W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Znamię Bestii  
Podobne tematy
Posąg bestii a prawo niedzielne43
Znamie bestii10bez ocen
chipy RFID w TVP42
Pokaz wszystkie podobne tematy (13)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 19959
Strona:  «   1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:18, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgaduj, tylko czytaj Pismo z wiarą i proś o dar zrozumienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:05, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iarO, dlatego, ze konflikt pomiedzy Bogiem a szatanem rozgrywa sie o to, czyje Prawo, a tym samym, ktora z tych dwoch osob jest prawowitym wladca i prawodawca, nie tylko na tej planecie, ale w skali calego wszechswiata. Czwarte przykazanie dekalogu mowi, ze Jedynym Panem i Prawodawa jest Bog, natomiast dekalog katechizmowy rzymski nie wskazuje wogole na nikogo, kto jest prawowitym wladca calego Uniwersum. Zobaczcie sobie 7 werset 14 rozdzialu Objawienia,tzw. pierwsze ostrzezenie dla mieszkancow ziemi, w ktorym aniol wzywa mieszkancow ziemi wszystkich bez wyjatku, by komu oddali poklon i ktorego przykazania biblijnego te slowa sa cytatem. Sami sobie to sprawdzcie. Iakurat dlaczego w slowachtego wielkiego wezwania aniol cytuje nie cokolwiek innego, tylko wlasnie to przykazanie? Idlaczego jest ono takbardzo wazne? Co do chipa, to nie twierdze, ze go nie bedzie, ale ze bedzie to tylko kwestia techniczna ze strony czysto fizycznej kontroli populacji mieszkancow ziemi,natomist walka toczy sie w sferze duchowej, to znaczy nie z cialem i krwia! Toczy sie o nasze serca i umysly, bo tylko w nich podejmowane sa przez czlowieka suwerenne i ostateczne decyzje dotyczace jego wlasnego zycia wyplywajace z jego wolnej woli. Jesli w sercu swoim opowiesz sie nawet jesli przyjdzie ci za to zaplacic zyciem, po stronie Chrystusa, to zadne straszenie cie, a nawet na sile wszczepienie ci przez podwladnych ksiecia ciemnosci jakiegos tam chipa nic diablu nie da, bo nie zdobyl ostatecznej reduty, ktora jest Twoje serce, a nie zaden chip. I diabel, az za dobrze to wie. Dlatego zdumiewaja mnie ludzie, ktorzy nie moga zobaczyc takprostej rzeczy? Serdecznie was pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:37, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klakier napisał:
...ale co do 2/3 co zginą to się nie zgodzę... tu chodzi o coś innego nie o faktyczne wymarcie 2/3 to tak samo musiało by być z drzewami itp... a to nie ma sensu w tym tkwi coś innego...


No to wytłumacz. Trudno przyznać Ci się do błędu?

KiaOra, co zrobisz gdy przyjdzie taki czas, kiedy każą Ci wybierać - chip, albo "radź se sam"? (oczywiście przypuszczam, że drugi wariant nie będzie taki lekki jak podałem w przykładzie..).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:59, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P.S.1
Ze chodzi o czwarte przykazanie biblijnego Dekalogu jako Pieczec Boga i niedziele jako znamie bestiijeszcze raz wroce do historycznego wydarzenia jakie mialo miejsce w 1889 roku w USA, a mianowicie toczacego sie wowczas boju przed Senatem Stanow Zjednoczonych, a dotyczacego wprowadzenia na calym terytorium USA tzw. ,,Prawa Niedzielnego'', ktore obowiazywaloby wszystkich mieszkancow USA bez wyjatku, bez wzgledu na ich przekonania religijne, i ktore to prawo mialo obowiazywac pod karami grzywny, do kary wiezienia, a w drastycznych przypadkach jego nieprzestrzegania do... KARY SMIERCI wlacznie! Jedynym, ktory temu prawu sie wowczas przeciwstawil byl prof. historii na Berrien Springs College Alonso Trevir Jones. Po wielkiej batalii ostatecznie walke te wygral Jones, choc na poczatku z gory zostal uznany, ze on jak ijego argumentacja przeciwko wprowadzeniu za pomoca ustaw karnych praw religijnych na terytorium USA skazana jest na pozarcie. Pytanie dlaczego chciano wprowadzic prawo niedzielne w formie ustawy karnej? Wynika ono przeciez WYLACZNIE z motywow RELIGIJNYCH, choc jak obludnie i falszywie argumentowano, mialo to prawo byc oczywiscie wprowadzone, jakzeby inaczej dla dobra i bezpieczenstwa wszystkich? Czy nie przypomina wam to czegos, co dzisiajpodaje sie jako argument, ze to wszystkorobi sie przeciez dla rzekomo naszego dobra, bo przeciez dla naszego bezpieczenstwa. Na koncu tej batalii okazalo sie, ze inspiratorem tej proby wprowadzenia religijnych praw jako praw wywyzszajacych jego zwierzchnia wladzenad USA i reszta swiata, bo wyplywajacych wylacznie z jego dzialalnosci w tej kwestii bylo...Papiestwo w osobie owczesnego prymasa Stanow Zjednoczonych, ktorego wole poslusznie wykonywal rzad i senat Stanow Zjednoczonych i nawolywal juz wtedy wszystkich innych by poszli tym wznioslym sladem co on sam! Dokladnie dzialo sie to, co zapowiedziala ksiega Objawienia 13; 11-17. To, ze spaliloto wowczas na panewce, stalo sie tylko dlatego, ze nie nadeszlo jeszcze wypelnienie sie wszystkich ostatecznych proroctw jakie zapowiedziala ksiega Objawienia. Dzis wypelnily sie juz praktycznie wszystkie, zostaly juz tylko szczegolowe rzeczy, choc tez bardzo istotne, dlatego jeszcze nie slyszymy na skale swiatowa o kolejnej probie wprowadzenia tych praw przez USA, za ktorej przykladem pojdzie caly swiat. Ze chodzi o prawo dotyczace niedzieli, a nie chipa, to jest tak dlatego, ze to nie chip stoi w religijnym konflikcie z niedziela jako prawem moralnym wskazujacym na szatana, jako wladce tego kultu religijnego dnia slonca wskazujacego na niego,a nie na Boga, tylko ze jest to Bozy Szabat, mowiacy wyraznie, kto storzyl niebo, ziemie i zrodla wod i wszystko coje zamieszkuje. To szabat mowi, ze Panem Wszechswiata jest Bog i tylko Jemu czlowiek ma oddawac poklon. Zauwazcie jedna rzecz, ze wszedzie, na stronach calej Biblii od ksiegi Rodzaju na Apokalipsie skonczywszy chodzi tylko o jedna rzecz, o to komu bedziesz oddawal poklon i komu tym samym bedziesz posluszny absolutnie we wszystkim. Bog na wielu stronach Swego slowa wyraznie mowi, ze Jego Prawo(Zakon) jest wielki, slawny i NIEZMIENNY!!! Diabel podrabia we wszystkim Boga i tworzy wlasne prawo, zupelnie rozne od Bozego i grozi cierpieniami i smiercia bez litosci kazdemu, kto nie podporzadkuje sie jego woli Obj.13;15-17, posuwajac sie do zastraszenia, terroru i sankcji wszelkiego rodzaju. Bog zas apeluje do Twojego i mojego serca, bys sie nie dal zastraszyc i poszedl za nim, zostawiajac jednoczesnie decyzje w tej sprawie Twemu i mojemu sumieniu jako suwerenna i niezalezna decyzje, przypominajac tylko, ze czlowiek poniesie tej decyzji konsekwencje. Ktos powie, ze i tu jest zawoalowana grozba. Nic podobnego drogi przyjacielu. Jesli Bog proponuje Ci zycie wieczne bez konca i zapewnia Cie, ze Cie wybawi spod wladzy Szatana i jego grozb, i ze On sam Cie wesprze i wzmocni w tej ostatecznej walce i bedzie stal u Twego boku nawet wtedy, gdy opuszcza Cie juz wszyscy, ktorych jeszcze chwile wczesniej uwazales za swoich przyjaciol, ze strachu przed zlym i jego grozbami, to Ty badz mocny i mezny, bo Ja cie nie opuszcze, w godzinie proby jaka przyjdzie na caly swiat, aby doswiadczyc wszystkich mieszkancow ziemi. Kogo w tej walce posluchasz jako tego, ktory oddal za Ciebie i mnie Swoje zycie i poszedl na krzyz, bez leku przed grozbami wladcy tego swiata, wczesniej odrzucajac wszystkie bez wyjatku jego oferty jako kupe jarmarcznego i w dodatku najbardziej tandetnego smiecia pod sloncem, ktorym wszelkie oferty zlego w rzeczywistosci sa. A co do jego grozb?Sam drzy przed jeziorem ognia. Dlatego rzuca na prawo i lewo grozbami, by pociagnac za soba tylu, ilu pociagnac mu sie tylko uda. Wiecie dlaczego? Przerabane jest ginac samemu, dlatego wychodzi z prostackiego zalozenia, ze po mnie chocby potop. Dlatego tez, ze jest znakomitym psychologiem i oszustem z 6 tysiacami lat doswiadczenia odwraca uwage od rzeczywistego celu konfliktu, kierujac uwageludzi na cos, co tym celem wogole nie jest, tak jak chociazby w przypadku tegoz slynnego chipa! Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klakier




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:03, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale ja nie jestem w błędzie i nie mam się do czego przyznawać... mówiłem że nie słyszałem o takim czymś że mają 2/3 ludzi zginąć po to nie prawda... źle to odebrał...

Co do chipa to mówisz że to kwestia serca... jeśli świat jest szatana i jego władza (pieniądze itp.) to czy jeśli człowiek wybierze zamiast Boga to szatana , chip i jego pieniądze to nie będzie znaczyło że do niego dołącza ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:13, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kacper napisal:
KiaOra, co zrobisz gdy przyjdzie taki czas, kiedy każą Ci wybierać - chip, albo "radź se sam"? (oczywiście przypuszczam, że drugi wariant nie będzie taki lekki jak podałem w przykładzie..

Kacper, chybanie przeczytales uwaznie tego co napisalem. Nawet jesli sila wszczepia Citen chip, a niezdobeda TWEGO SERCA, to ten Chip PSU NA BUDE IM SIE ZDA!!! Co do tego, gdy kaza mi wybierac, dla mnie nie pomiedzy jakims tam chipem, a wiernoscia dlaChrystusa i Jego slowa we wszystkim. Modle sie o to, by Bog byl wtedy ze mna, i nie tyle zeby On mnie, alezebym to ja Jego nie opuscil ani na chwile, bo nawet jesli opuszczony przez ludzi bede niby sam, to bedzie ze mna Chrystus, tylko w ktorego mocy i sprawiedliwosci moge wowczas zwyciezyc i przetrwac te probe! Bowiem sam z siebie, czyli wedlug ludzkiego mniemania, ze poradze sobie sam z siebie i swoimi wlasnymi silami, to juz na dzien dobry przegralem i jestem zgubiony ! Nie bede na dzien dzisiejszy wmawial komukolwiek, ze ja to napewno przetrwam i pojde chocby na smierc, bo takie glupoty wygadywal Piotr, a gdy przyszlo co do czego zaparl sie wszystkiego, bo zamiast oprzec sie na Swoim Panu, wierzyl we wlasne sily, ktore zawiodly go calkowicie! Jakze innym pozniej byl czlowiekiem, gdy nie zyl w nim podobnie jak w apostole Pawle on sam, tylko Chrystus, wowczas ani grozby smierci, ani sama juz pozniej okrutna meczenska smierc, nie zdolaly oderwac go od Chrystusa. Tym samym szatan przegral z kretesem, bo ani grozby, ani jego znamiona nie zlamaly, a tym samym nie zdobyly dlasiebie serca, Piotra, Pawla i wielu innych. Szatan, jego grozby, oferty, gadzety i cale to barachlo okazaly sie takimi samymi oszukanczymiklamstwami, jakim jest on sam. W dodatku naprawde nic nie wartym smieciem! Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:15, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiadasz, że już wypełniły się prawie wszystkie proroctwa, tylko zostało kilka drobnych szczegółowych. Przyznam, że jak na armagedon to było gładko..

KiaOra, apelujesz byśmy wszyscy poszli za Chrystusem.. chyba wszyscy już to wiedzą. Ja tylko powiem krótko, że to co się dopiero zacznie to będzie armagedonem. A chipy, "tatuaże" (ktoś to kodami kreskowymi nazwał) i tego typu możliwe znamienia są fragmentem tego o czym mówi Apokalipsa. Bo jak ma odnosić się poparcie uświęcenia dnia niedzielnego do kupna i sprzedaży?

Klakier napisał:
mówiłem że nie słyszałem o takim czymś że mają 2/3 ludzi zginąć po to nie prawda... źle to odebrał...


Może tam w Twoim kościele jeszcze o tym nie mówili. W każdym razie można to przeczytać, nie tylko usłyszeć. KiaOra podał odnośniki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:21, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czlowiek juz dzis wybiera za kim chce isc, wtedy bedzie to tylko ogolnoswiatowa manifestacja. To nie pieniadze sa zle, to nie chip jest zlem, tak jak nie bron zabija, tylko czlowiek. Tylko wszystko co przyjmujemy i za czym lub za kim sie opowiadamy rodzi sie, zaczyna i konczy w naszymsercu. Bo tylko i wylacznie wszystko wyplywaz naszych suwerennych decyzji, a nie z chipa! Wyobraz sobie, ze nieswiadomie ktos wszczepi sobie ten gadzet, jakorodzaj karty kredytowej, jakiej wielu juz dzis z lenistwa uzywa, bo tak ich przyzwyczajono, czy to grzech? Nie. Mysle, ze ty sam jej uzywasz, wcale bynajmniej tym nie grzeszysz. Nie jest ona sama w sobie zadnym zlem. To samo tyczy sie tych wszystkich chipow. Wojna toczysie o to kto jest prawdziwym Panem calego uniwersum i czyje Prawo jest obowiazujacym niezmiennym,czyjego charakterujest zwierciadlem i na ktorymopierasie caly wszechswiat! Napewno bowiem nie opiera sie na chipie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:30, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaprawem niedzielnym pojda prawa zakazu handlu nie tylko w niedziele, ale wszelkiej pracy w tym dniu, bo bedzie uznane to za bluznierstwo wobec Boga. Poza tym pojdasankcje ekonomiczne na wszystkich, ktorzy tymze prawom niedzielnym powiedza NIE!, gdyz otwarcie beda glosic, ze jedynym prawem jest Prawo Boze zapisane w Biblii, wlacznie z czwartym przykazaniem mowiacym o szabacie stojacym w calkowitym konflikcie z niedziela, dniem slonca, z ktorym stoi Lucyfer. Tak jak dzis islamistow,tak wtedy wszystkich tych, ktorzy otwarcie przeciwstawia sie tym prawom, nazwie sie wichrzycielami odpowiedzialnymi za wszystkie nieszczescia tego swiata, ktore beda spadac na ten swiat ( plagi 15 i 15 rozdz.Obj) i nalozy sie na teresztkeBoza wszelkiego rodzaju sankcje z ekonomicznymi wlacznie. Jesli bedziesz wowczas wsrod tej resztki to sam zobaczysz, czy bedziesz w stanie cokolwiek kupic czy sprzedac! Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:39, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okej, trochę mnie nie zrozumiałeś panie KiaOra.

Nasze rozumowanie rozbiega się w momencie kiedy Ty uważasz, że "znamię" jest tylko i wyłącznie poparciem decyzji szatana dziejącym się jedynie w naszym umyśle, natomiast ja dokładam do tego fizyczny manifest. Tak samo jak chrzest - bez chrztu również możesz być zbawionym, on nie otwiera Ci drogi do nieba, podobnie samo fizyczne przyjęcie na siebie znamienia nie posyła Cię od razu do piekła, lecz Twoja decyzja co z tym fantem zrobisz. Chip nie jest sam w sobie zły, chrzest nie jest sam w sobie dobry. Ale człowiek od początku istnienia ma tendencje do sprowadzania myśli w czyn lub obraz, by inny człowiek mógł wiedzieć o co Ci chodzi. Ten nasz roboczy "chip", będzie zobrazowaniem Twoich myśli, by formalnie zaznaczyć swoje stanowisko.

Tak ja sądzę. Nie próbuję Cię KiaOra przekonać. Masz swoje myślenie, niech będzie. Myśl dalej i módl się o mądrość, ja też to robięWink

Ps. Będę miał na uwadze Twoją teorie.

Ps 2. Rób czasem Enter, łatwiej się czyta. Uwierz mi;)

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:47, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do tzw. armaggedonu, to w Biblii nie ma nic takiego! Jest to po prostu greckie tlumaczenie Hebrajskiego slowa Haarmuet, co doslownie znaczy Gora Narad, a nie zadna gora zniszczenia jak chca tego rozni fantasci! Zajrzyjcie sobie do 14 rozdzialu Izajasza, ktory pisze wyraznie Slowa Boga, ktory mowi o szatanie, ze powiedzial o sobie w sercu swoim, ze zasiadzie na gorze narad (Haarmuet, greckie tlumaczenie Har Megiddo ) na najdalszej polnocy! Moidrodzy caly konflikt zaczal sie w niebie, na gorze narad, na najdalszej kosmicznej polnocy i tam sie zakonczy. Gledzenie zas o jakims cudacznym armagedonie to bajki tzw. kierunku zwanego biblijna futurologia, ktora uprwia chociazby niejaki Dave Hunt, Tim LaHaye i pare innych osob z krego tzw. Berrien Call z Oregonu, ktorzy o ironio zaaprobowali XVI wieczna nauke jezuity nazwiskiem Ribeira, opracowana na uzytek owczesnych protestantow, by za jej pomoca siac zamet w protestanckim nauczaniu Slowa Bozego i rozbijac zbory protestanckie. Wowczas to nie przeszlo, ale w mysl zasady co sie odwlecze to nie uciecze, dzis wiekszosc protestantow, a za nimi wielu poruszajacych sie po Biblii po omacku ludzi kupilo te nauke i broni jej jak swojej wlasnej. Nie mozna bylo marzyc o wiekszym sukcesie ze strony zlego!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:51, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybacz, używając terminu "Armagedon" miałem na myśli całą tę plagę zła jaką Bóg ześlę na ziemie, która jest opisana w Obj. i ostateczną wojnę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:55, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kacper, to samo bedzie z prawm niedzielnym. Ludzie doslownie nie tylko sercem, ale i czynem opowiedza sie za tym prawem. Mnie to zajelo kilkanascie lat z zyciorysu, zeby to zrozumiec. Nie znaczy, ze bylem taki madry od razu w tej kwestii, bo nie jestem madry i dzis. Wielu, bardzo wielu aspektow tego jeszcze nie pojmuje, ale prosze Boga o Jego swiatlo w tej kwestii, a nie moje widzi mi sie! Pozdrawiam Cie serdecznie.
P.S.
Jesli ktos jest zainteresowany stenogramem tej dyskusji przed senatem USA o prawach niedzielnych, to tlumaczenie tych stenogramow rozmow w formie ksiazki moge podeslac gratis, kazdemu kto zechce. Piszcie na moj prywatny mail
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:10, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kacper jeszcze raz sorki, Bog nie jest bandyta i nie zesle plagi jakiegokolwiek zla. Bog nie dziala metodami szatana, bo nie roznil by sie od niego niczym, ale Biblia wyraznie mowi, ze drugi raz przyjdzie uratowac tylu ludzi ilu sie da! Tak jak uratowal Lota i paru jego najblizszych s Sodomy. Zrobil to nawet wbrew woli Lota, bo temu wcale nie spieszylo sie opuszczac Sodomy. Zrobil to jednak, bo kochal Lota. Zauwaz, ze to aniolowie Bozy powstrzymuja zlo, plagi Obj. 7 rodzial dopoki aniolowie nie zakoncza pieczetowania Bozej resztki, ktora ma byc uratowana i dopirea wtedy po zakonczeniu pieczetowania plagi spadaja na ziemie bo Bog juz niczego nie powstrzymuje. Wynika z tego, ze autorem tego zniszczenia jest szatan, a nie Bog. Bog nie niszczy niczego tylko zly i Slowo Boze wyraznie to mowi. Wiec troche zdumiewa mnie oskarzanie Boga o spuszczanie na ludzi zla. To szatan jest tworca zla i autorem wszystkich nieszczesc. Grzech. 6 tysiecy lat grzechu wnislo konsekwencje zarowno do zycia czlowieka jak i przelozylo sie na wszystko co dzieje sie na tej planecie, jak i na caly widzialny przez nas kosmos. O tym tez Biblia mowi wyraznie, twierdzac chociazby, ze tuz przed powtornym przyjsciem Pana moce calych niebios porusza sie i ze plagi beda mialy kosmiczne pochodzenie. Luk. 21;25-28, Job.3822-23, Ps.11;6. Okey na dzisiaj dosyc. Ide spac, bo jutro musze wczesnie wstac. Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klakier




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:12, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KiaOra

Ale ty uparty jesteś... co ty wygadujesz? Jak nie zdobędą naszych serc... może pod innym kontem ale sprzeciwimy się Bogu... popatrz na to z innej strony... jestem po stronie Boga a tu nagle wyskakują że jeśli chcesz prawdziwego świata olej Boga itp... oni zaprowadzą porządek przyjmij chip... ty dalej stanowczo NIE! oni na to to nie bez chipu nie kupisz nie zapłacisz rachunków i kij ci w oko nie chcesz dołączyć to niech ci Bóg pomoże... i ty nagle myślisz mam żonę dzieci dom kurde stracę wszystko mój samochód moje oszczędności... i co i przyjmujesz chip i tak się przeciwstawiłeś Bogu bo nie ufasz mu że cię uratuje i zbawi... i zaczyna ufać światu... proste i logiczne aczkolwiek tak nie musi być... mogą coś bardziej innego idiotycznego wymyśleć ale jedno jest pewne ze jakaś ostateczna próba będzie i każdy będzie miał możliwość do końca pokazać że jest po stronie Boga... jest werset biblijny pisze tam że Jezus mówił o zbiorach że zasiał ktoś chwasty pomiędzy zboża i żeby ich na razie nie wyrywać bo przypadkiem wyrwie się dobre zboże i żeby poczekać do końca wtedy się okaże które jest prawdziwe a które chwast... tak samo my pod koniec okaże się kto teraz naprawdę jest po stronie Boga i ufa mu a kto nie... co do chipu nie daje mi spokoju "nie będzie mógł kupować ani sprzedawać" gdyby tego nie było to chip nie był by tak logiczny ( chodź mógł szatan się specjalnie z tym podszyć) i tak mnie zastanawia z tym kupowaniem i sprzedawaniem bo tak jak w chipie to ma być... do tego Jezus mówił że łatwiej będzie wielbłądowi przejść przez uch igielne niż BOGACZOWI do królestwa no i tu też można pomyśleć że pod koniec właśnie jak będzie taka akcja to bogaczowi będzie trudno zaufać Bogu i rozstać się z kasą i przyjmie chip żeby nie stracić... chodź to wszystko tylko moje przypuszczenia... wiem że może być całkiem inaczej... i dlatego nie mówię że tak i tak... a z twoich postów wygląda to jak byś był pewny... każdy ma inne spostrzeżenia... wersetów jest dużo więc każdy coś innego może znaleźć... ale to się okaże już niedługo i wtedy będzie zdziwienie jak się okaże że wszystko całkiem inaczej niż ktoś z nas myślał... Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:18, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klakier jestem pewny, bo tak mowi Slowo Boze i wrecz o tym zapewnia. Konflikt toczy sie wokol tego, kto jest prawdziwym Bogiem i jedynym zarazem prawodawca, a kto uzurpatorem. Co do sprawy kupowania i sprzedawania pisalem o tym ciut wczesniej odnosnie praw niedzielnych. Please, czytaj uwazniej. Bardzo serdecznie Cie pozdrawiam zyczac spokojnej nocy!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:40, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam mam całkowicie inną interpretacje. Szatan to Retylianie (Draconianie - od Alfa Draconis). Obecnie mieszkają pod ziemią i mają w pływ na rządy świata. Dlatego też tak wzięło się pojęcie otchłani i piekła pod nami, gdzie żyją demony.


Nie ma szans, by Bóg osobiście zstąpił z nieba. Bóg nie działa w ten sposób. Bóg działa poprzez ludzi i istoty.

Walka odbędzie się na niebie. Smok dał Bestii moc (technologię).

Zapewne, ktoś przybędzie jeszcze na Ziemię (zapewne inni ras ludzka) i z Biblii wynika, że nie będą to złe istoty, jednakże przez namowę Smoka i Bestii ludzi się zjednoczą przeciwko nim myśląc, że stanowią zagrożenie (Inwazja).


Co do znamienia. Również uważam, że to będzie chip płatniczy z danymi osobowymi, możliwością śledzenia. Chociaż nie musi mieć takiej formy, w każdym razie będzie to technologia. Apokalipsa to nic innego jak opis wojen przy użyciu zaawansowanej technologii.

Po prostu opis tego wszystkiego wypływa od człowieka, który nigdy nie widział samolotów, czołgów, broni palnej/cząsteczkowej. Nie miał na to nazw, a musiał jakoś opisać.

Od wielkiej wojny w niebie, aż po Apokalipsę biblia opisuje Retylian. Nasze losy są tak zacieśnione, że wielu zginie broniąc Szatana, Smoka , czy Reptylian jak kto woli.
_________________
http://www.youtube.com/simonus666
soundcloud.com/simonus
soundcloud.com/szymonp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:46, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klakier, pod innym kontem to mogą co najwyżej schować naszą kasęWink

KaiOra, ktoś zesłał kiedyś plagi na egipt.. bynajmniej nie szatan. I wcale nie robię z Boga bandyty, wprawdzie on też nie zsyła tego na nas, bo każdemu pod razu podaje koło ratunkowe, ale nie wszyscy z niego korzystają.. Kolejnym przykładem może być potop np..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:59, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klakier, wiem ze ostateczna proba to nie bedzie spacerek, bo jak to juz powiedzial Jezus do Piotra, ze:Szatan wyprosil sobie zeby nas wszystkich przesiac jak prszenice Luk.22;31-32. Chyba nie musze Ci mowic jak przesiewa sie przenice, by oddzielic naprawde drogocenne nasiona od plew je imitujacych! Co wiecej kazdy z osobna, tak jakby poza nim nie bylo juz nikogo innego, kto stanie otwarcie po stronie Boga i Jego Prawa uslyszy doslownie, nawet od najblizszych, co sprawi tym wiekszy bol slowa, ktore uslyszal Jezus na krzyzu Golgoty od najwyzszych przywodcow religijnych Izraela, ze: ,,Zaufal Bogu; niech On teraz go wybawi, jesli ma w nim upodobanie'' Mat.27;43. Poza tym straci wszystko, tak jak Job, najblizszych, dom, samochod, prace. Doslownie wszystko! To wcale nie bedzie latwe, ja tego nie powiedzialem. Problem tylko w tym, ze to wszystko i tak ulegnie zagladzie. Nic z tego bowiem, co stracimy i tak ze soba nie zabierzemy do Nieba ! Wiara? Jesli juz dzis nie jest cwiczona i doswiadczana, to w tym czasie nikt sobie jej z powietrza nie wezmie ani z palca nie wyssa. Bedzie to bowiem musiala byc wiara siegajaca poza grob, poza wszelka ludzka potocznie znana logike. Wiecej, caly swiat nazwie ta resztke nienormalnymi ludzmi, ktorych ze wzgledu na ich niezrozumialy opor i brak tzw. wszelkiej logiki w ludzkim tego slowa znaczeniu nalezy sie pozbyc za wszelka cene i padna tu znow slynne slowa arcykaplana Kajfasza skierowane do Sahedrynu:,,Wy nic nie wiecie. I nie myślicie, ze lepiej jest dla nas, by jeden ten czlowiek umarl za lud, niz zeby wszystek ten lud zginal!'' Jan 11;49-50. Przywodcy religijni i polityczni swiata wypowiedza te slowa, wmawiajac pozostalej reszcie swiata, ze w obliczu spadajacych na swiat plag i katastrof jedynym sposobem przeblagania Boga, by to powstrzymal, jest ostateczne fizyczne pozbycie sie tej resztki, ktora bedzie sie upierac, przy zachowywaniu Bozego biblijnego prawa. Zauwaz, ze katastrofa narodu i panstwa izraelskiego z czasow Chrystusa jest tu paralela katastrofy swiata, ktory dojdzie do wniosku, ze aby uratowac ten swiat trzeba ostatecznie eksterminowac tych wszystkich, ktorzy upieraja sie przy dochowywaniu posluszenstwa Bogu Niebios, a nie czlowiekowi. Jeszcze lepsza paralela zas jest wyrok smierci wydany przez faraona na Zydow w czasach Mojzesza-mieli zostac wycieci do nogi, i kiedy wydawalo sie, ze szatan osiagnal juz swoj cel, Bog wbrew wszellkiej ludzkiej logice i nadziei uratowal Swoj lud w ostatnim momencie. Tak samo bedzie i teraz. Wiesz jaka trzeba bedzie miec wiare, by przetrwac ten czas i w Kim calkowicie ja zlozyc? Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:20, 21 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do powtornego przyjscia Chrysusa, bedzie ono widzialne na calym obliczu ziemi przez wszystkich, wyraznie o tym mowi Obj.1;7. Przyjdzie z cala armia niebios, tzn ze wszystkimi Swoimi aniolami Obj. 19;11-16. Chrystus w czasie swojego drugiego przyjscia nie dotknie stopami ziemi, ale to my bedziemy porwani przez Jego aniolow w powietrze na spotkanie Pana 1Tesal.4;17. Dlatego wszelkiego rodzaju nauki, szczegolnie gloszone przez wielu zielonoswiatkowcow i baptystow, ze bedzie to tajemnicze pochwycenie, niezauwazalne dla swiata, ktore zdziwi swiat z Biblia nie ma nic wspolnego, a raczej jest nauka demonow, bo to one mowia i przekonuja ludzi, ze Chrystus bedzie pojawial sie to tu, to ta, kiedy przyjdzie. Pan Jezus ostrzegal przed takimi naukami, prorokami i falszywymi Chrystusami, ktorzy pojawiac sie beda raz tu, a innym razem gdzie indziej, mowiac w Mat.24;26-27. Poczytajcie te slowa i sami zobaczycie, ze nawet w tych slowach Jezus mowi, ze bedzie to zjawisko widzialne przez wszystkich bez wyjatku, porownujac je do blyskawicy od jednego kranca nieba po drugi i ze nie bedzie w tym nic tajemniczego, w przeciwienstwie do samozancow pojawiajacych sie to tu, to tam, wowczas jak powiedzial, zeby nawet nie chodzic na te miejsca i nie patrzec w tamta strone, bo mozemy zostac oszukani. Tym zas co najlatwiej w takim przypadku, na takich miejscach okpic u czlowieka, to jego zmysly.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:27, 21 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KiaOra, nie spotkałem się jeszcze ani u zielonych ani o babtystów, ani w żadnym innym kościele protestanckim, z nauką, która mówiła o tym, że owe "pochwycenie", czyli zabranie kościoła Bożego będzie tajemnicze. Jak już, to widziałem to jedynie na filmach, jakie te kościoły nieoficjalnie* promowały. Choć zdarzają się takie cyrki, że ktoś palnie gafe, bo to nieuniknione.

*Seminaria, spotkania młodzieży, obozy chrześcijańskie, etc. Nic, co miałoby służyć za fundament nauk tych kościołów.
Każdy film czy nawet wykład był brany przez słuchaczy pod lupę, każdy mógł się wypowiedzieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ocochodzi




Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 369
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:45, 21 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pan Jezus ostrzegal przed takimi naukami, prorokami i falszywymi Chrystusami, ktorzy pojawiac sie beda raz tu, a innym razem gdzie indziej (...)


Wprost uwielbiam takie przemowy, to niby ostrzezenie Jezusa "o innych prorokach" jest mistrzostwem swiata, daje specjalna furtke, ktorej trzyma sie kazdy chrzescijanski obronca wiary. Ktos kto pisal ten fragment w bibli jest geniuszem na miare Kinga czy Lovecrafta Very Happy
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Uy5F1O7WaRU
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
moody




Dołączył: 19 Gru 2007
Posty: 11
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:22, 21 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby forum PRAWDA, a tu tak gorąco o Jezusie i Biblii, która to ponad w połowie jest przekłamana. To co jest uznawane za podstawę Wiary jest mitem...

btw chyba już Kasjopejanie są bardziej przekonujący niż wy, z tymi interpretacjami apokalipsy Very Happy jak chcecie to coś poszukam i wrzucę na forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pneuma




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:14, 21 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KiaOra napisał:
Co do tzw. armaggedonu, to w Biblii nie ma nic takiego! Jest to po prostu greckie tlumaczenie Hebrajskiego slowa Haarmuet, co doslownie znaczy Gora Narad, a nie zadna gora zniszczenia jak chca tego rozni fantasci! Zajrzyjcie sobie do 14 rozdzialu Izajasza, ktory pisze wyraznie Slowa Boga, ktory mowi o szatanie, ze powiedzial o sobie w sercu swoim, ze zasiadzie na gorze narad (Haarmuet, greckie tlumaczenie Har Megiddo ) na najdalszej polnocy! Moidrodzy caly konflikt zaczal sie w niebie, na gorze narad, na najdalszej kosmicznej polnocy i tam sie zakonczy.


KiaOra jedno pytanie do ciebie.
Ps. 48:2 - rozumiem że tu się zgadzamy iż Syjon jest tą góra z Izajasza gdzie znajduje się tron Najwyższego? (najdalsze strony Płn )
A jeżeli tak jak u licha Królowie ziemscy dostaną sie w ''tamte strony''?

Jak czytam w Objawieniu opisano, jak połączone siły królów ziemi są zgromadzane „na miejsce [forma gr. słowa tòpos] zwane po hebrajsku Har-Magedon” (Obj 16:16). Jak sprawdzam to w Biblii tòpos może oznaczać literalne miejsce (Mt 14:13, 15, 35), sposobność, czyli „szansę” (Dz 25:16), a także sytuację, stan bądź pozycję (Obj 12:6, 14).

Z kontekstu wynika że właśnie to ostatnie znaczenie odnosi się do
„miejsca”, na które zmierzają sprzymierzone potęgi wojskowe ziemi.
Czyli jeżeli królowie ziemscy zmierzają w to ''miejsce'' czyli do określonej sytuacji, stanu i wtedy Obj. 19:19 ...

Więc jak Gwiezdne Wojny czy jednak coś na ziemi sie wydarzy?

Proszę odpowiedź popartą wers. bez interpretacji - Twoją myśl i fragment przemyśle sam.

pozdr.
_________________
Zapytał Go znowu Piłat: ''A cóż to jest prawda?''
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:28, 21 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moody napisał:
Niby forum PRAWDA, a tu tak gorąco o Jezusie i Biblii, która to ponad w połowie jest przekłamana. To co jest uznawane za podstawę Wiary jest mitem...

btw chyba już Kasjopejanie są bardziej przekonujący niż wy, z tymi interpretacjami apokalipsy Very Happy jak chcecie to coś poszukam i wrzucę na forum.


Powiedz mi co jest przekłamane a co nie, będzie mi łatwiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12   » 
Strona 9 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Znamię Bestii
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile