W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Serbołużyczanie - zapomniany naród  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
10 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 4699
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy wiedziałeś/aś, że Polska sąsiaduje z Serbołużycami?
Tak, wiedziałem.
53%
 53%  [ 14 ]
Nie, nie miałem o tym pojęcia.
46%
 46%  [ 12 ]
Wszystkich Głosów : 26

Autor Wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:10, 23 Cze '10   Temat postu: Serbołużyczanie - zapomniany naród Odpowiedz z cytatem

Jeden z najbardziej spokrewnionymi z Polakami narodów - Serbołużyczanie.
Zapewne większość z Was nie wie kim oni są.

Film wyemitowany przez telewizję trwam, ale może jakoś to przebolejecie. Smile


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalfas




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 338
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:51, 24 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok Aquatro. THX.

Serbołuzyczanie to cala grupa narodowa. W sumie kilka plemion.

Wybici juz do nogi w X wieku. W sumie nie wiadomo skąd te pozostałości teraz na terenie byłego NRD-owka.

Niemcy mieli zwyczaj zabijać wszystkich którzy nosili spodnie...kobiety gwałcili i germanizowali z dziećmi.
Gwoli sprawiedliwosci robili tak wtedy wszyscy. Mimo oficjalnego panowania niejakiego Christusa kwitło niewolnictwo.

Ci ludzie to Może późniejsza migracja wewnętrzna z terenu CZech lub dolnego Slaska. Trudno mi uwierzyc ze przetrwali 1000 lat z jezykem w morzu niemieckosci....nie zapominajmy ze przylegle tereny oznaczaly sie szowinizmem germanskim...Sudety i Saksonia.

Trudno mi uwierzyc ze to potomkowaie dawnych łuzyczan z kilku powodów.

Dajmy na to z plemiona Ranów (Rugia) ostatnia osoba mowiaca jezykiem pomorskim ( polabskim) (protokaszubskim)
umarła w XIV wieku.

Trochę na zachód (okolice Hamburga) z plemiona Drewlan ostatnia osoba mówiąca połalbskim umarła w XVII/XVIII wieku.

Co warte podkreslenia plemiona te Drewlanie jak równiez Ranowie stracily niepodleglosc w pozniejszym czasie
Związek Obodrzycki i Wielecki wykrwawialy sie bardzo długo bo do końca XII wieku. Moze to kwestia bagiennej okolicy. Prusowie stawiali sie Niemcom tez blisko 400 lat.

Zauwazcie że do zaniku języka upływało 300-400 lat.

A łuzyczanie ptrzetrwali by 1000 lat.??? Może w koncu bylo ich sporo.
No i moze pomogla bliskosc CZECH.

Mało kto wie ze ze Slaska Dolnego pomocy być nie moglo...bo tam germanizacj szalala... Nikt jakos nie mowi glosno że Niemcy burzyli na dolnym Śląsku nawet kościoły jesli były fundowane przez polskich wladców.
Tu historia jest fałszowana lub przemilczana w sposob tragiczny.

Mało kto wie ze oprócz trzech wypraw krzyzowych do ziemi swietej na Jeruzalem była wyprawa krzyzowa na Słowian połabskich..... wyrznieto wtedy dziesiatki tysiecy ludzi kobiet i dzieci.....w imie ....no wlasnie....w imie czego

Zwiedzajacym tego rogu Niemcy polecam wyprawe na Rugie, na łuzyce i do wsi Drewlan którezachowały sie w pewnym stopniu.....poludniowy wshod od Hamburga.

Przy obecnej polityce łuzyczanie zginą....."polski" rzad martwi sie o dwujezyczne tablice w opolskim a niemartwi sie o łuzyce.

Tu wyjasnie kto powinien wspierac łużyce........

Nie Czesi tylko my Polacy.

Po pierwsze Łuzyce historycznie wchodziły w skład Polski za Mieszka i Chrobrego.

WCzechach były na troszke innych zasadach.

Łuzyczanie zawsze chcieli nalezeć do Polski. Było to naturalne z powodu na bariere geograficzna odgradającą ich od Czech (sudety)

Po wojnie mialy byc wlaczone do Polski...o czym nie mowi sie w oficjalnej historiografii....

Mial to byc drugi kasek w Polsce ( odrzanski lewobrzezny)poza lewobrzezna czescią szczecinskiego.

Stalin powiedział NIE!!!

Moze troche dlatego ze polskie komuchy mialy wtedy inne problemy.......Łuzyczanie bardzo chcieli......

Teraz zostali sami////zyja w bogatszym kraju ...ale germanizuja sie tak jak zostali zgermanizowani wszyscy slowianie za odra.

Tak jak zgermanizowala sie emigracja po 1989. Znam takich co przyjezdzaja na wakacje zurick i mowia w domu essen Smile


Jak ktos zna badania haplogrup to wie ze 30% spoleczenstwa dzisiejszych nieiec jest pochodzenia slowianskiego.


Co do bliskosci serbow luzyckic do nas......

Sa opisy historyczne podrozy po dawnych terenach slowianszczyzny..... nie bylo czegos takiego w X w ieku i nawet XI jak Polska...bylo krolewstwo Mieszka i Bolka..... zrezszajaca pare plemion.....nie bylo jezyka polskiego....
nikt nie mial problemow jezykowych poruszajac sie po calej tereneie slowianszczyzny....
ograniczony byl zasob slownictwa jak rowniez nie bylo nalecialosci...to byly po prostu rozne dialekty tego samegojezyka.......

wtedy normalne bylo ze ktos wladal kilkoma jezykami...podrozujac...bo byly to jezyki prostsze niz teraz.....


Slowianie mieli piekna kulture i ciekawa wiare...wszystko to zostało zniszczone przez kochajacych w Bogu......
Pieczetujacych sie krzyzem....kazdy wie o inkwizycji w hiszpani o przesladowaniach zydów ...

malo kto wie jak przesladowano slowianow....wybijanie zebow, palenie chramow...mordowanie ludzi...branie w niewole i przesiedlanie.......

w tym kontekscie kosciol jawi sie jako ....twor...wpiszczie sobie co chcecie.....


W polsce do XII wieku trwala reakcja poganska...kosciol z poganstwem nigdy nie wygral tylko je zasymilowal....





Polecam moj kolejny prosty filmik....

http://www.youtube.com/watch?v=Sf_2pgAii0k


P.S. na marginesie zwrotu dobr koscielnych..... kosciol katolici nie jest prawowitym wlascicielem wielu z nich...
nalezec powinny do neopogan.......ziemie ta odebrano im sila....
_________________
życie to myślnik miedzy data urodzin i śmierci. Może to wszystko co mamy? czasami nawet nie mamy tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kalfas




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 338
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:05, 25 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny moj prosty filmik

http://www.youtube.com/watch?v=M3N_a1MFmXw

tym razem na tapecie Obodrzyce

Nie zastanawia was ze te tematy nie sa w ogole w oficjalnym obiegu?

Hollywood moglo by na podtsaiwe tych historii krecisc same przeboje

hicior na hiciore te okolice to przez 600lat wojna na wojnie co roku.....

Widowiskowe sceny...... przewloki w Dani...Bitwy ladowo morskie

Sceny nie z tej ziemi?


No ale filmow o martylorogii Inian w USA tez sie nie kreci co najwyzej w kontekscie zapijaczonego Apacza w jakims obskurnym saloonie.

Komus zalezy na ciszy w temacie....


Troche watkow bylo w polskiej kinematografiiw latach60-tych...teraz posucha...stara basn poprawna politycznie...
zreszta sam Hoffmn jest poprawny politycznie do bolu...

Pozdrowienia dla wszystkich.
_________________
życie to myślnik miedzy data urodzin i śmierci. Może to wszystko co mamy? czasami nawet nie mamy tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Caramba




Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 541
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:32, 25 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kalfas co idzie w podkładzie ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalfas




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 338
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:21, 26 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatni filmik w temacie Słowian.


http://www.youtube.com/watch?v=CzgxqbvKJ20

Specjalnie dla caramby w podkladzie lekki transik z moim wokalem Smile

Pozdrow wszystkim
_________________
życie to myślnik miedzy data urodzin i śmierci. Może to wszystko co mamy? czasami nawet nie mamy tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:37, 27 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Po wojnie mialy byc wlaczone do Polski...o czym nie mowi sie w oficjalnej historiografii....

Mial to byc drugi kasek w Polsce ( odrzanski lewobrzezny)poza lewobrzezna czescią szczecinskiego.

Stalin powiedział NIE!!!

Moze troche dlatego ze polskie komuchy mialy wtedy inne problemy.......Łuzyczanie bardzo chcieli......


A masz jakieś źródła?
Z tego co ja wiem, to granica Polski po II wojnie miała przebiegać na linii z 1939 roku, wiec zapomnij o jakikolwiek dostępnie do Odry.
To Stalin w Poczdamie (być może ze swoich własnych potrzeb) powiedział, że zachodnią granica Polski będzie Odra. O Szczecinie nie było wówczas mowy, miał być niemiecki.
Szczecin wcielono do Polski za Lwów lub być może inne miasto, które zostało zaanektowane przez ZSRR.
O drugim przejściu przez Odrę nigdy nie czytałem ani tez nigdy nie słyszałem.
(Granica wschodnia Polski to linia Curzona, angielskiego Lorda który wyznaczył taka granice Polski po I wojnie światowej. Na prośbę Churchilla Stalin oparł się na tej linii z pewnymi korektami jak np. Bieszczady.)
Do 1970 roku świat tak zwany "zachodni" nie uznawał Polskiej granicy na Odrze! Kreśląc na mapach (tych do szkół też) granice z 1939 roku a obecną markując "tymczasowa administracja Polski" (posiadam Atlas Brytyjski z 1967 roku lub okolice tego roku).
Dlaczego to pisze?:
Po prostu dzięki prawdopodobnie własnym celom Stalina, Polska dziś nie przypomina Księstwa Warszawskiego! I o tym nie można zapominać, jaki Stalin by nie był! Także i o tym, ze nasza wschodnia granica to dzieło anglików.
To tak chciałem tyle wtrącić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalfas




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 338
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:46, 27 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja odpwoiedz ktora poszla do _gorala na privie lekko zmieniona


źródła..sa bogate chocby poczytaj o łuzycach dojdziesz do źródeł...
no coz ja jak inni nie przeklejam wychodzę z zalozenia ze
inteligentny czlowiek sobie znajdzie sam zrodla....zreszta przeklajajac tez mozna przekleic falszywke...no bo kto jest w stanie weryfikowac zrodlo? wiesz...oficjalna historiografia jest pisana przez zwyciescow i zainteresowane kraje...

Chocby kult Pilsudskiego w Polsce......nie ma bardziej przeklamanego obrazu polityka i meza stanu w Europie.
Facet w trakcie bitwy warszawskiej uciekl...... wylazl z nory jak Rozwadowski odwalil za niego cala robote....

Poszukaj zrodla sytuacji Niemiec po wojnie
o koncepcjach utworzenia Wedenlandu.....

Jak bedziesz dalej czytał tylko oficjalne podreczniki.......
Niemcy po wojnie mialy byc juz nie odtworzone......

Byly nawet koncepcje zaorania terenu bylego NRD-owka
Ostatecznie zimna wojna i inicjatywa komunistow Niemieckich spowodowaly ze powstaly NRF i NRD....
Poczytaj o okresie 1945- 1949.O wszystkich i-zoniach...jakze to malo znany obraz w historii niemiec

Jak niemki za zywnosc dawaly dupy amerykanom nawet tym czarnym ...mimo ze wczesniej mowily o nich ze to podludzie....jak na wschodzie byly masowo gwalcone ( to jest akurat znane ...skala jest mniejsza)

Jak mi zarzucisz klamstwo to wtedy wrzuce zrodla...pisze na priva bo mam limit 1.

Poszukaj o inicjatywie słowianskich niemców ...oni juz od 1944 chcieli stworzyc Panstwo słowianskie Niemcy.
Bylo nawet ich podziemie w III Rzeszy rahityczne bo rahityczne i kontrolowane przez Abwehre ale bylo....

Nie wiem na ile znasz historie...ale jak znasz to wiesz ze Niemcy są tworem niestabilnym...istnieja bo są silne...
tak naprawde podzialy sa tam silniejsze niz w jakimkolwiek innym Panstwie w Europie

Wszyscy wiedza ze mamy silnego sasiada na zachodzie ...i to cala wiedza o Niemczech ich historii i kulturze.
Znajomosc w polskim spoleczenstwie niemiec jest zerowa.....poza autami.....
Co to jest naturalny Niemiec?

Sasowie
Hessowie

te dwa plemiona

Później frankowie ale to nie jest juz naturalny zywiol niemiecki

Bawarowie ...mieszanina Sasow....Awarow, Wegrow i Slowian.

Kiedy istniały Niemcy?
Bardzo krotko w historii.
A tak mialy jakies twory polityczne porozrzucane po roznych okolicach Europy?
Prusy,Brandenburgia,Rzesza Niemieckia,Cesarstwo Niemieckie

To jest temat na dyskusje....jak sa silni to każdy chce byc Niemcem jak sa slabi nikt sie do niemiec nie przyznaje......
Załoz taki watek...ja nie mam mozliwosci...to sobie podyskutujemy publicznie...jak masz watpliwosci w moja wiedze.....ja nie korsyztam z www...piszac posty.Daltego czasem moge sie mylic ...w tym temacie jednak wiem co pisze.
Jak mozesz wklej to do publicznej dyskusji....


Pozdrawoienia goralu.....

BTW.. nie wiem czy wiesz ...jesli jestes goralem.......jaki byl stosunek niemcow do goralów....
Oficjalnie glosili idee goralenvolku......oficjalnie...
nieoficjalnie sa dyrektywy...Hessa goeringa isamego Adiego olikwidacji goralow jako nizszej nacji...moge ci nawet zacytowac w oryginale jak znasz niemiecki... Smile


Do wszystkich....i o to biega w tym forum.......

70% zadeklarowało że wie co to Serbołuzyce....... chcialbym to zweryfikowac kiedys na zywca...jaka to jest wiedza
czy taka samochodowa czy prawdziwa........ jak sie gada z przecietnym polakiem o autach to kazdy mowi: Ja god, naturlich jawohl sher gut auto naturlish ja ja ....... taka skladanka.... polnische -deustch

a jak do strzegolow to jak w temacie dupa blada i zbita.......

A nie mozna zrozumiec historii Polski nie rozumiejac historii Niemiec......

Dzis zaczepilem The_edna...na privie...... wilele obecuje na public zacheca wiedza....ale w prvie rznie madzrejszego niz jest.......

Coraz bardziej zniesmaczony jestem poziomem tego forum....kiedys bylo ciekawie bo przynajmniej pies ogradnika czasem szczekal. Dal mi limit i skonczyl ujadac.......

Juz kiedys pisalem The truth is out there......exact....
_________________
życie to myślnik miedzy data urodzin i śmierci. Może to wszystko co mamy? czasami nawet nie mamy tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fred




Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:52, 28 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serbowie łużyccy starali się już o autonomie po pierwszej wojnie światowej. Niestety zostali zupełnie zignorowani przez kraje zwycięskie. Drugą próbę uzyskania autonomii w unii z Czechami lub Polską podjęli w 1945r. Niestety Stalin miał inne plany co do okupowanych terenów niemieckich i ostatecznie cała sprawa upadła w roku 1947.
Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się coś więcej podaję linka:
http://www.prolusatia.pl/index.php?optio.....;Itemid=14
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:18, 28 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj prowokujesz kalfas, prowokujesz. Zaraz pojawi się forumowe ciało historyczne w osobie Teodoryka, który twierdzi, że jest historykiem, więc pewno był studentem i nauczył się powtarzać za starszymi i mądrzejszymi a teraz wciska biednym dzieciom mity o "Polsce Piastowskiej" i inne tego typu wydumy.
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalfas




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 338
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:21, 29 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziki za ostrzeżenie, ja jednak Teodoryka zapraszam do dyskusji...

z mila chęcią....

Jak jest problem z odbiorem historii.....nawet jak ktoś czyta historię to czyta tylko etykietkę produktu nie dotyka samego produktu....
dopóki nie będzie podroży wstecz......nawet jesli bedzie to tylko retrospeckja......

Czyli z historią jest tak że czytasz pewna etykietke ktora informuje cie o czyms szerszym (o produkcie jego zawartosci, z czym sie to je itd).

W rzeczywistości produkt odbierasz tylko na podstawie etykietyki


Dodatkowo w przypadku histriografi oficjalnej jest tak że historia jest fałszowana celowo.
To tak jakbyś czytał etykietę napoju w którym usunięto z etykiety opis wszystkich emulgatorów.

A dodatkowo jestes ciulany na bezczelnego poprzez zatajanie faktów i ich przeinaczanie to tak jakby na etykiecie napoju w którym wykorzystano GMO ktos napisał...produkt ekologiczny z najczystszych rejonow Polski......

Myslisz GMO w Polsce nie ma i myslisz ze jest OK i jestes Happy......i o to samo chodzi w historii....
tak Ci ja wciskaja zebys byl z niej dumny....

Dlatego Niemiec przecietny nie chodzi z głowa między nogami ze wstydu i pokory...a Polak chodzi dumny i podkręca sarmackiego wąsa... i ten i ten drugi to produkt nie
rzetelnej historiografii ale produkt wyłacznie propagany która historią jest nazywana.


Dwa wydarzenia

Pewien potęzny monarcha pojechał do krewnwego na zamek w Czechach. Został otruty. Zmieniło to losy tej cząęsi Europy na zawsze......dosłownie na zawsze.......Co wiemy z historii...ze zostal otruty.......i tylko tyle...im dalej wstecz czasu...tym mniej faktow...zreszta i dzis nie jest z tym lepiej.....A jak sie przyjrzec temu zdarzeniu dokładniej to było wynikiem planowej polityki realizowanej przez kilkadziesiat lat...ile prób morderstwa tego monarchy przez czcigodnych innych monarchów, zadklarowanych katolików zostało ukrytych w zakamarkach historiii tego nikt nie wie.....
Zreszata ci drudzy nie napisza w swoich podrecznikach ze zostal otruty,...napisza prawdopodobnie a juz o konsekwencjach tego zdarzenia i korzysciach dla swojego kraju nie napisza ani slowa....Narod który mogl byc wielki zmarginalizowano w Europie.....


No ale co moglo by byc to zawsze tylko gdybanie....

W Polsce najlepszym przykladem kretactw historycznych jest hitoria kosciola RK.
Wszyscy ze szkoly wynosza jaki to kosciol byl narodowotworczy......
I kazdy Polak-Katolik wierzy w to co przeczytal w oficjalnych podreczikach
Ba robi sie na tej plaszczynie nawet swietych......do czego sie nie odniose.....bo temat powszechnie znany....
zwłaszcza polecam historie Papiestwa w wiekach średnich......

Generalnie podkresle jeszcze raz....... Wy mowicie Histora...mowicie znam historie...mowicie uczulem sie historii...
mowicie pasjonuje mnie historia......

Ja mowie...znasz etykietkie...pasjonuje Cie etykietka....... uczyli Cie o etykietce......... mow Jestem Etykietką
jak wszystko co wokol nas....

Nie odtworzymy juz historii prawdziwej....pewne instytucje zwlaszcza kosciol zadbaly zeby okreslone dokumety nie ujrzaly nigdy swiatla dziennego......

Choc czasami przez swoja glupote ta sama instytucja zachowała cos cczego zachowac nie chciala jak np. dokladny obraz demonologii słowiańskiej...jesli juz jestesmy w tym temacie......

DeMello napisal kiedys ze nic nie stoi na przeszkodzie zeby czlowiek latal.............bynajmniej...sa takie przeszkody a sa to etykietki ktorymi obklejony jest kazdy z nas...od ich ciezaru nie jestesmy w stanie oderwac sie od ziemi ani na milimetr...
a od samego opuszczenia waginy az po sama smierc zawsze jest ktos obok nas ktory przyklaeja nam kolejne etykietki...wciaz i wciaz..........

Tak mala dygresja.....
_________________
życie to myślnik miedzy data urodzin i śmierci. Może to wszystko co mamy? czasami nawet nie mamy tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2586
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:16, 30 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dołaczam się do tematu filmikiem ,który właśnie skończyłem składać . Na końcu pojawia się ważny wątek "zdrowo-myślenie"- do tego potrzebne kolejne kilka minut filmu, które niebawem przetłumaczę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalfas




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 338
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:23, 30 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=CrhDi_CvCdo

Kalfas Erste Klaine Coproductione...wkleilem troche obcych materialow kulturalnie z podaniem

zrodla....

A tak na powaznie króciotki film o poszukiwaniu swiatyni i grodu w Radegascie.

Pewnie nie jeden chlal piwsko radegast a nie zastanawial sie nat ta nazwa.....
pelno jej w slowianskim swiecie od nr-dowka po rosje, czechy, slowacje

1000 lat temu nazad slowo to mialo wiekszy wydzwiek niz obecnie Czestochowa.

Bylo niejako miedzynarodowe...znali je niemcy,polacy , ruscy, czesi...jesli mozna w ogole w tych

kategoriach narodowych mowic....


Troie odnaleziono poprzez znany poemat.....wszyscy powatpiewali w jej istnienie....
odnaleziono ja po latach ..... kilkutysiacach..... lat....

A tu masz znane miasto ...miejsce kultu dla polowy europy i masz ci los 800 lat i nikt nie wie

gdzie to bylo????//

no ale fakt to bylo z drewna....

W przeciwienstwie do Troi miasto to i swiatynia zapisane byly u trzech roznych kronikarzy

niemieckich... mialem napisac dziennikarzy ale pewno biskup Thietmar by sie obrazil.....
tak sie mowilo zawdy teraz sie godo na takiego Dietmar Smile

Do rzeczy....

Slowianie swiatyn nie budowali zasadniczo ....mieli swoje odludne gaje na uboczu...jakies

prowizoryczne chramy....

Jesli juz stawiali swiatynie musialo byc to miejsce nie byle jakie...

Dwa takie miejsca miala slowianscyzna obydwa nomen omen na terenach bylego NRD-owka

Jedno to rzeczony Radegast a drugie to Arkona na Ranie (niem. Rugii)

Niemcow bardziej podniecala swiatynia w Radogoszczy bo tam decydowano o wojnach
z niewriernymi psami czyli naowczas z Niemcami.


Trzeba pamietac ze dla ciezkozbrojnych niemcow byly to wojskowo koszmarne tereny
same lasy, bagna i mokradla...walka mozliwa w zasadzie tylko zima.....

I dlatego tamci slowianie powstrzymali napor Niemcow przez blisko 600 lat!!!!!!!!!

Moze dlatego teraz co niektorzy jak lubią moga mowic po polsku..........
ale tego na lekcjach w panstwowej szkole nie ucza......moze nie drzania sasiadow....
...ale predzej kosciola.....

No ale tamci zle na tym wyszli bo zostali wyrznieci ...kobiety i dzieci zgermanizowane

Na marginesie moze Wam kiedys opowiem jak sprytnie obecna Brandenburgia weszla w sklad Państwa

Niemieckiego. Nawet w Polskim Sadzie by cos takiego nie przeszlo.......

Ale do rzeczy......Prusowie na mazurach bronili sie prawie lat 500......

W filmiku podalem lokalizacje swiatyni w Gross Raden w innym miescu niz opisali to Niemcy....
Oni wzieli najwiekszy budynek w grodzie i podali ze to swiatynia....
watpie slowianie nie budowlai nigdy nic swietego w grodzie....to zawsze bylo na uboczu
taka byla natura slowianskich Bogow....z jednej strony blisko ludzi ale z wlasnym swiatem...cos

jak mitologia antyczna.....


Ale to na 100% nie jest Radogoszcz ten Gros Raden.....zdecydowanie na wschodzie musialo by byc

jezioro nie na południu.....poza tym okolica wychodzi na poludnie czyli zawsze byla w miare

jasna.......nie moglo to wiec jakos zlowrozbnie wygladac....
No i sam Thietmar mowi o duzych wymiarach swiatyni a Niemcy zrekonstruowali jakis wiekszy

kurnik...prawdopodobnie siedzibe starszego...plemniennego....

Pasuje za to ta sciezka do jeziora...no i lezy najblizej Hamburga raptem kilkadziesiat

kiometrow.....

pieszy pokunuje dziennie max. 30 km...

oznaczalo by to ze miejscowosc powinna znajdowac sie od Hamburga dokladnie na wschod do

maksymalnie do 120 Km......moze dlatego ten Gross Raden....typuje sie

Odpadalo by wtedy jezioro Lusickie i okolice Neubrandenburga.....no ale tam sa dwa duze

jeziora..... jak starodrzew poratsa wybrzeze...to na takich jeziorach zrywa się straszna

burza...i fala...u nas to jest na pojezierzu lubuskim Bimi wie o czym pisze....

Nawet na koniu nie dalo by rady szybciej bo okolice podmokle.....

Zreszta jak Thietmar gdzies zapil po drodze jak to klecha w tamtych czasach...to mu wiecej

zeszlo nisz napisal......

Jak zobaczycie mapy Pomorza-przedniego i Mekleburgii mozliwych lokalizacji jest mnostwo.....


trzeba szukac czegos co lezy:
4 dni drogi z Hamburga
po zachodniej stronie jeziora..
wsrod duzych polaci lesnych.....( wtedy wszedzie byl las...skoro wiec Thietmar i i inni pisza o

lasach to ten musial byc szczegolnie duzy....)

Trudno uwierzyc ze taki obiekt zaginal bez sladu.....

Szkoda ze dzieki Angolom splonela biblioteka Drezdenska.......

Jest taki mit....ze w Radegoszczy a scislej w jeziorze kolo radegoszczy byl potowr
wychodzacy z jeziora i zjadajacy zywe wota...ludzi czasem rowniez.....
Tak slowianska wersja Loch Ness.... o tym sie nie mowi...zreszta jak o jednej ewangeli w ktorej

na pustyni ktos tam rozmawia ze smokiem...zostala wykluczona z kanonu kosciola....

Motyw potwora w jeziorze jest na calym swiecie zywy......Bimi moze sie smiac.....

Ciekawa lektura sa sagi nordyckie.....wiecej tam o slowianach zachodnich anizleli w naszej

czesci europy....no ale u nas byl to temat Tabu......kosciol juz o to zadbal....


Kto konczac szkole Panstwowa....wie ze Slowianie z terenow Nrd-owka i Pomorza...
-napadali na Norwegie i Danie
-zasiedlali islandie
- brali udzial w wypadach wikingow na calym akwenie morza polnocnego,

kto wie o Storradzie?

- kto wie za Polacy w XI wieku zamiatali w Danii...w senise rzadzili....jako dynastia o

korzeniach slowianskich....

- podobnie w szwecji....

- ze z kolei potomkowie Kanuta (syn siostry Boleslawa Ch.)...obsadzili tron Angli....

Komu zalezy zeby te fakty byly malo znane????

Odsuwanie Polski od morza od Bałtyku zawsze bylo elementem strategii antypolskiej przez 1000 lat

Wrocmy do Rade(o)goszczy

Niemcy tak dlugo najezdzali to miejsce az je zdobyli i zlupili... miasto spalili w XII

wieku...kiedy swiatynie nie wiadomo.....

i dziwne sladu nie ma po tym miesju ...kamien w wode.....

Nawet niemieccy rofesorowie deliberuja juz nad tym ponad 100 lat.....


Co warte podkreslenia....

Na tych terenach byla kultura o ktorej nie mamy tak naprawde zielonego pojecia....
Niektorzy wierza ze jest rownoprawna w sensie religijnym z kultura starozytnych Indii...
wlasnym pismem..... itd....To wszystko zostalo zniszczone i juz nogdy nie zostanie

odwtorzone.....

I warto zapamietac ze to jest Wasza tozsamosc......wasza prawdziwa tozsamosc...nizaleznie od

tego w co wierzycie......to byli rowniez wasi przdkowie i ich wierzenia.....


BTW co do pisma ...w opise Thietmara jest watek ze widzial na kolumnach swietych napisy ....
tak jest napisane doslownie (rzezbach)...napisy.....

Jak temu gebe dorabia oficjalna histografia......?

bo oczywiscie niektorzy podniesli glosy ze slowianie mieli swoje pismo przed kosciolem......

Ano ta elyta wymyslila, że przy budowie chramu i struganiu Swiatowida, Swrozyca Peruna i spółki

musial na bank
dymac jakis mnich katolicki i to on te napisy tam nawrzucal...
sie kurna chata graficiarz j....znalazl.....

To w temacie falszowania historii...


Pzdrawiam polecam podroze po niemczeh połnocnych lub w Google Maps i typowanie lokalizacji

(ewnetuanych) radegoszczy...
_________________
życie to myślnik miedzy data urodzin i śmierci. Może to wszystko co mamy? czasami nawet nie mamy tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kalfas




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 338
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:47, 26 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Origins_700.png


Obecne Panstwa to wynik czesto splotu historii....

Jakze przypadkowe jest tu istnienie Niemiec, ..

Gdzie była rumunia?
_________________
życie to myślnik miedzy data urodzin i śmierci. Może to wszystko co mamy? czasami nawet nie mamy tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kalfas




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 338
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:50, 27 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla wszystkich wyksztalconych w klasycznej szkole powszechnej
ciekawy link...do dalszego poszukiwania....

http://bialczynski.wordpress.com/



Dla tych wszystkich ktorzy mysla ze z zachodu przyszlo swiatlo
cywilizacji...do biednych zawszonych slowian.
Uprawiajacych role i z pokora bijacych czolem przed najezdzcami....


Wielu niestety ma taki oglad swiata wyniesiony ze szkoly i domu....

A co jeszcze kryja piaski stepów ciagnace sie tysiacami kilometrów???

Byc moze jestesmy potomkami cywilizacji wcale nie mlodzszej niz egipaska.....

No ale ponad 1000 lat wmawiania nam ze jestesmy be zrobilo swoje....



Cudze chwalicie...swego nie znacie.


Jak ksiadz dobrodziej przyjdzie po koledzie spytajcie go
dlaczego czarni przesladowali slowian i dlaczego zniszczyli Twoja kulture i cywilizacje....


Ale mysle ze wojna cywilizacji jeszcze trwa.... Smile
_________________
życie to myślnik miedzy data urodzin i śmierci. Może to wszystko co mamy? czasami nawet nie mamy tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2586
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:08, 04 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wklejam nie swój list z działu podania, podanie odrzucono -autor zezwala na publikację w takim wypadku :

Cytat:
Witajcie,
Interesuje mnie dyskusja na temat Łużyczan - ludu, który zamieszkuje Brandeburgię i Saksonię. Widziałem wiele wpisów na ten temat i chciałbym przedstawić moje spostrzeżenia i doświadczenia związane z Łużycami. Los sprawił, że poznałem na Łuzycach wielu przyjaciół, nauczyłem się jednego z języków łużyckich (są dwa!) i mam też możliwość rozmowy z Łużyczanami dzięki mediom (skype, e-mail).
Mój najważniejszy kontakt jest w Dolnych Łużycach - Spreewald (łuż. Błota). Interesuje mnie ginący jezyk dolnołużycki - mam stare teksty nawet z XVIII wieku i nowsze książki.
Założyłem też stronę internetową www.luzyca.y0.pl . Nie jest może zbyt imponująca (brak czasu!), ale warto zajrzeć, tym bardziej, że podaję tam linki do innych stron internetowych.

Pozdrawiam
Podpis: Michal

_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krabat




Dołączył: 15 Wrz 2011
Posty: 1
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:02, 15 Wrz '11   Temat postu: Serbołużyczanie Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jakim sposobem, ale przyjęto moje podanie.
Do tematu serbołużyckiego dorzucę więc moje trzy grosze. Wprawdzie nie mogę tu znaleźć tekstu, który częściowo komentuję w mojej nowej wiadomości, ale mam nadzieję, że mimo to kogoś to zainteresuje, tym bardziej, że zacytowano mój tekst z poprzedniego podania: easy russian Wysłany: 03:08, 04 Wrz '10

Temat: Serbołużyczanie

Ktoś na tym forum napisał, że obecni Serbołużyczanie pochodzą z Polski albo z Czech. Nie zgadzam się z tym, bo nie jest to prawdą. To co określamy mianem Serbołużyczan to obecnie dwa plemiona pozostałe po Słowianach połabskich. Granicą na zachodzie była tzw. limes sorabicum wyznaczona przez Karola Wielkiego linia odzielająca Słowian od Germanów. W wyniku podbojów zajęte zostały tereny słowiańskie Obotrytów, Wieletów, Lutyków, Ranów i Drewian. Z kolei ziemie leżące na południu należały do tzw. Korony Czeskiej a następnie do Habsburgów (królów Czech) aż do roku 1635, kiedy weszły we władanie Saksonii. Z wielu plemion Serbów pozostały jedynie dwa - Łużyczanie i Milczanie. Ci pierwsi zamieszkują Dolne Łużyce, a drudzy Górne Łużyce. Języki łużyckie mają cechy zarówno obecne w języku polskim, jak i w czeskim, jednak również są podobieństwa do języka słoweńskiego. Nie można tego wiązać z pochodzeniem samego ludu, bo właśnie, wbrew twierdzeniom jednego z forumowiczów, Serbołużyczanie zachowali wśród Niemców swój język do dnia dzisiejszego. Nie będę wchodził w szczegóły, tylko dodam że z racji moich kontaktów z Łużyczanami poznałem ich język (dolnołużycki). Założyłem też stronę internetową poświęconą Dolnym Łużycom www.luzyca.y0.pl na którą zapraszam. Są tam również linki do wielu innych stron poświęconych temu zagadnieniu.

Pozdrawiam
Michal albo Krabat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2586
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:51, 15 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miła niespodzianka Smile -cześć.
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Serbołużyczanie - zapomniany naród
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile