Nasz serwer sponsoruje CJ2 Hosting & Development

 
Japonia krzyczy  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wojny i terroryzm Odsłon: 8561
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goska
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3009
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:17, 30 Sty '08   Temat postu: Japonia krzyczy Odpowiedz z cytatem

Japonia: Ważna debata parlamentarna ukazująca fiasko oficjalnej wersji wydarzeń 9-11


Przed parlamentem japońskim oraz przed zaangażowanymi widzami mogącymi śledzić na żywo sesję transmitowaną przez stację NHK, rozegrała się bardzo ważna bitwa - o niezależność Japonii oraz o ustalenie prawdy historycznej.

Japoński premier Yasuo Fukuda zmierzył się 9 stycznia br. z oponentem z Partii Demokratycznej (Minshinto) Ichiro Ozawa, dążąc do przedłużenia zgody na zaopatrywanie w paliwo i wodę przez kontyngent japoński, kierowanych przez Stany Zjednoczone wojsk walczących w Afganistanie i operujących na Oceanie Indyjskim. Opozycja twierdzi, że zaangażowanie Japonii w "wojnę z globalnym terroryzmem" jest sprzeczne z Konstytucją Japonii, a cała ta "wojna z terroryzmem" nie została zaaprobowana przez ONZ.

W dniu 11 stycznia br. kontrolowana przez opozycję izba wyższa Parlamentu Diet, odmówiła dalszego zaopatrywania w paliwo statków amerykańskich patrolujących wody Oceanu Indyjskiego.

Podczas debaty, Yukihisa Fujita, parlamentarzysta z Partii Demokratycznej przedstawił izbie wyższej w 20-minutowym wystąpieniu swoje uwagi i zastrzeżenia kwestionujące wiarygodność oficjalnie podawanej wersji wydarzeń 11 września 2001 roku. Fujita zapytał wprost obecnego premiera Fukuda, który był w 2001 roku Szefem Gabinetu premiera Koizumi: "Jak terroryści mogli zaatakować Pentagon?" Fujita podkreślił następnie, że podczas tych wydarzeń 24 Japończyków starciło życie i tylko 13 ciał zostało zidentyfikowanych, a nie odnaleziono 11 ciał. Zwrócił on uwagę na to, że nigdy nie przeprowadzono oficjalnego śledztwa wobec zmarłych obywateli Japonii. Zadał pytanie, czy terroryzm jest przestępstwem czy aktem wojny, bowiem jeśli jest to przestępstwo, to zgodnie z obowiązującym prawem nie przestrzegano przepisów i przeprowadzono stosownego śledztwa. Następnie Fujita niemalże wyśmiał naiwność rządowych przedstawicieli biorących za dobrą monetę przekazaną Japonii przez stronę amerykańską oficjalną wersję o "Al-Queda" jako sprawcy wydarzeń. Podkreślił on, że wiele osób w Stanach Zjednoczonych wątpi w oficjalną wersję wydarzeń i że wielu naukowców przedstawiło wersje, które są logiczne lecz sprzeczne z oficjalnie głoszonymi.

Fujita przedstawił Parlamentowi - oraz obywatelom Japonii śledzącym na żywo obrady - wiele powiększonych zdjęć Pentagonu, wskazując na niewytłumaczalnie mały otwór w ścianie budynku Pentagonu, otwór zdecydownie zbyt mały by mógł on powstać w wyniku uderzenia przez duży samolot pasażerski. Przedstawił też trajektorię lotu rzekomego samolotu, który wykonywał akrobatyczne, trudne dla początkującego pilota jakim miał być rzekomy terrorysta, manewry, po to by ominąć biuro Sekretarza Obrony, a uderzyć właśnie w niedawno zrekonstruowaną i specjanie wzmocnioną część budynku Pentagonu.Podczas wystąpienia Fujita powiedział m.in.:

"Przede wszystkim chciałbym poprosić wszystkich członków komitetu na spojrzenie na tę tablicę i na zdjęcia, które przedstawię. Są to bardzo konkretne dowody w postaci zdjęć i innego rodzaju informacji. Na pierwszej fotografii mamy komputerowe wyobrażenie jak wielki jest samolot, który uderzył w Pentagon. Jak widzimy, samolot [Boeing] 757 to jest duży samolot o rozpiętości skrzydeł 38 metrów. Jak widzimy jednak, tak wielki samolot, który uderzył w Pentagon pozostawił po sobie jedynie mały otwór, zbyt mały jak na rozmiary samolotu.

To jest zdjęcie wykonane przez jednego ze strażaków - możecie zobaczyć, że nie mamy do czynienia ze szkodami jakie powinien wyrządzić samolot tak wielkich rozmiarów. Proszę również zwrócić uwagę na trawnik przed [budynkiem Pentagonu] i zauważyć, że nie ma na nim części samolotu. Spójrzmy teraz na trzecie zdjęcie, zdjęcie Pentagonu zrobione przez jedną z amerykańskich stacji telewizyjnych, które pokazuje, że dach budynku jest nienaruszony. Zatem, jeśli tak wielki samolot miał uderzyć w budynek, to nie mamy wystarczająco wielkiego rozmiaru szkód.

A teraz przejdźmy do kolejnego zdjęcia, przedstawiającego ten otwór [w ścianach budynku]. Jak pan minister Komura wie, Pentagon jest bardzo solidnym budynkiem, z wieloma ścianami. A jednak samolot przebił się przez nie wszystkie. Ale przecież jak wiemy, samoloty są zrobione z jak najlżejszych materiałów, no i tutaj mamy taki samolot wykonany z lekkiego materialu, który jednak powoduje takie [wielkie] otwory [penetrujące wszystkie ściany].

Następnie spójrzmy na zdjęcie jak samolot uderzył w budynek. Samolot wykonał skręt o 180-stopni aby uniknąć uderzenia w biuro Sekretarza Obrony. Uderza on w tę część Pentagonu, która została specjalnie wzmocniona aby wytrzymać atak bombowy.

Na środku strony piątej przedstawiłem komentarz pochodzący od amerykańskiego przedstawiciela lotnictwa. Mówi on, że sterował on tymi samymi dwoma rodzajami samolotów, które zostały użyte podczas 9-11 i nie może uwierzyć aby ktokolwiek kto steruje nimi po raz pierwszy, mógłby dokonać takiego manewru. Ponadto, jak wiemy nie odkryto tzw. czarnych skrzynek z większości z tych 4 samolotów. Rownież: wokół Pentagonu ustawionych jest ponad 80 kamer, ale odmówiono nam wszystkim prawa do obejrzenia prawie wszystkich zarejestrowanych filmów. [A ten material, który pokazano], nie zawiera w sobie zdjęcia żadnego samolotu czy żadnego wraku samolotu. Jest to bardzo dziwne, że nie pokazano nam żadnego ze zdjęć.[...]"Obok pytań dotyczących wypadku w Pentagonie, obywatele Japonii mogli dowiedzieć się, że tzw. Komisja Kongresu USA mająca zbadać przyczyny, przebieg i skutki 9-11, zupełnie pominęła w swoim raporcie zawalenie się Budynku Numer 7, tak jakby 44-piętrowiec - nie uderzony przez żaden samolot - nigdy się nie zawalił.

Yukihisa Fujita podsumował swoje wystąpienie mówiąc, że rząd japoński wspiera tzw. "wojnę z terroryzmem", opierając się jedynie na informacjach przekazanych przez stronę amerykańską. Wezwał on do rzetelnego śledztwa, szczególnie wobec planów rządu do bardziej aktywnego udziału w tej "wojnie".

Szczegółowy transkrypt debaty dostępny jest na stronie: Global ResearchZOB. RÓWNIEż:

B. prezydent Włoch: 9-11 jest dziełem CIA i Mossadu
'Kłamstwo nowojorskie' - krytyka oficjalnej wersji wydarzeń 11 września
Farsa obrony przestrzeni powietrznej czy celowa robota?
Coraz więcej naukowców i dziennikarzy powątpiewa w oficjalną wersję wydarzeń 9/11

http://www.bibula.com/new/display.php?textid=01622
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adun
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 665
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:32, 30 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Primo - bylo ban.
Secundo
Cytat:
Obok pytań dotyczących wypadku w Pentagonie, obywatele Japonii mogli dowiedzieć się, że tzw. Komisja Kongresu USA mająca zbadać przyczyny, przebieg i skutki 9-11, zupełnie pominęła w swoim raporcie zawalenie się Budynku Numer 7, tak jakby 44-piętrowiec - nie uderzony przez żaden samolot - nigdy się nie zawalił.

xDDDDDD
Smiech... 1. nie 44 pietra tylko 47.
2- Tak, masz racje, komisja ominela WTC7, bo to nie byl cel ataku terrorystów i nie mieli najmniejszego powodu, aby przerowadzac sledztwo w tej sprawie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:39, 30 Sty '08   Temat postu: Prawdziwość fałszu..... Odpowiedz z cytatem

Adun napisał:

Smiech... 1. nie 44 pietra tylko 47.
2- Tak, masz racje, komisja ominela WTC7, bo to nie byl cel ataku terrorystów i nie mieli najmniejszego powodu, aby przerowadzac sledztwo w tej sprawie.


Ale przyznasz, że sposób w jaki to zrobiono jest BARDZO TAJEMNICZY I INTERESUJĄCY.....Zwykle potrzeba kilku dni i kilkunastu osób aby okablować instalacją budynek( nie liczę wczesniejszych opracowań)...a tu "strażak powiedział"..."Larry się zgodził" i po paru godzinach...."pull it"
Ciekawe...PRAWDA ?????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szaRy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 124
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:42, 30 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ważne że politycy jakiegoś Państwa zastanawiają się nad oficjalna wersja o WTC i maja co do niej wątpliwości.

Koleś co pisał artykuł jebnął się w ilości pięter i już wszystko jasne - parlament Japonii to kupka spoconych hoaxerów.


Adus - śmiech - z Ciebie niestety

Oczywiscie nie miala powodu - domek sie zawalil jakby był z kart, no ale po kiego śledztwo - i co to wogóle miało wspolnego z WTC? przecież to było zupełnie cos innego nie?


Adun - jak Bush powie ze 911 było wewnetrzna robotą to powiesz ze pewnie zle go przelumaczyli? Litosci. Rozumiem, że mozesz bronić jakiś swoich przekonan, ale bez przesady. Bo kiedyś jeszcze uzywałeś mniej lub bardziej logicznie wyglądajacych argumentów. To powyżej to już jakiś żart jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leech
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 289
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:47, 30 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adun napisał:

2- Tak, masz racje, komisja ominela WTC7, bo to nie byl cel ataku terrorystów i nie mieli najmniejszego powodu, aby przerowadzac sledztwo w tej sprawie.

Komisja Kongresu USA mająca zbadać przyczyny, przebieg i skutki 9-11

Przyznasz że WTC7 mieści się w tych badaniach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adun
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 665
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:48, 30 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sebasebo
Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 112
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:20, 30 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehhh no co Wy przeciez Ci wszyscy Japonczycy sa tak samo w bledzie jak i my i tylkoe Adun, Incognito i Andrzej ( chcociaz ten ostatni Pan porzynamniej otwarcie przyznaje ze "cos" mu w tej calej sprawie nie pasuje) maja racje a wszyscy inni sa w wielkim bledzie!!!!

Adun a tym filmikiem to co udowadniasz ? przeciez zaden budynek ani tez ten kosciol nie zawalil sie tak jak WTC7 wiec o co ci chodzi ? co do innych budynkow nie ma obiekcji bo zostaly uszkodzone przez walace sie wieze ( a mimo to nadal sie nie zawalily tak doszczetnie jak WTC7, ale mniejsza z tym) wiec ten filmik to po prostu wykrecanie kota ogonem ze tak powiem, ale jedno mnie cieszy dzisiaj Japonia, jutro ktos inny, pojutrze ktos inny i wyjdzie w koncu prawda i wtedy Adun zamilkniesz na wieki Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PopS
Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 620
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:08, 30 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ooo... Adun znowu spamuje filmami RKOwensa... nic się nie zmienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adun
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 665
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:14, 30 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

On przynajmniej nie manipuluje informacjami i uzywa rozsadnych argumentow..
Ty zaprzeczasz tym dwom rzeczom PoPs...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiaOra
Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:35, 30 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W swoim radiu Alex Jones mowil przed kilkoma minutami o ty mprzemowieniu Mohameda Ahmadinejada prezydenta Iranu wygloszone przez niego 21 stycznia w nowo otwartym Teheranskim Centrum Studiow nad Globalizacja. Jones stwierdzil krotko, ze Ahmeddziad, to kumpel i sluga wierny NWO. Ze odslonil swoje oblicze. Pozniej ma byc wiecej. Przemowienie Ahmeddziada jako chyba pierwszy podeslal mu moj koles w kilka godzin po jego zamieszczeniu na sieci przez iranczykow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy
Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:07, 30 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sebasebo napisał:
Ehhh no co Wy przeciez Ci wszyscy Japonczycy sa tak samo w bledzie jak i my i tylkoe Adun, Incognito i Andrzej ( chcociaz ten ostatni Pan porzynamniej otwarcie przyznaje ze "cos" mu w tej calej sprawie nie pasuje) maja racje a wszyscy inni sa w wielkim bledzie!!!!


No...trzeba przyznać, że AndrzejH nie odbiega poziomem od wiekszości debunkerów. Debunkerzy tez sobie sporo dopowiadaja jak im brakuje argumentów. Incognito77 i Adun to już zwykłe trole potrafiące krzknać 'to nie moja reka', gdy złapac ich za rękę. Sporo mogliby się nauczyć od Andrzeja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PopS
Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 620
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:36, 30 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adun napisał:
On przynajmniej nie manipuluje informacjami i uzywa rozsadnych argumentow..
Ty zaprzeczasz tym dwom rzeczom PoPs...


Tak, tak... na tym się kończy debata z Tobą. Wysuwasz swoje brednie i nie mam siły dalej tego ciągnąć.

Jak bym miał czas to bym zaczoł się bawić w odp. do tych "rozsadnych argumentów"... Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:13, 31 Sty '08   Temat postu: Gniazdo w chmurach.... Odpowiedz z cytatem

szaRy napisał:
Nie ważne że politycy jakiegoś Państwa zastanawiają się nad oficjalna wersja o WTC i maja co do niej wątpliwości.

Koleś co pisał artykuł jebnął się w ilości pięter i już wszystko jasne - parlament Japonii to kupka spoconych hoaxerów.


Nie "jakiegoś" tylko Japonii. A Japończycy nie zapomną nigdy Hiroszimy i Nagasaki...I powolutku po nitce do kłębka dojdziemy wszyscy razem do "gniazda".......
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adun
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 665
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:01, 31 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PopS napisał:
Adun napisał:
On przynajmniej nie manipuluje informacjami i uzywa rozsadnych argumentow..
Ty zaprzeczasz tym dwom rzeczom PoPs...


Tak, tak... na tym się kończy debata z Tobą. Wysuwasz swoje brednie i nie mam siły dalej tego ciągnąć.

Jak bym miał czas to bym zaczoł się bawić w odp. do tych "rozsadnych argumentów"... Laughing

zaczoł zaczoł... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zulugula
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:06, 31 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adun napisał:

2- Tak, masz racje, komisja ominela WTC7, bo to nie byl cel ataku terrorystów i nie mieli najmniejszego powodu, aby przerowadzac sledztwo w tej sprawie.Idąc twoim rozumowaniem, gdyby zawaliłoby się pół miasta w tym czasie to też by nikt nie zauważył Laughing i nie pojawiłoby się to w raporcie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PopS
Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 620
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:43, 31 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adun napisał:
PopS napisał:
Adun napisał:
On przynajmniej nie manipuluje informacjami i uzywa rozsadnych argumentow..
Ty zaprzeczasz tym dwom rzeczom PoPs...


Tak, tak... na tym się kończy debata z Tobą. Wysuwasz swoje brednie i nie mam siły dalej tego ciągnąć.

Jak bym miał czas to bym zaczoł się bawić w odp. do tych "rozsadnych argumentów"... Laughing

zaczoł zaczoł... i wszystko jasne


Nie spałem wczoraj. Zdarza się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy
Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:58, 01 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pociesz się tym, że to się zdarza, a bycie debilem to stan permanentny. Debil będzie zawsze niezmiernie uradowany wytykając literówkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Incognito77
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 239
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:07, 01 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pewnoscia wie co mowi - wszak ma wieloletnie permamentne doswiadczenie Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:11, 04 Lut '08   Temat postu: Lustrzane odbicia... Odpowiedz z cytatem

Incognito77 napisał:
Z pewnoscia wie co mowi - wszak ma wieloletnie permamentne doswiadczenie Smile


JAPOŃCZYCY NIE ZAPOMNĄ NIGDY...MY TEŻ....

Myli się "Japonia" z "WTC"....takie podobne....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leech
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 289
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:09, 04 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatemwidze rdzeń a wy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szaRy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 124
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:15, 05 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja widze lot 93 ... i paszport jakiegoś Araba ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:23, 05 Lut '08   Temat postu: Co się dzieję ???? Odpowiedz z cytatem

szaRy napisał:
A ja widze lot 93 ... i paszport jakiegoś Araba ...


A ja widzę "coś takiego"...

A może się pomylić...prawda ????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szaRy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 124
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:18, 05 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezależnie co kto widzi to jak widac są na świecie rządy, które nie są tak czołobitne jak nasz i nie łykają jak indory sieczki serwowanej im przez USA.

A z tym lotem to byłoczywiscie mega-sarkazm. Bo patrząc na dwie twoje ostatnie fotki - przecież tam bez problemu można znaleźć paszport - prawda? Wyparowała stal, ale paszport jest. A o ile dobrze gdzies słyszałem (jak sie myle to przepraszam) ale ten paszport sie nawet sklonował.

Icognito nazwał te tematy Latającym Cyrkiem - i od dłuższego czasu obserwuje jego i Aduna głównie - bo AndrzejH to inna bajka - i powiem tak - dla "nowych" na forum, lub osób mało zaangażowanych jak ja - brzmią wiarygodnie - ale po troszkę większym skupieniu wychodzi szydło z worka niestety. A szkoda - bo myslałem, że to forum ma służyć prawdzie a nie karmieniu trolli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:17, 05 Lut '08   Temat postu: Menu.... Odpowiedz z cytatem

szaRy napisał:
Icognito nazwał te tematy Latającym Cyrkiem - i od dłuższego czasu obserwuje jego i Aduna głównie - bo AndrzejH to inna bajka - i powiem tak - dla "nowych" na forum, lub osób mało zaangażowanych jak ja - brzmią wiarygodnie - ale po troszkę większym skupieniu wychodzi szydło z worka niestety. A szkoda - bo myslałem, że to forum ma służyć prawdzie a nie karmieniu trolli.


I służy prawdzie....myślę, że to "pożywienie tutaj serwowane akurat nie jest dla nich smaczne"... to moje zdanie.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WZBG
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 23:21, 30 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
JAPONIA KOŃCZY Z PACYFIZMEM JS Marzec 29, 2016

Od wtorku w Kraju Kwitnącej Wiśni obowiązują nowe przepisy, dotyczące bezpieczeństwa narodowego. Wojska japońskie, wbrew pacyfistycznej konstytucji i masowym protestom, które miały miejsce w zeszłym roku, będą mogły brać udział w operacjach poza granicami kraju.

Od dzisiaj w życie wchodzą przepisy, pozwalające Japonii na udział w wojnach innych niż obrona własnego terytorium/wikimedia commons

To przełom – od czasu II wojny światowej Japonia była najbardziej pacyfistycznym krajem na świecie. Zdaniem prof. Osamu Watanabe, konstytucjonalisty z Uniwersytetu Hitotsubaszi, nowe prawo jest pogwałceniem ustawy zasadniczej, a konkretnej jej dziewiątego artykułu. – Jego pierwszy punkt mówi wyraźnie, że Japonia nigdy nie rozpocznie żadnej wojny. Drugi, że Japonia nie będzie posiadała armii i że nigdy nie będzie używała siły do rozwiązywania konfliktów międzynarodowych – cytował konstytucję Watanabe w rozmowie z Associated Press. – Dla utrzymania pokoju w Azji Japonia nie powinna tworzyć oddziałów, które miałyby walczyć z innymi azjatyckimi krajami i wciągać cały kontynent w piekło wojny.

Decyzja rządu Shinzo Abe jest w oczywisty sposób podyktowana konfliktem amerykańsko-chińskim dotyczącym Morza Południowochińskiego. Do akwenu, będącego jednocześnie kluczowym szlakiem handlowym, rości sobie prawo kilka państw – Chiny, Tajwan, Brunei, Malezja, Wietnam i Filipiny. Chiny budują tam sztuczne wyspy oraz bazę wojskową, a teren w promieniu 12 mil od obiektów uważają za swoje terytorium. Takiej polityce stanowczo sprzeciwiają się Stany Zjednoczone, powołując się na prawo międzynarodowe, według którego nie można w ten sposób wyznaczać granicy kraju. Napięcie na linii Pekin-Waszyngton rośnie, na Morzu Południowochińskim niezapowiedziane pojawiają się amerykańskie okręty wojskowe. Zmiana polityki Japonii, jednego z bardziej znaczących sojuszników USA w regionie, ma dla tych napięć duże znaczenie.

Premier Abe nie miał i nie ma wystarczającej większości w parlamencie, żeby dokonać zmiany konstytucji, postanowił ją więc “zreinterpretować”. Decyzja ta nie cieszy się poparciem japońskiego społeczeństwa. W ubiegłym roku, kiedy Sejm przyjął nowe przepisy, dochodziło do wielotysięcznych protestów a nawet jednej próby samospalenia. We wtorek na ulice Tokio i innych miast wyszły setki demonstrantów, jednak prawo weszło w życie. Od dziś, po 69 latach od przyjęcia pacyfistycznej konstytucji, Japonia może brać udział w działaniach wojennych.
http://strajk.eu/japonia-konczy-z-pacyfizmem/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wojny i terroryzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Japonia krzyczy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile