W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Uwaga! Znajdujesz się w jednej z sekcji autorskich forum.
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną cenzurę w tym wątku.
Moderatorem tego tematu jest jego założyciel czyli autor pierwszego posta.

Ucieknij inflacji, zabezpiecz się - złoto i srebro  
Podobne tematy
Spirala w dół już się chyba zaczyna kręcić2362
Upadek papierowego pieniądza wg. Geralda Celente39
Nadchodzący kryzys systemu bankowego i hiperinflacja dolara 127
Pokaz wszystkie podobne tematy (35)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
33 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Odsłon: 49746
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Co myślisz na temat zakupu metali szlachetnych?
TAK, już kupiłem srebro i/lub złoto (fizyczne)
27%
 27%  [ 16 ]
TAK, już kupiłem srebro i/lub złoto (papiery wartościowe)
1%
 1%  [ 1 ]
Mam zamiar kupić srebro lub/i złoto
16%
 16%  [ 10 ]
NIE, inwestycja w metale szlachetne, to poroniony pomysł - szkoda mi kasy
30%
 30%  [ 18 ]
Nie mam zdania. Muszę się jeszcze zastanowić, czy w to dobry pomysł
23%
 23%  [ 14 ]
Wszystkich Głosów : 59

Autor Wiadomość
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:30, 26 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Marc Faber: "Gold Is Quite Oversold. I Will Consider Buying Gold Over The Next Two Days"

Zdaniem Marca Fabera złoto spadło tak nisko, że warto dokupić.
(Jeśli ktoś nie zauważył, to były bardzo ładne spadki i osobiście również polecam dokupić srebra i złota)
http://goldsilver.com/video/marc-faber-g.....-two-days/
_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bofain




Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 158
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:04, 26 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzie w polsce można kupić złoto inwestycyjne w normalnym sklepie/banku w normalnej giełdowej cenie i przede wszystkim gdzie to złoto można odsprzedać po cenie giełdowej? sklepy internetowe odpadają , jakoś nie widzi mi się odbieranie sztabek złota w liście poleconym od listonosza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:27, 26 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
(Jeśli ktoś nie zauważył, to były bardzo ładne spadki i osobiście również polecam dokupić srebra i złota)


Gdzie wy młotki widzieliście te spadki? Bo jak na moje to od bez mała 4 miesięcy (a po prawdzie pewnie jeszcze dłużej) ceny złota rosną. Chyba nie mówicie o tych korektach ze trzy dni temu co srebro poleciało?. Trzeba być nieźle w tyle żeby teraz na górce kupować złoto, kiedy jest napakowane na maksa. "Spadki były" - dobre sobie. Złoto tak jak wszystkie bańki spekulacyjne spotka kiedyś ten sam los. Gdybym je miał to teraz jest najwłaściwsza pora żeby myśleć o sprzedaży. No, ale róbta co chceta.
A dla ciebie bofain, służe informacją (pewnie nie masz internetu i ciężko ci poszukać): idziesz sobie do oddziału NBP z 13k w kieszeni itam w okienku kasowym rozmawiasz z miłą Panią i zamawiasz sztabkę 100g. a odsprzedajesz gdzie chcesz. Możesz nawet na allegro. Ale kupna na allegro nie polecam. Ale ale, łośku, nie musisz kupować sztabki. Co jeśli zacznie gwałtownie spadać? Polecisz do biedronki i rozmienisz na drobne? Złoto możesz kupić np tu:
http://www.plus500.pl/?gclid=COPJjPjGu6sCFcWFDgodFTmJsw
Acha, pardon, zapomniałem że nie masz internetu.
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:54, 26 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bofain napisał:
gdzie w polsce można kupić złoto inwestycyjne w normalnym sklepie/banku w normalnej giełdowej cenie i przede wszystkim gdzie to złoto można odsprzedać po cenie giełdowej? sklepy internetowe odpadają , jakoś nie widzi mi się odbieranie sztabek złota w liście poleconym od listonosza

Chyba nigdzie.
W tym właśnie sęk, że nawet obieg złota kontrolują mennice państwowe poszczególnych krajów. Jedyne co jest bite, to takie właśnie złote monety lub minisztabki z grawerką, próbą itd. Gdyby się nagle pojawiły jakieś tanie, lewe sztabki, to pewno ktoś szybko by się do tego przypieprzył.

Bardzo ciekawy artykuł słyszałem w radio o polskich poszukiwaczach złota, którzy oczywiście nie ujawniają swoich znalezisk, z powodu znikomej szansy odzyskania nawet 10 procent znaleźnego.
A poszukują złota które ukryli hitlerowcy wycofując się przed ruskimi na zachód. Głównie w górach sowich, i innych miejscach gdzie teoretycznie stacjonowali. Ciekawy reportaż.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:18, 27 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Złoto w PL można kupić chociażby w NBP, ale jeśli ktoś zna lepsze i tańsze sposoby, to piszcie. Ja nie kupuje w PL, bo jest duży VAT. W Szwajcarii nie ma VATu na złoto, niestety na srebro jest najwyższa stawka VAT, ale to w porównaniu z PL tylko 8%, więc nie jest tak źle.

@AQuatro: jeśli masz fajny reportaż, to zapodawaj linka Wink

I na koniec otucha dla tych, którzy kupili na "górce". Złoto i srebro będą dalej rosły. "Hossa ma to do siebie, że wchodzi schodami, ale od czasu zjeżdża windą" - albo jakoś tak Wink)



_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nihil novi




Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:10, 27 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jordii napisał:
Złoto w PL można kupić chociażby w NBP, ale jeśli ktoś zna lepsze i tańsze sposoby, to piszcie. Ja nie kupuje w PL, bo jest duży VAT. W Szwajcarii nie ma VATu na złoto, niestety na srebro jest najwyższa stawka VAT, ale to w porównaniu z PL tylko 8%, więc nie jest tak źle.


z tym Vat`em to jest podobnie u innych jak i u nas. Na złoto "jeszcze" nie ma (chociaż PO robiło już zakusy), a na srebro jest 23% -dlatego mimo nizszych cen srebra (na świecie) u nas trochę mniej opłacalne-z powodu właśnie Vatu.
W Niemczech na monety srebrne jest 8%Vat`u, za to na sztabki srebrne już normalny Vat, podobnie pewnie w Szwajcarii.

gdzie jeszcze kupić?
np już długo w Polsce
https://e-numizmatyka.pl/portal/strona-glowna/zloto.html
_________________
"Podobało Mu się narodzić w ubóstwie, przyjąć na siebie słabość dziecięcego wieku, a w obrzezaniu piętno grzesznika" - Historya Młodości Jezusa (1825r)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:01, 29 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żebyś nie myślał jordi, że na bank masz rację, tu mam pewną ładną panią która ci wyjaśni dlaczego dolar jest bezpieczniejszą inwestycją niż złoto. otóż ona uważa, że dolar jest bezpieczniejszy od złota gdyż złoto nie jest niczym zabezpieczone - a dolar jest zabezpieczany przez rząd USA Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:52, 29 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaa.... no chyba, że tak. Nie pomyślałem o tym. Ta pani na pewno ma rację, w końcu ma takie ładne piersi... yy oczy chciałem powiedzieć Wink)
_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
BożenaSz




Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 15
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:24, 12 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tragiczny kryzys, o którym wcześniej wspominano, może w niedługim czasie - ( a wiele wskazuje na to, że w następnym roku z powodu klęsk jakie miały miejsce tego lata), spowodować ogólny brak żywności. Pieniądze stracą swą wartość i nic nie będzie można za nie kupić. Tylko za złoto można będzie kupić pożywienie. Należałoby się zastanowić nad tym, komu tak zależy na naszym złocie i dlaczego trzeba je właśnie teraz ludziom "dobrowolnie" odebrać. Gdy zadamy sobie pytanie na jaką okoliczność mielibyśmy zaopatrywać się w złoto, i odpowiemy sobie: żeby w razie czego kupić chleb, to można zamiast inwestować w złoto zainwestować w taką żywność, dzięki której przeżyjemy. Na czas drożyzny można jeszcze za niewielkie pieniądze kupić na giełdzie worek mąki, ryżu, kaszy gryczanej, soi. W szczelnie zamkniętych pojemnikach mogą dwa lata być przechowywane. Jeśli umiemy piec chleb żytni na naturalnym zakwasie, jak zrobić tofu, można się mniej przejmować kryzysem. www.bozenaszymborska.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:45, 21 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


W skrócie:
- popyt na fizyczne srebro jest ok 1:1 w stosunku do popytu na złoto (przy czym stosunek cen srebra do złota jest ok 1:50). Wielu handlarzy ma problem ze zdobyciem fizycznego srebra (mogę potwierdzić tę ifnormację - wiem, że mennice nie dostarczają zamówionych ilości dystrybutorom)
- srebro jest obecnie bardzo tanie.
_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:01, 18 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


program z udziałem Jamesa Ricardsa dot. wojen walutowych, zbrojnych i złota. Polecam.
Co do książki Ricarsda, to jeszcze nie czytałem. Miał ktoś już to
http://library.nu/docs/GQECBF9AXR/Curren.....l%20Crisis
w rękach i może pokusić się o recenzję?
_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:07, 23 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niemiecki rząd przerabia właśnie na monety 150tys uncji złota z rezerw swojego banku centralnego.
Niektórzy twierdzą, że jest to krok w kierunku powrotu Niemiec do waluty opartej na złocie.
Pożyjemy zobaczymy.

Cytat:
Earlier this morning the anti-gold brigade was foaming in the mouth on the news that the German central bank had for the first time in a year sold gold. As it turns out they were half right: the bank indeed sold gold: a 'whopping' 150,000 toz or about $250 million worth... But not in the open market, and not even to natural buyers of physical like Sprott and everyone else not infatuated with voodoo theories of infinite repoability of debt. They sold it to the German ministry of Finance... to mint commemorative coins. Coins which we are now confident will be promptly mopped up by the general public. Following the sale Germany will be left with a modest 109,194,000 troy ounces, enough to allow the country to gladly tell Europe to do some anatomically impossible things and to fall back to a hard asset baked currency if and when it should so desire.

reszta: http://www.zerohedge.com/news/germany-se.....-you-think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:32, 30 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mieliśmy swoją hiperinflację, a w poniższym wywiadzie opowieść o tym jak to wyglądało w Jugosławii. Jestem ciekaw jak to będzie wyglądało w "zachodznim świecie"


_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:29, 01 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Centralne banki przygotowały nam świeżutką porcję nowych pieniążków na ratowanie banków. Oczywiste jest, że odbywa się to naszym kosztem, bo efektem ubocznym jest inflacja.
Peter Shiff na ten temat. POLECAM!


_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:37, 02 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam odpowiedź na pytanie dot. złota i srebra (od 1:00:5Cool. Zachęcam również do wysłuchania całego wykładu. Moim zdaniem jest bardzo dobry.


_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rusty




Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:38, 26 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak, kupujecie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:17, 27 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej! Całkiem możliwe, że to już ostatnia taka wyprzedaż. Smile

Marc Faber: “I Have A Very Special Stock Tip For You. The Symbol Is G-O-L-D”
http://www.bloomberg.com/video/82357630/#ooid=ZjaTM0MzpzJApeTq6S4UzNj65aUnJ_vz
_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:24, 27 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rusty napisał:
I jak, kupujecie?


TAK. Stawiam na jedna karte. Albo bede bogata albo pojde a torbami. Raz sie zyje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rusty




Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:28, 27 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że w dłuższym okresie czasu raczej się wzbogacisz Wink

Inwestujecie w metale "fizyczne", czy raczej certyfikaty? Przy tej pierwszej opcji VAT wydaje się nieunikniony, kupując od przedsiębiorcy, ale dopiero zaczynam się wgłębiać w temat, więc może czegoś nie wiem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:03, 28 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rusty napisał:
Myślę, że w dłuższym okresie czasu raczej się wzbogacisz Wink

Inwestujecie w metale "fizyczne", czy raczej certyfikaty? Przy tej pierwszej opcji VAT wydaje się nieunikniony, kupując od przedsiębiorcy, ale dopiero zaczynam się wgłębiać w temat, więc może czegoś nie wiem Smile


Get rich or die tryin' Smile

Jezeli chodzi o VAT to jest kilka miejsc w Europie gdzie nie trzeba go placic jak Szwajcaria, Liechtenstein, Monako, Andorra czy Channel Islands. Moze byc tak, ze bardziej bedzie ci sie oplacac wsiasc w samolot niz placic na te pasozyty. Przy podejmowaniu decyzji musisz tez wziac pod uwage Capital Gains tax, a podobno nasz wspanialomyslny rzad zmienil to i owo w tej kwestii Twisted Evil

http://podatki.onet.pl/zyskami-ze-zlota-.....rasa-detal

Moim zdaniem nie ma sie co bawic w certyfikaty, chyba po to kupujemy metale szlachetne zeby uciec od papieru, ale jak sie komu podoba- niektorzy inwestuja w kopalnie zlota np. popularnoscia cieszy sie Perth Mint w Australii
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rusty




Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:33, 28 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezłe wieści, muszę przyznać Smile
Ja również nie bawię się w certyfikaty- lubię dotyk metalu Wink
Chociaż ostatnio myślałem o zakupie akcji KGHM, ale to raczej w ramach "zabawy", niż poważnej inwestycji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 10.000 mBTC

PostWysłany: 12:43, 31 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:05, 31 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny wykład, ale, to o czym on mówi dotyczy jakby tylko dolara z złota (srebra). Gdzie w tym wszystkim inne dobra materialne.

Załóżmy, że stanie się cud i postanowią zrobić dolara nieminowanego w złocie. Wtedy faktycznie cena uncji wzrośnie kilkukrotnie w sensie dolara ale co z cenami takich rzeczy jak domy czy telewizory, albo woda.
Czy one będą miały tę samą cenę w sensie dolara ?
Zadam pytanie inaczej, czy relacja $/złoto jest taka sama jak Dom/złoto ?
Prawdę mówiąc wątpię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:28, 03 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kozmar. Zgadza się, drukowanie pieniądza (w tym również złotówki, zerknij na nbp - podaż pieniądza od zeszłego roku wzrosła o 10%, co oznacza inflację o 10% a nie 4.5% jak podają) oznacza wzrost wszystkich cen. Nie tylko złota, lecz również chleba, kartofli, czynszów etc.

Twoje pytanie jest bardzo dobre i załóżmy nawet, że stosunek ceny złota do np. ceny chleba będzie stały (w tej chwili za 1oz można kupić na śląsku ok 1200 chlebów; 1chleb=4.55zł) to zamieniając złotówki na złoto zabezpieczasz się przed utratą wartości złotówki. Możesz kupić oczywiście inne rzeczy, ale co? Nieruchomości? - jako pierwsze stracą na wartości jeśli tylko zacznie się walka z inflacją (stopy procentowe w góre, nieruchomości w dół). Miedź? - gdzie to będziesz trzymał? Samochód - jak wszystko co higtec traci na wartości? Do tego pamiętaj, że póki co na wszystkie towary masz VAT. Złoto jest z niego zwolnione, więc, moim zdaniem jedyną alternatywą dla szmatławych dolaró, euro czy złotówki są właśnie metale szlachetne.
Im więcej osób zacznie dostrzegać spadek wartości lokalnych papierowych bezwartościowych pieniędzy, tym więcej osób będzie zamieniać to kolorowe konfetti na metale. A tutaj już zgodnie z twardymi zasadami rynku, popyt kieruje ceną. Złota nie da się "dodrukować". Trzeba go wydobyć, a to kosztuje (czas i energię).

Dlatego właśnie wydaje mi się, że w nadchodzącym czasie będziemy obserwować wzrost wartości złota względem prawie wszystkiego innego. Oczywiście będą duże wzrosty i duże spadki, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość i mocne nerwy.

Polecam ostatni wywiad z Marciem Faberem. Mówi właśnie o obecnej sytuacji i o złocie: http://www.youtube.com/user/DoomBoomGloom?feature=watch#p/u/1/lvuQvuMhLD0
_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rusty




Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:30, 03 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jordii napisał:
Kozmar. Zgadza się, drukowanie pieniądza (w tym również złotówki, zerknij na nbp - podaż pieniądza od zeszłego roku wzrosła o 10%, co oznacza inflację o 10% a nie 4.5% jak podają) oznacza wzrost wszystkich cen. Nie tylko złota, lecz również chleba, kartofli, czynszów etc.


Tak, tylko że nie działa to tak od razu- ceny nie dostosowują się natychmiast do wzrostu podaży pieniądza.
Być może oficjalne wskaźniki pokażą zauważalny wzrost inflacji za kilka miesięcy- BYĆ MOŻE, ponieważ wiadomo, jak to jest ze statystyką, szczególnie państwową Wink

Tym niemniej dzisiaj złoto 1600 dolarów/uncja, srebro prawie 30 Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11   » 
Strona 4 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Ucieknij inflacji, zabezpiecz się - złoto i srebro
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile