W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Profesjonalizm pewnego polskiego posła   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
14 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 3011
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:11, 25 Mar '12   Temat postu: Profesjonalizm pewnego polskiego posła Odpowiedz z cytatem

Jan Tomaszewski z PiS seryjnie łamie przepisy! Panu Jankowi sodówka uderzyła do głowy

Za każdym razem, gdy straż miejska chce go ukarać, wyciąga legitymację poselską, by uniknąć kary. Poseł bezczelnie twierdzi, że parkuje w miejscu niedozwolonym, bo... musi mieć samochód przed biurem. I winę zrzuca na prezydent miasta.



W ciągu niecałego miesiąca straż miejska w Łodzi przyłapała Tomaszewskiego trzy razy na łamaniu przepisów ruchu drogowego. - 31 stycznia i 13 lutego kamery monitoringu zrobiły zdjęcia, kiedy jechał autem po Piotrkowskiej, gdzie obowiązuje zakaz ruchu pojazdów. Został wezwany do złożenia wyjaśnień. Za każdym razem pokazywał legitymację poselską, w związku z czym postępowania były umarzane - mówi nam Leszek Wojtas z łódzkiej straży miejskiej. - Trzeci raz Tomaszewski zadrwił z przepisów drogowych 26 lutego. Znowu wjechał na ulicę Piotrkowską i zaparkował samochód, mimo zakazu. Patrol założył na koło blokadę. Gdy zostaliśmy wezwani, aby ją zdjąć, pan Tomaszewski odmówił przyjęcia mandatu. Poinformował, że jest posłem i chroni go immunitet - dodaje Wojtas.

Co na to poseł Tomaszewski? - Łamałem przepisy, bo musiałem dostać się do biura poselskiego. Zwróciłem się do prezydent miasta o specjalną przepustkę, by tam parkować, ale jej nie dostałem. Napisałem do komendanta straży miejskiej, że dalej będę parkował przed biurem. Jestem posłem.


http://gwizdek24.se.pl/inne/panu-jankowi-sodowka-uderzya-do-gowy_244138.html


Jan Tomaszewski musi parkować na Piotrkowskiej, bo...

Jan Tomaszewski, poseł PiS, od kilku tygodni ma pretensje do prezydent Hanny Zdanowskiej, że jej służby założyły w jego samochodzie blokadę na koło. Poseł bezprawnie parkował na Piotrkowskiej przed swoim biurem poselskim. Teraz domaga się, by prezydent zezwoliła mu parkować na Piotrkowskiej, bo jego samochód musi stać tam, gdzie jest uliczny monitoring.

- Posiadam w samochodzie ważne dokumenty państwowe i nie mogę ich zostawiać poza monitoringiem.
- Przechowuje pan ważne państwowe dokumenty w samochodzie?
- Oczywiście!
- I zostawia pan samochód z dokumentami sam na ulicy bez opieki?
- Przecież jest ich dużo. Te dokumenty ważą czasem kilkanaście kilogramów. Nie będę ich zabierał.


całość: http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,11405.....bo___.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1978
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:01, 25 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Immunitet, pierdolone święte krowy. Nie bardzo rozumiem z jakiej paki ta banda osłów posiada wręcz boskie uprzywilejowanie. Czemu takie śmiecie, żyjące za publiczne pieniądze, banda cepów, która nie produkuje i nie tworzy kompletnie nic posiada wręcz boskie prawa? Zarabiają tyle, że spokojnie stać ich na szoferów a mandaty to dla nich pierdnąć. Należy jak najszybciej skończyć z tym wywyższaniem się naszych elit...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
memorandum




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 121
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:21, 25 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W polskich realiach immunitet sluzy jak narazie tylko nietykalnosci swietych krow "zawsze i wszedzie", bo instytucja sama w sobie nie jest taka glupia i ma logiczne uzasadnienie jako ochrona przed naciskami roznych grup spolecznych, lobbowaniu czy zwyklemu zastraszaniu wybrancow narodu.

Niestety nie w Polsce tutaj to zwykly przywilej dla elit zasiadajacych w lawach na wiejskiej - no ale wez sam sobie odbierz przywileje ktore tak wydatnie pomagaja ci zyc na codzien, a tyle razy juz obiecywali ograniczenia badz zniesienie tej instytucji hehehe
_________________
"Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją.
Są niebezpieczni"
G. J. Cezar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
salparadise




Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 43
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:33, 26 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mniejsza o same uprawnienia, jakieś powody dla nich istnieją. I to w sumie ludzka cecha korzystać z takiego immunitetu od czasu do czasu, bo każdy czasem zapomni o włączeniu świateł czy przekroczy prędkość.

Moją uwagę skupia natomiast w tej sytuacji bezczelność. Bo to już nie roztargnienie czy przypadek, tylko celowe łamanie prawa z racji posiadanych uprawnień.

Swoją drogą chciałbym poznać chociaż jednego wyborcę który głosował na tego pana. Jakie mogą być powody takiego wyboru? Brak słów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
peyot




Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 226
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:10, 26 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem to sytuacja wygląda tak, że obok bezczelności bramkarza mamy do czynienia też z rozpowszechnionym lizaniem dupy osobom u władzy przez różnego rodzaju instytucje. Po prostu psiarnia widząc legitymację poselską kuli ogony pod siebie i idzie poszukać jakiegoś "groźnego przestępcy" z tornistrem i skrętem w kieszeni. Imunitet w żaden sposób nie broni posła przed wystawieniem mu mandatu czy wszczęciem postępowania. Potem rolą prokuratury jest po prostu wystąpienie do sejmu o uchylenie imunitetu delikwentowi. Ale po co się narażać...

Cytat:
Immunitet - jest to nietykalność posła. Poseł, podczas sprawowania funkcji, nie może być zatrzymany przez organy państwa oraz odpowiadać za zarzucane czyny bez zgody sejmu(z wyjątkiem oczywiście zatrzymania go na "gorącym uczynku"). W przypadku, gdy jest podejrzenie o popełnionym przez posła przestępstwie, sejm po przeanalizowaniu faktów, głosuje nad pozbawieniem posła immunitetu. Może zdarzyć się także, że poseł sam zrzeknie się immunitetu.


W powyższym przypadku jak rozumiem występuje okoliczność "zatrzymania na gorącym uczynku".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Profesjonalizm pewnego polskiego posła
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile