W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Łodzie podwodne do przemycania narkotyków  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Odsłon: 4218
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:53, 17 Cze '11   Temat postu: Łodzie podwodne do przemycania narkotyków Odpowiedz z cytatem

Myślę, że dział "Najnowsze technologie" jest jak najbardziej odpowiedni... Smile Temat sprzed roku, ale interesujący:

Cytat:
Ekwadorskie władze przechwyciły łódź podwodną zbudowaną specjalnie do przemycania 20 ton kokainy. Władze wierzą, że jest to pierwsza tego typu łódź przeznaczona wyłącznie do transportowania narkotyków. Podwodny okręt mierzy nieco ponad 30 metrów, posiada klimatyzację, peryskop i dek obserwacyjny.


Wierzą, że pierwsza.... Laughing

Cytat:
Łódź podwodną odkryto w piątek, gdy w odizolowanym obrzarze dżungli przygotowywała się do swojego pierwszego rejsu. Niecodziennego odkrycia dokonały niedaleko granicy z Kolumbią władze Ekwadoru wraz z amerykańskim Urzędem do Walki z Narkotykami (DEA). Dla lepszego zamaskowania łódź pomalowana była na niebiesko i zielono.


źródło: http://www.wprost.pl/ar/200858/Lodz-podwodna-do-szmuglowania-narkotykow
Fragment filmiku z tego wydarzenia:




Okazuje się, że powyższa łódź podwodna może i była pierwsza, ale nie ostatnia:

Cytat:
Marynarka wojenna Gwatemali poinformowała o przechwyceniu prowizorycznej łodzi podwodnej, zdolnej do pływania w częściowym zanurzeniu, która z pięcioma tonami kokainy płynęła do Stanów Zjednoczonych.


Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,titl.....omosc.html

Tak wygląda wymiana handlowa między Ameryką Południową a Stanami Zjednoczonymi. Smile
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:01, 17 Cze '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o przemytników, to łódź podwodna jest czymś w ich stylu. Pomysłowość tych ludzi nie zna granic. Znałem przemytników ze ściany wschodniej, to co mi opowiadali miejscami równa się z tą łodzią podwodną. Dlatego pomimo wszechobecnej paniki jestem raczej spokojny, bo te matoły w "służbach" nigdy nie będą tak zmotywowane, inteligentne i kreatywne by zapobiec ludzkiej determinacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1987
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:08, 17 Cze '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwolnić rynki od bzdurnych zakazów, nakazów i będzie po przemycie i państwo zarobi (jakby mu dzisiaj było kurwa za mało)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fosfor




Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 160
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:36, 17 Cze '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Czołgi" też już mieli Laughing





http://www.liveleak.com/view?i=04a_1307331947

http://www.businessinsider.com/check-out.....els-2011-5

The Mike napisał:
Jeśli chodzi o przemytników, to łódź podwodna jest czymś w ich stylu. Pomysłowość tych ludzi nie zna granic. Znałem przemytników ze ściany wschodniej, to co mi opowiadali miejscami równa się z tą łodzią podwodną. Dlatego pomimo wszechobecnej paniki jestem raczej spokojny, bo te matoły w "służbach" nigdy nie będą tak zmotywowane, inteligentne i kreatywne by zapobiec ludzkiej determinacji.

Gdyby tylko cały ten potencjał zmarnowany przez idiotyczną wojnę z narkotykami i przemytem można spożytkować na coś innego...
_________________
"... Pierwszy krok do zrzucenia niewoli to odważyć się być wolnym ..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:40, 13 Sie '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nieudana próba przepłynięcia kanału La Manche łodzią podwodną domowej konstrukcji 08.08.2016

Niepowodzeniem zakończyła się próba przepłynięcia kanału La Manche łodzią podwodną napędzaną pedałami – informuje The Times.

Wyczynu próbowało dokonać dwóch Francuzów.

Musieli jednak przerwać wyprawę, gdy w kabinie niebezpiecznie wzrosło stężenie tlenku węgla. Pojawiły się także problemy z sonarem.

Próba zostanie powtórzona po usunięciu usterek.

Budowa łodzi kosztowała autorów pomysłu 100 tysięcy funtów. Przepłynięcie nią kanału zajmie około tygodnia. W tym czasie obaj śmiałkowie będą musieli non stop pedałować, co jakiś czas dając sobie zmiany.

Polskie Radio Londyn
http://prl24.co.uk/aktualnosci.html?id=5.....ia-podwodn
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:53, 14 Sie '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A po co w ogóle usiłowali tego dokonać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Łodzie podwodne do przemycania narkotyków
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile