W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Sprawa pułkownika Budanowa  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wojny i terroryzm Odsłon: 2505
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:53, 13 Cze '11   Temat postu: Sprawa pułkownika Budanowa Odpowiedz z cytatem

Sprawa pułkownika Jurija Budanowa jest jedną z tych spraw z którą konfrontacja nie jest łatwa .
Pułk .Budanow był uczestnikiem wojny czeczeńskiej ,uwielbiany przez swych podwładnych co nie dziwi jako że niejeden z nich zawdzięczał życie wyjątkowej odwadze pułkownika.
Trzeba trafu że akurat ten oficer który jako jeden z niewielu ówczesnych wyższych oficerów nie szafował życiem zwykłych żołnierzy ,akurat on, został oskarżony o uprowadzenie i zamordowanie 18-letniej Czeczenki.
Nie wiem jaka jest prawda ,prawdę zna (jeśli nie liczyć boga ) zabójca (zabójcy ) ,nie wiem czy Budanow był winny czy niewinny ,sądzić mogę tylko po społecznej atmosferze jaka towarzyszyła procesowi i reakcji na wyrok.W obronie pułkownika Budanowa występowały wszystkie polityczne i społeczne siły po za środowiskiem obrońców praw człowieka
Proces był poszlakowy a podczas jego przebiegu złamano wiele kardynalnych zasada procesowo-sądowych.Budanow został skazany na 10 lat więzienia ,zdegradowany ,pozbawiony odznaczeń.
Słusznie czy niesłusznie ale J.Budanow stał się symbolem patrioty który został zdradzony przez wrogą społeczeństwu władzę.
W 2009 r kilkanaście miesięcy przed końcem wyroku za dobre sprawowanie Budanow został zwolniony z więzienia.
W piątek 10 VI br w centrum Moskwy Jurij Budanow został zastrzelony przez nieznanych sprawców 1.Żaden z politycznych komentatorów nie miał ( i nie ma ) najmniejszych wątpliwości że to akt politycznej prowokacji.Nawet data zamachu nie była przypadkowa jako że 13 VI był świętem Federacji Rosyjskiej.
Dziś odbył się pogrzeb Jurija Budnanowa 1 władze wyraziły zgodę na użycie państwowych i wojskowych symboli oraz na oddanie honorowych salw przy grobie zmarłego.
Na pogrzeb prócz rodziny ,przyjaciół ,kolegów ,liderów rozmaitych ruchów ,pojawił sie też W.Żirinowskij który oświadczył że za zabójstwem Budanowa stoją te same siły które dokonały inwazji na Rosję w 1917 r .Powiedział również że zlecenie zabójstwa przyszło z Anglii ( mało nie padło nazwisko Bierezowskij ).Żirinowski wyraził pewność że tak jak kiedyś zabójstwo Kirowa stało się impulsem do wyrżnięcia ówczesnej V kolumny ,tak mord na Budanowie rozpocznie totalną rozprawę ze wspólczesną antyrosyjską V kolumną.Obiecał również że jego partia podejmie kroki zmierzajace do pełnej rehabilitacji pułkownika 1
Na razie obawy specjalistów ( i moje również ) dotyczą tego czy gorliwi a bezrefleksyjni nacjonaliści rozpoczną polowania na niesłowiańskich sprzedawców arbuzów i na aktywistów nawołujących rosyjskie władze do aktywnego wspierania Libii,Syrii ,itd.
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:00, 14 Cze '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po przeczytaniu tekstu rodzą się pytania :
Czy Budanow miał aspiracje polityczne ?
Czy zagrażał obecnie rządzącym ?
Czemu za zamachem na pułkownika , mieliby stać żydzi ? ( czy , żydom chodzi o sianie fermentu i nagonki na mniejszości , po to by przedstawić Rosję w świetle antysemickiego łobuza i ogólnie anty na wszystkie mniejszości ?)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
midgard




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 125
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:10, 14 Cze '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawy post,

tytuł (przypadkowo lub nie) nawiązuje do Sprawy pułkownika Miasojedowa; xiążki autorstwa Józefa Mackiewicza
jednak Budanow o ile został wrobiony wydaje się jeszcze bardziej tragiczną postacią niż Miasojedow który bohaterem narodowym nie był; na marginesie Mackiewicz bardzo wiarygodnie odmalowuje obraz wzajemnych relacji: polskich, rosyjskich żydowskich i litewskich z pierwszej połowy XX wieku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:44, 14 Cze '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Czy Budanow miał aspiracje polityczne ?
Czy zagrażał obecnie rządzącym ?

Politycznych aspiracjach nie miał .A czy był groźny dla obecnie rządzących ? Odpowiedź jest i łatwa i trudna .Dla ruskich "sprawa Budanowa" była poczuciem krzywdy a dla władzy poczuciem winy.Tak sądzę.
Istotę problemu w lapidarny ale trafny sposób przedstawia filmik zmontowany ( "zmontowany" nie w negatywnym tego słowa znaczeniu ) przez jakiegoś użytkownika .Filmik składa się z dwu krótkich częsci w pierwszej pokazano jedną z ostatnich wypowiedzi Ahmata Kadyrowa , a w drugiej wypowiedź W.Putina przyjmującego na Kremlu premiera Ramzana Kadyrowa obejmującego funkcję po śmierci ojca zabitego w plemiennych dintojrach.
Nie chce mi sie na potrzeby jednego postu dodawać napisy do filmu dlatego przetłumaczę go tu i teraz ( znajacy j.niemiecki mogą czytać będace tam napisy )
"Czy to prawda że pan wcześniej nawoływał Czeczeńców aby każdy z nich zabił 100 -150 Rosjan ? Ahmat Kadyrow :Nie .Ja w 1995 /1996 roku wzywałem Czeczeńców aby zabijali tylu ilu mogą .Ja nie mówiłem 100, 150 czy 200 ,ja mówiłem ilu możecie .Ja wtedy wzywałem do Dżihadu - to nie sekret ,ale o 150 nie mówiłem
Putin : na przestrzeni 4 lat prezydent Czeczeńskiej Republiki Ahmat Kadyrow wykazał się odwagą i spłacał j dług przed swym narodem .To był prawdziwie heroiczny człowiek ,całą swą działalnością utwierdzał że nie ma i nie może być znaku równości między bandytami i terrorystami a całym narodem."

Polityka ,pragmatyzm, ale to mogło boleć i bolało,ciągle boli.Więc jeśli pułkownik Budanow mógł stanowić zagrożenie dla rządzących, to wyłącznie w takim sensie że jego "sprawa " odpowiednio "podgrzewana" była ,ba ! jest solą na ranę a wywołany tym bój automatycznie kieruje się przeciw rządzącym.( wystarczy poczytać zamieszczane w necie komentarz )
Obecny na pogrzebie Oleg Kaszyn ,ten sam Kaszyn o pobiciu którego dzielnie doniósł pewien użytkownik, ale skoro okazało sie że pobicie obciąża wielu a najmniej Putina stracił zainteresowanie sprawą ,więc ów Kaszyn napisał reportaż zamieszczony w dzisiejszym kommersancie http://www.kommersant.ru/doc/1659554
Z tej krótkiej i suchej relacji wyłania się ,nie daj boże przyszły kierunek rozwoju "sprawy Budanowa "
"Mamy nowego świętego ,On, razem z Aleksandrem Newskim ,Dymitrem Dońskim,Jewgenijem Rodionowem* ,będzie modlił się za nas wszystkich " - powiedział kapłan prowadzący ceremonię
"Przyszłam prosić pana pułkownika a przebaczenie za to że jesteśmy tchórzami " - powiedziała zapłakana nauczycielka Klaudia Nesterowa.
"Czeczeńcy bronią swoich a my swoich nie bronimy " - ktoś się uskarża "Nieprawda ,ruscy nie porzucają swoich na wojnie ,mamy długie ręce dosięgniemy wszystkich ,za wszystko się zemścimy " - odpowiada członek rosyjskiego ruchu monarchistycznego ,Dymitr.
"Trzymaj się droga ! chowasz bohatera ! " - zawołał ktoś z tłumu do wdowy która przywarła do trumny i nie chciała jej odstąpić .
"Jesteś żydem a wypowiadasz się w imieniu ruskiego narodu ,dość już autokreacji ,niech mówią żołnierze" - woła ktoś do Żirinowskiego który jak zwykle nie traci rezonu i odpowiada " Żołnierze będą mówić w imieniu żołnierzy ja mówię w imieniu deputowanych Dumy "
Takie oto nastroje dominowały na pogrzebie i należy mieć nadzieję że nie rozleją się szeroką falą .Warto też zwrócić uwagę na wyniki ankiet zamieszczonych pod reportażem ,szczególnie na środkową (drugą od góry) pytanie :"Budanowa skazano dlatego że sąd udowodnił mu winę czy był to krok pojednawczy z Czeczeńcami ? 61% (czerwony kolor ) to był krok pojednawczy z Czeczeńcami , 20% (kolor szary ) udowodniono mu winę .

*Jewgienij Rodionow prawosławny świety ,w 1996r ścięty w Czeczenii w dniu swoich 19-stych urodzin za odmowę przyjęcia islamu 1
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wojny i terroryzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Sprawa pułkownika Budanowa
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile