W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kościół też skręca na lewą stronę  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1233
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AndSmo




Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:36, 11 Mar '08   Temat postu: Kościół też skręca na lewą stronę Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Za zanieczyszczanie środowiska można trafić do piekła - ostrzega Kościół. Wysoki przedstawiciel Watykanu, Monsignore Gianfranco Girotti, na łamach "L'Osservatore Romano" przedstawił listę grzechów głównych naszych czasów, zwaną także Trybunałem Pokuty - czytamy w serwisie tvn24.pl.
Dotychczasowe siedem grzechów głównych o "wymiarze indywidualnym" (pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, łakomstwo, gniew i lenistwo) ma być uzupełnione o nowe przewiny, w tym zaniedbanie ekologiczne, wpływające na bliźnich - tak przewodniczący Penitencjarii Apostolskiej wyjaśniał swe stanowisko "L'Osservatore Romano", oficjalnemu organowi prasowemu Watykanu. Girotti zaznaczył że wśród wymienionych grzechów szczególne znaczenie ma właśnie zanieczyszczanie środowiska jako jeden z nowych śmiertelnych złych uczynków - podaje tvn24.pl.

Wśród pozostałych zagrożeń znalazły się: genetyczne modyfikacje, eksperymenty na ludziach, zanieczyszczanie środowiska, niesprawiedliwość socjalna prowadzącą do ubóstwa, nieprzyzwoite, wystawne bogactwo oraz używanie narkotyków. Szef Penitencjarii Apostolskiej zasygnalizował, że dziś grzechy mają wymiar społeczny, wpływając na społeczeństwo. Bardziej istotne niż kiedyś jest uświadomienie sobie oddziaływania nowych grzechów także na innych, a zaniedbanie kwestii ekologicznych może przeszkodzić w osiągnięciu zbawienia wiecznego - czytamy w serwisie. Tvn24.pl przypomina też, że już wcześniej Watykan samemu zdecydował się zacząć stosować różne ekologiczne rozwiązania, jak energia słoneczna. Możliwe, że Stolica Apostolska przejdzie na nią już w 2013 r.


http://wiadomosci.onet.pl/1707704,12,item.html

Kiedyś pisałem, że bardziej podoba mi się pontyfikat B16 od JP2 gdyż jest bardziej konserwatywny. Odwołuje te słowa. Najbardziej irytuje mnie "wystawianie bogactwa". Ciekawe czy hierarhowie czytują Biblię, np księgę Hioba...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:28, 11 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakie wystawianie bogactwa? mozesz sprecyzowac?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pafka




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 383
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:20, 11 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Księga Hioba jest jednym z tekstów biblijnych, które promują postawę pokornego godzenia sie z niesprawiedliwością i biernego przyjmowania ciosów. Jeśli Andsmo uznajesz Hioba za wzór do naśladowania, to po kiego grzyba piszesz swoje słowa sprzeciwu na tym forum?

Kwestionowanie autorytetu papieża też raczej nie jest zgodne z wiarą katolicką. Wink

Ja znalazłem w biblii takie oto cytaty:
Cytat:
On przejawia moc ramienia swego, rozprasza [ludzi] pyszniących się zamysłami serc swoich. Strąca władców z tronu, a wywyższa pokornych. Głodnych nasyca dobrami, a bogatych z niczym odprawia. (Łk 1:51-53)

Jeżeli brat twój zubożeje i ręka jego osłabnie, to podtrzymasz go, aby mógł żyć z tobą przynajmniej jak przybysz lub osadnik. Nie będziesz brał od niego odsetek ani lichwy. Będziesz się bał Boga swego i pozwolisz żyć bratu z sobą. Nie będziesz mu dawał pieniędzy na procent. Nie będziesz mu dawał pokarmu na lichwę. Ja jestem Pan, Bóg wasz, który wyprowadził was z ziemi egipskiej, aby dać wam ziemię Kanaan i aby być waszym Bogiem! (Kpł 25:35-3Cool

Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących. Żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne. Apostołowie z wielką mocą świadczyli o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, a wszyscy oni mieli wielką łaskę. Nikt z nich nie cierpiał niedostatku, bo właściciele pól albo domów sprzedawali je i przynosili pieniądze [uzyskane] ze sprzedaży, i składali je u stóp Apostołów. Każdemu też rozdzielano według potrzeby. (Dz 4:32-35)

Duch Pana Boga nade mną, bo Pan mnie namaścił. Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim, by opatrywać rany serc złamanych, by zapowiadać wyzwolenie jeńcom i więźniom swobodę; aby obwieszczać rok łaski Pańskiej, i dzień pomsty naszego Boga; aby pocieszać wszystkich zasmuconych. (Iz 61:1-2)

A teraz wy, bogacze, zapłaczcie wśród narzekań na utrapienia, jakie was czekają. Bogactwo wasze zbutwiało, szaty wasze stały się żerem dla moli, złoto wasze i srebro zardzewiało, a rdza ich będzie świadectwem przeciw wam i toczyć będzie ciała wasze niby ogień. Zebraliście w dniach ostatecznych skarby. Oto woła zapłata robotników, żniwiarzy pól waszych, którą zatrzymaliście, a krzyk ich doszedł do uszu Pana Zastępów. Żyliście beztrosko na ziemi i wśród dostatków tuczyliście serca wasze w dniu rzezi. Potępiliście i zabili sprawiedliwego: nie stawiał wam oporu. (Jak 5:1-6)

Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. (Ef 6:12)

Na powyższych słowach bazowali przedstawiciele tzw. teologii wyzwolenia, którzy walczyli przeciw neokolonializmowi w Ameryce Łacińskiej. Niektórzy z nich byli jednocześnie marksistami-leninistami. Niestety zostali oni potępieni za wybiórcze traktowanie biblii przez naszego JP2. Jak widzisz trzeba być ostrożnym w interpretacjach i raczej zdawać się na nieomylność hierarchów. Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AndSmo




Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:40, 11 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pafka napisał:
Księga Hioba jest jednym z tekstów biblijnych, które promują postawę pokornego godzenia sie z niesprawiedliwością i biernego przyjmowania ciosów. Jeśli Andsmo uznajesz Hioba za wzór do naśladowania, to po kiego grzyba piszesz swoje słowa sprzeciwu na tym forum?


Chodziło mi o to, że Hiob wg tej księgi cieszył się względami Boga i był bardzo bogaty, a po próbie Bóg obdarował go jeszcze większymi bogactwami. Póki nie nadeszły czasy, że "każdy powinien mieć po równo" nikt nie miał nic przeciwko bogaceniu się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
emisariusz




Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 785
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:11, 22 Gru '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak naprawdę nigdy nie był po prawej stronie, od początku zaś projektem diabelskim -antyludzkim.
Tzw. "Sakramenty" - to nic innego jak po prostu => kontrakty demoniczne, na (mniejsze lub większe) opętanie i pobór energii. (wszak sami chyba jeszcze pamiętamy, jak to było.... Rolling Eyes No chrztu to raczej nikt nie pamięta - ale np. horror "pierwszej komunii" już chyba lepiej?)






_________________
Ten wpis powstał bez wsparcia środków unijnych.
" trwają prace nad stworzeniem elektronicznej gotówki " ~@goral_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kościół też skręca na lewą stronę
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile