W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Planowane postarzanie produktów   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
13 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 21167
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Choronzon




Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 498
Post zebrał 0.005 mBTC

PostWysłany: 22:06, 17 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emisariusz napisał:
Nie ma to jak telefony i telewizory Samsunga. Żaden chiński schmeltz sie nie umywa (nawet w zmywarce szajsense).


Telefony to zupełnie inna kategoria produktowa, bo pomijając numery Apple z niewymienialnymi bateriami i aktualizacje OS w celu spowolnienia, to telefony tak samo jak ubrania podlegają pod "postrzegane starzenie się" (perceived obsolescence).

Pamiętam jak dziś, rok 1999, w kieszeni cegła - Nokia 6110, jadąc do roboty czytałem w artykule w "Chip", że jest już technologia miniaturyzacji pozwalająca upchnąć telefon w implancie zęba. I w tym artykule redaktor wyraźnie podkreślił, że mimo że technologia jest, to nie będzie powszechnie dostępna, gdyż wypuszczenie docelowego modelu by oznaczało długoterminowo stratę dla producentów i lepiej wyjdą na tym, jak co roku będą wypuszczać nowy, trochę mniejszy model. Oczywiście w tamtych czasach z domu do neta się wdzwaniało modemem na 0202122, więc nikt nie przewidywał szybkich transmisji, multimediów i dużych ekranów do oglądania video na komórce.

I do tego jest dobry Samsung - telefony, telewizory, lodówki i pralki "IoT ready" z połączeniem wifi (bo są osoby, które po prostu muszą za pomocą telefonu z roboty uruchomić pranie w domu - chuj, że jak z rana ładował pralkę to mógł 2x wcisnąć i ustawić opóźnienie startu, ale to takie przestarzałe i mało medialne, trzeba na smartfonie kliknąć i powiedzieć wszystkim, że się włączyło pralkę) , generalnie mówiąc: nowoczesny sprzęt, który ma być modny i nowy, i który będziesz zmieniał za rok czy dwa bo wyjdzie nowszy, bardziej modny.

Ja nie jestem early adopter, dla mnie pralka ma dobrze i ekonomicznie prać i się nie psuć, i nawet nie chcę, żeby się łączyła z internetem. I tu Chińczycy wygrali.

A propos "chińskiego szmelcu" - to są 2 rodzaje chińskich produktów: te na eksport robione na zamówienie byle taniej, szmelc, i te porządnie zrobione, których nie dostaniesz za miskę ryżu, ale zapłacisz za nie taniej niż za jakościowo gorsze odpowiedniki znanych marek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Planowane postarzanie produktów
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile