W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
okultyzm, satanizm itp... a bóg, chrześcijaństwo itp...*  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 1472
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łukasz555




Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 200
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:04, 28 Lut '08   Temat postu: okultyzm, satanizm itp... a bóg, chrześcijaństwo itp...* Odpowiedz z cytatem

*kompletnie nie wiedziałem jaka treść tematu byłaby najwłaściwsza.
** informuję, że nie jestem żadnym satanistą (cokolwiek to znaczy).
*** moją intencją nie jest propagowanie treści o "złym" charakterze" tylko zapoczątkowanie dyskusji na ten temat o charakterze naukowym i poznawczym.

http://www.energyforum.pl/printview.php?.....6f1402688f

Nie chodzi o samo zjawisko satanizmu, czy jest to "dobre", czy "złe", ale o jego odniesienie do globalizmu, antyglobalizmu, nowego porządku świata, tego co mamy teraz, chrześcijaństwa, ateizmu, związku z tajnymi organizacjami itp... itd...

Może wywiąże się z tego jakaś ciekawa dyskusja, może do czegoś wspólnie dojdziemy. Co myślicie po przeczytaniu tekstów z linku ? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:17, 28 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli idzie o filozofie satanistów to najlepiej to wyjaśnili tutaj:

http://www.satan.pl/filozofia.php

http://www.satan.pl/eseje.php?id=52

Cytat:
Z satanizmem jest tak, że daje mi możliwość wyboru, niczego nie narzuca z góry. Jeżeli moja dotychczasowa filozofia okaże się nic nie warta- przekonam się o tym za życia, ucząc się na własnych błędach, rozmyślając nad przeszłością. W przypadku innych religii można zmarnować cały swój żywot, gdyż o słuszności danej filozofii przekonamy się (lub nie) dopiero po śmierci.......
http://www.satan.pl/eseje.php?id=55

_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
morgan666




Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 378
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:27, 28 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kazda religia jest takim samym G... bez ktorego wieksza czesc ludzkosci niepotrafi sie obejsc... a tzw "szatanisci" to biedne dzieci z urazem do chrzescijanstwa ale chcace w "cokolwiek" wierzyc...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:35, 28 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepracowywanie tego urazu, o którym piszesz, jest stokroć pożyteczniejsze niż tkwienie w objęciach instytucji religijnej - niczym głupi baran z dzwoneczkiem u łba. Generalnie, sataniści o profilu symboliczno-filozoficznym, posługują się konceptem silnej indywidualności i wolicjonalizmu. Rozsądek nakazuje wskazywać na nich jako na cząstkowe antidotum na obłęd religijny, ale jednocześnie na uwikłanie przeciez w symbolikę chrześcijańską. Nie takie sprzeczności człowiek zapijał i łykał. Ostatecznie, dobrze jest wierzyć w siebie i uwolnić się od majaków. Są lepsze mechanizmy obronne wobec faktu ludzkiej skończoności niż pełen niedorzeczności, sprzeczności i kaleczącego buntu satanizm - jakkolwiek go nie pojmować.

ps: Świadomie nie nie nawiązuję do NWO, bo to temat , o którym tu na forum pisze się czasem sensownie, ale w większości ma to obraz jakiejś psychozy pełnej nadinterpretacji...choć jest nas za dużo na Ziemi. Jak nie rozwiązemy tego płodząc się rozsądnie, to inni to zrobią "nie po dobroci". Ja płakać nie będę, choć mniemam, że tez głowę położę, bo nie należę do finansowej elity.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maras




Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 155
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:03, 12 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

okultyzm szerzy się również na forum onet.pl Rolling Eyes http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,41517598,112911502,4616046,0,forum.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Loopy




Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 4
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:20, 17 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomkiewicz napisał:
Są lepsze mechanizmy obronne wobec faktu ludzkiej skończoności niż pełen niedorzeczności, sprzeczności i kaleczącego buntu satanizm - jakkolwiek go nie pojmować.


Nie ma zbyt wiele dróg pojmowania tego systemu. O ile dobrze kojarzę, są bodaj 3 książki traktowane jako wyznacznik satanizmu, który w ujęciu LaVeya jest niczym innym, jak wolnościową odmianą ateizmu. Dzieci przewracające nagrobki to ofiary propagandy katolickiej, która im wmawia, że prawdziwy satanizm to właśnie to+jedzenie kotów, picie moczu prostytutek, zjadanie dzieci, etc. Sam w sobie satanizm nie ejst w ogóle szkodliwy, a dzięki odrzucaniu powszechnie przyjętych dogmatów jest dobrym poczatkiem do przyjmowania krytycznego stosunku do funkcjonujących w społeczeństwie "wersji oficjalnych".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:58, 23 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest jeszcze taka interpretacja.

http://www.metacafe.com/watch/446740/the_history_of_satanism/
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:03, 24 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj spędziłem święta wielkanocne na wsi jak zawsze,... ( od 10 lat ) w tym samym kościele.. dopiero jednak dzis zauważyłem , że na samej górze wisi krzyż... ale celtycki.. czyli z kołem... a więc... zeitgeist.. prawde nam mówi.... JEZUS CHRYSTUS JEST BOGIEM SŁOŃCA... TO SAMO ZAUWAŻYŁEM W SRODKU KOŚCIOŁA... KRZYZ CELTYCKI PRZEDSTAWIA 4 pory roku.... zime.. wiosne.. jesien... i lato.. astrologiczne to wyglada tak.., że jezus chrytus jest najczescioej przedstyawiany z rękoka wzniosienomi na bok.. a więc ... zresztą..http://youtube.com/watch?v=9LEljS3ib84 ... 2:02 : 3:02... MASONERIA CZCI BOGA SŁOŃCA... KATOLICY CZCZĄ BOGA SŁOŃCA... A BOGIEM SŁOŃCA... JEST PRZECIEZ SZATAN... WG BIBLI.... Rolling Eyes Rolling Eyes a więc chrzescijanstwo zmanipuklowało masy i czci od wieków boga słońca... fascynujące.. co nie ? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Loopy




Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 4
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:04, 24 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przebudzony napisał:
Jest jeszcze taka interpretacja.

http://www.metacafe.com/watch/446740/the_history_of_satanism/


Jak dla mnie słaba, z dwóch powodów:
1) Szukanie prawdy powinno zacząć się od jej najbardziej wiarygodnego źródła. W przypadku grup, takich jak stowarzyszenia, związki, subkultury, etc. najlepiej jest sięgnąć po ich materiały własne. W przypadku satanizmu byłby to LaVey i ew. Crowley.
2) Satanizm z jakąkolwiek religią ma wspólną tylko symbolikę. Szatan nie ejst obiektem kultu, jest tylko "okładką" systemu, zakładającego chodzenie własnymi drogami, dokładnie tak, jak wg mitu uczynił Lucyfer, rzucając Bogu w twarz "non serviam" (nie będę służył). Pomiędzy satanistą, a ateistą, który sam dla siebie decyduje co jest dobre, a co złe, nie ma żadnej różnicy. Te różnice, bzdurne opowieści o tym, że sataniści to banda zwyrodnialców, pojawiają się wyłącznie w źródłach chrześcijańskich, lub innych, w ktorych interesie jest, żeby ludzie nie uwierzyli w to, że samostanowienie o sobie ma sens.

Na koniec teza z gwiazdką*: nie widzę sensu w takich filmach, jak ten do którego link podałeś. Sposób myślenia, jaki za nimi stoi, wyśmiał Umberto Eco w "Wahadle Foucaulta". Historia zawiera w sobie tyle faktów, że można pomiędzy nimi swobodnie lawirować, przedstawiając te, które nam pasują do udowodnienia dowolnej rewolucyjnej tezy. Daenikenowi te same podobieństwa między religiami służą do uzasadnienia tez o kosmitach rządzących planetą, innym do konstytuowania teorii o wielkich spiskach, itd. Jacques Goff nazywa taki sposob postrzegania dziejów "historią głupią". Wg niego, powinno się oceniać procesy, nie wyrwane z kontekstu fakty. W tym przypadku takimi procesami było mieszanie się kultur i, związana z niedoskonałością komunikacji, deformacja wierzeń (nowe religie nie były budowane w świadomości od zera, z reguły uzupełniały dotychczasowe wierzenia, jak np. chrześcijaństwo, które na ziemiach polskich przejęło obyczajowość najważniejszych świąt pogańskich).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
the end




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:45, 21 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy wykład o okultyźmie i nie tylko, warty posłuchania.

http://adakis.wrzuta.pl/audio/bmeq4wLYjA/ks.dr._boguslaw_jaworowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:47, 22 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo prosze o nie łączenie okultyzmu z satanizmem!!!!!
To doktryna K.K łaczy oba te pojecia aby wyeliminowac 2 swoich wrogów.
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pablo-ya




Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 179
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:42, 22 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie satanizm to myśl która mówi że nie ma Boga, aniołów, kosmitów i innych farmazonów, an nawet jeśli są to ch...j z nimi, jesteś tylko ty, twoje potrzeby i pragnienia które musisz za wszelką cenę realizować, idąc po trupach, nie zważając na wszystko. Przede wszystkim dążyć do osiągnięcia potęgi, władzy, chwały.


Cytat:
I) Wzgardz litoscia i slaboscia, albowiem sa one zaraza, która toczy silnego.

II) Nieustannie cwicz swa sile, w niej bowiem twa fortuna.

III) Szczescie znajdziesz w triumfie, lecz nigdy w pokoju.

IV) Ciesz sie postojem, zaprawde lepszym jest od zastoju.

V) Badz dobrym zniwiarzem, a nie zbraknie ci ziarna na zasiew.

VII) Nigdy nie kochaj niczego tak mocno, by smierci tego - nie dojrzec.

VII) Budujac, buduj na skale - nie piasku; i nie na dzis czy jutro - buduj na wiecznosc.

VIII) Pragnij wiecej i wiecej, albowiem podbój nigdy ukonczonym nie jest.

IX) I lepiej smierc wybierz niz ulegnij.

X) Nie twórz dziel sztuki lecz kuj miecze smierci, w nich artyzm prawdziwy.

XI) Ucz sie samego siebie przerastac, niechybnie zatriumfujesz wszystkiemu.

XII) Krew zyjacych, zaiste dobrym jest nawozem dla ziaren nowego.

XIII) Ten widzi najdalej, który zbudowal sobie najwyzsza piramide czaszek.

XIV) Nie odrzucaj milosci; traktuj ja jak balast - lecz badz sprawiedliwym.

XV) Ból i smutek wszystkim wielkim rzeczom za podstawe leza.

XVI) Przyj nie tylko naprzód - takze w góre, albowiem prawdziwa wielkosc jest na szczytach.

XVII) Badz jak poryw nowego wiatru - niszczacy i twórczy zarazem.

XVIII) Pozwól milosci zycia byc celem, lecz wspanialosc uczyn z nich najwyzszym.

XIX) Czlowiek tylko jest pieknym prawdziwie, lecz najpiekniejsza - kobieta.

XX) Odrzuc precz iluzje i klamstwa, zaprawde silnemu - balastem sa.

XXI) Co cie nie zabilo - uczyni silniejszym.


http://masz-mnie-wampirze.w.interia.pl/punkty.html


Cytat:
Przykazania satanistow :


1) Szatan reprezentuje zaspokojenie, a nie wstrzemiezliwosc,

2) Szatan reprezentuje zywa egzystencje, a nie nierealne duchowe mrzonki,

3) Szatan reprezentuje niesplamiona madrosc, a nie obludne samooszukiwanie sie,

4) Szatan reprezentuje dobroc dla wszystkich, którzy na nia zasluguja, a nie degenerujaca milosc,

5) Szatan reprezentuje zemste, a nie nadstawianie drugiego policzka,

6) Szatan reprezentuje odpowiedzialnosc wobec odpowiedzialnego, a nie troske o psychiczne wampiry,

7) Szatan reprezentuje czlowieka jako inne zwierze, czasem lepsze, o wiele czesciej zas gorsze niz te, które chodza na czworakach, zwierze, które dzieki swojemu intelektualnemu rozwojowi, stalo sie najbardziej rozpustne ze wszystkich innych zwierzat,

Cool Szatan reprezentuje wszystkie tak zwane grzechy, poniewaz prowadza one do fizycznego, mentalnego lub emocjonalnego zaspokojenia,

9) Szatan jest najlepszym przyjacielem Kosciola, jakiego ten kiedykolwiek posiadal, poniewaz przez wszystkie te lata dba o jego interesy�


http://masz-mnie-wampirze.w.interia.pl/przykazania.html


Te cytaty trochę śmieszne, ale po przemyśleniu prowadzą do wielkości i potęgi. Zdaje się że są dobrze znane naszym elitom.
_________________
http://fa.most.org.pl/obrazki/bannery/logo.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baccalus




Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:39, 22 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może Lucyfer nie jest upadłym aniołem. Może to tylko wpajany fałsz.
_________________
Admin ograniczył mi liczbę postów do 4, bo krytykowałem policjanta kopiącego człowieka podczas Marszu Niepodległości. Teraz 1/dobę(nie powiedział dlaczego).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baccalus




Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:03, 06 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
1. Nie należy się bać się przypomnieć tak zwaną �herezję marcjońską� z II wieku ne., według której �Bóg� (a raczej demon, w rodzaju perskiego anty-boga Arymana), przemawiający z kart Starego Testamentu, to jest Agent Zła, które promieniuje na świat z �miasta na wzgórzu (Syjon)�. To �ciemne światło� promieniuje zatem dzisiaj szczególnie silnie ze Stanów Zjednoczonych, których kompletnie ogłupiała, w swej znakomitej większości, ludność czczi Staro-Nowotestamentową Jaskinię Zbójców, przez prezydentów USA określaną z patosem jako �the city on a hill�.

http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?t=2248
_________________
Admin ograniczył mi liczbę postów do 4, bo krytykowałem policjanta kopiącego człowieka podczas Marszu Niepodległości. Teraz 1/dobę(nie powiedział dlaczego).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


okultyzm, satanizm itp... a bóg, chrześcijaństwo itp...*
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile