W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Last minute Kabul Warszawa   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2202
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:17, 05 Wrz '11   Temat postu: Last minute Kabul Warszawa Odpowiedz z cytatem

Miałem sen.
Wtedy jak wysłaliśmy naszych misjonarzy zadałem sobie pytanie
Wysłać rozumie, ale jak sie wyśle to i sprowadzic do kraju nalezy.
Wyobraziłem sobie jak następuje ewakuacja z Afganistanu.
najpierw notable i archiwa.
Później .................

a na końcu ciury obozowe.

Polska specjalnie zlikwidowała jednostkę 36. pułk specjalny , bo i po co ja utrzymywać.
Dowództwo i kapelan jakoś wrócą , a

Jak zlikwidowali jednostkę to czym maja wracać ciury obozowe?
- na piechotę, rowerem, pociągiem ?

W końcowej operacji ewakuacji talibowie wezmą do niewoli polskich misjonarzy
Wtedy rząd polski zapłaci za nich okup
Wykupieni z niewoli powrócą korzystając z oferty Last minute
Amen!
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:20, 11 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krwawy zamach na bazę sił NATO, 100 rannych
49 minut temu AKA / PAP

Dwie osoby zginęły, a 100, w tym 77 żołnierzy, zostało w sobotę rannych, gdy zamachowiec-samobójca wysadził w powietrze wyładowany materiałami wybuchowymi samochód przy wjeździe do bazy NATO w środkowym Afganistanie - poinformowała w niedzielę armia USA. Do przeprowadzenia zamachu przyznali się na swojej stronie internetowej talibowie.

"Talibski samobójca wysadził w powietrze wielki samochód pełen materiałów wybuchowych przy wjeździe na posterunek bojowy Sajed Abad w prowincji Wardak" - napisano w komunikacie sił NATO w Afganistanie (ISAF).

"Zostało zabitych dwóch afgańskich cywilów(...) 77 żołnierzy sił ISAF i mniej niż 25 cywilów afgańskich odniosło obrażenia, które nie zagrażają ich życiu" - podkreślono w komunikacie

ISAF z zasady nie podaje narodowości zabitych lub rannych żołnierzy, ale większość sił NATO w prowincji Wardak stanowią Amerykanie.


Jak dodano w komunikacie, "w zamachu uszkodzony został mur zewnętrzny oraz warsztat, ale ogrodzenie ochronne przyjęło na siebie lwią część siły eksplozji". Baza zachowała "zdolność operacyjną", a "uszkodzenia w ogrodzeniu naprawiono".
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/krwawy-z.....omosc.html
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:32, 11 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe jak NORTH ATLANTIC TERRORIST ORGANIZATION
ewakuuje z Libii ostatnich swoich żołnierzy i sprzymierzeńców ?


====================================================================


3/4 terytorium Libii pod kontrolą lojalistów

Opublikowano: 11.09.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Raport rosyjskiego dziennikarza śledczego opublikowany 8 września,
oparty na rosyjskich źródłach wywiadowczo-wojskowych donosi,
że siły lojalistów ciągle kontrolują trzy czwarte terytorium Libii.

Libijska armia posiada ciągle zdolność prowadzenia walki,
na jej czele stoi osobiście pułkownik Kaddafi i niektórzy z jego synów.

Publikujemy tłumaczenie, tego niezwykle interesującego dokumentu.

Trypolis: W północno-zachodnich częściach miasta wciąż toczą się walki z użyciem ciężkiego sprzętu w tym artylerii.
W rejonie Salah Edden zniszczone zostały trzy jeepy, z 6 rebeliantami.
Pojawiła się informacja o przesunięciu zbrojnego oddziału pod dowództwem
Chamisa Kaddafiego z południowych peryferii Trypolisu w kierunku Ez-Zawii.

Bani-Walid: Szejkowie i starszyzna plemienna podjęli decyzję o tym, aby nie przekazywać miasta.
Obrońcy wierzą we własne siły i są zdeterminowani, by walczyć przeciwko kolonialnej koalicji do końca.
Pojawiają się sprzeczne dane na temat ilości grup rebelianckich, oblegających Bani Walid
(7-krotna różnica jeśli chodzi o dane na ten temat). Wczoraj (7 września) pojawiła się również
informacja o nieudanej próbie ataku wojsk koalicji na miasto w rezultacie, którego obrońcy zabili setki napastników.

Tarhuna: W rejonie tej niewielkiej gminy leżącej na północny zachód od Trypolisu konwój rebeliantów wpadł
w pułapkę w jej wyniku zginęło 14 bojowników.

Syrta: Natowskie bombardowania tego miasta nie ustają.

Zawija: Agencja ITAR-TASS informuje o „zwierzęcych praktykach”, jakich mieli się dopuścić rebelianci w tym mieście.

Misrata: Przeciwko rebeliantom i siłom koalicji, lojaliści użyli taktycznych rakiet typu „Scud” (silne wybuchy 5 września).

Benghazi: Szczególnie warto przyjrzeć się sytuacji w tym mieście. Rozpad sojuszu czterech głównych sił stanowiących
trzon rebelii (plemion: Obejda i Charuba, islamistów, grup kryminalistów oraz bliskowschodnich najemników)
podobno osiągnął już masę krytyczną. Pojawiły się informacje o walkach między różnymi frakcjami buntowników,
a nawet o przeprowadzeniu przez NATO nalotów przeciwko powstańcom z Benghazi. Możliwe, że cyrenaickie plemiona,
po zachłyśnięciu się wolnością i w obliczu wiatru gwałtownych zmian, przyłączą się do sojuszu plemion popierających rząd Dżamahirii.
Pojawia się coraz więcej informacji na ten temat, które są w tej chwili weryfikowane.

Algieria: Organizowana jest w tej chwili humanitarna pomoc dla Libii.
Algierscy i syryjscy hakerzy, dokonali ataku na stronę internetową telewizji Al-Jazeera.

Potwierdzają się również informacje na temat rozprzestrzeniania się wojny partyzanckiej w rejonie Afryki Centralnej.
Rządy Mali i Nigru nie ukrywają swojego niepokoju w związku z pojawieniem się uzbrojonych grup, zdolnych do tego
by destabilizować subsaharyjskie państwa.

W ciągu ostatnich 72 godzin lojaliści zabili co najmniej 128 buntowników, zniszczyli również 25 środków transportu
włączając w to 2 czołgi.

Według różnych danych trzy czwarte procent libijskiego terytorium znajduje się
pod kontrolą armii i plemion lojalnych wobec pułkownika Kaddafiego.

Opracowanie: Jewgienij Gajworonskij
Źródło oryginalne: За Каддафи и его народ!
Źródło polskie: Geopolityka.org
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:21, 15 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szykuję się też lot Last minute Tel Awiw - Warszawa

=========================================
"Powroty "Naszych" na zawsze......
http://news.independent.co.uk/world/middle_east/story.jsp?story=378403

Izraelczycy wskrzeszaja stare rodzinne powiazania aby uzyskac paszport UE
Justin Huggler z Tel Aviv'u
Luty 15, 2003

Pomimo ulewnego deszczu w Tel Aviv'ie dluga kolejka ludzi rozciaga sie wokol polskiej ambasady. Ci, ktorzy nie moga przedostac sie przez waskie drzwi ambasady stoja i mokna. Stoja w kolejce w odwroconej historii - kolejce po paszporty do kraju z ktorego ich rodzice i dziadkowie kiedys uciekli.

Kolejka jest kazdego tygodnia - zapotrzebowanie na paszporty post-komunistycznych krajow takich jak Polska, Czechoslowacja Wegry jat nagle ogromne. Wszyscy skladajacy podania o paszporty mieli jakichs krewnych ktorzy mieszkali w tych krajach. Wielu z nich ucieklo z powodu nazistowskiej okupacji i Holokaust znajdujac schronienie w tym co bylo brytyjskim mandatem - Palestynie. Dla wielu z nich Israel nie jest juz tak bezpieczny jak byl kiedys. Niektorzy z tej kolejki mowia, ze planuja opuszczenie Izraela, ale wielu pragnie uzyskac drugi paszport na wszelki wypadek.

Dla niektorych ciagla przemoc w konflikcie z Palestynczykami jest przyczyna - "Ma to zwiazek z bezpieczenstwem" mowi Eyal Goldstein, stojac w deszczu. "Ja chce zalozyc rodzine i chce bezpieczenstwa dla moich dzieci." Zycie w przeswiadczeniu, ze mozna umrzec w samobojczym ataku w autobusie jadac do pracy, lub siedzac w kawiarni ma swoje konsekwencje. Pan Golstein wlasnie zakonczyl swoja trzyletnia sluzbe w izraelskiej marynarce, czasem poza Gaza Strip. "Ja sluzylem Izraelowi", mowi. "Ja musialem dac trzy lata i dalem je." Jest jednak inna czesc powodu i pewnie silniejsza, mowi p. Goldstein - ekonomiczny kryzys w Izraelu. Wielu sadzi, ze bedzie lepsza mozliwosc uzyskania pracy i otwarcia byznesu w Europie. Po 2 latach palestynskiej intifada izraelska ekonomia jest w skrajnie zlym stanie. Bezrobocie jest ogromne. Rzad poprosil USA o dodatkowe $12 miliardow w celu pomocy Izraelowi w przetrwaniu trudnego czasu.

Wielu, ktorzy stoja w kolejce przed polska ambasada zapewnia, ze nigdy nie opusciliby Izraela ze wzgledu na bezpieczenstwo. "To jest moj kraj i ja pozostane tutaj" - powiedzial Doron Neev, ale mowi takze, ze ekonomiczny kryzys jest tym co zmusza go do szukania byznesowych mozliwosci gdzies indziej. "Nigdy nie myslalem o polskim paszporcie" - mowi. "Po co mi bylby polski paszport, ale teraz kiedy Polska ma byc czlonkiem UE, sadze, ze jest to wartosciowy paszport." Nikt ze stojacych w kolejce nie powiedzial, ze jest zainteresowany w uzyskaniu polskiego paszportu azeby tam mieszkac i pracowac. To w czym sa zainteresowani to paszport UE. Decyzja UE o przyjeciu Polski i innych post komunistycznych panstw w 2004 zainicjowala ped po paszporty.
P.Neev zdaje sobie sprawe jak cenna rzecza moze byc paszport. Jego rodzice byli w Polsce w czasie II W.S. Oni emigrowali do brytyjskiej Palestyny ale w 1939 roku wrocili do Polski z wizyta i zostali "przylapani - mowi." Szczesliwie, ze mieli brytyjskie paszporty poniewaz mieszkali tam. Utkwili w Polsce przez rok ale wydostali sie." Bez brytyjskich paszportow pewnie zgineliby w holokauscie. Polscy Zydzi byli wylapywani prze Nazistow i stloczeni w gettach gdzie byli przedmiotem brutalnego traktowania prze nazistowskich straznikow. Wiekszosc Zydow poszla do komor gazowych.

Jedna z kobiet w kolejce - nie podala nazwiska, pamieta te czasy. Miala 10 lat. Kiedy opuscila Polske w 1948 roku. "Ja nie moge tego zapomniec", powiedziala. "Ja czuje to w moim ciele". Zaczela cicho plakac. "Nie chce o tym mowic.", powiedziala.
Ona nie przyszla po paszport lecz po informacje o historii jej ojca w Polsce. "Ja jestem zbyt stara zeby cos robic w UE", powiedziala. Nie stanowi to problemu dla niej, ze tyle Izraelczykow stoi w kolejve po polskie paszporty. "Jest dobrze dla mlodych ludzi", mowi. "To znaczy, dzisiaj jest dobrze zyc w Niemczech".

W ambasadzie wegierskiej, nie daleko, wsrod niskiej zabudowy drogiego przedmiescia Tel Aviv'u, sytuacja jest podobna. Jeden z mezczyzn, ktory podal swoje imie - George, jako wegierskie imie zanim przeniosl sie do Izraela i przyjal izraelskie imie, stoi w kolejce juz od wielu godzin. "nietorzy przyszli tu juz o 6:00 rano" - powiedzial.
George opuscil Wegry jako dziecko w 1946 roku przezywajac tam holokaust. Teraz sklada podanie o wegierskie obywatelstwo. "To nie jest dla mnie, to jest dla moich synow." - powiedzial. " Nie ma to nic wspolnego z bezpieczenstwem tutaj. To jest sprawa ekonomiczna. Ja nie mam problemu z uzyskaniem obywatelstwa. Ja w dalszym ciagu mam rodzine na Wegrzech."
(...)

wysłane przez xyz o 18.02.2003 01:51"
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mamamia




Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 504
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:00, 15 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JerzyS napisał:

3/4 terytorium Libii pod kontrolą lojalistów

Trypolis: W północno-zachodnich częściach miasta wciąż toczą się walki z użyciem ciężkiego sprzętu w tym artylerii.
W rejonie Salah Edden zniszczone zostały trzy jeepy, z 6 rebeliantami.
Pojawiła się informacja o przesunięciu zbrojnego oddziału pod dowództwem
Chamisa Kaddafiego z południowych peryferii Trypolisu w kierunku Ez-Zawii.


Ciekaw jestem jak w swietle tych informacji wypadnie wizyta Camerona i Sarkozy'ego w Trypolisie, o ktorej trąbią media. Znowu nagrywać bedą w Katarze Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Last minute Kabul Warszawa
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile