W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Dawnych wspomnien czar  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 4119
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:17, 17 Sty '08   Temat postu: Dawnych wspomnien czar Odpowiedz z cytatem

Byl rok 1962.Polska podobnie jak inne baraki w sowieckim Gulagu powoli wracala do "normy' po latach stalinowskiego terroru.W 1962 roku jednym z pierwszych pisenkarzy ,ktorzy przyjechali z 'achodu' byl Wloch-Marino Marini.
Moze dlatego wladze nie obawialy sie go wpuscic bo we Wloszech partia komunistyczna byla wtedy jeszcze bardzo silna:)

Piosenki takie jak "Marina ,marina " ,"Kriminal tango" i inne ,prosciutkie i banalne ale wolne od soc-realizmu byly jak swiezy wiatr w smierdzacej celi.

A jedna z nich ,"Nie placz kiedy odjade", ktora Marino spiewal po polsku do jakies nieznanej polskiej muzy przeszla do historii.

Wiesc ludowa mowi ,ze w Warszawie doszlo do bojki w ktorej wzielo udzial kilkanscie pan o to ,ktorej z nich ow tytul "Muzy Mariniego" przysluguje.
A piosenka-ocencie sami.
Takiego naiwnego idealizmu juz dzisiaj nie ma...



Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
simonwron




Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 129
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:28, 17 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerzy chyba ci pranie mózgu zrobili, lepiej dobrze sprawdź czy jakiegoś implanta nie masz. ty o piosence ? a gdzie ci podli żydzi się podziali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kredki




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:07, 17 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak szczerze, a co to kogo obchodzi na forum o prawdzie? Jeśli ktoś chce poczytać o włoskich piosenkarzach to wchodzi na stronę o włoskich piosenkarzach!
_________________
Kochaj Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:48, 17 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kredki napisał:
Tak szczerze, a co to kogo obchodzi na forum o prawdzie? Jeśli ktoś chce poczytać o włoskich piosenkarzach to wchodzi na stronę o włoskich piosenkarzach!


Kredka,ty juz lepiej podawaj gwozdzie.To jest forum o prawdzie.Prawdzie czasu,prawdzie o ludziach.Jeszcze nie wykumales?


Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:49, 17 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

simonwron napisał:
Jerzy chyba ci pranie mózgu zrobili, lepiej dobrze sprawdź czy jakiegoś implanta nie masz. ty o piosence ? a gdzie ci podli żydzi się podziali.


Widzisz,ja jestem..wieloczynnosciowy i uniwersalny antysyjonista.Wtedy gdy nie musze byc na ich poziomie staje sie czlowiekiem...

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:23, 18 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Poloz glowe na moim ramieniu"
.Paul Anka mial 18 lat gdy to zaspiewal po raz pierwszy...

Ile to dziewczyn chcialem na to zlapac. ..A ile razy sie udalo?
Szkoda gadac..



Z tym chwytem bylo juz lepiej :'Puppy love"

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
joordano




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:04, 18 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro zrobiło się tak sympatycznie ;
Osobiście preferowałem mniej ckliwe lecz bardziej dosadne piosenki,które też posiadają swój niepowtarzalny klimat .



Niegdyś na biwakach to dziewczyny łapałem na tę piosnkę


Ech ,stare dobre czasy - kiedy było wiadome kto jest twym wrogiem a kto przyjacielem.A i ludzie względem siebie byli jacyś lepsi .
Nawet złodzieje mieli swój honor.
Jerzy ,nie chcesz chyba powiedzieć że są to piosenki twej młodości Wink .
Może zaprezentujesz coś bliższego swemu wiekowi ?.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:03, 18 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile W jakims sensie to sa piosenki mojej mlodosci bo 1962 mialem 8 lat czyli wtedy gdy moj ojciec chrzestny zabral mnie na koncert Marino Mariniego zrobilo to na mnie ogromne wrazenie.Moze stad zostalo mi juz na zawsze chyba zamilowanie do wloskiego "bel canto".

Moje zaiteresowania muzyczne sa raczej szerokie,Mlynarskiego tez bardzo lubie ale nie wybrasz sobie chyba ostrego tanga-przytulanga z dziewczyna ,ktora chcesz zapamietac dotykiem ,do "Wczasow zimowych".
Tamte piosenki nadawaly sie znakomicie i pod tym katem byly uzywane celowo Smile
Ale sentymnet do tych starosci mam od zawsze i nic nie poradze.
Ale "Schody do nieba "Led Zeppelin tez bardzo lubie.
I Pavarottiego rowniez...
Sam widzisz ,przypadek kliniczny Smile

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:22, 18 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


To chyba dlatego ,ze mam ogromna slabosc do piosenki francuskiej ..Tez...

Zapytalem kiedys pewn dame czy umie po francusku ,liczac na to ,ze moze cos mi przetlumaczy a ona mi powiedziala: "Umie ale sie brzydze.."
Sam musialem tlummaczyc.. A czesc na migi..Smile






Tutaj fajne instrummentalne nagranie "guarda che luna" (kliknij na entre)

[youtube]http://web.tiscali.it/fredbuscaglione/[/youtube]

Zgodnie z propozycja zblizam sie do czasow bardziej wspolczesnych Smile-Aznavour
http://www.youtube.com/watch?v=an8FHGJRLIs
[youtube][/youtube]

Tutaj moj ulub iony kawalek ,szkoda ze napisy tylko po angieslku ,ale lepsze to niz nic..



I to by bylo na tyle

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zaspany




Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 115
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:56, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

joordano napisał:
Skoro zrobiło się tak sympatycznie ;
Osobiście preferowałem mniej ckliwe lecz bardziej dosadne piosenki,które też posiadają swój niepowtarzalny klimat .



Niegdyś na biwakach to dziewczyny łapałem na tę piosnkę


Ech ,stare dobre czasy - kiedy było wiadome kto jest twym wrogiem a kto przyjacielem.A i ludzie względem siebie byli jacyś lepsi .
Nawet złodzieje mieli swój honor.
Jerzy ,nie chcesz chyba powiedzieć że są to piosenki twej młodości Wink .
Może zaprezentujesz coś bliższego swemu wiekowi ?.


Jordano!!! I Jerzy!!!

To cudowne ze wygrzebaliscie te piosnki i melodie sprzed lat! To tak mocno i niezbicie swiadczy ze Polacy od zawsze byli LUDZMI!!! Ze ,kochali i tworzyli swa kulture, spiewajac,tanczac i zyjac tak samo jak inne narody.
Kiedy mieli wiec czas na anty-semityzm?... gdy brakowalo go na milosc, bo tak szybko uplywal... Ile zawarto mieszanych polsko-zydowskich malzenstw, i tych z prawdziwej milosci oczywiscie??? Tego nikt nie zliczy i nie liczyl bo mlodosc ma swoje prawa i chce by przewodnikiem w ich zyciu byla milosc wierna i dozgonna!. I przychodzi ktos taki jak Mendel- Gross i usiluje nam wmowic ze Zydzi ( w tym i Zydowki) bali sie Polakow-mordercow i szmalcownikow... ze Polacy potrafia stwarzac jedynie kulture strachu i smierci???... Obys juz do konca swoich dni zyl w strachu przed smiercia ,lajdaku ktory zycie zawdzieczasz Polakom!

Pozdrawiam Jordano i Jerzego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
$iemo




Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 210
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:28, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A potem się okazało, że on jest zaklęty w jej prześcieradło.
Nie kupuj lodówki, bo i tak nie pada.
_________________
...Nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:51, 21 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Jerzy - poruszyłeś pewne czułe struny tym przypomnieniem Marino Mariniego. Tę piosenkę "Nie płacz kiedy odjadę" śpiewano jeszcze przez wiele lat póżniej wszędzie - indywidualnie po pijaku, na imprezach zbiorowych typu dancingi czy zabawy ludowe, aż stopniowo została wyparta na margines przez burzliwy rozwój muzyki zwanej wówczas big-beatową.

To były inne klimaty, inny świat, bezpieczny i przewidywalny. Pomimo tej całej propagandy komunistycznej, ludzi byli jacyś inni - weseli, towarzyscy, inna była atmosfera w pracy, pozbawiona elementów wyścigu szczurów. Jakoś nikt nie odczuwał specjalnie ciążaru tego "jarzma komunistycznego reżimu", którego obecność odreagowywano przy pomocy niezliczonej liczby kawałów politycznych. W tej atmosferze, nikt nie zastawiał się nad spiskami światowymi czy nad prawdziwością lotów na Księżyc.

Prawda, że każdy człowiek ma tendencję do subiektywnego idealizowania wszystkiego, co pochodzi z okresu młodości. Ale prawda obiektywna jest taka, że nie było wówczas bezdomnych, bezrobotnych, dzieci nie chodziły głodne do szkoły, nie było mafii i pospolitego bandytyzmu, w zasadzie wszędzie można było czuć się bezpiecznym. Ale mieliśmy mówić o muzyce. Niestety, jak mówi porzekadło, skojarzenia to przekleństwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zaspany




Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 115
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:27, 21 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

$iemo napisał:
A potem się okazało, że on jest zaklęty w jej prześcieradło.
Nie kupuj lodówki, bo i tak nie pada.

.. Nie polemizuj z idiota,najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem pobije doswiadczeniem....

Kolego $iemo

Jesli to dla mnie Twoja tak odkrywcza rada . to serdecznie dziekuje za nia ... bo skorzystam dla swego dobra. Odkryles nieznana mi "prawde o swiecie'... jaka szkoda ze tylko tym idiotow...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
joordano




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:30, 26 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak dla odświeżenia tematu ,coś co wstrząsnęło moim pokoleniem w latach "80 -tych



Tematy wciąż aktualne ,czyli nierozwiązane





I wciąż , wciąż tak bliskie...




Pozdrowiam i ja Zaspanego.
To miłe że jeszcze ktoś dostrzega TE rzeczy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Dawnych wspomnien czar
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile