W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Lyoness - o co chodzi?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 30433
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hunab-ku




Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 142
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:43, 23 Sie '11   Temat postu: Lyoness - o co chodzi? Odpowiedz z cytatem

Właśnie przyszedł do mnie wkręcacz, co mnie do Lyoness'u chciał wkręcić.
Niezła to ściema i przyznam się, że historia jednak nikogo, niczego nie nauczyła jeśli chodzi piramidy finansowe.
Pieniądze robią się z powietrza i później powietrzem trzebaby płacić ... pracownikom, ZUS i US.
Interesuje mnie jednak kto jest autorem i skąd wyszedł ów pomysł ...
Może wie coś ktoś?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SRzeyamlon




Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 29
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:16, 24 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem...

że nawet nie zainteresowałeś się jak działa system.

To nie jest do końca piramida finansowa, ale system który może w ciągu paru lat stać się dominującym systemem ekonomicznym europy.

Wejście do Lyonessu Orlenu, Carrefoura, Biedronek, etc etc tylko świadczy o tym, że system jest korzystny dla dużych i małych firm.

Dla ludzi + jest taki, że kupujesz taniej niż za gotówkę w sklepie, i to Ci się odkłada na pasywny dochód za jakiś czas. Za jaki, to już zależy od tego co i jak robisz, ale to już dłuższa rozkmina.

Pomysł wyszedł z tego co pamiętam od kogoś z austrii, węgier albo szwajcarii. W Austrii już bodajże 4 mln ludzi jest w programie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hunab-ku




Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 142
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:23, 24 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie masz racji.
Na moje pytania do wkręcacza związane z działaniem system, które można by podciągnąć pod "interesowanie się" ... czy może nie ... jak sądzisz .... ? ... wkręcacz odpowiadał do pewnego czasu .... do czasu, w którym nie zapytałem się go .. jak to jest jakbym chciał żywą gotówkę wyciągnąć z mojego konta ... gdzie ją "zbieram". Też Pytanie ... czym zapłaci mi mój klient, jeżeli za usługę będzie mi płacił wygenerowanymi pustymi gratisami pieniężnymi, które Lyoness przesyła "swoim" na konta też zostało bez odpowiedzi, biorąc pod uwagę ... co dalej ... co z tymi pustakami zrobię ... jak zapłacę nimi pracownikom, US ... ZUS ???
Jak to jest, że oddając w jakimś tam procencie z transakcji komuś - "przyjacielowi" część gotówki-mojej gotówki ... on nie może jej dostać? Maon tylko "konto" z którego może wydawać tam gdzie Lyoness'owi płaci się daninę. Lyoness oczywiście żywą-moją kasę sobie bierze ... w zamian dając "konto" innym ... no i mi.
No oświeć mnie misiu i przy okazji innych ... tylko nie pisz, że Orlen i Karfur to wystarczająca gwarancja - JAK TO DZIAŁA?
No i może wiesz kiedy US i ZUS do Lyonessu się podłączy ... bo to by też była przydatna informacja Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:32, 24 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Poświęćcie dłuższą chwilę na przeczytanie całości - może się przydać Wam lub Waszym bliskim...

Chciałem tutaj nawiązać do postu hunab-ku "Lyoness - o co chodzi?" oraz odpowiedzi jakiej udzielił SRzeyamlon na forum.

hunab-ku - w skrócie: prawdę piszesz bracie

SRzeyamlon:
1 - piramida finansowa może to nie jest ale... na spotkaniach Lyoness podkreśla się i mocno promuje opcję "przyspieszenia i zmaksymalizowania zysków" poprzez wpłatę pieniędzy do systemu i ustawienie się wyżej w strukturze - obojętnie jak to się tam nazywa (już nie pamiętam - chyba kupowaniem pozycji) ale fakt jest faktem - ciułanie punktów z zakupów, bez wpłat własnych zaliczek i szukania kolejnych w strukturze którzy "pod Tobą" wpłacą swoje zaliczki, jest bez sensu - czytaj: musisz wpłacić sam oraz znaleźć wielu którzy też wpłacą "pod Tobą" to wtedy będziesz miał dużo kasy. Przypomina Wam to coś?

2 - piszesz "Wejście do Lyonessu Orlenu, Carrefoura, Biedronek, etc etc tylko świadczy o tym, że system jest korzystny dla dużych i małych firm"- odpowiadam: to źle postawiona teza - powyższe firmy nie weszły do Lyoness'u - to Lyoness handluje ich bonami wśród członków Lyonessu - co z tego że na karcie paliwowej Orlen jest logo Lyoness? - jakbyś od nich kupował tyle kart na paliwo chętnie tam umieszczą cokolwiek chcesz, jeśli będziesz miał do tego rzecz jasna prawa autorskie lub takimi to nie będzie chronione. Bony z Careffour nie mają natomiast wogóle logo Lyoness - są takie same jak zwykłe bony Carrefour a mówiąc dokładniej są to te same bony.

3 - na spotkaniach Lyoness informuje się, że narazie w dużych marketach są bony ale w kolejnym etapie będą już czytniki kart Lyoness. Ponoć inne kraje już są w kolejnym etapie więc zadajcie sobie trud i zajrzyjcie na strony rumuńskie, czeskie czy inne i spóbujcie znaleźć dużą sieć (np. Hypernova) z czytnikami kart Lyoness, poniżej kilka linków
http://www.lyoness.net/cz/
http://www.lyoness.net/ro/
http://www.lyoness.net/sk/

4 - byłem na spotkaniu Lyoness jeden raz...
# Widziałem prowadzącego ubranego elegancko i mówiącego pięknie - jego mowa to książkowy przykład manipulacji i wywierania wpływu np. sugestie typu "musicie TERAZ zdecydować czy przystąpicie do Lyoness - tak lub nie - jeśli ktoś mówi, że chce to przemyśleć to nie jest człowiek gotowy na odniesienie sukcesu z Lyoness" (sic!)
# Widziałem po spotkaniu ludzi stłoczonych w grupki przy kawiarnianych stolikach - każda grupka przy osobie, która zaprosiła na spotkanie, w każdej grupce również przedstawiciel Lyoness będący wysoko w strukturze i lepiej wyedukowany w sztuce opowiadania o wizjach Lyoness. Wszyscy "wyżsi" i "niżsi" z laptopami, zalogowani na swoje konta w systemie, pokazujący ile tam mają kasy (podpowiem, że z resztek z zakupów się ona raczej nie wzięła)
# Widziałem pełno kartek zapisywanych przy mnie kwadratami symbolizującymi rozrost struktury oraz spodziewane zyski
# Wysoko będący w strukturze człowiek siedzący przy moim stoliku na pytanie - "co robiłeś zanim zająłeś się Lyoness?" lekko zbity a tropu bezpośrednim pytaniem odpowiedział "sprzedawałem zioła alveo"

5 - moje zdanie: jest to napewno pomysł na biznes ale...
- znajomym i rodzinie tego nie proponujcie jeśli nie chcecie popsuć sobie z nimi dobrych stosunków i pozostawić niesmaku w przyszłości - a to niestety są pierwsze grupy ludzi do których z propozycją biznesu zwracają się świeżo upieczeni członkowie Lyoness
- ten biznes (cokolwiek mówią na spotkaniach) wymaga wiele czasu i energii żeby przynosił zyski
- o stronie etycznej nie piszę - każdy, mam nadzieję, opinie w tym aspekcie wyrobi sobie własną
- na stronie do poczytania są OWU http://www.lyoness.net/pl/agb.aspx - czytajcie i analizujcie szczególnie co można a czego nie można zrobić z wpłaconymi zaliczkami a jak macie ochotę wybierzcie się w ramach eksperymentu socjologicznego na spotkanie Lyoness - polecam
- no i wreszcie "zasłona dymna" tego biznesu czyli punkty i reszty z zakupów - utopia jeśli liczyć tylko na te "profity" - nawet super-hiper-mega konsument miałby problem osiągnąć konkretny zysk z uczestnictwa w Lyoness, chyba że wpłaci pieniądze.... i jeszcze znajdzie kogoś kto też wpłaci a tamten znajdzie kogoś.... itd... itp...

Wszystkich wytrwałych czytelników pozdrawiam nie będący w Lyoness...
prot

viewtopic.php?t=17661
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cez




Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 141
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:57, 24 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opowiem wam o Lyoness tak od kuchni bardzo w skrócie.
Lyoness to jest bardzo cwana dobrze już znana z przeszłości piramida finansowa. Aby przystąpić do L... należy
Z regulaminu: - par. 15.1 Rejestracja w systemie jest bezpłatna. Warunkiem zawarcia umowy o udział w systemie oraz dokonania rejestracji w systemie jest zakup przez Klienta pakietu bonów Lyoness o minimalnej wartości 1350 złotych, albo wpłacenie przez Klienta zaliczki na przyszłe zakupy o minimalnej wartości 675 złotych.. Cały bajer z rabatami to jest pikuś niemal nic nie znaczący. Najważniejsze jest zaciągnąć jeleni, którzy wpłacą kasę i uzupełnią kolejną pozycję w piramidzie. Podstawowa piramida na poziomie 1 wygląda tak, że trzeba mieć wpłacone 225 złotych (bądź uzbierane przez rabaty - fizycznie niemal nierealne oczywiście) na rozpoczęcie piramidy która się rozdziela na pozycje. Czyli z rabatów moich znajomych do 2 pokolenia, bądź ich wpłat muszą się uzbierać pozycje 35/35, czyli łącznie 70. Jeżeli uzbieramy te 70 pozycji to te nasze 225 zł zamienia się w 2025 zł, tylko żeby dostać te 2025 to musimy do piramidki wprowadzić 225 x 70 = 15750 złotych Do tego dochodzą jakieś dodatki i inne pierdoły, na których możemy zarobić, ale chyba raczej żeby co mądrzejsi nie połapali o co chodzi.
System jest dobry dla cwaniaków potrafiących zaciągać ciemnotę, dzięki czemu faktycznie mogą wygenerować niezły zysk, zwłaszcza na firmach. Niestety nie zmienia to faktu, że jest to może i zaawansowana, ale jednak piramida. Generalnie żaden to miód, jak to jest przedstawiane na szkoleniach. Każdy szanujący się prowadzący korzysta z wyrafinowaniem swoich sztuczek manipulacyjnych, np. "nie pozwolę wam nic wpłacić, dopóki nie zrozumiecie na czym to polega" itp.
Jednym słowem: Jestem w systemie, to muszę pozyskać następnych, bo inaczej pieniądze utopione. Piramidka nie działa to nie generuje gotówki. Pozdrawiam myślących.. Dodam jeszcze, że rabaty w sklepach to kpina, np. 0,5% na orlenie, lub na jakimś markecie którego odwiedzimy niewiele więcej. Dostaniemy 15% a może więcej na sweterek w markowym sklepie, za który i tak trzeba zapłacić z 500zł, więc to na pewno nie jest żadna oferta dla szaraczka, który ma przecież zamiar zarobić.
"to jest wielka okazja, jeszcze tylko z 10000 miejsc i rekrutacja się zamyka, ci co są to będą bogaczami a szaraczki dostaną marne grosze z rabatów a nam przydzielą z automatu po kilka tysięcy osób, które będą na nas pracować" Pokazują smsy w telefonach jak to co tydzień wpływa im 2000 na konto.
Z reguły do tego biznesu są zaciągani co mniej inteligentni, którzy myślą, że złapali worek z kasą spadający z nieba. Ja wciągam ciebie, ty kolejnych i piramida się uzupełnia.
Rabaty? Bez przesady na koncie Payback w Realu lub na karcie osiedlowej apteki mamy też rabaty.
Faktycznie można zarobić, ja tego nie neguje, tak samo można zarobić pukając po domach i sprzedając jajka, dywany, perfumy.
Oczywiście nie byłem w tym systemie tylko jakieś pół roku temu, może dalej się z nim zapoznałem.


SRzeyamlon napisał:
Ja wiem...

że nawet nie zainteresowałeś się jak działa system.

To nie jest do końca piramida finansowa, ale system który może w ciągu paru lat stać się dominującym systemem ekonomicznym europy.


Jak to nie piramida? Kurrr szkoda, że ulotki już nie mam.
Ja się zainteresowałem jak działa system i doskonale go znam, jeśli chcesz to mogę ci udowodnić jak bardzo kłamiesz lub jak bardzo nie mówisz wszystkiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SRzeyamlon




Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 29
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:29, 25 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hunab-ku napisał:
wkręcacz odpowiadał do pewnego czasu .... do czasu, w którym nie zapytałem się go .. jak to jest jakbym chciał żywą gotówkę wyciągnąć z mojego konta ... gdzie ją "zbieram".


No i co Ci odpowiedział? Smile Bo z tego co ja wiem, możesz wyjąć gotówkę uzbieraną na koncie i możesz ją przeznaczyć na zakupy w sklepach należących do sieci, czyli dalej działając w programie.

Cytat:
Też Pytanie ... czym zapłaci mi mój klient, jeżeli za usługę będzie mi płacił wygenerowanymi pustymi gratisami pieniężnymi, które Lyoness przesyła "swoim" na konta też zostało bez odpowiedzi


Po pierwsze:
- inna wersja jest dla firm inna dla klientów indywidualnych.
- skoro pytasz o firmę, to odpowiadam - klient zapłaci gotówką lub oszczędnościami Lyonessowymi. Ty dostaniesz gotówkę.

Cytat:
biorąc pod uwagę ... co dalej ... co z tymi pustakami zrobię ... jak zapłacę nimi pracownikom, US ... ZUS ???


Jakimi pustakami?

Cytat:
Jak to jest, że oddając w jakimś tam procencie z transakcji komuś - "przyjacielowi" część gotówki-mojej gotówki ... on nie może jej dostać?


Jakiśtam ów procent zbiera mu się na koncie i będzie mógł ją wydać na zakupy w systemie (choćby Karefur) bądź wypłacając gotówkę.

Cytat:
No oświeć mnie misiu i przy okazji innych ... tylko nie pisz, że Orlen i Karfur to wystarczająca gwarancja - JAK TO DZIAŁA?


Stary, ja nie jestem w systemie, ani nie jestem wielkim propagatorem tego. Ja po prostu zainteresowałem się na tyle działalnością tego, że widzę w tym możliwość zarobku i pierwszy mlmowo podobny twór, który jest globalny, opłacalny dla ludzi i firm i nie angażujący czasu (chyba, że ktoś chce)

Cytat:
No i może wiesz kiedy US i ZUS do Lyonessu się podłączy ... bo to by też była przydatna informacja Laughing


Wyjaśnij mi jaki byłby sens podłączania się US i ZUSu do tego? To tak jakbyś pytał kiedy Kościół tam dołączy... ale po co?

Cytat:
Jednym słowem: Jestem w systemie, to muszę pozyskać następnych, bo inaczej pieniądze utopione.


I tu się mylisz, bo system dodaje zakupy innych ludzi którzy nie są dodani przez Ciebie do twoich pozycji w pewnym momencie. To jest wtedy bardziej spowolnione, działa jednak tak samo pod warunkiem, że korzystamy z systemu by robić taniej zakupy Smile. Dlatego to pierwszy tego typu system, gdzie wpłaconą kasę można w 100% wydać na praktyczne rzeczy (jedzenie), trochę zaoszczędzić i w przyszłości mieć z tego kasę.

Cytat:
"to jest wielka okazja, jeszcze tylko z 10000 miejsc i rekrutacja się zamyka, ci co są to będą bogaczami a szaraczki dostaną marne grosze z rabatów a nam przydzielą z automatu po kilka tysięcy osób, które będą na nas pracować" Pokazują smsy w telefonach jak to co tydzień wpływa im 2000 na konto.


Ale co ty z czym porównujesz?
1. Rekrutacja do L się nie zamyka
2. Po Euro planują robić reklamy w TV i radiu w PL (robili tak za granicą za każdym razem gdy była grupa ponad 100 k osób [w PL jest obecnie 30 k])
3. Tam każdy pracuje na każdego, nie tylko w strukturze zaproszonych przez siebie.

Cytat:
Każdy szanujący się prowadzący korzysta z wyrafinowaniem swoich sztuczek manipulacyjnych, np. "nie pozwolę wam nic wpłacić, dopóki nie zrozumiecie na czym to polega" itp.


Tak offtopicowo - to nie jest wyrafinowane co napisałeś, to największa chała pseudo-wywierająca wpływ jaka istnieje Razz

Cytat:
Ja się zainteresowałem jak działa system i doskonale go znam, jeśli chcesz to mogę ci udowodnić jak bardzo kłamiesz lub jak bardzo nie mówisz wszystkiego.


Niesamowite, że na tym Forum jeśli się z kimś nie zgadzamy, to on spiskuje Smile Nie dopuszczasz, że np. mogę czegoś nie wiedzieć? Smile

co do wypowiedzi prot:

1 - już odpowiedziałem wyżej, że to tak nie działa.
2 - nieprawda. Lyoness nie może sam z siebie dodać firmy do programu. Firma w której pracuję tam weszła. Za to płaci się 9000 złotych Lyonessowi. To co opisałeś nie ma nic wspólnego z faktyczną metodą rejestracji firm w systemie.
3 - prawda że mówią, nie wiem nic o czytnikach, nie wnikałem.
4 - spotkania mlmów w ogóle są żałosne Smile Mało osób potrafi je przeprowadzać w fajny sposób. Co to świadczy o samym systemie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:01, 25 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GMO - czyli dlaczego nie ma stałych kanałów tematycznych na forum?* A sama sprawa GMO jest ostatnio szeroko poruszana w mediach i sejmach. Unych. Ale obudźcie sie - czyż nie pamiętacie jak niegdyś smakowały warzywa i owoce? a jak wyglądały?? po co w ogóle ta wrzawa teraz. przecież ludziska od dawna są tym karmione i jakoś cicho. czyż nie widzicie tych pomidorów i ogórków w biedronkach i żabkach? wszyscy od dawna to jemy...! GMO, i jeszcze dopierdalane chwastobójem. a jak! A najlepsze ta ciemnota którą się próbuje wciskać popaprańcom - że to metodanagłoda/ że niby jakaś szansa. Żal mi tych obłudników - czyżby nie wiedzieli ile mogłaby zboża wyprodukować sama tylko ukraina? gdyby tylko ich panowie nie siedzieli u sterów.
*dlaczego piszę tu, właśnie o tem? zapytajcie bimiego, może on będzie wiedział.

a co do samego lyonessu: wszelkie zrzeszenia istnieć będą zawsze. w zasadzie temat mnie nie obchodzi i poruszam go jedynie z grzeczności. jestem natomiast ciekaw jak to wpłynie na kurs akcji orlenu?
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
hunab-ku




Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 142
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:48, 25 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SRzeyamlon napisał:
hunab-ku napisał:
wkręcacz odpowiadał do pewnego czasu .... do czasu, w którym nie zapytałem się go .. jak to jest jakbym chciał żywą gotówkę wyciągnąć z mojego konta ... gdzie ją "zbieram".


No i co Ci odpowiedział? Smile Bo z tego co ja wiem, możesz wyjąć gotówkę uzbieraną na koncie i możesz ją przeznaczyć na zakupy w sklepach należących do sieci, czyli dalej działając w programie.

Cytat:
Też Pytanie ... czym zapłaci mi mój klient, jeżeli za usługę będzie mi płacił wygenerowanymi pustymi gratisami pieniężnymi, które Lyoness przesyła "swoim" na konta też zostało bez odpowiedzi


Po pierwsze:
- inna wersja jest dla firm inna dla klientów indywidualnych.
- skoro pytasz o firmę, to odpowiadam - klient zapłaci gotówką lub oszczędnościami Lyonessowymi. Ty dostaniesz gotówkę.

Cytat:
biorąc pod uwagę ... co dalej ... co z tymi pustakami zrobię ... jak zapłacę nimi pracownikom, US ... ZUS ???


Jakimi pustakami?

Cytat:
Jak to jest, że oddając w jakimś tam procencie z transakcji komuś - "przyjacielowi" część gotówki-mojej gotówki ... on nie może jej dostać?


Jakiśtam ów procent zbiera mu się na koncie i będzie mógł ją wydać na zakupy w systemie (choćby Karefur) bądź wypłacając gotówkę.

Cytat:
No oświeć mnie misiu i przy okazji innych ... tylko nie pisz, że Orlen i Karfur to wystarczająca gwarancja - JAK TO DZIAŁA?


Stary, ja nie jestem w systemie, ani nie jestem wielkim propagatorem tego. Ja po prostu zainteresowałem się na tyle działalnością tego, że widzę w tym możliwość zarobku i pierwszy mlmowo podobny twór, który jest globalny, opłacalny dla ludzi i firm i nie angażujący czasu (chyba, że ktoś chce)

Cytat:
No i może wiesz kiedy US i ZUS do Lyonessu się podłączy ... bo to by też była przydatna informacja Laughing


Wyjaśnij mi jaki byłby sens podłączania się US i ZUSu do tego? To tak jakbyś pytał kiedy Kościół tam dołączy... ale po co?

Cytat:
Jednym słowem: Jestem w systemie, to muszę pozyskać następnych, bo inaczej pieniądze utopione.


I tu się mylisz, bo system dodaje zakupy innych ludzi którzy nie są dodani przez Ciebie do twoich pozycji w pewnym momencie. To jest wtedy bardziej spowolnione, działa jednak tak samo pod warunkiem, że korzystamy z systemu by robić taniej zakupy Smile. Dlatego to pierwszy tego typu system, gdzie wpłaconą kasę można w 100% wydać na praktyczne rzeczy (jedzenie), trochę zaoszczędzić i w przyszłości mieć z tego kasę.

Cytat:
"to jest wielka okazja, jeszcze tylko z 10000 miejsc i rekrutacja się zamyka, ci co są to będą bogaczami a szaraczki dostaną marne grosze z rabatów a nam przydzielą z automatu po kilka tysięcy osób, które będą na nas pracować" Pokazują smsy w telefonach jak to co tydzień wpływa im 2000 na konto.


Ale co ty z czym porównujesz?
1. Rekrutacja do L się nie zamyka
2. Po Euro planują robić reklamy w TV i radiu w PL (robili tak za granicą za każdym razem gdy była grupa ponad 100 k osób [w PL jest obecnie 30 k])
3. Tam każdy pracuje na każdego, nie tylko w strukturze zaproszonych przez siebie.

Cytat:
Każdy szanujący się prowadzący korzysta z wyrafinowaniem swoich sztuczek manipulacyjnych, np. "nie pozwolę wam nic wpłacić, dopóki nie zrozumiecie na czym to polega" itp.


Tak offtopicowo - to nie jest wyrafinowane co napisałeś, to największa chała pseudo-wywierająca wpływ jaka istnieje Razz

Cytat:
Ja się zainteresowałem jak działa system i doskonale go znam, jeśli chcesz to mogę ci udowodnić jak bardzo kłamiesz lub jak bardzo nie mówisz wszystkiego.


Niesamowite, że na tym Forum jeśli się z kimś nie zgadzamy, to on spiskuje Smile Nie dopuszczasz, że np. mogę czegoś nie wiedzieć? Smile

co do wypowiedzi prot:

1 - już odpowiedziałem wyżej, że to tak nie działa.
2 - nieprawda. Lyoness nie może sam z siebie dodać firmy do programu. Firma w której pracuję tam weszła. Za to płaci się 9000 złotych Lyonessowi. To co opisałeś nie ma nic wspólnego z faktyczną metodą rejestracji firm w systemie.
3 - prawda że mówią, nie wiem nic o czytnikach, nie wnikałem.
4 - spotkania mlmów w ogóle są żałosne Smile Mało osób potrafi je przeprowadzać w fajny sposób. Co to świadczy o samym systemie?


Czyli generalnie sprzeczne informacje.
Wkręcacz przyszedł do firmy (do mnie) i może dlatego wygląda to inaczej.
Interesuję się Smile tematem i kazałem mu się lepiej przygotowac z informacjami na październik ...
Ale jedno mnie zastanawia ...
Ty piszesz, że mogę wyciągnąć kasę i płacić dalej w systemie. On mówi, że nie mogę kasy/punktów wyciągnąć tylko mogę ich używać do płacenia w systemie.
Więc jak to jest ... czy ja jako firma mogę wyjąć kasę z gdzieś tam i zapłacić za lody w sklepie niezrzeszonym w L gdzies tam, np. w Wąchocku?
I jeszcze jedno ...
Napisałeś, że rekrutacja się nie zamyka .... i tu też nie ma zgody z "wkręcaczem". Albowiem na samym począku groził mi był Very Happy, że jak się szybko nie zdecyduję to podpisze umowę z innym gabinetem na moim terenie i teren będzie już dla mnie niedostępny Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:04, 25 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Srzeyamlon, co się tak unosisz? Czyżbyś był już w systemie? Jezeli tak, to pochwal się wynikami.

Lyoness to piramida. Ma strukture piramidy, z góry uprzedzam, że normalne przedsiębiorstwo jej nie ma. Dla tępaków z amwaya wyjaśnienie. Idac do pracy jako operator tokarki, nie musisz jej kupować! Nie musisz nawet płacić za chlodziwo, dostajesz pieniadze za wykonaną pracę na jasnych wrunkach, ni mniej ni więcej.

Tak samo z systemami rabatowymi.

Są programy lojalnościowe typu smart, gdzie dostajesz bonusy za wybranie akurat tej sieci stacji paliw, tego operatora komorkowego etc. Ale nic nie wpalacasz na górkę i nie musisz nikogo rekrutowac by Twoja inwestycja nie padła
!
Są programy zakupów grupowych, typu Grupon, ale tam też zasady są jasne - klient to klient a jego korzyścią jest zakup po atrakcyjniejszej cenie. Tylko tyle. Nie musisz do grupona wsadzać zakładnika w postaci gotówki..

Sa tesz lokalne i nie lokalne programy typu payback, które oferują duuużo większe rabaty niż Lyoness.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cez




Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 141
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:05, 25 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie rabaty w Lajones to kpina totalna.
Załóżmy: zakładamy własną działalność, np. sklep z materiałami budowlanymi. Dogadujemy się z hurtownią i dzięki temu, że dużo kupujemy dostajemy jakieś 30-40% rabatu, czyli detal minus rabat, daje nam możliwość obracania pieniędzmi, czyli hurtownia jest syta i my możemy zarobić.
W Lajonesie też tak jakby zakładamy działalność, bo musimy zainwestować pieniądze, które mają na siebie "zarobić". Tyle tylko, że rabaty jakie dostaniemy to 0,5-20%. Czym większy rabat tym mniejszy z niego pożytek, wystarczy się zapoznać z firmami, które w tym siedzą - ja przyznam nie kupuje w żadnej z nich, ale to ja a nie kto inny. Rabaty są oczywiście praktycznie nieodczuwalne. Firmy w to wchodzą (choć bardzo mały odsetek), gdyż wielcy biznesmeni Lajonesa włożyli do piramidki gotówkę, którą mogą wydać tylko w systemie. Mimo prężnej działalności naciągaczy biznesowych z lajonesa firmy jakoś o dziwo się nie kwapią do przystąpienia do systemu.
Kolejna rzecz:
przy zapytaniu Pana profesora google co to znaczy "Lyoness" jako pierwsze wyświetli nam się:
"Lyoness Cashback | Zwrot pieniędzy przy każdym zakupie", co jest bardzo poważną manipulacją, bo lajones opiera się na piramidzie i naszych wpłaconych pieniądzach a rabaty to tylko DODATEK, który się sprytnie wykorzystuje się do omamiania na pokazach szkoleniowych.
A teraz szybkie szkolenie;): "10 sposobów zarobienia pieniędzy" - i ciągniemy kasę z każdej strony, wręcz mamy wrażenie jakbyśmy więcej dostawali zwrotów niż wydajemy - niech was to nie zwiedzie. Każda pozycja to są tysiące złotych a każda ułożona piramida w tym badziewiu z rabatów to są grube miliony wydane w tych (większości słabej popularności) sklepach, co nam niewiele daje.
Nie twierdzę, że nie można zarobić, jeśli ktoś potrafi sprzedać piasek na pustyni to jak najbardziej powinien w to wejść - na świecie przecież jest tylu wspaniałych ludzi, którym trzeba pomóc w zarobieniu fortuny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SRzeyamlon




Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 29
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:59, 28 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ty piszesz, że mogę wyciągnąć kasę i płacić dalej w systemie. On mówi, że nie mogę kasy/punktów wyciągnąć tylko mogę ich używać do płacenia w systemie.
Więc jak to jest ... czy ja jako firma mogę wyjąć kasę z gdzieś tam i zapłacić za lody w sklepie niezrzeszonym w L gdzies tam, np. w Wąchocku?
I jeszcze jedno ...
Napisałeś, że rekrutacja się nie zamyka .... i tu też nie ma zgody z "wkręcaczem".


Mam wrażenie że różnica wynika z tego, że ja opisywałem wejście jako osoba indywidualna, a Ty jako firma. W tym drugim przypadku nie interesowałem się tym zbytnio. Rekrutacja jak chodzi o osoby ind. się nie zamyka, nie wiem jak robią z firmami, może faktycznie będą mieli sieć np paru aptek w mieście, a reszta będzie poza systemem.

Cytat:
Srzeyamlon, co się tak unosisz? Czyżbyś był już w systemie? Jezeli tak, to pochwal się wynikami.


Przeczytaj mojego posta delikatnym głosem w swojej głowie, nie będziesz miał wrażenia, że się uniosłem Smile
Nie jestem w systemie. Nie chcę w to inwestować kasy, nie chcę bawić się pół roku za tysiąc złotych, poza tym bardziej jestem zdania, że system monetarny upadnie zanim L zdążyłby się rozkręcić na skale światową.

Cytat:
Lyoness to piramida


Tak, jednak nie jest to klasyczna piramida.

W klasycznej piramidzie coś się kupuje na starcie. Tutaj też, jednak kupujesz bony na zakupy po obniżonej cenie w sklepie w którym i tak tą kasę wydasz.

W klasycznej piramidzie gdy nie wciągniesz innych, to nic nie zarabiasz. Tutaj nie musisz wciągać nikogo, z tym że więcej czasu zajmie Ci wtedy zarobek (mniejsza płaca jest od razu).

W klasycznej piramidzie kupujesz jakieś dżemy, kosmetyki jakie nie zawsze Ci odpowiadają, itp. Tu masz szeroką gamę produktów, docelowo takich jakie i tak kupujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:53, 28 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W klasycznej piramidzie coś się kupuje na starcie. Tutaj też, jednak kupujesz bony na zakupy po obniżonej cenie w sklepie w którym i tak tą kasę wydasz.

Najpierw musisz wydać kasę na pozycje a nie na bony. Na 3 pozycje wydasz jakoś 625 albo 675 zł. Dopiero później w ramach uzyskanych pozycji zbierasz po 225 zł do każdej pozycji z tych premiowanych procentów od sprzedanych produktów które kupisz lub kupią Ci którzy zostali przez Ciebie wciągnięci do struktury(bonus przyjacielski). Trzeba przyznać, system zachęt za lojalność jest dość dobrze zorganizowany. Członków trudno negatywnie nastawić do systemu w którym tkwią. A jak ktoś nie ma kolo siebie Carrefoura(by codziennie kupować artykuły żywnościowe) i nie ma samochodu by tankować na Orlenie? Będę zamawiał przez internet by wierzyć iż po x latach uciułam coś dla siebie bądź przekonam swoich znajomych by pracowali dla mnie będąc niżej w strukturze?
Wg. mnie dla drobnicy która zarabia 1500 zł netto miesięcznie trudno byłoby osiągnąć wymierne korzyści w przyszłości. Łatwiej tym którzy mają swoje firmy i mają kapitał by się w coś takiego bawić.
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Lyoness - o co chodzi?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile