W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
SN uznał działania PKW za niekonstytucyjne  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 2141
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hanuman




Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 212
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:03, 09 Wrz '11   Temat postu: SN uznał działania PKW za niekonstytucyjne Odpowiedz z cytatem

Sąd Najwyższy uznał działania PKW za niekonstytucyjne




Już dzisiaj można powiedzieć, że wybory z powodów nadużyć i przestępstw Państwowej Komisji Wyborczej są nieważne. Nowy Ekran otrzymał uzasadnienie Sądu Najwyższego.



Dalej Sąd Najwyższy pisze, UWAGA:

"konstytucyjne prawa obywatela nie mogą być ograniczane przez nadmiernie restrykcyjną metodę oceny prawidłowości wpisów w wykazie osób popierających - tu: utworzenie komitetu wyborczego wyborców, a w innych przypadkach - kandydatów do stanowisk, które na mocy Konstytucji obsadzane są w wyborach bezpośrednich"

W tej sytuacji, wezwiemy PKW do konwalidacji w trybie nadzoru administracyjnego wszystkich zgłoszeń wszystkich Komitetów Wyborczych przez ponowne przeliczenie podpisów poparcia pod Listami Wyborczymi i Kandydatami, i wystąpienie (przez PKW) do Prezydenta RP o przywrócenie terminów w trybie Konstutucyjnym, ponieważ zostało rażąco naruszone prawo. Jednocześnie zawiadomimy prokuraturę o próbie dokonania manipulacji wyborami przez urzędników OKW i PKW celem bezprawnego wykluczenia z wyborów innych kandydatów niż z partii parlamentarnych.

Uzasadnienie SN już jest przekazywane (za pokwitowaniem) największym graczom politycznym w stosunku do których komisje wyborcze złamały prawo i którzy chcą skorzystać z tej armaty prawnej. Pobrał je między innymi Janusz Korwin Mikke, który równoleglee próbuje walczyć o rejestrację Listy Ogólnopolskiej przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym.

Zapraszamy także inne komitety i kandydatów - z którymi sie nie kontaktowaliśmy - do osobistego pobrania z Redakcji NE kopii uzasanienia Sądu Najwyższego. Kontakt redakcja@nowyekran.pl.

Mamy nadzieję, że Prawo i Sprawiedliwość włączy się w proces doprowadzenia do praworządnych i sprawiedliwych wyborów, udowadniając, że ważniejsze dla tej partii jest dobro Polski, a nie udział w szopce "Bandy Czworga".

ŁŁ

Ps. Aha, w uzasadnieniu ani słowem nie ma o prawie PKW do łamania kalendarza wyborczego. PKW uchwalając nowy termin dla KWW OLW Nowego Ekranu popisało sie całkowitym woluntaryzmem. PKW powinno już wtedy zwrócić się do Prezydenta RP o przywrócenie czynności wyborczych poprzez ustalenie nowego terminu wyborów.

http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/26.....stytucyjne


www.nowyekran.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:04, 09 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sąd nie ma za zadanie uznawać..., twierdzić, myśleć..., spekulować ale postanawiać!
Co postanowił sąd w sprawie PKW ??
Jeżeli nic, to myślę, że ktoś tutaj jest robiony w huja. Smile
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:07, 09 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No z tego co ja zrozumiałem to sąd uznał że PKW coś zjebała, a tym samym postanowił że wybory są nieważne.
Choć ja tam nie jestem prawnikiem, nie wiem jakie oni tam mają układy między sobą - mogę się mylić Smile W każdym razie, moim zdaniem, powinni teraz przesunąć wybory, skoro bezprawnie nie zarejestrowali komuś list na czas. I jeszcze zapłacić w chuj karę Smile

W ogóle jak to jest, ze w Polsce taki urzędnik, który tak zjebie, że odrzuci bezprawnie czyjeś listy i przez niego cała misternie utkana ordynacja się jebie, w ogóle nie ponosi konsekwencji? Nawet go w mediach nie objadą. Co to za kraj? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


SN uznał działania PKW za niekonstytucyjne
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile