W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Oscypek  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1558
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3507
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:00, 07 Maj '08   Temat postu: Oscypek Odpowiedz z cytatem

http://fakty.interia.pl/k...tatrami,1103266

Oscypekgate - wielki skandal pod Tatrami

Czwartek, 1 maja (17:33)

Wielka afera pod Tatrami! Na długi weekend majowy przyjechały tysiące, może nawet dziesiątki tysięcy turystów, a tu okazuje się, że nie ma oscypków!

Po zarejestrowaniu tego słynnego góralskiego serka w Unii Europejskiej, tylko jeden baca spełnił wszystkie warunki i może go produkować. Na rynku pod Gubałówka są tylko serki z mleka krowiego, ale oryginalnego owczego oscypka kupić nie można.

Góralki pod Gubałowką są zdenerwowane, a jedyny baca, który może legalnie produkować oscypki nie nadąża z ich robieniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:21, 07 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Nawet za Hitlera czy Stalina góral mógł sobie robić oscypki, jakie chciał, a dzisiaj stoi nad nim urzędnik unijny."
Janusz Korwin Mikke

Unia jego mać ! Hehe ciekawe, że w radiu wczoraj mówiono o tym w takim tonie jakby się z tego chcieli naśmiewać, a już dziś rano z powagą ogłoszono, że jutro Putin obejmie stanowisko, łapiecie? Prounijność i antyruskość w niemco-syjono-mediach na każdym kroku.

Goska widze, że ranny ptaszek jak ja Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3507
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:20, 08 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takich skrajnosci nie bylo nawet za PRL-u. Teraz rzad polski jest podwojnie zakochany : w Unii Europejskiej i w Ameryce, a chodzi o dokonanie sie globalizacji. Rosja bylaby kochana gdyby przystala na globalizacje pod rzadami Anglosasow. Bardzo ciekawa wypowiedz na ten temat dal Gorbaczew :

http://www.tvn24.pl/12691,1548790,0,1,wiadomosc.html

Ja nie jestem takim rannym ptaszkiem. Mieszkam w Australii i to dlatego niby tak wczescie jestem na forum.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8599
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:35, 26 Cze '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:


1200 złotych grzywny za produkcję oscypków



„Gazeta Krakowska”: Jest kolejny baca, który został skazany wyrokiem sądowym za robienie oscypków. Organa ścigania nie puszczają płazem przypadków, kiedy bacowie decydują się wyrabiać oscypki bez zdobycia niezbędnego pozwolenia.

Baca z Zębu, Wojciech G., nie jest już jedynym, którego sąd skazał za nierespektowanie unijnego certyfikatu na oscypek, który określa nie tylko sam proces jego wytwarzania, ale również dokładnie region geograficzny, gdzie może być on robiony. Bogdan Kijak, sędzia Sądu Okręgowego w Nowym Sączu, potwierdził nasze informacje, że Sąd Rejonowy w Gorlicach skazał właśnie Jerzego M., bacę pochodzącego z Szaflar, który wypasa owce w Zdyni w powiecie gorlickim. Góral będzie musiał zapłacić 1200 zł grzywny, za to że wyrabiał swoje sery poza tzw. szlakiem oscypkowym. [Sic!!!!! - admin GM]

- Sąd uznał, że mężczyzna ten wyprodukował 100 kg bryndzy i 300 oscypków, w regionie, w którym produkty te nie mogą powstawać. Wartość produktów oszacowano na 7900 złotych – wyjaśnia Bogdan Kijak. – Dodatkowo przygotowywał do wytworzenia produkty warte 200 zł. – dodaje.

Baca Bronisław Stopka, który za swoje oscypki był przesłuchiwany już dwa razy przez policję, nie zostawia suchej nitki nie tylko na Inspekcji Jakości Handlowej Produktów Rolno-Spożywczych, ale w ogóle na pomyśle opatentowania góralskiego przysmaku. – Miałem bacówkę w Jordanowie, a to nie jest na tym całym szlaku oscypkowym. Przyszli do mnie z kontrolą, jakoś w czerwcu w tamtym roku i zaczęli wszystko sprawdzać – opowiada Stopka. – Po jakimś czasie dostałem wezwanie na policję, abym się tłumaczył dlaczego robię oscypki poza określonym rejonem – dodaje.

Baca pomimo tego, że miał wszystkie niezbędne badania sanepidu i weterynaryjne, pozwolenia nie dostał, bo w Jordanowie oscypków nie można już robić. – Do granicy z Bystrą, gdzie w tym roku mam już bacówkę było dosłownie rzut beretem – mówi Stopka.

Paweł Siwiec, rzecznik prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zapewnia, że postępowanie przeciwko bacy zostało umorzone, ze względu na znikomą szkodliwość czynu.

Jan Janczy, dyrektor Regionalnego Związku Hodowców Owiec i Kóz w Nowym Targu załamuje ręce. – Dziwnie w Polsce działa wymiar sprawiedliwości. To właśnie ci bacowie powinni być bardzo surowo ukarani przez sąd. Wytwarzali oscypki na całkiem innym terenie. Wojtek z Zębu, którego rodzina na bacowaniu zgryzła zęby, a pracuje w Jaworkach, nie miał certyfikatu i dostał w drugiej instancji aż pięć tysięcy zł grzywny. Nie wiem skąd ten chłop weźmie tyle pieniędzy – dodaje.

Józef Słowik, „Gazeta Krakowska”

http://wiadomosci.onet.pl
http://www.bibula.com/?p=39807

A co z ogórkami kiszonymi . Tu też przydałby się certyfikat unijny . Ile by tu unia zarobiła .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kosmita




Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 247
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:16, 27 Cze '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Podczas rejestracji jednoznacznie określone zostały parametry oscypka (m.in. maksymalna zawartość domieszki mleka krów rasy czerwonej – na 40%) oraz gminy w których może być produkowany. Ser może być wyrabiany wyłącznie w okresie od maja do września, zaś sprzedawany do końca października. Powinien ważyć od 60 do 80 dkg i mierzyć od 17 do 23 cm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Oscypek
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile