W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Samolot wylądował w WTC ale nie w Smoleńsku   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 3760
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:05, 08 Lip '11   Temat postu: Samolot wylądował w WTC ale nie w Smoleńsku Odpowiedz z cytatem

Jak to jest , że samolot wylądował w WTC, a nie trafił w pas startowy w Smoleńsku?
Taki sobie beduin przesiada się z wielbłada na duzy samolot pasażerski
i lecąc po łuku z olbrzymia szybkością trafa w taki wieżowiec.
Natomiast , świetnie wykształcony pilot wojskowy nie potrafi trafić w pas startowy w Smoleńsku

====================================================
05:58, 08.07.2011 /Defense Tech
Myśliwiec wylądował sam. Pilot tylko patrzył
ROBOTY NA LOTNISKOWCACH CORAZ BLIŻEJ
Myśliwiec wylądował sam. Pilot tylko patrzył
Fot. US NavyPilot zdał się na komputer
Piloci na pokładzie samolotu staną się niedługo zbędni. Dąży do tego US Navy, która udanie przetestowała system, pozwalający maszynom całkowicie automatycznie lądować na pokładzie lotniskowca. Odpowiednie oprogramowanie opracowano na potrzeby robota X-47B, który ma za kilka lat samodzielnie startować i lądować na okrętach i wykonywać zadania współczesnych myśliwców.
Test przeprowadzono u wschodnich wybrzeży USA na pokładzie atomowego lotniskowca USS Dwight D. Eisenhower. W eksperymencie wykorzystano podstawowy myśliwiec US Navy F/A-18 SuperHornet.
Po pierwszej udanej próbie przeprowadzono kilkanaście kolejnych, które również miały się skończyć sukcesem.

Zobacz infografikę F/A-18 ląduje sam (US Navy)
Automatyczny powrót do domu

Myśliwiec z pilotem na pokładzie (bez drugiego członka załogi, operatora uzbrojenia) startował z lotniskowca i odlatywał na pewną odległość. Następnie kontrola lotów na pokładzie okrętu wysyłała sygnał do komputera F/A-18, aby wracał nad okręt i lądował.

Pilot od tego momentu stawał się pasażerem, który czujnie obserwował poczynania samolotu i był gotowy błyskawicznie zareagować, gdyby coś zawiodło. Komputer całkowicie przejmował sterowanie nad myśliwcem i płynnie sprowadzał go na pokład. Nie było żadnego zdalnego sterowania, ani poprawek wprowadzanych przez lotnika. Samolot sam wylądował kilkanaście razy komunikując się z komputerami i czujnikami na pokładzie lotniskowca.

Nie było to pierwsze automatyczne lądowanie na lotniskowcu. Od kilkunastu lat piloci US Navy w wyjątkowych okolicznościach, na przykład w bardzo złej pogodzie, zdają się na komputery, które automatycznie sprowadzają ich "do domu". Podobnie jak na największych lotniskach cywilnych.

Bojowa misja X-47B? Wystarczą dwa kliknięcia myszką
Latający robot wielkości F-16, startujący automatycznie z pokładu
Wizja przyszłości

Wyjątkowość najnowszego testu polegała na tym, że systemy w nim wykorzystane są przygotowane do wykorzystania w bezzałogowym X-47B. Na potrzeby tego robota opracowano kolejną generację sprzętu do automatycznych lądowań. Nowy system potrafi zarządzać całą przestrzenią powietrzną wokół lotniskowca, śledzić i wydawać rozkazy licznym bezzałogowym samolotom. Obecne "stare" urządzenia, potrafią kontrolować tylko jedną maszynę, gdy znajduje się za rufą okrętu i podchodzi do lądowania.

X-47B to duże odrzutowe samoloty bezzałogowe, które mają w zamierzeniu Amerykanów służyć do walki z innymi samolotami, bombardowań i zwiadu. Obecnie prototyp przechodzi testy na lotniskach lądowych, startując i lądując na nich całkowicie automatycznie.

Po zakończeniu testów na F/A-18, X-47B rozpoczną samodzielne operacje na makiecie lotniskowca. Za około rok mają wykonać historyczny test na prawdziwym okręcie. Do 2020 roku amerykańskie lotniskowce mają się roić od bezzałogowych maszyn, które będą wykonywać niemal takie same zadania jako obecne myśliwce. A wystarczy do tego kilka kliknięć myszką. Ludzie mają tylko nadzorować i reagować w wypadku wystąpienia problemów.

mk/fac
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adun




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 665
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:42, 11 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zwykle jestem oszołomiony logiką wywodu!

Cytat:
Jak to jest , że samolot wylądował w WTC, a nie trafił w pas startowy w Smoleńsku?

Może jednak dokładniej:
Cytat:
wylądował w WTC

I jeszcze dokładniej:
Cytat:
wylądował


Jak ty tam widziałeś lądowanie, to gratuluje poczucia humoru. Samoloty WLECIAŁY w WTC, a nie w nim WYLĄDOWAŁY. Jeśli nie widzisz tej drobnej różnicy, to szkoda w ogóle z tobą pisać. Lądowanie i odlot samolotu to najtrudniejsze elementy lotu, reszta to pestka, bo wszystko właściwie robi komputer. Piloci tylko zmieniają kurs wg instrukcji konkrolerów z ziemi. Każdy pilot powie ci, że samo latanie już w górze to łatwizna.

Cytat:
i lecąc po łuku z olbrzymia szybkością trafa w taki wieżowiec.

WTC w taką pogodę jak 9/11 były widoczne z odległości kilkudziesięciu kilometrów. Wyatrczyło jedynie się nakierować i lecieć w tę stronę.
Cytat:
Natomiast , świetnie wykształcony pilot wojskowy nie potrafi trafić w pas startowy w Smoleńsku

Najtrudniejszy manewr wykonywany we mgle (ograniczenie widoczności pewnie poniżej 100m czy ile tam było) na jakimś żal lotnisku miał bardzo wysokie prawdopodobieństwo niepowodzenia.


Jak zwykle porównywanie dwóch zupełnie różnych przypadków, gdzie samoloty wykonywały zupełnie inne manewry... Czyli forum prawda.info trzyma swój poziom![/b]
_________________
Bimi 7 lat po 9/11 nie wiedział, ze w Pentagonie zgineli jacyś pracownicy. Byl rownie zdziwiony, gdy odkryl, ze w siedzibie departamentu obrony USA pracują wojskowi. viewpost.php?p=47182
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:44, 12 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adun napisał:
Jak zwykle jestem oszołomiony logiką wywodu!




Jak zwykle porównywanie dwóch zupełnie różnych przypadków, gdzie samoloty wykonywały zupełnie inne manewry... Czyli forum prawda.info trzyma swój poziom![/b]


Ja studiowałem na wydziale lotniczym,
-kolega pewnie też!Smile
Czasem rozmawiam z tymi co przeżyli

Ciekawe z kim kolega wymienia poglądy?
Z TV czy z gazeta wybiórczą?
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:51, 12 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JerzyS napisał:
...
Ja studiowałem na wydziale lotniczym,
-kolega pewnie też!Smile
Czasem rozmawiam z tymi co przeżyli.....



a niech cie , gratuluje
ja zajmowałem się mimo woli zjawiskami nadprzyrodzonymi ,ezoteryką oraz innymi pierdołami związanymi z pierdołami
kolega rozmawia z tymi co przeżyli lądowanie w smoleńsku czy też w wtc i w jakim języku
takie pytanie mam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xXx




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 255
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:52, 12 Lip '11   Temat postu: Re: Samolot wylądował w WTC ale nie w Smoleńsku Odpowiedz z cytatem

JerzyS napisał:
Jak to jest , że samolot wylądował w WTC, a nie trafił w pas startowy w Smoleńsku?
Taki sobie beduin przesiada się z wielbłada na duzy samolot pasażerski
i lecąc po łuku z olbrzymia szybkością trafa w taki wieżowiec.
Natomiast , świetnie wykształcony pilot wojskowy nie potrafi trafić w pas startowy w Smoleńsku

Rolling Eyes

widocznie beduini potrafią lepiej latać i przyswajać wiedzę niż "świetnie" wykształceni polscy piloci wojskowi. myślę że za wszystkim stoją te wielbłądy. polskich pilotów powinno się szkolić na wielbłądach w pobliżu pustyni Błędowskiej

mam też taką zagwozdkę.
Jak to jest że jedna baba chorowała, zjadła loda i wyzdrowiała a inną do tej pory boli gardło pomimo że podobno miała je głębokie i nieźle przeszkolone w "lodach"

Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Samolot wylądował w WTC ale nie w Smoleńsku
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile