W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
China vs USA  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 3757
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3535
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 04:41, 29 Sty '08   Temat postu: China vs USA Odpowiedz z cytatem

Wojna o rope miedzy Chinami i USA.
Film w siedmiu czesciach. Bardzo dobry !

1
http://www.youtube.com/wa...feature=related
2
http://www.youtube.com/wa...feature=related
3
http://www.youtube.com/wa...feature=related
4
http://www.youtube.com/wa...feature=related
5
http://www.youtube.com/wa...feature=related
6
http://www.youtube.com/wa...koq1YAt7hU&NR=1
7
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 08:28, 29 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można go pociągnąć jakimś torrentem ? ; o

edit
linki wcale sie nie odpalają
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 15:13, 29 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

linki sa zepsute : P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 19:42, 29 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
http://www.youtube.com/wa...feature=related


Z tym "..." na pewno nie pójdzie ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 20:25, 29 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goska pewnie to skopiowała z jakiejs tronki, gdzie nazwy linkow sa automatycznie skracane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20448
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 20:45, 29 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

temat fajnie sie zapowiada, ale niestety... linki nie działają, więc do kosza.
jak ktoś znajdzie właściwe to przeniesiemy z powrotem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 20:56, 29 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem




Zapewne to jest to. Akurat ta wersja jest podzielona na 5 części, odnośniki do kolejnych części.
cz2
http://youtube.com/watch?v=XUYhKB0kerw

cz3
http://youtube.com/watch?v=WWVCgRiqZu8

cz4
http://youtube.com/watch?v=DvwgKnl1n_4

cz5
http://youtube.com/watch?v=eTnMvkYofpM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 01:01, 17 Kwi '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
USA poinformowały, że Chiny zniosą dotacje eksportowe dla szeregu towarów 14.04.2016

FOT. SEE-MING LEE/FLICKR

USA poinformowały w czwartek, że Chiny zgodziły się znieść dotacje eksportowe dla szeregu towarów, w tym metali, produktów rolnych i tekstyliów, co sygnalizuje łagodzenie napięć w chińsko-amerykańskim sporze na tle stosowania takich praktyk.

Jak oświadczyło Biuro Przedstawiciela USA ds. Handlu (USTR), Chiny zgodziły się zakończyć program, w którego ramach wspierały dotacjami eksportowymi chińskie firmy w siedmiu sektorach gospodarczych. Nastąpiło to w ponad rok po złożeniu przez USA skargi na ten program w Światowej Organizacji Handlu (WTO) z uzasadnieniem, że zapewnia on "nieuczciwe, zakazane dotacje dla dużej grupy chińskich wytwórców i producentów"

- To porozumienie (z Chinami) dotyczy wszystkich elementów programu dotacji. Porozumienie zapewnia także niezbędną przejrzystość, by dać nam solidną podstawę dla ścisłego monitorowania i potwierdzania, czy warunki porozumienia są przestrzegane - powiedział dziennikarzom Przedstawiciel USA ds. Handlu Michael Froman. Ma on status członka gabinetu prezydenta, odpowiadając za sprawy polityki handlowej wobec zagranicy.

Według jego biura wspomniany program obejmował dotowanie eksportu między innymi tekstyliów, wyrobów przemysłu lekkiego, specjalnych chemikaliów, produktów medycznych, sprzętu komputerowego, produktów rolnych oraz wysoko przetworzonych materiałów i metali, w tym stali specjalnej i aluminium.

Kwestia stali jest szczególnie kontrowersyjna ze względu na nadmiernie rozbudowany chiński potencjał jej produkcji, co daje w efekcie presję cenową na innych dostawców. Jednak źródło zaznajomione z porozumieniem powiedziało Reuterowi, że nie przyniesie ono amerykańskiemu hutnictwu większej ulgi, gdyż dotyczy tylko produktów specjalnych.

W ubiegłym roku USTR oszacowało, że w ciągu trzech lat chińscy dostawcy dotowanych towarów na eksport otrzymali od swego rządu ponad miliard dolarów.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosc.....61172.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 17:08, 08 Lis '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Trwa walka o globalną dominację. Chiny będą wrogiem czy przyjacielem USA? 8 listopada 2017 PAP

Delegaci na 18. Narodowym Kongresie Komunistycznej Partii Chinźródło: Bloomberg autor zdjęcia: Tomohiro Ohsumi

Wzrost chińskich wpływów na arenie międzynarodowej zagraża dominacji USA jako światowego supermocarstwa. To, czy Chiny będą wrogiem, przyjacielem czy rywalem USA, zależy w dużej mierze od samego Waszyngtonu – oceniają dla PAP chińscy eksperci.

Prezydent USA Donald Trump przybył w środę do Pekinu, gdzie spotyka się z prezydentem Xi Jinpingiem jako pierwszy zagraniczny przywódca od czasu zakończenia XIX krajowego zjazdu rządzącej krajem Komunistycznej Partii Chin. Komentatorzy podkreślają, że rywalizacja USA z wychodzącymi z cienia Chinami jest kluczowa dla przyszłego układu sił w Azji i na całym świecie.

O ile nikt nie ma wątpliwości, że rosnące wpływy komunistycznych Chin na świecie są wyzwaniem dla dominacji USA w odległych od Ameryki regionach, takich jak Azja Wschodnia, to chińscy i amerykańscy eksperci nie zgadzają się, jaka powinna być na to reakcja Waszyngtonu. Część analityków twierdzi, że Stany Zjednoczone powinny obrać bardziej rywalizacyjny kurs, by zapobiec utracie wpływów, a część – że powinny skończyć z zimnowojennym myśleniem i traktować Pekin po przyjacielsku.

"Jeśli Stany Zjednoczone mają utrzymać regionalne i globalne wpływy, przewagę wojskową i dobrobyt gospodarczy, amerykańscy przywódcy, zaczynając od obecnej administracji, będą musieli przyjąć bardziej rywalizacyjne podejście wobec Chin" - ocenili eksperci Daniel Kliman i Zack Cooper w artykule w amerykańskim piśmie "Foreign Policy". Ich zdaniem Chiny zagrażają już USA gospodarczo i są na drodze do zniwelowania różnicy dzielącej te kraje w zakresie potęgi militarnej.

To, czy Pekin będzie dla Waszyngtonu partnerem czy rywalem, "naprawdę zależy od tego, jak sobie tego życzą USA" - ocenił dla PAP Shou Huisheng, ekspert w zakresie polityki międzynarodowej z chińskiego think tanku Centrum dla Chin i Globalizacji (CCG). Dodał, że Chiny nie mają jeszcze jasno zdefiniowanej roli na świecie.

"USA mogą traktować Chiny jako wroga, jeśli nie będą chciały uznać zmiany w status quo, w którym USA są jedynym supermocarstwem na świecie. Ale jeśli będą skłonne przyznać, że świat się zmienia, a rosnące Chiny mogą z nimi współpracować, by rozwiązać wiele problemów, których same nie są już w stanie rozwiązywać, wówczas Chiny mogą być partnerem" - ocenił Shou.
"Są w Chinach i w Ameryce ludzie, którzy uważają się wzajemnie za wrogów, ale w rzeczywistości chiński rząd nie uważa Ameryki za rywala od czasu wizyty prezydenta Richarda Nixona w 1972 roku" - wyjaśnił PAP Li Mingbo, ekspert w dziedzinie dyplomacji i stosunków międzynarodowych z Instytutu Polityki Publicznej Południowochińskiego (IPP) Uniwersytetu Technologii w Kantonie. "Jak powiedział prezydent Xi Jinping, Ocean Spokojny jest dość duży, by pomieścić zarówno Chiny, jak i Stany Zjednoczone" - dodał Li.

Historyczna wizyta Nixona w Pekinie była początkiem normalizacji stosunków między dwoma zwaśnionymi dotąd krajami stojącymi po dwóch stronach żelaznej kurtyny.

Widoczne rozszerzanie wpływów międzynarodowych przez Chiny jest jednak źródłem napięć w dwustronnych relacjach. Sprzeciw USA wywołują np. budowane przez Pekin wbrew wyrokowi międzynarodowego trybunału sztuczne wyspy na Morzu Południowochińskim. Zdaniem Waszyngtonu mogą one posłużyć do ograniczenia swobody żeglugi na tym kluczowym dla globalnego handlu akwenie. Patrole amerykańskich okręt w tym rejonie wzbudziły z kolei sprzeciw Chińczyków.

Według specjalisty od azjatyckiej polityki międzynarodowej Briana Bridgesa z Uniwersytetu Lingnan w Hongkongu sprytny rozgrywający Xi zdaje sobie sprawę, że groźby użycia broni atomowej rzucane przez Koreę Północną skupiają uwagę USA i państw regionu na Azji Północno-Wschodniej, co umożliwia Chinom "powolne skradanie się" w regionie Azji Południowo-Wschodniej.

Oczywiste są też różnice ideologiczne między obu krajami. Od czasu objęcia władzy w 2012 roku prezydent Xi zaostrza kurs wobec społeczeństwa obywatelskiego i nasila cenzurę prasy, internetu oraz dyskursu akademickiego. Mianowany niedawno szef centralnego wydziału propagandy chińskiej partii Huang Kunming, uznawany za protegowanego Xi, pisał wcześniej w swoich artykułach publikowanych w propagandowej prasie m.in., że "współczesne środowisko międzynarodowe staje się coraz bardziej skomplikowane, podczas gdy wrogie siły Zachodu nasilają starania, by nas podzielić i zwesternizować".

Wszelako prezydent Trump podkreślał swoje "doskonałe relacje" z prezydentem Xi. "Bardzo go lubię i uważam go za przyjaciela, on uważa mnie za przyjaciela. Jego poglądy różnią się od moich w wielu kwestiach, ale są zbliżone w sprawach handlu" - mówił Trump w tym tygodniu w Tokio. Dodał, że to właśnie handel dwustronny jest "problemem, jaki mieliśmy z Chinami". Wspomniał o "olbrzymim deficycie", wynikającym jego zdaniem z "bardzo niesprawiedliwej sytuacji handlowej" utrzymującej się między tymi krajami od dziesięcioleci.

Negocjacje na temat zmniejszenia deficytu USA w handlu z Chinami będą, obok zagrożenia ze strony Korei Północnej, głównym tematem rozmów amerykańskiego prezydenta z jego chińskim odpowiednikiem w Pekinie. "Stany Zjednoczone podejmą bardzo silne działania" w sprawie nieuczciwego handlu - zapowiedział Trump i dodał, że "stanie się to bardzo niedługo".

Shou Huisheng z CCG ocenił, że zapowiadana przez Trumpa redukcja deficytu handlowego z Chinami, Japonią i Koreą Południową jest niemożliwa do uzyskania w krótkim czasie, czego dowodzą rozmowy handlowe między Pekinem a Waszyngtonem z lipca br. "To wynika w dużej mierze ze strukturalnych problemów gospodarki USA. Ale Trump chciałby zrzucić winę za ten problem na inne kraje" - wytknął ekspert.

Zdaniem Li Mingbo z IPP Waszyngton mógłby poprawić ujemne saldo poprzez rozluźnienie kontroli nad eksportem do Chin wysokich technologii o podwójnych zastosowaniach wojskowo-cywilnych. Zgodnie z obliczeniami Uniwersytetu Tsinghua w Pekinie z 2013 roku zmniejszenie ograniczeń w eksporcie tego typu sprzętu do Chin do poziomu, jaki obowiązuje względem Francji, zredukowałoby deficyt handlu USA z azjatyckim krajem nawet o 33 proc., a do poziomu Brazylii – o 13 proc.

Jak zaznacza autor tego badania Li Bin, im bardziej Waszyngton uważa dany kraj za zagrożenie, tym większe stosuje wobec niego restrykcje w eksporcie produktów o zastosowaniach wojskowych. O ile w tego rodzaju handlu z sojusznikami USA nie ma ograniczeń, sprzedaż wysokich technologii Kubie czy Korei Północnej jest całkiem zabroniona.

"Kontrola eksportu wysokich technologii do Chin jest ze strony Białego Domu myśleniem zimnowojennym. Ale teraz, z prezydentem biznesmenem, wszystko jest biznesem. W czasie jego kadencji oba kraje mają szansę rozwiązać ten problem" - ocenił Li Mingbo.

Z Kantonu Andrzej Borowiak
http://forsal.pl/swiat/usa/artykuly/1083.....m-usa.html
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 07:48, 09 Lis '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Trump w Pekinie. Zawarto umowy warte 250 mld dolarów 9.11.2017 PAP

Donald Trump źródło: PAP/EPA autor zdjęcia: YONHAP

Umowy warte ok. 250 mld dolarów zawarły chińskie i amerykańskie firmy w czwartek, drugiego dnia wizyty prezydenta Donalda Trumpa w Pekinie – podano na konferencji prasowej. Czyni to z przyjazdu Trumpa jedną z najbardziej owocnych wizyt przywódcy USA w Chinach.

15 umów w obszarach energetyki, lotnictwa, motoryzacji, rolnictwa i wysokich technologii podpisano po zakończeniu rozmów Trumpa z goszczącym go chińskim prezydentem Xi Jinpingiem w Wielkiej Hali Ludowej w Pekinie.

Wśród podpisanych w czwartek kontraktów znalazła się opiewająca na 83,7 mld dolarów umowa dotycząca gazu łupkowego, trzy warte po 4 mld dolarów umowy dotyczące produkcji układów scalonych i ramową umowę sprzedaży samolotów Boeinga wartą 37 mld dolarów.

Zawarto również umowy dotyczące produkcji silników lotniczych oraz sprzedaży samochodów i części motoryzacyjnych.

Po podpisaniu umów Trump podkreślił, że stara się o redukcję deficytu handlowego USA z Chinami, który wynika jego zdaniem z niesprawiedliwych relacji handlowych pomiędzy krajami. Dodał jednak, że nie wini za to Chin, lecz poprzednie administracje USA.
http://forsal.pl/swiat/usa/artykuly/1083.....larow.html
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1936
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 20:53, 10 Lis '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CHINY - USA

liczba żołnierzy
2,25mln - 1,45mln

czołgi
5000 - 6300

samoloty
2400 - 3100

duże okręty bojowe
25 - 279

lotniskowce
1 - 11

bomby atomowe
270 - 6800

okręty podwodne
65 - 282

Ameryka na pewno ma świadomość kim jest na tej planecie.

Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 11:22, 30 Lis '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
USA twarde wobec Chin. "Państwo Środka nie jest gospodarką rynkową" 2017-11-30

Mimo dobrych relacji personalnych prezydenta Trumpa i przewodniczącego Xi, Stany Zjednoczone nie chcą przyznać Chinom statusu "gospodarki rynkowej".

(fot. Jonathan Ernst / Reuters)

W ubiegłym roku minęło 15 lat od przystąpienia Chin do Światowej Organizacji Handlu (WTO), co zdaniem Pekinu oznacza, że partnerzy handlowi powinni automatycznie sklasyfikować Państwo Środka jako "gospodarkę rynkową". Ograniczyłoby to arsenał środków pozwalających ograniczać import zza Muru i chronić rodzimy przemysł m.in. w USA czy UE przed tanią i dotowaną przez Chiny konkurencją.

O ile Bruksela, nie chcąc iść na zwarcie z Pekinem, zastosowała sprytny wybieg i po prostu zmieniła mechanizmy określające, w jakich sytuacjach można stosować środki antydumpingowe, to Waszyngton twardo stawia się Chińczykom. Administracja Trumpa uważa, że Państwo Środka nie jest gospodarką rynkową, ponieważ Komunistyczna Partia Chin sprawuje bezpośrednią i pośrednią kontrolę nad alokacją zasobów poprzez takie instrumenty jak własność państwowa kluczowych podmiotów gospodarczych, wyznaczanie i realizacja celów gospodarczych czy ograniczanie inwestycji zagranicznych.
Same chińskie władze określają system gospodarczy za Murem jako "społeczną gospodarkę rynkową", mówi się także o "socjalizmie z chińską charakterystyką". Skąd zatem zabiegi Pekinu o przyznanie statusu "gospodarki rynkowej"? Jego brak oznacza bowiem, że partnerzy handlowi mogą używać cen z krajów trzecich, by ustalić, czy eksportowane z Chin dobra nie są zbyt tanie, dzięki czemu chińskie firmy zyskują nieuczciwą przewagę nad amerykańską czy europejską konkurencją. Wynikiem takiego porównania jest zazwyczaj stwierdzenie, że Państwo Środka stosuje dumping, czyli sprzedaje towary poniżej ich kosztów produkcji.

Maciej Kalwasiński
https://www.bankier.pl/wiadomosc/USA-twa.....59106.html
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 20:45, 05 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chiny wszczęły dochodzenie antydumpingowe ws. amerykańskiego sorgo 2018-02-05 PAP

Chińskie ministerstwo handlu poinformowało o wszczęciu dochodzenia w sprawie dumpingu i dotacji rządowych do amerykańskiego sorgo importowanego do Chin. Według komentatorów jest to odpowiedź na podniesienie przez Waszyngton ceł na pralki i panele słoneczne.

(fot. stevanovicigor / YAY Foto)

To normalny przypadek dochodzenia w sprawie ochrony handlu - powiedział przedstawiciel ministerstwa handlu Wang Hejun, cytowany przez państwowe media.

Wstępne dowody i informacje zdobyte przez ministerstwo handlu wykazały, że USA sprzedawały do Chin sorgo po zaniżonych cenach, w wyniku czego krajowy przemysł poniósł poważne straty - stwierdzono w komunikacie opublikowanym na stronie ministerstwa.

Ministerstwo podjęło decyzję o rozpoczęciu dochodzenia, mimo że nie wnosili o to przedstawiciele chińskiego sektora paszowego - wyjaśniono.

Wszczęcie przez Pekin dochodzenia uderzy w popyt na tegoroczne zbiory amerykańskiego sorgo, wykorzystywanego jako pasza dla zwierząt hodowlanych - ocenia agencja Reutera. Chiny są największym importerem amerykańskiego sorgo. Jak wynika z danych chińskiego urzędu celnego, w 2017 roku kupiły one od USA 4,76 mln ton tego zboża za ok. 1,1 mld dolarów.
Chińskie ministerstwo handlu wyrażało silne niezadowolenie z powodu niedawnej decyzji amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa o podniesieniu ceł na importowane do USA elementy paneli słonecznych i pralki. Wiele takich produktów wytwarza się w Chinach i Korei Południowej. Chińska prasa pisała o wojnie handlowej z USA, a chińskie ministerstwo handlu zapowiadało, że Chiny będą stanowczo broniły swoich prawowitych interesów.

Osobiście sądzę, że jest to odpowiedź Chin na działanie Trumpa - powiedział analityk rynku produktów rolnych z firmy konsultingowej Shanghai JC Intelligence, Li Qiang. Dodał, że jeśli Waszyngton wprowadzi więcej restrykcji, Pekin rozważy podobne dochodzenie w sprawie amerykańskiej soi, która jest największym pod względem wartości produktem eksportowanym z USA do Chin.

W ramach dochodzenia dotyczącego praktyk dumpingowych w eksporcie amerykańskiego sorgo przeanalizowane zostaną dane za okres od 1 listopada 2016 roku do 31 października 2017 roku, a dochodzenie w sprawie strat poniesionych przez chiński przemysł obejmie dane za okres od początku 2013 roku do 31 października 2017 roku - podano w komunikacie ministerstwa.
Dochodzenie ma zostać zakończone do 4 lutego przyszłego roku, choć, jeśli zajdą "szczególne okoliczności", może zostać przedłużone do 4 sierpnia przyszłego roku - napisano.

Z Kantonu Andrzej Borowiak

anb/ az/ kar/
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Chiny-w.....69491.html
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


China vs USA
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile