W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
NWO i globalizacja  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 4157
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mijak




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 505
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:06, 23 Sty '08   Temat postu: NWO i globalizacja Odpowiedz z cytatem

PYTANIE

Plan NWO nie jest zbyt dobry. Ale globalizacja sama w sobie?

Dla mnie to lepiej, że wszyscy mówią w jednym języku, mogą jeździć gdzie chcą, zarabiają przynajmniej w przybliżeniu tyle samo, są takie same prawa na całym świecie.

Więc jak jesteścia antyglobalistami, to czy chodzi wam o NWO, czy o sama globalizację.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko nielogiczne i mało prawdopodobne.
GG 7434411
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:09, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co to jest NWO?
jakaś odmiana GTA?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mijak




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 505
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:11, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszę nie tak, czy po prostu nie wiesz? Confused
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko nielogiczne i mało prawdopodobne.
GG 7434411
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
the end




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:19, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mijak--------co innego jest władać jednym ogólnoświatowym językiem, a co innego likwidować po cichu języki narodowe.

Globalizacja sama w sobie jest normalnym procesem w dziejach ludzkości. Jednak metody, którymi się tą globalizację wdraża zupełnie nie są humanitarne. Podobnie było z UE, początkowo plany były dobre, 12 gwiazd na wspólnej fladze, tyle ile nad głową Maryii w opisach biblijnych. A jak to się potoczyło widzimy dzisiaj.
_________________
... ludzi światłych i inteligentnych,
od ludzi prymitywnych i głupich,
odróżnia mądrość, czyli wiedza o
przeszłości ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:23, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mijak napisał:
Piszę nie tak, czy po prostu nie wiesz? Confused


Scoropio ma wg mnie rację.

NWO to słowo, ktore nic nie znaczy. Różne osoby mogą mówić "chce wprowadzić NWO" i mieć różne rzeczy na myśli. Sensownie jest dodawać okreslenie o co chodzi. NWO - rozumiany tak: "my elita będziemy krzywdzić ludzi" to jest kretynizm.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
simonwron




Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 129
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:36, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maryja miała 12 gwiazd nad głową w biblii ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
the end




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:39, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

frasobliwy napisał:
Mijak napisał:
Piszę nie tak, czy po prostu nie wiesz? Confused


Scoropio ma wg mnie rację.

NWO to słowo, ktore nic nie znaczy. Różne osoby mogą mówić "chce wprowadzić NWO" i mieć różne rzeczy na myśli. Sensownie jest dodawać okreslenie o co chodzi. NWO - rozumiany tak: "my elita będziemy krzywdzić ludzi" to jest kretynizm.


To powiedz mi czym wegług ciebie jest: przymusowa aborcja w Chinach, likwidowanie niewygodnych ludzi, którzy nie pasują do nowego porządku świata(mordowanie ich), inwigicaja wszystkiego i wszystkich(zabieranie praw obywatelskich pod pozorem walki z terroryzmem), niszczenie podstawowych wartości( rodzina, patryiotyzm, honor itp.) wyśmiewanie tych wartości poprzez media, propagowanie wzamian za to homoseksualizmu, likwidowanie jakichkolwiek zasad moralnych, walka z religami, szczególnie Chrześcijaństwem. To są właśnie przejawy tzw. NWO!!!

Jeżeli tego nie widzisz to jesteś ignorantem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
the end




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:42, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

simonwron-------opis z Apokalipsy o tym mówi. Smok zmiażdży jej piętę, a ona mu głowę.
_________________
... ludzi światłych i inteligentnych,
od ludzi prymitywnych i głupich,
odróżnia mądrość, czyli wiedza o
przeszłości ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
simonwron




Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 129
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:46, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale to chyba jest o oblubienicy, a oblubienica to niby my, a nie maryja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pneuma




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:47, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the end napisał:
simonwron-------opis z Apokalipsy o tym mówi. Smok zmiażdży jej piętę, a ona mu głowę.


W biblii powiadasz. hmm

Jakiś namiar??
_________________
Zapytał Go znowu Piłat: ''A cóż to jest prawda?''
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:52, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the end napisał:
simonwron-------opis z Apokalipsy o tym mówi. Smok zmiażdży jej piętę, a ona mu głowę.


Oj stary.. coś nie tak z tym tekstem..

1. fragment z księgi genesis, a nie z apokalipsy
2. leci tak:

"Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie (węża) i niewiastę,
pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej:
ono zmiażdży2 ci głowę,
a ty zmiażdżysz2 mu piętę"

Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
the end




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:58, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.paranormalne.pl/index.php?act.....mp;t=14349
_________________
... ludzi światłych i inteligentnych,
od ludzi prymitywnych i głupich,
odróżnia mądrość, czyli wiedza o
przeszłości ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pneuma




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:06, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do the end

No rozumiem że kwestie piety uważamy za zamknięta i szanowny kolega się pomylił lub dokonał nadinterpretacji.

Lecz nie za bardzo kumam jak sie ma antyczna sztuka kościelna do księgi Objawienia i opisanej tam niewiasty przyobleczonej w 12 gwiazd.

Jeżeli ktoś mógłby to objaśnić.
_________________
Zapytał Go znowu Piłat: ''A cóż to jest prawda?''
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jean Armand de Ri




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:08, 23 Sty '08   Temat postu: Re: NWO i globalizacja Odpowiedz z cytatem

Mijak napisał:

Dla mnie to lepiej, że wszyscy mówią w jednym języku, mogą jeździć gdzie chcą, zarabiają przynajmniej w przybliżeniu tyle samo, są takie same prawa na całym świecie.


Po co wszystkim narzucać takie sama prawa? Jedynie słuszne? Może lepiej żeby w każdym kraju panowała jako taka samorządność żeby ludzie mogli decydować jakie chcą mieć prawo. A jak ci się nie podoba to zawsze możesz wyjechać gdzie indziej. Do tego są potrzebne otwarte granice ale to raczej nie globalizm a zdrowy rozsądek. Robienie problemów w przekraczaniu granic krajów to średniowieczny archaizm, nikomu nie potrzebny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:18, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niewiasta odziana w słońce to obraz Izraela, który będzie prześladowany podczas wielkiego ucisku przez smoka (obraz szatana). Niewiasta jako pojęcie zbiorowe, reprezentacja narodu. W tym kontekście owa niewiasta nie wskazuje na pojedynczą postać, ale stanowi pojęcie zbiorowe. W apokalipsie jest kilka podobnych przykładów, gdzie np. Jezebel (2:20,25) jest reprezentacją fałszywej religii jako systemu, czy wielka wszetecznica (17:1,7; 15:17).

Niewiasta odziana w słońce może być wypełnieniem snu Józefa, gdyż opis niewiasty odzianej w słońce, mającej księżyc pod stopami stanowi nawiązanie do drugiego snu patriarchy Józefa (Gen. 37:9,11), w którym słońce i księżyc przedstawiają Jakuba i jego żonę (rodziców Józefa), a 12 gwiazd to 12 pokoleń izraelskich. W ten sposób Biblia łączy 2 podobne symbole, utożsamia i wiąże obraz niewiasty z potomkami Jakuba - narodem Izraela. Symbolika tego obrazu (słońce, księżyc i korona z gwiazd) ukazuje królewską chwałę Izraela i jego ostateczne zwycięstwo nad wrogami. Dodam, że w księgach starego testamentu obraz Izraela był bardzo często przedstawiany jako niewiasta.

A na tym linku, co podałeś The End, to chyba ktoś ma manie niebieskości:b niebiesko tło, niebieską czcionką na niebieski (w obu znaczeniach;)) temat;)

pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
the end




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:24, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jean Armand de Richelieu---------zależy jakie są to prawa. Prawo ma być niejako wyrocznią, służącą społeczeństwu. To zbiór zasad, które mają porzenie w tradycji i obyczaju. Problem powstaje, kiedy prawo działa ze szkodą dla obywatela. A jeszcze większym problemem jest, kiedy tak samo złe prawo obowiązuje na terenie np. UE.
_________________
... ludzi światłych i inteligentnych,
od ludzi prymitywnych i głupich,
odróżnia mądrość, czyli wiedza o
przeszłości ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pneuma




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:31, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kacper napisał:
Niewiasta odziana w słońce to


Nie określę czy sie zgadzam czy też nie ale dziękuje za odpowiedz Smile

Byłem ciekaw czy ktoś dokona cudu ''udokumentowania'' i wyjaśnienia swego twierdzenia ze niewiasta z Apokalipsy to matka Jezusa.
W tym wypadku podobnie jak z ową piętą.

Proszę nie traktować tego wpisu w kategoriach uszczypliwości - cel jest jeden podawanie sprawdzonych wiadomości lub chociaż cytatów bo do biblii on-line chyba każdy ma dostęp
_________________
Zapytał Go znowu Piłat: ''A cóż to jest prawda?''
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
the end




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:31, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kacper-----Robert Schuman, Konrad Adenauer, Alcide De Gasperi, Jean Monnet, Paul-Henri Spaak, sami łączyli flagę UE z symboliką biblijna. Tym samym zakończmy ten temat, bo to już historia; stare i nieprawda.
_________________
... ludzi światłych i inteligentnych,
od ludzi prymitywnych i głupich,
odróżnia mądrość, czyli wiedza o
przeszłości ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
simonwron




Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 129
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:35, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pneuma napisał:
do the end

Lecz nie za bardzo kumam jak sie ma antyczna sztuka kościelna do księgi Objawienia i opisanej tam niewiasty przyobleczonej w 12 gwiazd.

Jeżeli ktoś mógłby to objaśnić.


objawienie jest proroctwem, a więc jego treść dotyczy czasów przyszłych. antyczna sztuka, i nie tylko, przekazała nam pewne symbole, które nieodłącznie przybierają dziś konkretną postać czegoś (osoby, kultury, tradycji, wydarzeń historycznych .....)

zresztą-ja też nie rozumiem jak ty możesz tego nie rozumieć ?

kolega the end napisał bardzo słusznie, tylko ten konkretny przykład Maryja - był trochę przekształcony, do tego, co rzeczywistości pisze w biblii.

Maryja a niewiasta, jedno słowo a teolodzy latami mogą się głowić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:41, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pneuma, ja raczej nie pisałem o antycznej sztuce, ale jeśli już wyjaśniłeś czego byłeś ciekaw to w porządku;) Nikogo nie zmuszam by się ze mną zgadzał (to już tak ogółem do wszystkich).

The End, mój siostrzeniec, który ma 6 lat też pewnie sam potrafiłby namalować flagę w oparciu o symbolikę z Biblii wziętąWink na swój sposób.

pzdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pneuma




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:46, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
zresztą-ja też nie rozumiem jak ty możesz tego nie rozumieć ?

kolega the end napisał bardzo słusznie, tylko ten konkretny przykład Maryja - był trochę przekształcony, do tego, co rzeczywistości pisze w biblii.

Maryja a niewiasta, jedno słowo a teolodzy latami mogą się głowić


Nie kumam znaczyło dosłownie że nie widzę aby proroctwo zapisane przez ap. Jana w jakimkolwiek fragmencie wiązało niewiastę z matką Jezusa.
Podobnie jak kłamstwo że niewiasta zmiażdży głowę smoka a on jej piętę.

Co do antycznych korzeni judechrześcijaństwa czy współczesnych odnośników np. KRK do kultury antycznej nie ma sensu omawiać na forum bo to temat ''morze''
Kolejna sprawa że temat gł. jest nie związany z zagadnieniem które poruszyliśmy.
_________________
Zapytał Go znowu Piłat: ''A cóż to jest prawda?''
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:49, 23 Sty '08   Temat postu: Re: NWO i globalizacja Odpowiedz z cytatem

Mijak napisał:
...
...Ale globalizacja sama w sobie?

Dla mnie to lepiej, że wszyscy mówią w jednym języku, mogą jeździć gdzie chcą, zarabiają przynajmniej w przybliżeniu tyle samo, są takie same prawa na całym świecie.
...


to o czym piszesz to nie "globalizacja" ale zwykła utopia ...no...może z jednym wyjatkiem, a mianowicie takim, że być może kiedyś ludzie bedą mówić miedzy sobą w jednym języku (chociaż nie koniecznie będą się "rozumieć")...ale nigdy nie będą zarabiać (nawet w przybliżeniu) tyle samo, i posiadać takich samych praw ...

...ale nie o tym chciałem ...

"globalizacja", która mieszkańcom "Zachodu" i jego bliskich peryferii niesie pewne "udogodnienia" , dla dalszych regionów jest nową formą kolonizacji i przekleństwem zarazem.
Otóż niszczy (tam) ona "zastane" formy współżycia i organizacji społecznej, nie tworząc nowych, lepszych ...przez co (tj. działając poprzez "przymus ekonomiczny") wypędza "ona" ze swoich siedzib miliony tubylców w kierunku "zachodniego Eldorado", które już teraz nie jest w stanie zapewnić "wszystkim" równie wysokiego standardu życia ... a przecież "w miarę rozwoju" systemu globalnego mielismy "skorzystać" wszyscy ...ale tak przecież nie jest ...

wraz z pogłębianiem się techniczno-ekonomicznych i społecznych procesów jakie zachodzą w naszej cywilizacji, a które potocznie nazywa się "globalizacją" rośnie również skala nierozwiazanych problemów ...

...dlaczego ...?

...bo wraz z "postępem technicznym" jesteśmy coraz bardziej od niego (tj. od systemu) użależnieni (czy chcemy tego, czy nie) tak, że to on, coraz bardziej dominując nad nami zaczyna nas "zmieniać" zamiast my jego ...
...ta właśnie zmiana w skali globalnej jest o wiele bardziej istotna, a niżeli "wolność" podróżowania (jeżeli cie stać) czy rozmowy w "jednym światowym" języku ...
...a tym czasem "system" nie służy już zaspakajaniu potrzeb potrzebujących i wyrównywaniu standardów, ale pożeraniu coraz większej ilosci zasobów dla zaspokojenia coraz mniejszej liczby tych, którzy szczęśliwym zbiegiem okoliczności znaleźli się na jego szczycie ...


a co do pytania ...czy jestem antyglobalistą ?

to nie wiem co odpowiedzieć ...bo myślę wszak "globalnie", ale żyję "lokalnie" ...a poza tym jestem tradycjonalistą ...jednak świat, w którym kiedyś się urodziłem "umiera" na moich oczach, a wraz z nim przepada cała "niepisana" wiedza ("mądrość pokoleń") i "niepisane" prawa, gdzie najlepszym glejtem było "dane słowo" ...




Cool
_________________
"...Nie nasyci się oko patrzeniem
ani ucho napełni słuchaniem..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:37, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do niewiasty z 12 gwiazdami-ja spotkałem się z teorią że niewiasta to Maryja, a jej syn-władca porwany do nieba- to mógł być Jezus.Co sądzicie o takiej teorii??bo ja niewiem :/:/...

A jeżli chodzi o globalizację to niemoże być dobre,bo to część planu przejęcia władzy nad światem.Neutral...jeden język,pomieszane kultury...i parę innych rzeczy...to bardzo ułatwia sprawę...:/
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:53, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iar0 napisał:
Co do niewiasty z 12 gwiazdami-ja spotkałem się z teorią że niewiasta to Maryja, a jej syn-władca porwany do nieba- to mógł być Jezus.Co sądzicie o takiej teorii??bo ja niewiem :/:/...


iar0, Apokalipsa omawia czasy, które mają nastąpić, a nie, które już byłySmile (analogicznie do Jezusa i ucieczki przed Herodem)

Poza tym taki spektakl w kontekście Objawienia byłby bezsensu (zaraz się odezwie jakiś zwolennik bezsensownych teorii, że może jednak... zalecam wtedy zapoznać się z treścią apokalipsy i nie tylko, mam na myśli również inne księgi, które są potrzebne do zrozumienia Objawienia).

Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:04, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale jeżli niechodzi o Maryje to o kogo/co?

o żulnię europejską chyba nie,to wtakim rzie niewiadomo;/
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


NWO i globalizacja
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile