W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Bitcoin - pieniądze wolnych ludzi  
Podobne tematy
Co zrobić z tymi co kiszą kapustę?103
Przyszłość bitcoin97
upadek Bitcoin64
Pokaz wszystkie podobne tematy (11)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
98 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 269575
Strona:  «   1, 2, 3 ... 162, 163, 164 ... 167, 168, 169   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:51, 08 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas napisał:

WZBG napisał:
Mirkas napisał:
WZBG napisał:
Mirkas napisał:

WZBG napisał:
Mirkas napisał:
WZBG napisał:
Mirkas napisał:

Co to za bzdura jakaś. Skoro BTC spada

Wzrost o 1/3 w ciągu dwudziestu kilku godzin

Cały czas są podobne wahania.

Błąd, nie ma takiego wzrostu codziennie, nie ma co 2 dzień, nie ma co 3 dzień.

Wykres pokazuje co innego:
http://bitcoin.pl/kurs
czy to zaznaczysz 1D, 5D, miesiąc, 3 mies., czy 6 mies. albo więcej. Nie chodzi mi "o taki wzrost" akurat, ale o ciągłe bardzo duże wahania.


Pisałeś Skoro BTC spada, a nie to, że są bardzo duże wahania. Na co odpowiedziano, że Wzrost o 1/3 w ciągu dwudziestu kilku godzin

Na wykresie nie ma takiego drugiego dużego wzrostu procentowego, w tak krótkim czasie, od początku 2018 r.

Nie ma takiego samego (nic 2 razy się nie zdarza), ale są podobne i nie od początku 2018 r., bo nie pisałem o tym akurat okresie, nie było takiego czasowego ograniczenia innymi słowy.


Napisałeś Cały czas są podobne wahania., a to dotyczy i tego okresu (2018 r.)

I tego, ale nie tylko tego.


I tego, czyli tego od początku 2018 r., w którym okresie wcześniej nie było takiego wzrostu o 1/3 w ciągu dwudziestu kilku godzin.


Mirkas napisał:

WZBG napisał:

Jak nie dotyczy, to nie powinieneś używać terminu Cały czas.

Mirkas napisał:

Pisałem skoro BTC spada, bo spada, a przynajmniej spadał kiedy to pisałem.


Gdy opublikowałeś Skoro BTC spada był ok 23% wyżej od minimum z poprzedniego dnia.

Mirkas napisał:

Jak doskonale wiesz nigdy nie spada i nie spadał (podobnie jak inne instrumenty finansowe) w sposób jaki by obrazowała na wykresie linia opadając ciągle w dół.
Zawsze/zwykle jest to krzywa, która idzie zygzakiem w dół albo w górę (w jakimś tam przedziale/widełkach).
Także napiszę jeszcze raz - od [co najmniej] ponad miesiąc wartość Bitcoina spada. Ten wzrost o 1/3 w ciągu dwudziestu kilku godzin, o którym piszesz mieści się cały czas w trendzie spadkowym. Za wcześnie jest teraz gdy to piszę, by mówić o zmianie trendu. Podejrzewam że wiesz to doskonale, ale [jak zawsze] lubisz się sprzeczać, stawać okoniem, stawiać na swoim...


Dopóki kurs nie spadnie poniżej minimum z 6 lutego nie ma mowy o trendzie spadkowym. Na chwile obecną trend spadkowy BTC rozpoczęty 17 grudnia 2017 r. skończył się 6 lutego.


To wg ciebie teraz (od 6 lutego) jest kurs wzrostowy?

Jak zaznaczę na wykresie: http://bitcoin.pl/kurs 1 miesiąc, to jakoś tego nie widać. Ale nie będę się spierał, nie jestem ekspertem.


Trend wzrostowy.
Jest tak zgodnie ze znaczeniem terminu trend wzrostowy.

Cytat:
trend wzrostowy
Ruch cen w górę, charakteryzujący się serią coraz wyższych szczytów przerywanych coraz wyższymi dołkami.
http://blogtradera.pl/edukacja/slownik-analizy-technicznej

Trend zmienia się na spadkowy, gdy kolejne minimum jest niżej od poprzedniego, w tym przypadku chodzi o minimum z 6 lutego.






WZBG napisał:

trend spadkowy (bessa, rynek niedźwiedzia)
Ruch cen w dół, charakteryzujący się serią coraz niższych dołków przerywanych coraz niższymi szczytami.
http://blogtradera.pl/edukacja/slownik-analizy-technicznej

Mirkas napisał:

WZBG napisał:

Mirkas napisał:

WZBG napisał:

Mirkas napisał:

Nie uważasz, że każdy powinien za siebie decydować kiedy wyjść z inwestycji, a nie żeby jakiś bank, czy inna instytucja finansowa decydowała o tym za nas?


Właśnie jakiś bank/instytucja decyduje za siebie. Wyczerpuje znamiona znaczenia terminu wolność [1].


Nie jest tak, że "jakiś bank/instytucja decyduje za siebie", bo "jakiś bank/instytucja" nie decyduje w ogóle (bo nie istnieje jako monada świadomości - jak to mawia pewien forumowy kolega). Decydują ludzie zarządzający tym bankiem/instytucją. Innymi słowy zarządcy decydują za poddanych, czyli ci co lepiej wiedzą, decydują za tępe masy (a przynajmniej w ich mniemaniu). Jak zawsze. To nie jest wolność tylko zniewolenie, ukryte współczesne niewolnictwo.


Bank/instytucja finansowa to ludzie ją reprezentujący. Ci ludzie nie decydowali za "masy", gdy Lloyds Banking Group zabroniła swoim klientom, ze skutkiem natychmiastowym, płacenia kartami kredytowymi za zakup bitcoinów i innych kryptowalut

Zarządzający decydowali za siebie w ramach instytucji, a nie za ludzi kupujących bitcoina.
To co jest wolnością nie jest niewolnictwem.

Popełniłeś błąd we wnioskowaniu.
W jaki sposób decyzja Lloyds Banking Group zniewala kupców bitcoina?
Ci co domagaliby się od Lloyds Banking Group, aby pozwalał na płacenie kartami kredytowymi za zakup bitcoinów, wymuszaliby to od tej instytucji.
Jest odwrotnie niż piszesz.

Spłycasz problem.


Szczegółowość jest taka, jaką podałeś, czyli to, że
Co to za bzdura jakaś. Skoro BTC spada, to jak można blokować operacje sprzedaży (by zminimalizować straty) i to jeszcze twierdząc, że robi się to w interesie klientów? No chyba, że Lloyds wie, że BTC zacznie rosnąć i chce ustrzec swych klientów przed stratą. Very Happy - autor Mirkas.

Loyds robi to co mieści się w ramach umowy z klientami.

Mirkas napisał:

Wolność byłaby, gdyby ludzie mieli wolny wybór. Niestety nie mają, bo żeby cokolwiek kupić, żeby zapłacić rachunki za prąd, podatki za "własny" dach nad głową..., ogólnie egzystować w tym systemie (a innego nie ma) - muszą używać pieniądza.


To jest konsekwencja tego, że inny właściciel dóbr (w tym ziemi/surowców), życzy sobie określonego, Twojego zachowania w zamian za to co on zrobi (udostępni/sprzeda część swojej własności).


[A]
Mirkas napisał:

A ten w każdej formie (elektronicznej, banknotów i bilonu wszystkich walut) jest kontrolowany (BTC nie jest tu wyjątkiem wbrew temu co wmawiają ludziom różni "eksperci"), jest własnością cezara, króla, rządu, globalnej instytucji, korporacji... (nie ważne jak zwał to coś co zarządza dystrybucją pieniądza). Ludzie są zmuszeni używać pieniądza i to w takiej formie, jaką narzucą im zarządcy-kontrolerzy. Jak nie będą go używać - chociażby do płacenia podatków, mandatów - to trafią do więzienia. Gdzie tu widzisz wolność, wolny wybór?


Napisałeś:
Mirkas napisał:

Nie uważasz, że każdy powinien za siebie decydować kiedy wyjść z inwestycji, a nie żeby jakiś bank, czy inna instytucja finansowa decydowała o tym za nas?

W kontekście powyższego, Twojego tekstu [A], niezależnie co Loyds zrobi, nie ma to znaczenia na Twój wolny wybór.
Także krytyka Loyds jest nie na miejscu, bo nic nie zmienia w kontekście wolnego wyboru, który tu przedstawiłeś [A].

A jednak krytykując Loyds zwracasz uwagę na "No chyba, Lloyds wie, że BTC zacznie rosnąć", czyli przypisujesz znaczenie temu kontrolowanemu BTC "kontrolowany (BTC".


Mirkas napisał:

Jak zwykle mijasz się z prawdą. Dalsza dyskusja nie ma sensu, bo ani ja nie przekonam ciebie, ani ty mnie. Trolluj dalej, ale beze mnie.



Cytat właściwego komentarza, który można czytać i w odwrotnym znaczeniu:

Cytat:
nikt
30 May 2016 at 15:04 · Odpowiedz
No fajnie się pisze o tumanach, a tu po cichutku z powrotem namawia się na grę na forexie. Prawie codziennie dzwoni ktoś, żeby zacząć grać: kto nie jest na forexie – ten przegrał życie, nie chce pan zarobić pieniędzy za darmo? To nic nie kosztuje! Tylko zyski! Panie, nie bądź pan głupi!
Ostatnio mam dwie odpowiedzi, po których naganiacze padają:
1. Nie mam konta – jestem kurem domowym, a pieniądze trzyma żona.
2. Religia zabrania mi grać na forexie. Jaka religia? Wspólnota Jednego Słowa. Niech pan/pani zapisze się do nas, porzuci te grzeszne nałogi… Wink
https://dwagrosze.com/2016/05/inwestowanie-na-forexie/

_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:53, 08 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobaczcie liry !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:40, 08 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WZBG napisał:
Trend wzrostowy.
Jest tak zgodnie ze znaczeniem terminu trend wzrostowy.

A czy 2 dni, to nie za mało by mówić o jakimkolwiek trendzie?
Definicje nie precyzują niestety minimalnej długości trendu, a tylko maksymalną - podają, że trend krótkookresowy trwa do 3 tygodni (źr.). Niestety nie podaję od ilu? Jak przez kilka godzin albo minut rośnie mimo wielomiesięcznego trendu spadkowego, to też będziesz utrzymywał, że trend jest wzrostowy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:19, 08 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas napisał:

WZBG napisał:
Mirkas napisał:

WZBG napisał:
Mirkas napisał:
WZBG napisał:
Mirkas napisał:

WZBG napisał:
Mirkas napisał:
WZBG napisał:
Mirkas napisał:

Co to za bzdura jakaś. Skoro BTC spada

Wzrost o 1/3 w ciągu dwudziestu kilku godzin

Cały czas są podobne wahania.

Błąd, nie ma takiego wzrostu codziennie, nie ma co 2 dzień, nie ma co 3 dzień.

Wykres pokazuje co innego:
http://bitcoin.pl/kurs
czy to zaznaczysz 1D, 5D, miesiąc, 3 mies., czy 6 mies. albo więcej. Nie chodzi mi "o taki wzrost" akurat, ale o ciągłe bardzo duże wahania.


Pisałeś Skoro BTC spada, a nie to, że są bardzo duże wahania. Na co odpowiedziano, że Wzrost o 1/3 w ciągu dwudziestu kilku godzin

Na wykresie nie ma takiego drugiego dużego wzrostu procentowego, w tak krótkim czasie, od początku 2018 r.

Nie ma takiego samego (nic 2 razy się nie zdarza), ale są podobne i nie od początku 2018 r., bo nie pisałem o tym akurat okresie, nie było takiego czasowego ograniczenia innymi słowy.


Napisałeś Cały czas są podobne wahania., a to dotyczy i tego okresu (2018 r.)

I tego, ale nie tylko tego.


I tego, czyli tego od początku 2018 r., w którym okresie wcześniej nie było takiego wzrostu o 1/3 w ciągu dwudziestu kilku godzin.


Mirkas napisał:

WZBG napisał:

Jak nie dotyczy, to nie powinieneś używać terminu Cały czas.

Mirkas napisał:

Pisałem skoro BTC spada, bo spada, a przynajmniej spadał kiedy to pisałem.


Gdy opublikowałeś Skoro BTC spada był ok 23% wyżej od minimum z poprzedniego dnia.

Mirkas napisał:

Jak doskonale wiesz nigdy nie spada i nie spadał (podobnie jak inne instrumenty finansowe) w sposób jaki by obrazowała na wykresie linia opadając ciągle w dół.
Zawsze/zwykle jest to krzywa, która idzie zygzakiem w dół albo w górę (w jakimś tam przedziale/widełkach).
Także napiszę jeszcze raz - od [co najmniej] ponad miesiąc wartość Bitcoina spada. Ten wzrost o 1/3 w ciągu dwudziestu kilku godzin, o którym piszesz mieści się cały czas w trendzie spadkowym. Za wcześnie jest teraz gdy to piszę, by mówić o zmianie trendu. Podejrzewam że wiesz to doskonale, ale [jak zawsze] lubisz się sprzeczać, stawać okoniem, stawiać na swoim...


Dopóki kurs nie spadnie poniżej minimum z 6 lutego nie ma mowy o trendzie spadkowym. Na chwile obecną trend spadkowy BTC rozpoczęty 17 grudnia 2017 r. skończył się 6 lutego.


To wg ciebie teraz (od 6 lutego) jest kurs wzrostowy?

Jak zaznaczę na wykresie: http://bitcoin.pl/kurs 1 miesiąc, to jakoś tego nie widać. Ale nie będę się spierał, nie jestem ekspertem.


Trend wzrostowy.
Jest tak zgodnie ze znaczeniem terminu trend wzrostowy.


A czy 2 dni, to nie za mało by mówić o jakimkolwiek trendzie?
Definicje nie precyzują niestety minimalnej długości trendu, a tylko maksymalną - podają, że trend krótkookresowy trwa do 3 tygodni (źr.). Niestety nie podaję od ilu? Jak przez kilka godzin albo minut rośnie mimo wielomiesięcznego trendu spadkowego, to też będziesz utrzymywał, że trend jest wzrostowy?


2 dni to nie za mało, 2 godziny to też nie za mało.
Liczy się seria coraz wyższych szczytów przerywanych coraz wyższymi dołkami. http://blogtradera.pl/edukacja/slownik-analizy-technicznej




WZBG napisał:
Cytat:
trend wzrostowy
Ruch cen w górę, charakteryzujący się serią coraz wyższych szczytów przerywanych coraz wyższymi dołkami.
http://blogtradera.pl/edukacja/slownik-analizy-technicznej

Trend zmienia się na spadkowy, gdy kolejne minimum jest niżej od poprzedniego, w tym przypadku chodzi o minimum z 6 lutego.






WZBG napisał:

trend spadkowy (bessa, rynek niedźwiedzia)
Ruch cen w dół, charakteryzujący się serią coraz niższych dołków przerywanych coraz niższymi szczytami.
http://blogtradera.pl/edukacja/slownik-analizy-technicznej

Mirkas napisał:

WZBG napisał:

Mirkas napisał:

WZBG napisał:

Mirkas napisał:

Nie uważasz, że każdy powinien za siebie decydować kiedy wyjść z inwestycji, a nie żeby jakiś bank, czy inna instytucja finansowa decydowała o tym za nas?


Właśnie jakiś bank/instytucja decyduje za siebie. Wyczerpuje znamiona znaczenia terminu wolność [1].


Nie jest tak, że "jakiś bank/instytucja decyduje za siebie", bo "jakiś bank/instytucja" nie decyduje w ogóle (bo nie istnieje jako monada świadomości - jak to mawia pewien forumowy kolega). Decydują ludzie zarządzający tym bankiem/instytucją. Innymi słowy zarządcy decydują za poddanych, czyli ci co lepiej wiedzą, decydują za tępe masy (a przynajmniej w ich mniemaniu). Jak zawsze. To nie jest wolność tylko zniewolenie, ukryte współczesne niewolnictwo.


Bank/instytucja finansowa to ludzie ją reprezentujący. Ci ludzie nie decydowali za "masy", gdy Lloyds Banking Group zabroniła swoim klientom, ze skutkiem natychmiastowym, płacenia kartami kredytowymi za zakup bitcoinów i innych kryptowalut

Zarządzający decydowali za siebie w ramach instytucji, a nie za ludzi kupujących bitcoina.
To co jest wolnością nie jest niewolnictwem.

Popełniłeś błąd we wnioskowaniu.
W jaki sposób decyzja Lloyds Banking Group zniewala kupców bitcoina?
Ci co domagaliby się od Lloyds Banking Group, aby pozwalał na płacenie kartami kredytowymi za zakup bitcoinów, wymuszaliby to od tej instytucji.
Jest odwrotnie niż piszesz.

Spłycasz problem.


Szczegółowość jest taka, jaką podałeś, czyli to, że
Co to za bzdura jakaś. Skoro BTC spada, to jak można blokować operacje sprzedaży (by zminimalizować straty) i to jeszcze twierdząc, że robi się to w interesie klientów? No chyba, że Lloyds wie, że BTC zacznie rosnąć i chce ustrzec swych klientów przed stratą. Very Happy - autor Mirkas.

Loyds robi to co mieści się w ramach umowy z klientami.

Mirkas napisał:

Wolność byłaby, gdyby ludzie mieli wolny wybór. Niestety nie mają, bo żeby cokolwiek kupić, żeby zapłacić rachunki za prąd, podatki za "własny" dach nad głową..., ogólnie egzystować w tym systemie (a innego nie ma) - muszą używać pieniądza.


To jest konsekwencja tego, że inny właściciel dóbr (w tym ziemi/surowców), życzy sobie określonego, Twojego zachowania w zamian za to co on zrobi (udostępni/sprzeda część swojej własności).


[A]
Mirkas napisał:

A ten w każdej formie (elektronicznej, banknotów i bilonu wszystkich walut) jest kontrolowany (BTC nie jest tu wyjątkiem wbrew temu co wmawiają ludziom różni "eksperci"), jest własnością cezara, króla, rządu, globalnej instytucji, korporacji... (nie ważne jak zwał to coś co zarządza dystrybucją pieniądza). Ludzie są zmuszeni używać pieniądza i to w takiej formie, jaką narzucą im zarządcy-kontrolerzy. Jak nie będą go używać - chociażby do płacenia podatków, mandatów - to trafią do więzienia. Gdzie tu widzisz wolność, wolny wybór?


Napisałeś:
Mirkas napisał:

Nie uważasz, że każdy powinien za siebie decydować kiedy wyjść z inwestycji, a nie żeby jakiś bank, czy inna instytucja finansowa decydowała o tym za nas?

W kontekście powyższego, Twojego tekstu [A], niezależnie co Loyds zrobi, nie ma to znaczenia na Twój wolny wybór.
Także krytyka Loyds jest nie na miejscu, bo nic nie zmienia w kontekście wolnego wyboru, który tu przedstawiłeś [A].

A jednak krytykując Loyds zwracasz uwagę na "No chyba, Lloyds wie, że BTC zacznie rosnąć", czyli przypisujesz znaczenie temu kontrolowanemu BTC "kontrolowany (BTC".


Mirkas napisał:

Jak zwykle mijasz się z prawdą. Dalsza dyskusja nie ma sensu, bo ani ja nie przekonam ciebie, ani ty mnie. Trolluj dalej, ale beze mnie.



Cytat właściwego komentarza, który można czytać i w odwrotnym znaczeniu:

Cytat:
nikt
30 May 2016 at 15:04 · Odpowiedz
No fajnie się pisze o tumanach, a tu po cichutku z powrotem namawia się na grę na forexie. Prawie codziennie dzwoni ktoś, żeby zacząć grać: kto nie jest na forexie – ten przegrał życie, nie chce pan zarobić pieniędzy za darmo? To nic nie kosztuje! Tylko zyski! Panie, nie bądź pan głupi!
Ostatnio mam dwie odpowiedzi, po których naganiacze padają:
1. Nie mam konta – jestem kurem domowym, a pieniądze trzyma żona.
2. Religia zabrania mi grać na forexie. Jaka religia? Wspólnota Jednego Słowa. Niech pan/pani zapisze się do nas, porzuci te grzeszne nałogi… Wink
https://dwagrosze.com/2016/05/inwestowanie-na-forexie/

_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:35, 08 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tępaki, cebulaki, macie.. zrzucam wam kilka chrząstek ze stołu. Wasz Pan, longtermowy holder bitcoinowy, spadkobierca kilku forków oraz Wasz Bóg i Guru forum da wam kilka wskazówek, bidaki z polska.
Nakreślilismy trzecią falę elliotowską spadkową, wy debile, czyli wniosek taki że nastąpi niedługo tzw. A B C w drugą stronę. Dywergencja spadkowa dawno wyhamowała zaś rsi szura po dnie, każda owca z tego forum, którą zjadłem na przestrzeni lat swoim lotem smart money kupowała ode mnie zapewne na ostatniej górce. Założę się, że wchodzicie w pozycje jak miękkie faje, ze stop losem -2%.
Kurs miał odbicie od dolnej linii kanału spadkowego, zaś domyslam sie ze tu kazdy ekspert ssie tylko info albo dostaje wypiekow na policzkach przy pierwszym lepszym wdepnięciu w rgr wy polaki bidaki tyle lat z taką wiedzą i naprawdę ktokolwiek tu jeszcze "dywaguje" na górce czy wejsc czy nie wejsc? HAHA.

Spóźniliscie sie cebulaki, blok 1mb ssie podobnie jak co drugi uzytkownik tego forum, teraz mozecie sobie tylko popatrzec na moje lambo, ktorym sie wożę po tych biednych dziadowskich drogach, ktore zafundowały mi camele z polska, muahahahhhh...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:31, 08 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas napisał:

To jest ewolucja systemu - oczywiście w większości planowana i sterowana odgórnie, a dla niepoznaki masoni z austriackiej szkoły ekonomii wymyślili wolną rękę rynku.


Nonsens.

Rozumiesz w ogóle znaczenie słowa ewolucja?

Masoni - to brzmi jak bajka o czerwonym kapturku którą babcia straszy wnuczków.

Dorosnij.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:23, 09 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WZBG napisał:
2 dni to nie za mało, 2 godziny to też nie za mało.
Liczy się seria coraz wyższych szczytów przerywanych coraz wyższymi dołkami.

Świat wg WZBG:
W przypadku, kiedy jest spadkowy trend długoterminowy (lub trend średnioterminowy) wystarczy wyodrębnić dwugodzinny fragment wykresu w momencie gdy idzie do góry i można trąbić wkoło i pisać na forach, że trend jest wzrostowy. Nadajesz się WZBG na polityka albo gwiazdę dziennikarstwa mainstreamowego.
Takie wyrwanie z kontekstu małego fragmentu rzeczywistości przypomina mi tą słynną już grafikę:


Bimi napisał:
Rozumiesz w ogóle znaczenie słowa ewolucja?

To proces zmian zachodzących w czasie.
Globalny system ewoluuje w kierunku coraz większej centralizacji władzy i coraz większej kontroli obywateli oraz coraz mniejszych praw jednostki. To też jest ewolucja, a nie tylko biologiczna. Ewolucja - nawet ta biologiczna (przykład psa jest chyba najlepszy) - może być planowana i sterowana odgórnie. W przypadku ewolucji globalnego systemu bez wątpienia jest.
Dorośnij.

Bimi napisał:
Masoni - to brzmi jak bajka o czerwonym kapturku którą babcia straszy wnuczków.

Nic na to nie poradzę, że tak to brzmi dla ciebie.
Zaczadzone lemingi tak mówią, gdy im się wspomni o globalnej konspiracji, nwo, o wysadzeniu wierz wtc... A to jedynie wstęp. A co dopiero jak się powie takiemu o tym, że światowe elity władzy (w tym Watykan) praktykują satanizm, pedofilię, nie wspominając już o obcych...
No ale przecież to tylko teorie spiskowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:26, 09 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manhattanman napisał:
zrzucam wam kilka chrząstek ze stołu. [...] da wam kilka wskazówek, bidaki z polska.


To są chrząstki ze stołu Twojej manipulacji.

Inna chrząstka Twojej manipulacji:
Cytat:
manhattanman napisał:

WZBG napisał:
Wystarczy dostrzec co dzieje się z rachunkami przepływów pieniężnych (cash flow) firm, gdy spojrzymy na gospodarki, jako sumy "wszystkich" firm.
no u nas sytuacja jest patologicznie niespotykana w dziejach historii, dlatego też tu nie ma mowy o jakiejkolwiek matematyce. aktualnie to dzisiejsze rachunki bankowe, monopolistyczne korporacje robią wszystko w porozumieniu z państwówką by zakryć negatywne wskaźniki, a to tylko może oznaczać jedno. poziom faszystowskiej propagandy sięgnął zenitu, ale z tego to powinien się nam tłumaczyć psychopata kaczafi, skoro tak się niby zna na czymkolwiek co wycina i wkleja, wycina i wkleja i tak w kółko, zamiast wziąć się do jakiejś jebanej normalnej roboty(o którą coraz ciężej w systemie, który zjada własne dzieci, a żywi jednocześnie czerwonych pasożytniczych idiotów.
(Przyp. WZBG: wielkość, kolor czcionki dla istotności).

To jest sytuacja, którą już nazwałeś:
2. Jedna lub więcej firm ma zysk (dodatni cash flow) i odpowiednio jedna lub więcej stratę (ujemny cash flow) - autor WZBG.
no tu jest idealny przykład regionu rozwijającego się prawidłowo. - autor manhattanman.
(Przyp. WZBG: wielkość, kolor czcionki dla istotności).

Jak możesz zmieniać zdanie o tym samym?
viewpost.php?p=353999


manhattanman napisał:

Nakreślilismy trzecią falę elliotowską spadkową, wy debile, czyli wniosek taki że nastąpi niedługo tzw. A B C w drugą stronę.[...]



Fala czwarta nie powinna zachodzić (biały kolor) na szczyt fali pierwszej https://trading-academy.pl/baza-wiedzy/teoria-fal-elliota



Fale Ralpha Elliotta znajdują się w jego publikacjach. Poza nimi nie istnieją.
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:55, 09 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas napisał:
WZBG napisał:
2 dni to nie za mało, 2 godziny to też nie za mało.
Liczy się seria coraz wyższych szczytów przerywanych coraz wyższymi dołkami.

Świat wg WZBG:
W przypadku,


Świat wg Mirkas: Mirkas stara się manipulować.

Mirkas napisał:

kiedy jest spadkowy trend długoterminowy (lub trend średnioterminowy) wystarczy wyodrębnić dwugodzinny fragment wykresu w momencie gdy idzie do góry i można trąbić wkoło i pisać na forach, że trend jest wzrostowy.


Trend wzrostowy (2 godzinny) występujący po trendzie spadkowym.




Mirkas napisał:

Nadajesz się WZBG na polityka albo gwiazdę dziennikarstwa mainstreamowego.

Daleko Ci do mistrza propagandy.

Mirkas napisał:

Takie wyrwanie z kontekstu małego fragmentu rzeczywistości przypomina mi tą słynną już grafikę:

Rewolucja w epoce zakłamania Mirkas.



Tak zniechęcasz innych, aby nie kupowali i nie osiągali "zysku"?
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:59, 09 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WZBG napisał:
Trend wzrostowy (2 godzinny) występujący po trendzie spadkowym.

Co ta informacja daje, co wnosi w praktyce? Do czego komukolwiek może się przydać informacja, że jest 2 godzinny trend wzrostowy?

Moim zdaniem drążysz temat tylko po to, żeby postawić na swoim, żeby pokazać że moja prawda jest najmojsza, czyli podbudować swoje ego, że ja mam rację, a oponent się myli. Jak zwykle za bardzo teoretyzujesz i zapętlasz się w definicjach, co nie ma przełożenia w rzeczywistości.

WZBG napisał:
Daleko Ci do mistrza propagandy.

Tobie za to blisko do mistrza dezinformacji, trollowania i rozmywania tematów. W kopiowaniu i wklejaniu całych artykułów z reżimówki nie masz na forum sobie równych, co wiele już razy wiele osób już ci wypomniało (niestety bez skutku).

WZBG napisał:
Tak zniechęcasz innych, aby nie kupowali i nie osiągali "zysku"?

Każdy ma swój rozum i postąpi jak uważa.
Zastanawiające, że "zysku" wziąłeś w cudzysłów. Tak, zniechęcam innych do osiągania "zysku", ale nikogo nie zniechęcam do osiągania zysku.

Prawda jest taka, że nikt z nas nie wie jaki będzie trend - wzrostowy, czy spadkowy. To wszystko to są spekulacje, zgadywanki. To czy ten [bardzo] krótkoterminowy trend wzrostowy (o który się tak wykłócasz) okaże się odbiciem i początkiem wzrostu, czy [dalszych] spadków - też nie wiadomo w tym momencie. Okaże się w przyszłości.

Ja obstawiam, że kurs BTC jeszcze poleci w dół.

A ty na podstawie swych analiz wiesz jak będzie, czy tylko zgadujesz?

Bo co było, to każdy widzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Laurence




Dołączył: 09 Lut 2018
Posty: 12
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:32, 09 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem sceptyczny co do rozwoju kryptowalut. Wydaje mi się, że elity nie pozwolą na ich rozwój. Sami przecież wiecie, że mamy pieniądz centralnie planowany. Zobaczcie co się z stało z e-gold, https://en.wikipedia.org/wiki/E-gold to była waluta wymienialna na kruszcze złoto, srebro i platynę. W kryptowalutach brakuje mi tej wymienialności na kruszcze. Jak mówi Murray Rothbard w swojej książce Złoto, banki, ludzie krótka historia pieniądza https://goo.gl/V9TTkS - pieniądzem kiedyś było złoto, a rząd obecnie kontroluje podaż pustego papierowego pieniądza i nie zamierza przestać.

Dopiero jak nastąpi krach i załamanie, to wtedy jest szansa na powrót do złota. O tym barwnie i na czasie piszę James Rickards w swoich książkach https://goo.gl/5Vo4c3

Natomiast czy elity pozwolą na rozwój kryptowalut czas pokaże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:43, 09 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laurence napisał:
Wydaje mi się, że elity nie pozwolą na ich rozwój.

Przecież cały czas pozwalają.
Mało tego promują go w różnych mediach głównego nurtu, różne państwa kolejno legalizują jako formalny środek płatniczy, itp.
A że banki rzekomo z nim walczą - to naiwni mogą w to wierzyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:45, 09 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas napisał:
WZBG napisał:
Trend wzrostowy (2 godzinny) występujący po trendzie spadkowym.

Co ta informacja daje, co wnosi w praktyce? Do czego komukolwiek może się przydać informacja, że jest 2 godzinny trend wzrostowy?

Moim zdaniem drążysz temat tylko po to, żeby postawić na swoim, żeby pokazać że moja prawda jest najmojsza, czyli podbudować swoje ego, że ja mam rację, a oponent się myli. Jak zwykle za bardzo teoretyzujesz i zapętlasz się w definicjach, co nie ma przełożenia w rzeczywistości.


Oderwałeś się od rzeczywistości.
Gdy występuje trend wzrostowy Ty piszesz o spadkach Skoro BTC spada - autor Mirkas - data 07.02.2018 8:21 am (CET) viewpost.php?p=362610



Mirkas napisał:

WZBG napisał:
Daleko Ci do mistrza propagandy.

Tobie za to blisko do mistrza dezinformacji, trollowania i rozmywania tematów. W kopiowaniu i wklejaniu całych artykułów z reżimówki nie masz na forum sobie równych, co wiele już razy wiele osób już ci wypomniało (niestety bez skutku).


Dezinformacja Mirkas - Skoro BTC spada - gdy BTC jest w trendzie wzrostowym.
Trollowanie - gdy Mirkas uważa, że otrzymuje emaile, których nie zamawiał, może sprawdzić,czy odhaczył opcje otrzymywania powiadomień z forum prawda2.
Rozmywanie tematów - jak Mirkas chce mieć monopol na wolność wypowiedzi w temacie niech sobie założy autorski temat i zostanie moderatorem. Mirkas uzyska możliwość kasowania innych wiadomości we własnym temacie.


Mirkas napisał:

WZBG napisał:
Tak zniechęcasz innych, aby nie kupowali i nie osiągali "zysku"?

Każdy ma swój rozum i postąpi jak uważa.
Zastanawiające, że "zysku" wziąłeś w cudzysłów. Tak, zniechęcam innych do osiągania "zysku", ale nikogo nie zniechęcam do osiągania zysku.


Termin zysk ma różne znaczenia.

Mirkas napisał:

Prawda jest taka, że nikt z nas nie wie jaki będzie trend - wzrostowy, czy spadkowy. To wszystko to są spekulacje, zgadywanki. To czy ten [bardzo] krótkoterminowy trend wzrostowy (o który się tak wykłócasz) okaże się odbiciem i początkiem wzrostu, czy [dalszych] spadków - też nie wiadomo w tym momencie. Okaże się w przyszłości.

Ja obstawiam, że kurs BTC jeszcze poleci w dół.

A ty na podstawie swych analiz wiesz jak będzie, czy tylko zgadujesz?

Bo co było, to każdy widzi.


Nie zauważasz tego co widać:
Trend wzrostowy - trend długookresowy - trend, który trwa co najmniej rok.
Trend wzrostowy - trend średniookresowy - trend, który zazwyczaj trwa od miesiąca do sześciu miesięcy (np. do minimum z listopada 2017 r.)
Trend wzrostowy - trend krótkookresowy - trend, który trwa zazwyczaj do około miesiąca (np. do minimum z 6 lutego 2018 r.).
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:53, 09 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Puki nie mogą tego kontrolować nie będą na to pozwalać .
Przykładowo , dziś złota czy srebra nie możesz ot tak sobie wydobywać . Musisz wykupić licencje , zapłacić akcyzy , zgodzić się na ustaloną cenę .

Ale brak kontroli może być tylko pozorny . Kiedy byśmy mogli w obecnym systemie kupić w sklepie "bułki" za - np -BTC , o panie nie do pomyślenia dla Systemu . Kupowanie bezpośrednie stanowi problem . Ale kryptowaluty można wymieniać na realny pieniądz Systemowy . I dzięki tym przeliczeniom wiemy ile krów możemy kupić za jednego BTC . Przeliczamy więc jesteśmy częścią systemu . Mimo iż może wyglądać że coś nie jest kontrolowane , waluta niekontrolowana podlega spekulacjom na niespotykaną skalę przez tych którzy mają odpowiednie środki .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:03, 09 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wydaje mi się, że elity nie pozwolą na ich rozwój.

Cytat:
Natomiast czy elity pozwolą na rozwój kryptowalut czas pokaże.
Krypto"waluty" to jest projekt elit. Rolling Eyes
https://www.marketwatch.com/story/scenes.....2017-12-07
https://angel.co/silicon-valley/cryptocurrency-2/jobs
http://www.breitbart.com/california/2017.....e-profits/
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:48, 09 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chińskie banki centralne rozważają użycie walut cyfrowych 8.02.2018 PAP

juan, Chiny, pieniądze, waluta źródło: ShutterStock

Chińska Akademia Nauk Społecznych oceniła w raporcie, że banki centralne powinny rozważyć wykorzystanie walut cyfrowych przy transakcjach międzynarodowych, gdyż mogłoby to skrócić czas i obniżyć koszty tych operacji – podała w środę agencja Reutera.

Kryptowaluty umożliwiają stronom dokonywanie przelewów bezpośrednio, bez udziału podmiotu centralnego, dzięki technologii blockchain. Stosuje ona rozproszony rejestr, który weryfikuje i księguje transakcje w ciągu kilku minut.

Przeciętny czas przeprowadzenia międzynarodowego przelewu tradycyjnymi metodami wynosi trzy do pięciu dni. Dzięki cyfrowym walutom mógłby on zostać skrócony do mniej niż jednego dnia, natomiast średni koszt przelewu spadłby z ok. 7,2 proc. do 1 proc. kwoty transakcji - oszacowali badacze Akademii Liu Dongmin i Song Shuang.

„Ponadto nowy system staje się bardziej otwarty, bardziej elastyczny i bardziej inkluzywny, więc wszystkie kraje rozwijające się będą miały sprawiedliwy i łatwy dostęp do tych usług” - napisali w raporcie.

Autorzy przeanalizowali trzy możliwe systemy płatności: kierowany przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW), kierowany przez niektóre kraje oraz mieszany, kontrolowany wspólnie przez MFW i niektóre państwa. Ten ostatni uznali za najbardziej wykonalny.

Badacze ocenili, że rozwój takiego cyfrowego systemu płatności stanowiłby zagrożenie dla obecnej struktury, utrzymywanej przez Stowarzyszenie na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej (SWIFT) – podał Reuters.

Chiński bank centralny bada możliwość stworzenia narodowej waluty cyfrowej, mimo że Pekin prowadzi kampanię przeciwko wirtualnym żetonom, takim jak bitcoin.

Wiceprzewodniczący Ludowego Banku Chin Fan Yifei powiedział niedawno, że Chiny powinny rozważyć wprowadzenie dwustopniowego modelu emisji cyfrowych walut, w którym legalnymi emitentami byłyby zarówno bank centralny, jak i instytucje finansowe – przypomina Reuters.
http://forsal.pl/finanse/waluty/artykuly.....owych.html
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:53, 09 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas napisał:
Ewolucja - nawet ta biologiczna (przykład psa jest chyba najlepszy) - może być planowana i sterowana odgórnie. W przypadku ewolucji globalnego systemu bez wątpienia jest.
Dorośnij.

Kto ci takich głupot naopowiadał?
Skoro ewolucja to proces planowany i sterowany odgórnie, to czym twoim zdaniem jest kreacjonizm?
Tym samym? Smile

Oczywiście, że ewolucja społeczeństwa, wszelkich skomplikowanych wynalazków, czy chociażby rzecznego tu systemu pieniężnego, to poniekąd proces planowany.
Z tym że planują go miliony jednostek na całym świecie, każda z nich planuje sobie co innego, a na koniec wychodzi im jeszcze coś innego. Na początku, jak i w trakcie, nie da się przewidzieć co im z tego wszystkiego wyjdzie.

Wystarczy zobaczyć np. ewolucję internetu - cały świat pracował przez kilkadziesiąt lat nad tym, co mamy teraz, a to co mamy teraz było absolutnie nie do przewidzenia przez nikogo.
Dowodem na to jest m.in. istnienie wynalazków internetowych, które powstały wbrew woli instytucji władzy, jak np. łatwa dystrybucja zastrzeżonych informacji, anonimowa komunikacja, wymiana plików czy chociażby ten tu bitcoin i internetowy czarny rynek.

Skup się kurwa na tym co się dzieje dookoła, zanim cię jakiś samochód rozjedzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:57, 13 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Skoro ewolucja to proces planowany i sterowany odgórnie, to czym twoim zdaniem jest kreacjonizm?
Tym samym? Smile

Ewolucja to proces zmian zachodzących w czasie, a kreacjonizm to pogląd, że człowiek i wszelkie życie na Ziemi zostały stworzone takim jak jest obecnie przez jakiegoś tam stwórcę.

Bimi napisał:
Oczywiście, że ewolucja społeczeństwa, wszelkich skomplikowanych wynalazków, czy chociażby rzecznego tu systemu pieniężnego, to poniekąd proces planowany.
Z tym że planują go miliony jednostek na całym świecie, każda z nich planuje sobie co innego, a na koniec wychodzi im jeszcze coś innego. Na początku, jak i w trakcie, nie da się przewidzieć co im z tego wszystkiego wyjdzie.

Miliony jednostek na całym świecie to sobie mogą zaplanować co na obiad zjedzą, a i to nie wszyscy.
Jaki wpływ mają szare masy na system, jakie narzędzia? Że sobie pójdą na wybory zagłosować na ulubioną partię, albo dadzą na Owsiaka, na tacę...? Mogą sobie jeszcze wybrać kanał w tv. Tu się ich/nasz wpływ kończy. O globalnych zmianach decydują globalni decydenci. Oni też zdecydowali wypromować i spopularyzować bitcoin i kryptowaluty, a nie "wolni ludzie" z dołu piramidy, jak się wmawia ludkom. Tylko stwarzają pozory, że elity i banki walczą w kryptowalutami. Robią to po to, żeby strzyżone barany myślały, że idea kryptowalut wypłynęła oddolnie (i się nie pierzchali za bardzo podczas strzyżenia). Stworzyli w tym celu legendę tajemniczego Satoshi Nakamoto. Very Happy

“To tylko kwestia czasu, aby kryptowaluty znalazły się pod rządowymi regulacjami” – twierdzi szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), Christine Lagarde.
“To nieuniknione ” – powiedziała CNNMoney
https://comparic.pl/regulacja-kryptowalutowa-nieunikniona-mowi-szef-mfw/

To tylko kwestia czasu jak zlikwidują gotówkę i pieniądz nad którym ludzie mieliby kontrolę poprzez rządy (już właściwie jej nie mają tak naprawdę) i zastąpią wirtualnym pieniądzem całkowicie zależnym od światowej finansjery, którego nie będzie można użyć bez dostępu do zaawansowanej technologii (którą jak wiadomo kontrolują wielkie korporacje).

Bimi napisał:
Wystarczy zobaczyć np. ewolucję internetu - cały świat pracował przez kilkadziesiąt lat nad tym, co mamy teraz, a to co mamy teraz było absolutnie nie do przewidzenia przez nikogo.
Dowodem na to jest m.in. istnienie wynalazków internetowych, które powstały wbrew woli instytucji władzy, jak np. łatwa dystrybucja zastrzeżonych informacji, anonimowa komunikacja, wymiana plików czy chociażby ten tu bitcoin i internetowy czarny rynek.

To co mamy teraz było absolutnie nie do przewidzenia przez nikogo niewtajemniczonego w plany globalnej władzy (której oczywiste istnienie podważasz).
Łatwa dystrybucja zastrzeżonych informacji? Pierwsze słyszę. Gdzie są te informacje, chętnie rzucę okiem - możesz podlinkować jakieś dla przykładu?
Internetowy czarny rynek? Największy czarny rynek to ten na którym działają służby specjalne, mafia, itp... - wszystko powiązane z rządami, ze strukturami władzy. Zwykli ludzi to co najwyżej szara strefa, z którą walczą rządowe instytucje (nie muszę chyba dodawać, że to nierówna walka).

chemicloo napisał:
Krypto"waluty" to jest projekt elit.

To takie oczywiste. Ale ci ludzie są głupi i naiwni.

WZBG napisał:
Dezinformacja Mirkas - Skoro BTC spada - gdy BTC jest w trendzie wzrostowym.

Jak może być w trendzie wzrostowym, skoro jest w spadkowym? https://pl.tradingview.com/chart/BTCUSD/i4ThdaY1/
To tylko dezinformator WZBG wie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:36, 14 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas napisał:
[
Jaki wpływ mają szare masy na system, jakie narzędzia? Że sobie pójdą na wybory zagłosować na ulubioną partię, albo dadzą na Owsiaka, na tacę...? Mogą sobie jeszcze wybrać kanał w tv. Tu się ich/nasz wpływ kończy.


Na tym polega sedno indoktrynacji. Bo to masy kształtują system. Tyle, że jeśli masy uwierzyły, że wpływu nie mają, to system kształtuje ich, a sam jest kształtowany przez tych, co przekonali masy, że wpływu nie mają. Mechanizm jest w gruncie rzeczy prosty, tyle, że niełatwy.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:46, 14 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de93ial napisał:
Mirkas napisał:
Jaki wpływ mają szare masy na system, jakie narzędzia? Że sobie pójdą na wybory zagłosować na ulubioną partię, albo dadzą na Owsiaka, na tacę...? Mogą sobie jeszcze wybrać kanał w tv. Tu się ich/nasz wpływ kończy.


Na tym polega sedno indoktrynacji. Bo to masy kształtują system. Tyle, że jeśli masy uwierzyły, że wpływu nie mają, to system kształtuje ich, a sam jest kształtowany przez tych, co przekonali masy, że wpływu nie mają. Mechanizm jest w gruncie rzeczy prosty, tyle, że niełatwy.

Nikt nie musiał przekonywać mas, że nie mają wpływu - tak po prostu jest; a to dlatego, że ludzie zostali podzieleni na tysiące sposobów i nie są w stanie się dogadać praktycznie w żadnej kwestii, zorganizować i zacząć decydować o swoim losie. Indoktrynacja, kontrola, manipulacja, ogłupianie... odbywa się od pokoleń i jest to zaklęty krąg (głupi bo biedny, a biedny bo głupi), którego człowiek w pojedynkę nie jest w stanie przerwać. Musiałby się zorganizować, co jest niezmiernie trudne, żeby nie powiedzieć niemożliwe (z przyczyn o których piszę - patrz symbolika wieży Babel).
Zarządcy nie przekonali ani nie przekonują mas, że te wpływu nie mają; dzieje się odwrotnie - oni przekonują masy, że te mają wpływ i że to masy wybrały sobie władzę, stworzyły system i zorganizowały świat takim jaki jest i dlatego nie powinny narzekać i obwiniać kogoś innego (a tylko siebie samych jeśli już).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:06, 14 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas napisał:
Jaki wpływ mają szare masy na system, jakie narzędzia? Że sobie pójdą na wybory zagłosować na ulubioną partię, albo dadzą na Owsiaka, na tacę...? Mogą sobie jeszcze wybrać kanał w tv. Tu się ich/nasz wpływ kończy.


Jako szary człowiek masz jakiś wpływ, tyle tylko że w zasadzie zależy on wyłącznie od twojej woli, samodyscypliny, organizacji i moralności (lub jej braku). Gdybyś np. został terrorystą jak Unabomber, to mógłbyś w pewnym stopniu kształtować rzeczywistość, wpływając zarówno na masy (może zyskasz tym szereg naśladowców i entuzjastów) jak i elity (możliwe nawet, że skłonisz ich do spełnienia części swoich postulatów, lub zrzucenia ze stołu większej liczby ochłapów żeby uspokoić nastroje społeczne). Mógłbyś zostać przywódcą wpływowej sekty religijnej lub masowego ruchu kontestacji istniejącej władzy. Teoretycznie masz wpływ na system, w praktyce jedynie jako wybitna jednostka, faktycznie mógłbyś coś zmienić. Zawsze powtarzam: "Wolność, to przywilej ludzi silnych"
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:34, 14 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po części macie rację, świat nie jest czarno biały, jest masa odcieni szarości. Pewny minimalny (wręcz mikroskopijny) wpływ każdy ma, a rzeczywistość jest wypadkową wszystkich tych wpływów, że tak to ujmę.
Jakiś tam wpływ na rzeczywistość ma też krowa, mucha, drzewo i nawet bakteria.
Pisałem jednak o realnym wpływie.

Analogicznie jak w kinie: możesz zamknąć oczy, patrzeć przez różowe okulary, czy nawet wyjść z kina - ale nie masz wpływu na obrazy jakie są wyświetlane i jakie wszyscy oglądają (co najwyżej możesz zakłócić odbiór komuś siedzącemu z tyłu albo z boku).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:50, 14 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie Was wyleszczam, teoretyczne miernoty w goglach pancernych. Siedzicie tu, zgrywacie inteligentych, tymczasem ja zapodaje se właśnie cocain + wódka z ananasem i jednym kliknięciem leci cegła na twoje bryle, na aktualnej fali C. Bidaki cebulaki, śmieszni panowie od teorii w necie.

5 lat zastanawiania się nad tym czy ziemia jest płaska albo czy wierzchołek jest wyżej czy niżej bo rudolph napisał że ma być wyżej to niżej nie będzie, wolnościowcy intelektualni ku$$a, muahahaha, dno.

Czas pozamykać trejdy, bo litecoin mi rozjebał wskaźniki, Wy bidaki z polska, cegły poniemieckie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aspelta




Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 268
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:27, 15 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NBP wydało pieniążki na YouTuberów krytykujących kryptowaluty

https://www.purepc.pl/rozrywka/nbp_wydal.....yptowaluty

Pozdrawiam
Aspelta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:30, 15 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Obcy kontra Bitcoin 15.02.2018 Bartosz Grejner

Kryptowaluty odbijają się od dna, bitcoin odzyskał poziom 10 tys. dolarów. Jednak szał na kryptowaluty i ich wykopywanie wywołuje też zdumiewające konsekwencje. Poszukiwacze życia w kosmosie skarżą się, że na rynku zaczyna brakować kart graficznych..., a Islandia przeznaczy więcej energii na kopanie kryptowalut niż na zasilanie domów - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.

Cena bitcoina w nieco ponad tydzień wzrosła o ok. 4 tys. dolarów. Choć dziś najpopularniejsza kryptowaluta kosztuje o połowę mniej niż w połowie grudnia, gdy osiągała historyczny szczyt - 20 tys. dolarów, to znów mamy do czynienia z trendem wzrostowym. Na korzyść bitcoina oraz innych kryptowalut pozytywnie może oddziaływać czynnik, który wcześniej był jednym z głównych powodów przeceny na rynku.

Koreański krok w tył

Korea Południowa była jednym z pierwszych krajów, w których rząd poszedł na wojnę z kryptowalutami. Koreańskie władze przedstawiały propozycję praktycznie całkowitego zakaz handlu tymi walutami. Wstrząsnęło to rynkiem, ponieważ chodzi o kraj, który jest źródłem ogromnego popytu na kryptowaluty. O skali zapotrzebowania najlepiej mówi fakt, że w styczniu w Korei Południowej bitcoin kosztował momentami o 50 proc. więcej niż w USA czy Europie.

Teraz jednak rząd azjatyckiego państwa wycofuje się z całkowitego zakazu handlu na rzecz zwiększenia przejrzystości handlu. To jedna z niewielu dobrych w ostatnim czasie wiadomości dla rynku kryptowalut, ale może dać impuls do zwiększenia popytu i - w efekcie - do dalszych wzrostów cen. Popyt, który śmiało można nazwać szałem, już wywołuje zadziwiające następstwa.

Gorączka wydobycia na Islandii

Jak podaje “The Washington Post”, zużycie energii na wykopywanie kryptowalut w Islandii może zwiększyć się nawet dwukrotnie, osiągając blisko 100 megawatów w całym 2018 r. Oznaczałoby to większe zużycie niż przekazywane na zasilanie domów w całym kraju.

Boom na Islandii w tym kontekście związany jest przede wszystkim ze stosunkowo niskimi cenami energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych oraz dobrego chłodzenia dla ogromnej ilości komputerów, ze względu na naturalne warunki klimatyczne.

Nieoczekiwany wyścig o karty graficzne

Jeszcze bardziej niecodzienną konsekwencją astronomicznego rozwoju rynku kryptowalut mogą być utrudnienia w poszukiwaniu inteligentnych form życia w kosmosie.

SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence), organizacja, której stacje na całym świecie szukają pozaziemskich sygnałów, zużywa mnóstwo kart graficznych do przetwarzania ogromnej ilości danych. Niektóre teleskopy poszukiwaczy wymagają aż 100 kart.

SETI chciałaby rozbudować swoją działalność w dwóch stacjach, ale napotkała na problem. Popyt ze strony “kopaczy” kryptowalut, którzy także potrzebują kart graficznych, był tak duży, że stały się one nieosiągalne. Dr Dan Werthimer z Seti mówił w rozmowie z BBC, że “chcielibyśmy używać najnowszych procesorów graficznych, ale nie możemy ich dostać”.

I tak oto wykopywanie kryptowalut koliduje z poszukiwaniami życia pozaziemskiego i uzyskaniem odpowiedzi na pytanie: “Czy jesteśmy sami we wszechświecie?”...

A przecież to dopiero początek

Choć bezpośrednio kryptowaluty w ograniczony sposób wpływają na rynki finansowe, a duża część instytucji finansowych nawet otwarcie potępia ich używanie, to realny wpływ kryptowalut na naszą codzienność już dziś jest niepodważalny. A przecież jesteśmy dopiero na początku rozwoju tego rynku i wraz z postępem te wirtualne, nienamacalne waluty będą najprawdopodobniej odgrywały coraz większą rolę w naszym życiu.
https://cinkciarz.pl/nowosci/kryptowaluty/obcy-kontra-bitcoin

manhattanman napisał:
aktualnej fali C.


Jest dźwięk C.
Grasz fałszywie.
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 162, 163, 164 ... 167, 168, 169   » 
Strona 163 z 169

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Bitcoin - pieniądze wolnych ludzi
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile