W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Uwaga! Znajdujesz się w jednej z sekcji autorskich forum.
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną cenzurę w tym wątku.
Moderatorem tego tematu jest jego założyciel czyli autor pierwszego posta.

Stalin  
Podobne tematy
Zagłada Rosjan przez syjonistyczny reżim1
Wall Street i rewolucja bolszewicka9
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
32 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Odsłon: 55486
Strona: 1, 2, 3, 4, 5   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 21.790 mBTC

PostWysłany: 16:33, 10 Kwi '11   Temat postu: Stalin Odpowiedz z cytatem

Nie ma w całej nowożytnej historii postaci mającej równie mroczną opinię niż Józef Wissarionowicz Dżugaszwili znany bardziej jako STALIN.
Czy opinia ta jest zasłużona ? odpowiedź na tak postawione pytanie wcale nie jest prosta ,bo też wydarzenia historyczne których uczestnikiem ale również kreatorem, był Stalin ,nie mają precedensu w historii świata.
Ja oczywiście mam w tym względzie własną opinię ale ze wszystkich sił powstrzymam się od wygłaszania jej.
A jeśli wogóle zaczynam ten temat to nie po to aby między ciemny lud nieść kaganek oświaty a dlatego że od pewnego czasu bawi mnie pewna gra jaka za pośrednictwem mediów toczy się między politykami
a właśnie owym ludem.Oni - znaczy się politycy doskonale wiedzą o czym mówią ( czasami aż zadziwiająco doskonale ), natomiast "lud "jak to lud, nie bardzo orientuję się o czym mowa ,choć rzecz jasna święcie jest przekonany że wie. Przykładowo ;w mediach jest ogrom informacji ze zbitką słów Putin ,Stalin ;"Czy Putin to drugi Stalin " (jest tego bardzo wiele ) zastanawia się publicysta a głupiutki czytelnik myśli że to idzie o to czy Putin każe wszystkich zamknąć w więzieniach a potem rozstrzelać .Ani do głowy głuptaskowi przyjdzie że chodzi o coś zupełnie,zupełnie innego.
Poniższy film opowiada o politycznych i społecznych wydarzeniach jakie zaowocowały straszną tragedią ;Wielkim Głodem .
Rekomenduję obejrzenie tego filmu ,natomiast zupełnie nie rekomenduję tego aby uwierzyć że wszystkie fakty o jakich tam będzie mowa.Rekomenduję natomiast aby przy pomocy wyszukiwarki zweryfikować ich (faktów ) prawdziwość.
włączyć polskie napisy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.020 mBTC

PostWysłany: 22:58, 11 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielu współczesnych historyków i publicystów rosyjskich ,nawet tych z "prawej strony",stwierdza że w sposób nienaturalny , ba ;niezgodny z historycznymi faktami uwaga wszystkich skupia się na działalności Stalina w latach 1930 - 1937 r ,zupełnie jakby ktoś nie chciał pamiętać że rewolucja rozpoczęła się w 1917 r Zastanawiające jest dlaczego nic o tym sie nie mówi ,co jest powodem milczenia na temat spraw o których należałoby raczej krzyczeć .
Czerwony Terror - to konkretne pojęcie ,zwiazane z ściśle określonym momentem historii, z konkretnymi osobami :Lew Dawidowicz Bronstein ( Trocki ),Jesel Grisz ( Zinowiew ) ,Jankiel Miriamowicz ( Jakow Swierdłow )
Być może ten zestaw dziwnie brzmiących nazwisk jest powodem tego że rzadko się je wymienia ,być może zbrodnie o wymiarze jakiego jeszcze nie znała historia ludzkości.
Kiedy po wieloletniej wewnątrz partyjnej walce Stalinowi uda się "Czerwony Terror " zmienić na Wielką Czystkę czyli likwidowanie frakcji Trockiego i ludzie będą krzyczeć :Rozstrzelajcie ich ! rozstrzelajcie ich jak wściekłe psy ! ,to trudno jest powiedzieć czy oni bardziej kochali Stalina czy nienawidzili tamtych czy też kochali Stalina dlatego że on tak ja i oni nienawidził tamtych.
Wbrew powszechnym przekonaniu rewolucja bolszewicka nie mała na celu zmany: ustroju.,modelu gospodarczego ,elit,czy czego tam jeszcze ,rewolucja bolszewicka nakierowana był na to co teraz nazywa się "depopulacja".Mordowano wszystkich ;inteligentów,robotników,chłopów .pacyfikowano przy pomocy lotnictwa i gazów bojowych ,wsie , okręgi .Bóg jeden wie ilu ludzi wymordowano ale z całą pewnością wiecej niż ktokolwiek.
Na stworzonej przez siebie półpustynie bolszewicy-trockiści budowali piekło .Poniższy akt prawny "Dekret o wyzwoleniu kobiet" może wydać się koszmarnym żartem,elementem scenariusza filmu sf ,upiornym snem ,niestety jest historycznym faktem

1. Od 1 stycznia 1918 roku znosi się prawo do stałego związku z kobietami które osiągnęły wiek od 17 do 32 lat.
Uwaga : wiek kobiety okresla sie zgodnie z wpisem w paszporcie a wypadku braku tego dokumentu ,wiek na podstawie wyglądu określą komitety dzielnicowe lub starostowie

2. Dekret nie dotyczy kobiet zamężnych mających pięcioro lub wiecej dzieci

3 .Dotychczasowi właściciele (mężowie ) zachowują prawo do kontaktów z żoną
uwaga : w przypadku gdyby mąż sprzeciwiał się wejściu w życie tego dekretu utraci to prawo

4. Wszystkie kobiety których dotyczy dekret przestaja być własnością prywatną a stają się własnoscią klasy pracowniczej

5. Zarządzanie dystrybucją kobiet powierza się Radom Robotniczym , Żołnierskim i Chłopskim

6. Obywatele mężczyźni mają prawo do korzystania z kobiet nie częściej niż cztery razy w tygodniu nie dłużej niż trzy
godziny

7 Każdy członek pracowniczego kolektywu zobowiązany jest płacić 1 % od swych zarobków na fundusz szkolnictwa

8. Każdy mężczyzna, chcący skorzystać z narodowego mienia (kobiety) powinien przedstawić zaświadczenie od komitetu związkowego o przynależności do klasy pracowniczej

9. Mężczyzna nie należący do klasy pracowniczej nabywa prawo do korzystania z kobiety pod warunkiem comiesięcznej składki (punkt7 ) w wysokości 1000 rub.

10. Wszystkie kobiety uznane tym dekretem jako narodowe mienie otrzymują z funduszu narodowego wsparcie w rozmiarze 280 rub. w miesiąc.

11. Kobiety zachodzące w ciążę zwolnione są ze swych obowiązków wobec państwa na 4 miesiące ( 3 miesiące do i 1 przed porodem )

12. Niemowlęta po upływie miesiąca oddają się pod opiekę "Ludowym Żłobkom", gdzie wychowują się i otrzymują wykształcenie do 17-letniego roku życia

13. W przypadku urodzenia bliźniaków rodzice otrzymują w nagrodę 200 rub.

16. Winni rozprzestrzeniania chorób wenerycznych będa stawać przed sądami rewolucyjnymi .

Radzie poleca się wnosić poprawki i udoskonalać dekret

Współcześni działacze społeczni związani z cerkwią czynią starania aby Stalina uznać świętym za to że uchronił mieszkańców ZSRR przed ,między innymi taką jak w Dekrecie, ewentualnością .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3504
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:12, 12 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O glodzie w Anglii nic nie masz ? Byl pare razy !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 19:06, 01 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przedrewolucyjne Rosji , praktycznie nie było żadnych tradycji lewicowych bo jak wiadomo Rosjanie to typ społeczności archaicznej z głęboko konserwatywną mentalnością.
Jeśli idzie o "etniczność" bolszewickich struktur, to w sieci jest wiele materiałów mówiacych o tym ,dlatego teraz nie warto się na tym skupiać.
O ile marcowa rewolucja (1917r) a zwłaszcza abdykacja Imperatora Mikołaja II była dla Rosjan traumą ,trudnym do opanowania szokiem ,to wiadomość o męczeńskiej śmierci Rodziny Romanowych (lipiec1917r) dla prawosławnej ruskiej mentalności był czymś w rodzaju wiadomości o końcu świata.
Obecnie powiada się że: kto ma media ten ma władzę lub kto ma banki ten ma władze
prawda jest nieco inna,albowiem prawdziwą a nawet absolutną władze ma ten, kto kontroluje produkcje i dystrybucje żywności . Zgraja Lwa Dawidowicza Bronsteina (Trockiego) doskonale o tym wiedziała dlatego pierwszym obiektem ich ataku stała się wieś.
Ważne jest aby pojąć to, że wieś nie została poszkodowana na skutek odgórnie wprowadzanych eksperymentów ekonomicznych ,wieś stała się obszarem celowej i zaplanowanej zagłady.Masowo mordowano chłopów ,niszczono wiejską infrastrukturę :młyny,spichlerze,ujęcia wody,itp.
Na efekty nie trzeba było długo czekać ,już po kilku miesiącach zaczęły być odczuwalne braki żywności , potem nastapił głód
Kiedy moskwiczanie zaczęli sie uskarżać na drastyczny brak żywności Lew Dawidowicz Bronstein ( Trocki) odpowiedział:
Kiedy Tytus oblegał Jerozolime ,żydowskie matki jadły swoje własne dzieci .Kiedy zmuszę wasze matki do tego aby jadły swoje dzieci ,wtedy możecie przyjść do mnie i powiedzieć :Głodujemy
Cytat:
Когда Тит брал Иерусалим, еврейские матери ели своих детей. Вот когда я заставлю ваших матерей есть своих детей, тогда вы можете ко мне прийти и сказать: "Мы голодаем

to słynna i powszechnie znana fraza
Tam gdzie było to możliwe ( należy pamietać że na skutek I WŚ ze wsi ubyło wieli meżczyzn ) chłopi zaczęli się desperacko bronić.Wybuchały chłopskie powstania ,choc ze względu na ilość ofiar właściwsze było by powiedzieć "wojny chłopskie"
najbardziej znanym ,bo najdłużej trwającym było
Powstanie tambowskie .Polska edycja wikipedii jak zwyle nie zawiera aktualnych danych .Kilka lat temu odtajniono stosowne dokumenty i na ich podstawie powstało naukowe opracowanie "Tombowskie powstanie" ,od siebie dodam że to lektura dla miłośników horrorów http://rusk.ru/vst.php?idar=321701 (dlatego nie polecam rzucającym palenie )
Prócz "tombowskiego" wybuchły jeszcze :powstanie iżewsko-wotkińskie Muromskie powstanie Jarosławskie powstanie Rybinskie powstanie
Ocenia się że suma "chłopskich"ofiar zamyka się w liczbie 2 milionów.Oczywiście mowa o tych którzy zgineli od działań zbrojnych i represji,bo liczba ofiar głodu jaki wystąpił w konsekwencji zniszczenia wsi ,wynosiła około 7-10 milionów.Żaden z pacyfikatorów powstań chłopskich ,od seryjnego zabójcy Tuchaczewskiego ,po mordercę "zza biurka" Epsztejna, nie przeżył wielkiej czystki (1937r ) zostali osądzeni i rozstrzelani.. Niektórzy z nich pozostawili potomków :synów (wnuki ) którzy dziś dzielnie i z oddaniem zatrudniają się w ulubionym przez Polaków przedsięwzięciu o nazwie "Memoriał "
W angielskojęzycznej wikipedii wprawdzie piszą coś o głodzie lat 20-tych, ale jakby wstydzili się wymieniać nazwiska z tym związane ,więc zapamiętajmy :Władimir Lenin ,Lew Dawidowicz Bronstein (Trocki) Jakow Epsztein ,Michaił Tuchaczewskij Najwyraźniej na skutek przeoczenia róznież nie wspomniano o tym że zbuntowanych chłopów pacyfikowano przy użyciu gazów bojowych .
film zawierajacy archiwalne ujecia "tombowskich wydarzeń" i współczesne rekonstrukcje z dokumentu "Ruski bunt"

_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
midgard
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 125
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:14, 02 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo ciekawe opracowanie i tłumaczenia, nie miałam pojęcia o wielu sprawach tu poruszanych !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:38, 02 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@pszek , może temat powinien nazywać się Trocki i inni żydzi Wink

Zadam jedno pytanie :
Co robił w tym czasie ( powstań chłopskich , wielkiego głodu ) Stalin ?
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:07, 03 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
@pszek , może temat powinien nazywać się Trocki i inni żydzi Wink
Zadam jedno pytanie :
Co robił w tym czasie ( powstań chłopskich , wielkiego głodu ) Stalin ?

Temat nazywa się wedle mnie właściwie,natomiast tak postawione pytanie pokazuje że poruszana problematyka nie jest prosta ,ale że szczęśliwie znajdujemy się na forum prawdy ,powoli rozwikłamy ten gordyjski węzeł .Teraz tytułem odpowiedzi na pytanie @Ordel
Cytat:
Сталин – как бы кто к нему ни относился – один из величайших деятелей мировой истории.
Место Сталина в русской истории трагично и противоречиво.
С одной стороны, ему нет прощения за участие в чудовищных злодеяниях жидовских нацистов в России в 20-х и начале 30-х годов прошлого века.
С другой стороны – ему принадлежит величайшая заслуга уничтожения значительной части жидовской мафии на территории СССР, мечтавшей построить на месте России новую Хазарию на началах Талмуда и Шулхан-Аруха.
В любом случае, в той войне против еврейского фашизма, которую Сталин вел во второй половине 30-х годов ХХ столетия, для нас и сегодня многое весьма поучительно. Этот бесценный опыт должен быть непременно востребован в новой, возрожденной, Русской России, освобожденной от постылого жидовского ига.
Поэтому сегодня мы предлагаем Вашему вниманию фильм «Разгром пятой колонны» – первую попытку реабилитации сталинской политики по борьбе с сионизмом и пятой колонной внутри страны.

http://www.rusprav.org/about_film_1.htm
Stalin -jak by się do niego nie odnosić jest jedną z bardziej znaczących postaci światowej historii.Miejsce Stalina w rosyjskiej historii jest tragiczne i pełne sprzeczności.
Z jednej strony za udział w przestępstwach żydowskich nazistów w Rosji w 20-stych i na początku 30-tych lat ,nie ma dla niego przebaczenia
Z drugiej strony jego wielką zasługą jest zniszczenie działającej na terenie ZSRR żydowskiej mafii pragnącej zbudować na terytorium Rosji Nową Chazarię opartą na Talmudzie i Szulchan Aruch.

Wojna jaką prowadził Stalin przeciw żydowskiemu faszyzmowi w połowie lat 30-stych i dzisiaj jest dla nas pouczajaca .To bezcenne doświadczenie powinno być pożądane i oczekiwane w nowej ,odrodzonej Rosji uwolnionej od zydowskiego jarzma.
Dlatego dziś polecamy Waszej uwadze film "Pogrom V kolumny" ,jako próbę rehabilitacji stalinowskiej polityki względem syjonizmu i działającej w kraju V kolumny

Mniej więcej tak zachęcał do obejrzenia filmu administrator strony http://www.rusprav.org/ Konstanty Duszenow ,religijny ortodox , monarchista ,i ze względów rodzinnych osoba uprawniona do wygłaszania własnych opinii o Stalinie pewne informacje o Duszenowie były na forum zamieszczane
Przetłumaczenie rekomendowanego przez Duszenowa filmy to być może sporawa przyszłości ,na razie polecam inny ,już przetłumaczony film "Zagłada Rosjan w Rosji" (włączyć polskie napisy )

_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:57, 04 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszek napisał:

Z jednej strony za udział w przestępstwach żydowskich nazistów w Rosji w 20-stych i na początku 30-tych lat ,nie ma dla niego przebaczenia
Z drugiej strony jego wielką zasługą jest zniszczenie działającej na terenie ZSRR żydowskiej mafii pragnącej zbudować na terytorium Rosji Nową Chazarię opartą na Talmudzie i Szulchan Aruch.Doszedł do władzy na żydowskich plecach , po czym rozprawił się ze swoimi wczorajszymi towarzyszami . Sprytnie .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
midgard
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 125
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:34, 04 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokument wstrząsający, faktycznie chce się sięgnąć po fajkę po obejrzeniu...

przyzwyczajeni jesteśmy mówić i myśleć o zbrodniach "stalinowskich",
lenina trockiego przedstawia się jako teoretyków socjalizmu a nie zbrodniarzy ludobójców...

widzę, że ten dokument należy do kilkudziesięcio odcinkowej serii filmów historycznych
- czy to było puszczane w publicznej ruskiej tv czy tylko na jakiś autsajderskich kanałach ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2593
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:28, 04 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
@pszek , może temat powinien nazywać się Trocki i inni żydzi Wink

Zadam jedno pytanie :
Co robił w tym czasie ( powstań chłopskich , wielkiego głodu ) Stalin ?
i to są jak sądzę właściwe pytania .

Ignoruję - jak powszechnie wiadomo - działania pszeka tu na forum, ale zostałem poproszony przez znajomego o przyjrzenie się tematowi i wyrażenie swojego zdania więc spełniam prośbę .

Jest w sieci również filmik z Pietrowem - jeśli dobrze pamiętam , również punktującego pewne zasługi Stalina http://www.youtube.com/watch?v=QP_pzx0a02c (oglądałem fragmenty ) .
Kilka książek wydanych ostatnio i dość popularnych w Rosji - na przykład Istarhov- "Udar Ruskih Bogov " ( praca ta jest oparta o masę źródeł , sam spis na końcu książki zajmuje ze dwie strony ) również podkreśla ten fakt,że Stalin wyrezał Trockistowsko- Leninowski pomiot niemal do dna . ( tu dodam do filmu - znany i powtarzany jest cytat z Trockiego , wypowiedź z jakiegoś zjazdu ;" stworzymy w Rosji taki terror jakiego nie widział świat " ) . Ogólnie pochwała dla "pszeka",że zabrał się za tłumaczenie filmów - szczegółów tłumaczenia jak on do moich się czepiał nie będę -poza drobnymi uproszczeniami i jakąś ortografią jest ok . Tłumaczenie to nie jest łatwa praca i dobrze ,że jest .

Biorąc jednak duży dystans do zdarzeń ( a wyniki dała przecież historia ) okazuje się,że Stalin był jakimś tam kolejnym trybem w machinie bankierskiej . Gdzieś w jakiejś rozmowie Trehlebov rzuca nazwisko człowieka , który tak naprawdę kierował polityką Stalina ( wieść niesie ,że było kilku sobowtórów Stalina ) . Wszystko to - te pozorne zmiany , wygnanie Trockiego i tak dalej są konsekwentną polityką i nie ma tu się co podniecać jakimś falowaniem zdarzeń i wiarą ,że są jakieś przypadki . Komuś było wygodnie tak zrobić a mechanizm zresztą stary jak świat złodziejski . Pięknie opisany przez jednego z nielicznych pozytywnych Żydów - Leopolda Tyrmanda w powieści "ZŁY" . Każdy z tych gangsterów nr 1. ma swój czas -potem przychodzi następny i go "pożera". Tak działa ciemna strona mocy. . Na filmie widać wyraźnie ,że Stalin nie wygnał w jasną cholerę tych bankierów co zawarli umowę z Trockim lecz się z nimi rozliczył i zapłacił grubą kasę .

@Ordel ma rację - stalin to jedna z kukiełek tej samej sztuki . Dla mas ma być show tak samo jak dziś się "kłóci " niby PiS z PO a naprawdę są z tej samej bandy . Zachowują się jak adwokaci na sali rozpraw - stare przysłowie pszczół mówi "kurwa kurwie łba nie urwie " .
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:27, 04 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Młody adwokat , Władimir Uljanow - Lenin, mieszkał na początku lat dziewięćdziesiątych XIX wieku w Samarze , stolicy jednej z najbardziej dotknietych głodem w 1891 roku guberni. Był jedynym przedstawicielem miejscowej inteligencji , który nie tylko nie uczestniczył w pomocy społecznej dla głodujących , ale wypowiedział sie kategorycznie przeciw niej. Jak wspomina jeden z przyjaciół :

W.I. Uljanow miał odwagę otwarcie oświadczyć , iż głód niesie wiele konsekwencji pozytywnych, takich ja pojawienie się proletariatu przemysłowego , grabarza burżuazyjnego porządku. [...] Niszcząc przestarzałą chłopską gospodarkę - tłumaczył - głód przybliża nas obiektywnie do naszego ostatecznego celu, socjalizmu, który to etap następuje bezpośrednio po kapitalizmie . Głód niszczy także wiarę nie tylko w cara , ale i Boga "


Czarna księga komunizmu str. 129


Jak można zauważyć Lenin już na początku lat 90tych XIX w . planował zwykłym ludziom piekło na ziemi .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
peyot
Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 226
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:05, 04 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, bolszewizm póki nie był przy władzy wyrażał się w zasadzie "im gorzej tym lepiej". Jak już był u władzy to zasadą było "im gorzej tym ciszej o tym mów". Nie rozumiem tylko czemu bolszewizm a później stalinizm utożsamia się z socjalizmem skoro bardziej przypomina to faszyzm. A właściwie ten system jest tożsamy z faszyzmem z drobną różnicą, że poza nieomylnym, wszechwładnym wodzem jest nieomylna i wszechwładna partia (za czasów Stalina ta różnica zupełnie się zaciera). Tymczasem istota socjalizmu wyraża się w słowach Róży-Luxemburg "nie ma demokracji bez socjalizmu ale nie ma socjalizmu bez demokracji".

Żeby nie było, żem lewak Smile. Raczej nim nie jestem (choć nie czuję wrogości do tego kierunku myślenia) ale nie lubię propagandowego wkładania do jednego worka różnych pojęć. Uznajcie to za puryzm językowy Wink.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Oponamotopek
Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 167
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:36, 04 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry temat. Jedna rzecz tylko.

pszek napisał:
W przedrewolucyjne Rosji , praktycznie nie było żadnych tradycji lewicowych bo jak wiadomo Rosjanie to typ społeczności archaicznej z głęboko konserwatywną mentalnością. [/i][/b]


No właśnie nie wszystkim wiadomo, przynajmniej nie mi takie przekonanie się rysuje, troche idealistyczna jest to opinia. Nie poprę się źródłami, ale wydaje mi się że lewicowe prądy docierały i do carskiej Rosji, a nawet robiły nie mały ferment wśród społeczeństwa. I nie mówię tylko o niższych warstwach, ale także o inteligencji (mieszczanie, małodochodowi przedsiębiorcy) którzy siłą rzeczy musieli "nabrać się" na zachodnią ideologie by później zasilić szeregi rewolucji. Brak mi danych, ale zastanawiam się w jakim procencie sami Rosjanie stanowili trzon administracji średniego szczebla, tak koniecznego do podtrzymania całego molochu. Co ciekawe, sławetny rosyjski nacjonalista pisze o tym na długo przed samym przewrotem - książka wydana w roku 1873 a jaka prognostyczna ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2593
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:37, 04 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oponamotopek napisał:
............ Brak mi danych, ale zastanawiam się w jakim procencie sami Rosjanie stanowili trzon administracji średniego szczebla, tak koniecznego do podtrzymania całego molochu. Co ciekawe, sławetny rosyjski nacjonalista pisze o tym na długo przed samym przewrotem - książka wydana w roku 1873 a jaka prognostyczna ...
z tego co mi wiadomo to około 300 ostatnich lat konsekwentnie w Rosji prowadzona była polityka wybijania elity . Najpierw wzięto się za tych prawdziwych duchowych mędrców -byli tacy zwani Wołchwami , na drugi ogień Witezie czyli rycerstwo ,pod koniec 18 wieku to była kadra oficerska - ostatki tejże zmiotła sławna rewolucja , gdzieś w tym samym czasie dobrano się już do zaradnych i pracowitych gospodarzy ogłaszając ich kułakami i przyczyną zła a awansowano głupców i nierobów- taka selekcja negatywna . U nas zresztą podobnie .
Zostali na świeczniku -jak to powtarzał w wywiadzie Petelicki -sami BMW czyli Bierny Mierny ale Wierny.
No i z tego co gdzieś czytałem to skład NKWD istów stanowili głównie Żydzi . Chyba w książce Lanckorońskiej były dane ,że jakiś tam posterunek w dużym mieście miał na 36 osób "personelu" 34 żydów.
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:41, 04 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

midgard napisał:
widzę, że ten dokument należy do kilkudziesięcio odcinkowej serii filmów historycznych
- czy to było puszczane w publicznej ruskiej tv czy tylko na jakiś autsajderskich kanałach ??

Tak ,to rzeczywiście dokumentalny cykl ,ale z okresleniem czy puszczany był na kanałach autsajderskich
mam kłopot .Nie wiem jak zakwalifikować jedne z kanałów telewizji petersburskiej obejmujący swym zasięgiem 8 milionów widzów ? autsajderski ?
Na pierwszym kanale "ogólnokrajowej państwowej" telewizji puszczane są podobne a może nawet lepsze filmy o historii Rosji.One są w necie ,są też na YT ,jednak kłopot z nimi polega na tym że to godzinne i dłuższe produkcje - trudno to w pojedynkę przetłumaczyć i dodac napisy
Wspomniany nieco wyżej film " "Pogrom V kolumny" " jest właśnie wyprodukowany przez "państwową ogólnokrajową" rosyjską telewizję .
Oponamotopek napisał:
No właśnie nie wszystkim wiadomo, przynajmniej nie mi takie przekonanie się rysuje, troche idealistyczna jest to opinia. Nie poprę się źródłami, ale wydaje mi się że lewicowe prądy docierały i do carskiej Rosji, a nawet robiły nie mały ferment wśród społeczeństwa

Nurty docierały ale głownie z Zachodniej Ukrainy i od bardzo określonych środowisk.Ale oczywiście były i to od końca XIX w rozmaite ruchy "anarchizujących chrześcijan " np Lew Tołstoj .Ważne jest żebyś zrozumiał co to "konserwatywna ,archaiczna mentalność " ,nie należy tego mylić ze światopoglądem ,to raczej sposób w jaki postrzegasz świat i siebie .Jeśli nie masz własnych doświadczeń to zapytaj jakiegoś pryka a on ci powie że za PRL-u ,niby socjalistycznym więc lewicowym państwie ,ludzie żyli bardziej po bożemu niż teraz.To wpływy konserwatywnej ruskiej mentalności.Proszę cię jednak żebyś dla zrozumienia zjawiska nie dawał posłuchu domorosłym filozofom a raczej zdał się na specjalistów .
Nie specjalnie zalezy mi na kontynuowaniu tego watku w tym temacie ,ale skoro już o tym wspominamy to polecam wysłuchanie konserwatysty tłumaczącego na czym polega różnica między mentalnością modernistyczną ( naszą ) a archaiczną (ruską ) włączyc polskie napisy.
peyot napisał:
A właściwie ten system jest tożsamy z faszyzmem z drobną różnicą, że poza nieomylnym, wszechwładnym wodzem jest nieomylna i wszechwładna partia (za czasów Stalina ta różnica zupełnie się zaciera).

To utrwalone stereotypy ;wszechwładnego Cara ,potem Stalina ,teraz Putina ,rzeczywistość jest nieco inna .Ja w najbliższym czasie postaram się dodać film z wypowiedzią poważnego komentatora politycznego na temat metod sprawowania władzy przez Stalina ,na razie zobacz sobie film poniższy ,nie dlatego że występujaca tam osoba śp generała Konstantyna Pietrowa jest niepoważna ale dlatego że filmik krótszy więc w "obróbce" mniej absorbujący włączyć polskie napisy
to wypowiedź z połowy pierwszej prezydenckiej kadencji Putina ,więc kilka omawianych na filmie problemów już nie jest problemem.

_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
midgard
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 125
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:36, 05 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu w ramach mądrości ludowej antyjewrejska pieśń wstawaj ruski narod, ciekawe że pokazują stalina pośród pozytywnych bohaterów, było to dla mnie dotąd zupełnie niezrozumiałe - aż do tych dokumentów o prawdziwych działaniach lenina i trockiego


http://www.youtube.com/watch?v=ALHoY83csj4&feature=related


[/youtube][/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysiak
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 410
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:54, 07 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam jedno pytanie odnośnie 1go filmu:

Jak to się stało, że w ramach walki ze Stalinem Żydzi sfinansowali Hitlera, którego polityka (niezależnie od stopnia prawdziwości Holokaustu) opierała się na nienawiści do tychże?
_________________
Nikt nie ma monopolu na prawdę
www.chomikuj.pl/Filmyprawdy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20418
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:28, 07 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysiak napisał:
Jak to się stało, że w ramach walki ze Stalinem Żydzi sfinansowali Hitlera, którego polityka (niezależnie od stopnia prawdziwości Holokaustu) opierała się na nienawiści do tychże?
To że żydzi finansowali Hitlera miało raczej większy związek z Izraelem niż ze Stalinem.
Jakby nie patrzeć to właśnie Hitler stworzył warunki do powojennego powstania Izraela. Po pierwsze dlatego, że na skutek jego polityki wielu żydów wyemigrowało do Palestyny, a po drugie ofiarom legendarnego holokaustu, z racji poniesionych krzywd, wolno było po wojnie robić co tylko chcieli, włącznie z rozpierdalaniem brytyjskich hoteli w Palestynie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:05, 07 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Krzysiak napisał:
Jak to się stało, że w ramach walki ze Stalinem Żydzi sfinansowali Hitlera, którego polityka (niezależnie od stopnia prawdziwości Holokaustu) opierała się na nienawiści do tychże?
To że żydzi finansowali Hitlera miało raczej większy związek z Izraelem niż ze Stalinem.
Jakby nie patrzeć to właśnie Hitler stworzył warunki do powojennego powstania Izraela. Po pierwsze dlatego, że na skutek jego polityki wielu żydów wyemigrowało do Palestyny, a po drugie ofiarom legendarnego holokaustu, z racji poniesionych krzywd, wolno było po wojnie robić co tylko chcieli, włącznie z rozpierdalaniem brytyjskich hoteli w Palestynie.


Dokładnie tak jak Bimi pisze. Syjoniści mieli koncepcje utworzenia państwa na terytorium Palestyny . Ale weź zmuś tu żyda , żeby porzucił swój interes w np Polsce, Niemczech, czy Rosji i wypierdalał na pustynie w dodatku w otoczenie nieprzyjaznych arabów.
Do tego trzeba zrozumieć jeszcze jedno ,Żydzi są wyjątkowi na swój sposób. Potrafią poświęcić wielu swoich aby osiągnąć cel.
Naziści bili nawet medale z jednej strony gwiazda dawida, z drugiej swastykahttp://palestyna.wordpress.com/2010/12/1.....ska-armie/
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vril
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 237
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:35, 07 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysiak napisał:


Jak to się stało, że w ramach walki ze Stalinem Żydzi sfinansowali Hitlera, którego polityka (niezależnie od stopnia prawdziwości Holokaustu) opierała się na nienawiści do tychże?


Poza tym zadać trzeba pytanie KTO finansował Hitlera? A finansowali go np. bogaci przedsiębiorcy żydowscy jak sławetny Krupp, a także inni, siedzący już z dupą w Stanach (na Wall Street) i z przerażeniem obserwowali "czerwoną rewolucję" w ZSRR.
Tym na rękę w rzeczy samej taka rewolucja nie była, dlatego postanowili działać.
Co do samego Izraela, to były też koncepcje utworzenia go chociażby na Krymie, lecz pomysł ten nie wypalił. Komunistyczni żydzi ze Związku Radzieckiego doskonale wiedzieli, jak "wyprać kraj" z elity i obsadzić wszelkie stanowiska swoimi. Nigdy do końca się nie dowiemy, ilu niewinnych Rosjan straciło życie podczas czystek lat 20 i 30. Fakt faktem, obsadzono najważniejsze stanowiska a ze Stalina zrobiono kukiełkę, na którego później poszły wszelkie grzechy Berii, Mołotowa, Malenkowa i innych.
Zresztą śmierć samego Stalina też budzi wiele kontrowersji. Jak dla mnie jest to świadomy "odstrzał", do którego doprowadziła sytuacja ogólna.

Aha...i nie zapominajmy o Katyniu. Polską inteligencję i generalicję trzeba było jak najszybciej kimś zastąpić. Oczywiście kim? Swoimi ludźmi. Ci przyszli więc ze wschodu w roku 1945 i cały aparat sprawowania władzy w PRL, był obsadzony przez swoich.
Od tej chwili Polak mógł już sobie tylko pomarzyć o "wolnej i niepodległej". Z dnia na dzień stał się tylko nawozem we własnym, dopiero co powstającym z zgliszcz i ruiny państwie.
I nic nie zmieniło się po dziś dzień.
_________________
"bajka o demokracji, to największe gówno w jakie tylko ludzkość mogła wdepnąć"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysiak
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 410
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:17, 08 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wy chyba jednak macie manię prześladowczą...
_________________
Nikt nie ma monopolu na prawdę
www.chomikuj.pl/Filmyprawdy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ordel
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:52, 08 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysiak napisał:
Wy chyba jednak macie manię prześladowczą...


a ty prowadzisz nudne życie Wink
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysiak
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 410
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:56, 08 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, po prostu ciężko mi uwierzyć, że żydzi zabijali swoich
_________________
Nikt nie ma monopolu na prawdę
www.chomikuj.pl/Filmyprawdy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ordel
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:37, 09 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysiak napisał:
Nie, po prostu ciężko mi uwierzyć, że żydzi zabijali swoich


Człowiekowi trudno uwierzyć , że tak można postępować wobec swoich . I to cię po części usprawiedliwia Wink
Ale tylko częściowo - niewiedza - może cie usprawiedliwiać.
Czas sie wysilić , czas się zainteresować . Zadajesz sobie jedno krótkie pytanie : dlaczego ? A odpowiedzi jest cała nieskończoność . Używając ludzkiej wrodzonej mądrości , przesiewasz ziarna od plewa , i wszystko - prędzej czy później - układa sie w jedną wielka całość/odpowiedź.
Żydzi jako jedyni najlepiej pojęli co oznacza maksyma : cel uświęca środki .
Nie tylko pojęli , oni ją skutecznie stosują ( i odnoszą sukcesy )
Nie zdziwił bym sie , jakby niejeden żyd miał wytatuowaną pod pachą .Najgorsze w tym wszystkim jest to . Że kiedy już będziesz wiedział , poznasz odpowiedź .
Dalej będziesz miał problem żeby uwierzyć , ale to dobrze . To znaczy , że zasłużyłeś na bycie człowiekiem. I w tym miejscu , robisz krok naprzód ( ewolucja Wink )
Strach się bać Smile
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysiak
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 410
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:16, 10 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eh mieszacie w glowach ;p
_________________
Nikt nie ma monopolu na prawdę
www.chomikuj.pl/Filmyprawdy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4, 5   » 
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Stalin
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile