tym:
a) kart nieważnych,
b) kart ważnych;
5) głosów nieważnych;
6) głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkie listy kandydatów;
7) głosów ważnych oddanych na poszczególne listy kandydatów;
Cool głosów ważnych oddanych na poszczególnych kandydatów z tych list."

Głosy nieważne 2014:
- wybory do rad gmin i miast na prawach powiatu: 5,16 proc.
- wybory do rad powiatu: 16,67 proc.
- wybory do sejmików wojewódzkich: 17,93 proc.
- wybory na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast: 2,14 proc.

Nadmiar nieważnych głosów z podwójnymi skreśleniami obecnie nie będzie w ogóle możliwy do poznania Laughing

"W wyborach do sejmików w województwie mazowieckim wystąpił znaczący nadmiar głosów nieważnych z podwójnymi skreśleniami, w porównaniu z innymi województwami. Przyczyną tego był najprawdopodobniej fakt, iż tylko w województwie mazowieckim karta do głosowania w wyborach do sejmiku była przygotowana w formie broszury, a nie pojedynczej kartki jak w innych województwach, co prawdopodobnie zmyliło niektórych wyborców."

Mazowieckie opanowane przez Zieloną Ośmiornicę PSL.

"- Dwa województwa: świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie, gdzie początkowo szacowaliśmy, że będą w innych rękach, a finalnie wygrało tam PSL, mają największy odsetek głosów nieważnych. Nie zakładaliśmy w żadnym ze scenariuszy, że ten odsetek może być tak poważny, i że głos 1/5 wyborców, oddany w dobrej wierze przy urnie, zostanie uznany ze nieważny - powiedział Olszewski IPSOS"

Wygrane przez PSL Zieloną Ośmiornicę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:23, 23 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca napisał:


ElComendante
Cytat:
Ja po prostu uważam, że pójście na wybory nic mnie nie kosztuje, więc idę.


Padłam...( wszystko wszystkim ,ale Ty EL?)


To wynika z logiki. Jeśli ktoś daje Ci darmowy los na loterię z prawdopodobieństwem wygrania 1 do 10 do minus 1000 to oczywiście można go wyjebać twierdząc, że ta loteria jest o kant dupy potłuc, ale nic nie kosztuje jego zachowanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:29, 23 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisał:
Tańcząca napisał:


ElComendante
Cytat:
Ja po prostu uważam, że pójście na wybory nic mnie nie kosztuje, więc idę.


Padłam...( wszystko wszystkim ,ale Ty EL?)


To wynika z logiki. Jeśli ktoś daje Ci darmowy los na loterię z prawdopodobieństwem wygrania 1 do 10 do minus 1000 to oczywiście można go wyjebać twierdząc, że ta loteria jest o kant dupy potłuc, ale nic nie kosztuje jego zachowanie.


Oj EL, EL co Ty tu za banialuki chcesz mi wcisnąć Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:48, 23 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca napisał:

Oj EL, EL co Ty tu za banialuki chcesz mi wcisnąć Smile


Ładnie brzmiące Laughing

Wiemy już, skąd szympansy wzięły 14 mandatów dla PIS oraz 7 mandatów dla PSL.
Tak mieli na kartce i jak pisałem szympans czyta, co na kartce ma.
Centralna PKW nie liczy żadnych głosów tylko czyta protokoły przesłane przez Wojewódzkie Komisje.

"Źle podano liczbę głosów ważnych oddanych w wyborach do sejmiku na Śląsku. Zamiast liczby 1 348 961 podano liczbę
1 481 479. Różnica wynosi więc 132 518 głosów
PKW: liczy się protokół

Jak tłumaczył w rozmowie z tvn24.pl ekspert PKW nie wiadomo skąd pomyłka w arkuszu kalkulacyjnym rozesłanym przez biuro prasowe, ale w przypadku rozbieżności liczą się oficjalne dokumenty. - Wiążące są dokumenty sporządzone przez komisarza wojewódzkiego - stwierdził.

Ekspert PKW podkreślił, że oficjalne wyniki zawiera protokół sporządzony przez Wojewódzką Komisję Wyborczą i dopóki tam widnieje liczba 1 348 961 głosów, jest ona wiążąca.

Mimo prób, nie udało nam się skontaktować z biurem prasowym PKW."

Jednak, co ciekawe wystarczy zerknąć na zaprezentowany obrazek, żeby zobaczyć, że nie tylko liczba głosów ważnych się różni w sejmiku śląskim, ale PKW centralna z "kosmosu" {oczywiście nikt sobie nie wymyśli liczby oddanych głosów ważnych na poszczególne partie ot tak sobie} wzięła sobie liczby głosów zdobyte przez poszczególne partie.

Tutaj:
http://r-scale-7b.dcs.redcdn.pl/scale/o2.....;dsth=2000

PO ma 409760
PIS ma 368451

We właściwym protokole:
http://www.polskatimes.pl/artykul/365728.....a-material

PO ma 367115
PIS ma 338237

Niestety nie widać na zdjęciu zmanipulowanej tabelki wyniku PSL, ale jak wiadomo różnica w głosach oddanych na partie ważnych wpływa właśnie na liczbę mandatów. Innymi słowy szympanse nie zrobiły żadnego "lapsusa", ale podały liczbę mandatów na śląsku zgodnie z tym, co mieli w tabelkach, które nie wiadomo, skąd się wzięli - znaczy się nie wiadomo, skąd wytrzasnęli takie a nie inne Liczby oddanych głosów na partie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:36, 23 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chemicloo napisał:
Gdyby większość, ale taka prawdziwa 80-90% nie poszło na wybory, ten cały system rozdupcyłby się w przeciągu trzech dni.

Naiwny idealista.
Głosować zawsze pójdzie ktoś, kto żyje z państwowego cycka.
Narzekasz na żydostwo, a olewanie wyborów, jest na rękę narodowi wybranemu, niech będzie tak jak jest.
Przywołujesz starych bogów, rzezanyś po pachy.
Powtórzę, @Górala:
Podczas referendum za odwołaniem hanki, peło namawiało na pozostanie w domach. A budżetówka dostała nakaz głosowania i stało się co chcieli.
Skurwegosyny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:16, 23 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

freshman napisał:
Krytykować i narzekać mogą wszyscy, nieważne czy głosowali, czy też nie.
Musicie zrozumieć, że 99% osób na wybory idzie w dobrej wierze, by oddać swój głos w uczciwych wyborach demokratycznego państwa prawa. Ludzie naprawdę w to wierzą. Nie są w ogóle świadomi tego, w jakim systemie przyszło im żyć.
Myślicie, że oni głosują wiedząc o tym, iż wybory będą ustawione? Że ich głosy skutkują większą frekwencją i dają mandat oszustom? Oni nie mają o tym bladego pojęcia!
Więc czemu nie mają prawa krytykować? Bo są nieświadomi prawdziwego obrazu świata?


Jaka jest przyczyna tej niewiedzy? Brakuje informacji? Nie ma możliwości aby poznać co się dzieje? Są nieświadomi czy może ich niewiedza wynika z ignorancji?

W mojej ocenie to czysta ignorancja. Wiele osób dobrowolnie odrzuca wiedzę, która mogłaby pozwolić im zrozumieć naturę tych wszystkich wydarzeń. Ignorancja jest powiązana z odpowiedzialnością i winą, więc wszyscy, którzy w niej żyją SĄ WINNI tego stanu w jakim się znajdują i SĄ ODPOWIEDZIALNI za to.

freshman napisał:

To w takim razie kto może krytykować? Tylko ci, którzy nie głosowali? Z racji czego? Tego, że nie głosowali? Czy może tego, iż ten prawdziwy obraz świata znają?


Pierwsza rzecz - krytyka to nie krytykanctwo. Krytyka to ANALIZA. Do analizy ma prawo KAŻDY, ale prawdziwa krytyka wymaga wiedzy i zrozumienia, a nie chlapania się we własnych "widzimisie". Krytykantem jest być łatwo i każdy ignorant się w to bawi (to jedna z przyczyn obecnej sytuacji w jakiej znajduje się ludzkość). Być krytykiem nie jest łatwo, bo to wymaga wysiłku i zaangażowania. A każdy sam decyduje o swoim poziomie zaangażowania.

Kto ma prawo krytykować? Każdy, kto się zaangażuje i włoży w to swój czas i swą uwagę. Kto ma prawo być krytykantem? Każdy ignorant, bo krytykanctwo jest konsekwencją ignorancji. Ale krytykantom nie warto poświęcać czasu, bo się go tylko marnuje.

freshman napisał:

Chyba jednak lepiej WSPÓLNIE krytykować tych tam na górze, bo z tej mąki szybciej będzie chleb, niż z wzajemnej krytyki między tymi na dole.


Tak, ale trzeba pamiętać CZYM krytyka JEST a czym NIE JEST. I zgadzam się - najlepiej krytykować wspólnie.

@Tańcząca
Bardzo trafnie!

goral_ napisał:

*Myślenie krytyczne - to nie znaczy wszystko krytykować w sensie narzekania. Wyjaśniam bo wiem, że w Polsce mało ludzi wie czym jest "myślenie krytyczne".


Pełna zgoda!

Za KCPZPR na zebraniach pytano "Kto przeciw?" ponieważ BRAK SPRZECIWU oznacza ZGODĘ. Dlatego pajacom na smyczach zależny aby frekwencja nie była zbyt wysoka, taka aby tylko "ich" ludzie zagłosowali "za", a reszta niech siedzi cicho.

Aloha!
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wkurwiony




Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 609
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:38, 23 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem o co cale zamieszanie. Jesli wierzycie w mozliwosc jakiejkolwiek zmiany poprzez wybory to szczerze Wam wspolczuje zagubione owieczki. Zmiana aktorow w sztuce istotnie moze wplynac na przedstawienie aczkolwiek scenariusza nie zmieni, jesli ktos tego nie rozumie to jeszcze dluga droga przed nim. Sponsorowane manifestacje, ruchy i rewolucje to tez tylko narzedzie do zaciskania petli na szyi tlumu. Jedyne co mozna zrobic to rozwijac sie mentalnie i z szerszej perspektywy traktowac kwestie pozornie wygladajace na blache i banalne bo nic nie dzieje sie przez przypadek. System zbudowany jest z tysiecy elementow, ktore wspolnie mozemy, krok po kroku skladac w calosc ale nie ma takiej sily aby zmienic finalny efekt ukladanki. Swiadomosc tego co sie odpierdala to juz sukces, zwyciestwem jest wylamac sie z tlumu i isc pod prad. Tak uwazam i wcale mnie to nie cieszy..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   » 
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Nie idę na wybory
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile