Monsanto , amerykański koń Trojański .
Co jest ciekawego w tej historii . Kiedy niemiecka firma ( Bayer ) kupiła Roundupa poczęły się mnożyć procesy o odszkodowanie .
Kolejna sprawa jest taka że na przykładzie tego produktu możemy obserwować globalną Korporacje ( z olbrzymimi środkami ) która walczy w obronie swojej trucizny dla ludzi , w imię zysku
.
Dlaczego niemiecki gigant przeją Monsanto choć na pewno śledził sprawy wytaczane w ramach odszkodowań za utratę zdrowia owej firmie . To zwiastowało co dziś nastąpiło , czy może doszło do jakiejś formy szantażu . Konieczne było sprzedanie firmy obcym by później odszkodowania płaciła firma nie z USA . Niemcy będą płacić by istnieć na rynku amerykańskim , w zamian dostaną ochronę by dalej sprzedawać to gówno na całym świecie .
Cytat: |
Rośnie liczba ofiar Roundupa w Stanach Zjednoczonych
Dział środków dla rolnictwa Bayera ma duże problemy: w Stanach wzrosła o 5 tys. liczba pozwów od używających preparatu chwastobójczego Roundup, a zła pogoda zniechęca rolników do kupowania chemii.
Liczba pozwów w Stanach składanych przez ludzi, którzy twierdzą, że Roundup produkcji Monsanto wywołał u nich raka, zwiększyła się o ok.5 tys. do 18 400 - podał Bayer - a wyniki kwartalne były gorsze od przewidywanych. To sprawiło, że akcje giganta z Leverkusen straciły we Frankfurcie 5 proc.
- Skok liczby pozwów jest niepokojący, a zestaw wyników nie wygasi apeli o bardziej stanowcze działania, włącznie ze splitem - stwierdził analityk kredytów w Bloomberg Intelligence, Mustaq Rahaman.
Prezes Werner Baumann zaangażował swą wiarygodność kupując w 2018 r. za 63 mld dolarów Monsanto i twierdząc, że firma bardziej zrównoważyła swój portfel aktywów na środki dla rolnictwa i ochronę zdrowia. Narastanie liczby pozwów na Roundupa oznacza, że zaspokojenie roszczeń może okazać się bardziej kosztowne niż sądzono wcześniej, a to jeszcze bardziej zwiększy presję na prezesa Bayera - uważa Bloomberg.
Baumann jest otwarty na ugodę, o ile będzie rozsądna finansowo i obejmie wszystkie sporne sprawy związane z Roundupem - powiedział podczas telekonferencji.
Do prawnych problemów działu chemii dla rolnictwa doszła jeszcze zła pogoda. W Ameryce Płn. ulewne deszcze opóźniły okres zasiewów i sadzenia, napięcia w handlu z Chinami ograniczyły eksport amerykańskiej soi, co wpłynęło na spadek popytu na chemikalia Bayera. W Europie niezwykłe upały i susza nie pozwalają na sprzedaż środków chwastobójczych. Obroty działu chemii dla rolnictwa zmalały o 3,1 proc.
Bayer potwierdził roczną prognozę wyników finansowych (46 mld euro obrotów i 6,8 euro zysku na akcję) oraz plan obrony w sporze dotyczącym Roundupa, ale zaangażuje się konstruktywnie w procedurę mediacji, którą nakazał sędzia z Kalifornii. |
https://www.rp.pl/Rolnictwo/307309931-Ro.....onych.html
A może ktoś chce przejąć firmę Bayer .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M