W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Zakup ziemi   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 3611
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:23, 24 Lut '18   Temat postu: Zakup ziemi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"Grunty rolne to inwestycja strategiczna". Francja ograniczy zakup ziemi przez cudzoziemców 22.02.2018 PAP


Emmanuel Macron. Wystąpienie w głównej siedzibie pratii En Marche! w Paryżu, 10.04.2017 źródło: Bloomberg autor zdjęcia: Christophe Morin

Francuski prezydent Emmanuel Macron zapowiedział w czwartek "przepisy ograniczające" wykup gruntów rolnych we Francji przez cudzoziemców. To reakcja na kontrowersyjne kupno przez chińskiego inwestora ponad 2 tys. hektarów ziemi - pisze AFP.

"Wprowadzimy bardzo wyraźne przepisy ograniczające" - zapowiedział prezydent na spotkaniu z tysiącem młodych rolników w Pałacu Elizejskim, na dwa dni przed targami rolniczymi w Paryżu.

"Dla mnie grunty rolnicze we Francji to inwestycja strategiczna, od której zależy nasza suwerenność, więc nie możemy pozwolić, by setki hektarów były wykupywane przez obce mocarstwa, nie znając celu tych zakupów" - mówił prezydent.

Szef państwa zapewnił ponadto: "Będziemy pracować nad tym, by położyć kres temu, co się obecnie dzieje". Wykupienie przez Chińczyka prawie 2,5 tys. hektarów ziem w środkowej części kraju wywołało we Francji żywiołowe reakcje.

Na spotkaniu z rolnikami Macron oświadczył też, że "we Francji nigdy nie będzie wołowiny z hormonami", odpowiadając na obawy związane z handlowymi umowami międzynarodowymi, między innymi między UE i krajami Ameryki Południowej (Mercosur). Zapewnił, że francuskie standardy jakości, środowiskowe czy sanitarne nie zostaną obniżone.

We wtorek szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker powiedział, że UE chce zakończyć negocjacje z Mercosurem dotyczące umowy o wolnym handlu do końca tego roku. Przeciw tym rozmowom protestowali w środę francuscy hodowcy, którzy obawiają się zbyt dużej konkurencji w związku z importem południowoamerykańskiego mięsa oraz jakości importowanych stamtąd produktów.



Cytat:
Kupno ziemi w Niemczech. Wysokie ceny i prawo pierwokupu 06-10-2016

Fot. -c2k-, Flickr

Kupno ziemi rolnej w Niemczech nie ma szczególnych obostrzeń dla obcokrajowców. Zakupy utrudniają wysokie ceny oraz prawo pierwokupu. Niemcy bronią się przed spekulacją cenami ziem rolnych.

[...]

Zakup nieruchomości w Niemczech reguluje niemiecki kodeks cywilny, czyli Buergerliches Gesetzbuch (tzw. BGB). Jednak warunki handlu ziemią rolną i lasami ustala już odrębna ustawa, Grundstückverkehrsgesetzes (GrdstVG). Obrót państwowymi nieruchomościami rolnymi jest regulowany od 1992 roku przez Spółki Użytkowania i Zarządu Gruntami (BVVG), nadzorowane przez Federalne Ministerstwo Finansów, które zajmują się reprywatyzacją, sprzedażą i dzierżawą gruntów. Prawo umożliwia zablokowanie sprzedaży z powodu możliwej nadmiernej koncentracji gruntów, podejrzenia spekulacji ceną ziemi lub braku woli osobistego prowadzenia gospodarstwa.

Co ciekawe, Niemcy nie bronią swojego rynku specjalnie przed zakupami przez obywateli innych krajów. Od 1998 roku nie ma tu specjalnych obostrzeń dla kupna ziemi przez obcokrajowców, zarówno dla firm jak i osób prywatnych. Niemcy i cudzoziemcy mają tu takie same obowiązki i opłaty. Można znaleźć tylko zastrzeżenia, że samo kupno ziemi przez obywateli krajów spoza UE nie pomaga w uzyskaniu prawa do pobytu.

Jeśli chodzi o nieruchomości rolne i lasy, sprawa się jednak nieco komplikuje. Zaliczają się ziemie przeznaczone pod uprawę, łąki i pastwiska, ogrodnictwo, uprawę winorośli oraz ryb w wodach śródlądowych. Tak samo traktowane są też wrzosowiska i nieużytki.

Na zakup tych nieruchomości potrzebne jest zezwolenie, niezależnie od narodowości kupującego. Urząd ma miesiąc na wydanie decyzji. Chętny na kupno działki rolniczej może się jeszcze natknąć na prawo pierwokupu, które mają tzw. Spółki ziemskie (Landgesellschaften). Są to należące do poszczególnych landów spółki użyteczności publicznej, które mają za zadanie dbać o rozwój obszarów wiejskich. Jednym z ich najważniejszych zadań jest zwalczanie spekulacji ziemią. Stąd właśnie mają prawo do wykupywania nieruchomości. Warto o tym pamiętać, ponieważ w ostatnich latach coraz częściej się na to decydowały.

Ustawa o handlu ziemią pozostawia kilka praw landom, tj. krajom związkowym. Mogą one zwolnić z obowiązku uzyskania pozwolenia ziemi rolnej, o powierzchni od 0,25 do 2 ha. Urząd może odmówić sprzedania ziemi, jeśli sprzedaż doprowadzi do „niezdrowego” (niekorzystnego) lub nieekonomicznego podziału działek albo gdy cena jest nieproporcjonalna do wartości ziemi.

Spółki ziemne korzystają z prawa pierwokupu, gdy zgłosi się co najmniej jeden rolnik chętny do powiększenia swojego areału, któremu potem ziemia zostanie odsprzedana. Landy korzystają z tego bardzo różnie, niektóre niemal wcale, gdzie indziej – od kilku lat odnotowują lawinowy wzrost pierwokupów.

W 2015 roku średnia rynkowa cena gruntu rolnego w Niemczech wyniosła 19,6 tys. euro/ha. Ceny ziemi są jednak bardzo zróżnicowane. Najdroższa ziemia jest w Bawarii, gdzie kosztuje 39 797 euro za hektar. Niewiele lepiej jest w Północnej Nadrenii Westfalii - 33 951 euro, najtaniej jest natomiast w Turyngii – 8 191 euro/ha.

Warto przy tym popatrzeć, jak Niemcy poradzili sobie z ich odpowiednikami państwowych gospodarstw rolnych po połączeniu Niemiec Wschodnich i Zachodnich. Uregulowała to ustawa o dostosowaniu rolnictwa w 1991 roku. Jak pisała kilka lat temu niemiecka agencja Deutsche Welle, upadek DDR przeżyła tylko jedna trzecia z 4,5 tys. niemieckich gospodarstw. Dziś ponad 1270 z nich należy do zrzeszenia spółdzielczych organizacji rolniczych, które zarządzają blisko 27 proc. powierzchni uprawnej w byłej NRD. Spółdzielnie posiadają średnio ok 1,8 tys. hektarów.

Co ciekawe, zupełnie odwrotnie niż w Polsce, „niemieckie PGR” po reformie szybko stały się dochodowe, głównie dzięki produkcji roślinnej. Dalsza pomoc państwowa i dotacje unijne dodatkowo poprawiły sytuację. Niemcy są przekonani, że taka forma gospodarowania ma przyszłość w świecie globalizacji, zwłaszcza rozwój rolnictwa ekologicznego i agroturystyka. Oczywiście, część małych gospodarstw przeobraziło się w podmiejskie rezydencje.

http://www.farmer.pl/prawo/nieruchomosci.....67323.html
http://www.farmer.pl/prawo/nieruchomosci.....323,1.html



Cytat:
Zakup nieruchomości w Rosji Irina Nowochatko

Prowadzenie działalności gospodarczej w Rosji często wiąże się z kupnem nieruchomości. Najczęściej kupuje się od prywatnych właścicieli. Jednak samo zawarcie umowy kupna nie oznacza automatycznie, że kupujący otrzymuje prawo własności do danej nieruchomości.

Pod pojęciem nieruchomości rosyjskie prawo cywilne rozumie grunty, kopaliny, wydzielone akweny, a także wszystko, co jest trwale związane z gruntem – budynki i budowle oraz tereny zadrzewione.

Cudzoziemiec ma takie samo prawo zakupu nieruchomości w tym kraju, jak i obywatele rosyjscy. Potwierdza to art. 62 § 3 Konstytucji Rosyjskiej Federacji. Wyjątkiem są jedynie terytoria i miejscowości o znaczeniu strategicznym i wojskowym. W Rosji nie ma ograniczeń, co do zakupu nieruchomości przemysłowych przez spółki z kapitałem zagranicznym.

W przypadku wątpliwości, kto jest prawdziwym właścicielem danej nieruchomości i czy ma zobowiązania hipoteczne warto udać się do miejscowego oddziału Ministerstwa Sprawiedliwości. Te informacje można uzyskać w wydziale ksiąg wieczystych.

Zobacz: Jak pobierane są opłaty w zakresie transportowej działalności gospodarczej?

Umowa kupna a prawo własności

Według rosyjskich przypisów prawnych wystarczy zawrzeć umowę z właścicielem nieruchomości i zarejestrować ją we właściwym urzędzie administracji państwowej.
W praktyce jednak sytuacja jest bardziej skomplikowana, ponieważ przed dokonaniem transakcji kupna cudzoziemiec musi uregulować swój status prawny. Oznacza to, że musi otrzymać pozwolenie na pracę, pobyt czasowy w Rosji i mieć dokument, który potwierdza faktyczne przebywanie w miejscu zameldowania.

Przejęcie prawa własności obcokrajowiec nabywa wraz z urzędową rejestracją, a nie wbrew pozorom po podpisaniu umowy. Rejestracji dokonuje się we właściwym terytorialnie urzędzie rejestracyjnym ze względu na miejsce położenia gruntu czy budynku.

Chodzi o to, że ziemia rolna, która jest własnością państwa i samorządów może być wyłącznie dzierżawiona.

Najczęściej przy kupnie nieruchomości w Rosji inwestorzy mają do czynienia z dzierżawą wieczystą działki i własnością budynków znajdujących się na danej nieruchomości.
http://mojafirma.infor.pl/mala-firma/abc.....Rosji.html
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:51, 25 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przejeb. Muszę szybko jechać od Francji kupić sobie ziemię rolną, póki jeszcze można. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:56, 25 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzeba było kupowac w polsce 20 lat temu, ale janusz to janusz, kupic na gorce, sprzedac na dołku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.020 mBTC

PostWysłany: 12:52, 25 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manhattanman napisał:
trzeba było kupowac w polsce 20 lat temu, ale janusz to janusz, kupic na gorce, sprzedac na dołku.

Nie każdy jest taki stary jak ty. Niektórzy 20 lat temu to myśleli skąd tu wziąć na piwo, a nie na zakup ziemi.
No i nie każdy jest taki mundry, ale to oczywiste. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:07, 25 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto to powiedział : Tyle jest Polski ile jest ziemi w polskich rękach . Dmowski ? I to samo można powiedzieć o każdym państwie , więc czemu nie o Francji Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
absolutarianin




Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 222
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:16, 25 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Standardowo polecę Italię. Klimat doskonały, więc rośnie praktycznie wszystko. Ziemia tania i nie ma podatku rocznego od gruntu, przynajmniej ja jeszcze nic nie zapłaciłem. Nie ma żadnego limitu dla obcokrajowców. Kupić można już od 5k€ kawał pola oliwnego, a hodowanie oliwek daje sporą stopę zwrotu przy minimalnej robocie. Z pola 5k€ (około 20 drzew) zbierzesz oliwek za 1k€ minimum. Jak się oliwki nie widzą, to cytrusy, pomidory, zioła, arbuzy, co pasuje. Koło mnie jest nawet typ, co ma legalną plantację konopii. Laughing Dorzucisz więcej, jeszcze mały domek wyhaczysz i rzeczkę w okolicy. Koniecznie analizować mapy klimatyczne. I żyjesz na luzie nie chodząc do żadnej biedapracy. Polecam zajrzeć na stronę:

idealista.it

Ponad milion ofert nieruchomości. Cool Wystarczy ruszyć dupsko z polszy. Starym Włochom z pokolenia, które dorastało w latach 80tych nie chce się już na gospodarce robić, albo nie mają siły, ich dzieci uciekły do wielkich miast pokroju Mediolanu, w Sanremo są całe wzgórza zapuszczonych szklarni. A tam rzodkiewkę zbiera się osiem razy w ciągu roku! Kosiarka do ręki, trochę grosza, własnej pracy i za kilka lat rządzisz.

Zobaczycie, jak Chińczycy dokończą jedwabny szlak, jak wyssają całą żywność z Europy. Kraje, w których zdrożeje wszystko do jedzenia, to przede wszystkim polsza, na którego końcu ona będzie leżeć i gdzie żywność jest jeszcze w miarę tania, a kolejny do Italia, gdzie żywność jest wysokiej jakości. Już teraz litrową butelkę domowej oliwy z Ligurii w Niemczech sprzedają za 40€. A ten miliard jak się dorobi, będzie chciał jadać wykwintniej, już chce.
_________________
"Na szczęście wszelakie - serce trza mieć jednakie" J.Kochanowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:53, 26 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

absolutarianin napisał:


Zobaczycie, jak Chińczycy dokończą jedwabny szlak, jak wyssają całą żywność z Europy.


Shocked


ale to już było (hop bęc hop bęc)

Ssało nam ZSRR i jakoś żyjemy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Zakup ziemi
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile