W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Uwaga! Znajdujesz się w jednej z sekcji autorskich forum.
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną cenzurę w tym wątku.
Moderatorem tego tematu jest jego założyciel czyli autor pierwszego posta.

Żydzi i ruski duch  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Odsłon: 5050
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:26, 17 Lip '11   Temat postu: Żydzi i ruski duch Odpowiedz z cytatem

Wypowiedź ukazała się kilka dni temu na portalu że tak powiem "właściwym" ,i od razu zwróciła moją uwagę ,a sądząc po liczbie wyświetleń nie tylko moją.Nie mogę mówić za wszystkich którzy euforycznie przyjęli tę wypowiedź ,mogę mówić tylko za siebie .
W miarę słuchania stało się dla mnie jasne że ta wypowiedź otwiera jakiś nowy rozdział ,że jest początkiem "czegoś " .Właściwie to od pewnego czasu zanosiło się na to że ktoś wyartykułuje określone treści ,że w końcu przyszła pora na to aby zacząć otwarcie mówić o pewnych kwestiach .To trudne ale konieczne .
Konieczne i potrzebne .Dobrze że w ten swoisty "historyczny remanent" zaangażowali się tacy ludzie jak Maxim Szewczenko bo to daje gwarancje rzetelnego , wolego od prymitywnych prowokacji dialogu. Maksym Szewczenko "Żydzi i ruski duch" włączyć polskie napisy
artykuł z którym polemizuje Maxim http://www.kommersant.ru/doc/1650843
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Joker11




Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 47
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:58, 18 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

0:10
Niedawno przeczytałem w Kommersancie artykuł znanego krytyka sztuki Grigorija Rewzina ,artykuł był poświęcony doli żydów w Rosji
0:25
autor użył ciekawej i ostrej metafory ,on przyrównał przebywanie Żydów w Rosji do przebywania Żydów w Egipcie
0:35
Żydzi to doskonali managerowie,administratorzy ,ludzie bez których żadne procesy się nie obejdzie i tak już było w starożytnym Egipcie
0:45
oni byli zarządcami ,oni wymyślili system podatków ,system nawadniania ,-przynajmniej tak uważa Rewzin ,to byli ci których wezwał doradca faraona Józef - my to znamy z Biblii
1:01
i kiedy Mojżesz postanowił wyjść z Egiptu ,Egipt został pozbawiony najlepszych administratorów ,uczonych ,dziennikarzy ( jeśli tacy wówczas byli )
1:12
czyli ludzi podtrzymujących kluczowe procesy dlatego wedle opinii Rewzina faraon pognał za Mojżeszem żeby zawrócić tych bez których Egipcie zaczął się rozsypywać ,popadać w kryzys
1:26
ale byli tacy którzy nie odeszli z Mojżeszem ,pozostali w Egipcie z wielkiej miłości do niego czyli z punktu widzenia Mojżesza i jego towarzyszy stali się pozbawionymi duszy gojami
1:42
zostali aby służyć egipskiemu narodowi ,służyli,służyli ,nie oczekując wdzięczności i Rezin delikatnie sugeruje że choć oddali Egiptowi całą swa duszę ich los był tragiczny
2:03
i tak samo było w Rosji kiedy na fali rewolucji Żydzi wyniesieni zostali na czołowa pozycję .Żydzi zaczęli aktywnie służyć Rosji
2:18
,"my nie zwracamy uwagi na antysemickie inwektywy Sołżenicyna o rewolucyjnych rozstrzeliwaniach" - pisze Rewzin
2:31
żydowska inteligencja ,która dla Rewzina jest tożsama z sowiecką inteligencją ,oddała Rosji cały zapał ,talent ,najlepszych poetów
2:45
wedle Rewzina ;Mandelsztam i Brodski właśnie wtedy objawili swój talent .Choć na prawdę najlepsze wiersze Mandelsztama pochodzą sprzed rewolucji i wydane były w carskiej Rosji.
3:06
Nieważne ,niech nieścisłość zostanie na sumieniu Rewzina..tak czy inaczej jak on twierdzi :architekci ,historycy,dziennikarze,publicyści ,uczeni,działacze społecznie,wszyscy oni zatroszczyli się o ruska kulturą
3:24
"dlaczego ja tak dbam o ruską kulturę " - pyta Rewzin "mój pradziadek który ładował bardki w Odessie nie zrozumiałby mnie "
3:38
Rosja ich nie doceniła ,Rewzin pisze o jakimś mityczny stalinowskim holokauście ,ma zapewne na myśli "sprawę lekarzy
3:49
w wyniku której osądzono i rozstrzelano kilkadziesiąt ludzi ale holokaustem nazwać tego nie można ,to nawet niestosowne porównanie
3:58
potem nastąpiło otrzeźwienie i Żydzi poszli za metaforycznym Mojżeszem do Izraela
4:06
pozbawiając Rosję dużej ilości managerowie,uczonych, Rosja opustoszała ,po wyjeździe Żydó ww 70-tych i 90-stych latach ucierpiała rosyjska kultura i sztuka
4:17
Prócz tych którzy np jak Rewzin pozostali bo z całej duszy kochają Rosję i są gotowi jej służyć ,ale Rosja ich nie docenia ,tak jak kiedyś Egipt.
4:31
Te analogie są ryzykowne bo przecież wiemy że kiedy faraon nie chciał wypuścić Mojżesza ,Pan karał Egipt plagami na skutek których zgineło wielu Egipcjan
4:42
Nie wiem czy pan Rewzin ma świadomość że i Rosji były analogiczne do egipskich plag sytuacje,kiedy ginęły ogromne rzesze ludności ruskiej
4:52
ludności rdzennej która nie miała gdzie uciec ,nie miała swojej ziemi obiecanej ,żadnej innej prócz tej na której żyła .wszystko to przypomina plagi egipskie.
5:06
Ale pan Rewzin który jest humanistą na pewno nie miał na myśli tak okropnych rzeczy
5:13
ja jestem mu bardzo wdzięczny za to że od podjął ten temat dlatego że to jest kontynuacja problemu który poruszył Sołżenicyn w "200 lat razem" ,w książkach Jewgienija Borowskiego
5:29
Stosunek żydów ,szczególnie tych kosmopolitycznych ,niereligijnych ,do miejsca przebywania to bardzo poważna filozoficzna problematyka .
5:39
Problematyka ruskiego ducha ,heroizmu ,bohaterstwa ,wolnosci ,dylematy egzystencjalne ,są ważna ,
5:49
i wokół niej obraca się świadomość żydowskiej ,ruskojęzycznej inteligencji .Ja nie mówię Ruskiej ponieważ sam pan Rewzin dystansuje się mówiąc :ja i Rosja
6:04
sytuuje się jako człowiek nie związany z Rosja ,poszkodowany z powodu Rosji ale nie wiążący się z krajem.
6:15
Adaptacja i stosunek do żydowskiej inteligencji jest jednym z ważniejszych aspektów naszego myślenia o naszym przeszłym i przyszłym modelu życia.
6:28
w czym problem żydowskiej świadomości ? to problem dwóch ojczyzn nikt prócz nich nie ma na ziemi dwóch ojczyzn
6:40
W ich świadomości jest "ziemia obiecana" ," kraj powrotu" , kraj w którym jest prawo o repatriacji ,kraj który jest częścią duszy każdego Żyda który się z tym utożsamia.
6:56
Jest kraj do którego można w każdej chwili wyjechać i jest kraj przebywania .Z tego wynika pytanie o lojalność,
7:06
wobec której ojczyźnie są lojalni ? Izraelowi jako miejscu żydowskiego trwania w wieczności ,czy Rosji jako miejsca czasowego przebywania
7:26
Jeśli np rdzenne ludność jest wdzięczna żydowskiemu managementowi to na jakiej zasadzie ma budować swoje stosunki z kimś kto ma dwie ojczyzny - takie pytania rodzi artykuł Rewzina.
7:48
z kimś kto niesie w sobie dwie ojczyzny,dwie wierności ,dwie przysięgi To trudne ,niezrozumiałe i jest powodem wielu konfliktów i problemów antysemityzmu..
8:04
główna przyczyna antysemityzmu to ciągłe podejrzenia, do których było niemało powodów ,żydowskiej inteligencji o nielojalność względem Rosji
8:17
Jest uczucie że Rosja traktowana jest jak eksperyment ,eksperyment czasowy ,(zwłaszcza post sowiecka Rosja ),eksperyment który może być udany lub nieudany
8:32
problem w tym że ci którzy mają w duszy tylko jedną ojczyznę stanowczo nie życzą sobie być myszami w jakimś eksperymencie .
8:46
Uważam że artykuł Rewzina jest znamienny ,to ważny sygnał ,dlatego że Rosja to nie Egipt .Rosja to dwa razy więcej niż Egipt ,we wszystkich strukturach
9:10
Rosja to kraj ludzi różnych religii i różnych etnicznych korzeni - moje pytanie skąd dążności do rozbicia Rosji na mnogie składniki
9:30
Stosunki z Rosją to nie to samo co stosunki z Sołowiowem czy Bergajewem ,to stosunki z krajem w którym jest Powołże ,Kaukaz ,Moskwa ,Syberia ,Pólnoc,Daleki Wschód
9:53
Wydaje mi się że problem który poruszył pan Rewzin to bardzo poważny problem politycznej przyszłości ,
10:03
moje stanowisko jest takie : w tym świecie człowiek może być lojalny tylko jednej ojczyźnie ,nie wierzę w podwójne lojalności ,podwójna lojalność jest tylko wtedy kiedy myślimy tylko o własnej kieszeni
10:24
eksploatacja i pierwszej i drugiej lojalności ,w tym przypadku eksploatacja Izraela i Rosji ,to egoizm względem wszystkiego
10:37
Rola Żydów w Rosji jest istotna,zgadzam się z opinia o wiodącej roli żydowskiej inteligencji w tworzeniu sowieckiej przestrzeni
10:50
która dominowała np w propagandzie takie postaci jak Ilia Edynburg czy Aleksjej Surkow ,którzy grali kluczowe role w tworzeniu kinematografii
11:06
Sądząc z postaw młodzieży we współczesnej Rosji, o tych problemach trzeba otwarcie mówić ,nie chcemy w naszym kraju żadnego nazizmu ,żadnego faszyzmu
11:26
ALE TEŻ NIE CHCEMY RUSOFOBSKICH LIBERALNYCH EKSCESÓW 90-tych LAT
11:37
chcemy zrozumieć ,tym bardziej po takim manifeście jak Rewzina ,jaką rolę w budowie Rosji odegrała każda grupa etniczna i socjalna. zwłaszcza tak ważna jak Żydzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fred




Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:41, 18 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gościu bardzo ciekawie wypowiada się w sprawie żydów.
W Polsce przydało by się też trochę takich światłych umysłów.

U nas od czasu Kazimierza Wielkiego żydzi mieli olbrzymie przywileje, byli zarządcami dóbr królewskich, książęcych i szlacheckich.
Mieli i mają dużo więcej wolności i swobody działania niż w Rosji.

Jeśli chcemy być gospodarzami we własnym kraju, musimy z tym sobie poradzić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:15, 04 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy Maksym Szewczenko wygłaszał swój "mówiony" felieton trudno było przewidzieć że samo życie napisze dalszy ciąg scenariusza debaty o tożsamości rosyjskich żydów .
Maksym od wielu lat znany jest ze swego zdecydowanego stanowiska w pewnych kwestiach .Jeszcze kilka lat temu kiedy jako publicysta bronił kaukaskich muzułmanów nie przysparzała mu to sympatyków wśród Rosjan.Teraz jest inaczej ,wielu zrozumiało istotę problemu ,dostrzegło mechanizmy ,prawidłowości ,itd.
Nie dziwi zatem że polemika jaka w ostatnich dniach miała miejsce za sprawą Szewczenki ,woków osoby Szewczenki ,skupia duże zainteresowanie.
Po "zdarzeniu norweskim" Maksym wygłosił swą opinię w której zawarł następujące zdanie
Cytat:
в Европе не впервые «совпадают три вещи: неонацизм, гомосексуализм и радикальная симпатия к Израилю, вплоть до готовности убивать других»

w Europie nie po raz pierwszy «spotykają się trzy rzeczy: neonazizm, homoseksualizm i radykalna sympatia do Izraela, które gotowe są zabijać innych»
http://vz.ru/news/2011/7/28/510680.html
z bliżej niepojętych powodów gwałtownie zaprotestował Kongres Żydów Rosyjskich ,zaprotestował i zażądał aby Maksyma zwolniono z telewizyjnego etatu a także aby nigdy więcej nie zapraszano go do radia "Echo Moskwy" ( to akurat mała strata krótki żal Laughing )
http://vz.ru/news/2011/7/28/510680.html
W odpowiedzi na to Maksym Szewczenko napisał,w tej chwili już dość słynny felieton "Nie ustąpię ani o krok" ( oto jego treść )
Dlaczego tak wzburza mnie Rosyjski Żydowski Kongres, jego działalność i jego oświadczenia ?
Ponieważ tam daje się zauważyć niebezpieczną tendencję. Nie tak dawno jeden z szefów Rosyjskiego Żydowskiego Kongresu, jego były przewodniczący , człowiek, wchodzący w skład kierownictwa , Ewgeni Satanowskij publicznie, przy świadkach, ( w Internecie jest masa cytatów) oświadczył: «Kiedy w Rosji zacznie się wojna wojna , pierwszym, kogo zabiję, będzie Maksymy Szewczenko».
Kiedy ten cytat stał się głośny w internecie , Rosyjski Żydowski Kongres nie pokwapił się zdementować tych słów , nie pokwapił się powiedzieć, że wszyscy nie tak jak należało zrozumieli pana Ewgenija i że to dowcip. Potem pan Satanowskij na falach «Radio Swoboda » w rozmowie z moją żoną, Nadieżdą Kieworkową , powiedział przy świadkach, cytuję dosłownie: «Zabiję pani męża». Widocznie, za krytykę Izraela. W Internecie, komentując moje wypowiedzi, wielbiciele Izraela, w szczególności człowiek, chowający się pod nickiem "Arystokrata", pisze: «Powinno się tak rozbić czaszkę Maksymy Szewczenko , żeby odłamki czaszki wybiły oczy jego żony».
Wszystko to jest w internecie i czyż nie pokrywa się z tym co pisał w swym manifeście Breyvik ?
cytuję :" Walkę należy prowadzić w zgodzie z naszymi braćmi syjonistami przeciwko wszystkim anty-syjonistom ,przeciw wszystkim kulturowym marksistom i zwolennikom multikulturalizmu. "
To jest powodem mojej oceny Breyvika jako zagorzałego zwolennika Izraela
Czy mogę krytykować państwo Izrael za jego stanowisko ? Szczerze mówiąc nie ja nie wymyśliłem słowa o tym że , dzisiaj Izrael w odniesieniu do Palestyńczyków robi to samo co nazistowskie Niemcy robiły w odniesieniu do Żydów. Oczywiście, Izrael nie stawia gazowych komór , ale trzyma w swoich więzieniach 11 000 Palestyńczyków, których uważa za więźniów politycznych , w Gazie, która przypomina obóz koncentracyjny uwięzi jest 2 miliony ludzi a na dodatek jeszcze bombarduje terytorium Gazy .
To nie moje słowa ale 86-letniej Hedy Epstein której rodzice zginęli w Oswięcimiu a ona sam też jest ofiarą holokaustu. Opinię tą podzielają też liczni izraelscy dziennikarze nie zgadzający się z polityką rządu
Stąd moje pytanie :dlaczego Rosyjski Żydowski Kongres usiłuje mnie - obywatelowi Rosji , wolnego kraju ,zabronić krytyki państwa które jest obiektem ostrej krytyki ludzi pamiętających holokaust ?
Rosyjski Żydowski Kongres chce narzucać Rosyjskiej Federacji i społecznym platformom określone opinie które pochodzić będą z określonego państwa .
Może więc Rosyjski Żydowski Kongres powinien zmienić nazwę na "Rosyjsko-Izraelski Kongres" albo jakiś inny kongres ,bo w Rosji nie ma zakazu krytyki jakiegokolwiek państwa .
Ja ani jednego słowa które wypowiedziałem nie wycofam to moja polityczna pozycja .Uważam że to co robi Izrael w odniesieniu do Palestyńczyków jest przestępstwem..
Uważam że Rosja powinna najsurowiej ocenić trwającą blokadę Gazy ,blokadzie która uniemożliwia dostarczenie tam żywności ,leków . Uważam że blokada Gazy to hańba wspólczesnego świata i że wszystkie społeczne platformy do członków których się zwracam powinny zwrócić szczególną uwagę na to co dzieje się w Gazie .Wszyscy powinniśmy oceniać i osądzać to co tam się dzieje.
Nam ustawicznie sugeruje się że powinniśmy uczyć się od Izraela jak walczyć z terroryzmem na Kaukazie.Ja mogę przytoczyć wam tysiące cytatów w których wychwala się izraelskie osiągnięcia w tym względzie .A przecież głownym doświadczeniem Izraela jest zbudowanie kilkumetrowego muru ,etniczna i religijna segregacja ,wyrugowanie ludzi z ich ziemi..Prócz tego sztuczna emigracja polegająca przesiedlenie ludzi żyjących w Nowosybirsku ,Leningradzie ,Woroneżu itd
którzy przecież nie mieli żadnych związków z Bliskim Wschodem .Takie oto "doświadczenia" proponuje się powielać w Rosyjskiej Federacji.
Doświadczeniem Izraela jest też okrutne traktowanie rodzin poległych bojowników ,przeniesienie tego doświadczenia na nasz grunt doprowadzi do nowych aktów terroru na Kaukazie.
Ja krytykuję Izrael i jego doświadczenie oraz sławiący te doświadczenia Rosyjski Żydowski Kongres ,jako obywatel .Nie chcę aby nawet mikroskopijna część izraelskich doświadczeń była stosowana w Rosji .
Co więcej ;domagam się aby wszyscy którzy przeszli szkolenie w Izraelu a działają na Kaukazie przeszli surową atestację ponieważ oni zostali nauczeni brutalnego wręcz bestialskiego traktowania tych których oni nazywają "islamistami".Izraelskie metody dla Rosji są zgubne.
Mogę jasno powiedzieć że zawsze nienawidziłem antysemityzmu ponieważ każdą formę nacjonalnej segregacji uważam za odrażającą .Ale polityka państwa Izrael nie może czynić zakładnikami wszystkich żydów na ziemi.
Izrael z jego politycznym obliczem nie jest spełnieniem wszystkich nadziei żydowskiego narodu.
Przedstawiciele społecznych platform mogą wypowiadać się jak zechcą ,z szacunkiem przyjmuję ich pogląd ,prawdopodobnie będą mnie krytykować a ja z góry dziękuję za tę krytyką ale od swoich poglądów nie odstąpię ani o krok

http://vz.ru/opinions/2011/7/28/510765.html
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:35, 04 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

komentowanie do filmu wyłączone, ocenianie filmu wyłączone.

To normalne gdy jest jakaś propaganda pro żydowska. Oni boją się oceny zwykłych ludzi. Bo zwykli ludzie doskonale wiedzą co jest grzane i kto jest przyczyną obecnej nędzy.
Film nie warty oglądania. Straciłem 12minut zupełnie bezsensu.

Jak przywrócą możliwość oceniania przynajmniej będą wiedzieć co ludzie o nich myślą.

zresztą autor tego postu też chyba nie ma odwagi umieścić go w dziale forum w którym nie będzie miał możliwości wpływu na dyskusję.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:49, 04 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:
komentowanie do filmu wyłączone, ocenianie filmu wyłączone.

To normalne gdy jest jakaś propaganda pro żydowska. Oni boją się oceny zwykłych ludzi. Bo zwykli ludzie doskonale wiedzą co jest grzane i kto jest przyczyną obecnej nędzy .Film nie warty oglądania.Straciłem 12minut zupełnie bezsensu

@jabba ;przeżegnaj ty się krzyżem świętym ! Maksym Szewczenko i "propaganda pro żydowska" ? albo jesteś zmęczony i nie zrozumiałeś ,albo obcowanie z intelektualną bylejakością ( jakże charakterystyczna dla polskiego netu ) , trwale uszkodziło twą zdolność odbioru poważnej publicystyki.
Nie chce niczego sugerować ,ale może poświęć jeszcze 12 kolejnych minut i wysłuchaj Maksyma ,tym razem uważniej.
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:04, 21 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W całej mnogości postaci pragnących dialogu na temat roli Żydów w historii Rosji ,czołowe pozycje zajmuje Maksym Szewczenko i Albert Makaszow.
Zarówno do Szewczenki jak i Makaszowa przylgnęła opinia "zoologicznych antysemitów" .Z takich czy innych powodów powiada się Maksym Szewczenko zoologiczny antysemita ,Makaszow zoologiczny antysemita ,czy powiada się słusznie to już inna sprawa.Czy jest coś co ich łączy ? zapewne "coś" by się znalazło .Szewczenko od lat artykułuje to aby rosyjscy dziennikarze mieli jedno obywatelstwo,niekoniecznie "ruskie",może być inne ale wyraźnie określone .1( kwestie obywatelstwa i tożsamości porusza w swej "filmowej "wypowiedzi )
Generał Albert Makaszow jako deputowany Dumy złożył projekt ustawy o kontyngencie określającym jaki % obywateli pochodzenia żydowskiego może pełnić funkcje we władzach i administracji Rosji.2
"Stary wojak" generał Makaszow w czasie bezprawnych działań syjonistycznego rządu Jelcyna, dowodził ochotnikami broniącymi budynku rady Najwyższej oraz grupą usiłującą zdobyć budynek merostwa i telewizji państwowej 3
Albert Makaszow ,jak to się zdarza wojakom ,jest człowiekiem prostolinijnym i nie zawsze panuje nad tym co mówi .W 1998 r podczas wiecu powiedział :Nie poddamy się ,w przypadku mojej śmierci lub w przypadku śmierci któregoś z moich towarzyszy, każdy z nas zabierze na tamten świat 10 żydów z listy 4 Czy można po czymś takim nie mieć kłopotów z prawem ? nie można ,i generał miał kłopoty.Wprawdzie "sprawa" toczyła się latami i zakończyła przeprosinami, ale odbyć się musiała ,to chyba zrozumiałe.
Z każdym swym wystąpieniem ( a było ich wiele) A.Makaszow coraz bardziej się marginalizował i dziś ani jego osoba (ani poglądy) nie jest żadnym problemem dla tych z którymi generał dzielnie wojuje.
Problemem jest Maksym Szewczenko.Inteligentny ,ważący słowa ,zwany nieformalnym ambasadorem Hamasu w Moskwie , M.Szewczenko.Odważny M.Szewczenko
Bo odwagi a nawet heroizmu wymagało to aby w 2001r stanąć w obronie ludności kaukaskiej i to stanąć nie tak jak nacelowani na mącenie we łbach zagranicznej opinii faryzeusze typu Politkowska ale stanąć wobec rosyjskiego społeczeństwa. W 2001 r kiedy po Rosji "błąkało" się 300 tyś. (dosłownie ) bezdomnych Rosjan zmuszonych do ucieczki z Kaukazu ( bezdomnych bo odszkodowania które dostali od państwa za utracone mienie zeżarła inflacja wprowadzona przez żydowskiego premiera Borysa Niemcowa ),kiedy rosyjska opinia publiczna wstrząśnięta takimi widokami 5 ,7 wołała :otoczyć całą tę czeczeńską bandę i wybić do nogi ,wtedy stanąć i apelować o rozsądek ,o wnikliwą analizę przyczyn i prawdziwych animatorów tych strasznych zdarzeń ,trzeba było mieć odwagę .Kiedy Rosjanina w Rosji atakuje "pobierezowski " śmieć wespół z kongresem żydów to pół biedy ,to nawet nobilituje ,ale kiedy ówże staje się obiektem ataku samych Rosjan i to tych uczciwych to jest bolesne.Szewczenko poradził sobie z tym bólem i sporej części swych przeciwników zdołał wyperswadować to , że wiele pozornie odległych zjawisk (Palestyna ,"problem czeczeńskiego terroryzmu" ,Bierezowski ,Mashadow ) ma to samo źródło .
Szewczenko swą społeczną i publicystyczną działalnością udowodnił że obcy mu prymitywny rasizm i tępy szowinizm ,ma zatem pełne moralne kwalifikacje do prowadzenia polemik tak trudnych jak ta na temat "roli Żydów w rosyjskiej historii"
I właśnie dlatego ludzie jego pokroju,a nie skazany na "niszowość" Makaszow , zawsze będą postrzegani jako największe zagrożenie dla "pewnych sił ".
I to nie uganiający się z pałami za azjatyckimi gastarbeiterami skini a ( zwana w polskiej publicystyce "prokremlowską") organizacja "NASI" jest dla "pewnych sił " zagrożeniem ,obiektem ostrej krytyki a nawet złośliwych żartów :
Liberała NASI-ści pojmali
był to wróg,pederasta i Żyd
on w nadziei na stypendium szakalił
u skrzypiących ambasadorskich drzwi
8
a przecież łatwiej znaleźć kwiat paproci niż jakąkolwiek agresywnie antysemicką opinię NASZ-ych,o aktach przemocy nie wspominając .
jabba napisał:
komentowanie do filmu wyłączone, ocenianie filmu wyłączone.
To normalne gdy jest jakaś propaganda pro żydowska. Oni boją się oceny zwykłych ludzi.

Nie, to akurat nie z tego powodu ,to dlatego żeby niedoinformowani ludzie zbyt pochopnie nie formułowali swych opinii.Bo o ile niedoinformowanie nie jest stanem zawinionym to już o nazbyt rychło wyciągnięte wnioski można mieć pretensje.
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:52, 04 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś Rosjanie obchodzili Dzień Narodowej Jedności..Święto to jak wskazuje jego nazwa, odwołuje się do "narodu" czyli pojęcia,w każdym ,nie tylko rosyjskim przypadku, dość skomplikowanego i nie do końca określonego.
Kto to jest Francuz ? Niemiec? Portugalczyk ? odpowiedź na to pytanie wbrew pozorom nie jest łatwa
Zwłaszcza dziś, kiedy w obawie przed wzbierającą falą emigracji z Azji i Afryki ,wielu Europejczyków usiłuje naprędce sklecić jakąś definicję narodu.Niestety większość z tych definicji rozbija się o rafy prymitywnego rasizmu lub religijnego fanatyzmu.
Rosyjski Dzień Narodowej Jedności obchodzony 4 XI ma oczywiście wielu entuzjastów ale ma też krytyków Do tych ostatnich zalicza się znany publicysta Maksym Szewczenko który uważa że Dzień Narodowej Jedności powinien nawiązywać do tradycji wspólnej dla wszystkich mieszkańców FR a 4 XI wedle jego opinii , takim dniem nie jest.
Ja się zgadzam z jego opinią nie dlatego że ja zawsze zgadzam się z jego opiniami, a dlatego że on po prostu ma rację .(żałuję wielce że Polska niestety nie dorobiła się działaczy społecznych i publicystów o takim duchowym i intelektualnym wymiarze)
Aby dowiedzieć się Kim są Rosjanie ,trzeba jak zwykle uruchomić polskie napisy klikając CC i zapamiętać że użyte przez Maksyma określenie "czurki" to stosowana przez skrajnych rosyjskich nacjonalistów pogardliwa nazwa mieszkańców Średniej Azji .
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Żydzi i ruski duch
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile