W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Niebezpieczny efekt jedzenia zdrowej żywności  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Odsłon: 3423
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1459
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:25, 12 Kwi '11   Temat postu: Niebezpieczny efekt jedzenia zdrowej żywności Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.onet.pl/nauka/niebezpi.....omosc.html


Co za debilny tytuł !!! Udowadniają że to samo jedzenie inaczej opakowane czyli nazwane ekologicznym nie rożni się od takiego samego standardowo zapakowanego zwanego potocznie niezdrowym ...
Zapominają przy tym że zdrowe jedzenie naprawdę istnieje z tym że nie dotyczy to masowej produkcji ...

"Eksperci z Food Standarts Agency odkryli, że zdrowa żywność może być przyczyną tycia - informuje dailymail.co.uk. Badania wykazały, że ludzie zwykle zakładają, że zdrowa żywność, a w szczególności ekologiczne przekąski, zawierają mniej kalorii niż ich odpowiedniki produkowane w konwencjonalny sposób. Takie myślenie jest błędem i może prowadzić do spożywania większej ilości jedzenia."

Zdrowa żywność zapewnia zdrowie a zdrowie to idealna waga więc zwyczajnie to co oni nazywają zdrowym pożywieniem jest takim tylko z nazwy ...Dla mnie przekaz z tego artykułu jest jasny / pierdol wszytko jedź śmieci i wybieraj najtańsze bo po co przepłacać...
Odżywiam się zdrowo nie zwracam uwagi na to czy produkt jest ekologiczny czy nie sam o tym decyduje co uważam za zdrowe mam idealną wagą i w dupie takie Onetowe nowinki ...
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hunab-ku




Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 142
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:04, 12 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma się co emocjonować.
Wcale mnie nie dziwi fakt, że tak może być. Sam bowiem wpadłem kiedyś w tą pułapkę ... . 17 lat nie jadłem mięsa ... i ... tyłem .... Laughing I jeszcze się dziwiłem.
Myślę, że to efekt reklam ... to one od lat szczekają: zdrowy jogurt = niskokaloryczny jogurt, zdrowe płatki = niskokaloryczne płatki.
Jeżeli ktoś chce być naprawdę zdrowy to nie da się na to nabrać.
Jeżeli ktoś nie jest zainteresowany zdrowiem, to nie będzie wnikał w problem i będzie jadł "zdrowe" żarcie, tak jak ogląda się TVN a nie TVP Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:42, 12 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdrowa żywość nie polega na tym, że ma mniej kalorii - stawianie sprawy w ten sposób, to ogłupianie ludzi. Uważam, że jeżeli ktoś zajmuje się skrupulatnym liczeniem kalorii w jedzeniu, to powinien zacząć się leczyć, ale na umyśle. Celem jedzenia jest przede wszystkim dostarczenie organizmowi odpowiednich ilości energii w formie przyswajalnej. Zachwalanie żywności niskokalorycznej - to tak, jak zachwalanie paliwa, które daje dużo dymu, ale mało ognia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:37, 12 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz w 100% racje.
Ludzie tak naprawde powoli zapominaja PO CO sie dostarcza zywnosc do organizmu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hunab-ku




Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 142
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:01, 12 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale tez nie należy zapominać, że jedzenie to program i bez niego spokojnie można żyć. No i najdłużej żyją ludzie, którzy najmniej jedzą (i nie są ogłupieni "naukowym" gadaniem o tym, że organizm sam sobie bez "witaminek" nie poradzi), a nie "najzdrowiej".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:13, 12 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A swistak siedzi i zawija je w te sreberka...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Amarantus




Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:34, 12 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zjadane w dużych ilościach może spowodować otyłość zależy to przede wszystkim od przemiany materii danego organizmu, ja mam prawie 40 lat i od zawsze wagę 71-72 kilo obojętnie ile bym jadł, warzywka czy tłuste mięcho z ziemniakami w dużych ilościach, nie dam rady przytyć. Schudnąć tak jak za sprawą Privilidza namówiłem żonę na dietę Dąbrowskiej to po 2 tygodniach schudłem 3 kilo, a moja o 6 kilo Wink

Ale swoją drogą to prawda że taki tematy na onecie to wprowadzają zamieszanie, zresztą zauważyłem że oni specjalizują się w tytułach nie mających potwierdzenia w treści postu.
_________________
Prędzej dogadasz się z gościem na kacu, niż bluzgającym flustratem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aiedail




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 361
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:37, 12 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehh ci Amerykanie... jak im powiesz, że coś ma mniej kalorii, to zjedzą tego 3 razy więcej Smile

Najpierw trzeba by zdefiniować co to jest zdrowa żywność. Nie można zaprzeczyć, że poprzez chęć uwolnienia się od konserwantów i polepszaczy można popaść w pułapkę "mody na eko" - czyli kupowanie wszystkiego co "zdrowe, ekologiczne" ale gdzie produkt jest po prostu ładnie opakowany. Mnie w tym tekście raczej zastanawia, że w tym tekście zdrowa żywność, jaka by nie była, jest praktycznie postawiona na równi z genetycznymi mutantami.

Większość ludzi nie zwraca uwagi na jakoś jedzenia, z niewiedzy lub po prostu ubóstwa. Jakaś część zwraca na to uwagę i może sobie pozwolić - ale zupełnie nie wiedzą jak się za to zabrać. Myślą, że jak kupią sobie raz w tygodniu paczkę "eko-ciastek" to nagle zaczęli odżywiać się zdrowo, a tymczasem wciąż kupują ten sam najtańszy chleb. Wg mnie jeśli już ktoś chce zacząć się zdrowej odżywiać, powinien zacząć od produktów podstawowych, które są bazami do posiłków: chleb, makarony, warzywa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Niebezpieczny efekt jedzenia zdrowej żywności
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile