W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Nielegalna tablica w obozie pod Strzałkowem   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
16 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 6238
Strona:  «   1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy rosyjska tablica powinna tam zostać?
Tak
56%
 56%  [ 9 ]
Nie
43%
 43%  [ 7 ]
Wszystkich Głosów : 16

Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:34, 15 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ya napisał:
ty mówisz o zaniechaniu ja mówię o możliwościach, człowieku właśnie skończyła się 1 wojna światowa, w całym kraju nędza i choroby. Polacy nie byli wstanie sobie zapewnić wyżywienia i opieki lekarskiej - korzystali przecież z pomocy amerykańskiej, a ty mówisz że nie troszczyli się należycie o więźniów.

bynajmniej - to ty mówisz, że nie troszczyli się należycie o więźniów.
ja mówię wprost, nazywając sprawę po imieniu, że świadomie i z premedytacją tych więźniów zamęczyli na śmierć - w każdym razie co najmniej 20% z nich.
i teraz jeszcze bezczelnie się tego wypierają, jakby nie było to dla każdego oczywiste.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:34, 15 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszek napisał:
ya napisał:

wiesz co nawet zaniżyłem bo myślałem tylko o Rosji, komunizmowi zawdzięczamy jakieś 90 milinów ofiar w europie w 20 wieku. pszek, kocham tent twój ogładzony intelektualnie styl - wprost jak bym słyszał oficer politycznego.

No tak.....ale to jeszcze nie jest odpowiedź na moją skromną prośbe o źródła tych informacji.


bardzo proste
- terror w ZSRR- 1917-1939 15 milionów ofiar
- druga wojna światowa 1939-1945 75 milionów ofiar

źródło każda encyklopedia,
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:37, 15 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
ya napisał:
ty mówisz o zaniechaniu ja mówię o możliwościach, człowieku właśnie skończyła się 1 wojna światowa, w całym kraju nędza i choroby. Polacy nie byli wstanie sobie zapewnić wyżywienia i opieki lekarskiej - korzystali przecież z pomocy amerykańskiej, a ty mówisz że nie troszczyli się należycie o więźniów.

bynajmniej - to ty mówisz, że nie troszczyli się należycie o więźniów.
ja mówię wprost, nazywając sprawę po imieniu, że świadomie i z premedytacją tych więźniów zamęczyli.
i teraz jeszcze bezczelnie się tego wypierają, jakby nie było to dla każdego oczywiste.

powiedz mi jak można z premedytacją głodzić ludzi i 80% przeżywa taki eksperyment?
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:42, 15 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli ile powinno było przeżyć żebym już mógł użyć tego słowa? Smile

słuchaj, w moim świecie (choć wiem że w twoim nie) gdyby było gdzieś więzienie i nie było by jedzenia żeby karmić strażników, więc co dopiero więźniów, to w wypadku takiego kryzysu, zwykły humanitaryzm nakazuje takich więźniów zwyczajnie wypuścić.
decydując się ich nie wypuszczać, pomimo tego, że nie ma się ich czym karmić, robi się to z premedytacją: w premedytacją zamienia się więzienie w obóz śmierci.
w istocie, z moralnego punktu widzenia, zagłodzenie człowieka niczym się dla mnie nie różni od wjebanie mu kulki w łeb.
a szczerze mówiąc, uważam, że głodzenie jest o wiele bardziej okrutne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:47, 15 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rwRIGHT napisał:
ya napisał:
Wy próbujecie dać znak równości pomiędzy 40 milionami ofiar komunizmu w europie, a nawet 40 tyś zabitych w Polsce. Miejcie jakąś miarę.


Kolega najwyraźniej kieruje się zasadą:

Śmierć jednostki to tragedia - milion zabitych to tylko statystyka.

Słowa towarzysza, którego chciałbyś, jak to ująłeś dorwać, a więc i jak najboleśniej zabić. Historia kołem się toczy...


- nie jestem fanem Piłsudskiego, jak i sanacji - był to zamach stanu, i oni wszyscy powinni znajdować sie w wiezieniu.
- widzisz jest jednak różnica w proporcjach, bo patrząc w ten sposób powinniśmy potępić cały ten okres ludzkości, bo nie znalazł byś ówczesnego państwa, gdzie nie było by niesłusznych ofiar, przemocy w wiezieniach, czy aresztów wydobywczych itd.
- jestem przeciwny karze śmierci,
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:54, 15 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ya napisał:

ty mówisz o zaniechaniu ja mówię o możliwościach, człowieku właśnie skończyła się 1 wojna światowa, w całym kraju nędza i choroby. Polacy nie byli wstanie sobie zapewnić wyżywienia i opieki lekarskiej - korzystali przecież z pomocy amerykańskiej, a ty mówisz że nie troszczyli się należycie o więźniów.

Dziecinny argument.Międzynarodowa regulacja prawna właśnie po to została wprowadzona aby uchronić zwycięzcę przed pokusą niespodziewanych epidemii,niezawinionych dostaw żywności, w obozach jenieckich .
Proszę spojrzeć @ya do stosownych norm prawnych i przekonać się jakie obowiązki i odpowiedzialność bierze na siebie strona przetrzymujaca jeńców wojennych.
Znając te szczegóły wypada zapytać, czy istniejący już wówczas Państwowy Zakład Higieny informował międzynarodowe instytucje np Czerwony Krzyż a trudnościach z opanowaniem epidemii.Teoretycznie powinien bo do tego zobowiązywało go prawo.
Dla ułatwienia dodam że nie tylko nie informował o epidemii w obozach jenieckich, ale nawet nie odnotował epidemicznego zagroźenia w kraju.
Jak widzisz @ya "te sprawy" nie są kwestą dowolnych ,intencjonalnych ,interpretacji a regulowane są bardzo precyzyjnymi normami.
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:57, 15 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
czyli ile powinno było przeżyć żebym już mógł użyć tego słowa? Smile

słuchaj, w moim świecie (choć wiem że w twoim nie) gdyby było gdzieś więzienie i nie było by jedzenia żeby karmić strażników, więc co dopiero więźniów, to w wypadku takiego kryzysu, zwykły humanitaryzm nakazuje takich więźniów zwyczajnie wypuścić.
decydując się ich nie wypuszczać, pomimo tego, że nie ma się ich czym karmić, robi się to z premedytacją.
w istocie, z moralnego punktu widzenia, niczym się to dla mnie nie różni od wjebanie kolesiowi kulki w łeb.
a szczerze mówiąc, uważam, że głodzenie jest o wiele bardziej okrutne.

i tym samy zasilić szeregi armii czerwonej i ponownie wsiąść ich do niewoli? Czy tym razem nie mieć tyle szczęścia i samemu do niej trafić? większość z nich nie spędziła w więzieniu miesiąc- zostali wzięci do niewoli na przełomie sierpnia i września, a rozpoczęto zwalnianie w już październiku, po podpisaniu traktatu pokojowego, więc to było rekordowe tępo, średni powrót z rosyjskiego gułagu wynosił 10 lat.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:58, 15 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ya,

Przecież sam dobrze wiesz, że:

1) Możemy tą tablice zdjąc i zamienić z "naszą, jedynie słuszną"
2) Byłą to odpowiedź na "naszą" tablicę

Twoje "co by bylo gdyby" jest śmieszne. Rozmawiamy o faktach, a fakty sa takie, ze Rosjanie POZWOLILI nam postawić pomnik i napisanie tam tego co akurat chcieliśmy było:

a) Niedyplomatyczne
b) Prowokacyjne

Więc teraz masz reakcję Rosjan! To nie pokazuje, żeRosjanie robią sobie co chca wszedzie, tylko pokazuje anm, żebyśmy trochę spuscili z tonu! Bufonów nikt nie szanuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:58, 15 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ya napisał:
i tym samy zasilić szeregi armii czerwonej i ponownie wsiąść ich do niewoli? Czy tym razem nie mieć tyle szczęścia i samemu do niej trafić? większość z nich nie spędziła w więzieniu miesiąc- zostali wzięci do niewoli na przełomie sierpnia i września, a rozpoczęto zwalnianie w już październiku, po podpisaniu traktatu pokojowego, więc to było rekordowe tępo, średni powrót z rosyjskiego gułagu wynosił 10 lat.
nie wiem po co się przede mną usprawiedliwiasz.
powiedz to rodzinom tych ludzi coście ich wtedy zagłodzili.
i przestań się wypierać prawdy, bo doskonale ją znasz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rwRIGHT




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 72
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:01, 15 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ya napisał:
pszek napisał:
ya napisał:

wiesz co nawet zaniżyłem bo myślałem tylko o Rosji, komunizmowi zawdzięczamy jakieś 90 milinów ofiar w europie w 20 wieku. pszek, kocham tent twój ogładzony intelektualnie styl - wprost jak bym słyszał oficer politycznego.

No tak.....ale to jeszcze nie jest odpowiedź na moją skromną prośbe o źródła tych informacji.


bardzo proste
- terror w ZSRR- 1917-1939 15 milionów ofiar
- druga wojna światowa 1939-1945 75 milionów ofiar

źródło każda encyklopedia,


Skąd ty kurwa te liczby bierzesz? Poza tym w czasie drugiej wojny światowej ZSRR nie walczyło z ZSRR więc nie pierdol mi tu, że te 75 milionów to są ofiary komunizmu.

Nie wiem czy wiesz, ale Piłsudski był w Polskiej Partii Socjalistycznej, tj komunistycznej. Do tych twoich ofiar komunizmu zaliczasz ofiary z rąk Pana Piłsudskiego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:04, 15 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszek napisał:
ya napisał:

ty mówisz o zaniechaniu ja mówię o możliwościach, człowieku właśnie skończyła się 1 wojna światowa, w całym kraju nędza i choroby. Polacy nie byli wstanie sobie zapewnić wyżywienia i opieki lekarskiej - korzystali przecież z pomocy amerykańskiej, a ty mówisz że nie troszczyli się należycie o więźniów.

Dziecinny argument.Międzynarodowa regulacja prawna właśnie po to została wprowadzona aby uchronić zwycięzcę przed pokusą niespodziewanych epidemii,niezawinionych dostaw żywności, w obozach jenieckich .
Proszę spojrzeć @ya do stosownych norm prawnych i przekonać się jakie obowiązki i odpowiedzialność bierze na siebie strona przetrzymujaca jeńców wojennych.
Znając te szczegóły wypada zapytać, czy istniejący już wówczas Państwowy Zakład Higieny informował międzynarodowe instytucje np Czerwony Krzyż a trudnościach z opanowaniem epidemii.Teoretycznie powinien bo do tego zobowiązywało go prawo.
Dla ułatwienia dodam że nie tylko nie informował o epidemii w obozach jenieckich, ale nawet nie odnotował epidemicznego zagroźenia w kraju.
Jak widzisz @ya "te sprawy" nie są kwestą dowolnych ,intencjonalnych ,interpretacji a regulowane są bardzo precyzyjnymi normami.



Cytat:
przekonać się jakie obowiązki i odpowiedzialność bierze na siebie strona przetrzymująca jeńców wojennych.
- faktycznie daleko odbiegało to od norm.
oczywiście, tutaj bierzemy pod uwagę jakie normy na siebie wzięła strona Polska,
w Rosji te normy po prostu nie istniały, ona jest ponad nie.

tak Bimi znam prawdę, w wyniszczonym wojną kraju Polacy nie potrafili zapewnić nikomu, ani sobie ani jeńcom godnych warunków do życia.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:14, 15 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ya napisał:
tak Bimi znam prawdę, w wyniszczonym wojną kraju Polacy nie potrafili zapewnić nikomu, ani sobie ani jeńcom godnych warunków do życia.

no jasne. ale nie wolno o tym pisać na pomnikach, tak? zwłaszcza cyrylicą Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:17, 15 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimo, że stało się to poprzedniej nocy, po całym dniu nie znalazłem w mediach ani jednej wypowiedzi żadnego polityka na ten temat. Choćby z PiS, czy innych populistycznych popierdółek - wszyscy milczą jak grób, a przecież nie wierzę, że nie są tym zbulwersowani. Pewnie nie wiedzą co powiedzieć.
Ha ha, to im Ruscy ćwieka zabili Smile
No bo i co mogą powiedzieć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:21, 15 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rwRIGHT napisał:
ya napisał:
pszek napisał:
ya napisał:

wiesz co nawet zaniżyłem bo myślałem tylko o Rosji, komunizmowi zawdzięczamy jakieś 90 milinów ofiar w europie w 20 wieku. pszek, kocham tent twój ogładzony intelektualnie styl - wprost jak bym słyszał oficer politycznego.

No tak.....ale to jeszcze nie jest odpowiedź na moją skromną prośbe o źródła tych informacji.


bardzo proste
- terror w ZSRR- 1917-1939 15 milionów ofiar
- druga wojna światowa 1939-1945 75 milionów ofiar

źródło każda encyklopedia,


Skąd ty kurwa te liczby bierzesz? Poza tym w czasie drugiej wojny światowej ZSRR nie walczyło z ZSRR więc nie pierdol mi tu, że te 75 milionów to są ofiary komunizmu.

Nie wiem czy wiesz, ale Piłsudski był w Polskiej Partii Socjalistycznej, tj komunistycznej. Do tych twoich ofiar komunizmu zaliczasz ofiary z rąk Pana Piłsudskiego?


- wermacht mógł rozwijać się tylko dzięki, udostępnieniu baz i poligonów w ZSRR.
- niemiecka potęga militarna rozwijała się dzięki wsparciu logistycznemu i surowcowemu ZSRR.
- w latach 1939-1941 państwa prowadziły wojnę jako sojusznicy, choć było to tajne.
- druga wojna światowa wybuchła dzięki porozumieniu dwóch bandytów Stalina i Hitlera,
- Gdyby ZSSR - wysłało choć drobną notę protestacyjną, druga wojna by nie wybuchła, jak napisałem wcześniej to III Rzesza i ZSSR rozpoczęły wspólnie drugą wojnę światową.
- Celem Stalina było maksymalne osłabienie Europy, dlatego w pełni wspierał Hitlera i do końca nie mógł uwierzyć w głupotę Hitlera który go zaatakował.
- To żę związek radziecki przeszedł na stronę Aliantów po zatargu z dotychczasowym sprzymierzeńcem niczego nie zmienia to jego wsparcie, jego zgoda i jego udział w łupach doprowadziły do Drugiej wojny światowej i Śmierci w niej 75 milionów ludzi.

Inaczej mówiąc w wyniku działań Komunistów zginęło w 20 wieku 90 milionów ludzi, a niewiele zmienia to, że część zamordowali osobiście, reszta dzięki ich wsparciu.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:23, 15 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
ya napisał:
tak Bimi znam prawdę, w wyniszczonym wojną kraju Polacy nie potrafili zapewnić nikomu, ani sobie ani jeńcom godnych warunków do życia.

no jasne. ale nie wolno o tym pisać na pomnikach, tak? zwłaszcza cyrylicą Smile

czytaj co napisałem trochę wyżej, oczywiście że wolno o tym pisać i wcale nie miał bym nic przeciwko gdyby koło Polskiej tablicy stanęła Rosyjska, ale nie godzę się na zmianę jednej wersji na drugiej - bo nie da się ustalić która jest prawdziwa.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rwRIGHT




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 72
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:34, 15 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ya napisał:
- wermacht mógł rozwijać się tylko dzięki, udostępnieniu baz i poligonów w ZSRR.
- niemiecka potęga militarna rozwijała się dzięki wsparciu logistycznemu i surowcowemu ZSRR.
- w latach 1939-1941 państwa prowadziły wojnę jako sojusznicy, choć było to tajne.
- druga wojna światowa wybuchła dzięki porozumieniu dwóch bandytów Stalina i Hitlera,
- Gdyby ZSSR - wysłało choć drobną notę protestacyjną, druga wojna by nie wybuchła, jak napisałem wcześniej to III Rzesza i ZSSR rozpoczęły wspólnie drugą wojnę światową.
- Celem Stalina było maksymalne osłabienie Europy, dlatego w pełni wspierał Hitlera i do końca nie mógł uwierzyć w głupotę Hitlera który go zaatakował.
- To żę związek radziecki przeszedł na stronę Aliantów zatargu z dotychczasowym sprzymierzeńcem niczego nie zmienia to jego wsparcie, jego zgoda i jego udział w łupach doprowadziły do Drugiej wojny światowej i Śmierci w niej 75 milionów ludzi.

Inaczej mówiąc w wyniku działań Komunistów zginęło w 20 wieku 90 milionów ludzi, a niewiele zmienia to, że część zamordowali osobiście, reszta dzięki ich wsparciu.


Eh... To co wymieniłeś to nie są skutki komunizmu tylko polityki państwa ZSRR, niemającej nic wspólnego z komunizmem w pierwotnej wersji. Nie wiem czy odróżniasz te rzeczy. Poza tym te informacje. Mało oczytany jesteś i powtarzasz to co przeczytasz w GW czy obejrzysz w TVN. Innymi słowy - pierdolenie o Chopinie.

Swoją drogą te liczby ofiar komunizmu rosną z każdym twoim postem. Boje się co będzie jutro.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:39, 15 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ya napisał:
druga wojna światowa wybuchła dzięki porozumieniu dwóch bandytów Stalina i Hitlera,

Doprawdy ? bo różnie się mówi ,na przykład mówi się że II WŚ wybuchła z powodu porozumienia bandyty Hitlera i Józefa ,z tym że Beca ,którzy (zwłaszcza ten ostatni ) uniemożliwili wojskowe porozumienie czechosłowacko-radzieckie .A mówiąc wprost ;polska pazerność na Zaolzie zaowocowała tym że ewentualny lokalny konflikt sprzymierzonych sił czesko -radzieckich i niemieckich przerodził się w światową zawieruchę. viewpost.php?p=179277
Czy mam zacytować słowa Churchilla po polskim zaborze Zaolzia ? czy raczej oszczedzimy sobie tych nieprzyjemności ?
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 10.000 mBTC

PostWysłany: 23:40, 15 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konkretny numer faktycznie wycięty po tym, co pierdziały polskie mainstreamowe media i znaczna część polityków w Polsce. Szczerze powiedziawszy bardziej spodziewałem się jakiejś tablicy ze strony organizacji Żydowskich, ale ruscy byli szybsi. Skoro, bowiem można sobie bez żadnych pytań władz kraju, w którym ma to miejsce, taka jest przynajmniej wersja części polskich pojebów, stawiać sobie na pomniku tablicę z dowolną notą informacyjną, to hulaj dusza piekła nie ma. Polskie tłuki nie rozumieją, że kij ma dwa końce i jeśli łamie się jakiś nawet niepisany, międzynarodowy obyczaj to taki casus może uderzyć też w drugą stronę. Jednakże członkom wybranego narodu polskiego oczywiście to się w głowie nie mieści Smile ale faktycznie numer przedni i jaja, jak berety . Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:47, 15 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rwRIGHT napisał:
ya napisał:
- wermacht mógł rozwijać się tylko dzięki, udostępnieniu baz i poligonów w ZSRR.
- niemiecka potęga militarna rozwijała się dzięki wsparciu logistycznemu i surowcowemu ZSRR.
- w latach 1939-1941 państwa prowadziły wojnę jako sojusznicy, choć było to tajne.
- druga wojna światowa wybuchła dzięki porozumieniu dwóch bandytów Stalina i Hitlera,
- Gdyby ZSSR - wysłało choć drobną notę protestacyjną, druga wojna by nie wybuchła, jak napisałem wcześniej to III Rzesza i ZSSR rozpoczęły wspólnie drugą wojnę światową.
- Celem Stalina było maksymalne osłabienie Europy, dlatego w pełni wspierał Hitlera i do końca nie mógł uwierzyć w głupotę Hitlera który go zaatakował.
- To żę związek radziecki przeszedł na stronę Aliantów zatargu z dotychczasowym sprzymierzeńcem niczego nie zmienia to jego wsparcie, jego zgoda i jego udział w łupach doprowadziły do Drugiej wojny światowej i Śmierci w niej 75 milionów ludzi.

Inaczej mówiąc w wyniku działań Komunistów zginęło w 20 wieku 90 milionów ludzi, a niewiele zmienia to, że część zamordowali osobiście, reszta dzięki ich wsparciu.


Eh... To co wymieniłeś to nie są skutki komunizmu tylko państwa ZSRR. Nie wiem czy odróżniasz te rzeczy. Poza tym te informacje. Mało oczytany jesteś i powtarzasz to co przeczytasz w GW czy obejrzysz w TVN. Innymi słowy - pierdolenie o Chopinie.

Swoją drogą te liczby ofiar komunizmu rosną z każdym twoim postem. Boje się co będzie jutro.

Nie oglądam telewizji od lat, wyborczej tez od lat nie miałem w rękach, no czasem jak się jakieś gówno przylepi do linka czy youtuba to trafiam, na ich produkcje, a oczytany jestem i to aż za dobrze. Nauczyłem się jednego że jest 100 wersji tej samej historii, wiec takie rajdy czyja racja jest ważniejsza, prawdziwsza mnie nie bawią. Nie da się poznać historii. Można tylko słuchać czyjeś wersje.

Oczywiście tu spłyciłem temat, nazywając to ofiarami komunizmu, tylko widzisz tak potocznie nazywa się system w ówczesnej Rosji, choć fakt nieprawidłowo.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:02, 16 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszek napisał:
ya napisał:
druga wojna światowa wybuchła dzięki porozumieniu dwóch bandytów Stalina i Hitlera,

Doprawdy ? bo różnie się mówi ,na przykład mówi się że II WŚ wybuchła z powodu porozumienia bandyty Hitlera i Józefa ,z tym że Beca ,którzy (zwłaszcza ten ostatni ) uniemożliwili wojskowe porozumienie czechosłowacko-radzieckie .A mówiąc wprost ;polska pazerność na Zaolzie zaowocowała tym że ewentualny lokalny konflikt sprzymierzonych sił czesko -radzieckich i niemieckich przerodził się w światową zawieruchę. viewpost.php?p=179277
Czy mam zacytować słowa Churchilla po polskim zaborze Zaolzia ? czy raczej oszczedzimy sobie tych nieprzyjemności ?


Co do porozumienia i pazerności Polski, gdyby celem Beka było porozumienie z Hitlerem to by do niego doszło, tyle że wtedy Hitler nie zaatakował by Polski a Francję, a ruszając na Rosję, miałby 1000000 żołnierzy więcej i o tysiąc kilometrów krótsze drogi zaopatrzeniowe.

pszek bez jaj, ale porozumienie czechosłowacko-radzieckie - zależało tylko od kaprysu Stalina, nie miało żadnego znaczenia dla Czechów.
Churchil miał 100% racji, a bek dał politycznie dupy. Wrzask Churcila spowodowany był także troską o własną dupę, pierwotnie plany Hitlera, zakładały atak na Francję i Wielką Brytanię, więc potępiał on wszelkie próby czy widoki na porozumienie Niemiecko Polskie.

Jesteś niesamowity, Stalin Zezwalał na budowę, testowanie i ćwiczenia wermachtu na Swoim terenie po to by, podpisać pakt z Czechami Smile.
Historia od Tyłu, widzisz Czechy szukały sojusznika, wydawało im sie że znalazły w Związku Radzieckim, tyle że ten, poza politycznymi sloganami nie wystąpił przeciwko, a nawet nie tyle że wystąpił, na minute nie wstrzymał dostaw i współpracy z Niemcami.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
connard




Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:14, 16 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
- Policja dokonała oględzin i rozpocznie postępowanie w sprawie nielegalnego umieszczenia tablicy - powiedział PAP w niedzielę wójt gminy Strzałkowo Dariusz Grzywiński.

http://niezalezna.pl/10579-zdjeto-tablice-z-obelisku-pod-strzalkowem

Nie interesuje mnie kwalifikacja prawna tego działania, gdyż w najjaśniejszej-policyjnej bez problemu na każdego znajdzie się paragraf..
Zauważyć należy, że władze Rosji, którym niektórzy przypisują iście stalinowskie metody działania, dobrze znają sprawców analogicznego wybryku z tablicą w Smoleńsku. Jednakże władze Rosji nie pierdolą się w żadne postępowanie zmierzające do ukarania montażystów nielegalnej tablicy w Smoleńsku.


ya napisał:
pszek, kocham tent twój ogładzony intelektualnie styl - wprost jak bym słyszał oficer politycznego.
ya, za oficera politycznego to przede wszystkim Ty robisz …

ElComendante napisał:
Polskie tłuki nie rozumieją, że kij ma dwa końce i jeśli łamie się jakiś nawet niepisany, międzynarodowy obyczaj to taki casus może uderzyć też w drugą stronę.
Polskie tłuki tkwią w sekciarskim przekonaniu, że najjaśniejsza jest "chrystusem narodów", nieskalana i oczywiście poczęta z dziewicy.. Jak można zarzucać jakiekolwiek draństwa obywatelom najjaśniejszej?! Przecież to herezja!

Miłujący pokój obywatele najjaśniejszej miłują także występować w roli agresora prowadząc wojny napastnicze przeciwko „czerwonej zarazie” ze wschodu, ale oczywiście najmojsza mojsza jest taka, że to złe ruskie usiłowały gwałcić najjaśniejszą dziewicę, a banda Piłsudskiego przeciwdziałała jedynie defloracji…

Współczesne „wieszcze” pracują nad sekciarskim mitem - w zeszłym roku Hoffman onanizował się nad polską superprodukcją w 3D o wojnie polsko-bolszewickiej. Czekamy na premierę by jeszcze bardziej wielbić skurwysyna z Sulejówka i pogrążać się w nienawiści do Rosjan.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:18, 16 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ya napisał:

Jesteś niesamowity, Stalin Zezwalał na budowę, testowanie i ćwiczenia wermachtu na Swoim terenie po to by, podpisać pakt z Czechami Smile.

@ya historia przy wszystkich swych wadach mimo wszystko jest zbiorem chronologicznych faktów.Z tego co mi wiadomo "za sprawą Stalina" w 37 r większość inicjatorów umowy z Rapallo już gryzła piękną rosyjską ziemię. A komisarz ludowy Cziczerin przed śmiercią zdążył opowiedzieć tyle szczegółow że starczyło na opracowanie pt "Walka Stalina z finansową międzynarodówką "czy może jesteś zainteresowany tą jakże fascynującą treścią ?
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:50, 16 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to że chyba jednak nie będzie już żadnych komentarzy politycznych.
Wszyscy populiści nabrali wody w usta, nawet media siedzą dziś już cicho - najwyraźniej się przestraszyli tego, że ta ruska prowokacja, jak nic innego do tej pory, uwidocznia ich niewyobrażalną głupotę i hipokryzję Smile

Widzicie populistyczne kmioty jak się robi politykę?
Uczcie się od mądrzejszych Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rwRIGHT




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 72
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:43, 16 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
- Incydent z tablicą w Strzałkowie jest efektem polityki, którą prowadzi rząd Donalda Tuska – ocenia Zbigniew Girzyński. – Słowa posła PiS to kolejny przykład partyjniackiego zacietrzewienia – ripostuje Andrzej Czuma z PO.


Kod:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Awantura-wokol-tablicy-wina-Tuska-czy-durnowatych,wid,13412087,wiadomosc.html?ticaid=1c507


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:46, 16 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polacy do bólu chcą robić za ofiary. Kiedy przytrafia się doskonała okazja, aby pokazać całemu światu, że wcale nie byli gorsi od Rosjan, Niemców czy choćby teraz od Amerykanów czy Izraelczyków, to nie, ciągle tylko: jesteśmy ofiarami, jesteśmy ofiarami...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3   » 
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Nielegalna tablica w obozie pod Strzałkowem
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile