W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
imigranci wywołali zamieszki we Włoszech  
Podobne tematy
NIE dla imigrantów w Polsce. Uzasadnienie 2109
TAK dla imigrantów w Polsce. Uzasadnienie30bez ocen
Polska obowiązkowo przyjmnie imigrantów131
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
12 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 48980
Strona:  «   1, 2, 3, ... 15, 16, 17   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:02, 13 Sie '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rodzenie i wychowywanie dzieci sporo kosztuje. Nie wszystkie dzieci są przy tym równie udane.
a moim zdaniem jestescie po prostu juz chorzy psychicznie, bo wasz fundamentalizm egzystencjonalny nie przewidział tego, że narodowy-socjalizm bądź komuna jako iście system również może się przeobrażać w różnorakie modernistyczne formy lepsze od swoich poprzedników pod definicjami typu demokracja socjalistyczna albo np. kapitalizm tzw dziki, co w mojej ocenie wynika tylko z nieznajomości ekonomii, a zowie się to współczesnym kretynizmem, którzy zgotowali młodym ten los, wmawiając im że redystrybucja keynsowska doprowadzi ich do raju, co jeszcze zabawniejsze w tym swoim kaczafijskim zdebilowaceniu - faszystowskie cytowane twierdzenia: dzieci nieudane, gorsze, kosztowne w utrzymaniu, to zakrawa juz o schizofrenie, poniewaz perspektywa czlowieka ktory w ten sposob mysli, jest co najmniej małostkowa i rozlozona na krotkie dekadowe etapy, a nie na caloksztalt regionu i jej gospodarki. takze inwestując w nowe porshe na kredyt zamiast w rodzine dowodzisz tylko faktom niepodwazalnym, iz twoj kres juz nastal i lepiej odstąp miejsca tym złym niby czerwonym azjatom lub muzułmanom. oni chociaż rozumieją pojęcia rodzina i minimalne państwo zgodnie z zasadami elementarnej sprawiedliwosci. kazdy kto czytał koran choc raz w zyciu, zrozumie, reszta to imbecyle.

przykład kaczafi: ten jegomosc jest samozwanczym antykapitalistą opowiadającym się za zwiększeniem (i tak juz ogromnej) roli panstwa w gospodarce, nie rozumie ze ten system matematycznie nie ma racji bytu, ze to panstwo ma silne koreacje z sektorem finansowym, i co najwazniejsze ze to panstwo tworzy regulacje sprzyjające monopolom, rowniez panstwowym i prywatnym. ten czlowiek nie rozumie, ze nadmiar regulacji nie sprzyja rozrostowi przedsiebiorczosci, bo go blokuje, a blokuje go z jakichs powodow, nie rozumie ze pieniadz z naszej pracy ma isc nie w rece kurwy urzedniczej, ale w rece robotnika wychowującego potomstwo, rodziny a przede wszystkim w rece wszystkich skladajacych sie na budzet narodowy, tak by wychodzil z dodatnim skutkiem. dzis kapital ucieka na wschod i zycze im tego, by ci imbecyle czym predzej zbankrutowali, psychopaci jebani. III rp juz nie istnieje. III rp to juz tylko nieliczący się psychopaci z opadnietymi jajami i sloganami pokroju kaczafiego. czas gdy nadejdzie swoboda nastanie dokladnie z ich odejsciem z tego padołu.

świat już nie potrzebuje zachodu, ani jej zjebanej propagandy dla frajerów. dzisiejszy świat po prostu przejmie te ubytki, których zachód i jego nieudany łańcuch ewolucji genetycznej kilku pokolen wrecz stał się nie podporą, ale kulą u nogi, która i tak gówna zawsze znaczyła i zniknie równie szybko co zdążyła go rozjebać własną pychą. i tym szmatom nie jest wstyd. oni dzisiaj próbują wypisywać swoje sądy co do kształtu świata i populacji, będąc w zasadzie już gatunkiem podrzędnym i dla czarnych i dla tych, którzy z tej samej rodziny będą musieli ich dzisiaj albo zreformować albo po prostu zabić, byleby przestali w końcu szkodzić i sobie i innym. no kaddafi napisz nam jeszcze jakim to jesteś genialnym imbecylem, pośmiejmy się wszyscy dalej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
7070




Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 154
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:31, 13 Sie '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tymczasem ,wracając do tematu:

Cytat:
Ironia losu… Imigranci zgwałcili szefową ośrodka dla imigrantów

W miejscowości Fiuggi niedaleko Rzymu grupa imigrantów z północnej Afryki dopuściła się gwałtu na szefowej ośrodka dla imigrantów, następnie próbowali ją zabić.
Pokojowi przybysze to oczywiście muzułmanie. Trafili na początku roku do specjalnego ośrodka, który zajmował się nimi przez 6 miesięcy.
Teraz za opiekę odwdzięczyli się zdemolowaniem budynku, następnie pobili pracowników i dopuścili się zbiorowego gwałtu na szefowej placówki imigracyjnej oraz próbowali ją zabić.
Ofiarą była 48 letnia kobieta. Sprawcy w wieku 16-17 lat pochodzili z Egiptu.

http://ndie.pl/ironia-losu-imigranci-zgwalcili-szefowa-osrodka-dla-imigrantow/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
7070




Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 154
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:33, 13 Sie '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dwie osoby zginęły w poniedziałek dźgnięte nożem w sklepie sieci IKEA w Szwecji – dziś wiadomo kim byli sprawcy. To uchodźcy niedawno przybyli z Erytrei.
W ataku dwóch nożowników zginęła 55-letnia kobieta i jej 28-letni syn. Podejrzanych zatrzymano zaraz po ataku. 23-letniego mężczyznę szwedzka policja obezwładniła na pobliskim przystanku autobusowym, a rannego 36-latka znalazła w sklepie. Obaj napastnicy mieszkali w tym samym ośrodku dla azylantów – 50 km od Vaesteraas.
Eva Moren zastępca prokuratora generalnego wyjaśnia, ze motywy ataku nie są jeszcze znane, jest to tematem śledztwa. Tymczasem Polska ma przyjąć uchodźców z Erytrei, czy wzbogacimy się kulturowo?
W Szwecji jest coraz bardziej niebezpiecznie z roku na rok. We wrześniu 2010 roku, została zgwałcona i zamordowana 23-letnia Elin Krantz w Göteborgu przez imigranta z Etiopii. Po morderstwo próbował ukryć ciało w lesie.
W lutym tego roku aresztowano ośmiu Somalijczyków. Dokonali gwałtu na młodej Szwedce. Jeden z nich, 23-letni Ahmed Nur został niedawno skazany na trzy lata więzienia. Takich przypadków jest o wiele więcej…

http://ndie.pl/nozownicy-w-szwedzkiej-ikei-to-uchodzcy-z-erytrei/


I parę filmów z Y0otube,







Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monty




Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 120
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:57, 13 Sie '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szwedzi nie poznają Szwecji - praca jest, ale imigranci wolą żyć z zasiłków i ustanawiają własne prawa w kraju, który im przecież pomógł..

http://prostozmostu.net/swiat/jestem-szwedka-ale-zyje-w-absurdystanie

Cytat:
Szwedzka dziennikarka z powodu imigranckiej przestępczości nie poznaje swojej "starej, dobrej Szwecji", gdzie swobodnie mogła pisać o problemach swojego kraju. Założyła gazetę, która ma walczyć o wolność słowa i jako jedyna pisać prawdę o imigrantach. Tłumaczymy jej przemówienie.

"Panie i Panowie. Nazywam się Ingrid Carlqvist i urodziłam się w Szwecji w 1960 roku, kiedy socjaldemokracji mieli rządzić na zawsze, a nasz kraj był najpiękniejszym, najbezpieczniejszym i najbardziej postępowym na świecie. Teraz żyję w Absurdystanie - kraju, który ma najwyższą liczbę zgłaszanych gwałtów na świecie, setki tzw. "stref wykluczenia", gdzie ludzie żyją poza szwedzkim społeczeństwem, a gazety ukrywają wszystkie te przerażające fakty przed ludźmi.

Czuję się niemal jak Dorothy Gale z Czarnoksiężnika z Oz - tornado przychodzi, wydmuchuje mnie kilometry poza domem i wrzuca do kraju, którego nie znam.

"Toto, czuję jakbyśmy nie byli już w Szwecji"(parafraza cytatu z Czarnoksiężnika z Oz - dop. red.)

Tak jak Dorothy, szukam drogi powrotnej do domu, ale spotykam tylko lwy bez odwagi, strachy na wróble bez mózgów i blaszanych mężczyzn bez serc.

Kiedy dorastałam naszym premierem był Tage Erlander, socjaldemokrata. W 1965 roku powiedział w parlamencie po ostrych zamieszkach rasowych w Stanach Zjednoczonych: "My Szwedzi jesteśmy w nieskończenie szczęśliwszym położeniu. Ludność naszego kraju jest homogeniczna, nie tylko w kwestii rasy, ale w wielu innych aspektach."

Teraz żyję w kraju, który nie jest homogeniczny w żadnym aspekcie. Olof Palme, który przyszedł po nim, zadecydował, że homogeniczne jest złe i otworzył nasze granice na ludzi z całego świata. Politycy od prawa do lewa powiedzieli nam, że nie było takich rzeczy jak szwedzka kultura, szwedzkie tradycje warte wspomnienia, a my Szwedzi powinniśmy być wdzięczni, że tak dużo ludzi z PRAWDZIWĄ kulturą i PRAWDZIWYMI tradycjami do nas przybyło.

Mona Sahlin, kolejna liderka socjaldemokratów, powiedziała w wywiadzie dla magazynu Euroturk w 2002 roku, kiedy została zapytana czym jest szwedzka kultura:

"Często miałam takie pytania, ale nie potrafię myśleć o tym czym jest szwedzka kultura. Uważam, że to jest to co czyni nas tak zazdrosnymi wobec imigrantów. Macie kulturę, tożsamość, coś co was łączy. Co my mamy? Noc Świętojańską i takie staromodne rzeczy."

Powiedziała również: "Szwedzi muszą zintegrować się z nową Szwecją. Stara Szwecja nie wróci."

W tej Nowej Swecji mamy więcej zgłoszonych gwałtów niż w jakimkolwiek kraju Unii Europejskiej, według badań profesora Liz'a Kelly'ego z Anglii. Więcej niż 5 tys. gwałtów lub prób gwałtów zostało zgłoszonych w 2007 roku(rok temu to było więcej niż 6 tys.). W 2010 roku inne badania ogłosiły, że tylko jeden kraj na świecie ma więcej gwałtów niż Szwecja i tym krajem jest Lesotho w południowej Afryce... Na każde 100 tys. mieszkańców Lesotho było 92 zgłoszonych gwałtów, w Szwecji 53, USA 29, Norwegia 20 i Dania 7.

W 1990 władze doliczyły się trzech stref wykluczenia w Szwecji, przedmieść, gdzie żyją głównie imigranci, niewiele z nich ma pracę, niemal wszyscy żyją z zasiłków, a ich dzieci nie zdają egzaminów. W 2002 roku doliczyli się już 128 stref wykluczenia. W 2006 roku było ich 156 i przestali liczyć. W niektórych miastach, jak w Malmo gdzie żyję, jedna trzecia wszystkich mieszkańców żyje w strefie wykluczenia.

Co miał na myśli Tage Erlander mówiąc, że szwedzka ludność jest homogeniczna nie tylko jeśli chodzi o rasę, ale w wielu innych kwestiach? Myślę, że chodziło mu o takie rzeczy jak normy, wartości, kultura i tradycje. Poczucie braterstwa. To, że wszyscy z nas, w Starej Szwecji, mieliśmy podobny pogląd na to czym jest dobre społeczeństwo i jak rozwiązujemy konflikty. On WIEDZIAŁ o co chodzi w szwedzkiej kulturze, w przeciwieństwie do Mony Sahlin.

W Nowej Szwecji potrzebujemy uzbrojonych policjantów w naszych szpitalach, bo rywalizujące rodziny walczą wzajemnie w salach szpitalnych. Strzelają do siebie na otwartych ulicach, rabują i biją starszych ludzi. Wskaźnik przestępczości wzrasta, kiedy szwedzcy politycy i dziennikarze mówią nam, że to nie ma absolutnie nic wspólnego z imigracją. Fakt, że nasze więzienia są pełne obcokrajowców to tylko zbieg okoliczności albo wyjaśnieniem są czynniki społeczno-ekonomiczne.

Przez wiele lat byłam dziennikarką w mainstreamowych mediach. Zawsze jednak trochę jako rozrabiaka, zawsze dociekliwa czy to co ludzie powiedzieli było PRAWDĄ. Kiedy każdy biegł w jednym kierunku, ja odwracałam się w przeciwnym, żeby zobaczyć co tam jest.

W styczniu 2011 roku stało się coś przez co straciłam ostatnią nadzieję co do szwedzkich dziennikarzy. Byłam wiceprezesem Stowarzyszenia Publicystów w Malmo i zaprosiłam duńskiego dziennikarza Mikael'a Jalving'a, aby mówił o swojej nadchodzącej książce "Bezwzględna Szwecja - podróż do Kraju Milczenia". Pewnego dnia zadzwonił do mnie prezes i powiedział, że musimy odwołać Mikaela Jalvinga, bo zamierza wystąpić na spotkaniu organizowanym przez gazetę zwaną National Today.

Nie miało to dla niego znaczenia, ani dla nikogo innego w zarządzie tego stowarzyszenia, że on miał mówić o swojej książce. Jeśli pójdzie na to spotkanie zostanie zainfekowany nacjonalistycznymi poglądami i prawdopodobnie zostanie nazistą.

Widzicie, każdy z innym poglądem naprawdę JEST w Szwecji nazistą.

Tak to działa w Nowej Szwecji, kraju, który nazywam Absurdystanem. Kraju Milczenia.

Byłam wściekła i opuściłam zarząd tego stowarzyszenia. To spowodowało, że zostałam zaproszona przez Duńskie Stowarzyszenie Wolnej Prasy, aby mówić o tym dziwnym kraju Szwecji, a później sama założyłam Szwedzkie Stowarzyszenie Wolnej Prasy.

Tak znaleźliśmy się z Larsem Hedegaard'em. Nie przestaliśmy jednak na prowadzeniu Stowarzyszenia Wolnej Prasy, od kiedy mamy solidne doświadczenie jako dziennikarze. Zadecydowaliśmy więc, aby założyć gazetę. Dobrą, staromodną drukowaną gazetę. Nazwaliśmy ją Dispatch International, ponieważ naszą wizją jest, aby pewnego dnia stała się ona światową gazetą. Najpierw bierzemy Mahattan, później Berlin. Lub raczej - najpierw Skandynawia, później świat!(parafraza z piosenki Leonarda Cohena - przyp. red.).

Gazeta będzie drukowana w dwóch wersjach - jednej duńskiej i jednej szwedzkiej - ale wszystkie artykuły będą takie same. W internecie będziecie mogli przeczytać je również po angielsku i niemiecku. Będziemy pisać o polityce w naszych krajach i na świecie. O tych wszystkich rzeczach, które mainstreamowe media chowały przez tak wiele lat. Rozróżnimy newsy od komentarzy i pisać w stonowanym stylu. Pozwolimy faktom mówić, tym, które mainstreamowi dziennikarze ukrywają przed ludźmi.

Sytuacja w Szwecji jest dużo gorsza niż w Danii. W Szecji NIKT nie mówi o problemach związanych z imigracją, śmierci projektu multikulturowego i islamizacji/arabizacji Europy. Jeśli zaczniesz, natychmiast zostaniesz nazwany rasistą, islamofobem lub nazistą. Tak byłam nazywana od kiedy stworzyłam Stowarzyszenie Wolnej Prasy w Szwecji. Moje nazwisko było tarzane w błocie przez gazety takie jak Sydsvenskan, Svenska Dagbladet i nawet moją zawodową gazetę, The Journalist.

Więc teraz musicie być moją Glindą, Dobrą Wróżką Północy, i pomóc znaleźć mój dom ponownie! To nie zafunkcjonuje jak za dotknięciem magicznej różdżki, ale jeśli wesprzecie Dispatch przez prenumeratę lub zostanie udziałowcem lub wpłatę pieniężną, będę o krok bliższa do domu. Do Szwecji, która była. Szwecji, którą chce z powrotem."

tłum. Przemysław Stolarski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczafi




Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 855
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:10, 13 Sie '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
którzy zgotowali młodym ten los, wmawiając im że redystrybucja keynsowska doprowadzi ich do raju


Chłopie, zejdź na ziemię! Keynes definitywnie odszedł do lamusa w latach '80. Very Happy

Cytat:
faszystowskie cytowane twierdzenia: dzieci nieudane, gorsze, kosztowne w utrzymaniu


W innym wątku przytoczyłem wyliczenia Brytyjczyków odnośnie oszczędności UK na wykształceniu napływowej siły roboczej. Zacytowany wcześniej artykuł ze Sputnika również pisał o tym, że - w tym wypadku akurat przybysze spoza Europy - to głównie ludzie z konkretnym fachem w ręku.

Cytat:
ten jegomosc jest samozwanczym antykapitalistą opowiadającym się za zwiększeniem (i tak juz ogromnej) roli panstwa w gospodarce


Nie opowiadam się za zwiększeniem roli państwa, tylko za oddolną jego kontrolą, czyli modelem prawdziwie demokratycznym. Wink

Z kolei liberalne/libertariańskie bajania o "państwie minimum" to nic innego, jak odwracanie kota ogonem, bo kapitał nie może istnieć bez państwowego aparatu przymusu, a państwo prywatne to już rzecz skrajnie opresyjna i faszystowska.

http://www.anarchifaq.most.org.pl/SekcjaF6.html

Cytat:
i co najwazniejsze ze to panstwo tworzy regulacje sprzyjające monopolom


Podałem dwa przykłady drobnoprywaciarskiego nieudacznictwa, które musiało pójść z płaczem do państwa, żeby sztucznie podtrzymało ich przy życiu przez zablokowanie korporacyjnej konkurencji. Czekam na przykład, w którym państwo kasuje mały biznes, by oddać pole wielkiemu. Very Happy

Cytat:
ze nadmiar regulacji nie sprzyja rozrostowi przedsiebiorczosci


Powiedzmy sobie szczerze : rozwój kapitalizmu = koncentracja kapitału, nie sprzyja przedsiębiorczości.

Tegoroczny ranking Ease of Doing Business klasyfikuje Polskę na 32. miejscu, min. przed Chile (41.), Luksemburgiem (59.), Cyprem (64.) oraz takimi rajami podatkowymi, jak : Mauritius (28.), Vanatu (76.), Seszele (85.), Bahamy (97.), a także Chinami (90.) i Indiami (142.).

Jednocześnie dodam, że słynące z wszechobecnych regulacji i wysokich obciążeń fiskalnych państwa nordyckie zajęły lokaty - Dania (4.), Norwegia (6.), Finlandia (9.), Szwecja (11.), Islandia (12.).

Z kolei Szwajcaria uplasowała się dopiero na 20. pozycji, dając się wyprzedzić nawet... Gruzji (15.).

http://www.doingbusiness.org/rankings

Jak myślisz - dlaczego wielu biznesmenów przenosi się na Cypr lub Wyspy Bahama, a nie do Danii czy Norwegii, które oferują nieporównywalnie lepsze warunki do prowadzenia działalności gospodarczej Question

Jeżeli odpowiesz na powyższe pytanie, to rozwiejesz swoje wątpliwości i uprzedzenia.

Cytat:
nie rozumie ze pieniadz z naszej pracy ma isc nie w rece kurwy urzedniczej, ale w rece robotnika


Rzecz w tym, że urzędnik nie kradnie średnio 59% owoców pracy robotnika, w przeciwieństwie do kapitalisty. Gdyby jeszcze tego było mało, to z podatków i składek przynajmniej jakaś część wraca z powrotem do pracownika w postaci różnych usług publicznych. Z kolei kradzież wartości dodatkowej nie wraca do zatrudnionego nawet w 0,00000000001%... Rolling Eyes

Cytat:
świat już nie potrzebuje zachodu


Racja. Zliberalizowany Zachód powoli idzie na dno, ustępując miejsce Chinom, Rosji, Indiom..

Cytat:
To uchodźcy niedawno przybyli z Erytrei.


Erytrea to akurat chrześcijański kraj, podobnie jak Etiopia, więc pudło.

Cytat:
praca jest


Z pracą w Szwecji to nie do końca. Znacznie lepiej wygląda sytuacja w sąsiedniej Danii. Szwecja teoretycznie pozostaje neutralna, ale... bierze na siebie ciężar kosztów imperializmu innych państw. Rolling Eyes


"Według raportu przygotowanego przez Uniwersytet w Sztokholmie Szwecja jest na końcu listy państw pod względem integracji imigrantów na rynku pracy.

– Gdy porównaliśmy Szwecję do innych państw europejskich, okazało się, że jest tu jeden z najniższych wskaźników zatrudnienia wśród osób, które mieszkają tutaj nie dłużej niż 10 lat. Jednocześnie wskaźnik bezrobocia wśród tych imigrantów jest jednym z najwyższych – wyjaśnia Szwedzkiemu Radiu wyniki badania socjolog Ryszard Szulkin.

W Szwecji 27 procent kobiet pozostaje bezrobotnych przez 10 pierwszych lat imigracji. Wśród mężczyzn wskaźnik ten jest nieco niższy i wynosi 23 procent. Gorsze wyniki osiągnęła tylko Hiszpania wśród kobiet i Francja wśród mężczyzn.

(...)

Jednym z możliwych wyjaśnień tak długiej integracji może być to, że Szwecja przyjmuje najwięcej uchodźców niż jakikolwiek inny kraj. Pozostałe państwa w większości przyjmują imigrantów zarobkowych.

(...)

Przypomnijmy, że na początku miesiąca został opublikowany raport rządowy, który pokazywał, że somalijscy imigranci mają większe trudności ze znalezieniem pracy w Szwecji niż w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. Jako problem wskazuje się sztywny rynek pracy i niskie zaangażowanie organizacji społecznościowych w proces integracji."


http://www.szwecjadzisiaj.pl/rynek-pracy-imigrantow-szwecja-w-ogonie/

Cytat:
I parę filmów z Y0otube,


Hołota zawsze będzie hołotą, niezależnie od pochodzenia i przekonań. Każde państwo powinno deportować takich w pierwszej kolejności, ale nie sprowadzając tego do rasistowskich pobudek.

O Polakach też można znaleźć wiele paskudnych informacji, ale oczywiście nie należy twierdzić, że taka postawa dotyczy każdego mieszkańca kraju nad Wisłą. Byłoby to obrzyliwe - rasistowskie - uproszczenie.

http://londynek.net/wiadomosci/article?jdnews_id=24093
http://www.anglia.today/biezace-wydarzen.....j-brytanii
https://www.youtube.com/watch?v=nlfEpB0t3yY
http://cia.media.pl/kim_sa_polscy_nozownicy_z_londynu
http://www.polishexpress.co.uk/polski-pe.....-sasiadow/

Takie rzeczy dzieją się nie tylko na Wyspach. Nie brakuje też doniesień o niechlubnych wyczynach Polaków min. w Norwegii czy Niemczech. Jednak w takich sytuacjach nie słyszymy, że katolicy/chrześcijanie okradli/pobili/zgwałcili/zdemoliwali. Rolling Eyes

Uważam, że kwestia narodowości czy wyznania lub jego braku, nie gra tutaj większej roli. Każdy dorosły człowiek odpowiada za swoje postępowanie, więc nie wolno mu zasłaniać się pochodzeniem/tradycją/religią/etc.

Zdrowy rozsądek zawsze na pierwszym miejscu Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczafi




Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 855
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:33, 13 Sie '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny raz może okazać się, że Zachód przoduje jedynie w narzekaniu, a w niesieniu pomocy Wenezuela i Kuba (vide wcześniejsza sytuacja z ebolą i innymi chorobami) nie mają sobie równych. Wink



"Podczas nadzwyczajnego posiedzenia przedstawicieli regionalnego bloku państw ALBA (Bolivarian Alliance for the Peoples of Our Americas) w Caracas, prezydent Wenezueli Nicolas Maduro zaproponował by państwa te stworzyły specjalny program skierowany do osób uciekających z Afryki i Bliskiego Wschodu, które migrują ze swoich państw przez Morze Śródziemne. Jak powiedział Maduro - "Musimy podać im rękę i okazać nasze wsparcie, ponieważ uciekają oni od głodu i od nędzy".

Nicolas Maduro jest zdania, że to obalenie Muammara Kaddafiego w Libii naruszyło lokalną równowagę, a odpowiedzialne za tę sytuację są chaotyczne akcje podejmowane przez dominujące na świecie imperium, destabilizujące kraje takie jak Libia czy Syria. Maduro potępił także brak reakcji UE i NATO na kryzys imigracyjny rozgrywający się na Morzu Śródziemnym.

Odnosząc się do obecnej sytuacji w Syrii prezydent Wenezueli ostrzegł także - "Jeśli uda się obalić rząd Baszara al-Asada, to co widzieliśmy w Libii będzie niczym w porównaniu do tego co zobaczymy w Syrii".


http://xportal.pl/?p=22071
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Forged




Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 256
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:39, 13 Sie '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaczafi napisał:
Kolejny raz może okazać się, że Zachód przoduje jedynie w narzekaniu, a w niesieniu pomocy Wenezuela i Kuba (vide wcześniejsza sytuacja z ebolą i innymi chorobami) nie mają sobie równych. Wink



Jeśli Wenezuela i Kuba (która niedawno otworzyła u siebie placówkę konsularną (jeśli nawet nie ambasadę) USraela, zrobią to, o czym powyżej, to znaczy, że parchy i tam już uzyskały dominację.

P.S. KURWA MAĆ!!! Nie rozumiem dlaczego takie puste ścierwo jak "Mahatman-coś-tam" może ciągle pisać. A ja mam prawie że permanentnego bana (jeden post na 24 godziny)???
Może przyczyną jest to, że portal prawda2.info nie jest już na cenzurowanym u parchów z pejsa... (tak, tak - już można na pejsie zamieszczać linki do postów na tutejszym forum... Ciekawe?...)

P.S.2 Kaczafi, nie zrażaj się tym nadjordańskim agentem (mahatman-coś-tam)... Pisz jak najwięcej.
Przy okazji zapraszam na mój profil na pejs-zbuku: "Tomasz Wykuty"
_________________
"Demokracja niesie wyłącznie piękne słowa ale ani pracy ani chleba." - Labadine
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shinobi




Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 449
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:01, 14 Sie '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forged napisał:

Jeśli Wenezuela i Kuba (która niedawno otworzyła u siebie placówkę konsularną (jeśli nawet nie ambasadę) USraela, zrobią to, o czym powyżej, to znaczy, że parchy i tam już uzyskały dominację.


tego newsa nie słyszałeś?
międzynarodowa społeczność żydowska kupiła Patagonię Argentyny i Chile, ażeby zbudować drugi Izrael.
oczywiście nie zapłacili ani grosza tylko umorzyli długi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:21, 14 Sie '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zastanawiam się ile razy należy zacytować idiotę, który dawno już pokonał mnie swym doświadczeniem, by poczuł kim w rzeczywistości się stał, ale jako że żyjemy w neoliberaliźmie z keynsowskim modelem gospodarczym, co jest oczywiste jak fakt, że po lecie nastąpi zima, zatem zacytuję tym razem tylko raz:
Cytat:
Powiedzmy sobie szczerze : rozwój kapitalizmu = koncentracja kapitału, nie sprzyja przedsiębiorczości.
... no i jak to skomentować... kaczafi sugeruje teraz, że to państwo sprzyja przedsiębiorczości. z pewnością jego biznesy wspaniale się rozwijają pod nadmiarem regulacji, pewnie wiele ich stworzył i zna temat od podszewki. reasumując: czerwoni to nie tylko podli psychopaci, to również kompletni idioci, stąd chyba są za pełną równością - byleby nie powiedzieć im tego w twarz, że są delikatnie mówiąc niedorozwinięci umysłowo, tj gorsi totalnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:13, 14 Sie '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manhattanman napisał:
zastanawiam się ile razy należy zacytować [...]


manhattanman napisał:

manhattanman napisał:

[..] firma ma zbankrutować jeżeli jest nierentowna. i już. [przyp. viewpost.php?p=296444]

WZBG napisał:
Chyba jasne jest, że od handlowania, produkowania towarów i tworzenia usług nie przybywa pieniędzy (złotego).
W Polsce jedynie NBP może je emitować.
ależ oczywiście, że przybywa kapitał, jeżeli uwzględnisz eksport. [przyp. viewpost.php?p=296490]


To nie jest prawda.
Bez drukowania waluty, globalny bilans płatniczy jest równy 0.

Dla zobrazowania tematu: Zbiorczy rachunek bieżący bilans za lata 1980-2008 na podstawie danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego
https://en.wikipedia.org/wiki/Balance_of_trade

oraz

Saldo rachunku obrotów bieżących w roku 2006:
Czerwony kolor - Saldo ujemne
Niebieski kolor - Saldo dodatnie
Szary kolor - Brak danych
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bilans_p%C5%82atniczy


Cytat:
Co można powiedzieć o kraju, który nie potrafi (i to chronicznie) wyprodukować i sprzedać tyle, ile kupuje na rynkach światowych? Że żyje ponad stan? Że musi się zadłużać i sprzedawać własny majątek? Że powtórzy drogę Grecji? Że jego ambicje polityczne to budowanie zamków na piasku?
http://szczesniak.pl/1935

manhattanman popiera zamykanie firm, które są nierentowne.
Taka jest natura rynku w kapitalizmie (gra o sumie zerowej).
A to prowadzi do koncentracji kapitału, co jest nie pod drodze pobudzaniu przedsiębiorczości mniejszych firm/większej liczby jednostek.


Cytat:
Osiąganie ciągłych deficytów jest niemożliwe, gdyż może to prowadzić do trwałego wyczerpania rezerw dewizowych (utrata możliwości płatności).
Osiąganie ciągłych nadwyżek również nie jest możliwe, gdyż powodowałoby to ciągły deficyt innych krajów (a jest to niemożliwe).
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bilans_p%C5%82atniczy

Międzynarodowa gra o sumie zerowej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczafi




Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 855
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:19, 14 Sie '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
kaczafi sugeruje teraz, że to państwo sprzyja przedsiębiorczości. z pewnością jego biznesy wspaniale się rozwijają pod nadmiarem regulacji


Wnikliwy obserwator od razu zauważy, że każdy biznes z prawdziwego zdarzenia (czyli żaden przysłowiowy stragan z pietruszką) potrzebuje wsparcia aparatu państwowego. Nie tylko w ochronie własności czy przed nieuczciwymi praktykami, ale także w egzekwowaniu należności i zobowiązań, odpowiedniego prawa upadłościowego oraz (co tutaj nieuwzględnione) dofinansowania badań i rozwoju.

W kategorii Starting a Business wysokie lokaty zajmują min. - Macedonia (3.), Armenia (4.), Gruzja (5.), Kirgistan (9.), a także Burundi (18.) czy Afganistan (24.).

Z kolei UK to dopiero 45. miejsce, Szwajcaria 69., Luksemburg 82., Polska 85., Austria 101., Niemcy 114., a wychwalana przez niedouczonych Botswana... 149.

http://www.doingbusiness.org/rankings

Jednak nikt o zdrowych zmysłach nie zdecyduje się otworzyć firmę w Macedonii, Kirgistanie czy Burundi, bo tam łatwiej rozpocząć działalność gospodarczą, zamiast w UK czy Niemczech, będącymi państwami prawa.

A więc tłumaczenie się nadmiarem regulacji to wymówka dla naiwnych bez pomysłu na biznes. Coś na zasadzie - "wszyscy winni, tylko nie ja". Wink

Cytat:
stąd chyba są za pełną równością


Byłoby świetnie, gdybyś chociaż wiedział, czym jest ta równość.



PS : Dobra ilustracja uspołecznienia kosztów imigracji przez czerpiący zyski z wojen, ale niepoczuwający się do odpowiedzialności, wielki kapitał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:09, 14 Sie '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manhattanman napisał:
Cytat:
Powiedzmy sobie szczerze : rozwój kapitalizmu = koncentracja kapitału, nie sprzyja przedsiębiorczości.
... no i jak to skomentować... kaczafi sugeruje ...

jak? w jedyny możlwy sposób:wypierdalaj manhattanman! (namnożyło się za rodzicielskie pieniądze nikomu niepotrzebnych absolwentów "uczelni menadżereskich-psia ich mać ! )
Ja tam nie znam się na tych kapitalizmach ale jako konsument z dużym stażem powiadam:równanie kaczefigo:
Cytat:
Powiedzmy sobie szczerze : rozwój kapitalizmu = koncentracja kapitału, nie sprzyja przedsiębiorczości

jest poprawne i dobrze skonstruowane.Kiedyś,jak jeszcze nie było tego socjalizmu co to manhattanman twierdzi że jest,tylko od zasobności mojego portfela zależało jaki produkt nabędę;droższy ale lepszy czy jego tańszy ale jakościowo gorszy odpowiednik.Firmy dziesięcioleciami pracowały na swoją markę i opinię.Teraz to nie ma najmniejszego znaczenia bo czy kupię proszek E czy Persil,czy kupię czekoladki Michałki czy Nesstle, wszystko to cuzamen do kupy należy do koncernu proctor & gamble który ma głeboko w dupie moją opinię na temat poszczególnych produktów bo doskonale wie że nie mam żadnego wyboru,muszę nabyć ich produkt i basta.Jakość produktów;tak spożywczych jak i przemysłowych woła o pomste do nieba.To efekt monoopolizacji z jednej strony i brak poństwowego nadzoru z drugiej strony.
Lepiej nie pytać co stałoby się z właścicielami i władzami koncernów gdyby ich los zależał ode mnie.
Za zmuszanie nas do konsumowania chłamu,za urządzenia których trwałość dziwnym trafem pokrywa się okresem gwarancji,za usunięcie z rynku perfum (boże! za to nienawidzę ich najsilnie)....nie, lepiej nie pytać co by się z nimi stało
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kreda007




Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 39
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:20, 14 Sie '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wierzę własnym oczom. jak posrani ze strachu muszą być socjaliści i wszelkiej maści inni czerwoni złodzieje / amatorzy cudzej własności / że przypełzli nawet na takie fora jak to, które de facto powstało w celu tropienia ich spisków. Hejtują i plują na wszystko co nie jest czerwone Smile

ale mam dla nas i was czerwone robale dobrą wiadomość. kiedyś wyzdychacie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:19, 14 Sie '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kreda007 napisał:
nie wierzę własnym oczom. jak posrani ze strachu muszą być socjaliści i wszelkiej maści inni czerwoni złodzieje / amatorzy cudzej własności / że przypełzli nawet na takie fora

jak to, które de facto powstało w celu tropienia ich spisków. Hejtują i plują na wszystko co nie jest czerwone Smile

ale mam dla nas i was czerwone robale dobrą wiadomość. kiedyś wyzdychacie Smile


Niezależnie, jak kto co nazywa, albo jest sytuacja, gdy jeden zyskuje kosztem pracy drugiego, albo, gdy oboje pracują (gdy są zdolni do tego)
na tych samych zasadach konkurencyjności
(przetargi na zatrudnienie, widełki min-max wysokości pensji przyjęte w ogólnym referendum)

Kapitalista głoszący hasła czerwone, czarne, złote, zielone, brunatne etc... cały czas jest kapitalistą. Po czynach go rozpoznajesz.

Obecna fala imigracji z Afryki i Azji do Europy to dawniejszy proces napływu ludzi do miast tworząc w nich plebs/proletariat i jest konsekwencją stosunków kapitalistycznych w ich ojczyznach.


Prywatni właściciele ziemi/środków produkcji to właśnie amatorzy cudzych praw wolności do tej samej ziemi/środków produkcji.
Prywatne prawo własności ziemi/środków produkcji dyskryminuje osoby, które nie mogą poprzez własną pracę korzystać z ziemi/środków produkcji, tylko dlatego, że nie żyli w momencie zajmowania ziemi niczyjej przez pierwsze osoby i ustanawiające siebie jako jej właścicieli.
W momencie, gdy dany obszar Ziemi był niczyi, pierwszy który go zajął obwołał się jej właścicielem.
Później narodzeni już nie mają takiego samego przywileju do zajęcia obszaru Ziemi niczyjej, stąd są dyskryminowani ze względu na czas urodzenia.
Ewentualnie siłą dyskryminują (przykład przejęcia terenów Indian w Ameryce).
Początkowo o tym, kto mógł utrzymać prywatną własność obszaru Ziemi decydowało prawo silniejszego. Siła fizyczna właściciela, jego rodziny i osób, które mu pomagały.
Wraz ze wzrostem populacji osób bez własności przybywało, stąd wzrastało zagrożenie odebrania własności "Ziemi" przez innych.
Utrzymanie własności miała podtrzymywać tradycja, prawo moralne (wynik wierzeń w bóstwa/Boga), świeckie zasady, za których złamanie groziła kara.

Bycie prywatnym właścicielem ziemi/środków produkcji dla samego bycia nim nic nie daje właścicielowi.
Posiadacz setek/tysięcy ha ziemi sam za wiele by nie zrobił. Jego para rąk dałaby efekty pracy jednego człowieka.
Co innego, gdy na rzecz posiadacza ziemi pracują niewolnicy/chłopi.
Dzieci posiadacza byli posiadaczami, dzieci niewolników niewolnikami, a dzieci chłopów nadal poddanymi.

Dzięki pracy najemnej i wypłaty o wartości mniejszej niż wypracowana przez pracownika korzyść nastepowało:
W miastach ich mieszkańcy podlegali silnej społecznej i majątkowej stratyfikacji na bogaty patrycjat i uboższe pospólstwo.
Na wsi po uwłaszczeniu chłopów następował proces rozwarstwiania społecznego chłopów, podczas którego część z nich bogaciła się i zbliżała do grupy bogatych producentów, a część biedniała i zasilała szeregi miejskiego proletariatu.


Jean-Jacques Rousseau (1712 - 1778) pisał o negatywnym aspekcie prawa własności ziemi/środków produkcji w XVIII w.
Cytat:
W tym miejscu pojawia się największe zło społeczne: powołanie przez rozum pojęcia własności prywatnej, będącej źródłem zazdrości, walk i wszystkich przestępstw. Wszelkie społeczeństwo sankcjonuje własność prywatną; „Ten, kto pierwszy ogrodził kawałek ziemi, powiedział «to moje» i znalazł ludzi dość naiwnych, by mu uwierzyć, był prawdziwym założycielem społeczeństwa. Iluż to zbrodni, wojen, morderstw, ile nędzy i grozy byłby rodzajowi ludzkiemu oszczędził ten, kto by kołki wyrwał lub rów zasypał i zawołał do otoczenia: «Uwaga! Nie słuchajcie tego oszusta; będziecie zgubieni, gdy zapomnicie, że płody do wszystkich, a ziemia do nikogo»” (Rozprawa o pochodzeniu i podstawach nierówności między ludźmi). Wraz z pojawieniem się własności powstała władza, państwo, kultura – kojarzące się Rousseau wyłącznie z opresją i tyranią – aby zagwarantować posiadaczom majątkowe status quo. Państwo to kolejny produkt rozumu, podobnie jak i wszystko, co z własnością się łączy: handel, prawo, moralność, hierarchia, mentalność zysku, nierówności majątkowe. Konsekwencją racjonalizacji własności jest instytucja monarchii, która zniewoliła ludy dla obrony własności garstki bogaczy.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jean-Jacques_Rousseau
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczafi




Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 855
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:28, 14 Sie '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Posiadacz setek/tysięcy ha ziemi sam za wiele by nie zrobił. Jego para rąk dałaby efekty pracy jednego człowieka.


O to właśnie chodzi.

Wprowadzenie systemu opartego wyłącznie na pracy na własny rachunek poskutkowałoby szybkim stworzeniem bardzo egalitarnego społeczeństwa. W takich realiach wszelka własność byłaby legitymizowana jedynie pracą. Nikt więc nie zabraniałby zarywać nocy i dorobić się np. kilkanaście razy więcej od sąsiada, ale - bądźmy szczerzy - patologiczne nierówności typu jeden do kilkuset-tysiąca nigdy nie wezmą się tylko z pracy jednego człowieka.

Z powyższego powodu, kapitalizm zawsze będzie maksymalnie pomniejszał znaczenie pracy, bo gdyby nadał jej pierwotny - nadrzędny - charakter, to każdy posiadałby tylko to, co wypracuje własnoręcznie oraz dokładnie tyle ziemi/surowców/narzędzi/środków produkcji, ile może osobiście wykorzystać.

Jak łatwo się domyślić - pracowity obywatel albo zapracowana rodzina/społeczność/etc. bez problemu mogłaby dysponować kilkoma/kilkunastoma hektarami ziemi, warsztatem albo niewielkim zakładem produkcyjnym, ale już nie tysiącami hektarów czy siecią fabryk/zakładów, w których pracowaliby okradani z wartości dodatkowej najemnicy, a oni spijaliby śmietankę jako "właściciele", będąc premiowanymi za nieróbstwo. Analogicznie - istnienie dużych przedsiębiorstw byłoby możliwe, ale przede wszystkim w formie spółdzielni.

Dlatego prawdziwie wolnościowa alternatywa to system najbardziej zbliżony do takiego, w którym do pracownika trafiają wszystkie owoce jego pracy.

Jednak w kapitalizmie jest to niemożliwe, ponieważ przytłaczającej (i rozrastającej się z czasem!) większości dotyka przymus zdobycia środków na życie przez podjęcie pracy najemnej. Nie powinno więc dziwić, że kapitalizm rozpoczął się od pozbawienia mas źródła utrzymania, jakim była ziemia. W przeciwnym razie byłoby trudno o kogoś, kto zgodzi się pracować na czyjeś bogactwo.. Rolling Eyes W związku z tym, sprzedaż własnej siły roboczej - po zaniżonej wartości - stała się koniecznością, bo dla wielu skończył się znany wcześniej sielski żywot na łonie natury.

Zupełnie inaczej wyglądałaby sytuacja w przypadku realnego wyboru między pracą na swoim, a zatrudnieniem się u innej osoby. Wtedy można by mówić o prawdziwym kompromisie obu stron - żadna z nich nie zaczynałaby ze straconej pozycji, więc nawet regulacje stałaby się zbędne. No, ale daleko temu do rzeczywistości. Rolling Eyes

Cytat:
(przykład przejęcia terenów Indian w Ameryce).


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczafi




Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 855
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:47, 15 Sie '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Garść ciekawostek :












Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:52, 15 Sie '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas jak oglosili stan wojenny 13. 12. 1981, to zamkneli granice !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:18, 16 Sie '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kompletna bzdura.
Cytat:
manhattanman popiera zamykanie firm, które są nierentowne.
nie popieram zamykania firm, popieram ich bankrutowanie.

ja rozumiem, że ludzie co wywegetowali się w socjalizmie i komunie, nie są w stanie myśleć racjonalnie, ale dodruk niewiele zmienia, a praktykowane jest w każdym kraju, to nie są jedyne rezerwy walutowe danego państwa, natomiast ekport produktu za kapitał w różnorakiej formie pomijając wahania giełdowe stanowi zysk budżetu danego państwa lub przedsiębiorstwa. jeżeli państwo jest bankrutem to niech spierdala i zdycha albo niech oddaje inne aktywa. tak działa ekonomia, a jezeli panstwo nie rozumie by sie nie zapozyczac, no to tez niech zbankrutuje, a jezeli ktos nie rozumie ze zysk stanowi zysk a strata stanowi stratę nawet z dotacją albo redystrybucją niech też wypierdala.


poryci czerwoni kretyni z obwisłymi jajami, co wojny im jak widać zabrakło - małe adolfiki zajebane. chuja się znacie na życiu i zarabianiu forsy. wegetujcie dalej na forum, koncentratorzy kapitału, wysysacze podatków i socjalów. precz z kurwą komuną. zdychać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
85r




Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 476
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:29, 16 Sie '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy Afrykańczycy i ich przewoźnicy są finansowani przez USA?
Wygląda na to, że to Stany Zjednoczone finansują przerzut afrykańskich migrantów z Libii do Włoch.

Potwierdza to austriacki InfoDirekt, który mówi, że dowiedział się o tym z raportu wewnętrznego austriackiego Österreichischen Abwehramts (czyli wywiadu wojskowego Wiednia); jest znanym fakt, iż InfoDirekt jest organem bliskim austriackim siłom zbrojnym.

Tytuł artykułu: „Stany Zjednoczone płacą przewoźnikom imigrantów do Europy”. Potwierdza on iż wywiad austriacki ocenia koszt opłaty jednej osoby dostającej się do Europy jako o wiele wyższy niż 3 tysiące dolarów czy euro, o jakich słyszy się w środkach masowego przekazu.

„Kierujący przerzutem afrykańczyków wymagają bardzo dużych pieniędzy za tę usługę”. Prawdziwa opłata to od 7 do 14 tysięcy euro, zróżnicowana w zależności od tego, skąd jest organizowany przerzut i jakie organizacje się tym zajmują. Uchodźcy w większości są za biedni, aby mieć te pieniądze i nimi płacić. Policja austriacka, ktora zajmuje się uchodźcami proszącymi o azyl wie o tym wszystkim od dawna; jednakże nikt z uchodźców nie chce o tym mówić, nawet w sposób całkowicie anonimowy.

Wywiad mówi, „Zorientowaliśmy się, że to organizacje pochodzące ze Stanów Zjednoczonych stworzyły model współfinansowania i w dużej części pokrywają koszty przerzutu”. Mówi się o „tych samych organizacjach, które występując w roli podpalaczy rok temu wpędziły w chaos Ukrainę”. Wydaje się być zrozumiała aluzja do amerykańskich „organizacji pozarządowych”, tzw. organizacji „humanitarnych”, jak również organizacji walczących o „prawa obywatelskie”, które są ramionami Departamentu Stanu lub George’a Sorosa.

Artykuł kończy się apelem do „dziennikarzy, funkcjonariuszy policji i wywiadu” aby ci „wzięli czynny udział w poszukiwaniu danych odnoszących się do opisanych oskarżeń. Sytuacja aktualna jest w najwyższym stopniu niebezpieczna, więc praca w zakresie informowania może zapobiec intensyfikacji tego kryzysu”.

W następnym artykule austriacka gazeta przedstawia jak funkcjonuje w Austrii „Business na uchodźcach”. Opisuje się „instytucję prywatną pracującą dla proszących o azyl”, która dostała 21 milionów euro przeznaczonych na opiekę prawną dla nich, a także na ich utrzymanie. Jest to jak najbardziej przedsiębiorstwo obliczone na dochód, z siedzibą w Szwajcarii, nazywa się ORS Service AG, jest ona własnością British Equistone Partners Europa (PEE), która z kolei należy do Barclays Bank, mającego jako głównych akcjonariuszy prywatny bank NM Rotschild i ich satelitę Lazard Brothers.

Gazeta pisze dalej: „Prezydentem Banku Barclays był przez wiele lat Marcus Agius Rotschild. Żeniąc się z córką Edmunda de Rotschild, Katherine Juliette, kontroluje również BBC i jest także jednym z trzech administratorów kierownictwa grupy Bilderberg”. Klan Rotshildów nie pogardza żadnym interesem, a ten polegający na „przyjmowaniu” imigrantów i dbaniu o nich za pieniądze podatnika jest wręcz przemysłem, którego eksponencjalny rozwój Rotschildowie przewidzieli.

http://www.info-direkt.at/rothschild-und-die-asyl-industrie/

Thierry Meyssan (Reseau Voltaire) również pisze o tym, jako że jest to potwierdzeniem jego długiego na ten temat artykułu sprzed czterech miesięcy, w którym twierdził on iż fala uchodźców w Europie nie jest przypadkowym skutkiem ubocznym konfliktów na Bliskim Wschodzie, ale strategicznym celem Stanów Zjednoczonych.

Meyssan nazwał tę amerykańską strategię „teorią Chaosu”, i jej twórcę widział w Leo Straussie (1899-1973), ojcu i guru neoconów zagnieżdżonych we instytucjach państwowych USA.

„Zasada tejże strategii może być opisana w następujący sposób: najłatwiejszym sposobem na łupienie bogactw naturalnych danego państwa przez dłuższy okres czasu nie jest bynajmniej jego okupacja, ale zniszczenie go jako państwa. Gdy nie ma państwa, nie ma wojska. Gdy brak wojska przeciwnika, nie istnieje ryzyko przegranej. Od tego momentu celem strategicznym wojsk USA i NATO, któremu USA przewodzą jest wyłącznie zniszczenie państw. To zaś, co dzieje się później z narodami, nie jest sprawą Waszyngtonu”. (…)
https://marucha.wordpress.com/2015/08/15.....przez-usa/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczafi




Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 855
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:35, 16 Sie '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że Ukraińcy dorabiają sobie na przemycie uchodźców za polską granicę.


"W piątek, 14 sierpnia, około godziny 13.00 funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z Czarnej Górnej w Bieszczadach zatrzymali 4 nielegalnych imigrantów i ob. Ukrainy, który przewoził ich samochodem. Zatrzymani to prawdopodobnie obywatele Iraku, Sudanu i Etiopii.



Z uwagi na zły stan zdrowia obywatela Etiopii, funkcjonariusze SG na miejsce zatrzymania wezwali pogotowie ratunkowe. Cudzoziemiec trafił do szpitala. Obecnie Straż Graniczna prowadzi szczegółowe ustalenia w sprawie. Obywatel Sudanu i dwaj obywatele Iraku pozostają w dyspozycji Straży Granicznej.

W miesiącu sierpniu, w Bieszczadach, to drugi tego typu przypadek: 4 sierpnia funkcjonariusze ze Stuposian zatrzymali trzech ob. Azerbejdżanu i ich ukraińskiego przewodnika."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:41, 16 Sie '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manhattanman napisał:
kompletna bzdura.
Cytat:
manhattanman popiera zamykanie firm, które są nierentowne.
nie popieram zamykania firm, popieram ich bankrutowanie.


Bankrutują nie ci co mają zysk (dodatni cash flow), a ci co mają stratę (ujemny cash flow).

Lecz matematycznie nie jest możliwe, aby każda firma miała zysk (dodatni cash flow), ponieważ suma wpływów pieniężnych "wszystkich" firm z transakcji jest równa sumie wypływów pieniężnych "wszystkich firm".

Niezależnie, jak firmy by nie działały są możliwe tylko dwa stany:
1. Każda firma nie za zysku, ani straty (zerowy przepływ pieniężny/cash flow),
2. Jedna lub więcej firm ma zysk (dodatni cash flow) i odpowiednio jedna lub więcej stratę (ujemny cash flow)


W przypadku eksportu jednej firmy, który jest jednocześnie importem dla firmy z innego kraju mamy zysk (dodatni cash flow) firmy eksportującej, a stratę (ujemny cash flow) firmy importującej.

W gospodarce nieustannie firmy bankrutują, więc ich strata (ujemny cash flow) zasila firmy z zyskiem (dodatnim cash flow).
Niemożliwe jest, aby nie było firm bankrutujących przy jednoczesnym istnieniu firm z zyskiem (dodatnim cash flow).

Popieranie bankrutowania firm to popieranie mechanizmu matematycznego przepływów pieniężnych (cash flow), z którego to wynika.

Wystarczy dostrzec co dzieje się z rachunkami przepływów pieniężnych (cash flow) firm, jest spojrzymy na gospodarki, jako sumy "wszystkich" firm.

Dodruk w systemie przepływów pieniężnych (cash flow) nie zmienia natury tego systemu, natomiast prawdziwą zmianą jest zastąpienie przepływów pieniężnych (cash flow), przez jednostki procentowe ogólnej zdolności produkcyjnej.
Zamówienia mogą mieć wartość maksymalną równą ogólnej zdolności produkcyjnej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:19, 17 Sie '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bankrutują nie ci co mają zysk (dodatni cash flow), a ci co mają stratę (ujemny cash flow).
ta, naturalna kolej rzeczy.
Cytat:
Lecz matematycznie nie jest możliwe, aby każda firma miała zysk (dodatni cash flow),
może mieć, jeżeli dany region dużo produkuje i eksportuje na resztę świata. przykład: chiny.
Cytat:
ponieważ suma wpływów pieniężnych "wszystkich" firm z transakcji jest równa sumie wypływów pieniężnych "wszystkich firm".
nie może być równa, ponieważ są różne przeliczniki walut, i tym samym np. petrodolarów nie przeliczysz na kruszec(o dodrukowywaniu i elektronicznym zapisem majątku nie wspominając). a nawet jeżeli przeliczysz to w obecnym czasie dany przelicznik ma się nijak do stanu faktycznego bazy surowcowej regionów, np. solidnie zadłużonych poza sojuszem WTO, współpracujących, albo do poziomu ekspansji kapitalistycznej zachodu względem reszty świata. nie przeliczysz tego ot tak. także = i - równa się 0 jest utopią humanistyczną.
Cytat:
Niezależnie, jak firmy by nie działały są możliwe tylko dwa stany:
1. Każda firma nie za zysku, ani straty (zerowy przepływ pieniężny/cash flow),
w przypadku wzrastającej inflacji oraz zadłużenia sektora państwowego(podatki) możliwa jest strata gdy pozornie w danym regionie istnieje zysk, ale stratą jest cały ogół gospodarczy regionu.
Cytat:
2. Jedna lub więcej firm ma zysk (dodatni cash flow) i odpowiednio jedna lub więcej stratę (ujemny cash flow)
no tu jest idealny przykład regionu rozwijającego się prawidłowo.
Cytat:
W przypadku eksportu jednej firmy, który jest jednocześnie importem dla firmy z innego kraju mamy zysk (dodatni cash flow) firmy eksportującej, a stratę (ujemny cash flow) firmy importującej.
niekoniecznie. w sytuacji gdy podaż surowca powoduje stratę w jego przechowywaniu przez co przestaje być aktywem, zyskiem dla danego kraju będzie jest eksport(sprzedaż nadwyżek) do miejsca, gdzie jest zauważalny i zyskowny dla danego regionu popyt. wniosek: obie strony są w stanie zarobić w prosty sposób - poprzez opłacalną dla obu stron wymianę.
Cytat:
W gospodarce nieustannie firmy bankrutują, więc ich strata (ujemny cash flow) zasila firmy z zyskiem (dodatnim cash flow).
firma bankrutująca otwiera miejsca i możliwości innym bardziej konkurencyjnym firmom. przykład państwowa poczta oraz inpost. na miejsce bankruta może wejść, przy mniej interwencjonistycznej gospodarce, mniejszy konkurent, bądź w odwrotnym przypadku monopolista albo państwowy, albo kapitalistyczny.
Cytat:
Popieranie bankrutowania firm to popieranie mechanizmu matematycznego przepływów pieniężnych (cash flow), z którego to wynika.
a kto założył, że akurat twój sposób pojmowania cashflow jest idealnie właściwy?
Cytat:
Wystarczy dostrzec co dzieje się z rachunkami przepływów pieniężnych (cash flow) firm, jest spojrzymy na gospodarki, jako sumy "wszystkich" firm.
no u nas sytuacja jest patologicznie niespotykana w dziejach historii, dlatego też tu nie ma mowy o jakiejkolwiek matematyce. aktualnie to dzisiejsze rachunki bankowe, monopolistyczne korporacje robią wszystko w porozumieniu z państwówką by zakryć negatywne wskaźniki, a to tylko może oznaczać jedno. poziom faszystowskiej propagandy sięgnął zenitu, ale z tego to powinien się nam tłumaczyć psychopata kaczafi, skoro tak się niby zna na czymkolwiek co wycina i wkleja, wycina i wkleja i tak w kółko, zamiast wziąć się do jakiejś jebanej normalnej roboty(o którą coraz ciężej w systemie, który zjada własne dzieci, a żywi jednocześnie czerwonych pasożytniczych idiotów.
Cytat:
Dodruk w systemie przepływów pieniężnych (cash flow) nie zmienia natury tego systemu,
moim zdaniem zdecydowanie zmienia. niszczy na przykład pieniądz papierowy, tym samym zmieniając strukturę przyszłego koszyka walutewego w perspektywie globalnej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kaczafi




Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 855
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:57, 17 Sie '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
może mieć, jeżeli dany region dużo produkuje i eksportuje na resztę świata. przykład: chiny.


Podejście zdecydowanie zbyt optymistyczne.

W przypadku ChRL zapomniałeś dodać, że tamtejsza centralnie sterowana gospodarka skutecznie broni się przed pułapką średniego rozwoju i skutkami odpływu kapitału.

Kiedyś Chiny eksportowały głównie proste produkty (min. tekstylia, obuwie, nieskomplikowana elektronika), które obecnie stały się raczej domeną innych krajów Azji Południowej, a nawet Polski (vide 4F i Próchnik), by teraz czynić coraz większe postępy w samodzielnie rozwijanej branży wysokich technologii.

A więc to państwo prowadzi politykę skrajnie odmienną od zliberalizowanej Polski, której od '89 roku "najlepszą polityką gospodarczą jest jej brak". Jeszcze większą cenę za naiwność zapłaciły kraje bałtyckie - w szczycie ostatniego kryzysu zmagały się nawet z kilkunastoprocentowym spadkiem PKB po gigantycznym odpływie obcego kapitału.

Gdy jakiś kapitał zdecyduje się wynieść znad Wisły, to raptem ogłasza się niemal tragedię narodową i za wszelką cenę kusi do pozostania za pomocą kolejnych ulg, bo w myśl obowiązującej ideologii państwu nie wolno brać się za biznes, a jedynie pompować publiczne środki do prywatnych kieszeni. Z kolei Chińczycy na miejsce utraconego miejsca pracy, otwierają nowe lepiej opłacane. To zasadnicza różnica pomiędzy peryferyjnym kapitalizmem, a system alternatywnym wobec niego.



Warto też zauważyć, że ryzyko porażki dla ChRL wcale nie należy do najmniejszych. Jednak pragmatyczna polityka chińskich władz przyczynia się do jego minimalizowania.

Cytat:
firma bankrutująca otwiera miejsca i możliwości innym bardziej konkurencyjnym firmom. przykład państwowa poczta oraz inpost


Przykład z dupy, bo Poczta Polska akurat nie ma problemów z osiąganiem zysków, a InPost mógł zaistnieć na rynku tylko dzięki państwowemu przymykaniu oka na jawne łamanie prawa (brak umów o pracę mimo stosunków pracy) oraz zgody na drastyczne obniżenie standardów obsługi klienta.

A zatem, gdyby nie wydatna pomoc liberalnego rządu, to InPostowe nieudacznictwo już dawno temu musiałoby spakować manatki.

Co więcej, PP w '14 roku zanotowała zysk netto rzędu 77,4 mln zł, a IP stratę 31,9 mln zł i to pomimo rozliczania się na Cyprze, nieporównywalnie niższych kosztów zatrudnienia pracowników i utrzymania infrastruktury, a także wygranego przetargu na korespondencję sądową. Wink



W temacie wątku :

"Około 15 Polaków lub osób z polskim pochodzeniem może mieć powiązania z terrorystami z Państwa Islamskiego i jest monitorowanych przez międzynarodowe służby - ujawnia w rozmowie z reporterem RMF FM minister koordynator specsłużb Marek Biernacki."


http://www.rmf24.pl/raport-swiat-kontra-.....aign=other
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:40, 18 Sie '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przykład z dupy,
popatrz w lustro i jeszcze raz to powtórz. zasadniczo to pp jest tutaj akurat monopolistą w przedziale przynajmniej jednej dekady, a zatem bronisz w dalszym ciągu kapitalisty działającego na zasadzie nieuczciwej konkurencji. pp traci udziały w większym przedziale czasowym, jednak rozmowa z czerwoną gnidą i tłumaczenie jej, że jest zbędnym ogniwem ewolucji jest tak zasadne jak małostkowość dzisiejszych państw sprzedających się kapitalistycznym monopolistycznym spółkom.
Cytat:
W przypadku ChRL zapomniałeś dodać, że tamtejsza centralnie sterowana gospodarka skutecznie broni się przed pułapką średniego rozwoju i skutkami odpływu kapitału.
i może jeszcze sugerujesz, że skoro się broni przed samobójstwem to 'centralne planowanie' w wykonaniu chin jest szkodliwe dla ogółu społeczeństwa? akurat widzisz centralne planowanie w chrl, ale nie widzisz 'cenralnego planowania' bezposrednio z brukseli i wall street. jak dla mnie jesteś jednostką tragiczną, taką która prędzej czy pozniej zabije sie własną pięścią, bo państwo nie da ochrony. jak dla mnie to twoje wywody i tu, i wszędzie indziej podtrzymują mnie tylko w przekonaniu, że powinniście jednak zginąć. przykłady kolejne:
Cytat:
Hipokrycie nawet nie wstyd oczekiwać wsparcia od państwa.
no bo przeciez wy socjalisci jebane raki pomagacie ponoć, to czego się wstydzić, jakże to szlachetnie jest pomagać ze strony państwa byle wszy, dorabiającej się na patologicznym systemie centralnego planowania.
Cytat:
Tzw. liberałowie bardzo często narzekają, że właściciele wielkich koncernów nie poczuwają się do odpowiedzialności za swoje niepowodzenia.
dobrze, że jednostkowe społeczeństwo co do obywatela się poczuwało/poczuwa. tfu.
Cytat:
A zatem patologia polskiego liberalnego kapitalizmu...
muahaha co ty pierdolisz czlowieku w ogole....
Cytat:
polega na tym, że rola kapitału sprowadza się w nim do spijania śmietanki bez konieczności odpowiadania własnym majątkiem.
odpowiadania wlasnym majątkiem hmm to ciekawe zwazywszy ze aby najpierw miec majątek to trzeba go wygnerowac a nie wyssac, a zatem przed kim ow majątek ma odpowiedac. przed zlodziejami, co zowią się panstwem? po prostu profanacja umysłowa.
Cytat:
a niewypłacanie wynagrodzeń zalicza się do przestępstw. Tego
natomiast okradanie wspolobywateli zaliczało sie niegdys do kary smierci, ale lewica jak lewica wiadomo nawet ze zbrodni zrobi wykroczenie. wstyd mi za was i nie spodziewalem sie ze kiedykolwiek to napisze. restzy nie czytam bo szkoda czasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:45, 18 Sie '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tymczasem w Hiszpanii:

https://youtu.be/VQPdv7d8Evs
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, ... 15, 16, 17   » 
Strona 2 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


imigranci wywołali zamieszki we Włoszech
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile