W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Rosja z nożem w plecach  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 4005
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:19, 05 Lip '11   Temat postu: Rosja z nożem w plecach Odpowiedz z cytatem

O filmie "Rosja z nożem w plecach" i jego autorze Konstantynie Duszenowie już była mowa .
Cytat:

Konstany Duszenow,wnuk komandora floty pólnocnej Duszenowa rozstrzealnego w czasach stalinowskich czystek (1940r),rehabilitowany w 50-tych latach,jest redaktorem naczelnym "Rusi Prawosławnej".Z jego inicjatywy powstało wiele cennych materiałów dokumentalnych ,między innymi doskonały film dokumentalny "Rosja z nożem w plecach" («Россия с ножом в спине» )
Nieprzesadnie heteroseksualny demokrata Rusłan Linkow, obwinił Duszenowa o to, że w filmie "Rosja w nożem w plecach" zawarł treści antysemickie i po trwającym kilka lat procesie,wiosną tego roku Konstany Duszenow został skazany na 3 lata kolonii karnej bez zaostrzonego rygoru.Surowość wyroku była dla wielu środowisk szokiem,Duszenowa w jego sądowych bojach wspierali nawet komuniści i ateiści ,właściwie to wszyscy, prócz "sił demokratycznych" zblizonych do Echa Moskwy i Helsinskiej fundacji praw człowieka.
Konstanty Duszenow w ostatnim słowie nie wyraził skruchy,przeciwnie ,stwierdził że robił ,robi i będzie robić to co jest jego powinnością

viewpost.php?p=159014
Pierwsza część filmu "Rosja z nożem w plecach" pokazała się na YT z polską translacją zatem jest okazja aby go obejrzeć.
Ja nie zgadzam się ze wszystkimi tezami i prognozami stawianymi w filmie,powiem nawet że stanowczo się nie zgadzam , ale mam świadomość że autorzy filmu są prawosławnymi ortodoksami którzy postrzegają świat w sposób dla siebie właściwy ,dlatego radzę aby fakt ten uwzględnili widzowie którzy zechcą obejrzeć film. ( przypominam że Piotr Wielki swego czasu okrzyknięty przez ortodoksów antychrystem zbudował potęgę Rosji a najzacieklejszy ruski nacjonalista, inicjator organizacji "Czarna Sotnia" - Mendelejew, był z pochodzenia żydem )
A film warto obejrzeć, bo mówi o wielu ciekawych a nieznanych polskiemu odbiorcy faktach , zdarzeniach,osobach pokazuje, dla Polaków absolutnie egzotyczne zjawisko, "mentalnego sojuszu" prawosławnych ortodoksów z komunistami . (film powstał kilka lat temu i to też trzeba mieć na uwadze)




_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:30, 12 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszek napisał:
Ja nie zgadzam się ze wszystkimi tezami i prognozami stawianymi w filmie,powiem nawet że stanowczo się nie zgadzam , ale mam świadomość że autorzy filmu są prawosławnymi ortodoksami

Przyznać się muszę że była we mnie wielka pokusa aby tego filmu nie rekomendowac na tym forum.
Wynikało to głownie z obaw że nieznający ruskiej ,zwłaszcza ortodoksyjnej mentalności ,polski widz przyjmie treść filmu bez żadnej głebszej refleksji,a nawet nadbuduje go własnymi teoriami.
Pokusa została dzielnie przezwyciężona i skoro tylko ukażą się kolejne części filmu na pewno je zaprezentuje.Teraz kilka uwag na temat środowiska reprezentowanego przez Konstantyna Duszenowa.
Z całą pewnością sa to ludzie uczciwi ,wielkiej odwagi ,oddani Cerkwi ,patrioci.Ale w swych działaniach nie zawsze są rozważni ,nie uwzględniające żadnych politycznych niuansów o kompromisach nie wspominając.
Otóż w 2005 r środowisko to zainicjowało tzw List 500 ,petycję skierowaną do naczelnej prokuratury z żądaniem delegalizacji wszystkich organizacji żydowskich działających na terenie Rosji.zawiązał się ruch"Żyć bez żydowskiego strachu "
Petycja nosi nazwę List 500 ale podpisało ją tysiące osób w tym deputowani Dumy oraz inne powszechnie znane i szanowane osoby.
List 500 wywołał burzę co było do przewidzenia i wprawdzie nie został odrzucany ale utknął gdzieś w trybach machiny sprawiedliwości.
List 500 spotkał się również z krytyką środowisk którym nie można odmówić ani patriotyzmy ani szacunku dla chrześcijańskich wartości.Jedną z tych osób był diakon Andrjej Kurajew ,profesor teologii ,postać bardzo znana i popularna.To wybitny intelekt ,jego wykładów na rozmaite ( nie tylko kościelne) tematy można słuchać z satysfakcją i bez zażenowania.
Otóż diakon Kurajew skrytykował inicjatywę "List 500" i choć ta krytyka wyrażała głęboki patriotyzm ,rozsądek,polityczny realizm ,to i tak wywołała oburzenie ortodoksów .Diakon Andrjej Kuraje o Liście Pięciuset włączyć polskie napisy
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3489
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:05, 14 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rosja jest krajem polozonym na peryferiach Europy i w Azji. Nikomu do niej nie jest po drodze, a szczegolnie wielkim tego swiata. Zawsze tak bylo ze wzgledu na klimat i obszar. Teskni wiec Rosja za wielkim swiatem, a jej przywodcy szczegolnie. Zrobia wiec wszystko zeby sie przypodobac koronie brytyjskiej, ktora ten wielki swiat formuje. Obcy na tronie, rewolucje, rozpad panstwa i transformacja, to zabiegi, ktore Rosje maja przyblizyc do salonow Europy. Miliony poswieconych wlasnych obywateli, dewastacja panstwa i jego zasobow nie pomagaja nawet dzisiaj stolowac sie Putinowi w Palacu Bakingam. Zachod wie o tesknotach Rosji i dlatego Rosje robi sobie coraz bardziej poddana i eksploatowana. Rosji tak faktycznie juz nie ma, od dawna stala sie ONZ-etem, ktorego patronem jest Ksiaze Karol. Teraz moze zostac wykorzystana do uciszenia Chinczykow !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09




Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:00, 14 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam nie jestem może patriotą ale rozumiem patriotów.Bimi taki antypatriotyczny nie trawi patriotyzmów polskich na tym forum a patriotyzm rosyjski jest jak najbardziej propagowany.
Nie oglądałem przyznaję ale może obejrzę, ale widzi mi się że to taki rosyjski odpowiednik klimatów radiomaryjnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
midgard




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 125
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:46, 14 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

November09 napisał:
Ja tam nie jestem może patriotą ale rozumiem patriotów.Bimi taki antypatriotyczny nie trawi patriotyzmów polskich na tym forum a patriotyzm rosyjski jest jak najbardziej propagowany.
Nie oglądałem przyznaję ale może obejrzę, ale widzi mi się że to taki rosyjski odpowiednik klimatów radiomaryjnych.


jak dla mnie trafiłeś w sedno !

warto podkreślić że popy to dla starowierów p (przedający) o (ojców) p (proch)
a więc prawie ta sama "chrześcijańska" szajka jak katolicy itp.

prawdziwe prawo - sławie nie ma nic wspólnego z popami diakonami i całą tą " świętą inkwizycją"

prawo sławie to sławienie bogów mira prawi - (świata prawi)

tu jest filmik o tym występuje też ten powyższy diakon ale jego poglądy poddane są krytyce
ale niestety nie pamiętam w którym odcinku niemniej szczerze polecam kanał grybogow
z tłumaczeniem fenomanalnego filmu - projektu kulturalnego - reż. siergieja striżaka

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:28, 14 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

midgard napisał:
November09 napisał:
Ja tam nie jestem może patriotą ale rozumiem patriotów.Bimi taki antypatriotyczny nie trawi patriotyzmów polskich na tym forum a patriotyzm rosyjski jest jak najbardziej propagowany.
Nie oglądałem przyznaję ale może obejrzę, ale widzi mi się że to taki rosyjski odpowiednik klimatów radiomaryjnych.


jak dla mnie trafiłeś w sedno !

A jak dla mnie to razem z tym Novemberem gówno zrozumiałaś ,może nie jesteś w stanie, ale to już twój problem .
Czy temat w którym zaprezentowano film "Rosja z nożem w plecach" ,został założony dla rozważań teologicznych ? nie ! temat został założony po to aby pokazać polityczne wydarzenie o nazwie "film rosja z nożem w plecach".Powtarzam - polityczne wydarzenie ,publicystyczną burze,skandal ,społeczny poruszenie.Biorąc pod uwagę sam już tylko rozmiar państwa jakim jest Rosja ,można sobie przedstawić jak wielkim skandalem był ów film.Odrózniasz @midgard wydarzenie polityczne od jutubowego ? viewpost.php?p=182455
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Rosja z nożem w plecach
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile